Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) BlackPriest válasza nonsen5e (#47249) üzenetére


BlackPriest
őstag

a modern körömlakklemosókban már nincs aceton, szóval marhára nem fogja oldani.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47252) BUZZLGHTYR válasza BlackPriest (#47251) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

pedig a dobozra rá van írva, hogy acetonos :D

(#47253) nonsen5e válasza BlackPriest (#47251) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ennyire vagyok naprakész a körömlemosókkal. :C

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47254) BlackPriest válasza BUZZLGHTYR (#47252) üzenetére


BlackPriest
őstag

akkor régi, az is jó lehet

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47255) BlackPriest válasza nonsen5e (#47253) üzenetére


BlackPriest
őstag

az asszony körmözik, rám is ragadnak infók :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47256) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

üdv. geforce experencia ilyen hiba üzenettel fogad, és már próbáltam drivert ujra telepitettem ddu-val el távoltitottam akkor se javult meg,
"Az Experience hibába ütközött ezért le kell állnia!"

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#47257) Kaci84 válasza MK VII (#47228) üzenetére


Kaci84
őstag

Hát akkor csak meghökkentő véletlen, hogy nálam semmi gond?
Asus R9 280X DC2T
Barátomnak is ilyen van és semmi para.

Egyáltalán nem melegszik pedig nincs házventim. Durva játékokkal nem játszottam sokat. Crysis 3-at fullon olyan 30fps körül viszi, néha felette, néha alatta. 40-re is felment néha. i3 4130. Az első esős pályát néztem csak.

Egy időben láttam a Giga példányával, és sokkal kisebb volt a borda is meg az anyagok gagyibbnak tűntek.

Nem lehet, hogy csak azok írnak ide, akiknek problémájuk van azért tűnnek soknak?

(#47258) trancemusic válasza Kaci84 (#47257) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nekem is volt már a kezemben (konfigomban soha) giga,és gagyi hatású valóban.
Nincs súlya.
De meglepő,hogy mégis a legmegbízhatóbb a fórumozók szerint. :)

Féltem hogy összeroppan a kezemben,úgy tartottam mint a hímes tojást... :D

[ Szerkesztve ]

(#47259) Kaci84 válasza trancemusic (#47258) üzenetére


Kaci84
őstag

Én az elmúlt 1-1,5 évben inkább azt halottam, hogy Gigát már nem ajánlanak, viszont az Asus elég stabilan jó mindenben évek óta.
A VGA-nál meggyőzött az Asus (gigát akartam régen kedveltem), de Asus-ra volt használtan lehetőség meg itt fórumon is azt ajánlották még fél éve.
Most kellett alaplapot is cserélnek és abból is átnyergeltem Asus-ra. (H97 Pro Gamer)
A Giga H81 lap másodszor van gariban. Régeben is beszart a egy P35 Giga lapom.
Szóval nem is tudom...

(#47260) nonsen5e válasza Kaci84 (#47257) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mindenből előfordul olyan ami jó, csak bizonyos típusoknál több a selejt. Lehet kettőtöknek semmi bajotok nincs a kártyákkal, de a 280X-ek közül messze az Asus változata a legkevésbé ajánlott.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47261) Duran válasza trancemusic (#47258) üzenetére


Duran
tag

A Giga a legmegbízhatóbb? :Y

Hát kolléga én több jelzővel tudnám illetni a Gigabyte termékeit mint ahány csillag van az égen, de a megbízhatótól igen csak távol állna mindegyik :D.

(Asusnak lgb jó a garanciaháttere ;] )

Egyébként én talán Sapphire-t vennék 280x-ből..

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47262) Kaci84 válasza nonsen5e (#47260) üzenetére


Kaci84
őstag

Jó de ezek a hiedelmek és véleményekre is nehéz adni. Amikor vettem meg mindenki az Asust ajánlotta. Hmmm

(#47263) nonsen5e válasza Kaci84 (#47262) üzenetére


nonsen5e
addikt

Artifactolni az szokott a leginkább.

// félreértések elkerülése végett VRAM = videoram; nem összekeverő a VRM-mel = Voltage regulator module - nem személyesen mondom, csak ezt állandóan mindenki félreérti

Két tény róla:
Nincs backplate -> melegebb PCB -> melegebb VRAM
Nincs semmiféle VRAM hűtés rajta -> mégmelegebb VRAM --> artifactolási gondok

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47264) norbert1998 válasza nonsen5e (#47263) üzenetére


norbert1998
veterán

mondjuk nem tudom, hogy azok a "megkötött palmatex csíkok"-nak kinéző valamik mennyire vezetik a hőt, de elvileg jónak kell lennie (most a vrm hűtésre gondolok)

(#47265) kaszaking válasza WhiteAngel89 (#47256) üzenetére


kaszaking
tag

Nálam is ugyan ez a helyzet. Bármit próbáltam nem tudtam megoldani a hibát.
Esetleg más is találkozott ezzel a hibával?

(#47266) ЯΞD válasza kaszaking (#47265) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Igen nálam is és ismerősöknél is. Win 7 és 8.1 alatt is. Nálam még decemberi driver van és annál is csinálja.

(#47267) MoVieFaN válasza WhiteAngel89 (#47256) üzenetére


MoVieFaN
tag

Nekem is ez van, és még pár millió nVidia felhasználónak a világon.

"Hi everyone. We've found the source of the crash on the GeForce Experience driver tab that is currently affecting users. We expect to have a fix deployed shortly, and apologize for the inconvenience."

Üdv, MoVieFaN /// Én ilyennek születtem! Mi a te mentséged? /// Irigylem azokat, akik több ISP közül is választhatnak. Budapest belváros 2024.

(#47268) BlackPriest válasza BlackPriest (#47028) üzenetére


BlackPriest
őstag

a történet tovább folytatódott, ma újraraktam a gépet, csak a szükséges driverek meg egy origin és a hiba ismét fenn áll. először egy 0x-es hibaüzenettel dobta el, aztán megint a régivel. berágtam és lenyomtam egy memtest86-ot, egy hiba. nocsak! kivettem az egyik modult, hibátlan. kivettem a hibátlant, beraktam a hibásnak véltet és úgy is hibátlan. na ez már izgibb. átraktam az 1-es és 3-as slotból az 1-es és 4-esbe és lám, memtest nem dob hibát. gondoltam egy bios frissítés ráférhet a lapra, weboldalon van F12-14-ig. leszedtem, a zipben egy 8 megás file, de az én biosom csak 4 megás. gondolom a dual bios lehet az oka, de az is fura, hogy FB bios van most a lapon, ez le sem tölthető. minden esetre a leszedett file-ra az uefi frissítője hibát mondott, mivel nem egyezik a file méret, most tesztelem a gépet az 1-4 kiosztásban, meglátom jön e bsod.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47269) BlackPriest válasza BlackPriest (#47268) üzenetére


BlackPriest
őstag

és akkor egyből fejlemény, így is atikmpag.sys hibát dob. tényleg nincs már ötletem

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47270) BlackPriest válasza BlackPriest (#47268) üzenetére


BlackPriest
őstag

ehh, rev1-es biost akartam rev2-es lapra felrakni. n00b. na mindegy, legújabb bios van rajta, nem tudom mi lehet a gond. holnap kap másik két memóriát a vas, hátha

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47271) Bor válasza nonsen5e (#47208) üzenetére


Bor
csendes tag

15 ezer körül... új/használt mind1

"... Te mondd, hogy rablótámadás a Te hangod mélyebb... "

(#47272) nonsen5e válasza Bor (#47271) üzenetére


nonsen5e
addikt

Most amit hirtelen találtam, ez elég jó vétel lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47273) Pehi


Pehi
senior tag

Hello! Egy buta kérdésem lenne! Nem igazán használom az Nvidia Experience részt! Nálam hála istennek nincs probléma a drivernél,de szeretném kiiktatni az Experience részét,hogy csak a sima driver fusson csak.Töröljem,vagy kell ezzel valami mást is csinálni! Előre is kösz!

(#47274) dakiiiR válasza varmi2 (#47221) üzenetére


dakiiiR
csendes tag

Köszönöm a válaszod. Pár ezer forintos kínából rendelt átalakítóm van, aminél fel sem volt tüntetve, hogy az aktív vagy passzív lenne, de akkor muszáj lesz beruháznom egy aktívra.

(#47275) Superhun válasza Pehi (#47273) üzenetére


Superhun
addikt

Simán eltávolítod az Experience-t. A drivert nem fogja érinteni.

(#47276) Pehi válasza Superhun (#47275) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszönöm!

(#47277) nfsnfs00


nfsnfs00
újonc

Sziasztok, tud valaki segíteni..a gépemmel van gond tegnap cseréltem precesszort és alaplapot intel i5 4690 és asus z97-ar a régi procim intel i5-3570
és 600as tápom van. Már 3 éve ugyanaz a vga-m geforce gtx 650 és eddig tökéletesen működött.
Bekapcsolom a gépet, minden beindul és 2 másodperc múlva leáll a gép, aztán elindul normálisan.
Mi lehet vele a gond? Károsodhat valamim, ha így megy tovább minden indításnál ?

(#47278) Superhun válasza nfsnfs00 (#47277) üzenetére


Superhun
addikt

Szia!

Ennek nem sok köze van a VGA-hoz. Esetleg itt kérdezz rá.

(#47279) cinkoxid válasza nfsnfs00 (#47277) üzenetére


cinkoxid
senior tag

nem károsodhat, de a biosban valami beállítás nem jó, azért indul csak másodjára.

(#47280) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Lenne egy elég furcsa kérdésem vga ügyében, nem tudok rájönni, hogy mi okozhatja a gondot.

Adott egy asus r7 250X videókártya, ami bekapcsoláskor maxon pörgeti a ventilátort, nem veszi vissza a fordulatot bekapcsolás után sem.
A gép teljesen tökéletesen megy, vga tesztelő program gond nélkül fut. Hőmérsékletek rendben vannak.

Azt tudom, hogy az asus-oknál van egy olyan jelenség, hogy bekapcsoláskor pár másodpercig maximumon forgatja a ventit, de utána teljesen visszaveszi. Ez nálam is eddig így volt, de egyszer csak netezés közben emelkedett a venti hang és úgy maradt.

Orvosolni úgy tudom, hogy az asus programjával felveszem a fordulatot max-ra, majd leveszem minimumra, majd átállítom automatikusra. Így csendben marad.

A fura, hogy miután ezt beállítgatom újraindítom a gépet, vagy kikapcsolom és kis idő múlva visszakapcsolom, rendben van a venti fordulata. De ha sokáig kikapcsolva hagyom, akkor elfelejt valamit és újra maxon pörgeti a ventilátort.

Elég érdekes jelenség, de kíváncsi vagyok nagyon, hogy Nektek mi ötletetek van az üggyel kapcsolatban.

Üdv
Tibi

(#47281) Duran válasza Tiby_83 (#47280) üzenetére


Duran
tag

Frissíts vga biost, hátha attól magához tér.

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47282) Duran válasza nfsnfs00 (#47277) üzenetére


Duran
tag

CMOS elem jó ?

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47283) norbert1998 válasza Duran (#47282) üzenetére


norbert1998
veterán

Én is erre tippelek.

miota hívják CMOS nak a bios tároló memóriát? A cmos az nem kép érzékelő?

[ Szerkesztve ]

(#47284) aram01


aram01
nagyúr

Hali jöttem kiröhögtetni magam :))

Adott egy r9 280x amd kártyám, és van egy integrált a lapomban Lap: Asrock Z68 Pro3-M, persze intel, ehhez van még 16 gb ramom.
Kérdésem az lenne hogy a lapom nyújtotta lehetőséget: (Max. shared memory 1759MB) valahogy tudnám hasznosítani?
Értem így : 3BG vga ram+1759MB alaplait együtt használni?
:B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47285) varmi2 válasza aram01 (#47284) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem. Az alaplapi ram, az a rendszerből lecsípett, sokkal lassabb, mint a vga-n lévő gddr5-ös, így csak vissza fogná a vga-t. Ezért nincs rá lehetőség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47286) Duran válasza aram01 (#47284) üzenetére


Duran
tag

Nem, és nincs is értelme.. Egy az a rendszermemória tetű lassú a kártyán lévő gddr5-ös ramokhoz képest, kettő, ha még nem is lenne lassú, 5gb vram fölös annak a Tahiti XTL-nek, nem lenne tőle egy szemernyivel sem gyorsabb a kártya.

[ Szerkesztve ]

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47287) aram01 válasza varmi2 (#47285) üzenetére


aram01
nagyúr

#47286) Duran :
érdekes pár éve (egy másik konfigban amd+radeon) mintha összeadva látta volna valamelyik teszt progi :F

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47288) Duran válasza aram01 (#47287) üzenetére


Duran
tag

Elképzelhető, hogy valami hibrid crossfire esete forgott fent. Nem ajánlatos a dolog na.. 3GB feletti videoram csak fHD feletti felbontásokra való, és kell mellé egy jó combos gpu is.

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47289) aram01 válasza Duran (#47288) üzenetére


aram01
nagyúr

nem tudom hogy az i5 2500 elég combos e? tudom nem egy mai darab, felbontásom: 1900x1200

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47290) ChiliChili


ChiliChili
tag

Tanácsra lenne szükségem. Van a gépben (win7, gigabyte X58aud3r) egy Ati 5570-es kártya, amiről mint kiderült csak két kijelzőt lehet meghajtani. Próbáltam a két monitor+tv kombót, de a kártya adottságai miatt, nem működik a dolog. Szükségem van két monitorra és kell egy tv-out. A már meglévő 5570-es megtartása mellett, hogyan oldható meg a kép kijuttatása egy tv-re?

[ Szerkesztve ]

(#47291) BlackPriest válasza ChiliChili (#47290) üzenetére


BlackPriest
őstag

létezik olyan átalakító, ami vga-t s-videora vagy kompozitra konvertál, ha a kártya is hajlandó támogatni, de azt nem külön megjelenítőként fogja látni. ha elé raksz egy y kábelt, akkor össze lehet sakkozni, de hogy milyen lesz a végeredmény...talán egyforma felbontású kijelzőknél működhetne, de nagy tákolás

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47292) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!
Ha egy Sapphire HD4850-es VGA-t egy PCI-e x2 slotba rakok a x16 helyett az nagyon visszafogja szerintetek? Egy HP DC 7900 CMT gépbe akartam beletenni, de a x16 slotba nem tudom beledugni rendesen, mert ott van két kondenzátor és nem fér el tőle :F

(#47293) codec válasza Red_Bull (#47292) üzenetére


codec
senior tag

Valóban eléggé szerencsétlen helyen vannak azok a kondik.
Alig észrevehető sebességcsökkenésre számíthatsz, hisz az is pci-e 2.0-án adja a sebességet, csupán x8 tempóval az x16 helyett, és a netes teszteken nem olyan vészes a különbség.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#47294) norbert1998 válasza Red_Bull (#47292) üzenetére


norbert1998
veterán

Tipikus hp genyosag. Van nekünk is bongeszosnek dc7600 itthon. Egészben egy passzív 6450 sem fért bele.

(#47295) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv urak!

Egy gyors kérdés:
A két VGA közül melyiket a jobb vétel?
MSI 7870 Twin Frozr 2GD5 OC Ghz Edition
vagy
XFX 7870 GHOST 2Gb DDR5

Szempontok: tartósság, teljesítmény, hűtés.
(OC nem kell)
Egyébként használtan lenne, és mind a kettőn kb. ugyan annyi a gari, szóval az sem perdöntő.

Előre is :R

(#47296) norbert1998 válasza pingwin92 (#47295) üzenetére


norbert1998
veterán

az xfx ghost hűtése rakat kaki . . . , szóval azt nem ajánlom neked, inkább az msi. plusz én amúgy is msi párti vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47297) aram01 válasza pingwin92 (#47295) üzenetére


aram01
nagyúr

szia
nekem egy XFX R9-280X-TDFD R9 280X 3GB GDDR5 Double Edition PCIE van, ilyen: [link]
szinte nonstop megy a gép, napi szinten minimum 2-3 de van hogy 6 órát is játszok ha elkap a gépszíj :Y (bf 4 FHD)
és teszi a dolgát nem gondolom túl hangosnak, pedig talán ez a gépem leghangosabb darabja.
Mindenki szidja az xfx-et, nekem ez a második kártya tölük, az első egy 9800gt volt, na az veregette a 100 fokot játék alatt (nem volt nyilvánvaló, csak valamiért egyszer ránéztem) na azt gyorsan el is adtam.
Bár azon ami hűtés volt az vicc

A mostanit hasonlítani sem lehet hozzá
átlag felhasználásnál 42 fokos, játéknál nem néztem de ha akarod 1 óra játék után ránézek a kedvedért.
Remélem tudtam segíteni

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47298) norbert1998 válasza aram01 (#47297) üzenetére


norbert1998
veterán

az enyém az elég hangos tud lenni, független a ház szellőzésétől, alapjáraton 38, terhelve 70 fokos

de a linked hibás :)

[ Szerkesztve ]

(#47299) aram01 válasza norbert1998 (#47298) üzenetére


aram01
nagyúr

nem tudom hogy van e különbség a két kártya hűtése között :F

javítottam nézd meg most légyszi

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47300) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Üdv!

OEM-vgát mennyire éri meg venni? Elég jó visszajelzésű kollega adná el aprón pár nap tesztgarival.

Miben különbözik az OEM vga a "normálistól"? Vagy úgy van mint a procinál, hogy se doboz se hűtő, csak maga a VGA/CPU?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.