Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) nonsen5e válasza speedydb23 (#47799) üzenetére


nonsen5e
addikt

Tudtommal van az R9 270-ből is passzív kivitel a Powercolor-től, ami azért erősebb mint a 750 Ti, de, hogy nálunk kapni lehet-e, azt nem tudom.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47802) speedydb23 válasza nonsen5e (#47801) üzenetére


speedydb23
senior tag

Valóban létezik abból is passzív, de nem kapható itthon, viszont az sem amit én linkeltem (2014 végén befejezték elvileg a forgalmazását)...

Itthon ahogy néztem boltban már csak GTX750 van passzívban, vagy R7 250...

Esetleg ami megoldás lehet egy GTX750 ti és hozzá egy Accelero S1 Plus hűtés.

[ Szerkesztve ]

(#47803) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Beruháztam egy Sapphire R9 280 Dual-X OC-re, kemény 1 hétig bírta. Ma reggel még szépen működött, most este meg már "teleszemetelte" mindegyik játékot, be is fagyasztja, amire ráeresztem. FurMark GPU Stress Testnél is villog veszettül a kép és szemetel.
Visszaraktam a régi HD6850-et, FurMark szépen lefut, ezzel nincs is gond.
Nagy eséllyel VGA-hiba?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#47804) cinkoxid válasza lostprophet (#47803) üzenetére


cinkoxid
senior tag

biztos, hogy az.

(#47805) lostprophet válasza cinkoxid (#47804) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Szuper, akkor holnap megy is szervizbe. Ilyenkor egyébként a teljes kártyát lecserélik?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#47806) doki026


doki026
tag

sziasztok

segítséget szeretnék kérni tőletek sikerűlt beszereznem egy 7970 Ghz Edition Lightning BE kártyát és az lenne a kérdés hogy az normális hogy 3perc furmark teszt alatt 80fokos let a kártya ?

(#47807) spanglee001 válasza doki026 (#47806) üzenetére


spanglee001
addikt

simán, még több is lehet gpu 90 pár fokos volt vrm 102 ig men nálam dual x 7970nél furmarkon, a 80 az simán jó, mióta vízzel hűtöm BF alatt 45 fokra hevül, úgy hogy egy körön van a procival fx8350 ami 48 fokig emelkedik. furmark alatt 60 fok ig megy fel így :K

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#47808) cinkoxid válasza lostprophet (#47805) üzenetére


cinkoxid
senior tag

általában igen, adnak helyette másikat.

doki:
Szerintem magasabb, mint lennie kéne, de jobb lenne ha olyannal tesztelnéd amivel játszani fogsz, az ad reális képet róla.
ph teszt szerint:

(#47809) doki026 válasza spanglee001 (#47807) üzenetére


doki026
tag

értem akkor nem kell hogy aggódjak köszi a választ és a segítséget :R

cinkoxid

jéték nál amiken játszom ott olyan 65fok maximum :R

[ Szerkesztve ]

(#47810) cinkoxid válasza doki026 (#47809) üzenetére


cinkoxid
senior tag

na az tökéletes akkor.

(#47811) Duran válasza lostprophet (#47805) üzenetére


Duran
tag

Az esetek többségében először javítják. Aztán majd mikor 2 hét múlva ismét beszarik, akkor kicserélik majd.. :D csak ebben az a nem mókás, hogy 2-3 hónapig megoldatlan a probléma, mert kotlanak a kártyán "garanciális ügyintézés"-re hivatkozva..

pfejjha de kiábrándultam én a radeonokból az ilyen mutatványaik miatt..

[ Szerkesztve ]

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47812) aram01 válasza Duran (#47811) üzenetére


aram01
nagyúr

Gondolod az NV-nél nem így van?
Ejj de nagy baromságokat hordasz itt össze vissza

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47813) himi-humi


himi-humi
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám: van egy MSI hawk 6870 vga-m amin mindenféle előzetes jelzés nélkül elszállt a FAN controll. MSI afterburnerben nézve minden normális hőfok megy még a venti maxos fordulatszámát is mutatja de nem szabályozható. Raktam rá másik BIOS-t hátha, de nem segített,sőt azóta csak úgy használható a gép ha nincs fent ati illesztő a kártyához,mert amint betölti a drivert becsíkoz/vagy fekete lesz a kép. Régi BIOS-t visszarakva detto sőt az összes elérhető BIOS-szal ezt csinálja (igen mind hozzá való volt,nem fail BIOS-ok) a hűtést amúgy megoldottam alaplapról szabályozva és használható is a kártya filmezésre netezésre a windows által telepített driverrel. De semmiféle 3d alkalmazás vagy amihez kéne az atidriver nem megy! Vkinek bármiféle ötlet? Kukás?

(#47814) BlackPriest válasza Duran (#47811) üzenetére


BlackPriest
őstag

ezért kell olyan helyen vásárolni, ahol némi felárért azonnali cserét biztosítanak :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47815) varmi2 válasza himi-humi (#47813) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az, hogy win driverel, megy, de a sajátjával nem, mert csíkoz, főleg 3D-ben, ez aszt jelenti, hogy vagy gpu, vagy inkább memória hibás lett. És saját driverrel jobban használja a kártyát, ezért csíkoz be. Csere a legjobb gyógymód.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47816) MK VII válasza aram01 (#47812) üzenetére


MK VII
veterán

Ne haragudj,de miért hordana össze baromságokat?
Világ életemben Radeonokat használtam és fogok is,de a mostani kártyáik egy halom teveszarral vannak egy szinten... És ezt a nagyon elvakult Radeon fanok is láthatják.. A garanciális ügyintézés meg a béka segge alatt van Magyarországon... Az eladó/bolt addig húzza, halasztja, nyúzza az ügyintézést amíg tudja... A legkevésbé sem a végfelhasználó érdekeit tartják szem előtt.. Le sem szarják itthon,hogy neked kell a vga kártyád/órád/wc tartályod.A jogszabályban előírt garanciális javítási időt maximálisan kihasználják, Te meg csak mérgelődsz otthon,hogy még mindig nem tudod használni amit vettél x ezer forintért. A legritkább esetben intézik úgy,hogy neked jó legyen... Ez van ma Magyarországon akárki akármit mond. És nem a levegőbe beszélek,mert van belelátásom az egészbe.

[ Szerkesztve ]

(#47817) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Szeretném a tanácsotokat kérni! Adott egy GTX 750 OC 2 gigás Gigabyte kari! Lehetőségem lenne lecserélni,egy GTX 750 Ti-re ami a kártyám,és 5 db ezres lenne! Mind a két kari 4 hónapos! Szerintetek megéri a csere,vagy nem nagyon lenne érdemi különbség! Hozzáteszem, nekem ez is megfelel ami van,de ha adott a lehetőség? :R Köszi a segítséget!

(#47818) MK VII válasza Pehi (#47817) üzenetére


MK VII
veterán

Ha neked megfelel az eddigi akkor miért szabadulnál meg 5db jó "erős" magyar ezrestől??
Igazából megadtad magadnak a választ szóval döntsd el mennyire vagy "gazdag" :)
Egyébként meg nagyon valószínű,hogy a sima 750-ed viszi a Ti órajelét pénz kiadás nélkül is! ;)

[ Szerkesztve ]

(#47819) Vakegérke válasza MK VII (#47818) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Lehetőségem lenne lecserélni,egy GTX 750 Ti-re ami a kártyám..."

Lehet, hogy én értem félre, de úgy tűnik, az OC a fórumtársunk vágyának tárgya.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47820) Pehi válasza Vakegérke (#47819) üzenetére


Pehi
senior tag

Bocs. Nem raktam vesszőt! A 750 -et cserélném 750Ti-re!

[ Szerkesztve ]

(#47821) MK VII válasza Vakegérke (#47819) üzenetére


MK VII
veterán

Jogos.. Eléggé furán fogalmazott a kolléga...
Viszont döntse el,hogy megéri-e neki az 5ezer kidobott pénz az ablakon,ha a mostani kártyájával is meg van elégedve.. :)

(#47822) Vakegérke válasza Pehi (#47820) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem a vessző a gond, hanem az, hogy félreérthető, mit cserélnél mire. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47823) BlackPriest válasza MK VII (#47816) üzenetére


BlackPriest
őstag

emlékeim szerint az van a jogszabályokban, hogy törekedni kell a lehető leggyorsabb ügyintézésre, nincs konkrét határidő. innentől meg azt mond a szerviz, amit akar

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47824) Pehi válasza MK VII (#47818) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi a tanácsot! :R

(#47825) hellbander


hellbander
csendes tag

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem: tönkrement a videó kártyám (gigabyte gv-n430oc-1gi) így nem tudom használni a gépem. Max. 15.000 Forintom van egy új kártyára, kérdésem az lenne hogy ebben az árfekvésben milyet vegyek?

(#47826) Kolbi_30 válasza Duran (#47811) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ez tokeletesen igy van..nekem januar 13 ota verik a faszt a kartyamon...

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#47827) lostprophet válasza MK VII (#47816) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Iponnál vettem, fogalmam sincs meddig fognak ülni rajta (két ismerősöm megszívta már velük, az esetükben ültek rajta hónapokig).

[ Szerkesztve ]

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#47828) Pehi válasza hellbander (#47825) üzenetére


Pehi
senior tag

Az a baj hogy az eddigi kártyádnál csak gyengébb jöhet szóba! Csak annyi,hogy újabb! Nvidia vagy AMD? Nem akarsz inkább valami használtat és erősebbet? Az Nvidiából a GT 630-at, meg a GT 720-at találtam! Az AMD-ből, HD 6450 vagy az R7 240-et! Remélem tudtam segíteni! ;)

[ Szerkesztve ]

(#47829) hellbander válasza Pehi (#47828) üzenetére


hellbander
csendes tag

Igazából nekem mindegy, hasonló teljesítményű kártyát mennyiért tudnék venni?

(#47830) aram01 válasza MK VII (#47816) üzenetére


aram01
nagyúr

arra gondoltam hogy az NV-nél is ilyen hosszadalmas az ügymenet :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47831) BlackPriest válasza hellbander (#47829) üzenetére


BlackPriest
őstag

új vagy használt? használtan 15-ért már simán kapsz hd5770-et, ami körberöhögi a 430-ast

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47832) hellbander válasza BlackPriest (#47831) üzenetére


hellbander
csendes tag

Használt is tökéletesen megfelel.

(#47833) himi-humi válasza varmi2 (#47815) üzenetére


himi-humi
csendes tag

Mit ajánlotok? phenom II 955BE mellé? Kihajt egy gtx 750-et?

(#47834) aram01 válasza himi-humi (#47833) üzenetére


aram01
nagyúr

Mire használnád? felbontás többi komponens?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47835) Pehi válasza hellbander (#47829) üzenetére


Pehi
senior tag

Már láttam 7750-et 15-ér, meg 7770-et 17-ér! Mind a kettő szénné verné!

[ Szerkesztve ]

(#47836) hellbander válasza Pehi (#47835) üzenetére


hellbander
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

(#47837) himi-humi válasza aram01 (#47834) üzenetére


himi-humi
csendes tag

Játékra 1080p-ben.4GB ram-mal.

(#47838) trancemusic válasza hellbander (#47836) üzenetére


trancemusic
senior tag

Szia!
15 ezerért megcsíphetsz egy hd 6850-est.
Ez 5770-nél,7750-nél is jobb vétel.
256 bites memória busz pl.

U.i.: sőt,kezd 20 ezer alá menni a 6870-es!!!

(#47839) Pehi válasza trancemusic (#47838) üzenetére


Pehi
senior tag

Az se rossz,csak kérdés milyen a tápja!

(#47840) MK VII válasza aram01 (#47830) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem ott sem jobb a helyzet... Én amúgy általánosságban beszéltem a garanciális ügyintézésről Magyarországon belül.

(#47841) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok! Melyik VGA-t vegyem inkább?

1. GIGABYTE GV-N760WF2OC-2GD
2. MSI N760 TF 2GD5/OC GTX760 2GB

(#47842) himi-humi válasza littleNorbi (#47841) üzenetére


himi-humi
csendes tag

Ha mindenképp ezekben gondolkozol én az MSI-t javaslom,de véleményem szerint egy AMD R9 280 jobb választás lenne.

(#47843) norbert1998 válasza littleNorbi (#47841) üzenetére


norbert1998
veterán

gyetértek hima hamival ;]

(#47844) Pehi válasza littleNorbi (#47841) üzenetére


Pehi
senior tag

Lehet,hogy Nvidiára váltasz és azért? Amúgy szerintem vedd az olcsóbbat mert mind a kettő jó! Én mondjuk Gigára szavazok!

(#47845) littleNorbi válasza himi-humi (#47842) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

AMD R9 270-esem van, és nem igazán vagyok megelégedve vele, azért akarok váltani nVidia-ra...

(#47846) BlackPriest válasza littleNorbi (#47845) üzenetére


BlackPriest
őstag

Asszem en egy normalis tapot vennek a helyedben elso korben, nehogy baj legyen.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47847) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Kösz az észrevételt... :R Eddig meg vagyok elégedve vele, nagyon stabilan működik. Utána nézve gond nélkül kell, hogy vigye a GTX 760-as kártyákat is...

(#47848) aram01 válasza himi-humi (#47837) üzenetére


aram01
nagyúr

jó lesz mellé, bár keményebb játékoknál ne számíts sok fps-re

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47849) Redbull941


Redbull941
tag

Hali, megint én vagyok! :C
-Nos játszottam most ezt a csgo-t, hát kb 4 órája volt bekapcsolva a gép, (közben elmentem itthonról, bent maradt a youtube közben, ameddig távol voltam), hát mondom neki ülök játszani, játszottam is. Kb 1,5 órája játszottam, erre egyszer csak a képernyőm el sárgult, és függőleges fehér csíkok jöttek ki rajta. :B
Gép rr és megy minden mint régen. Előbb újra elkezdtem játszani, 2 órát játszottam semmi probléma nélkül, háttérben futtattam a gpu-z-t és 60celsius fölé nem emelkedett a hőmérséklet (érdekesnek találtam...). OC verziós 280x-ről van szó, windforce hűtéssel.(ja 2.0v) Gpu lock 1100Mhz Memoria 1500Mhz. Nem akarom se feljebb tolni, se lejeb catalyst-ban, csak szeretnék pár tippet hallani, hogy nem a vram kezd haldoklani, hanem a tápom (mivel most már kezdem belátni, hogy tavaly nyáron nem jó üzlet volt megvenni ezt a kaka tápot...) add le kevés áramot, vagy az melegíti túl a kártyát, vagy valami :D (Sursa nJoy 600WRX) Kinéztem idő közben egy másik tápot, egy FSP Hyper 700W-at, de ha az nem lesz, akkor chieftec aps 850cb (tudom nem kell ilyen sok Watt, de majd szeretnék előre tervezni egy esetleges sli vagy crossfire-re :D ). Köszi a választ. Üdv. :R

(#47850) aram01 válasza Redbull941 (#47849) üzenetére


aram01
nagyúr

csoda hogy még nem gyulladt ki

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.