Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) csabyka666 válasza trancemusic (#46550) üzenetére


csabyka666
addikt

Inspector is ugyanazt írja:

GPU-Z szintén:

Minden fullon megy, állandóan. Nem fut semmi 3D, csak a Win7.

A 30%-os ventifordulat valami alap lehet, mert a gyári ventit lehúztam róla, szóval semmit sem tud vezérelni a kártya.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46552) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Adott egy HD4000 szériájú VGA. A helyzet az, hogy öcsém játszott, egyszer csak kifagyott a gép, újraindulásnál kékhalál. Újratettem. Próbálkoztam már Win 7-el és Win 8.1 -el is. Újratelepítés után egy laza fél óráig minden oké, aztán elmosódik a gép, be pöttyösödik, nem azt látni a képernyőn, amit épp kéne(pl bárhova kattintok, bármit csinálok a képernyő tartalma változatlan, de ha nyomok egy jobb klikket hirtelen frissül). Olvashatatlan minden, a kurzor mellett egy téglalap szerű valami van. Próbáltam VGA drivert frissíteni, de nem engedi, mert vagy nem találja a hardvert vagy csak azt írja, hogy nem telepíthető. Meghalt a VGA?

(#46553) norbert1998


norbert1998
veterán

sziasztok!

esetleg van valami tippetek arra, hogy miért csinálhat olyat a kártya(aláírásom) furmark és 3dmark alatt, hogy a 7850-em haramda ennyi rammal szarrá tapossa? catzillában meg teljesen normális az eredmény, ahogy lichdom battlemage alatt is. volt másik 7950-em, azzal semmi ilyen gond nem volt

furmark alatt(elgalábbis) visszaesik az órajel és az fps, de a terhelés és a feszültség meg marad. mi kínja lehet neki?

(#46554) codec válasza csabyka666 (#46551) üzenetére


codec
senior tag

Víruskeresést csináltál? Akad olyan vírus ami a vga-val csinálhat ilyent. pl ez: steam32.exe

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46555) Smiley válasza trancemusic (#46530) üzenetére


Smiley
őstag

Az EVGA GTX 295 tokeletesen ment benne, ez PCI-E 2.0-as kartya volt. Neztem a gigabyte oldalat de nem talaltam rola semmi, erre utalo infot. Raneznel nekem ha megkerlek, lehet neked tobbet fog mondani amit itt irnak. A BIOS a legujabb ami elerheto.

Gigabyte 965P-DS4 v1.0

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46556) trancemusic válasza csabyka666 (#46551) üzenetére


trancemusic
senior tag

Az látszik,hogy van energiagazdálkodási funkció,csak gáz vam vele.
P0 state,meg hogy pcie 1.1-be megy ha nincs terhelve.
Inspectornál kattints a show overclocking,az úl ablak bal felső részén próbáld a p-state változtatni,van-e a szintekhez fesz,plusz órajel társítva.
Ha csak a p0 él,akkor lehet sérült a bios,vagy ha nem újonnan vetted,nem sikerült teljesen a bios frissítés és/vagy szerkesztés.
Beragad p0-ban.

Egyébb ötletem nincs. :(

(#46557) trancemusic válasza Smiley (#46555) üzenetére


trancemusic
senior tag

Sztem akkor OK. :)
Ha 2.0-val ment,akkor 3.0-val is fog.
Éljen a bios frissítés! :D
(Már a sikeres. :) )

(#46558) Smiley válasza trancemusic (#46557) üzenetére


Smiley
őstag

Szuper, amugy imadom ezt a lapot, arrol nem is beszelve, hogy dual BIOS-os szunetmentessel alatt. :)

Akkor egy remek pelda a sikertelen BIOS frissitesre. Eleg szornyu elmenyem van, de ma mar csak nevetek rajta... Abit AN7-at 1 honapos koraban nyirtam ki, valamikor 2004-2005 kornyeken, nem emlekszem pontosan de nagyon draga volt akkoriban, es pont elment az aram frissites kozben. Fogtam az eladasra szant NF7-et es raflash-eltem az NF7-es lapra az AN7 BIOS-at, az siman ment. Kikaptam az ic-t az NF7-bol, mehet bele az AN7-be. Az NF7-bol siman kijott, ott volt az egyetlen gond, hogy az AN7-bol nem az ic jott ki hanem a ic kerete tort le az alaplaprol kiszedes kozben... majdnem sirva fakadtam, majd letortem a maradek keretet is, es szepen egyesevel visszaforraszgattam az osszes labat... Azota nem lett rajta BIOS frissitve.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46559) nonsen5e válasza #04441088 (#46552) üzenetére


nonsen5e
addikt

Pontosabban milyen HD4000? Intel HD 4000, avagy a régebbi Radeon fajta 4XXX széria - valószínűsítem az utóbbi.. Azon belül milyen fajta? Ha enged telepíteni egy pl. MSI Afterburnert, akkor ott megpróbálhatod a ventilátort 100%-ra állítani, az után is előjön-e a hiba.

Ha letörlöd Windows alól a drivert, majd hagyod, hogy a Win találjon magának egyet, akkor is ezt produkálja? (A venti egyáltalán mozog-e?) Mondjuk a pöttyöződés miatt én most is VRAM hibára gondolnék.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#46560) csabyka666 válasza codec (#46554) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem csináltam, de ez egy tök szűz Windows, Avast fenn van a kezdetektől...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46561) csabyka666 válasza trancemusic (#46556) üzenetére


csabyka666
addikt

Hamarosan megnézem, köszi! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46562) #04441088 válasza nonsen5e (#46559) üzenetére


#04441088
törölt tag

Pontosabban: Ati Radeon HD4850(Sapphire).
Ventik pörögnek rendesen.
Windows alól töröltem a drivert, ameddig a Win le nem szedett hozzá drivert, addig jó volt, csak persze a felbontás nagyon tré. Aztán az a csipogó hang, mint amikor új eszközt csatlakoztatunk..felteszi a drivert, de első kikapcs-bekapcs után ismét rossz, addig nincs baja. Viszont ha miközben a Win által leszedett driverrel működik és elindítok bármilyen játékot vagy bencmark programot rögtön újra előjön a pöttyöződés. Megpróbálom lefényképezni.
Legutóbbi újratelepítés után mindaddig tökéletesen működött kikapcsolás, majd bekapcsolás, újraindítás után is, amíg el nem indítottak rajta egy játékot.

(#46563) norbert1998 válasza norbert1998 (#46553) üzenetére


norbert1998
veterán

valami ötlet?

leesik 501 mhz-re pár másodperc után, és úgy is marad. yt nincs nyitva, power limit feltolva

(#46564) fasirTTT


fasirTTT
őstag

sziasztok
R9 270-es vga alá elég azAMD Athlon II x3 710 procija, ami 4magosítható? 4x3Ghz +6mb chace

(#46565) norbert1998 válasza fasirTTT (#46564) üzenetére


norbert1998
veterán

ha tényleg négymagos, szerintem nem lesz gond vele

(#46566) nonsen5e válasza #04441088 (#46562) üzenetére


nonsen5e
addikt

Próbáld meg tuningprogrammal (ahogy mondtam pl. MSI Afterburner avagy EVGA Precision X) lejjebb venni a memóriái órajelét.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#46567) Kocka Jakab válasza cinkoxid (#46549) üzenetére


Kocka Jakab
csendes tag

cinkoxid: köszi a gyors választ!

(#46568) norbert1998 válasza norbert1998 (#46563) üzenetére


norbert1998
veterán

megoldva, kellett neki MÉG power limit, mondjuk 50%

(#46569) general


general
addikt

sziasztok!

az érdekelne, tudja-e valaki, hogyan lehet 10 bites outputot elérni egy vga-val, ami nem quadro, firepro... konkrétan egy Zotac nVidia 660 Ti Amp kártyám van, és arra lennék kíváncsi, ez vajon tud-e 10 bitet hardveresen, és esetleg ki lehet hozni belőle szoftveresen, moddinggal, esetleg milyen hasonló kártya az, ami tud ilyet? (és játszani is lehet vele, mert ez lenne a bibi, játékteljesítmény is kéne)
ne quadro-t ajánljatok, nem ez a téma, és ne azt mondjátok, hogy alig van különbség, mert ez sem a kérdés most. köszi! :)

(#46570) csabyka666 válasza trancemusic (#46556) üzenetére


csabyka666
addikt

Sajna az van, amit mondtál, csak a P0-t lehet kiválasztani a legördülő menüből.

És ha saját magam állítgatnám be? Nekem nem jelentene gondot, mert gyakorlatilag nem is játszok, csak a Windows fut, de azért volt fontos egy ilyen VGA, mert ezen 2db DVI van, és az viszont kellene, mert kiterjesztett asztallal használok 2 monitort DVI-on. Plusz ugye jó rá a passzív Zalman hűtőm, szóval nem akarom lecserélni...viszont bosszant, hogy fullon hajtja. Telepítek egy XP-t, megnézem azon mi a helyzet.

Amúgy az alaplapi chipset drivere nem okozhatja? Mert az AN8-hoz nincs Win7-es, ezért a Vista x64-est erőltettem rá...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46571) csabyka666 válasza csabyka666 (#46570) üzenetére


csabyka666
addikt

Megmértem a gép fogyasztását (csak a gépét). A műszer szerint bootoláskor 150W körül fogyasztott, Windows-ban viszont 100W és 150W között ugrál. Nem tudom, hogy akkor most mégis működik-e a VGA energiagazdálkodása, de már maga a kártya 100W körül fogyaszt terhelve, szóval még a 150W is lehet akár "idle" állapotú kártyával... Benyomok egy 3DMark-ot, de az a baj, hogy ott a proci is dolgozik elég erősen, ezért becsapós a dolog. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46572) #51482368


#51482368
törölt tag

Hello sziasztok
Az volna a problémám ha monitoron beállitom hogy display port 1.2 legyen utánna beállitom a 10bit es szinmélységet és ujrainditás után visszaáll 8 ra, és 10 re nem lehet állitani csak ha megin ki be kapcsolom a monitoron a display port 1.2 -öt (r9290x,lg_34uc97-s)
Ha ujrainditom ,vagy ha az energiatakarékoskodo kikapcsolja a monitort ,akkor a 10 bit es szinmélységet kikapcsolja és be se lehet kapcsolni a ccc be ,amig ki be nem kapcsolom a monitort vagy az 1.2 display port -ot Ha csak leállitom utánna bekapcsolom akkor megmarad. :W :W
Remélem valaki tud segiteni elölre is köszönöm
Üdv. János

(#46573) #04441088 válasza nonsen5e (#46566) üzenetére


#04441088
törölt tag

Közben addig fajult a dolog, hogy már be sem kapcsol a gép csak csökkentett módban..úgy meg nem tudok feltelepíteni semmit.
video_tdr_failure (atikmpag.sys)

(#46574) dfsz34


dfsz34
őstag

Kezd már hangoskodni a VGA-m ventije, Giga 660Ti. Ciripel, meg terhelésnél rezonál. Tudtok valakit ajánlani Pesten vagy a környékén, aki foglalkozik a hűtés cseréjével / javításával (már ha javítható) ?

(#46575) Smiley válasza dfsz34 (#46574) üzenetére


Smiley
őstag

Hali,

A hutes problema siman javithato, lekapod az egesz hutest rola kb 4 csavar, megnezed a ventik gyari szamat, ebay-rol rendelsz 2 ventit darabja kb 5-10 dollar, aztan beledobod az uj ventiket es jo lesz megint. A Giga 560Ti-nel annyit kellett trukkozni, hogy a ventik sorba voltak kotve es a masodik ventinek csak 2 pin-es csatija volt gyarilag (az elso venti adta ennek is a vezerlest, de a 2 ventillator teljesen ugyan az). Ezt a 2 pin-es csatit leszedtuk a rossz ventirol es raraktuk az ujra a maradek 1 kabelt meg leszigeteltuk, es kesz is volt. A sipolas az 560Ti-nel is elojott 2 ev utan nehany jatek alatt, ezzel sok mindent szerintem nem lehet csinalni. Szerintem ezt te is meg tudod otthon csinalni, ha megsem akkor biztos jonnek majd a szakik akik par sorert vagy hasonloert segitenek neked. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46576) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Szomszédomnak problémája akadt a géppel. De nem vagyunk biztosak benne, hogy mi okozza. Bár gyanús,hogy a grafikus.
Következő lenne a probléma (ezt írta nekem):
Tom Clancys, NBA szaggat, előtte nem szaggatott, pedig ugyan ezen beállításokkal használtam őket, meg a szolidnál elváltozik a felület színe, de később visszaáll, idővel.
Levettem Low-ra a beállításokat, de így is szaggatott a játék.

Gép nagy vonalakban:
i5 4440, 4gb ram, hd 4870 1gb gddr5, asrock b85m pro4, wd blue.

Mivel tudnám ellenőrizni, hogy valóban a kártya e az ami kezd haldoklani? (illetve megállapítani hogy melyik alkatrész a hibás)

Baggio

(#46577) codec válasza Baggio04 (#46576) üzenetére


codec
senior tag

Üdv próbálj ki pár benchmarkot, pl.: 3d mark, vagy Unigine valley.
Drivert is érdemes lenne frissíteni, és egy víruskeresés is segíthet.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46578) Bunckow


Bunckow
újonc

Sziasztok! Egy olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy mi lehet a probléma akkor, hogyha kb. 30 perce bennt vagyok egy játékban, és a képernyő elkezd halványulni, majd enyhén vibrálni és végül eltűnik a kép. Egészen eddig azt hittem, hogy a videókártya lehet a problémás, többen is mondták, hogy biztos, hogy azzal van a baj, ott szokott ilyen jelentkezni. De ma vettem egy újat és beraktam a régi helyett, reménykedve, hogy vége a bajoknak. Hát nem. Mostani próbálkozásomra nem csak a kép tűnt el, hanem le is kapcsolt a gépem. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy meg tudnátok-e mondani mivel lehet a probléma?

(#46579) varmi2 válasza Bunckow (#46578) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen táp van a gépedben? És miből épül fel a géped? Mi az előző kari, és mi az új? Ezek alap információk. Ha ezt nem tudjuk, akkor nem tudunk segíteni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46580) Bunckow válasza varmi2 (#46579) üzenetére


Bunckow
újonc

Jelenlegi vidkari: nVidia GeForce GTX 750
Előző: AMD Radeon HD 6700 Series
A tápom pedig 450W-os
Processzor: AMD Phenom(tm) II X4 955 Processor (4 CPUs), ~3.2GHz
Alaplap: ASRock M3N78D
System Memory 4096 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)

Memória: (2db) Kingston 9905402-413.A00LF 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)

[ Szerkesztve ]

(#46581) regener válasza Bunckow (#46580) üzenetére


regener
veterán

450W-os, de milyen márk és milyen model? Mert az a nem mindegy...

(#46582) Bunckow válasza regener (#46581) üzenetére


Bunckow
újonc

Codegen, model: 400x
Elénézést kérek butaságaimért, sajnos hülye vagyok én a hardverhez :D

(#46583) varmi2 válasza Bunckow (#46582) üzenetére


varmi2
nagyúr

Valószínüleg a táp a ludas. Nem bírja a kiképzést. Cseréj tápot, de most inkább valami minőségit.
Ne is kisérletezz vele, még elszáll, és tönkre tesz mindent a gépben.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46584) regener válasza Bunckow (#46582) üzenetére


regener
veterán

Így van mint a kolléga is írta, ez a probléma, kérlek fáradj át ide és segítenek: [link]

Az Összefoglalót fusd át majd azért :)

(#46585) Baggio04 válasza codec (#46577) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Driver legfrissebb van hozzá (mármint a legutolsó, mert most a hd4xxx-es széria már nem támogatott driverileg).
Rákeresek ezekre a benchmarkokra, ezek kijelzik ha valami gebasz van a kártyával, tehát kiírnak valami információt róla?

Baggio

(#46586) afcfan014


afcfan014
újonc

Sziasztok!
Tegnap lecseréltem a vga-t a gépemben,és mikor "kipróbáltam", olyan problémát tapasztaltam, hogy elindul a játék, minden ok, majd pár perc múlva elkezd iszonyatosan laggolni a kép,hang minden,de ha pl a játék menüjébe kilépek ott semmi gond, meg a rendszer sem akadozik.
Ezt jelen esetben FIFA 15 alatt tapasztaltam ,amit az előző vga-m is gond nélkül vitt, nem volt semmi ilyesmi. (Ki fogom próbálni más játékkal is, de egyelőre nem volt időm)
Futtattam tesztet: FurMark-ot, semmi olyat nem eredményezett ami rossz lenne, Max GPU Temp: 56°C vagy az alatt volt.
Ezen kívül még néha olyan is előfordul hogy bevillan a kép egy pillanatra.
Legfrissebb driverek vannak fenn, (de a vga CD-jén kapott driverrel is ezt csinálta)

A jelenlegi konfigom:
MB: ASUS P7H55-V
CPU: INTEL CORE I3-540, 3 GHz
RAM: 8 GB KINGMAX 1333 MHz (DUAL-KIT) + 2GB KINGMAX 1333 MHz
HDD1: SAMSUNG 1 TB 7200rpm SATA2 (HD103SJ)
HDD2: SEAGATE BARRACUDA 1 TB 7200rpm
ROM: ASUS DRW-1608P ATA
VGA: GIGABYTE GV-R928WF3OC-3GD R9 280 3GB GDDR5 PCIE
PS: CHIEFTEC CTG-500-80P 500W
OS: Windows 8.1 64bit

és ez volt a régi vga: GIGABYTE HD 5770 1GB GDDR5 (GV-R577UD-1GD)

Valaki esetleg vmi megoldás vagy tanács??

(#46587) norbert1998 válasza afcfan014 (#46586) üzenetére


norbert1998
veterán

szerintem ugyanaz a baja, mint az enyémnek. power throttling van, kérlek szépen. fingom sincs mi okozza, de tedd fel a power limitet 20%-ra, ha akkor is csinálja, akkor értelemszerűen nem ez a baja

(#46588) codec válasza Baggio04 (#46585) üzenetére


codec
senior tag

Konkrét információt nem írnak ki, ellenben jól megizzasztják a kártyát, és ha gond lenne előhozzák. Tesztek alatt hőmérsékleteket is figyeld, az is okozhat szaggatást, ha túlmelegszik a kártya.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46589) afcfan014 válasza norbert1998 (#46587) üzenetére


afcfan014
újonc

Bocs a hülye kérdésért, de azt hol kell beállítani? :)

(#46590) afcfan014 válasza codec (#46588) üzenetére


afcfan014
újonc

Néztem többször is, több teszt alatt, játék közben is....de nemnagyon ment 56 fok fölé.(egyelőre)

(#46591) MK VII válasza afcfan014 (#46586) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem élből kapd ki azt a 2gb-os modult és csak a 2x4gb-os kit-et hagyd bent a lapodban. Nem biztos,hogy ez okozza azokat a hibákat amiket most leírtál,de nem előnyös az az összeállítás ahogy most vannak a ramjaid.
Instabil lehet tőle a rendszered. Csak egy jó tanács. ;)
Nincs olyan program aminek,ha nem elég 8gb akkor 10 igen! Sőt nagyon nincs is szükség szerintem 10gb-ra,ha nem speciális programokat futtatsz.

(#46592) norbert1998 válasza afcfan014 (#46589) üzenetére


norbert1998
veterán

catalystben vagy afterburnerben

(#46593) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Gigabyte GTX 560 kártya ma elkezdett vibrálni a kép. Minden hardware alapon megy semmi sincs húzva a konfigban. Mivel a napokban cseréletem új drivert ( 347.09 ) első körben erre gyanakodtam és vissza tettem egy régebbit ( 337.88 ) de sajnos ezzel sem oldódott meg a probléma. VGA vagy monitor hiba?
Köszi előre is a segítséget.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#46594) Dave9007


Dave9007
újonc

Jó napot!

A problémám a következő. Van egy ilyen videókártyám: http://ipon.hu/webshop/product/sapphire_11199_16_20g_hd7870_2gb_gddr5_ghz_edition_pcie/297535

erre rá van dugva egy ilyen monitor: https://ipon.hu/webshop/product/asus_vh228d/189472

és rá szeretnék dugni még egy ilyent: http://ipon.hu/webshop/product/samsung_s22d300ny/622862

Mind a kettő monitorn csak D-sub csatlakozó van. A videókártyán van egy DVI-I (erre rá van dugva az egyik monitor egy DVI-I --> D-sub fordítóval. Van a kártyán DVI-D, HDMI és Displayport 1.2 szabadon.

A kérdésem az lenne, hogy kinéztem egy ilyen kütyüt: http://ipon.hu/webshop/product/delock_65055_dvi___2vga_adapter/325015
ezt a DVI-I-be tudom bedugni és 2 D-subos csatlakozóm lesz, így rá tudom dugni mindkét monitort. A 2 monitoron tudok-e majd két különböző képet megjeleníteni vagy ugyan azt fogja mutatni mindkét monitor?

A másik kérdésem, hogy http://ipon.hu/webshop/product/delock_65472_hdmi___vga_adapter/523337
ezt bedugom a HDMI-be és a másik végébe rádugom a monitort, akkor ez át tudja alakítani a jelet analógra? Azért kérdezem, mert valaki azt írja ott lejjebb a hozzászólásoknál, hogy nem alakítja át és nem működik neki, valaki meg azt írja, hogy müködik. :S

Köszönöm a segítséget! :)

(#46595) varmi2 válasza Dave9007 (#46594) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az első esetben, mind a két monitoron ugyan az a kép lesz. Ugyan is egy csatlakozóból csinál 2db-t. Így ugyan azt fogja mutatni, mind a kettő monitor.
A másik esetben, ha aktív átalakító, akkor működnie kellene, de a hozzá szólásokban is sok embernek nem működik.
Talán ez működhet, íme Ilyet keress, aminek van külön tápja, mert az aktív átalakítóhoz kell.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46596) Dave9007 válasza varmi2 (#46595) üzenetére


Dave9007
újonc

Köszönöm a segítséget! :)

Az lenne akkor még a kérdésem, hogy mi értelme annak a HDMI-VGA adapternek, amit én linkeltem? Összelehet vele kötni fizikálisan, de nem tudja átalakítani a jelet ezért ugyanúgy nem lesz kép?

[ Szerkesztve ]

(#46597) varmi2 válasza Dave9007 (#46596) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jó kérdés, nem tudom. Én is csak onnan tudom, hogy nem jó, mert a hozzászólásokban az van, soknak, hogy nem megy. Egy ember írta, hogy megy neki. Megveheted, de lutri a dolog.

Használd a link gombot.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46598) Dave9007


Dave9007
újonc

Közbe én is keresgélek. Ilyen chipset van ebben amit linkeltem: Chipset: CH7101
Ezt találtam róla: [link]
Elvileg akkor átalakítja nem?

[ Szerkesztve ]

(#46599) nonsen5e válasza Dave9007 (#46598) üzenetére


nonsen5e
addikt

Elvileg igen, de az elvileg és a gyakorlatilag között sok esetben hatalmas különbség van. :K

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#46600) Dave9007


Dave9007
újonc

Jó lenne valaki segítene, akinek van tapasztalata már ilyen HDMI-VGA átalakítóval. :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.