Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) nonsen5e válasza tomo1998 (#46393) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nekem a 60-70 dologból amit írtam egy PlayStation talp volt ami Angliából jött, a többi mind a Távol-Keletről - most nem vitatkozni akarok, lehet arányaiban onnan több a rossz minőségű termék, de ha az ember körültekintően vásárol, akkor jó dolgokat lehet kifogni nagyon durva áron.

trancemusic: Ezt nagyjából én is értem, de, hogy egy 10db-os JTAG csatlakozó készletet meg hasonló dolgokat 170 forintért (össz. ennyit fizettem érte) kiküldenek nekem postával Pestre és abban nekik hasznuk van... azon csodálkozom. :Y

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#46402) Tzoltan21


Tzoltan21
tag

Sziasztok!

A következő problémámmal fordulnék hozzátok: Adott egy Sapphire Radeon HD4850-es Sapphire edition VGA. A konfigom többi része megtalálható az adatlapomon...Szóval az a problémám volna, hogy eddig 10.3-as flash playert használtam és 1080P-ig gyorsította a GPU a lejátszást, utána észreveszem, hogy 1440P-nél terheli a processzort rendesen. Na de, ha felteszem a legújabb flash playert, vagy 14 est. Akkor ha 1440P-re váltok akkor nagyon durván csíkozva jeleníti meg a videót, ilyen zöldes foltokkal. Mintha Gpu vagy memória hiba lenne. Viszont, ha játszok, 3dmark, furmark alatt nem jelentkezik ez a probléma, régebbi flashplayerrel sem, csak ugye ott nem gyorsít kellően. Már cseréltem videókártya drivert is, de nem oldotta meg a problémát. A vga nem húzott darab, hanem gyári. Lehetséges volna, hogy a cpu-m alul van feszelve és amiatt jönne ki ez az egy hiba. Linx alatt több órás stabilitással néztem és egyszer sem hibádzott. Kérném a segítségetek, találkoztatok már ilyen jelenséggel?

(#46403) ghostmat


ghostmat
tag

Sziasztok!
Újra multimonitoros kérdésem lenne, csak egy egyszerűbb.
Ha 1 tv és egy monitor van a videókártyára kötve a beállítás pedig klónozás - akkor a kártya mindkét monitorra számít megjelenítést?

(Játék miatt kérdezem, mert klónoznám a fullhd monitoromat hd felbontásban a TV-re. Ez 2x-es HD terhelésként jelentkezik a kártyán vagy csak 1x?)

Köszönettel :R

(#46404) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Sziasztok!

Van egy új Asus HD 7850 2GB DCU2 V2-es videókarim, véletlenül bepipálva hagytam CCCben az overdriveot, és ott pár MHzel nagyobb érték volt beállitva OCnek.
Közbe pedig használom az MSI AfterBurner programját.

A két programban kicsivel eltérő sebességek voltak megadva, ez igy okozhatott bármiféle problémát a kártyának?
Már letiltottam az Overdriveot, csak aggódom miatta. :F

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#46405) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok!
Hozzám került egy GT 430-as VGA (tudom, nem mai, de netezéshez, filmezéshez tökéletes).
A probléma az volt vele, hogy erősen kattogott. Konkrétan mintha kopácsolnának.
Szétszedtem, és úgy láttam, a ventillátor egyik apró forgója megtört (elhajlik). Szóval úgy gondoltam, ettől kattoghat, ezért letörtem.

A kattogás meg is szűnt, bár fűrészeléshez hasonló (kattogástól jóval halkabb, de azért erős) hang jött a helyébe.
Viszont a VGA hőmérséklete igen magas lett (előtte nem mértem hőfokot), de azzal elvileg nem votl gond).
Szóval az Aida 70-80 fokot jelzett úgy, hogy gyakorlatilag más program nem is futott. Viszont azt írta: VGA fan: 1%. Nem tudom, az érzékelő szar, vagy ez komoly.. de miután kikapcsoltama gépet, a VGA teljes felülete égetően meleg volt.

Kérdés: Érdemes-e ezzel bármit kezdeni, vagy dobjam ki? :D
(pl. szoftveresen valahogy szabályozni a hűtést, ventilátort cserélni rajta, ilyesmi)

Így néz ki a VGA (típúsa):

[ Szerkesztve ]

(#46406) Clickbait válasza Victoryus94 (#46405) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Próbáld meg afterburnerrel felemelni a fordulatszámát a ventinek, és nézd hogy mennyire forog a venti. :)

You got clickbaited.

(#46407) codec válasza Victoryus94 (#46405) üzenetére


codec
senior tag

Filléres dolog egy ilyen venti, és a cseréje is nagyon könnyű. Én lecserélném.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46408) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Köszi a válaszokat!
Amint lesz időm, kipróbálom.

Esetleg nem tudjátok, hol lehet ilyen ventit szerezni "fillérekért?"
(point of view gt430-hoz)

(#46409) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

nVidia GTS 450-en milyen verziójú HDMI van? 1.4a-ra lenne szükségem egy projektor vétel miatt. nVIDIA 3DTV Play-t szeretnémn kihasználni és ha jól tudom ez a verziójú hdmi kell hozzá vagy rosszul tudom? :D

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#46410) Clickbait válasza sagit (#46409) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Ezeken csak miniHDMI van, elvileg az 1.4es..
Nekem is ilyenem volt, Gigabyte GTS 450 OC 1GB GDDR5 :)

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#46411) sagit válasza Clickbait (#46410) üzenetére


sagit
addikt

Az enyémen normál méretű HDMI van.

Bár ahogy nézem ott a 3D ready logó szóval csak jó lesz.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#46412) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.

Tesóm és az unokatesóm gépe hasonló felépítésű, egy IB alapú pentium procival és az integrált intel VGA-val használják.
Mind a kettejüknél jelen van a tearing a másodlagos kijelzőn, mindegy hogy a TV vagy a monitor az, simán a Win asztallal is látható. Minden megjelenítő digitális csatlakozón csatlakozik a géphez (DVI-D vagy HDMI).
Mit csináljak? Driver frissítés meg volt. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#46413) Homer


Homer
tag

Hello.
Lecseréltem a VGA-mat a gépemben és a régit szeretném meghirdetni. Mennyiért lehet ma reálisan meghirdetni egy Sapphire Radeon HD4890 Vaporx 1 GDDR kártyát? Az állapota makulátlan, de sajnos sehol nem látom már hirdetve.

Off topic:
Ugyan ez a kérdés egy DELL M5010 laptopra. Ennek a memóriája bővítve lett (4GB-ra), és most jött ki a szervízből, mert 8 sípszós BIOS üzenettel elszállt korábban a videokártyája. A hiba azóta szervíz által orvosolva lett egy videokártya chip újraforrasztással, tehát mára tökéletesen működik. A videokártyára 6 hónap gari is van. Mennyit érhet?

[ Szerkesztve ]

(#46414) Clickbait válasza sagit (#46411) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Jaigen, Gainward, ezen mások a csatik. :)
Biztos jó lesz egyébként.

You got clickbaited.

(#46415) Clickbait válasza Homer (#46413) üzenetére


Clickbait
aktív tag

A karit áraztasd be itt PHn, van erre egy külön topik.

Ja meg ugyanezt csináld a laptoppal is. :)

You got clickbaited.

(#46416) Homer válasza Clickbait (#46415) üzenetére


Homer
tag

Aha, jó! Köszönöm! Csak mi annak a topicnak a neve? :)

(#46417) Clickbait válasza Homer (#46416) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Asztali gépek beárazása:
[link]

Noti beárazás:
[link]

You got clickbaited.

(#46418) zolee5016


zolee5016
őstag

Hello topiclakók ;) Konfig az adataimnál
Előélet
Asus ROG GTX 580Matrix volt a gépben,aminek ugye speckó drivere van.Cserélve lett egy 590 -re a cucc
Probléma
nem tudom a drivert sem frissiteni(pl 344WHQL) sem teljesen legyalulni,mert ha a Physix,vagy a HD audió összetevőhöz érek ujraindítást kér a gép,de ha újraindítom,felrak egy illesztőprogit és nem enged rátelepíteni semmit......
Konkrétan,lefut a telepítővarázsló,(konfig ellenőrzés stb)) de a végén azt írja ki a telepítés sikertelen......
Namost hogyan tovább......
Mivel véssem le a drivert,vagy miért nem engedi a 344-et...azzal mennie kellene egy 590-nek nem?:

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#46419) regener válasza zolee5016 (#46418) üzenetére


regener
veterán

Ezt töltsd le majd restart és csökkentett módban indítsd el és "Clean and Restart", ezután már menni fog az új driver elvileg. Illetve igen, mennie kéne a legújabbal is (347.09 WHQL).

[ Szerkesztve ]

(#46420) zolee5016 válasza regener (#46419) üzenetére


zolee5016
őstag

Köszönöm... :R ráfekszek :))

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#46421) Adebayor


Adebayor
aktív tag

csáá

FM2 vagy AM3+ foglalat a menőbb mostanság? :)

csak régebbi írásokat olvastam erről.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#46422) regener válasza Adebayor (#46421) üzenetére


regener
veterán

Egyik sem "menő". De kifejthetnéd hogy pl. mire használnád, mert filmezésre FM2 bőven elég és kis játékra, de ha komolyabb játék a cél akkor az AM3+ jobb a kettő közül.

(#46423) csoty válasza Adebayor (#46421) üzenetére


csoty
aktív tag

Ha valami kicsi egyszerű konfig kell AM1
Ha kicsit komolyabb de kis fogyasztású akkor esetleg FM2, bár FM2 helyett én inkább Pentium plusz dedikált kártyát választanék
Közepes gép játékra aránylag kevés pénzből akkor AM3+
Amúgy meg ha játékra kell gép és van is rá keret akkor Intel LGA1150-je.

#csotykocsithajt

(#46424) Bunken


Bunken
tag

Üdv mindenkinek!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van egy RADEON HD 5850-em, egyik barátom most felkínált nekem egy GIGABYTE HD 5750-et apró pénzért. Arra gondoltam, hogy átveszem tőle és összekötöm a kettőt.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek megoldható-e, van-e értelme, hozna-e teljesítménybeli javulást?

A háttér hozzá a következő: alaplapom, 4x2 GB RAM, táp, a proci pedig egy AMD Phenom II X4 B55 3,6 Ghz (unlock-olt, 0,4 Ghz-et húztam rajta).

Válaszokat előre is kösz!

(#46425) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok!
Lenne egy gyors kerdesem hozzätok.Adott a videokärtyäm es hozzä egy kis problema.Nem ugrik vissza a gpu orajel 300 mhz-re (idle ällapotban), folyamatosan 1 ghz-en megy, ha jätszok, ha nem.A gpu kihasznältsäg kb. 0 vagyis nem hasznälja semmi sem a hätterben.Hogy lehet ezt orvosolni?Szerintem emiatt van az, hogy 50 fok körüli hömersekleten van idle-ben miközbe jo 10-15 fokkal kevesebbnek kene lennie.Feltettem a kerdest mär a kärtyäm topikjäban is de most pörög annyira a topik.Elöre is köszi.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#46426) Bensee válasza Bunken (#46424) üzenetére


Bensee
tag

Te most összekötés alatt Crossfire-re gondolsz?
Az 5750-et egy 5750-el, esetleg egy 5770-el kötheted össze Crossfire-ben.

AMD Radeon HD 5750 CrossFire compatible with AMD Radeon HD 5770 and AMD Radeon HD 5750

Az 5850-et pedig:

AMD Radeon HD 5850 CrossFire compatible with AMD Radeon HD 5970, AMD Radeon HD 5870, AMD Radeon HD 5850 and AMD Radeon HD 5770.

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#46427) fasirTTT


fasirTTT
őstag

Gtx 770 vgak közűl melyik az ami a leghalkabb? És hűvös is marad?

(#46428) trancemusic válasza fasirTTT (#46427) üzenetére


trancemusic
senior tag

(#46429) fasirTTT válasza trancemusic (#46428) üzenetére


fasirTTT
őstag

Ja, oké :B

(#46430) Bensee válasza fasirTTT (#46427) üzenetére


Bensee
tag

A leghalkabb az MSI GTX 770 (Twin Frozr) és a Gigabyte GTX 770 (Windforce).
De nem csak halkak, hanem hűvösek is!

[ Szerkesztve ]

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#46431) kaszas19


kaszas19
senior tag

Sziasztok.
Adott egy kártya:GIGABYTE ZALMAN 9800GT OC pontosabban.
A hiba jelenség hogy van mikor elsőre nem ad képet indításnál csak 2. indításra de ha ad képet akkor hibátlan.
A kérdésem a következő,Mitől lehet ez??? vagy valaki találkozott már ilyen hibával??? :R

(#46432) Bensee válasza kaszas19 (#46431) üzenetére


Bensee
tag

Próbáld ki más táppal!
Lehet, hogy elsőre nem kap elég feszkót.
Próbáld a slotot is kitisztítani, vagy egy másik kimenetét használni a VGA-nak.

[ Szerkesztve ]

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#46433) kaszas19 válasza Bensee (#46432) üzenetére


kaszas19
senior tag

Hát igen az a bökkenő hogy nincs nálam a kártya de 1500ft-ért hozzá tudnék jutni csak előtte inkább meg kérdezem itt hogy találkozott-e valaki ilyen hibával.

(#46434) Bensee válasza kaszas19 (#46433) üzenetére


Bensee
tag

Én most átmenetileg egy 9800-at használok, de ezzel nincs ilyen probléma.
Egyébként csak az adott személy gépében csinálta ezt? Vagy nem próbálta meg máshol?

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#46435) kaszas19 válasza Bensee (#46434) üzenetére


kaszas19
senior tag

Még nem válaszolt az utóbbi kérdésemre de szerintem nem próbálta másik gépben.
Én is táp hibára gondolok lehet van pár púpos kondi és nem bírja elindítani a kártyát(teszem hozzá ez csak feltételezés)

(#46436) Bunken válasza Bensee (#46426) üzenetére


Bunken
tag

Igen, a Crossfire-ra gondoltam.
És a Hybrid menne esetleg? Egy hasonló teljesítményű Nvidi-ával? Ha igen mi lenne jó mellé?

(#46437) Bensee válasza kaszas19 (#46435) üzenetére


Bensee
tag

Lehetséges.
Mindenesetre 1.500 Ft-ot megér, főleg akkor, ha tökéletesen megy a Te gépedben.

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#46438) hape60


hape60
aktív tag

Szevasztok, van egy kis problémám. A gépben Asus EAH6450 kártya van, össze akartam kötni egy 24"os Samsung TV/monitorral, HDMI-n keresztül. (A VGA és a hang is össze van kötve.) Ha bedugom a HDMI-t a Samsungba, nincs hang a monitoron.
A TV ilyen, vagy a videokártya HDMI kimenete? A TV kezelési utasításában ezt írják:

Ha a TV-készülékhez egy korábbi verziójú HDMI üzemmódot alkalmazó külső eszköz csatlakozik, akkor előfordulhat,hogy a kép nem megfelelően (vagy egyáltalán nem) jelenik meg vagy a hang funkció nem működik. Ilyen probléma esetén érdeklődjön a külső eszköz gyártójánál a HDMI verziójáról, és amennyiben az elavult, kérjen frissítést.

:F

(#46439) kaszas19 válasza Bensee (#46437) üzenetére


kaszas19
senior tag

Én is így vagyok ezzel nem sok érte még így is megéri meg venni főleg ha tényleg nincs is baja a kártyának csak nála nem akart menni.
De azért pár kérdésem még lesz mielőtt neki állnák a vásárlásnak.
A gyors választ köszönöm,és ha netán meg venném akkor le írom a tapasztalatomat. :R

(#46440) Bensee válasza Bunken (#46436) üzenetére


Bensee
tag

Egy 9800 GT-vel menne és a Physx-es játékok alatt lényeges teljesítménynövekedést kapnál!
Szóval igen, a Hybrid módszer menne.

[ Szerkesztve ]

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#46441) Bensee válasza hape60 (#46438) üzenetére


Bensee
tag

Ha jól értem, akkor a TV össze van kötve a karival egy HDMI-vel, ergó ezzel a hangot is és a képet is a TV adja le, így ha a monitor hangszóróját szeretnéd használni, akkor az gondolom Én, hogy az alaplapi csatlakozóba van dugva.
Ezért ilyenkor az "okos" rendszer nem az alap hangkártyáról adja le a jelet, hanem a HDMI-ről, de azt hiszem, hogy valami programmal meglehet oldani, hogy a TV-n és a monitoron is legyen hang.

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#46442) Trumpek


Trumpek
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, ha jó helyen járok, hogy egy Intel Celeron 1037U típusú processzor, max. milyen vga-t tudna kihajtani?

Itx PC építésében gondolkodom, csak épp nem tudom, hogy mit lenne érdemes vennem. Sokat nem akarok rászánni, annyi az elvárásom, hogy pár játék menjen rajta, nem kell hogy fullba, arra már megvan az ideális gépem.

Köszönöm előre is a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#46443) Bensee válasza Trumpek (#46442) üzenetére


Bensee
tag

GTX 750 Ti vagy R7 260x ezek amik még egy 2 magos processzorral úgy-ahogy elszaladgálnak.

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#46444) Bunken válasza Bensee (#46440) üzenetére


Bunken
tag

És melyik lenne jobb, az 512-es vagy az 1 gigás? A többi hardveren kellene állítani (procin, ram-on)?

(#46445) Trumpek válasza Bensee (#46443) üzenetére


Trumpek
tag

Köszi a választ.

Hát én egy 5850 szintjére gondoltam. Akkor úgy okés is lesz. :R

(#46446) Bensee válasza Bunken (#46444) üzenetére


Bensee
tag

Nem, szükségtelen a többi hardvert piszkálni.
Egyedül a tápegység az, ami itt számítani fog. Az milyen?
Egyébként az 1 gigás változat, ez egyértelmű.

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#46447) Bunken válasza Bensee (#46446) üzenetére


Bunken
tag

A tápom egy Cooler Master Real Power M620. A nevéből is látszik, hogy 620W-os. :)

(#46448) Bensee válasza Bunken (#46447) üzenetére


Bensee
tag

Akkor garantálhatom, hogy nem lesz probléma.
A két kártya eszik együtt kb. 170-180 wattot MAX!

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#46449) shootme2 válasza Bunken (#46444) üzenetére


shootme2
aktív tag

Radeon mellé nvidia-t maximum physx gyorsításra tudsz használni tehát a physx nélküli játékokban semmi javulást nem fog hozni physx-es játék pedig kevés van és akkor ott vannak még a technikai problémák is úgyhogy kár belefogni az egészbe. Jobban jársz ha inkább eladod az 5850-et és veszel egy erősebb kártyát.

SeedElekX: az a proci harmat gyenge ilyen teljesítményű vgat semmi értelme mellé tenni egy 6670 vagy valami hasonló passzolna hozzá.

(#46450) Bensee válasza shootme2 (#46449) üzenetére


Bensee
tag

Írtam is neki, hogy a Physx alapú játékok alatt fog megmutatkozni ez a kombó.
Egyébként Én a GTX 750 Ti-met egy C2D E7500-el hajtottam meg és eszméletlenül jól ment a kettő együtt.
Egyedül a Watch Dogs alatt volt limit, de nem számottevő.

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.