Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) Tiko131


Tiko131
csendes tag

Asus GTX 750 TI-OC-2GD5 mennyire megbízható? Az Overclock-olás miatt rövidebb lesz az élettartama mint a simának? GTX 750 TI ből melyik a jobb? Asus, Gigabyte? Melyik típus?

(#47102) Duran válasza Tiko131 (#47101) üzenetére


Duran
tag

Mire a garancia lejár, annyit sem fog érni mint egy söröskupak, úgyhogy az élettartam miatt én nem feltétlen aggódnék. Az elgondolásod helyes, a húzás valóban csökkent(het)i az élettartamot, de valószínűsítem nem lesz vele semmi gondod az elkövetkezendő 4-5 évben, (de az is lehet, hogy a garancia lejárta után egy nappal megviccel a technika ördöge és letolja a gatyát ;] , ez lutri, de akkor meg ha annyira a szívedhez nőtt a típus veszel egy másikat hardverapron 5 ezeré :DDD ) . Én személy szerint Asus-t vagy MSI-t vennék belőle, amit abszolút kerülnék az pedig a Gigabyte.

[ Szerkesztve ]

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47103) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Ti, mivel kezdenétek a hibakeresést? :D
És persze milyen sorrendben haladnátok?
Erről a gépről írok, tehát működik, de néha előjön ilyen hiba is! :((

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#47104) troll81 válasza Mauddip (#47103) üzenetére


troll81
addikt

szia vga memoriahiba ilyen általában probáld a konfigot másik vga val életre kelteni :R ha megy akkor vga a ludas :K

(#47105) Duran válasza Mauddip (#47103) üzenetére


Duran
tag

Nem tudom megmézni a videót, de mivel a kollega itt eggyel feljebb vram problémára gondol, így sejtem mi lehet benne.

Legelső körben a videokártya túlmelegedését kell kizárnod. Monitorozd a hőmérsékletet terhelés alatt. Erre alkalmas az MSI Afterburner, esetleg bár én amit kedvelek az az AIDA64 rendszerstabilitás teszt része.

Ha a kártya nem melegszik túl, elképzelhető, hogy meghibásodott a videoramod, erre van egy ún. Video Memory Stress Test nevű progi.

Ha ezek a hibák nincsenek, próbálj meg szoftveres úton módosítani, első körben rakj vissza egy olyan verziójú drivert, melynél a hiba még tuti, hogy nem jelentkezett, a következő pedig annyi, hogy vedd vissza kicsit a gpu és a vram órajeleket mondjuk 200 mhz-vel. Ha az utóbbitól megszűnnek az artifact-ek szintén bebizonyosodhat, hogy a kártya hibás.

Első körben nagyjából ennyi.

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47106) BlackPriest válasza Duran (#47105) üzenetére


BlackPriest
őstag

már a boot során is szemetel, itt már mindegy hány fokos...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47107) Duran válasza BlackPriest (#47106) üzenetére


Duran
tag

Munkahelyről írok nem tudtam megnézni a videót.

Hát akkor más nincs hátra mint előre, ha értékesebb a kártya,s megéri, mehet reballra, ez egy pár hónapra még megoldást nyújthat.

(Vagy mehet a sütőbe 200°C 10p ;] )

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47108) Mauddip válasza Duran (#47105) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Köszönöm a válaszaitokat troll81 -el! :)
Időközben lakótársam gépébe átraktuk a vga-t, ugyanígy indult el a gépe neki is, tehát videókari lesz sajnos.
Azt vettem észre , h mikor win-ben jelentkezik ez a grafikai hiba, teljesen minden belassul, egér mozgása is szakadozik, valamint már nem tudok sehova kattintani, reset gombbal oldódik csak meg.
Azt szeretném kérdezni, h okozhatja-e ezt a meghibásodást az alaplap, vagy a tápegység? Tehát ha veszek egy másikat, akkor azt is elronthatja-e, vagy szokványos esetről van szó?

Másik kérdésem, h meddig "húzhatom" még ezzel a videókártyával? Mert most is 2-3 alkalommal így indult, majd kikapcsolt állapotban megmozgattam egy kicsit, és mintha semmi baja se lenne most. Tehát később ez rosszabbodni fog? Esetleg lehet-e enyhíteni a sok fagyást valami módon? (fesz csökkentés, stb.)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#47109) Duran válasza Mauddip (#47108) üzenetére


Duran
tag

Sajnos esélyes, hogy romlani fog a dolog. Van egy zeneszerverként üzemelő régi asztalim, hasonlóan jártam egy 9400GT van benne. Eleinte csak néha csíkozott be, aztán már kezdte a bootnál, majd pedig teljesen megdöglött :D. Mindez olyan 3 hónap alatt zajlott le.

Én minden féle módszert elkövettem, órajel csökkentéstől kezdve a ráolvasásig, de semmi nem segített, csak a csökkentett mód, esetleg kisebb felbontások, kisebb színmélység.. Persze ez nem törvényszerű, úgyhogy nyugodtan próbálj meg visszavenni egy picit az órajelekből, de nem valószínű, hogy megoldja a gondot, mivel windows alatt amúgy sem üzemel a kártya max órajeleken.

Nem valószínű, hogy másik alkatrész okozza a hibát, egyszerűen letelt a vga-nak.

Nálam hasonló volt a sztori, sokszor lefagyott a gép hasonló módokon mint ahogy írod, majd a fiókban kotorászva ráleltem egy 9600GT-re, beleraktam, és voila, azóta tökéletesen működik a gép.

[ Szerkesztve ]

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47110) Mauddip válasza Duran (#47109) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Ha 2-3 hónapot kibír, addigra tudok annyit félrerakni, h veszek egy újat, úgyhogy remélem igazad lesz! :)
Ha meg nem, akkor keresek én is egy alapszintű pci-e videókarit, amivel legalább elindul a gép és netezni lehet, aztán majd kősőbb már lehet inkább egy egész gépbe kéne beruházni, szegénykém legtöbb alkatrésze így is öregecske már! :) (2007ben vettem)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#47111) Pycee


Pycee
tag

Helló!

Van egy Sapphire HD 6870-esem és tegnap óta elkezdett fura dolgokat csinálni. Játék közben csíkozódik, majd megfeleződik a kép. Ráadásul felcseréli a két oldalt! az egyik oldalon csíkos a kép a másikon sima. Aztán ha "erősebb alkalmazásra" váltok akkor el is tűnik a teljes kép. Csak egy pirosas zöldes szín látszik a képernyőn. Kipróbáltam egy benchmark proramot és alighogy elindult, csíkos lett a képernyő. Aztán villant még egyet-kettőt és beállt az a "feles kép", de most pöttyösen. Ilyenkor csak a restart segít! A kérdésem drámaian egyszerű. Ez kuka, vagy még segíthetek rajta?
Köszönöm!

Konfig:
Alaplap: ASUS M4A89GTD Pro/USB3
CPU: AMD Phenom II X6 1075T
Ram: Kingmax DDR3 1333 4GB
GPU: Sapphire HD 6870 Toxic

Pycee

(#47112) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
Adott egy Gigabyte 2ventis oc 5870 1gb
minden jo legujabb driver van fent.
viszon van hogy 10perc van hogy egy ora utan elmegy a kep de a gep ugyan ugy megy tovabb meg nem is alvo modba megy el.
viszont most vartam egy kicsit es vissza jott a kep es ezt produkalta:

Most vettem hasznaltan apron.
korrekt embertol es 100% ig meg van gyozodve hogy jo a kartya.

volt most jaratva furmarkban is 35 percet.
70% on max a venti 74fok a maximum.

Ötlet?

(#47113) Winchester95 válasza Winchester95 (#47112) üzenetére


Winchester95
őstag

Valaki ötlet??

(#47114) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Létezik arról mérés, hogy az MSAA mekkora késést (input lagot) ad hozzá a játékhoz? Azt lehet tudni, hogy a post-AA-k mint FXAA kb 1ms-t ad hozzá, de a hagyományos MSAA esetében ez mennyi?

(#47115) haverr


haverr
csendes tag

Sziasztok! Hozzájutottam egy sapphire hd 4870es videókártyához...

Tudom, hogy alapból magas a hőmérséklete és googleben is találtam pár hasonló aggódó emberkét, de 80°c az normális?

Persze tuning nélkül és anélkül, hogy a ventit manuálisan állítottam volna be.

Vagy pedig adjak neki 30% venti speedet, vagy esetleg többet? Vagy hagyjam automatikus működésen?

Igazából az aggaszt, hogy nem sül-e meg az alaplap, vagy a pci-e foglalat ?! :F

A kártya is ijesztő de úgy olvastam, hogy bírnia kéne, így tervezték.

Automatikus működés kereken 80°c-ra állítja a hőmérsékletet, ha játszom is itt körül van.
30%-os venti teljesítménnyel 65-70°c körül van és minimális zaj emelkedés.
40%-on 50°c-ra lemegy de hosszútávon fülzúgást idéz elő. :D

Azt is olvastam, hogy chillával sem értek el nagy eredményeket, meg egy-két tesztet végig olvastam, amiből az derül ki hogy a gyári a legjobb cooler.

Csak segítséget szeretnék kérni a paráim eloszlatásához! Köszönöm előre is!

(#47116) shootme2 válasza Pycee (#47111) üzenetére


shootme2
aktív tag

Ez memóriahibára utal. Mivel ez egy gyárilag túlhajtott verzió lehet csak az emelt órajeleket nem bírja megpróbálhatod visszavenni a referencia értékre. Javíttatni nem éri meg.

Peti198506: Türelem-türelem. Próbáld meg kitakarítani a foglalatot tegyél fel másik drivert. Ki kéne próbálni másik gépben ha ott is csinálja akkor mégiscsak a kártya bajos.

(#47117) Winchester95 válasza shootme2 (#47116) üzenetére


Winchester95
őstag

És másik drivert honnan?
csak a legujabbat irja ki...
5850 el semmi baj nem volt meg 4890 el sem...
nincs se lehetosegem sem idom kiprobalni masik jatek kozben...
egyszeruen regi vga driver le kartya csere masik vga driver fel volt....
pcsx2 (ps2 emu) csinalja amugy, de ez is erdekes mert tegnap ugy hagytam 9orat a gepet kozbe ment a jatek es reggel semmi baja nem volt...
van amikor 10perc de most pl 1 ora mulva adta ki.
per pill megy a gta4 kb 30perce de most semmi. Kajak szivat engem ez a kartya...

[ Szerkesztve ]

(#47118) regener válasza Winchester95 (#47117) üzenetére


regener
veterán

Próbáld ki a 13.12-es driverrel ha most a 14.12 van fent.
De a 14.12-es eltávolítása után futtasd le ezt: [link]

(#47119) Pycee válasza shootme2 (#47116) üzenetére


Pycee
tag

Köszi! A Catalyst szoftverrel tudom vezérelni ugye? Most próbáltam egyébként az AIDA tesztjét futtatni, de egy szép világoskék képernyőt kaptam,

Pycee

(#47120) lmaresz


lmaresz
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy közel 4 éves HD6950-em és többször előfordult a héten, hogy a bekapcsoláskor elindul benne a ventilátor 100%-os fordulatszámon. Ilyenkor a gép nem ad ki semmilyen videó jelet. Amikor sikerült ezután elindítanom egy olyat írt ki, hogy "overclock failed", pedig sem a proci sem a videókártya nem volt húzva, direkt megnéztem a catalystban is ki volt kapcsolva az OverDrive.
Alaplapom: M4a77t/usb3
Mi mehetett tönkre? Mi lehet a baj?

(#47121) Pycee


Pycee
tag

Most ezt írta ki restart után!

Pycee

(#47122) codec válasza lmaresz (#47120) üzenetére


codec
senior tag

Bios reset megvolt? Elemet cseréltél? Usb eszközöket lehúztad róla?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#47123) lmaresz válasza codec (#47122) üzenetére


lmaresz
aktív tag

Még nem, ezek okozhatják?

(#47124) codec válasza lmaresz (#47123) üzenetére


codec
senior tag

Simán elképzelhető.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#47125) dzsudzsu7


dzsudzsu7
csendes tag

Sziasztok!

Volt még anno egy Amd 6950-es kártyám ami megbolondult mikor feltettem a driverét. Újrainditotta a gépet meg fura dolgokat produkált.Olvastam, hogy vissza kellene venni a gyári órajelből, esetleg feszültséget emelni bios flash-el még.Szerintetek megoldhattam volna igy a problémát?

U.i.: Nincs hosszú i-m bocsi

CE

[ Szerkesztve ]

(#47126) Winchester95


Winchester95
őstag

LEfuttattam az amd s progit es nagyon jo most.....semmilyen usb port nem mukodik sot csak vga csatlakozon tudom fogni a kepet. Hdmi n nem.
Visszarettem a drivert (vga porton keresztul) de a hdmi nem jo meg mindig.... se az usb..... cd meghajto bincs es a net is usb rol mukodik....teljes tanacstalansag

[ Szerkesztve ]

(#47127) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv

HD7970 nem elég 4k-s YouTube videókhoz?
pl egy ilyenhez
Vagy csak valami driver beállítás probléma? Akadozik ha 1080p fölé állítom.

(#47128) norbert1998 válasza DjDanee87 (#47127) üzenetére


norbert1998
veterán

nekem is akad, 7950-el. de nem hiszem, hogy a gpu a hibás. legalábbis, nem közvetlen. flash player amúgy sem egy nagy eresztés teljesíménykihasználás terén, szerintem amiatt nem megy. ezeknek a h265-ös 4k-t is bírnia kéne(mindjárt nézem, hogy tényleg bírja-e)

bár ezekben a lejátszásokban és kódolásokban nem nagyon vagyok otthon :B

[ Szerkesztve ]

(#47129) Winchester95 válasza Winchester95 (#47126) üzenetére


Winchester95
őstag

VAlaki???

(#47130) Speed® válasza Winchester95 (#47129) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csökkentett módban tedd újra az alaplapi illesztőprogit, gondolom a Catalyst Uninstaller levakart minden AMD cuccot meg még ezt-azt (figyelni kell telepítés közben, nem csak next-next-next), aztán mehet fel valami olyan driver, amivel jó volt az 5850ed. Egyébként szerintem szimplán kehes a kártya..mondtam, hogy 560TIt vegyél ;p

[ Szerkesztve ]

(#47131) regener válasza Winchester95 (#47126) üzenetére


regener
veterán

Az alaplapi Chipset drivereket kell akkor felraknod újra, legalábbis ezt találtam rá csak mint megoldás, nekem nemcsinált ilyesmit az a program.

DjDanee87 és norbert1998
Milyen böngészővel nézitek?
Chrome (40.0.2214.111 m) + HTML5 YT lejátszó + HD5850 + a linkelt videó 4K-ban: akadás
Firefox (35.0.1) + Flash Player 16 YT lejátszó + HD5850 + a linkelt videó 4K-ban: megy mint a vaj

(#47132) DjDanee87 válasza regener (#47131) üzenetére


DjDanee87
addikt

Tényleg csak a böngésző a probléma. Nincs más fent nálam a chromeon kívül, csak explorer, de azzal megy pl.

(#47133) Winchester95 válasza Speed® (#47130) üzenetére


Winchester95
őstag

5870 gyorsabb volt teszteken meg aztán már ezt előre lefixáltam...de kiderult hogy doboz se volt hozzá.
Na meg ez a probléma hogy valamikor elsötétül....
Most valahogy jó lett minden visszatettem mégegyszer a legujabb illesztoprogramot majd siman leszedtem es most telepul az a verzio amit irtal... na majd kiderul....
Minden esetre az eladó vissza sem ír a jatekok kozbeni elsotetulo problemara amit linkeltem a kepen....

(#47134) norbert1998 válasza regener (#47131) üzenetére


norbert1998
veterán

Maxthon Cloud Browser v4.4.3.4000
Van még IE v11.0.9600, de ez egy undorító trágya. Már be is fagyott, de másodikra ment szépen

[ Szerkesztve ]

(#47135) minek?:S válasza norbert1998 (#47128) üzenetére


minek?:S
őstag

& DjDanee87

Nekem semmi akadás... Mozilla, GTX 650Ti

Üdv.:M.

(#47136) Vakegérke válasza minek?:S (#47135) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csatlakozom. Nem sokban tér el a gépünk, a kártyám ugyanaz. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47137) Pycee


Pycee
tag

Megpróbáltam lejjebb tekerni a teljesítményt, de nem sikerült elsőre. Aztán letöltöttem a gyári tweak programját "Trixx" és azzal is tettem egy kísérletet, de a helyzet csak rosszabb lett. Azóta, már el sem indul! Nem tudom, hogy ennek köszönhetően történt, de szerintem végleg kipurcant. Először csak csíkos lett a kép, de már sötét az egész. A boot képernyőt beadja és aztán feketeség! Remélem nem én szúrtam el?! :(

Pycee

(#47138) norbert1998 válasza minek?:S (#47135) üzenetére


norbert1998
veterán

Mert ügyes vagy :D

és mióta vagy jelen ebben a topikban? Kovetsz engem? :DDD

(#47139) minek?:S válasza norbert1998 (#47138) üzenetére


minek?:S
őstag

Még csak most jöttél rá? :D

Csak kérdezni akartam volna a szakiktól, de már elfelejtettem, hogy mit :D

Üdv.:M.

(#47140) norbert1998 válasza minek?:S (#47139) üzenetére


norbert1998
veterán

Ja, meglattad, hogy ennagysagom itt van, és annyira írni akartál, hogy jofejnek tűnj, hogy elfelejtetted? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47141) shootme2 válasza Pycee (#47137) üzenetére


shootme2
aktív tag

Próbáld csökkentett módban elindítani ha sikerül akkor a program kavart be ha nem akkor végleg elhunyt.

(#47142) BlackPriest válasza Pycee (#47137) üzenetére


BlackPriest
őstag

ha nagyon nem megy, akkor még megpróbálhatsz berakni egy pci-os videokártyát és annak segítségével egy gyári biost felrakni a kártyára.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47143) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv!

Mi határozza meg a CPU limitet??

norbert1998

Csakis :DD de látod.. eszembe jutott :D

Üdv.:M.

(#47144) Pycee válasza shootme2 (#47141) üzenetére


Pycee
tag

Azt még megpróbálom. Nem lehet, hogy az alaplap szórakozik? Megpróbáltam beindítani az integrált vga-t de az meg hibaüzenettel le is áll illetve állandóan újraindul! :W
BlackPriest Az ötlet jó, csak nincs másik kártyám. :N

Pycee

(#47145) BlackPriest válasza Pycee (#47144) üzenetére


BlackPriest
őstag

integrált milyen hibaüzenettel és hol áll le? bios resetet megpróbálhatsz, abból baj nem szokott lenni (csak jegyezd meg, hogy a sata ahci vagy ide beállításon áll e). ha kell pci-os kártya, tudok adni, de integrálttal is el kéne indulnia és ha látja az oprendszer a pci-e slotban lévőt, akkor a biost is tudod frissíteni rajta

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47146) Pycee válasza BlackPriest (#47145) üzenetére


Pycee
tag

Hú ehhez majd egy kicsit bővebb segítség kellene mert ilyet még nem csináltam. :B Az alaplapi vga úgy áll le, hogy bekapcsolom, bejön a boot, beindul a win8, majd beírom a jelszót ès alighogy megjelenik a kezdőképernyő kiírja, hogy váratlan probléma miatt a gép újraindul! A hibaüzenetet időm sincs elolvasni, mert olyan hamar eltűnik!

Pycee

(#47147) BlackPriest válasza Pycee (#47146) üzenetére


BlackPriest
őstag

következő boot közben a post után nyomkodd az F8-at. be fog jönni a win boot menüje és ott ki tudod választani az automatikus újraindítás letiltását. akkor meglátod mi a hibaüzenet. utána ugyanitt vga vagy csökkentett módban is el tudod indítani a gépet, régi videokártyát és a driverét letörlöd, integrált videokártyával elindítod a gépet és elvileg lesz kép

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47148) varmi2 válasza minek?:S (#47143) üzenetére


varmi2
nagyúr

A cpu limit : játék közben monitorozni kell a cpu és a vga kihasználást. Ha a cpu 100% vagy e közzeli kihasználáson megy, míg a vga mondjuk 90% alatt, de inkább 80% vagy alatta, akkor cpu limited van. Ha fordítva, a vga 100% vagy a közeli állapotban megy, míg a cpu 90% vagy alatta, akkor vga limit.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47149) minek?:S válasza varmi2 (#47148) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm.

És a másik VGA-s topicban honnan tudják a szakik, ha valaki kérdez egy vga-ról, és leírja h milyen procija van, hogy az cpulimites lesz? gondolom nem próbálták ki az összes prcoesszort az összes vgaval.. :P

Üdv.:M.

(#47150) Pycee válasza BlackPriest (#47147) üzenetére


Pycee
tag

Csökkentett módban elindul a videókártya. Most azt nem tudom, hogy ezzel kezdhetek így valamit, vagy inkább az alaplapival próbálkozzak tovább?

Pycee

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.