Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) Tournament válasza MK VII (#46250) üzenetére


Tournament
aktív tag

Lehet nálad megy de az nem HD 5xxx alatti kari mivel ott csak egy általános wddm 1.0 van amin a CCC nem indul el, de ha felrakja a drivert manuálisan akkor meg lesz wddm 1.1 vagy 1.2 és megy a CCC is nem mindegy . HD 5xxx kari meg wddm1.3 + CCC

[ Szerkesztve ]

(#46252) MK VII válasza Tournament (#46251) üzenetére


MK VII
veterán

Köszönöm a felvilágosítást. Pont ezért kérdeztem,mert nem tudtam! :R

(#46253) Tournament válasza MK VII (#46252) üzenetére


Tournament
aktív tag

Anno énis büvőltem a hd 3870x2met és így ment a CCC nálam is :R

(#46254) Angelotti válasza Tournament (#46249) üzenetére


Angelotti
tag

Köszönöm szépen!
Bár valószínű visszapakolom a hetest 10.4-es catalyst-tal, előtte kipróbálom ezt a megoldást.

@MK VII
install vlégén kidob vmi ilyesmit, hogy nem támogatott oprendszer.
az AMD oldalán csak a "mezei" win8-ig van listázva driver... Nekem sehogy nem települt 8.1-re, "kibontottam", úgy is próbáltam megetetni vele, de nem.

(*)(*)

(#46255) BogyóBP válasza ctrlaltdel13 (#46246) üzenetére


BogyóBP
addikt

Milyen tápod van? Az r9 270 esnek legalább 500W os tápegység kell. Érdekes hogy nincs rajta 2db 6 pines. (chieftec iranea?)

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#46256) Lazlov


Lazlov
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket kérem a következő probléma kapcsán:

Kb. 2 hete vettem egy Gigabyte 8500GT (GV-NX85T256H) videókártyát használtan. Annak rendje és módja szerint letöltöttem hozzá a gyártó oldaláról a drivert és így működött kb. 1 hétig. Majd az egyik reggel indításkor apró pöttyök látszódtak az ASUS feliratnál, win 7 bejelentkezés még rendben majd az asztal helyett fehér-vörös vastag függőleges csíkok jelentek meg és kifagyott. Többszöri újraindítást követően a ez a hibajelenség volt tapasztalható. Gép kikapcs- kártya kiszed, monitor alaplapi vga-ra rá- Gép elindul minden rendben. Drivert és NVIDIA programokat uninstalláltam, Újraindít és még mindig jó. Kártya vissza. Gép elindul, semmi probléma Win automatikusan drivert keres és talál hozzá. Újraindítás és működik, Gigabyte driver felrak, újraindít és megy. Másnap reggel ismét a fent leírt hiba. Kártya kivesz, a hozzá kapcsolódó driverek és programok uninstall majd ismét ismét kártya be. Működik. Tegnap reggel indít, a fent leírt probléma újból azzal a különbséggel, hogy gép újraindult. Két alkalommal is ez a hiba és automatikus újraindulás majd harmadszorra minden rendben.

Ötlet, hogy mi okozhatja ezt?

Asus P5GC-1333MX alaplap
E2160 Dual Core proc

Előre is köszi

(#46257) codec válasza Lazlov (#46256) üzenetére


codec
senior tag

Szia!
A csíkozás-pöttyözés sajnos kezdődő Vram hiba.
Nem kizárt, hogy az előző tulaj kicsit sütögethette, azért bírt ki csak 1 hetet.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46258) fasirTTT


fasirTTT
őstag

sziasztok
adott 1 R9 270x vga 40ezerért és ezt a hibát csinálta meg ehez hasonlkat a régi driverekkel, de az új omega (14.12-es) driverrel ezek a hibák 95%-ba megszüntek

kérdésem az, hogy ez mos vga hiba lehet, vagy driveres f*sság? mert nemtudom hogy merjem-e megvenni

nekem is voltak hasonló hibák játék alatt, de megszüntek,igaz ezek nem mostanába voltak, még mikor HD4850, 4870 karim volt, meg ha jól emlékszem hd6950 is volt hasonló

[ Szerkesztve ]

(#46259) fasirTTT válasza fasirTTT (#46258) üzenetére


fasirTTT
őstag

ezt elfelejtettem még. ez a hiba féleség is volt

(#46260) arni1 válasza arni1 (#46243) üzenetére


arni1
aktív tag

Illetve ilyet produkál még a Hots.. Valakinek van ötlete?

(#46261) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!

Hogy tudom megállapítani, hogy a Asus R9 280x VGA-n milyen a hangképző rész :D
Csak annyit találtam, hogy HD audió és joccakát. Viszont például a házimozi támogattja a Dolby True HD-t viszont a videkókariról nem tudok semmit.

(#46262) varmi2 válasza Kaci84 (#46261) üzenetére


varmi2
nagyúr

A videokártyában nincsen hangképző rész. Csupán annyi, hogy digitálisan tovább küldi a hangot is a képpel együtt, hdmi és display porton.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46263) Tuib


Tuib
aktív tag

Sziasztok!

A10-5700-as APU-m van, egy Server 2012 R2-vel. A gondom, hogy a Catalyst Control Centerben nincs My Digital Flat panels fül. A kép a HDMI-n megy kifele. Ezzel találkozott valaki?

Köszönöm!

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#46264) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

A kérdés bár VGA-val kapcsolatos, de nem szakmai jellegű.
Mi a bánatért akar valaki eladni egy felsőkategóriás kártyát? (780 Ti, 970, 980)
Részemről 3 válasz lehetséges:
1. A kártyának baja van (cicereg, ilyesmi...)
2. Kapta, nyerte de nem kell neki ( :Y :F ) WTF? Esetleg vette, de megszorult és kell a pénz számlákra...
3. ... sértődés elkerülése végett, mindenki gondol amit akar.

Valakinek más ötlete?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46265) cinkoxid válasza flymi (#46264) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Ugyan azért, amiért gyengébb kártyákat is eladnak.

(#46266) flymi válasza cinkoxid (#46265) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezzel most mondtál is valamit, meg nem is... :U

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46267) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok,

amikor elindul a gépem akkor vgan a ventik felprögönek 100%ra, majd be áll a normális 20%.

ezt nem tudnám beállítani valahol, bios modositással akár? (a kártya egy sapphire 7770 vapor-x)

(#46268) MK VII válasza Reinkz (#46267) üzenetére


MK VII
veterán

Mit akarsz beállítani? Hogy ne pörögjenek fel 100%-ra a gép bekapcsolásánál?
Nem véletlenül pörög fel bekapcsolásnál 100%-ra a venti a VGA-n... Portalanít!! ;)

(#46269) Reinkz válasza MK VII (#46268) üzenetére


Reinkz
senior tag

ja hogy ez egy feature :D ,
értem csak kényes vagyok a zajra aztán most probálom minden formáját elnyomni de akkor meg kell elégednem a noctua ventikkel, azért lehet a csipogot még kiveszem :)

[ Szerkesztve ]

(#46270) cinkoxid válasza Reinkz (#46269) üzenetére


cinkoxid
senior tag

A porra nem vagy kényes? :D Ilyenkor fordított irányban pörög a venti, kikapcsolni nem lehet.

(#46271) flymi válasza Reinkz (#46269) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Gondold el mennyire kényezteti a hallójárataim, mikor az előre beszerelt Scythe Big Shurikenről származó 2140 RPM-es slim venti maxon felpörög! :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46272) trancemusic válasza flymi (#46271) üzenetére


trancemusic
senior tag

Azért az fx5800 vga hangját,ami egy hajszárító,hőlégfúvó hangjával vetekszik,azt semmi nem tudja űberelni... :D
Kegyetlen...

(#46273) codec válasza flymi (#46264) üzenetére


codec
senior tag

4. Eldicsekedhet vele, hogy Ő már a legújabb csúcskategóriás kártyát is kinőtte, és még jó áron túl is adott rajta.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46274) Reinkz válasza cinkoxid (#46270) üzenetére


Reinkz
senior tag

ez visszafele nem pörög csak egy irányba sajnos..

(#46275) flymi válasza codec (#46273) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hogy lehet egy 780Ti-t vagy egy 980-at "kinőni"? Hova tovább, mikor nincs feljebb? Esküszöm nem értem... :F

Reinkz: Sose törődj vele! Az én 770-em is felpörög kicsit (elindul) ;) , de korántsem vészes. Alapjáraton hangtalan.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46276) MK VII válasza flymi (#46264) üzenetére


MK VII
veterán

4. mert mondjuk ugyan úgy van vele mint pl én vagy sok más ember? Hogy megveszi,mert hú,de f@sza aztán 1 hónap után rájön,hogy túl f@asza az igényeihez és inkább eladja mint,hogy benne álljon a pénze úgy,hogy ki sem használja?

Szerintem az ilyen kártyákat eladó emberek 80%-a ezért adja el és nem azért,mert csak...

(#46277) flymi válasza MK VII (#46276) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem. Nem vitázni akartam.
Tiszta haszon lehet... De aki megteheti... Tudomisén?!

Én meg úgy voltam vele, veszek egy kipróbált darabot garival. Bírja 2-3 évig aztán mehet nyugdíjba. Az előzőt 5 és fél évig nyúztam, csere érett lett.
Ja, hogy benne áll a pénzem? Ha a végén el tudom adni (és miért ne tudnám), kiszámolom az árat havi lebontásba, nem hiszem, hogy rosszabbul járok veszteséggel, mint aki havonta cserélgeti. De mondom még egyszer, aki megteheti és ez a szíve leghőbb vágya: tegye!
Csak számomra furcsa. Ennyi.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46278) MK VII válasza flymi (#46277) üzenetére


MK VII
veterán

Nincs itt semmiféle vitáról szó :)

Viszont azt kalkuláld bele,hogy mondjuk veszel egy 120e ft-os VGA-t amit 1 hónap után eladsz mondjuk 100e ft-ért,mert nem használod ki és veszel egy 20e ft-ost ami bőven elég lesz és a különbözetből vehetsz mondjuk a gyereknek egy biciklit vagy felújíttathatod a kocsidat. Vagy simán csak olyan dologra költesz amit használsz is. Akkor miért ne adnád el? Buktál 20e ft-ot az üzleten 1 hónap alatt és nem 100e ft-ot 2-3 év alatt, közben csak úgy volt a gépedben egy 120e-es kártya...
Nekem is volt anno még 1762-ben,hogy megvettem egy HD5850-es VGA-t és eladtam 2 hónap múlva,mert netezéshez nem volt rá szükség aztán vettem egy f@sza telefont az árából amire pl pont szükségem volt :)

(#46279) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Sziasztok!

a következő lenne a kérdésem:
Van egy asus p5w-dh deluxe lapom q6600-al és 8giga rammal.
mi a lehető legjobb vga, amit még érdemes belerakni ebbe a konfigba?
a proci alapon ketyeg, sajnos tuningra nincs lehetőség. (szívesen leírom, hogy miért, de nem ide tartozik)
pillanatnyilag egy 9800gt van benne, illetve még 3850 CF-el használom.
Előre is köszönöm!

(#46280) codec válasza R̲e̲m̲ (#46279) üzenetére


codec
senior tag

Használtban nvidia vonalon talán egy GTX 560 amit még kihajt a q6600 alapórajelen. Az 560Ti-hez már azért kell némi tuning.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46281) R̲e̲m̲ válasza codec (#46280) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

És AMD vonalon?
GW2-t szeretnék 1680x1050ben vagy fhd-ban full grafon elfogadható fps-el játszani :)

[ Szerkesztve ]

(#46282) trancemusic válasza R̲e̲m̲ (#46279) üzenetére


trancemusic
senior tag

Szia!
Volt pont ilyen procim. :)
Hd 6850 szenvedett vele sajnos. :(
A gtx 560 erősebb egy kicsit ennél.
Olyan game ami minden magot használ ott még jó a proci.

A radeon szenvedett az azt jelenti a gyakorlatban: far cry 3,1680x1050,full grafika: 18- átlag fps.11-24 min-max. :(
Gondoltam: minimumon jó lesz!
640x480,low grafika,átlag 18 fps! :(
Semmi gyorsulás,hd 6850-vel,teljes procilimit.
Azért amit írtam,4 magot használó játéknál jobb a helyzet. :)

U.i.: ugyanez a vga 4.6 ghz i5 haswell mellett lowon: 50 fps,maxon 34. Szal játszható lett.

(#46283) R̲e̲m̲ válasza trancemusic (#46282) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

jajj de annyira nem akarok platformot cserélni, de ez így elszomorító...

(#46284) MK VII válasza R̲e̲m̲ (#46283) üzenetére


MK VII
veterán

Háát.. Pedig ideje platformot cserélned..
A mostani géped 1 év múlva a tetris futtatására lesz maximum hivatott...
Én a helyedben ebbe a konfigba már nem vennék másik VGA-t.... :N

(#46285) #19617792 válasza flymi (#46277) üzenetére


#19617792
törölt tag

5. nepperkedni próbál, hasznot akar húzni belőle. az is lehet, hogy több felületen hirdette meg, másutt magasabb áron így balekokon próbál nyerészkedni.
egy időben nagyon ment az, hogy amikor egyes boltoknak voltak ilyen heti akciói, akkor szinte kifosztották abból a termékből a boltot és másnap már drágábban fel is tették apróra...

[ Szerkesztve ]

(#46286) nonsen5e válasza #19617792 (#46285) üzenetére


nonsen5e
addikt

Szerintem (ritkán) de simán lehet az is opció, hogy aki 780 Ti-t, 970-et, 290x-et ad el, az vesz helyette Titán Z-t, 295x2-t vagy mittoménmit egyszerűen mert megteheti.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#46287) trancemusic válasza R̲e̲m̲ (#46283) üzenetére


trancemusic
senior tag

Van olyan game amihez elég.
Amikkel te játszol,ha a low és a max. grafikai beállítás illetve alacsony vs. magas felbontás között nagyon sok különbség van a sebességben: akkor vehetsz a mostaninál erősebb vga-t,de sokat ne költs rá sztem... :)

[ Szerkesztve ]

(#46288) Kaci84 válasza Kaci84 (#46261) üzenetére


Kaci84
őstag

Az eszközkezelő azt írja, hogy AMD High Definition Audio Device
Akkor ez mit jelent?
Akkor a hangkártyáról szedi a hangot?
Akkor azt hol lehet megnézni hogy a hangkártya milyen hangokat támogat?

[ Szerkesztve ]

(#46289) Kaci84 válasza varmi2 (#46262) üzenetére


Kaci84
őstag

Az eszközkezelő azt írja, hogy AMD High Definition Audio Device
Akkor ez mit jelent?
Akkor a hangkártyáról szedi a hangot?
Akkor azt hol lehet megnézni hogy a hangkártya milyen hangokat támogat?

(#46290) fasirTTT válasza fasirTTT (#46258) üzenetére


fasirTTT
őstag

valaki választ tud erre adni?

(#46291) varmi2 válasza Kaci84 (#46289) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem a hangkariról s7edi a hangokat. A hangkártyának akkor van hatása a hangra, ha azon keresztül a hangkártya analóg kivezetésén megy ki a jel. A videokártya kivezetésén, csak egy digitális adatfolyam megy ki, ami tartalmaz hang adatokat is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46292) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv Uraim!
Egy Intel HD 4000 szériás integrált csodával hogy tudnám rávenni a monitoromat, hogy működjön a normál 1080p-s 120 hz-es üzemmódben?
Dedikált kártyával működött, csak most kényszerből integrált VGA-t kell használnom.
Köszi

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#46293) Abu85 válasza mcwolf79 (#46292) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sehogy. Az Intel Gen7 drivere nem tartalmaz csak 50, 60 és 100 Hz-et. Ebből a 100-ast is csak mobilban lehet bekapcsolni. A Gen7.5-től vált elérhetővé a 120 Hz, de ott is a 2014 közepétől.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46294) mcwolf79 válasza Abu85 (#46293) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ezt szomorúan hallom.
Köszi a választ :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#46295) Kaci84 válasza varmi2 (#46291) üzenetére


Kaci84
őstag

Rendes vagy, hogy segítesz, de sajnos lényegi választ nem kaptam :-(
Igazából nekem azt kell tudnom és az a fontos, hogy a hang ami eljut az erősítőbe milyen minőségű. Ezt honnan tudom megnézni vagy programmal mérni. Mivel a VGA-t használom erre, ezért kell tudnom, hogy fennakad-e rajta az a minőség amit az erősítő és hangszóró tudna. Vagy itt nincs ilyen és minden átmegy rajta?
Pl. a HD filmnél a Dolby True HD hang akkor eljut az erősítőig?

(#46296) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Asus GTX750-PHOC-2GD5 VGA kártyám. Ez a hűtéssel rögtön elfoglal két bővítőhelyet és a hűtés melletti PCIe slothoz is vészesen közel van. Ahogy néztem, 2-3mm hely marad. A mostani alaplapomon a PCIe/PCI bővítők olyan elrendezésűek, mint ezen.

Ha a szabadon maradt PCIe x1 slotba beleteszek egy USB3 bővítőkátyát, akkor lesz gond a VGA hűtésével, vagy sem?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#46297) cinkoxid válasza Darkness1 (#46296) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Semmi gond nem lesz.

(#46298) Darkness1 válasza cinkoxid (#46297) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Akkor jó, így könnyebb lesz másik alaplapot találnom.

No stress, no work Today!

(#46299) barnaking


barnaking
csendes tag

Sziasztok

Egy kis segítséget kérnék. Van egy MSI 945P Neo 5 alaplap egy core 2 duo procival 2 GB 800 Mhz rammal és a lényeg egy Ati Radeon HD 4870 videókártyával.

Ez a kártya nyugdíjazásra kerülne mert nem tudja a directx 11-et és kinéztem egy Ati Radeon HD6770-et helyette.

Bele is lett téve a kártya, a tápcsati rá lett dugva és indulás után sűrűn sípol és képet nem ad a kártya.

Ha visszateszem a 4870-est tökélesen indul.

A 6770-est kipróbáltam egy Gigabyte B85M-D2V alaplapban egy I3-as proci társaságában és 4 GB 1333-as rammal ott tökélesen üzemel.

Vajon miért nem indul a régi alaplappal és az újjal igen?

A PCI - Expressz foglalat nem passzol az új kártya és a régi alaplap között?

Illetve van olyan kártya szerintetek, ami tudja a Directx 11-et és bele tudnám tuszakolni az MSI alaplapba?

Köszönöm a segítséget, észrevételeket.

(#46300) barnaking válasza barnaking (#46299) üzenetére


barnaking
csendes tag

Időközben tárgytalan lett.

Elárulták, hogy a PCI expresszel van gond, régi az alaplap.

Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.