Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) BlackPriest válasza nonsen5e (#47449) üzenetére


BlackPriest
őstag

Mi? Lehet, hogy a gpu 80-on all, de a vrm mar 110-nel es ezert all le.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47452) Loner


Loner
tag

Sziasztok.

Van egy Asus alaplapom, de viszont a Gygabite vga-t nem szereti ( be sem indul) Sapphire, az jó neki.
Most akkor az alaplapot kellene frissiteni, vagy más a probléma?
Köszönöm! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#47453) Pycee válasza lsc (#47448) üzenetére


Pycee
tag

A konfig: Táp: Chieftec 600W, alap:ASUS M4A89GTD Pro/USB3, CPU: AMD Phenom II X6 1075T, 3500 MHz
RAM: 4Gb. Korábban említettem, hogy nem sokáig marad ebben a konfigban. Lehet, hogy gyenge neki valami? Most telepítettem a gyári programját (Gaming app) ami szabályozza a ventilátorát is! Megpróbálom azzal.

Gertrius: Az rendben, hogy forrófejű, de annyira felmelegszik, hogy le is kapcsolja a gépet!

Pycee

(#47454) lsc válasza Pycee (#47453) üzenetére


lsc
nagyúr

A táp milyen idős? A videokártya használt?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#47455) Pycee válasza lsc (#47454) üzenetére


Pycee
tag

A táp kb 2-3 éves. A kártya új, most vettem ki a csomagolásából.

Pycee

(#47456) nonsen5e válasza BlackPriest (#47451) üzenetére


nonsen5e
addikt

120-125° felé vannak hitelesítve a VRM-ek, de én kimondottan csak a GPU-ra mondtam, hogy az teljesen normális hőfok még.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47457) lsc válasza Pycee (#47455) üzenetére


lsc
nagyúr

A ventilátorok mennek rendesen a kártyán, nem ér oda valami vezeték vagy valami? Szemre minden a helyén van a kártyán? Ha igen akkor gariztasd.
Esetleg még annyi hogy nem terheled túl a táp egyik körét /már ha két vagy több 12 V-os ága van, pontos tipus nem ártana/ Ha a procival egy ágon van az biztosan sok.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#47458) Pycee válasza lsc (#47457) üzenetére


Pycee
tag

Ventik mennek. Egy vezeték fut a kártya alatt, de nem ér bele. Le van fogatva egy műanyag bilinccsel. Az zavarhatja?
A táp pontos típusa: CFT-600-14CS

[ Szerkesztve ]

Pycee

(#47459) rolii92i


rolii92i
tag

Hali!
Gáz van :(
Néhány órája játékoknál elkezdett vízszintesen piros csíkozódni a kép,reagálásként frissítettem a vidkari drivert és most már a böngészőben is villódzik világoskéken :(
Annyi előzménye van hogy mivel sercegett már a gép a portól,kitisztítottam azután nem sokkal kezdte el:F
Mit lehet ilyenkor még csinálni?
A kártya egyébként egy Gigabyte GTX460.
Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#47460) BlackPriest válasza nonsen5e (#47456) üzenetére


BlackPriest
őstag

Nem artana azt is monitoroznia.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47461) Pycee


Pycee
tag

Újabb teszt. 72 fokig ment és lekapcsolt!

Pycee

(#47462) lsc válasza Pycee (#47458) üzenetére


lsc
nagyúr

Nos az a táp 4 12 V-os ággal rendelkezik [link] és csak egy 6 pines csatlakozó van rajta, gondolom a másikat átalakítóval adod neki. Próbálj meg azzal variálni.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#47463) nonsen5e válasza Pycee (#47461) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem hiszem, hogy emellett a VRM annyira melegedne (mondjuk hibás simán lehet), de megér egy próbát
a GPU-Z ablakban ha terhelve van a kártya, alul milyen hőmérsékleteket ír a VRM-re?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47464) Pycee válasza lsc (#47462) üzenetére


Pycee
tag

Hát itt valami hibádzik a leírásban, mert nekem úgy van, hogy egy 6 pines csatlakozó és van egy 6+2 pines is! Nincs átalakító! Két kábel jön a tápról.

Gertrius Valami itt sem stimmel, mert nekem a GPU-Z-n nincs ilyen VRM mérő!

Pycee

(#47465) lsc válasza Pycee (#47464) üzenetére


lsc
nagyúr

Jó hogy a chieftech is hülyeséget ír a tápjáról, itt [link] ha helyesen van minden bedugva akkor a táp elméletileg jó, akkor a kártya garis.

Az élet kegyetlen .

(#47466) norbert1998


norbert1998
veterán

Pycee és a segítői:

nem lehet az gond esetleg, hogy új a kártya, 123%, hogy cpu limit van, tehát az dolgozik, esetleg hogy az melegszik túl? arról tudsz mondani valamit, Pycee?

(#47467) Pycee válasza norbert1998 (#47466) üzenetére


Pycee
tag

CPU limit? Én nem állítottam be semmilyen limitet. Ezt, hogy tudom megnézni?

Pycee

(#47468) nonsen5e válasza Pycee (#47467) üzenetére


nonsen5e
addikt

CPU limit azt jelenti, hogy a processzorod a szűk keresztmetszet, az dolgozik maxon, míg a videokártyádnak nincs mit csinálnia.
Milyen processzorod van?
Terhelés (játék) alatt milyen hőmérsékleteket ér el? HWMonitor nevű programmal meg tudod nézni.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47469) Pycee válasza nonsen5e (#47468) üzenetére


Pycee
tag

Így már értem, csak még azt nem tudom, hogy mit tehetnék, ha az a hiba. Van egy másik program amivel tudom nézni a hőfokot. Az AMD Overdrive-on minden adat látszik. Kicsit meg kéne tuningolni a procit?
Amúgy egy Phenom II X6 1075T a processzorom.

Pycee

(#47470) nonsen5e válasza Pycee (#47469) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha a hőmérséklete túl magas és azért áll le a gép, azon a tuning csak rontani fog.
De azt nézted, hogy ténylegesen annak a kihasználtsága mennyi terhelés alatt? (feladatkezelő pl.)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47471) fbeni91 válasza sider24 (#47446) üzenetére


fbeni91
tag

az még mindig driver lesz! :(

(#47472) BlackPriest válasza Pycee (#47469) üzenetére


BlackPriest
őstag

Milyen hutovel es milyen beallitasokkal?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47473) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

http://i.imgur.com/00FdXKG.jpg
a videokártya ventije csapágyas. keresek rá új, megfelelő ventilátort. (nem komplett hűtést)
Megoldható?

(#47474) Smiley válasza bobalazs (#47473) üzenetére


Smiley
őstag

Persze, lecsavarozod a ventit ott, es megnezed az aljan a feliratot, es az ebay-en biztos talalsz ilyet. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#47475) general


general
addikt

sziasztok!

RV280 chippes ATI vga-hoz melyik driver kell? legutolsó Catalyst, vagy valami régebbi?

(#47476) ghodyl


ghodyl
tag

SzIasztok!
Adott a GPU TWEAK asus videokártya felügyelő prograjma, megtudja nekem valaki mondani, hogy a ventillátor vezérléshez miért nem tudok saját profilt megadni ? ( ez a része a programnak semmire nem reagál) csak az auto és a manual mód létezik, de autoban meg sokáig felengedi a gpu-t , ( 90C ) Egy ASUS GTX 470-en van a gépemben

(#47477) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám!
Valamiért néha a videókártyám órajele nem maxolódik ki pedig a 3d-s teljesítmény 100%-on van!Ez miért lehet?(3d mark heaven benchmark stb)
A kártyám max órajele 1120mhz(asus r9 270x dc2t)
Azt azért érdemes megemlítenem,hogy tegnap pl nem volt vele probléma még tunningoltam is!De mondjuk előtte való nap valamiért megint csinálta!!!Arról nem lehet szó ,hogy túlhajtottam,mert tegnap húztam rajta elsőnek és csak picit!Tehát ez miért lehet???Igazából alapból +120mhz-et tudna a vga de valamiért sokszor a gpu órajele csak 1000-en megy!Ezt valamiért nem értem:(
Remélem tud majd valaki segíteni....Gondoltam arra is hogy biost kellene frissítenem!!??Van értelme??
Hol tudok benne biost frissíteni?
A képen is látszik,hogy a maximum gpu clock 1000mhz volt a tesztek során!!!!

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#47478) norbert1998 válasza ghodyl (#47476) üzenetére


norbert1998
veterán

Próbáld afterburnerrel, szinte mindenki azt használ, független a kártya gyartojatol.

(#47479) BlackPriest válasza steewcv65 (#47477) üzenetére


BlackPriest
őstag

én furmark alatt nézném meg, nem biztos, hogy a 3d mark folyamatosan 100%-ra terheli

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47480) ghodyl válasza norbert1998 (#47478) üzenetére


ghodyl
tag

Köszi, már próbáltam, de a régi verziónál ritkán beakadt a kép, de csak 1 pillanatra, de éppen hogy érzékelhető volt, az újnál ez már megjavult ?

(#47481) steewcv65 válasza BlackPriest (#47479) üzenetére


steewcv65
őstag

Valami itt nem okés!!Az előbb frissítettem biost és jó is volt minden!Teszteltem jó volt órajel/teljesítmény,5perc múlva megint ugyan azzal tesztelem és megint csak 1000mhz a gpu!!???Ez mi a sz...rr

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#47482) hoax válasza ghodyl (#47476) üzenetére


hoax
aktív tag

Szerintem olvasgass kicsit... ;)

Don't panic!

(#47483) hoax válasza steewcv65 (#47481) üzenetére


hoax
aktív tag

Hőfok alapú teljesítmény-visszavétel?
Nagy eséllyel fererencz89-nél a pont! Erre nem is gondoltam...!

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#47484) hoax válasza general (#47475) üzenetére


hoax
aktív tag

Ha win7 alá szeretnéd bepaszírozni, akkor régi kell! Valamelyik legacy driver-el próbálkozz...!

Don't panic!

(#47485) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!
Nagyon zöldfülű kérdés (nem igazán foglalkoztam ezzel a hw elemmel), ha keresek egy olyan kártyát amin van hdmi kimenet, akkor azzal minden probléma nélkül meg tudok hajtani egy nem túl régi 32" LED TV-t?
Ha igen, akkor 20 kHuf-ig mit ajánlotok?
Előre is köszi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#47486) fererencz89 válasza steewcv65 (#47477) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Szia!

Nekem asus r9 280 kártyánál csinált hasonlót. Nem értettem, hogy miért, de nekem se pörgette maximumon.
Aztán csináltam egy olyat, hogy Windows vezérlőpult, valami energiagazdálkodási lehetőségeknél kikapcsoltam az ide tartozó energiagazdálkodási dolgokat, majd ezután rendesen működött. :)

Bocsi, hogy most ilyen foghíjasan írtam le, de majd ha a gépem előtt leszek előkeresem, hogy is volt, és hol csináltam ezeket.

Na de itt a link, ami segített:
http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=492&threadid=176076

Remélem Neked is segít! :))

Zoli

Nem szotkam hibázni.

(#47487) hoax válasza mobilizmo (#47485) üzenetére


hoax
aktív tag

Feltéve, hogy a TV is úgy akarja... :) Egyébként igen, kivitelezhető a dolog!

Don't panic!

(#47488) mobilizmo válasza hoax (#47487) üzenetére


mobilizmo
addikt

TV-nél mitől függ?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#47489) hoax válasza mobilizmo (#47488) üzenetére


hoax
aktív tag

Ha a TV-nél van dedikált PC-HDMI bemenet, akkor nem lesz gond! Ha nincs, akkor kicsit input lag-os lehet a TV...

Don't panic!

(#47490) mobilizmo válasza hoax (#47489) üzenetére


mobilizmo
addikt

Aha akkor nem árt utána néznem. Gondolom konkrét típus jelzéssel már megállapítható?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#47491) general válasza hoax (#47484) üzenetére


general
addikt

szervízgépben van, win 8.1 ment föl, szóval jah, valami régi driver gondolom. típusszámot esetleg tudsz javasolni?

(#47492) Pycee válasza BlackPriest (#47472) üzenetére


Pycee
tag

A hűtő(im): A házon van elöl és felül 12cm-es Xilence, hátul egy 12 cm-es Cooler Master, oldalt egy szintén 12-es Thermaltake venti. A procin meg van egy Cooler Master Hyper azon is egy 12-es Cooler Master venti.
Alap beállításokon van minden.

Pycee

(#47493) norbert1998 válasza Pycee (#47492) üzenetére


norbert1998
veterán

nem akarok beszólni, de ezzel semmit sem vagyunk előrébb :N

(#47494) Pycee


Pycee
tag

A mai tesztem eredménye: (Ma azért már tovább bírta, bár nem tudom, hogy ez jelent e valamit is.)
Valley Benchmark Basic beállításon. (API: DirectX 9, Quality: Medium, Anti-aliasing: x2, Resolution: 1280x720) Az EPU ato mode beállításon volt. (Hátha ez is számít) Végül mégis a HWmonitor programmal mértem és azon láttam a CPU és a GPU hőmérsékleteket is.
A CPU mind a hat magnál a maximum 50 foknál volt (A leállás pillanatában 46 fok), a GPU 79 fokig ment és ott állt le!

norbert1998: Nem számít beszólásnak! Bármilyen segítséget elfogadok!

[ Szerkesztve ]

Pycee

(#47495) Loner


Loner
tag

Sziasztok!
Gariztatással kapcsolatban tudtok valakit ajánlani?
Remélem nem baj ha itt érdeklödök ilyennel kapcsolatba?

Köszönöm! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#47496) norbert1998 válasza Pycee (#47494) üzenetére


norbert1998
veterán

rendben. úgy értettem, hogy a cm is csinál hűdejó teesítményű és miezaszar teljesítményű ventiket is, pont, mint az összes többi gyártó, továbbá a cm hyper az csak egy széria, mint a samsung galaxy, és nem mindegy, hogy s5 vagy pocket neo (bár, pont mint a hyperek is, komolyabb használatra az összes ipari hulladék)

(#47497) Loner


Loner
tag

Sziasztok!
Adott egy vga, beteszem a gépbe, a gép csippan egyet ahogy szokott de se kép se hang.( Alaplapi vga müködik , arrol használom a gépet.
Lehetséges, hogy a boisba kell valamit állitanom, vagy pedig tuti rossz? Táp jó és erös és jól van összedugva minden.
Még a bios sem jön be!
Köszönöm! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#47498) Pycee válasza norbert1998 (#47496) üzenetére


Pycee
tag

Hát eddig még jó volt, nekem legalább is. Amúgy egy Hyper 212 Plus, a pontos megnevezése. Amúgy nem lehet, hogy a táppal van valami hiba? Megint megpróbáltam és újra csak 75 foknál (GPU) állt le. Tehát a processzor szinte alig melegszik, de a káryának is kéne bírnia ennél nagyobb hőterhelést is. Tehát, nem az "extrém" melegedéssel van a gond. Nem?

Pycee

(#47499) ghodyl válasza hoax (#47482) üzenetére


ghodyl
tag

Szia! Átnéztem de itt csak annyit ír, hogy a vörös pontokat tudom mozgatni, nálam egy vörös pont van és az is eltűnik mikor rá kattolok.

De a Afterburner megoldotta hibát. :)

[ Szerkesztve ]

(#47500) norbert1998 válasza Pycee (#47498) üzenetére


norbert1998
veterán

nem, nem a hőtermelés a rossz. a 212 az tudtommal a legjobbak egyike a hyper szériában, tt azzal sem lehet hiba, meg ahogy írtad is, jó volt a hőfok is. alaplap bios-t nulláztál már? esetleg windows újrarakás? ezeket nézd meg azért, ha tudod. de ha egyszerűbb, akkor előtte nézz másik tápot is, esetleg vga-t

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.