Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) regener válasza Pycee (#47150) üzenetére


regener
veterán

Próbáld meg ezt:

Csökkentett mód -> Program Files (x86) / Steam / steamapps / Sapphire trixx mappa vagy ilyesmi
CTRL + X a teljes mappára és az Asztalra CTRL + V

Így nem indul el a program és nem állít be semmit, ha nemjó akkor pedig csökkentettből DDU majd driver újbóli felrakása.

(#47152) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Nem rég lecsapta itthon az áramot egy kütyü és közben ment a pc is. Miután újra bekapcsoltam csak a "szétesett" kép fogad, mivel a rendszer helytelen működésre hivatkozva leállította a vga-t. 1 hónapja szenvedtem már vele, akkor csak az segített, hogy áttettem másik pci-e fogalatba a kártyát. Lehetséges, hogy most kinyíródott a 2. foglalat is? :(

[ Szerkesztve ]

(#47153) norbert1998 válasza minek?:S (#47143) üzenetére


norbert1998
veterán

A processzorod :DD

Amúgy mióta van 650-ed?

Általában ismerik az arat és a tudást is, és az alapján tippelnek, de nyilván senki nem tud mindig biztosat.

[ Szerkesztve ]

(#47154) Pycee válasza regener (#47151) üzenetére


Pycee
tag

Megpróbáltam mindkettőt. Egyik sem vált be. A DDU után, ugyan bejött a kezdőoldal, de ahogy átlépett (volna) az asztalra, elsötétült a képernyő! Ezek szerint ez a kártya menthetetlen?!
A Bios resetet, hogyan kell megcsinálni?
Bocs a lámaságomért! :B

[ Szerkesztve ]

Pycee

(#47155) BlackPriest válasza Pycee (#47154) üzenetére


BlackPriest
őstag

Alaplap aramtalanit, az alaplapon az elem mellett van egy jumper, cmos clear, vagy hasonlo. Vag, az elemet kipattintod par percre. Ddu utan alap driverrel sem tolt be? Hatterben azert tortenik valami? Eleggr vga hibanak tunik, biost meg megerheti frissiteni rajta.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47156) regener válasza prime_adam (#47152) üzenetére


regener
veterán

Milyen kártyáról van szó pontosan?
Tápod milyen hozzá?

(#47154) Pycee
Gép indulásakor DEL vagy F10 gombbal belépsz a BIOSba, majd ott az utolsó oldalon kell olyannak lennie hogy "Restore default settings" (vagy "Restore default vaules") és arra enterezel majd Yes-t nyomsz.
Ezután F10-es gomb ismét és megkérdezi hogy mented-e a bállításokat, megint Yes és újraindul.

(#47157) Bokrász


Bokrász
csendes tag

Sziasztok!
Van egy maxdata asus számitógépem és kéne bele 1 videokártya milyen lenne jó bele??
(van benne 2GB ram meg 3Ghz intel pentium 4 processor és windows 7 32 bit)

(#47158) Samus


Samus
addikt

Megérné-e egy GTX960 OC (ASUS Strix vagy Gigabyte) a kb. 5000 forintos felárat egy MSI GTX760OC TF kártyával szemben? Intel i5 4440 mellett lenne.

A specifikációkat elnézve a memória órajele magasabb, minden másban le van maradva, a memória sávszél is csak 128bit.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#47159) BlackPriest válasza Bokrász (#47157) üzenetére


BlackPriest
őstag

Ha tudnank az alaplap pontos tipusat, konnyebb lenne.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47160) B.Á.L.!.N.T válasza Samus (#47158) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Igen megérné, de én tuti azzal kezdeném,hogy a memória órajeleit felhúznám... az egekbe :)
Meg azért még is csak egy maxwell, épp ezért már nem is érdemes összehasonlítani a két kártyát. Más a gpu felépítése...

[ Szerkesztve ]

(#47161) Pehi válasza Bokrász (#47157) üzenetére


Pehi
senior tag

Hello! Sanszos,szerintem ez AGP-s lesz ugye?

(#47162) prime_adam válasza regener (#47156) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Corsair AX860i-s táp, gtx 670-el, x58-as alaplappal.

(#47163) Bokrász válasza Samus (#47158) üzenetére


Bokrász
csendes tag

És az menne a bépben??

(#47164) BomiBoogie válasza Samus (#47158) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Erősebb is azért a 960, ennyi felárat simán megér.

(#47165) shootme2 válasza Bokrász (#47163) üzenetére


shootme2
aktív tag

Ő kérdést tett fel nem válaszolt... Írd le az alaplapod és tápod típusát addig nem tudunk segíteni.

(#47166) trancemusic válasza Bokrász (#47163) üzenetére


trancemusic
senior tag

P4p800-as a lapod ugye?
Akkor csak AGP-s vga megy bele.
Nvidia már lassan 10 éve nem gyárt olyat.
Geforce 7xxx agp-s az utolsó nvidiás.
A másik oldalon van aaszem a hd3850-es agp vga.
Használtan talán még találhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#47167) Bokrász válasza shootme2 (#47165) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Az alaplap asus p4p800vm/s de a tápot hol keressem hol irja?? Igen már válaszoltatok kösz mindenki!!

[ Szerkesztve ]

(#47168) shootme2 válasza Bokrász (#47167) üzenetére


shootme2
aktív tag

Akkor AGP-s kell. A legújabb a 4650 de 3450-3650-nél nagyobbat nincs értelme beletenni és csak használtan lehet találni.

(#47169) Bokrász válasza shootme2 (#47168) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Akkor inkább kéne alaplap vagy igy is menne mert játékoknak kéne ??

(#47170) nanivagyok


nanivagyok
újonc

Üdv!

A gépembe e helyett lett az Asus AMD Radeon HD5450 Silent berakva.Alapvetően cs:go nevű játék miatt lett kicserélve.Tegnap este játszottam 2 órát,minden jó volt.Ma reggel kb.40 perc játék után minden előjel nélül a hang helyett zúgás,a kép helyett kék háttér és vízszintes áttetsző vonalak futottak 5-10 másodpercig,aztán megpróbált vissza állni,miután nem sikerült neki,kikapcsoltam.És azóta nem indul újra.Próbáltuk az alaplapi kártyával is indítani de nem sikerült...Videókártyának külön ventillátora nincs sajnos,lehet túlhevült,de mikor odaraktam a kezemet nem éreztem melegséget.Mi lehet a probléma?

Infók:
Processzor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2200 @ 2.20GHz
Memória: Kingmax 2x1 GB
Tápegység: HKC 400W
Op. rendszer: Windows 8.1 Pro
Alaplap: ASRock 4Core1600-D800

Válaszokat előre is köszönöm!

(#47171) nanivagyok válasza nanivagyok (#47170) üzenetére


nanivagyok
újonc

Bocsánat,azt nem írtam oda,hogy az valamilyen integrált Intel Chipset Family típusú volt,többet nem tudok róla...

(#47172) shootme2 válasza Bokrász (#47169) üzenetére


shootme2
aktív tag

Menni fog persze egyszerűen pentium 4 2 Gb ram mellé annál erősebb kártyát nincs értelme tenni. Milyen játékhoz kéne?

(#47173) Pycee válasza regener (#47156) üzenetére


Pycee
tag

Nekem olyanom van, hogy Load Setup Defaults! De gondolom ez is ugyanazt a célt szolgálja.

Pycee

(#47174) Bokrász válasza shootme2 (#47172) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Nekem a farming simulator 2013 hoz kellene , az elindulna ??

(#47175) BlackPriest válasza Bokrász (#47174) üzenetére


BlackPriest
őstag

igen, ha hihetünk ennek az oldalnak

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47176) Bokrász válasza BlackPriest (#47175) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!!! :)

(#47177) Pycee


Pycee
tag

Nos, mindent megpróbáltam, de úgy néz ki, hogy a kártyám hosszas szenvedés után beadta a kulcsot! :O
Letöröltem a régi drivert, reseteltem a biost, ki-be szereltem a kártyát, de az nem adott ki több életjelet! Boot után fekete képernyő!
Most az alaplapi vga megy. Ami..hát valljuk meg nem egy erőmű. (Radeon HD 4290) Ehhez nem kell külön drivert tölteni ugye? A Sapphire kártyám akkor kuka... :(
Ehhez az alaplaphoz egy R9-es kártya passzolna?
Köszönöm a segítséget!! :R

Pycee

(#47178) BlackPriest válasza Pycee (#47177) üzenetére


BlackPriest
őstag

hát, akkor búcsú a kártyától. esetleg f27-et megkeresheted, hátha van hozzá alkatrésze, hirdetések közt kiemelt, annyit talán megérhet a dolog.

minden vga-hoz kell driver, ha nem az alap windowsos drivert akarod használni, ha van fent most a régi kártyához, az jó az alaplapihoz is.

legalább van valamid, amivel elkarcolgatsz, amíg lesz új kártyád.

szerk: egy 270x-et simán el tudok mellé képzelni, erősebet már nem hajtana ki a proci

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47179) kmisi99


kmisi99
addikt

Lenne egy kérdésem, van egy GT 220 as vidikarim ami azt csinálja, hogy tetszőleges időpontban csonttá fagyasztja a gépet. Nem terhelés hatására vagy ilyesmi, hanem egyszer gondol egyet és semmire nem reagál a gép csak a resetre. Ez milyen gond lehet?

(#47180) Pycee válasza BlackPriest (#47178) üzenetére


Pycee
tag

Hát... karcolgatok vele. Talán a kedvenc Mass Effect-em elgurgulászik rajta. Már töltöttem hozzá drivert! Amúgy már gondolkoztam egy teljes gép felújításon és azért kérdeztem az R9-et. Remélem nem baj, ha egy erősebb vga-t egy ideig nem hajtja ki a proci? Később úgyis erősebbre váltok. Csak egy kis ideig lenne ebbe a konfigba.

Pycee

(#47181) V!ck


V!ck
aktív tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, mielőtt felgyújtom a gépem....
Újratelepítettem a gépem (a hétvégén 7x is, Windows 8.1) és nem tudok a 6770-es kártyámmal full HD felbontást beállítani a monitoromon, holott a natív felbontása lenne és újratelepítés előtt is úgy működött, hibátlanul + rákötve HDMI-n egy Samsung 40colos TV.
Csak 1600x1200-at enged. Ha kiveszem a pipát catalyst control centerben az EDID-től és engedélyezem az 1920x1080-at, akkor utána be tudom állítani, de újraindítás után megint FAIL... mindenközben a tévémet kapásból repteti fullHD felbontáson. Próbáltam a TV csatlakoztatása nélkül is. Ha klónozom a monitort és a tv-t akkor már a tévén is csak 1600x1200 a max. Most újrahúztam megint, ezúttal a régi, GTX275-tel. Mondanom sem kell hogy hibátlanul szaladgálok fullHD-ben.
Talán annyit tennék még hozzá, hogy amikor a GTX275-ről váltottam 6670-re, majd kb 5nap után a 6770-re, nem húztam újra a gépet és tökéletesen üzemelt mindegyik fullHD-ben.
A váltás oka egyébként a DX10/11 lett volna, illetve a GTX275-öm nem veszi vissza az órajelét ha a TV is rá van kötve... meleg és fogyaszt...
Egy kis kiegészítés még: Eszközkezelőben a monitorom nem plug n play-ként van feltüntetve, drivert fel sem tudom tenni hozzá, viszont CCC-ben írja, hogy W2243... (LG)

Erre tud nekem valaki gombot varrni? Kb 15éve benne vagyok a témában, lehúztam vagy 6évet számtechboltban de ilyennel még nem találkoztam... vagyis de, de akkor a fentebb leírt EDID-től pipa elvevés és gép újraindítás után is jó volt minden, mondjuk az egy Samsung monitoron volt, bár szintén ATI kártyával

Köszönettel: Vick

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#47182) P.Dude


P.Dude
őstag

Sziasztok!

A gtx 750-es maxwell kártyánál valaki tapasztalt vibrálást?

pl árnyék vagy víz effektnél

Van rá megoldás?

Zoll

(#47183) Raizer001


Raizer001
csendes tag

Sziasztok,

Ugy 2 hete vettem eszre h nem mukodik az nvidia Geforce exprience. Amikor el akartam inditani akkor azt irta ki h a mukodese leallt. Semmi indokot nem adott meg. Tegnap ra vettem magamat h ujra rakjam a drivert es vele eggyutt az Experienc-t is. Minden szuperul felment kiveve 2 dolgot. Megpedig az Experience-t es az Update Core-t. Angol forumon "mindent" elolvastam. Volt akinek a tiszta telepites segitet, de nekem meg az se segitet sajnos. Akarhogy telepitettem ujra a Driver-t az a 2 komponens sose telepult fel. Probaltam kulon telepiteni is, de úgy se sikerult.

Jo lenne ha tudna valaki segiteni

Udv Balint

(#47184) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

R7 250 LP DDR5

Kártyán gondolkodom.

Látható, hogy picike a hűtőbordája. Valakinek van tapasztalata, hogy egy R7 250 kártya mennyire fog zajolni terhelés alatt? Köszönöm

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47185) Pehi válasza bajnokpityu (#47184) üzenetére


Pehi
senior tag

Hello! Van ennél jóval komolyabb kártya is ennyiért!

(#47186) bajnokpityu válasza Pehi (#47185) üzenetére


bajnokpityu
félisten

LPs R7 szériából?
mindenképp ilyen kell.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47187) MK VII válasza bajnokpityu (#47184) üzenetére


MK VII
veterán

Hajaj.. Sürgősen értékeld át magadban mire is kell a kártya és mennyit szánsz rá.. Az a kártya amit kinéztél a teljesítményéhez képest iszonyatosan drága... Annyi pénzért simán kapsz egy minimum kétszer erősebb VGA-t! Vagy,ha mindenképp LP-s kell akkor is vannak más alternatívák!!

EDIT: Miért kell mindenképp R7 LP?

[ Szerkesztve ]

(#47188) Pehi válasza Pehi (#47185) üzenetére


Pehi
senior tag

Bocs most látom,hogy LP! Amúgy szerintem nem egy melegedős fajta,de ezt egy Giga 10centis hűtőjére tudom mondani!

(#47189) bajnokpityu válasza MK VII (#47187) üzenetére


bajnokpityu
félisten

r7 250, mert hibríd crossfire, lp, mert lp a htpc házam.
nem zavar, hogy arányában drága, az inkább, hogy várhatóan hangos.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47190) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Sziasztok!

A gépem (adatlapomon a konfig) azt a hibát produkálja, hogy amikor indítom nem mindig szokott elindulni. Bekapcs, led világít, nem sípol, ventik pörögnek, kép fekete, nem bootol be!

Viszont ha a vga-ról lehúzok egy csatit, tehát egy marad rajta, akkor a bekapcs után a led világít, csippan, bekapcsol/bebootol. Kép értelemszerűen nincs mert kevés az áram a vga-nak!

A tépegység mind a két pci expressz csatiját belepróbáltam egyesével a vga mind a két csatijába és ha egyesével van berakva akkor a gép indulna, ha lenn elég áram!

De ha a táp mind a két pci expressz csatiját beledugom a vga két csatijába akkor a gép csak 3-5. indításra indul el!

Az lenne a kérdésem, hogy melyik lehet a hibás? Vga vagy táp?

Köszi!

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#47191) Smiley válasza ilovedigweed (#47190) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem doglik az egyik kondi a tapban... Eddig gond nelkul ment ez a konfig?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#47192) MK VII válasza bajnokpityu (#47189) üzenetére


MK VII
veterán

Hangosnak biztos hangos lesz. Az a pici venti nagy fordulaton süvíteni fog. Van aki azt mondta,hogy annyira nem zavaró bár én kétlem..

(#47193) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sziasztok!

Játékra vennék gépet, ez mennyire alkalmas? [link] Nem értek hozzá nagyon, de ez biztos gamer?
Üdv

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#47194) Raizer001 válasza Raizer001 (#47183) üzenetére


Raizer001
csendes tag

Sziasztok,

Ugy 2 hete vettem eszre h nem mukodik az nvidia Geforce exprience. Amikor el akartam inditani akkor azt irta ki h a mukodese leallt. Semmi indokot nem adott meg. Tegnap ra vettem magamat h ujra rakjam a drivert es vele eggyutt az Experienc-t is. Minden szuperul felment kiveve 2 dolgot. Megpedig az Experience-t es az Update Core-t. Angol forumon "mindent" elolvastam. Volt akinek a tiszta telepites segitet, de nekem meg az se segitet sajnos. Akarhogy telepitettem ujra a Driver-t az a 2 komponens sose telepult fel. Probaltam kulon telepiteni is, de úgy se sikerult.

Jo lenne ha tudna valaki segiteni

Udv Balint

(#47195) regener válasza GeryFlash (#47193) üzenetére


regener
veterán

Hát eléggé gyebge az a videókártya benne ha játszani akarsz, én nem ajánlanám.

(#47196) Taifa Díaz válasza nanivagyok (#47170) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Gyönyörű az a tápegység. Bármihez is fogsz, az első dolgod legyen előtte szerezni egy ettől megbízhatóbb tápot.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#47197) Pycee


Pycee
tag

Még egy utolsó kérdés! Aztán egy időre takarékra teszem magam. Egy videókártyánál amit az ember játékra szán, mi számít inkább A mag órajele vagy a videó memória mérete? Hány GB, Hány bites, tényleges-effektív MhZ?
Köszi!

Pycee

(#47198) VoidXs válasza Pycee (#47197) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én csak a FLOPS-ot nézem, a legjobb összehasonlító érték.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#47199) trancemusic válasza GeryFlash (#47193) üzenetére


trancemusic
senior tag

(#47200) MK VII válasza Pycee (#47197) üzenetére


MK VII
veterán

Ha játékra szeretnél dVGA-t akkor arra mindenképp figyelj,hogy 256bit-es legyen és a mai játékokhoz már mindenképp ajánlott legalább a 2gb gddr5-ös ram. Lassan már a 2gb is kevés lesz szóval 1gb-ost semmiképp ne vegyél. Ha találsz a pénztárcádnak megfelelő minimum 2gb-os 256bit-es videó kártyát akkor biztos lehetsz benne,hogy a mai játékok Medium-High beállításokon egy épkézláb processzor és 8gb memória mellett szépen el fognak menni. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.