Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47201) BlackPriest válasza Pycee (#47197) üzenetére


BlackPriest
őstag

Itt erdemes megnezni melyik ami elfogadhato szint neked es mit tudsz megfizetni. Egyeb tesztekbol meg lehet tudni milyen vga-k tudnak kb annyit, mint az itteniek.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47202) VoidXs válasza VoidXs (#47198) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Közben hazaértem, és a könyvjelzők közül kikerestem az oldalt, ahol nézelődni szoktam ezügyben, OC-vel is becsül FLOPS-ot. Tessék.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#47203) dakiiiR


dakiiiR
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Eyefinity-s ASUS HD 6670-em.

Adott a 3 csatlakozó: HDMI, Display Port és egy DVI.

Elrendezés: HDMI -> Samsung HD TV
Display Port -> Display Port-DVI átalakító -> Samsung monitor
DVI -> másik Samsung monitor

A 2 monitorom típusra is majdnem egyforma, felbontásban mind a kettő 1280*1024. A TV HD felbontású.

Eddig csak 1 monitorral és a TV-vel használtam. Vásároltam egy a korábban említett Display Port-DVI átalakítót, hogy tudjam mind a 3 megjelenítőt használni. A probléma a következő: ha bedugom az átalakítóval a második monitort, akkor teljesen összekavarodik minden és nem is látja a gép a 3 megjelenítőt. Pontosabban látja, de egyszerűen nem tud vele mit kezdeni, még az AMD Catalyst Control Center, Eyefinity menüpontja sem.

Ebben kérném segítségeteket. A 2 monitort dolgozni, a TV-t pedig néha filmnézésre használnám, ezért is vettem Eyefinity-s kártyát, hogy "átdugdosás" nélkül tudjam őket használni. Nem szeretném én a hármat egyszerre használni, csak egyszerre mondjuk két monitort; alkalomadtán pedig egy monitort és a TV-t, dugdosás nélkül.

Segítségeteket előre is köszönöm. :)

(#47204) norbert1998 válasza MK VII (#47200) üzenetére


norbert1998
veterán

Amúgy ha gyengébb a gép, akkor a több ram kompenzál egy erősebb gépben kevesebb rammal? Azért kérdem, mert 4 gb rammal még semmivel nem volt gondom, pedig mindent maxon játszok általában, 1080p-ben.

(#47205) ilovedigweed válasza Smiley (#47191) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Kb 2 hetes a konfig és egyre többször jött elő ez a jelenség.

Milyen tápot ajánlanátok a konfighoz ha a vga-t kicserélném egy R9 280 oc-ra?

Csak is chieftech márka jöhet szóba tápnal!

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#47206) Bor


Bor
csendes tag

Sziasztok Mesterek,

Olyan kérdésem lenne, hogy a mellékelt képen van a gépem "főbb" összetevője...viszont alaplai videokártyát szeretném felcserélni egy komolyabbra4

Milyen lehetőségeim vannak? Nem szeretnék rá nagyon sokat költeni, de azért az alaplapinál bírjon többet...

u.i.: tudom nem ide való kérdés... ha sokáig megy a gép (5-6órát), ott hagyom és alvó mód után mintha belassulna kicsit, pl. youtube videó hangja ilyesmi... memória, videókártya, rossz hűtés? ...

Előre is köszi a választ bármi legyen is az... :)

"... Te mondd, hogy rablótámadás a Te hangod mélyebb... "

(#47207) Bor válasza Bor (#47206) üzenetére


Bor
csendes tag

"... Te mondd, hogy rablótámadás a Te hangod mélyebb... "

(#47208) nonsen5e válasza Bor (#47207) üzenetére


nonsen5e
addikt

---Kicsit félreértettem valamit, törölve---
Mennyit tudnál a kártyára szánni? Új / használt is játszik?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47209) Smiley válasza ilovedigweed (#47205) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem egy CTG-600-80P van, nemtudom, ezt forgalmazzak-e meg, de nekem nagyon bevallt, siman elhajtotta ezt az aprocska fogyasztasu konfigomat. Q6600+GTX295+6GB RAM es meg raadaskent 6db HDD :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#47210) Pycee válasza MK VII (#47200) üzenetére


Pycee
tag

Köszi! Csak annyiféle információ van már, hogy néha magam sem tudom mit kell nézni! ég egy utolsó -utolsó kérdés. :DD Egy R9 280X-hez elég egy 600w-os Chieftec táp. Adott konfighoz:
alap:ASUS M4A89GTD-PRO/USB3
CPU:AMD Phenom II X6 1075T, 3500 MHz (15 x 233)
RAM: 4GB

Ebbe a konfigba csak egy ideig lesz. Erősebbe megy át.

Pycee

(#47211) Duran válasza Pycee (#47210) üzenetére


Duran
tag

500-as is elég aminek van egy valamire való 12v-os ága. A CTG550 jó választás ár érték arányban. Nálam egy Sharkoon WPM500-as hajtotta egy fx 8150 mellett. Sima pipa.

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47212) Pycee válasza BlackPriest (#47201) üzenetére


Pycee
tag

Köszönöm! :R :R Így azért átláthatóbb, hogy teszt is van róla. Egy R9 280X-nél maradok. Az egy ideig elég lesz azt hiszem. Aztán jön másik alaplap,proci,RAM...

Duran: Köszi! Akkor legalább a táp cserén nem kell agyalnom.

[ Szerkesztve ]

Pycee

(#47213) MK VII válasza Pycee (#47210) üzenetére


MK VII
veterán

Tökéletesen elég a 600-as...
Halkan jegyzem meg, remélem Intel lesz az új konfig :P ;]
Amúgy R9 280x-ből a Giga 3 ventisét ajánlom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47214) prime_adam válasza prime_adam (#47152) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Egy kicsi haladás az ügyben:
A gép másik vga-val működik. Illetve a vga (az enyém) tök fekete képet ad miután betöltődik az nvidia driver.

Hamarosan kipróbálom a vga-t másik gépben is, de így első hangzásra szerintetek szoftveres vagy hardveres lesz a gond?

(#47215) BlackPriest válasza prime_adam (#47214) üzenetére


BlackPriest
őstag

Hardver

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47216) Duran válasza MK VII (#47213) üzenetére


Duran
tag

Én meg nem :D. Nekem az volt és döglődött. Jó a vram/vrm hűtés, de a hynix ramos verzióban nagyon gyakori az artifact probléma (bár mondjuk az artifact probléma kb minden 280x-nél előfordulhat), a videoramok túl szűkre szabott feszültsége miatt.. van rá megoldás, de én nem ajánlanám.. a többi gyártó adott ki javított biosokat erre a problémára, de a Giga szart egy jó nagyot a vásárlók fejére, és csak az elpida rammak szerelt darabokhoz jött ki korrigált bios.

Úgy általában sem ajánlanék Gigabyte terméket, semmiből sem...

[ Szerkesztve ]

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47217) Duran válasza prime_adam (#47214) üzenetére


Duran
tag

+1 Hardver

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47218) nonsen5e válasza Duran (#47216) üzenetére


nonsen5e
addikt

Lehet akkor nekem is le kéne frissítenem a biost a vapor-x 280x kártyámra...
Arra jó vagyok, hogy supportoljak prohardveren napi x órában, de ha a saját cuccaimról van szó, olyan szintű lustaság van rajtam, hogy kisujjamat nem mozdítom. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47219) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!

Egy Asus R9 280X DC2T boldog tulajdonosa vagyok.

Játékigény: Full HD, szűrökről le tudok mondani, Beállítás elég a High. Minimum 40FPS

Nehéz megmondani, de a tapasztalatok alapján ehhez az igényhez mikor kell majd új VGA-t nézegetni.
Nyilván csak nagy értékvesztéssel tudnám eladni, ezért egy játékért még nem ejtenék cserét és plusz 10%-ért sem dobnék ki mondjuk 50 ezret.
Az írjon aki nagyjából tapasztalt a piac mozgásában. Nyilván tudom ezt csak olyan beszélgetés szerűen lehet megjósólni, de azért mégis.

(#47220) Kaci84


Kaci84
őstag

Ha adva van:
Asus H97 Pro Gamer lap,
BeQuiet Straight Power 700W, CM
i5 4690
Asus R9 280x DC2T
A akkor megéri Crossfireben gondolkodni vagy akkor is inkább megéri eladni és egy drágábbat beletenni?

(#47221) varmi2 válasza dakiiiR (#47203) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az eyefinitihez aktív displayport átalakító kell. Neked valószínü passív az átalakító, azért nem mega a 3 monitor. Mennyibe került az átalakító? Az aktívak kb 8k-nál kezdődnek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47222) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Köszi a választ, valahogy nekem is ez a megérzésem.. :( Holnap kiderül

(#47223) bubcsi03


bubcsi03
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék vásárolni egy R9 290 -Erre gondoltam- vagy egy GTX 770 videókártyát. A kérdésem az lenne, hogy a következő konfiggal rendesen futna-e a rendszer. A 450W-os tápegység bírná-e a terhelést? A két kártya közül melyikkel járnék jobban? Melyikkel van több tapasztalatotok?

- Alaplap: Gigabyte - z68ap-d3
- Proci: i7-2600
- Tápegység: Chieftec chp-450A

A választ előre is köszönöm

(#47224) Kaci84 válasza bubcsi03 (#47223) üzenetére


Kaci84
őstag

Szerintem elbírja a táp is símán. Nem tudom, hogy a GTX az milyen gyártmány. Nekem Asus R9 280X van és elég halk. Meg vagyok vele elégedve. Nem tudom a Geforce kártáyja milyen, de a 290-nek elég jó az ár-érték aránya.

(#47225) MK VII válasza Duran (#47216) üzenetére


MK VII
veterán

Ha már itt tartunk akkor igazából úgy ahogy van a komplett új Ati széria totál el van cseszve..
260X-ek 280x-ek... Talán nem is hallottam még olyan új szériáról ami ne döglődne.
Én a piros zászlót lengetem,de megvárom a legközelebbi vásárlással az újakat. Talán nem cseszik el mint a mostaniakat..

(#47226) Kaci84 válasza MK VII (#47225) üzenetére


Kaci84
őstag

És mitől van elcseszve? Mert az indok kimaradt.

[ Szerkesztve ]

(#47227) norbert1998 válasza Kaci84 (#47220) üzenetére


norbert1998
veterán

Meg egy két évet szerintem menni fog így a kártyád. A cf-et felejtsd.

(#47228) MK VII válasza Kaci84 (#47226) üzenetére


MK VII
veterán

Driver problémák, melegedési gondok,csíkozás...
Olvasgatni kell a megfelelő topikokat pl 260x-et és 10 hsz-ből 3 az,hogy megy gariba vissza a kártya... Csíkozza a képet, szétesik a kép, bebootol,de már a windowsban szar a kép..
Főleg az OC verziók szarok.. Nem bírják az OC-t..
Egyébként a 7970-ekkel is már gond volt.. Nem is kevés..
Egyébként hozzá kell tennem,hogy az én kétmagos, húzott G3258-ammal és egy HD6950-el akadásmentesen játszok a Dying Lighttal! 2 hete kompletten új gépet összeraktam az egyik barátomnak i5-4460, 8gb ram, R9 280X Gigabyte, FSP raider 550W, Giga Z97-D3H,1TB WD HDD és akadozva viszi a Dying Lightot és sok más játékot is.
Nem tudok másra gondolni mint,hogy a VGA nincs a helyzet magaslatán valamiért.
Ennek ellenére még mindig a Giga 3 ventisét ajánlom,ha valaki mindenképp ilyen kártyát vesz,mert hűvösen tudja tartani... Az meg,hogy alapvetően el van b@aszva azon meg 6 venti sem fog segíteni,de ha épp egy jobb példányt fog ki valaki akkor jó haszna van a 3 ventinek a hűtés és a hang szempontjából!

(#47229) Duran válasza bubcsi03 (#47223) üzenetére


Duran
tag

290-es mellé semmiféleképpen nem ajánlanék 450-es tápot, de még a 770 gtx mellé sem igazán. Egyébként a 290 azért jóval combosabb :-)

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47230) Duran válasza MK VII (#47228) üzenetére


Duran
tag

Ja...Ezt csak alátámasztani tudom... Én alapból az R9 2xx széria kerülését javasolnám, mindenki szenved vele... nekem is volt 2 darab is, hát had ne mondjam, mindkettő szar volt.. A Windforce 3x hűtés fogjuk rá elbír vele, de mivel esze ágában sincs kifelé lökni a levegőt a házból, hanem a kártya tetején fújja ki a 75 fokot, így befűt úgy a házba, hogy lehetetlen kihúzni azt onnan... megőrültem tőle, csak úgy tudtam normális hőmérsékletek mellett játszani, ha le volt véve a ház oldala.. Személy szerint a zöld oldalt javasolnám inkább..

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47231) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok,
Adott egy EVGA GTX 970 napokban elkezdte produkálni azt a hibát, hogy játék közben random mód kilép fekete képernyővel, és nem kap jelet a monitor.
Mi a teendő? Gariztatás lesz belőle? Vagy esetleg más is lehet a hiba forrás?
:R

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#47232) norbert1998 válasza jokeman (#47231) üzenetére


norbert1998
veterán

Tuning nélkül próbáltad? Próbáld meg úgy is.

(#47233) BlackPriest válasza Duran (#47230) üzenetére


BlackPriest
őstag

Sajat gepemben sem a 270x, sem a 290 nem produkal problemat. Lehet, bogy a paratlan masodik szamjegy a kulcs :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47234) bubcsi03


bubcsi03
csendes tag

Menet közbe elgondolkoztam asus gtx 970 en.Kevesebb a fogyasztása és elbirná a tápom is Szerintem.

(#47235) Duran válasza bubcsi03 (#47234) üzenetére


Duran
tag

Milyen fajta az a táp? Típusa?

Szerk: én kérek elnézést visszaolvastam.

A 970 jó választás lehet ha nem zavar a memóriahisztije. Azért ennek olvass utána mielőtt vennél. Sok 970 tulaj morcos, meg vissza akarja vetetni stb tehát vszeg nem alaptalan a dolog.

[ Szerkesztve ]

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47236) Taylor007s


Taylor007s
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek kb 3éves távlatban van értelme 2GB helyett 4GV Vrammal felvértezett kártyát venni?
Például: r9 270x 2 és 4GB-os verziók között átalgosan 10.000Ft különbség van. Megéri-e rááldozni jelen esetben azt a plusz 10.000Forintot?

(#47237) varmi2 válasza Taylor007s (#47236) üzenetére


varmi2
nagyúr

Van értelme a 4GB ramnak a vga-on, de csak akkor, ha olyan gpu is van mellette, ami kamatoztatni tudja a 4GB-t. A 270x nem az a kategória. Azon 2GB-nál több ram felesleges.Ugyan is az a lényeg, hogy 4GB ram akkor kell, ha fullhd fölötti felbontást akarsz, de viszont ehhez a felbontáshoz meg már gyenge a 270x gpu-ja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47238) BlackPriest válasza Taylor007s (#47236) üzenetére


BlackPriest
őstag

hello!

270x-nél a 2 gigás is elég, viszont 3 év múlva már elés sok kompromisszummal lesz elegendő egy 270x

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47239) bubcsi03 válasza Duran (#47235) üzenetére


bubcsi03
csendes tag

Chieftec:chp 450A

(#47240) Taylor007s válasza varmi2 (#47237) üzenetére


Taylor007s
csendes tag

Először is köszi a gyors válaszokat. :)
#47237 Tiszta sor, hogy ez nem az a kategória. Csak hirtelen ez az árkülönbség jutott eszembe. Tehát ennél még nem éri meg. Ha jól értem amit mondasz 1680x1050, 1920x1080-as felbontás mellett nincs szükség 4GB vramra.

(#47241) Taylor007s válasza BlackPriest (#47238) üzenetére


Taylor007s
csendes tag

Igen sajnos ez elkerülhetetlen. :) De hát ezt így találják ki a gyártók. De az olvasottak alapján nincs feltétlen szükség arra a 4Gb vramra. :P

(#47242) Mauddip válasza Duran (#47109) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Sziasztok, szia.
Jelenleg most ott tartok, h 2 napig semmi baja sem volt, most megint csinálja.
Szétszedtem a gépházat teljesen, csak ennyire mozog az alaplapban hosszában a videókari.
Úgy csináltam most, h leszedtem a gép hátsó fedelét is , az alaplap alattit,
majd hátul ahol a 2 csavarral kell rögzíteni, ott beljebb hajlítottam a gépházat.
Beraktam a kártyát, majd hátulról fogva az alaplapot (el ne hajoljon), teljes mértékben benyomtam, ahogy csak tudtam.
Így azután indításkor már volt az a képhiba, mint szokott, aztán most kikapcsoltam, kijjebb húztam egy kicsit (kb 1mm-rel a csatlakozóból), így most épp jó, de kíváncsi vagyok meddig... :W :(((

Én még mindig csatlakozó hibára gondolok, de akkor meg lakótársam gépében miért csinálta?
Merthogy ugye most 2 napig semmi híre nem volt, h baja lenne.

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#47243) haverr


haverr
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy 80 °C-on egészséges-e a videókártyám? (gigabyte ati hd 4870)

Keresgéléseim alapján bírnia kell. Automatikusan állítja magának a ventilátort.

Ha 30%-ra állítom a venti speedet 57-70°c között mozog.

És az szeretném még megtudni, hogy az alaplapban tehet-e kárt? Mondjuk kiolvad a pci-e foglalat....

:))

(#47244) cinkoxid válasza haverr (#47243) üzenetére


cinkoxid
senior tag

igen, jó még az a 80 fok, de ha teheted, akkor manuálisan állítsd a ventit. A hűvösebb mindig jobb.

(#47245) BlackPriest válasza haverr (#47243) üzenetére


BlackPriest
őstag

attól is függ milyen hűtővel. egy combosabb verzióval gyanús, hogy vagy kiszáradt a paszta, vagy nem fekszik fel jól, de valami gyengébb hűtő, akkor az még belefér.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47246) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

van 1 régebbi vga-m, működik, de újra akartam pasztázni, de nem jön le mert rá van száradva, vagy rohadva, :DD mivel tudnám megtisztítani h még működő képes legyen?

(#47247) nonsen5e válasza BUZZLGHTYR (#47246) üzenetére


nonsen5e
addikt

izopropil alkohol

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47248) BUZZLGHTYR válasza nonsen5e (#47247) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

sajnos az nincs itthon, csak körömlakklemosó xd

(#47249) nonsen5e válasza BUZZLGHTYR (#47248) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hát azt nem tudom mennyire lehet jó neki, leszedni biztos leszedi, de, hogy okozhat-e valami kárt, én passzolok, azt mondanám ne.
Amúgy annyira rá van száradva, hogy valami papírtörlővel, vagy fültisztító pálcikával (nagyon szeretem azt ilyenre) nem tudod leszedni egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47250) BUZZLGHTYR válasza nonsen5e (#47249) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

annyira! ráadásul jó vastagon, hogy le is folyt róla és körülötte is olyan :W

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.