Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47651) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

A napokban a Sapphire Radeon HD5770-es kártyám a képeken látható hibajelenségeket produkálja:

Gari már nincs rá, kitakarítottam, újrapasztáztam, de nincs változás. Reálisan nézve van még értelme invesztálni esetleges javításba, vagy keressek egy újabb garanciális modellt?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#47652) olivera88 válasza Redbull941 (#47640) üzenetére


olivera88
veterán

Sursa nJoy 600WRX 600W Ez meg mi? ;] Keress valami normális tápot inkább.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#47653) Redbull941 válasza varmi2 (#47641) üzenetére


Redbull941
tag

Meg nézem ezt a gpu-z-t és meglássuk mit mutat :)

#47645
-Most néztem, ez is 2.0-ás :)

(#47654) Redbull941 válasza olivera88 (#47652) üzenetére


Redbull941
tag

Tudom tudom, idén csere lesz :D
Am gpu-z azt mondja hogy 55fokos :D szóval lehet hogy csak a játék vacakolt :) (mert 1x történt eddig meg :) )

(#47655) olivera88 válasza Redbull941 (#47654) üzenetére


olivera88
veterán

Ajánlom pl ezt. FSP Hyper 500 vagy ezt Chieftec CTG 500

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#47656) Duran válasza Goatman (#47651) üzenetére


Duran
tag

Szia, elküldheted reballoztatni, de szerény véleményem szerint nem éri meg. Ha jól sejtem (javítsatok ki ha tévedek) 10-12k-ban csinálják meg neked, de nem valószínű, hogy tartós lesz, meg amúgy is ez a kártya értékének cirka 80%-a. Nem érdemes.. Mehet a sütőbe..

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47657) MK VII válasza Duran (#47656) üzenetére


MK VII
veterán

Én annyiban javítanálak ki,hogy az a 10-12k javítási költség az a kártya értékének bő 100%-a..

(#47658) norbert1998 válasza Goatman (#47651) üzenetére


norbert1998
veterán

ha ezek screenshot-ok (tehát a gép tudja is, hogy ilyet csinál) akkor nem vagyok benne biztos, hogy vga a hibás

(#47659) hoax válasza MK VII (#47657) üzenetére


hoax
aktív tag

Én is javítanék kicsit... Maximum 8-10E Ft a reball, de szerintem egy reflow is megteszi! Az meg 5K, legalábbis nálam...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#47660) MK VII válasza hoax (#47659) üzenetére


MK VII
veterán

Végül is mire kell neki. Mert,ha játszani akar akkor én már 5ft-ot nem költenék arra a kártyára,mert elég gyengus. Mindenképp egy másik VGA vásárlásán gondolkoznék mint ahogy szerintem ő is gondolja.
Már árulja is 4990ft-ért bár kétlem,hogy megveszi akárki is.. Max olyan akinek nem kell költenie a javíttatásra. Piaci értéke annak a kártyának már nem egy olyan összeg,hogy megérje javíttatni.

[ Szerkesztve ]

(#47661) Goatman válasza MK VII (#47660) üzenetére


Goatman
aktív tag

Hello!

Köszi mindenkinek, osztva szorozva én is úgy gondoltam előzetesen is, hogy felesleges erőlködni, így meg vagy elmegy, vagy nem. Az ár sincs kőbe vésve, manapság egy szimpla amúgy rendesen működő hűtés sem filléres tétel szóval.. Egyetértek, akinek adott az eszköz és erőforráspark a javításhoz annak talán megérheti..vagy önjelölt sütögetőnek aki továbbadja valami kevésbé illusztris aprós oldalon működőképesként, de hát ez sajnos nehezen szűrhető../OFF]

:R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#47662) #10505344


#10505344
törölt tag

Sziasztok!
Alaplapom: Asus H97M-PLUS /Képen az 1-es megjelölést kapta/
Vga: Gtx 660oc Geforce. /Képen az 2-es megjelölést kapta/

5hónapig használtam úgy a monitoromat, hogy az "1"-be volt dugva. (Alaplapba)
Far cry 4, Skyrim sok moddal, és ehhez hasonló játékokat, maximumon játszottam vele!
Tegnap este szét húztam, meg lekapcsoltam mindent a gépről. A gépbe nem nyúltam bele!Rajta van a ház oldala, csak a kábeleket húztam ki a gépből, és a konnektorból! Kifújkáltam a számmal, de nem ütöttem meg!
Mikor visszadugtam a HDMI kábelt az alaplapba "1", nem ismerte fel a monitoromat!
Monitor : LG MP65HQ
Megpróbáltam a D-SUB, azaz gyári vezetéket bedugtam az alaplapba, de úgy sem ismerte fel!
Ezt láthatjátok a képen, amit a monitoromról fényképeztem le! (Nincs rajta megjelölés)
Szóval nem értem, pedig csak áramtalanítottam! 5 hónap után megtaláltam a videókártyám HDMI helyét (Nem röhögni :) ), és onnan felismerte.
Kérdés:

Ha a VGA-ba volt dugva a monitorom, hogy tudtam ilyen játékokkal max grafikán játszani?
Hacsak nincs valami olyan opció a lapon,hogy a vga a lap kivezetésén adja a képet..???!!!

Miért nem ismerte fel a lapom, a monitort, 6 óra áram nélküli pihenés után?? Mitől lehet ez?

Ha úgy van,hogy valahogy eddig megoldotta a lap,hogy a vga képét a lapon keresztül küldte ki és most meg nem megy,akkor megint csak beállítási hiba..

Szóval én nem értek ezekhez! Mit nézzek a BIOS-ba? Vissza-e vigyem garanciával?
Az utolsó kép pedig a monitor menüje! Ennyit láttam csak, mikor a HDMI kábelt bedugtam a gépbe, és a monitorba.A windows felállt, mert hallottam a hangját. Win 7 Spi1 /Eredeti/
pcx-ben raktak fel minden drivert, és ők is telepítették! Nem nyúltam hozzá!

Köszönöm!! :F

(#47663) watador600 válasza #10505344 (#47662) üzenetére


watador600
senior tag

Szia!

Szerintem csak most kapott észbe(gondolom 6 óra áramnélküliség miatt elfelejtette a beállításokat?? :F ), és letiltotta az igp-t, és a dedikált vganak adja a jelet. Szóval no para :D
Biosba nézz szét.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#47664) hoax válasza MK VII (#47660) üzenetére


hoax
aktív tag

Ez is igaz! Kinek mennyit ér...? :K

Don't panic!

(#47665) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Üdv!
Nem tudom jó helyen kérdezem-e?
van egy gigabyte gtx 550ti 192bites gddr5 1gb videokártyám és felraktam az msi afterburnert mert terheléskor szeret melegedni és a programba alapbeálításon van a core clock 900Mhz és a Memory clock 2050Mhz..

Nah már most ezek ilyen csuszkán vannak amiket lehet még fentebb állítani de nem mertem elmenteni a beállítást csak megnéztem meddig lehet fentébb huzni a órajeleket mert a gigabyte oldalon azt írja a kártya tulajdonságainál hogy core clock 970Mhz a max a memory clock meg max 4200Mhz...

Nah már most a kérdés hogy ezeket merjem felhúzni a programba? Mert ha maxra állítom a csúszkát a core clock 1350mhz-ig lehet a memory clock pedig 2665mhz és nem értem miért mikor a gigabyte oldalán core clocknál 970mhz ír max a memorynál meg 4200mhz...
És most ezt vissza huzza a program a teljesítményt vagy mivan nem értem.. :/

Tehát a probléma az ha akarnám se tudnám felhúzni gyári értékre 4200mhz a memory clock mert max 2665mhz -ig engedi a afterburner progi.. A core clock meg pont fordítva mert csak 970ig lehetne de a afterburnerbe 1350mhz-ig is engedi..

[ Szerkesztve ]

(#47666) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Az lenne a kérdésem,hogy melyik kártyát javasoljátok egy 4x3000-es AMD procihoz! AMD R7250X-2gb ddr5 vagy GTX 650OC 2gb ddr5! Köszi!

(#47667) watador600 válasza Hardver Arc (#47665) üzenetére


watador600
senior tag

A memóriánál az utóbbi(4200mhz) az szerintem az effektív órajel.
A mag órajelet, meg kis lépcsőkben emelheted, kiteszteled, aztán ha stabil, nem hibázik, akkor mehetsz fenntebb.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#47668) Hardver Arc válasza watador600 (#47667) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

És az a plusz pár mhz sokat számít? Mármint látszódig pl játékokba teljesítmény,növekedés pluszz pár fps?

(#47669) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Sziasztok!
A köv.problémára keresek választ:az asszonynak netezés közben kifagyott a win és újraindulás után csak 800X600as felbontásban indult el.Én megpróbáltam távolról újrarakni a vga drivert mert erre gyanakszom,de csak nem lett jó.Az eszközkezelőben látom is a hibajelzést a vga-nál meg,hogy 43-as hibakód,de nem értem miért tiltotta le az eszközt?Vmi ötlet?

Origin:Memphis79HUN

(#47670) watador600 válasza Hardver Arc (#47668) üzenetére


watador600
senior tag

Olyan nagyon sokat nem dob. De minimum fpsnél lehet jól jöhet, ami mondjuk éppen határeset.
Mérd le mit hoz, aztán majd úgy is látod, hogy megéri-e vagy sem :)

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#47671) Duran válasza Pehi (#47666) üzenetére


Duran
tag

Az R7250x erősebb.

(halk megjegyzésem, hogy én biztos az nvidiát venném, a radeonokkal folyton csak a baj van.. )

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47672) norbert1998 válasza Duran (#47671) üzenetére


norbert1998
veterán

(halk megjegyezném, persze...)

(#47673) #65537792 válasza norbert1998 (#47672) üzenetére


#65537792
törölt tag

Van benne valami. :) És AMD tulaj vagyok én is. :D De attól még elvagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#47674) BlackPriest


BlackPriest
őstag

szerintem az ilyet kár egy alapvetően segítős topikba. nekem volt mindkét oldalról elég sokféle kártyám és saját hibámon kíjül egyedül a 270x-el szenvedtem de mint kiderült, ott sem a kártya volt a ludas

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47675) norbert1998 válasza BlackPriest (#47674) üzenetére


norbert1998
veterán

de én ezt utálom, hogy jaj, mert a radeonok szarok... jaj, mert az fx-ek szarok... jaj, mert az amd mindenhol egy rakás szar... majd megnézem a kedves intelmániásokat, hogy mit mondanak 1-2 év múlva, mert a konzolokban is amd van, a játékok meg néha onnan vannak portolva
na mindegy, visszatérve: ilyen nincs, hogy az szar, olyat ne vegyél. ha lenne, akkor nem lenne már amd, de ott van még, nem? az oké, hogy telefonnál pl azt mondják, hogy ne vegyél kínai márkásakat (kivéve pl xiaomi és társai), mert van benne ráció, de az olyan inkább, mintha azt mondanád, amd alá ne vegyél asrock lapot, mert nincs értelmes

(#47676) Pehi válasza Duran (#47671) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi,amúgy nem nekem lesz,de nekem is Nvidiám van! Én 5 éve használok Nvidiát,de szerintem az AMD-k is jók!

[ Szerkesztve ]

(#47677) varmi2 válasza norbert1998 (#47675) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én ugyan így gondolom.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47678) fbeni91 válasza Hardver Arc (#47668) üzenetére


fbeni91
tag

Ne húzd gajra a VGA-t! mert csúnyán rá fizetsz!

kb 50 MHz-ként látszik minimális változás a játékban!

De szerintem nem ér annyit h meg rövidítsd a kártyád élet tartamár akár 2-3 évvel :S

(#47679) norbert1998 válasza Hardver Arc (#47668) üzenetére


norbert1998
veterán

ahogy írták felettem is, általában a mhz emelés referenciáról max stabilig max 10-20 fps-t hoz, ami azért nézzük azt, hogy a referencia 1,5 szeresét is tudja hozni némelyik, az a 10-20 fps meg egy 60 fps-el menő játékban annyi. felesleges kimaxolni :N

(#47680) Hardver Arc válasza norbert1998 (#47679) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Rendben nem fogom piszkálni csak előtte direkt rákérdeztem azért mielőtt megsütném a kártyát..
Csak azt hittem mivel gigabyte a kártya az msi afterburner meg lehúzza a kártya teljesítményét vagy ilyesmi de akor nincs jelentősége..mondjuk ugyanabban a kártyában mint pl most a gtx 550ti-ről van szó a gyártók között olyan nagy órajel külömbség nincs..
Meg azokal amikel játszom 1280*1024-be crt monitoron :D 2010-2012es gamek vígan elfutnak medium high beállításon 60fps-el szal annyira nincs jelentősége.. Annyira nem vagyok játékos csak alkalomadtán. :)) Thx :R

fbeni91: Thx :R

[ Szerkesztve ]

(#47681) norbert1998 válasza Hardver Arc (#47680) üzenetére


norbert1998
veterán

nagyjából mindenki afterburner-t használ, függetlenül a vga-juk gyártójától

(#47682) Duran válasza norbert1998 (#47675) üzenetére


Duran
tag

Bocsi nem akartam piszkálódni, csak egyszerűen ez a személyes tapasztalatom, így első kézből igyekszem segíteni, s kizárólag azzal a szándékkal mondtam amit mondtam . Megfordult a kezem alatt már jó pár videokártya, és processzor is.. Ha tudni akarod, pár hónapja még én is radeonon és fx-en mentem. R9 280X kétszer ment vissza garanciába, mire végül jó lett.. Előtte volt egy 5870-em, ugyanez, folyton fagyott, ilyeneket csinált, hogy egyszer csak leállította a ventillátorokat :F :F, artifact problémák normális hő fok mellett is, az AMD szoftveres támogatottságáról inkább had ne mondjak semmit, a catalystet nekem még hibaüzenet nélkül telepíteni nem sikerült...A gaming evolved labdába sem rúghat a GFE mellett.. az FX8350-hez képest pedig 30 azaz 30 átlag fpst hozott a 4770k alapórajelen, épp most szombaton cseréltem lapot/procit ha érdekel.

Persze ezt mutatja a kártyák árfekvése is.
Meg van az AMD-nek is a maga erőssége, ez pedig az ár/érték arány (kiváló példa az r9 290, vagy az, hogy az fx8-as procikat 30-35 körül meglehet szerezni, míg az intel akár kétszer, háromszor ennyibe kerül), mivel abban verhetetlenek, és emiatt maradnak fent, emiatt "vannak még ott"

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#47683) norbert1998 válasza Duran (#47682) üzenetére


norbert1998
veterán

így már kicsit máshogyan, jobban kitérve a dolgokra, igazat adok neked :K

bár én még sosem kaptam catalyst hibaüzenetet, csak mikor rá akartam húzni egyiket a másikra. pedig vagy 30-40 catalyst huzásom már tuti volt

[ Szerkesztve ]

(#47684) Deba13 válasza BlackPriest (#47674) üzenetére


Deba13
újonc

Hello akkor mi volt a probléma mert én is most egy r9 270x el szenvedek!! köszi :)

(#47685) BlackPriest válasza Duran (#47682) üzenetére


BlackPriest
őstag

Erdekes, nekem volt 5850, 6870, gtx 570 soc, 270x, 290 es egyikkel sem volt problemam. Utobbi harom ugyanazzal az oprendszerrel, de alatta intelrol amd-re, majd intelre valtassal (x48+q9650, 990x+fx8120, majd a mostanira).

A procik osszehasonlitasa meg eleg felesleges, egy harmincezres jopar eves megy egy 100ezres joval fiatalabb ellen. Az mas kerdes, hogy az amd ezt a vonalat elhanyagolta es jol le is maradt, de egy atlagos usert egy atlagos vga-val egy i3 vagy egy a10 is siman kiszolgal...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47686) BlackPriest válasza Deba13 (#47684) üzenetére


BlackPriest
őstag

Olvass vissza par oldalt, telorol nehez lenne osszefoglalni miket probaltam.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47687) norbert1998 válasza BlackPriest (#47686) üzenetére


norbert1998
veterán

Egyébként miért duplazol? Látom, mega szerkeszted az írásod, de javarészt duplazol szerkesztési időn belül. Ne tedd :)

(#47688) bunygyi


bunygyi
tag

Sziasztok.
A kérdésem már felvetődött, de nem válasz :U
G3220 vs HD5450 ddr3 1GB?
Erősebb a VGA vagy egy szinten van?
Vagy a CPU integrálja erősebb?
Mert veszek egy G3220 proceszort és
van egy HD 5450 VGA-m, be rakjam mellé
vagy a szekrénybe? :R

(#47689) norbert1998 válasza bunygyi (#47688) üzenetére


norbert1998
veterán

Próbáld ki. Szerintem a vga erősebb lesz, de próba cseresznye

(#47690) BlackPriest válasza norbert1998 (#47687) üzenetére


BlackPriest
őstag

En nem latok duplat sehol.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47691) norbert1998 válasza BlackPriest (#47690) üzenetére


norbert1998
veterán

Akkor vak vagy vagy nem tudod hol kell keresni :)

Őt percen belül két kommentárt írni duplázás.

(#47692) BlackPriest válasza norbert1998 (#47691) üzenetére


BlackPriest
őstag

Talan masnak reagaltam es azert van ket kulon hozzaszolas? A szemelyeskedest meg talan hanyagold, ha bajod van, irj privatot...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47693) trancemusic válasza bunygyi (#47688) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nem kérdés...
Szekrénybe vele! :D

(#47694) norbert1998 válasza BlackPriest (#47692) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem szemelyeskedek, nincs veled semmi bajom. De a szabályzat is tiltja a duplázást. Vágtak már ki csak ezért embert. Teljesen jó szándékból írtam, ne haragudj, ha félreérthető voltam :R

Más embernek is ugyanabban a hozzászólásban kell valaszolnunk. Szerkesztve az előzőt ha lehet, és kiemelve a nevét, hogy neki írsz. Mint ez:

Blackpriest: ez egy példa.

(#47695) #65537792 válasza norbert1998 (#47694) üzenetére


#65537792
törölt tag

Off. Sry!

És ezért kit vágtak ki innen? :D Csak nekem ez kicsit nehezen elképzelhető. Inkább olyan mint, ha magad akarnád védeni, hogy volt ilyen és csak jót akarsz. De kit? És ezért?!

[ Szerkesztve ]

(#47696) BlackPriest válasza norbert1998 (#47694) üzenetére


BlackPriest
őstag

megírtam a hozzászólást (telefonon). jött egy újabb, nekem címzett, válaszoltam rá. sajna telón módosítgatni nehezebb, mint nyomni egy választ. tudom hogy tudnék másnak is válaszolni, de csomóan nem is figyelik, mert nem az ő hozzászólásukra jött a reakció.

akkor félre értettem, a vak vagy nekem annak tűnt (és a dupla alatt ráadásul azt hittem azt érted, hogy kétszer küldtem el ugyanazt)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47697) norbert1998 válasza BlackPriest (#47696) üzenetére


norbert1998
veterán

az a "vak vagy" nem rossz szándékú volt. telefonon meg érthető. a mobil oldal sajna siralmas fórum téren, nem is használom mobilon sem :(

cyberwarfare: azt hiszem, káli volt a srác neve, de nem vagyok benne biztos. valami ilyesmi. kiemelt szakmai on-ban triplázott, de volt négyszerezése is, pedig vagy 5-ször mondtuk neki, hogy mi van. hogy ez fórum és nem chat, de nem érdekelte. ezért vágták ki (azt nem tudom, mennyire és milyen szigorral)

(#47700) BlackPriest akkor ez megbeszélve :) :R

[ Szerkesztve ]

(#47700) BlackPriest válasza norbert1998 (#47697) üzenetére


BlackPriest
őstag

sajna nem nagyon tudok jarni jelenleg, igy telora vagyok kenyszeritve. na majd figyelek a duplazasra, ne offoljunk :R

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.