Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47601) olivera88


olivera88
veterán

Csináltam egy stressz tesztet MSi kombustorral. A tesztet már bezártam de a kártya max órajelen megy továbbra is. :F A kombustor lehet bugos v miért?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#47602) B.Á.L.!.N.T válasza olivera88 (#47601) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Szerintem igen, feladat kezelőben lődd ki.

(#47603) totyak


totyak
aktív tag

Költői kérdés AGP-s vga-k tekintetében:

Mi a jobb, erősebb, használhatóbb? Mindennapi gépezésre, videók nézésére, Facebook-hoz, flash játékokhoz. Tehát nem hardcore játékokhoz.

- 256Mb DDR3 128 bit (7600GT, GS)
- 512Mb DDR2 64bit (HD3650)

Köszönöm

(#47604) Glorious


Glorious
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy vettem egy
Sapphire Radeon HD5850 1GB 256bit DDR5 videó kártyát a már ugyan ilyen meglévő mellé, hogy össze kötöm crossfire-be.
Megjegyzem használtan vettem egy sráctól. Mielőtt összerakom gondoltam kipróbálom külön-külön a kártyákat a régi HD 5850-es ugye simán ment, minden ok, de amikor betettem a másikat az nem adott képet, az alaplapon a PCI-E led pirosan világít folyamatosan. Mi lehet a gond? Eleve rossz , működés képtelen kártyát adtak el nekem, vagy valamit állítani kell? Az eladó esküszik, hogy minden rendben volt nála és hogy szakszervizbe vették ki a kártyát erről van is papírja azt állítja.
A válaszokat köszönöm előre is!

(#47605) Pycee


Pycee
tag

Helló ismét!

Kipróbáltuk a kártyát egy másik gépben. Ott tökéletesen futott. Bár, hozzáteszem, hogy utána amikor itthon kipróbáltam, megint több ideig ment a Valley benchmark-al. Már azt hittem, hogy megjavult! De aztán újra leállt! Már én sem tudom, mi lehet itt a baj?!

Pycee

(#47606) BlackPriest válasza Glorious (#47604) üzenetére


BlackPriest
őstag

nincs mit állítani, ha rádugtál minden tápkábelt és rendesen a slotban van a kártya, akkor mennie kell. mi az, hogy szakszervizben vették ki és erről papírja van? ez nekem elég életszerűtlennek hangzik...ki vetet ki egy kártyát szervizben?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47607) Glorious válasza BlackPriest (#47606) üzenetére


Glorious
csendes tag

Igen én is így gondolom. Igen mindent rendesen bedugtam, slotba rendesen illeszkedik, jól van behelyezve!
Akkor egyértelmű, hogy hibásan adta el nekem...
Érdemes ezeket javíttatni, vagy kuka?

(#47608) olivera88 válasza B.Á.L.!.N.T (#47602) üzenetére


olivera88
veterán

Bezártam magát a programot és megoldódott.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#47609) BlackPriest válasza Glorious (#47607) üzenetére


BlackPriest
őstag

én mondjuk visszavetetném az emberrel...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47610) Glorious


Glorious
csendes tag

Ezt a választ írta nekem a kérdésemre, hogy miért nem működik a kártya!

Szevasz , a videokártya hibátlanul működött nálam 3 évig , SZAKSZERVIZBEN lett kiszerelve a gépemből SZAKSZERŰEN semmiféle baja nem volt soha első tulaja vagyok ! Ezt a szervizes emberek papírokkal tudják igazolni , hogy az általuk kibontott , kiszerelt ati radeon hd5850 hibátlanul tette a dolgát még ennyi év után is !!! Két dolog lehet kedves Tamás , vagy megütődött a postai szállítás következtében , vagy szakszerűtlen beszerelésből adódóan károsodott ! Mert én biztos hogy hibátlan állapotban küldtem el ! Ennek tükrében semmiféle reklamációt nem fogadok el !

(#47611) Vakegérke válasza Glorious (#47610) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem mondom, szép. :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47612) B.Á.L.!.N.T válasza Glorious (#47610) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ez már rajtad marad bátyám....

De cf-ben sem müxik? Mert olyanról már hallottam,hogyha az egyik kari sz@r attól még egy másikkal tud menni/működni.

[ Szerkesztve ]

(#47613) totyak válasza Glorious (#47610) üzenetére


totyak
aktív tag

Ez elég fura helyzet. Sajnos te nem tudod bizonyítani, hogy hibásan küldte, reklamálni meg hiába reklamálsz, mert ha tényleg hibátlan volt a kártya, akkor értelemszerűen nem fog kárpótolni. Korrektül be volt csomagolva, vagy nem látszik rajta sérülés? Én azért megkérném, hogy a szakszervizes papírt fotózza már le. Ki viszi ilyenért szervízbe a gépet? Tápkábel lehúz, csavarok kicsavarozva és a kártya kipattintható a foglalatból. Max. 5 perc. Megbízható, sok pozitívval rendelkező eladó (ha itt vetted egyáltalán ph-n)?

(#47614) norbert1998 válasza Glorious (#47610) üzenetére


norbert1998
veterán

Ez rohadt köcsög. Mondjuk aki így fogalmaz, az első körben már kerülendő esélyes címkével van nálam ellátva. Nem szeretnék semmiféle rasszizmust meg hasonlót kelteni, de szerintem ez akkor is tipikusan az a fajta ember, aki megjátssza, hogy jó a termek,aztán mégsem az.

[ Szerkesztve ]

(#47615) BlackPriest válasza Glorious (#47610) üzenetére


BlackPriest
őstag

itt tudod jelenteni, ha másnem, legalább kitiltják az oldalról. esetleg egy feljelentés is mehet, legalább érezze szarul magát.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47616) totyak válasza BlackPriest (#47615) üzenetére


totyak
aktív tag

Most nem azért, hogy valaki pártját fogjam, de akár az eladónak is lehet igaza, lehet, hogy a postán lett vele valami, akkor meg miért szívjon, meg míért adja vissza a vételárat? Mondjuk nekem is gyanús, hogy eleve rossz volt a kártya.

(#47617) Glorious válasza B.Á.L.!.N.T (#47612) üzenetére


Glorious
csendes tag

Cf-be nem néztem meg, de megnézem, hátha igazad lehet!

(#47618) troll81 válasza totyak (#47616) üzenetére


troll81
addikt

sziasztok olvasva vissza postai úton szállitott áru nem éppen tanácsos küldeni venni.......szaladtam hasonlo dologba én is azota nem postázom semmit és nem veszek postával semmit....eljössz ki probálod teszteled nyuzod kiveszed megadnak és viszed :D és nincs probléma :K nem mindig az eladó a hibás :W

(#47619) norbert1998 válasza Glorious (#47617) üzenetére


norbert1998
veterán

Reméljük. Én is láttam már ilyent. :K

(#47620) Glorious


Glorious
csendes tag

Amúgy köszönöm mindenkinek a segítséget, hozzászólást!
Lehet, hogy ezt bebuktam.... teljesen elzárkózik a visszavásárlástól!
Megnézem még cf-be ahogy ajánlotta itt az egyik kolega, hátha szerencsém lesz :)
Szép estét nektek!

(#47621) BlackPriest válasza troll81 (#47618) üzenetére


BlackPriest
őstag

ez csak csomagolás kérdése. én is kaptam már videokártyát sima pufis borítékban, de ha a saját dobozában, vagy egyéb, jól kibélelt dobozban küldöd, nem lesz semmi baja. webshopok is küldenek postával, akkor onnan se vásároljon senki?

(#47616) totyak

nyilván ő is elronthatta, de ez az azonnali felelősség elhárítás, meg szakszervizben kiszereltetés, amiről papír is van több, mint gyanús. főleg, ahogy írta, a másik kártya működik, ha egyet nem tud jól berakni, akkora a sajátját sem...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47622) troll81 válasza BlackPriest (#47621) üzenetére


troll81
addikt

szia igazad van de azok uj cuccok általában és garparirral érkezik alit érvényesitesz,ha kell.de személyesen veszek mindent :R sajna :R rosszul is járhatunk a használt cuccokal :W

(#47623) BlackPriest válasza troll81 (#47622) üzenetére


BlackPriest
őstag

igen, ami fizikai sérülésre nem vonatkozik...na mindegy, ne offoljunk, mindenki úgy vásárol, ahogy akar

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47624) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Segítségre lenne szükségem! Egy videókártya csere miatt elmehet az internet? Ha vissza van rakva a régi kártya akkor megy! Köszi!

(#47625) norbert1998 válasza Pehi (#47624) üzenetére


norbert1998
veterán

Driver törlés ujraraks, közben több reboot?

(#47626) Pehi válasza norbert1998 (#47625) üzenetére


Pehi
senior tag

Már mindent megpróbáltam,jó pár gépet pakoltam már össze,de ilyennel még nem találkoztam! Giga alaplap AMD proci,GT 240 lett csak cserélve,GTX 650-re! Azóta nincs net!

(#47627) cinkoxid válasza Pehi (#47626) üzenetére


cinkoxid
senior tag

hálózati adaptereknél mit mutat? tudsz róla képet csinálni?
Wifi vagy vezetékes?

(#47628) Pehi válasza cinkoxid (#47627) üzenetére


Pehi
senior tag

Hello! Az a baj,hogy nem az enyém a gép,csak a kari volt. Újra lett telepítve,driverek föl,és nincs net! Ha másik kártya van bent,megjön a net! Amúgy vezetékes a net! Giga az alaplap is meg a kártya is,és nekem semmi bajom nem volt vele!

[ Szerkesztve ]

(#47629) norbert1998 válasza Pehi (#47628) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem lehet, hogy a kártya tiltja a biosban a lan portot?

(#47630) Pehi válasza norbert1998 (#47629) üzenetére


Pehi
senior tag

A biosban is minden OK! Már kifogytam az ötletekből,csak nekem kellemetlen,mert az enyém volt a kari! 3 gépbe is kipróbáltuk,ott se volt semmi gond! Amúgy minden működik frankón,csak net nincs!

[ Szerkesztve ]

(#47631) cinkoxid válasza Pehi (#47630) üzenetére


cinkoxid
senior tag

mutass képet a hálózati adapterekről és többet tudunk majd mondani.
Illetve parancssorba futtasd: ipconfig /all . Erről is kéne kép.

(#47632) Pehi válasza cinkoxid (#47631) üzenetére


Pehi
senior tag

OK! Előre is köszi! :R

(#47633) Smiley válasza Pehi (#47632) üzenetére


Smiley
őstag

Egy live linux alatt nezd meg hogy mi a szitu, 2 lehetoseg van: 1 IRQ utkozes, 2 windows-os szarsag.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#47634) Glorious


Glorious
csendes tag

Nos megnéztem crossfire-be itt a másodlagos slotnál nem jelzett problémát, de viszont a Catalyst Control Center-be nincs olyan opcióm, hogy a crossfire engedélyezése.
Legújjab van letöltve a driverből!
Vagy hogy tudom megnézni, hogy látja-e mind ket kártyát a gép?

[link]

Ötlet valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#47635) hoax válasza Glorious (#47634) üzenetére


hoax
aktív tag

Kérdezd meg Aidát, azt is megmondja, hogy melyik slot-ban mi van...

Don't panic!

(#47636) fbeni91


fbeni91
tag

Sziasztok. Valaki valami értelmes megoldást Radeon HD 5870-re??

"szürke halálos" http://hardver-teszt.hu/news.php?newsID=603

a linkben le írtak sajnos nem segítettek! :(

Értelmes ötlet valakinek? VGA Bios gond lehet?

Vagy DVI kimenet? Egy Asus M2n32-sli deluxe lapban próbáltam.

Gondolkodtam VGA Bios frissítésben de sajnos nincs PCI-be való átalakító kártyám amire rá köthetném a monditort. próbáltam másik lapban integrált vga-val. de úgy viszont semmilyen program nem látja a vga-t! :( :(

Kérlek titeket segítsetek! :( :F

(#47637) TTomax válasza fbeni91 (#47636) üzenetére


TTomax
nagyúr

Abba a lapba,meg azzal a procival kár erőltetni azt a vgat...nem biztos,hogy a vga a hibás.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#47638) B.Á.L.!.N.T válasza Glorious (#47634) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hát ha minden oké, akkor gondolom megnyílik a driverben egy opció, ahhol ki/be lehet kapcsolni a cf-et.
Ha nem,akkor hiába indul el így cf-be, lehet annyira rottyon van a kari,hogy így sem lesz használható állapotban...

(#47639) fbeni91 válasza TTomax (#47637) üzenetére


fbeni91
tag

De mind 2 lap gyenge lenne neki?? :( és azért nem ad ki rendes jelet? :( :( :W

(#47640) Redbull941


Redbull941
tag

Üdv. Nekem csak egy egyszerű kérdésem lenne (lekopogom a vgaval eddig semmi problémám nincs, csak érdeklődnék :D ).
Nos a kártyám egy GYGABYTE R9 280X OC 3GB GDDR5 Windforce. Játék közben, (manapság the crew-et jászom) tapasztaltam olyant, hogy a képernyőm közepén végig egy csíkban, vízszintesen apró kis pixel hibák voltak. Lehet kezdett túl melegedni a vga? Vagy esetleg a 2x2GB 1600-as ram nem bírja már? :D Vagy a tápom végett csinál ilyent? (Tudom vacak táp,de most ez van :D Sursa nJoy 600WRX 600W) Köszi a választ. Üdv.

(#47641) varmi2 válasza Redbull941 (#47640) üzenetére


varmi2
nagyúr

Képhibáért nem a rendszer memória hibája a felelős, hanem a vga memóriái. Az is lehet, hogy túl melegszik, és azért jelentkezik, de ezt te is meg tudod nézni, elindítol, egy gpu-z-t és közben játszol, és utánna megnézed, hogy mennyi a hőmérséklet játék közben.
A táp: nem kellene ilyen félvállon venni a tápot. Ugyan is ha gyenge minőségű a táp, akkor könnyen elpukkan, és visz magával mindent. Ez nem vicc. Tényleg. Kicsivel 10k fölött már van olyan táp, ami bírja, miért kell ilyen tápokkal "spórolni" 3-4-5k-t? Ha elszáll a géped, nem 5k-ba fog kerülni, az új alkatrészek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47642) #65537792


#65537792
törölt tag

Sziasztok!

Ha fura lesz a textúra. Ilyan fura geometriák jelennek meg, mint ha szétesne vagy nem tudom meg zöld és lila szín is megjelent a textúrán. Ez driver vagy hardver hiba lesz? Ezt full random produkálja.

MSI 7970 Ligthning BE, catalyst 14.12, corsair cx600m, DVI-n megy.

Meg van valakinek ilyen kártyája? Kérdezék tőle.

(#47643) norbert1998 válasza #65537792 (#47642) üzenetére


norbert1998
veterán

Tényleg igaza van a kollégáknak. Csak úgy hemzsegnek a hibás villámok. Hardveres, memória hiba a kártyán.

Előző kérdező :én már fürödtem be szar táppal, "500"wattos volt, a konfigom (annyi, hogy 7850 volt a vga és alapon ment a proci) 6 nap alatt megsütötte. S szerencse, hogy úgy tűnik, más nem sült meg.

(#47644) norbert1998 válasza vergilx (#48) üzenetére


norbert1998
veterán

Sorry, be néztem :B

[ Szerkesztve ]

(#47645) watador600 válasza Redbull941 (#47640) üzenetére


watador600
senior tag

Milyen rev-es kártya? Mert nekem 2.0 van, és sose volt ilyen problémám :F

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#47646) steewcv65 válasza #65537792 (#47642) üzenetére


steewcv65
őstag

Szia.Nalam a vga halt be ilyen produktumnal.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#47647) #65537792 válasza steewcv65 (#47646) üzenetére


#65537792
törölt tag

De, ha ezt csinálja az már ok a gariztatásra ugye?

(#47648) norbert1998 válasza #65537792 (#47647) üzenetére


norbert1998
veterán

:K

(#47649) steewcv65 válasza #65537792 (#47647) üzenetére


steewcv65
őstag

Persze.valami baja van!

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#47650) #65537792 válasza steewcv65 (#47649) üzenetére


#65537792
törölt tag

Akkor LeC fórumtársal fel is veszem a kapcsolatot.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.