Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) KisBundi válasza JHONNY 79 (#36099) üzenetére


KisBundi
őstag

Ezek szerintem úgynevezett 1K flekkelő gittek. Elég sok helyen kapni. :) Pl itt.

(#36152) Formaster válasza KisBundi (#36151) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ezt jó tudni :DDD anno kérdeztem is, de nem jött válasz.

(#36153) KisBundi válasza Formaster (#36152) üzenetére


KisBundi
őstag

Remélem nem fizettél sokat érte kint. :DDD

(#36154) Pardise válasza Magnum_ (#36139) üzenetére


Pardise
senior tag

Papirboltban volt 00-s ecset, ami vékonyabb mint a 0-s.

Your car, your life ;)

(#36155) Formaster válasza KisBundi (#36153) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Kössz ;] frászt, valami 10-15$ volt postával amcsiból, 2 hét alatt megjött, talán annyi sem. Itt bármit akarnék venni lenne minimum ennyi, ha nem több.

(#36156) RP1980 válasza MunezXBK (#36149) üzenetére


RP1980
tag

Ahogy nézegetem a képeidet igencsak azt kezdem érezni, hogy álom melód van :) Amúgy a szárny hol maradt róla?

[ Szerkesztve ]

(#36157) MunezXBK válasza RP1980 (#36156) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az csak RS szérián van, ez Carrera GTS.

Igen, mondhatjuk álomnak. Sikerült a Porscheval leszerződnöm.

(#36158) RP1980 válasza MunezXBK (#36157) üzenetére


RP1980
tag

Áhhhháá! Tényleg! Tűnődtem rajta, hogy centerlock meg RS szerű első lökös, de nincs szárny... mondom az RS3 touring az nem ilyen, mi lehet ez, de akkor megvan :) Gratulálok a munkához! Milyen amúgy porsche-t polírozni?

(#36159) MunezXBK válasza RP1980 (#36158) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:R

Nagyon jó, mert kis méretű. :D

(#36160) JHONNY 79 válasza KisBundi (#36151) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Köszi az ajánlást, de ezt csak csiszolással lehet alakítani. Amit linkeltem, ott nem csiszolták, nem sérült a karc körül a lakk, elég volt ecsetjavítani. Ha fújnám a sérülést jó lenne, de pont az a célom, hogy kis sérülések miatt ne kelljen fényezni.

[ Szerkesztve ]

(#36161) Formaster válasza JHONNY 79 (#36160) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Mivel 1K ugyanúgy viszi a nitró. Azért kérdezd meg mielőtt megveszed.

(#36162) Hellas


Hellas
senior tag

Ez is 1K, lehet ez is jó!

(#36163) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Nem mindig álom, de meló.

(#36164) Petyyyyy válasza Hellas (#36100) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mindenképpen.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#36165) RP1980 válasza MunezXBK (#36163) üzenetére


RP1980
tag

Viszont a munkád itt is nagyon szép

(#36166) Pardise


Pardise
senior tag

Sajnos a karcok javítása eléggé rosszul sikerült, a lehető legrosszabb helyen vannak. A gumicsík alatt pont. Fogpiszkálóval odapöttyintettem, de puklis lett, így inkább a két egymás melletti karcos próbáltam összehúzni 0-s ecsettel, de sajnos eléggé béna voltam. Kilehetne ezt valahogy házilag javítani, vagy nem érdemes foglalkozni vele?

Your car, your life ;)

(#36167) MunezXBK válasza RP1980 (#36165) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:R

Másképp nem kerülhettem volna a Porschehoz.

(#36168) Formaster válasza Pardise (#36166) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Kellett volna kéznél legyen nitró és azonnal letörölhetted volna. Ha nem 2K anyag talán még le fog jönni.

(#36169) Pardise válasza Formaster (#36168) üzenetére


Pardise
senior tag

Októberben vagy novemberben viszem újra a kocsit Pestre a Premium carhoz, ott megoldják ezt a dolgot azt írta Dani. Hátha lelehet csiszolni/polírozni.

Your car, your life ;)

(#36170) Pardise válasza Formaster (#36168) üzenetére


Pardise
senior tag

A 2K agyag milyen? Esetleg még megpróbáljam nitróval?

Your car, your life ;)

(#36171) Pardise válasza Formaster (#36168) üzenetére


Pardise
senior tag

Közben megpróbáltam nitróval, fülpiszkálóval, gyönyörűen leszedte a javítófestéket, szóval ha legközelebb csinálom, okosabb leszek. Köszönöm az ötletet! :R :R

Your car, your life ;)

(#36172) JHONNY 79 válasza Formaster (#36161) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Ezt nem tudtam. Szóval a menet a következő lenne-karcból esetleges rozsdát eltűntetni, kitisztítani. A kittet felhordani, hagyni fél órát száradni.Utána ezek szerint nitrohigítós kendős steklivel szintbe hozni, majd mehet rá az ecsetjav? A kitet mivel simítják el a videóban?

(#36173) Formaster válasza JHONNY 79 (#36172) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A rozsdát mindenképp eltüntetni, anélkül nincs értelme. Mire gondolsz pontosan? A paint leveler az higító, a kendő helyett én ipari papírtörlőt használtam, azt pedig egy gumi kockába fogtam be. Nézz körül mit találsz otthon, ami sima felületű és megteszi. Kesztyű használata ajánlott, illetve jól szellőző hely. Ha ecseteled ne szintbe hozd, legyen egy minimális árok, amiben megül majd a festék.

(#36174) JHONNY 79 válasza Formaster (#36173) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

A kitet valami gumilappal simítják el? A műanyag kit "simító" karcolna, mit lehet erre a célra használni?

(#36175) Formaster válasza JHONNY 79 (#36174) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Egy keményebb szivacs, vagy gumi blokkra hajtja rá a rongyot. Nézz szét mi van otthon, ami megfelelhet a célra. Én is találtam valamit. Kipróbálod, ha nem jó max kiszeded az egészet és újra kezded mással. De a te esetedben közel sem annyira kényes, mint amit én csináltam. Te festékkel is tudsz majd tölteni rajta, én fújtam utána.

(#36176) Hellas


Hellas
senior tag

Armor All Shield-ről mi a véleményetek? Amiket találtam róla, hogy tesztekben nagyon jónak írják, Tescóban pedig akciós, 4000-rol 2000-re.
Illetve mi a különbség wax és sealent között? Mert, ha jól tudom ez sealent.

(#36177) tibbike01 válasza Hellas (#36176) üzenetére


tibbike01
őstag

Ezt a konkrét terméket nem ismerem, de úgy alapvetően én meg vagyok elégedve az Armor All termékekkel. Az Multi purpose cleanerét és a matt műszerfalápolóját használom már 2-ik éve.

Egyébként az Auchanban akció nélkül is 2200ft a 750ml Sonax brilliant shine detailer, amivel tuti nem nyúlsz mellé.

Kérdés: A Tescoban a többi Armor All termék is akciós most?

[ Szerkesztve ]

(#36178) Hellas válasza tibbike01 (#36177) üzenetére


Hellas
senior tag

Van BSD-m, Auchanban vettem én is! :)
Csak ezt a Shield-et több tesztben is a legjobbnak írják.
Amik akciosak:

Armor All Brake Dust Repellent 1490.-
Shield 1990.-
Shield for Glass szélvédő impregnalo 1190.-
Tyre Glaze 1124.-

A többségük 50%-val van, kiárusítás címkével!

[ Szerkesztve ]

(#36179) JHONNY 79 válasza Formaster (#36175) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Nem egyértelmüen írtam, bocs. A kitet kinyomják, majd a karcba simítják valami gumilappal?

(#36180) ginola


ginola
addikt

Fejér megyében keresek olyan embert, aki tükörpolírt készít és nem tűnik el, valamint minőségi munkát csinál!

(#36181) Formaster válasza JHONNY 79 (#36179) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Igen, valamilyen gumit keress a célra, ha nagyon nincs más akkor plasztik kártya, pl régi bankkártya.

(#36182) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

A férfi embert nem kell emlékeztetni a teendőire félévenként, ennek megfelelően végre rendeltem egy butykos CarPro Eraser-t. Remekül bizonyított korábban mint üvegtisztító, úgyhogy ez lesz a felhasználási terület.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#36183) szőröscica


szőröscica
addikt

Kénytelen voltam egy turle wax wax it wetet venni, mert valami folyékony viaszra volt szükségem, a Quickie kifogyott, az Unixnál nem árulnak Sonaxot, a Bárdinál azt sem tudta az eladó, hogy mi az. Végül a szomszédos kis autós boltban vettem, ott kifogytak a Sonax BSD-ből, de láttam Wolf cuccokat is, persze quickie pont nem volt.

Remélem egynek megteszi.

(#36184) 1stVikman válasza tibbike01 (#36177) üzenetére


1stVikman
senior tag

Urak!
Melyik Auchanban veszitek a Sonaxos cuccokat?
Mert pl.a fehérváriban 2x is kerestem, de egy darab Smoke ex szagtalanító/ légfrissítő volt csak, ami Sonax.
Szerencsére mellette van egy Homasita szaküzlet, ott vettem a BSD-t 3300-ért, meg a narancssárga fényező sampont 2300-ért. Tudom drágább, de nem volt más lehetőségem.
Viszont örömmel láttam, hogy a Homasitában kapható az Autoglym összes terméke, és sok Wolf-os cuccot is láttam. :)

(#36185) tibbike01 válasza 1stVikman (#36184) üzenetére


tibbike01
őstag

Debrecen. Ha ott nincs, akkor próbáld a Metróban.

[ Szerkesztve ]

(#36186) 1stVikman válasza tibbike01 (#36185) üzenetére


1stVikman
senior tag

Úúúú, metro eszembe sem jutott, pedig közelebb is lett volna. :)
Amúgy Armoll All termékekhez annyit fűznék, hogy én is megelégedéssel használom a Multi Purpose tisztítót és a fél-matt műszerfalápolót. Viszont tescoban most csak a fényeset lehet sajnos kapni.

(#36187) 1stVikman válasza 1stVikman (#36186) üzenetére


1stVikman
senior tag

Most látom, hogy javított az autocorrect. Szóval Armor All termékekről írtam. :)
Amúgy néztem a többi terméküket is. Van valakinek mélyebb tapasztalata velük? Van ajánlott még közöttük? Gumi ápoló, abroncsra ápoló, műanyag ápoló kültérre, pumpás speed wax stb?

(#36188) Hellas válasza 1stVikman (#36187) üzenetére


Hellas
senior tag

Én Kecskemet Auchan-ban vettem a BSD-t, de én is láttam a metróban is.

Armor All felni sprayt használok, 2 hét és 1100 km alatt nem igazán lett sem fékpor, sem kosz a felnin, tehát jó!

(#36189) 426os


426os
őstag

Üdv!
Van 2 kavicsfelverődés a szélvédőmön. Az egyik olyan, mintha már lett volna javítva, csak rosszul, vagy kapott ugyanoda még egy kavicsot. Képet mellékeltem.
Ez javítható még szerintetek? Van esetleg valakinek tapasztalata Allianzos Bázis Casco-ra történő javítással?
Picit karcos is már (mikrokarcok, 11 év és sok pályázás következményeként). Szélvédő polír mennyire macerás, kell hozzá extra tudás/eszköz, vagy aki karosszériát tud polírozni az ezzel is megbirkózik?
Köszi előre is!
Kép mellékelve a kavicsról:

.

(#36190) jozsi252 válasza 426os (#36189) üzenetére


jozsi252
veterán

Szélvédő polír elég necces téma. Hogyha a körmöd megakad benne akkor inkább csere. Ha a karc elég mély és megpróbálják kipolírozni akkor fénytörés lesz benne, ami szerintem sokkal jobban fog zavarni mint a karcok.
Amúgy így képről nem tűnik annyira durvának a sérülés, repedés nem kezdődött meg a szélvédőn egyik irányba sem. De persze ezt te érzed hogy sötétben a karcok mennyire zavaróak.

iPhone 13 Pro Max

(#36191) BigBlackDog válasza jozsi252 (#36190) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...fénytörés lesz benne, ami szerintem sokkal jobban fog zavarni mint a karcok."

Annyit hozzátennék, hogy nálam a ablaktörlőkarcos szélvédő polírizása elég jól sikerült. :K A karcokból minimális mennyiségű maradt, de az is enyhült. Fénytörést, vagy egyéb problémát nem tapasztaltam.

(#36192) jozsi252 válasza BigBlackDog (#36191) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerencséd volt vele, de az olyan karcoknál amibe a körmöd megakad nagyon nagy eséllyel fénytörés keletkezik. Láttam már ilyet én is, mintha egy elbaszott szemüveg lenne rajtad, vagy nem is tudom mihez hasonlítani, lényeg hogy borzalmas volt. Szerencsére nem saját kocsinál volt, aztán az illető inkább cseréltette.
Lehet hogy a karcok nem voltak neked annyira mélyek, illetve jó szakember csinálta normális anyagokkal.
Összességébe véve ha nagyon zavaró lenne nekem akkor már cseréltetném, ha már fizetem az éves 100k-s Casco-t akkor legyen értelme is.
Nekem még 1 éves sincs aztán középen vannak nyomai kavics felverődésnek illetve itt ott nagyon vékony karcnak de nem zavaró így nem izgat. Cseréltetni max akkor cseréltetném ha bekapnék egy nagyobb kavicsot.
Szélvédő törlésnél nagyon szoktam rá vigyázni, mert utálom ha koszos bogaras, így mondhatni hogy kocsimosáson kívül is mosom csak a szélvédőt, de azt is úgy hogy agyonra befújom ioncserélt vízzel, egy picit várok vele majd a szintén agyonra befújt mikroszálassal törlöm tisztára.
Utána pedig jöhet az ablaktisztító illetve papírtörlő és boldog mindenki. Így minimalizálom a karcok esélyét rajta.
Egyszer volt hogy hirtelen félre kellett rántanom a kormányt egy idióta miatt aztán véletlenül hozzáértem az ablaktörlő kapcsolójához és törölt egyet szárazon. Na ez biztos nem tett jót se a lapátnak se a szélvédőnek, de ez van. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#36193) BigBlackDog válasza jozsi252 (#36192) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, az "ablaktörlőkarcos" szóval pont azt akartam érzékeltetni, hogy nem árkok voltak karcolva a szélvédőbe, köröm nem akadt meg bennük. :R

[ Szerkesztve ]

(#36194) jozsi252 válasza BigBlackDog (#36193) üzenetére


jozsi252
veterán

Valószínű hogy azért maradt még néhány karc mert "túl" mélynek ítélte őket, aztán félt tőle hogy esetleg optikai hiba keletkezik benne ha azt is kiszedi. Ki lehet fogni ilyen szakembert is, meg olyanokat is akik úgy csinálják meg ahogy a 10-15k-s karosszéria polírozást.
Nekem a Toyotánál az ablaktörlőkaron van rajta a fúvóka, és közvetlenül a lapátra nyomja rá a folyadékot, ez nem tudom hogy segít-e valójában a törlés hatékonyságán, illetve azon hogy mindig legyen folyadék a lapát előtt így elkerülve az esetleg szárazon törlést, ezzel csökkentve a karcok mértékét de ha nem kapok be nagyobb követ akkor évek múlva kiderül hogy ér-e valamit ez a megoldás a szélvédőkarcok ellen.

iPhone 13 Pro Max

(#36195) Formaster válasza 426os (#36189) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Olyan szélvédőst keress, aki önrész nélkül megoldja a cserét "okosban". Egyszerűbb, mint javítani+polírozni.

(#36196) 426os válasza jozsi252 (#36190) üzenetére


426os
őstag

Nem gáz a karc, ami rajta van, igazából erős szembe napfénynél látszanak csak. Nem az a tipikus ablaktörlőkarc, hanem sok apróbb, mikrokarc.
Maga a kavicsfelverődés sem zavaró igazából, mert nem látótérben van, csak gondolkodom, hogy kéne vele valamit kezdeni az ősz folyamán, mielőtt jönnek a fagyok, nehogy amiatt meginduljon a repedés. Ameddig nem feltétlenül kell, nem akarok szélvédőt cseréltetni.
Jövőre tervezem kijavíttatni a fényezést is (parkolási és kavics sérülések), utána kap egy polírt is körbe, azért kérdezem, hogy a szélvédővel érdemes-e ilyenkor foglalkozni. De lehet azt hagyom inkább.
Pár kép:
[kép] [kép] [kép] [kép]

Rozsdás kerékcsavarokkal érdemes foglalkozni, vagy inkább vegyek majd újakat? Ismerős, aki a fényezést csinálja majd azt mondta, le lehet fújni, nem érdemes kétes minőségű újat venni.

.

(#36197) bul07 válasza 426os (#36196) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha van olyan sérülés ami fényezés alá beér érdemes valamivel elfedni hogy a téli sós víz nehogy megkezdje a lemezt

Én átlátszó körömlakkal fedtem le az ajtó élén lévő leverődést, rendesen lepattant a festék úgy rá lett nyitva valamire

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36198) 426os válasza bul07 (#36197) üzenetére


426os
őstag

Ezt a tanácsot megfogadom. Az egyik sárvédőíven van egy fémig hatolt karcolás.

.

(#36199) jozsi252 válasza 426os (#36196) üzenetére


jozsi252
veterán

A másik kocsinkon épp tavaly "csináltam" meg a kerékcsavarokat mert rozsdás volt. Én annyit csináltam hogy levágtam egy műanyag flakon alját olyan 5-10cm magason. Ebbe beledobáltam a csavarokat, feltöltöttem Ferropassit rozsdaoldóval, nagyon szépen leszedett minden egyes rozsdadarabot a csavarokról.
Utána lefújtam alapozóval, majd olyan festékkel amiket felnihez használnak, szóval bírja az olajat. Ezzel pár évvel meghosszabbítottam a csavarok "életét".

iPhone 13 Pro Max

(#36200) Formaster válasza 426os (#36196) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Sima polírozós nem fog tuni vele mit kezdeni, ide olyan kell, aki üvegben profi. Jómagam próbálkoztam már ilyennel, a hajszálkarcokban biztos voltam, hogy kijönnek, felszerelkeztem a legjobb üvegpolírozó szerekkel/padokkal, de meg sem mozdította, 3 órát nyaszatoltam fél oldalt, aztán tojtam rá magasból. Csiszolás nélkül meg sem mozdítja, azzal meg ugye az említett fénytörésre nagy esély van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.