Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36251) Magnum_ válasza MunezXBK (#36250) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Es jo cucc?
Borapolasban neztem mar videot rola

I humbly and respectfully decline™

(#36252) MunezXBK válasza Magnum_ (#36251) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Carnauba, úgyhogy igen. Meg 1.100€-ért durva lenne, ha nem lenne jó.

Egy ilyen cucc kb. életed végéig elég.

(#36253) Magnum_ válasza MunezXBK (#36252) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:Y

I humbly and respectfully decline™

(#36254) BigBlackDog válasza MunezXBK (#36252) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egy felvitelt követően meddig tart? (Gondolom napi használat mellett nem nagyon ismert ez az adat, mert napi használós autóra ilyet nem tetetnek. :D )

(#36255) MunezXBK válasza BigBlackDog (#36254) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ilyet olyan emberek rakatnak, akiknek Porscheja, Maseratija vagy hasonló kategóriás verdája van. Több is, úgyhogy náluk sokáig bírja.

(#36256) RP1980 válasza Iki77 (#36249) üzenetére


RP1980
tag

A bsd-t higítsd 1:1 ben desztvízzel 😉

(#36257) Rivaul válasza jozsi252 (#36243) üzenetére


Rivaul
addikt

Rendben, akkor semmi extra nincs velük. Köszönöm.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36258) Iki77 válasza RP1980 (#36256) üzenetére


Iki77
csendes tag

Rendben.Köszi.
Megpróbállom így is!

(#36259) gaborka8x8 válasza Pardise (#36244) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Számtalan érvet olvashatott olyanoktól, akik még soha nem políroztak szélvédőt, hogy miért nem lesz jó, és ezt kiváló elméletekkel támasztották alá.
Mivel tavasszal políroztam fel az általam javasolt gyémánt pasztával a Puntóm hátsó (bazi kemény) szélvédőjét, amit sikerült az ablaktörlő lapáttal jól összekarcolnom, amikor törlés közben kiugrott belőle a gumi, ezért nekem is van egy elméletem:
Ha nem csak közvetlenül a karcot, hanem a karctól még kellő távolságra is polírozzuk az üveget csökkenő mélységben, akkor egy olyan homorú lencsét hozunk létre, aminek a fókusza olyan messze esik a fejünk távolságától, hogy az így nem fogja zavarni a látásunkat.

Aki pedig nem elméleteket gyűjt, hanem magáévá tette már az alábbi madáchi idézet lényegét:

"Hát hagyjatok fel az okoskodással,
Minden dolognak oly sok színe van,
Hogy aki mindazt végigészleli,
Kevesbet tud, mint első pillanatra,
S határozatra jőni rá nem ér.
A tett halála az okoskodás.
"

az már régen neki fogott a polírozásnak. :K

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#36260) BigBlackDog válasza gaborka8x8 (#36259) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk a hátsó szélvédő kevésbé veszélyes szvsz, az elsőn keresztül többet bámulom a világot. Viszont a személyes véleményem nekem is pozitív a témával kapcsolatban és én is azt tapasztaltam, hogy meg lehet ezt teljesen normálisan (is) csinálni. :K

(#36261) nandow


nandow
aktív tag

Sikerült meghúznom picit az autót kint Olaszországban a szűk helyek egyikénél... :(((
A jobb oldali műanyag küszöb sérült. Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy inkább keressek egy bontottat?
A műanyag elem eleve már kicsit deformálódva volt, így vettem az autót tavaly.

(#36262) focvis válasza nandow (#36261) üzenetére


focvis
veterán

Ha már eleve deformált volt, ezt követően Te is deformáltad; akkor nem kizárt, hogy még lesz is deformálva... :)

(#36263) nandow válasza focvis (#36262) üzenetére


nandow
aktív tag

A korábbi hiba nem nagyon látszódott, de ez a mostani eléggé bántja a szemem. De értem, mit mondasz. :-)

(#36264) BigBlackDog válasza nandow (#36263) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem annyira értek hozzá, de szerintem egy mosás és egy kézi "polír" után a kosz nagy része kijönne a karcokból, horzsolásokból. Ezt követően javítófestékkel kicsit segítenék még a mattos részeken és élnék boldogan tovább. :B Viszont lehet, hogy csak én vagyok ilyen igénytelen. :DDD

(#36265) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
a 2 küszöbömet szeretném megcsinálni. Elkezdett hólyagosodni a festék, de ahogy látom még nem rohadt át. Gondoltam fémig leszedem, majd lefestem. Jól tudom, hogy ilyet szoktak oda ajánlani? [link]
Ebből lehet színt is kevertetni? Illetve a 2 küszöbre elég lehet egy flakon? Seat leon.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#36266) MunezXBK válasza Speeedfire (#36265) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Át lesz az rohadva, csak belülről.

(#36267) Speeedfire válasza MunezXBK (#36266) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

És akkor fúrjam meg, hogy valóban át van-e rohadva? :U :DDD
Azt csak úgy lehetne megnézni, ha át van vágva.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#36268) KisBundi válasza Speeedfire (#36267) üzenetére


KisBundi
őstag

Ha csak hólyagot látsz, de nem látszik felverődésnek a nyoma a hólyag közepén, akkor bizony belülről rohadt át. Nekem a Mazda 3-on is előjött pár, de szerencsére azok a felverődés miatt alakultak ki. Fémig fel lett pucolva a küszöb és újrafényezve. Azóta hibátlan. :)

(#36269) BigBlackDog válasza Speeedfire (#36267) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem, ha megkopogtatod, akkor hallani fogod, ha már nincs meg az anyag.

(#36270) jozsi252


jozsi252
veterán

Kipróbáltam a Polirtech-től vásárolt Shiny Garage mikroszálas mosószert és azt kell mondanom hogy nagyon jó!
1 mosás ment le a hétvégén, és többféle mikroszálast raktam be. Volt 2db 800gsm-es aliexpress-es, 2db 400gsm-es Cuies-es zöld rongy, volt anyumnak is üvegező kendője vagy 3-4db.
Elvileg 50ml kell 5kg ruhához, nyilván nem fogom méregetni hogy ez mennyi, de 5kg tuti nem volt így olyan 35-37ml környékét raktam bele ha jól emlékszem.
Direkt az egyik 800gsm-es kendőt is beraktam amin a szálak meg voltak keményedve, és száradás után jó puha lett az is, szóval nekem megérte az árát.
És még így is rövid program volt, talán 30-40 perces, 1000-es centri meg 40 fokos mosás. Ha berakom a rendes szintetikus programra akkor lehet még ennél is jobb eredményt lehet elérni.

iPhone 13 Pro Max

(#36271) szabi325 válasza jozsi252 (#36270) üzenetére


szabi325
tag

Szárítógépben száradt vagy a levegőn? Elore is koszi a valaszt :)

(#36272) jozsi252 válasza szabi325 (#36271) üzenetére


jozsi252
veterán

Levegőn száradt bent a szobába.

iPhone 13 Pro Max

(#36273) lacos001 válasza jozsi252 (#36270) üzenetére


lacos001
senior tag

Ugye, hogy ugye? ;]

[ Szerkesztve ]

(#36274) KisBundi


KisBundi
őstag

:DDD

(#36275) pècsimunkás válasza jozsi252 (#36270) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Èn folyèkony mosószerrel vagy folyèkony szappannal mosom ki a mentőket .
Ezeken gondolkodtam , hogy megrendelem : [link]
vagy : [link]
vagy : [link]

Leírás szerint mindegyik másra jó , de azt hiszem utóbbit rendelem meg . A mosás utáni szárazoláshoz , majd a BSD felvitelèhez használom úgyis a legtöbbet . Meg a belső műanyagok ápolására termèszetesen . Úgy hogy valószínűleg az utolsó lesz megrendelve .

Szerk.: Vagy ezt inkább : [link]

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#36276) Shadows


Shadows
senior tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a polírozási rétegek közt a paszta maradványt ki mivel távolítja el? VAnnak rendes eltávolítók, vagy valakinek van valami alkoholos megoldása ami mondjk nem 3000ft/L.

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#36277) Speeedfire válasza KisBundi (#36268) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Pedig az hólyag. :(((

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#36278) RP1980 válasza Shadows (#36276) üzenetére


RP1980
tag

IPA / desztvíz keveréke (70% IPA 30% víz) de lehet 50-50ben is. Vannak specko kontroll tisztítók is. A polirtechnél a koch chemie fleckenwassert is erre a célra ajánlják. Nem is sokkal drágább mintha IPA-t veszel, de kb minden gyártónak van iylesmi: Pl Gyeon: Prep, Carpro: Eraser, Sonax PAint Prepare stb-stb.Viszont az IPA is legalább 1990/Liter

[ Szerkesztve ]

(#36279) Magnum_ válasza KisBundi (#36274) üzenetére


Magnum_
nagyúr

először a predátort kerestem, de nagy nehezen észrevettem a felnit, amiből összeállt :D

I humbly and respectfully decline™

(#36280) pècsimunkás válasza pècsimunkás (#36275) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem a mentőket , hanem a kendőket :D termèszetesen :D ! Nem vettem először èszre , hogy ez a kibaszott telefon megint èrtelmesen javította át ... :W

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#36281) Joao


Joao
tag

Polirtech általában milyen határidővel szállítja a rendeléseket?

(#36282) Pardise


Pardise
senior tag

Lehet hülye kérdés megint, de szokott valaki ioncserélt vízzel autót öblíteni mosás után? Arra gondoltam, hogy 2 vödrös mosás (egy évben 2-3-szor mosom le a kocsit 2 vödrös módszerrel) utána leöblíteném ioncserélttel a kocsit. 5 literes 300ft, ebből elég lenne 2-3db. Vagy ez teljesen hanyagolható hülyeség?

Your car, your life ;)

(#36283) Formaster válasza Pardise (#36282) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Mivel kerámia van az autódon szerintem felesleges. Az a néhány vízfolt ami maradt kb belefér 1db 40x40-es mikroszálasba. Törölgetni sem nagyon kell, szinte csak hozzá érinteni.

(#36284) Newlachka válasza KisBundi (#36274) üzenetére


Newlachka
őstag

hallod, barátnőm azt hiszi photoshopp kép, dobjál már egész kasztnisat légyszives :D :D

(#36285) pècsimunkás válasza Pardise (#36282) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Gyűjtöttük itthon az esővizet virágot locsolni . Egyszer leöblítettem vele az autót , nem tudtam szárazolni , mert közbe jött egy meló . Gyönyörűen száradt . Semmi folt nem maradt utánna . Ezután èvekig csak esővízzel - egy kannából öblítettem le az autót . Persze , azèrt szárazoltam , de könnyen ment nagyon . Pikk-pakk vègeztem mindig.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#36286) Pardise válasza pècsimunkás (#36285) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen, erre gondoltam én is, köszönöm. Az ioncserélt vizes ötlet azért merült fel, mert azzal jó lenne kiöblíteni a nehezen hozzáférhető helyeket is.

Your car, your life ;)

(#36287) focvis válasza Magnum_ (#36279) üzenetére


focvis
veterán

Ha nem írod, nem jövök rá a megfejtésre. :N

(#36288) Magnum_ válasza focvis (#36287) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#36289) focvis válasza Magnum_ (#36288) üzenetére


focvis
veterán

Se a predatort, se az autót nem láttam a fotón; csak egy furcsa "rókát". :DDD

(#36290) Pardise válasza Pardise (#36244) üzenetére


Pardise
senior tag

Most néztem meg jobban, az az oldalsó szélvédő tele van karccal, de hogy a picsába..... Lehúzva se nagyon volt. Lehet a többi karc is "szállítás közben" keletkezett?!

Your car, your life ;)

(#36291) Kereplő válasza Pardise (#36286) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

ilyen 5-ezer forintos pumpás permetezővel sok mindent el lehet intézni, így nem eszik olyan sok vizet; de ha van lehetőséged kerti csaphoz, akkor körbenézel, és építesz egy vízlágyítót :-)

Most kísérletezgetek ilyesmivel, most rendeltem gyantát hozzá. Persze, úgy készül, mint a Luca széke, mert van elég bajom :DDD de ami késik, nem múlik, mert mire megjön a szobai párásítóm, meg kell lennie, oda is kell lágy víz

[ Szerkesztve ]

(#36292) Pardise válasza Kereplő (#36291) üzenetére


Pardise
senior tag

Nekem van is egy 3 literes pumpás marolexem, de az úgy szórja a vizet, hogy szerintem öblíteni nem lehetne vele. Bogároldó felvitelére használom, arra tökéletes. Kerti csap van itthon. Építenék én itthon vízlágyítót, de laikus vagyok hozzá, hogy milyen eszközök kellenek és mit hogyan kell! Meg gondolom egy vízlágyító berendezés piszok drága. Mamámnak van egy valami teleshopos vízlágyító/szűrő eszköze. Egy kb. 10 literes tartály, aminek a tetejébe kell tölteni a vizet, amit valami gyöngyök/golyók átszűrnek így a tartály aljába már a tiszta, vízkőmentes víz fog lecsepegni.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#36293) tibbike01


tibbike01
őstag

Aldiban csütörtöktől lesz pár autós ápolószer 999-ért.
Metroban pedig 20% minden Sonax termékre. ;)

(#36294) Formaster válasza Pardise (#36292) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Akkor marad a vízszűrő kancsó ;]

(#36295) Kereplő válasza Pardise (#36292) üzenetére


Kereplő
csendes újonc

Ezek a teleshopos vízszűrők érdekes dolgok. Volt szerencsém egy budaörsi szűrőscég főnökével lógni, aki éppen ráért és lelkesen magyarázott. Roppant szimpatikus volt, egyszer ráböktem a 25eFt-os konyhai vízszűrőre hogy "jé, ezt láttam a tévében de kb 10x ennyiért, maga akkor miért nem így árulja", akkor azt mondta: "Kedves Uram, nekem ehhez nincs gyomrom". Mondjuk ő ipari dolgokban is utazott, gondolom, nem volt ilyesmire rászorulva.
Aliexpressen minden eszköz elérhető a tartályoktól a gyöngyökig. Én is laikus vagyok, a mutatott vízlágyítő tartályból fogok össze 3db-ot, összekötöm őket párhuzamosan, teszek beléjük ioncserélő gyantát and see what happens. :DDD

(#36296) Pardise válasza Kereplő (#36295) üzenetére


Pardise
senior tag

Hát igen, a teleshop már csak ilyen. Egyébként szépen megszűri a vizet. Lehet veszek egy vízszűrő kancsót és a megszűrt vizet összegyűjtöm és azt használom, mint ioncserélt víz.

Your car, your life ;)

(#36297) RP1980


RP1980
tag

Sziasztok!

Tavaszra tervezem a verdát kerámiázni. Mit javasoltok? Most épp a Kamikaze Miyabi-t tartom befutónak, ismeri esetleg valaki? Vélemény?

(#36298) BigBlackDog válasza RP1980 (#36297) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Érdekességképpen kérdezném; miért döntöttél a kerámia mellett? :)

Fényezett felületekre én a Fussot jobb ár-érték arányúnak gondolom a saját tapasztalataim szerint. Mondjuk felniken lévő kerámiaréteggel is van tapasztalat, ott kifejezetten álommá teszi a tisztítást.

[ Szerkesztve ]

(#36299) RP1980 válasza BigBlackDog (#36298) üzenetére


RP1980
tag

Nos az okok:
-egyre kevesebb időm jut az autóápolásra

-szeretnék egy koszt nem ráragadni engedő felületet, mert a fussot bár nagyon imádom, azt vettem észre, hogy ragad rá a kosz. Konkrétan a por, ha megázott. Ezt most el is magyarázta egy kémikus, hogy létező jelenség, mert a waxokban olaj származékok vannak amik ragadósak (még ha kézzel nem is érezzük, de a kis szemcsék számára)

-szükség van a keménységére ,mert konzerválni szeretném majd a tavaszi polír eredményét

-fehér az autóm és fehéren a szintetikus cuccok jobban érvényesülnek, (csillogóbb a kocsi) a sötét színekkel ellentétben ahol egy jó wax a szép

-a kíváncsiság és hogy ki szeretném próbálni a kerámia felrakását

[ Szerkesztve ]

(#36300) Formaster válasza RP1980 (#36299) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nincs vele tapasztalatom, de pár jobb helyen használják. Ami a por megragadását illeti, a fusso nem zsíros/olajos wax, hanem szintetikus sealent, teflon bázisú. Az említett porosodás a kerámiánál is meglesz és erről ne kémikust kérdezz, hanem fizikust ;] Véleményem szerint minden mosás után por vonzás alakul ki, ennek a titka pedig nem a bevonatban, hanem a mikroszálasban rejlik. A műszálas anyagtól eletrosztatikusan feltöltődik a felület, ami vonzza a port. Ez a szerény véleményem, lehet, hogy nem így van, de nekem valószínű.

Szerk: a 9H meg egyéb dolgoknak nehogy bedőlj, valamit ad, de karcálló nem lesz. A csillogás minden esetben meglesz, ha wax, ha kerámia. Azt a polír adja első sorban, valamit megspékelve persze, ha teszek rá valamit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.