Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) Safranek válasza MunezXBK (#36493) üzenetére


Safranek
aktív tag

:R

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#36502) nandow válasza nandow (#36261) üzenetére


nandow
aktív tag

Csak nem hagyott nyugodni a dolog, így megcsináltattam a műanyag küszöböt. :)

(#36503) Paloczi95 válasza RP1980 (#36496) üzenetére


Paloczi95
tag

Köszi a választ!

APC-nek megteszi IPA kb 30%-os higításban, vagy az már bántja a műanyagokat?

(#36504) RP1980 válasza Paloczi95 (#36503) üzenetére


RP1980
tag

Bántani szerintem nem fogja.

(#36505) Mappa


Mappa
addikt

Savoya park Aldinál most épül ki egy kézi autómosó. Először azt hittem az Adli benzinkútja lesz, de nem.

nem kötelező megadni

(#36506) Pardise


Pardise
senior tag

Srácok ez bőr vagy műbőr? Ha műbőr akkor érdemes ápolni bőrápolóval és impregnaloval? Tisztítani bortisztitoval?

Your car, your life ;)

(#36507) RP1980 válasza RP1980 (#36497) üzenetére


RP1980
tag

Valaki?

(#36508) jozsi252 válasza RP1980 (#36497) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem a K7-hez 10m tömlő van, annyi nekem szokott kelleni hogy kényelmesen le tudjam mosni a kocsit anélkül hogy a gépet kellene mozgatnom. Szóval 10 méter elég neked is. A tömlőnek bírnia kell a 150 +-30 bar környékét, attól függően hogy milyen géped van, és elég szépen megkérik az árát. Ebay-ről mondjuk nem biztos hogy én mernék ilyet venni, ha csak nem valamilyen official dealer és eredetit ad annyiért.

iPhone 13 Pro Max

(#36509) roti86


roti86
őstag

Sziasztok!

Az autón egy elem sarkában megbúvó felületi rozsdát mivel érdemes kezelni? Itt egy nem túl jól sikerült kép róla.

(#36510) csillik.s válasza RP1980 (#36497) üzenetére


csillik.s
csendes tag

Bemész egy pneumatikai üzletbe.
Én is ott csináltattam meg, vittem a régit és 10m kértem a régi csatlakozások közé berakták az új tömlőt.
Tavaly ez nekem 10500.- fájt

(#36511) Ummon válasza Pardise (#36506) üzenetére


Ummon
csendes tag

Ez erősen csak tippre, de valószínű műbőr. Ha amúgy nem bőrüléses az autó, akkor már nagyon valószínű a műbőr.

Bőrtisztítótól valószínű nem lesz baja egy műbőrnek, de a bőrápolót nem fogja beszívni, hanem ott marad a felületen egy zsíros foltként.

(#36512) Pardise válasza Ummon (#36511) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm! A kartámasz bőr, azt leakarom kenni ápolóval utána meg impregnálóval. Műbőrre van valami hasonló védelem?

Your car, your life ;)

(#36513) jozsi252 válasza Speeedfire (#36488) üzenetére


jozsi252
veterán

Igaz ez nyári, de érdemes azért venni 1db-ot jövőre. Nem sűrűn szokott lenni ilyen koncentrátum, idén nyáron én is ezt használom, és nagyon meg vagyok vele elégedve!
Amúgy ha a LIDL-be akarsz venni, akkor szerintem ne a webshopba nézegesd hanem menj el egy LIDL-be és vedd meg, szerintem a szélvédőmosóknál már télit fogsz találni.
Reggel MOL kúton tankoltam, aztán már a nyáriakat lecserélték Alycol-ra meg EVOX-ra. Gondolkoztam hogy EVOX-et ki kellene próbálni, legalább pontjaim felhasználom valami értelmes dologra, még ha drágán is mérik, 1 próbát megér hogy milyen.
Amúgy elmúlt télen én is a LIDL-be vettem a télit, olcsó és jól töröl, szóval nem volt vele gond. Csak amikor nagy hideg volt, akkor besűrűsödött.

iPhone 13 Pro Max

(#36514) Pardise válasza jozsi252 (#36513) üzenetére


Pardise
senior tag

Ez vajon milyen lehet? Durván olcsó!!! A motul jó márka? Tesóm szereti, csak ilyeneket vesz a motorjához.

Your car, your life ;)

(#36515) jozsi252 válasza Pardise (#36514) üzenetére


jozsi252
veterán

d4d fórumtárs vett ilyet, neki bevált. :K Amiről még tudom hogy jó az a Tegee, abból sokat eladnak és a vélemények is jók róla. Tegee téli szélvédőmosó koncentrátum 4 liter. Szóval ha a 4 literhez öntesz 2 liter ioncserélt vizet, akkor -30 fokos lesz. Szóval durván 2000 ft-ba van 6 liter.
Én ha veszek akkor -30 vagy -40 fokosat, nem akarok úgy szívni mint az elmúlt télen. -15 -18 fokban alig jött ki a lötty nekem, aztán csak kente a koszt a lapát. Sajnos a tartályom nem fűtött, így cumi volt nekem. Ezért akarom majd kipróbálni inkább a -30 -40 fokosat, hátha az jobb lesz.

iPhone 13 Pro Max

(#36516) Pardise válasza jozsi252 (#36515) üzenetére


Pardise
senior tag

Király, köszönöm :R

Your car, your life ;)

(#36517) Newlachka válasza jozsi252 (#36515) üzenetére


Newlachka
őstag

nekem -40-es volt már tavaly is. simán kijött,és semmi gond nem volt :)

(#36518) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

Adott egy Yamaha Neos robogó. Néhány idom az elején kissé karcos lett. Mivel érdemes javítani/polírozni?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36519) Play Dead


Play Dead
csendes tag

Sziasztok!

Mivel kell impregnálni a korongot és mi a lényege?

(#36520) RP1980 válasza Play Dead (#36519) üzenetére


RP1980
tag

Pasztával célszerű prime-olni. Tehát sokkal több pasztát kensz rá mint amennyivel políroznál és azt bele kened a szivacsba, mint a vajat a kenyérre :) Szerintem ez a profik játéka, ha hobby szinten nyomja valaki akkor ez 1. anyag pazarlás, 2. nem jelent számot tevő különbséget az elért eredményben. Tehát maradnék a 4-5 borsószemnél a cutting szekcióban és 2-4 a finisnél

(#36521) RP1980 válasza csillik.s (#36510) üzenetére


RP1980
tag

Köszönöm és neked is józsi252! Merészen berendeltem a 10m-es kínait 6000ért.

(#36522) MunezXBK válasza RP1980 (#36520) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Autótól is függ. Pont egy 928-at csinálok és zabálja a pasztát.

Cserébe nagyon szép lesz, később lesz kép.

(#36523) RP1980 válasza MunezXBK (#36522) üzenetére


RP1980
tag

928?! az egyik, ha nem a legkedvencebb porschém :C

(#36524) d4d válasza Pardise (#36514) üzenetére


d4d
tag

"A motul jó márka?"

Az egyik legjobb kenőanyag gyártóról van szó, kb 150 éves múlt, brutál mennyiségű tapasztalattal a különböző versenysportokban, köztük talán a legfontosabb a hosszútávú versenyzés a WEC sorozat a Le Mans-i 24 órással az élen ahol már több mint 60 éve jelen vannak. Kis túlzással a fél mezőnyt ők látják el. Pl a komplett LMP2-es mezőny Gibson motorokat használ akik a Motullal dolgoznak együtt. Ők hoztak ki a világon elsőként többfokozatú, fél és teljesen szintetikus motorolajat. A Brabus is a partnereik közt van. Remélem, hogy össze tudtak dobni egy rendes szélvédőmosót :))

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#36525) MunezXBK válasza RP1980 (#36523) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1979-ből. :K

Nagyon szép lesz. Bőrtisztítás, ápolás, polír, minden lesz.

Alig 27.900€. :D

(#36526) RP1980 válasza MunezXBK (#36525) üzenetére


RP1980
tag

Akartam kérdezni, hogy csak nem a pepita kárpittal van, de ha bőr akkor valszeg nem.... Pedig azzal aztán :R

(#36527) RP1980 válasza d4d (#36524) üzenetére


RP1980
tag

Menj el marketingesnek, mert ezután a postod után megrendeltem én is, pedig csak azért szoktam venni télit, hogy szét ne fagyjon a rendszer. Ugyanis a glaco nem szereti ha be van ilyesmivel fújva. Remélem barátok lesznek :)

(#36528) MunezXBK válasza RP1980 (#36526) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Zöld a vas, világosbarna belül. Ja és hihetetlenül kényelmes.

(#36529) Pardise


Pardise
senior tag

A lakkfekete B oszlopok lévő kővédő fólia vízköves lett. Mivel lehetne leszedni? Spotlessel próbáltam, nem jött le. Csak áttöröltem, nem pamacsolgattam.

Your car, your life ;)

(#36530) Formaster válasza Pardise (#36529) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Pamacsolgasd pedig. A Spotless annyira nem erős, hogy egyből lehozza.

(#36531) Pardise válasza Formaster (#36530) üzenetére


Pardise
senior tag

Kerámiát nem fogja bántani?

Your car, your life ;)

(#36532) Formaster válasza Pardise (#36531) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Elvileg a kerámia lényege az lenne, hogy a vízkő ne tudjon ennyire beleégni. Nem tudom, hogy megmaradt-e rajta, ezt majd nézd meg. Viszont a spotlett elvileg kerámiához lett fejlesztve, gyakorlatilag az egyetlen anyag amivel eddig találkoztam és le tudja kapni a fussot :DDD De az ugye teflon, csak elméleti síkon a teflonnak sincs oldószere.

[ Szerkesztve ]

(#36533) tibbike01


tibbike01
őstag

APC-t csapvízzel is lehet higítani vagy kell az ioncserélt víz?

(#36534) Pardise válasza Formaster (#36532) üzenetére


Pardise
senior tag

A csomagter ajtó teleszkóp előtt ilyen dzsuvas a fényezés. Ha végig húzom az ujjam érzem h rucskos ragacsos. Csak az egyik oldalon ilyen. Mi lehet ez? Mivel érdemes tisztázni?

Your car, your life ;)

(#36535) Formaster válasza tibbike01 (#36533) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Sima vízzel mehet.

(#36536) Formaster válasza Pardise (#36534) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Mivel ragacsos/érdes és gyanítom nem a fanta ömlött oda én arra tippelnék, hogy el lett felejtve a kerámia visszatörlése, de ezt egy monitor elöl nehéz megmondani, lehet, hogy ott nem is volt és tényleg befolyt oda valami (fossa a teleszkóp az olajat) ;] :C

(#36537) Pardise válasza Formaster (#36536) üzenetére


Pardise
senior tag

Tisztítást akartam írni, fránya telefon. Hát remélem nem a teleszkópbol jön az olaj.

Your car, your life ;)

(#36538) Formaster válasza Pardise (#36537) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Kizárt dolog, az olaj nem is érdes. Kapott a falcokban kerámiát? Akkor arra tippelnék, hogy ott nem lett letörölve.

(#36539) Pardise válasza Formaster (#36538) üzenetére


Pardise
senior tag

Azt írják hogy biztos hogy visszalett törölte meg a kerámia nem hagy ilyen foltot. Mióta meg van a kocsi csak ph semleges dolgokkal lett mosva. Elképzelni nem tudom mi lehet ez.

Your car, your life ;)

(#36540) Formaster válasza Pardise (#36539) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Erre nem tudok mit mondani. Nem jön le? Ha ott kerámia van, szinte minden le kéne jöjjön róla, hacsak nem rászáradt kerámia :DDD Szerintem ha arra visz az utad ugorj be, biztosan megnézik mi lehet az és leszedik neked. Korrekt srácok, nem hiszem, hogy ilyeneken fennakadás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#36541) RP1980 válasza Formaster (#36532) üzenetére


RP1980
tag

Nem szeretnék okoskodni, a legtávolabb áll tőlem, csak épp vasárnap néztem egy videót amiben a nanolex vezető kémikusa pont az ellenkezőjét mondta a vízkő és a kerámiával kapcsolatban:
https://youtu.be/Lr5OoVAWdfk

(#36542) Formaster válasza RP1980 (#36541) üzenetére


Formaster
Topikgazda

:N Szerintem ez nem okoskodás, a fórum arra való, hogy nézeteket megvitassunk emberi hozzáállás mellett, a legjobb szakamai megközelítésben :R Megnéztem a videót és javíts ki, ha tévedek, de azt mondja, hogy: -"az emberek azt hiszik, hogy a kerámiával később semmi dolgod nincs, pedig a vízfoltok megmaradnak a polimer tetején, de ezeket egyszerűen le tudod utána mosni."- Ezt magam is meg tudom erősíteni, amíg a kerámia jól működik, illetve nem keletkeznek újabb karcok, amikben a vízkő meg tud kapaszkodni, addig teljesen egyszerűen el tudod távolítani a vízkövet. Persze kell is, mert ha nem távolítod el, akkor elkezd rétegződni és akkor már nem biztos, hogy egy mosás segít.

Szerény véleményem szerint viszont azt sem mindegy, hogy mire kerül fel a kerámia. Itt nagyon lényeges az ékszeres polírozás, míg egy átlag autónál sokszor elég a 2 fázis. Itt minden esetben érdemes akkor is elmenni a teljesen finom anyaghasználatig, amikor látszólag már semmi értelme, mert a kerámia annál homogénabb kötést tud a felületen rétegezni. Vagyis később a szennyeződések annál nehezebben tudnak bármibe belekapni, magyarul "a légy is elcsúszik rajta" ;]

[ Szerkesztve ]

(#36543) Pardise válasza Formaster (#36540) üzenetére


Pardise
senior tag

10%os ipaval próbáltam de nem hozott le semmit. Esetleg erősebbel vagy APC?

Your car, your life ;)

(#36544) RP1980 válasza Formaster (#36542) üzenetére


RP1980
tag

Örülök, h te is így látod a fórumozás lényegét. 3:20 nál azt mondja, hogy a kerámiák nagyon érzékenyek a vizfoltokkal kapcsolatban. Nekem az jött le a végéből, hogy az ő reload szerű cucukkal (már nem emlékszem a nevére) kell pár havonta kezelni, h ne legyen könnyen vízköves. Azonban hozzá tartozik, hogy személyesen semmiféle tapasztalatom nincs kerámiával, csak nagyon felcsigázott a tartóssága és az, hogy kis mértékben védelmet is ad. Ezen őrlődök, hogy tegyek-e fel vagy sem. Mert a nehezen sok órával elért polírozott lakkot óvni szeretném. Viszont van már fussom,netshieldem stb. és nem biztos, hogy megérne még pár tízezer ft-ot egy kerámia.

(#36545) Formaster válasza RP1980 (#36544) üzenetére


Formaster
Topikgazda

3:20? Na várjál :DDD Ugyanazt a videót nézzük? ;] Mert ott nálam már nem mond semmit.

2:42-nél valóban érzékenyt mond, de ezt nem úgy kell érteni, hogy azonnal károsítja, hanem ha nem kezeled, akkor kárt tud okozni, főleg az eltávolítás miatt. Másrészt ugye azt mondja, hogy erre való a Nanolex SIFinish, mert azon még annyira sem tapad meg a vízkő (olyasmi, mint a Reload) Itt van benne némi sarkítás, mert ezt arra alapozza, hogy az egy polimer, na most kérdezem én, mi nem polimer ;]

Visszatérve Pari esetéhez, nemrég lett neki kerámiázva, javarészt lágy vízzel most és még azt is desztvízzel öblögeti, illetve már vége a nyárnak, hogy ráégjenek a makacs vízkövek. Nekem a frissen kerámiázott autót elkapta a homokos-vízköves locsoló kútvíz és sima mosással lejött.

Egyébként, ha magadnak próbálkozol kerámiát feltenni, akkor nyugodtan, de a csilliókat ne fizesd ki az applikálásra. Jó terméket kell keresni és az hosszan tart, illetve könnyű applikálni, pl Nanolex vagy Servfaces. :R

(#36546) tibbike01


tibbike01
őstag

Műszerfal ápolásra ki mit használ? Fogyóban van az ArmorAll matt ápolóm és szeretnék valami új terméket kipróbálni. Matt vagy maximum selyemfényű felületre vágyok.

Wolf Silk Milk milyen?

[ Szerkesztve ]

(#36547) Joao


Joao
tag

Glacoval kezelt szélvédőt mivel érdemes utána tisztítani? Bogarak maradványait kellene elsősorban folyamatosan eltüntetnem. Szélvédőmosót, ablaktisztitószert bírja a glaco?

(#36548) RP1980 válasza Formaster (#36545) üzenetére


RP1980
tag

Szerintem ugyan azt a videot nézzük, csak én rossz időpontot néztem :DDD
Köszi a tippeket a kerámiához! Mindenkép magam szeretném aplikálni. A facebookos csoportban is feltettem a kérdést és szinte lerohantak a szakik, hogy úúú meg ááá, nehogy magam csináljam mert baj lesz, de hogy mi persze nem részletezték. Számtalan (több órányi) videot néztem már a témáról, de ha nem certifikációhoz kötött anyagról volt szó egyáltalán nem tűnt nehéznek, és a vlogerek is csak tanácsolták a próbálkozást. Amúgy mi lehetne benne annyira misztikus és nehéz?! Elemenként, vagy ha nagy az elem, akkor élekig aplikálom, és rendesen minimum 2 mikroszálassal visszatörlöm. Csak mint már fentebb írtam, az áruk ami kissé visszatart. 20-40 ezer ft ért valamelyik még nem is bír ki egy évet sem. Pedig nekem csillaggarázs 4 sávos út mellett.

(#36549) Pardise válasza Formaster (#36540) üzenetére


Pardise
senior tag

Az a baj, hogy 150 km-re vannak és soha nem járok arra :/ Erősebb IPA vagy APC-vel akarok majd rámenni, hátha feloldja. Egyéb ötlet esetleg?

Your car, your life ;)

(#36550) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok! Erős kétoldalú ragasztot, amivel gyárilag felragasztják a díszcsíkokat mivel tudnám leszedni? Kissé talán szivacsos, habos jellegű anyag. Pengével jön nagyjából, de 70-80 centit elég szar lenne pengevel kilométerenként leszedni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.