Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) Formaster válasza JHONNY 79 (#36099) üzenetére


Formaster
Topikgazda

3M Bondo Putty. Nekem van, használtam is, jó féle, valóban úgy tudod alkalmazni, mint a videóban. Tudtommal csak az USA-ban kapható, én onnan rendeltem.



[ Szerkesztve ]

(#36102) FeRRaR1 válasza Hellas (#36100) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Mennyit fizettél a polírért? Tettek e valamilyen védelmet rá, és volt e mosva azóta? Kellene nagy felbontású kép az egészről napfényben.

Bár az eddigi infók alapján 99.9% hogy nem végeztek tisztességes munkát. Ez függ a helyzettől is, mennyiért, hány lépcsőben, meg volt e beszélve valami előre stb... Az biztos hogy nem több lépcsős tükör polírt kaptál, viszont az is igaz hogy azt általában nem akarják megfizetni az emberek.

(#36103) Hellas válasza FeRRaR1 (#36102) üzenetére


Hellas
senior tag

Mosva nem volt azóta, az majd reggel lesz! Védelmet nem kertem rá semmit, mert holnap én akarom rátenni a Fusso-t. 25 ezer volt egyébként, tegnap este vittem es ma délután 2 körül lett kész. Elképzelhető, hogy mosás után jobb lesz? Vagy reklamáljak? Egyébként “korrekciós” polir volt.

(#36104) Formaster válasza Hellas (#36100) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ez szimplán nincs kész :( Az eső itt nem segít.

(#36105) Hellas válasza Formaster (#36104) üzenetére


Hellas
senior tag

Mi az amit kihagytak? Hogy holnap tudjak mit mondani reklamáláskor.

(#36106) Formaster válasza Hellas (#36105) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nincs rendesen befejezve a "finom" fázis. Kimaradhatott egy lépcső, vagy puhább a lakk, mint gondolták, ez persze csak rendes fényben látszik. Attól függően, hogy milyen géppel, eszközökkel dolgoztak ez még hologramos is lehet 1-2 mosás után, ha van még rajta paszta, ami majd lekopik. Azok mikrokarcok, amiket az előző fázis csinált.

(#36107) martillo válasza tibbike01 (#36097) üzenetére


martillo
tag

Ma voltam a Csomori aruhazban, mar most sok mikroszalas akcios volt. Volt db-ra 59 ft-ra is learazott, meg tobb masik is.

(#36108) Hellas válasza Formaster (#36106) üzenetére


Hellas
senior tag

Na mindjárt csinálok egy mosást, megnézni rosszabb lesz-e. Utána megreklamálom. Csak kar, hogy nem süt a nap...

(#36109) MunezXBK válasza Hellas (#36108) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Látszik, hogy nem jó, nem kell nap.

(#36110) Formaster válasza Hellas (#36108) üzenetére


Formaster
Topikgazda

És le sem mosnám, akkor ráverik, hogy te karcoltad meg.

(#36111) Magnum_ válasza MunezXBK (#36109) üzenetére


Magnum_
nagyúr

25.000,- Ft-os polírozás volt.

I humbly and respectfully decline™

(#36112) FeRRaR1 válasza Hellas (#36103) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem bántásból, de nem tudom hogy egy 25 ezres polír után van e alapja reklamációnak. Persze próbáld meg, de ennyiért nem fogsz tökéletes tükör polírt kapni, és ez főleg fekete, sötét színeknél jön elő.

Ebből 22 munka óra volt kihozni ezt, és rohadtul siettem 2 lépcsőben. Mondtam a tulajnak hogy ezt lehet kihozni gazdaságosan, 95%-os szint, de a maradék 5% az még 20 óra kb. Napi használatban lévő autónál nincs értelme neki ebben az esetben annyit rákölteni, így is egy guruló fekete tükör volt kb. Illetve aki nem ért hozzá meg nem mondta volna hogy nem tökéletes tükör.

[ Szerkesztve ]

(#36113) ssj81 válasza FeRRaR1 (#36112) üzenetére


ssj81
aktív tag

Milyen márkájú szivaccsal csináltad?

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#36114) FeRRaR1 válasza ssj81 (#36113) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Menzerna.

(#36115) Hellas válasza FeRRaR1 (#36112) üzenetére


Hellas
senior tag

Persze, az oké, hogy 25 ezres polir nem váltja meg a világot, de az viszont már szerintem jogos, hogy rosszabb lett, mint volt. Mivel előtte nem voltak rajta mikrokarcok, tehát nem arról van szó, hogy maradtak karcok, hanem konkrétan lettek. :/

(#36116) i-sti válasza Hellas (#36115) üzenetére


i-sti
senior tag

Múlthéten írtam, hogy 27 volt egy motorháztető újra festés, egy szar motorháztető, szar sima fehér egy szar kis Jazzre.

Novum Forum Siculorum

(#36117) Hellas válasza i-sti (#36116) üzenetére


Hellas
senior tag

De ez polir volt, nem fényezés!

(#36118) MunezXBK válasza Magnum_ (#36111) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

És? Elvállalsz egy ügyet 150-ért és nem nyered meg, azt mondod, hogy 2 kilóért sikerült volna?

25.000-ért vállalta, hogy teljesít valamit, jelen esetben egy full polírt.

Nem jött össze. A kérdés az, hogy helyre tudja-e hozni?

(#36119) Magnum_ válasza MunezXBK (#36118) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem, igazad van, DE az árat előre kellett ismerni.
25k-ért meg jó érzésű ember nem vár csodát, mert képtelenség 25k-ból kihozni azt, amit mondjuk Ti csináltok. napokig. olyan felszereléssel és anyagokkal, amikkel.

I humbly and respectfully decline™

(#36120) Hellas válasza MunezXBK (#36118) üzenetére


Hellas
senior tag

Pontosan így gondolom én is! Ha nem tudom rajta javítani ennyiért, legalább nem rontok. Mondjuk, ha autószerelő lennék, és elhozna hozzam valaki a kocsiját, komplett futómű felújításra, de x összegért csak a lengőkar csere fér bele, akkor nem teszem melle tönkre a lengéscsillapítót.

(#36121) Hellas válasza Magnum_ (#36119) üzenetére


Hellas
senior tag

Nem csodát vártam, nem is kellett, mert nem volt karcos az auto. A probléma az, hogy most már az!

(#36122) RP1980 válasza MunezXBK (#36118) üzenetére


RP1980
tag

Egyetértek! Egy laikus honnan kéne tudja, hogy mennyibe kellene kerüljön egy "tisztességes" polír. Amúgy én is egy ilyen ügyből kifolyólag cseppentem bele a hobby polírozásba. Elvittem az egyik ex autóm egy pesti nagy nevű kozmetikába (forgalmaznak is amerikai termékeket) mondom szeretnék egy polírt amitől eltűnnek a karcok. Azt mondják persze, 30ropi. Elfogadtam és kértem. Mikor visszakaptam az autót picit fényesebb volt, de egy mosókarccal sem lett kevesebb nem beszélve a kicsit nagyobbakról. Plusz az egyik felnim még meg is padkázták. Tehát a 30as ment a levesbe. Na ezután vettem egy excentert, egy raklap kémiát és cuccot, sok-sok órányi youtube video és fórum olvavás után nekiugrottam az aktuális verdámnak és egész jól megcsináltam. Rádöbbentem, hogy egyáltalán nem egy agysebészet a polírozás sem. Viszont megtapasztaltam, hogy az anyagköltségek és a rengeteg meló ami vele van (ha jó végeredményt szeretnénk) biztosan nem rentábilis ha 30 ezres nagyságrendben kérnek érte pénzt. Tehát annyiért vagy sz.r a végeredmény, vagy egy nemsoká csődbe menő vállalkozást találtunk.

(#36123) Formaster válasza Hellas (#36121) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Vissza kell menni, reklamálni kell. 25k-ért nem kell csodát várni, de ha ennyiért polírt vállalnak, akkor ne karcoljanak. Nem azzal van a baj, ha 25k ért nem jön ki X% karc, hanem azzal, ha a munkafolyamat során olyan karcok keletkeznek, amik eddig nem voltak ott. Az már csak hab a tetejére, hogy ez hologramos is lesz, mert körkörös és nem random karcok.

(#36124) Formaster válasza RP1980 (#36122) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ezek sosem fognak csődbe menni, mert otthon az ár számít, a minőség csak a reményben él.

(#36125) MunezXBK válasza Formaster (#36124) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vagy ha csődbe is megy, nyílik helyette 3 másik.

(#36126) Newlachka válasza MunezXBK (#36125) üzenetére


Newlachka
őstag

akkor azt mondjátok meg nekem,hogy itthon mennyi egy jó polír?

(#36127) Hellas válasza Formaster (#36123) üzenetére


Hellas
senior tag

Pontosan ez a véleményem! Ha segiteni nem tudok, ne ártsak. Egyébként javítható ez?

(#36128) MunezXBK válasza Newlachka (#36126) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fogalmam nincs, itt brutál sok.

(#36129) RP1980 válasza Formaster (#36124) üzenetére


RP1980
tag

Igen, igazatok van! Közrejátszik, hogy nem is nagyon engedhet meg egy átlag magyar egy fullos kezelést a kocsijának,de preventív lehetne. Ráadásul nem is alakult ki olyan autós kultúra mint a németeknél, amire már közhelyek is gyártódtak pl. a "deutschen liebstes kind, das auto" = a német legkedvesebb gyermeke az autó. Meg úgy általában, nem vigyázunk úgy a kocsikra mint a germánok és ez nem mindíg a fizetés mértékéből adódik.
Vissza kanyarodva, szerintem 99%-a az itthoni autósoknak nem is tudja, hogy mennyibe kerül egy minőségi polír és az mit is tud(na) kihozni a kocsijából, mert ez nem egy iphone ami mnden boltban ugyan olyan csak az ára változó, és ezt nem is lehet felróni szerintem egy átlag embernek, mert nem erre fogja használni a szabadidejét, hogy órákat olvas utána. A baj a "szakikban" van akik hirdetnek/ ígérnek / kitesznek lopott fotókat a honlapokra és nem nyújtanak semmit, vagy szegény fórumtárs esetében még kárt is okoznak.

(#36130) RP1980 válasza Hellas (#36127) üzenetére


RP1980
tag

Persze, javítható, csak a 25000 többszöröse, és nem csak a kontár szaki miatt. Nyugodj meg, ha előtte vitted volna egy jó helyre akkor sem lett volna sokkal olcsóbb mint így lesz. Ugyanis szinte 100%, hogy voltak mikrokarcok az autódon, mert a szalonautókon is vannak, csak laikusként ez fel sem tűnik. Egy scangrip viszont nem hazudik :)
Tehát, ha makuátlan lakk a cél, akkor most mélyebben a zsebedbe kell nyúlj. Csak tippelni tudok (majd aki ezzel foglalkozik pontosabban leírja), de szerintem 70-100 as nagyságrend.

(#36131) Newlachka válasza MunezXBK (#36128) üzenetére


Newlachka
őstag

akkor nem is keresgélek senkit, jó lesz ez polír nélkül is. végül is nem bántja a szemem,hogy nem a legszebb, igaz én nem sajnálnék,30-40-50 ezret rá,de ha ennyire lutri az egész akkor el is engedem.

(#36132) Formaster válasza Hellas (#36127) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Persze, javítható, ezért is mondtam, hogy kimaradt egy fázis, mert ezt még finommal meg kellett volna nyomni. Viszont lehet úgy elrontani valamit, hogy 3x annyi idő legyen kijavítani, mint amennyi az egész munka lett volna. Ezért mondjuk itt mindig, hogy megbízható, ajánlott helyre kell menni.

(#36133) Hellas


Hellas
senior tag

RP1980:
Igazából nem cél, hogy semmi karc ne legyen, hiszen most lett 10 éves az auto. :) Csak azért vittem polirra, mert nemrég vettem és Fusso felrakása előtt akartam letakaríttatni. :)

Formaster:
Tehát igazából, ha átmegy rajta egy finomabb koronggal, akkor ezek el fognak tűnni?

(#36134) RP1980 válasza Newlachka (#36131) üzenetére


RP1980
tag

Ha nem sajnálod és akad is rá, akkor ne hagyd így szerintem. Vannak jó szakik itthon is és itt kaphatsz is címeket. Bár a karcmentes állapotot macera fenntartani. Persze itt vagyunk páran akit ez megnyugtat, de egy normál embernek a megfelelő mosási ceremónia inkább nyűg :)

(#36135) Hellas


Hellas
senior tag

Én élvezem a mosási ceremóniát! :)
Ez lett a hobbim mostanában. :D

Itt van pár nappali kép:

Ja, Tescóban akciós az Armor Áll felni “védő spray, 1490 Ft!

[ Szerkesztve ]

(#36136) Newlachka válasza RP1980 (#36134) üzenetére


Newlachka
őstag

nekem most is úgy van,hogy rendesen lemostam,zsírtalanítottam,majd itthon felvittem rá egy "lowbudget" kerámiát.Feldobom 6-8 havonta amikor érzem,hogy már nem olyan a víz,kosz,jég taszítása,és szia
így legalább nem karcolódik tovább,mosnom is könnyebb.
18 éves már,igazából "sosem" lesz már nagyon szép autó.Lakatolás is ráférne lassan, ahhoz meg fújatnom kellene utána,de "nem ér annyit". Másik kocsit nézegetek már,csak nem szeretném azt,hogy lepusztuljon a család mostani "szeme fénye".

(#36137) Pardise


Pardise
senior tag

Linkelnétek egy magyar oldalt, ahol lehet jó minőségű 0-s ecsetet rendelni? Picike karcnak/kőfelverősédnek kellene.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#36138) RP1980 válasza Newlachka (#36136) üzenetére


RP1980
tag

Milyen kerámiát szoktál? Esetleg Mr fix-et?

(#36139) Magnum_ válasza Pardise (#36137) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vegyel auchanban.

I humbly and respectfully decline™

(#36140) JHONNY 79 válasza Formaster (#36101) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Le tudod nekem írni a használat folyamatát, illetve mivel csiszolják vissza? Látom, te a javítás után fújtad a sárvédőt. Ecsettel, vagy Painting pennel meg lehet csinálni szépen?

(#36141) Newlachka válasza RP1980 (#36138) üzenetére


Newlachka
őstag

azt vagy veteran nevűt, de kb mindet kipróbálgatom szépen sorban.többit privátban, ha érdekel valami

(#36142) Doki16


Doki16
addikt

Minap észrevettem, hogy valaki nekiütött valamit a kocsimnak. Annyira ügyes volt, hogy sikerült behorpasztania is kicsit a lemezt. Ezen művelete után sajnos ott a maradt az okozó dolog festéke is rajta. Lemostam a kocsit, bár gondoltam, hogy sok minden nem fog történni. Az lenne a kérdésem, hogy ezt el lehet valahogy tüntetni? Mit használnátok hozzá és mivel csinálnátok? Nem akarok csak úgy nekiesni, hogy a csiszatolással jól összekarcoljak csak mindent.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#36143) i-sti válasza Doki16 (#36142) üzenetére


i-sti
senior tag

IPA?

Novum Forum Siculorum

(#36144) Formaster válasza JHONNY 79 (#36140) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Attól függ milyen mély a karc. Ha nagyon, akkor javaslom, hogy kétszerre kend be, máshogy nem is tudod, mert nem marad benne az anyag. Utána ha szaradt jó fél órát, ahogy a videón is van higítós finom rongyal leszeded a felesleget. Ha ecsetelsz, akkor hangyalábnyit mélyebbre szedd, hogy maradjon hely a festéknek, amit aztán össze tudsz csiszolni+polírozni a régivel. Nagyjából ennyi, ha kérdés van állok elébe.

(#36145) Doki16 válasza i-sti (#36143) üzenetére


Doki16
addikt

Bal első ajtón van nem sokkal a tükör alatt. Nem is használom az IPA-t, szinte sose kell párhuzamosan parkolnom. Egyértelműen valaki nekiment valami fém tárggyal. Vagy te az ipa alatt mást értesz? :) Toyotanal az IPA az Intelligent Park Assist.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#36146) i-sti válasza Doki16 (#36145) üzenetére


i-sti
senior tag

;]

[link]

Novum Forum Siculorum

(#36147) k5.20 válasza Doki16 (#36142) üzenetére


k5.20
senior tag

Ha a nagyok nem köveznek meg érte, akkor én acetomentes körömlakk lemosót ajánlok. Szigorúan acetomentes!
Biztosan elérhető a család női szektorában...

[ Szerkesztve ]

(#36148) Hellas válasza Doki16 (#36142) üzenetére


Hellas
senior tag

Vagy denaturalt szesz is jó szerintem, én azzal zsirtalanitottam, leszed mindent és nem bánt semmit. 700 forint volt egy liter festék boltban .

(#36149) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#36150) Qru válasza MunezXBK (#36149) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:C

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.