Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Üvegpolírozást normálisan csak gyémántpasztával lehet csinálni, főleg a hátsó szélvédőn, ami edzett, és így keményebb is, mint az első, ami ragasztott. Persze kevesen akarnak kiadni egy csomó pénzt egy tubus gyémántpasztáért, amiből csak két-három borsónyit használna fel.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#36202) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Kerámiás meló.

(#36203) Pardise válasza gaborka8x8 (#36201) üzenetére


Pardise
senior tag

Azzal a pasztával nem lenne fénytörés és kihozná a karcokat? Sok féle mikronú van, melyik lenne a jó?

Your car, your life ;)

(#36204) k5.20 válasza MunezXBK (#36202) üzenetére


k5.20
senior tag

Mesteri "hologrammot" toltatok rá... :DD :DD :DD

(#36205) Magnum_ válasza MunezXBK (#36202) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Elvezted ezt a melot?

I humbly and respectfully decline™

(#36206) MunezXBK válasza Magnum_ (#36205) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igen. Október 6.-án lesz egy tuning fest, ez a 2 autó a reklám.

[ Szerkesztve ]

(#36207) BigBlackDog válasza MunezXBK (#36202) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Minél jobban nézem, annál jobban zsong a szemem. :D Durván megvan a fénye. Ez egy Calibra egyébként?

(#36208) Magnum_ válasza BigBlackDog (#36207) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az.es Munez utalja a calibrakat ;]

I humbly and respectfully decline™

(#36209) MunezXBK válasza BigBlackDog (#36207) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pontosan, 40.000€-s Calibra. :U

50.000-ért Svájcból jelentkeztek rá, de nem eladó. A tulaj ( aki egyébként m.társam ) zsűritag különböző tuning találkozókon, ez az autó rengeteg díjat is nyert + termeli a pénzt. Ráadásul személyes kötődésű motívumokkal van tele.

(#36210) BigBlackDog válasza MunezXBK (#36209) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na várj! Ezzel a tuninggal akkor annyira sokat lehet szakítani, hogy nem éri meg eladni ennyire magas áron sem (gondolom ez az itthoni viszonyok mellett már nem igaz)? Még a végén megyek én is szétvésni tuningolni Volvókát. ;]

[ Szerkesztve ]

(#36211) Formaster válasza MunezXBK (#36202) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Gondolom ez fólia. Melyik kerámia megy rá?

(#36212) MunezXBK válasza Formaster (#36211) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Airbrush, nem fólia. Liquid elements.

(#36213) bul07 válasza MunezXBK (#36206) üzenetére


bul07
nagyúr

Egy kör ilyennel veseköveseknek és kint is van a kő :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36214) Formaster válasza MunezXBK (#36212) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az szép, akkor értem miért 40k. :DDD Gonolom sűrű viszi gépi mosóba ;]

(#36215) Magnum_ válasza Formaster (#36214) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ilyet az IMO-ba szoktak hordani. 790-es, tudod
;]

I humbly and respectfully decline™

(#36216) MunezXBK válasza bul07 (#36213) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Airride. :K

(#36217) jozsi252 válasza Magnum_ (#36215) üzenetére


jozsi252
veterán

Minden nap egy ilyen mellett megyek el, de érdekes látni mikor a 15-20-30 milliós kocsikkal állnak be oda. Ennyire spórolni akarnak, vagy pont leszarja mert tele van?

iPhone 13 Pro Max

(#36218) MunezXBK válasza jozsi252 (#36217) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt is tömött sorokban állnak a gépi mosókban.

Mondjuk az igényesebbek begurulnak hozzánk.

(#36219) proof88 válasza jozsi252 (#36217) üzenetére


proof88
addikt

Szerintem nem értenek hozzá. Én azt tapasztalom hogy itthon baromira nincs értés az autók tisztításához se tulaj oldalról, ott nem tudom mi a helyzet. Én is kb netről tájékozódok, meg innen a topikból, hogy mit hogyan. Nincs aki elmondja, magamtól meg nem jövök rá hogy mi jó, mi nem jó.
Autós ismerőseim többsége sem ért hozzá. Vagy elviszik nem önkiszolgáló kézi mosóba néha ahol megcsinálják nekik, vagy ilyen gépibe viszik.
Most önkiszolgáló kézibe akarja vinni egyik haverom a kocsiját, ami kb 5-6 éves nagyon szép kocsi, még sosem vitte maga ilyen helyre. Mondtam neki a kefés mosás programot hagyja ki, csak érintés nélkül mossa le a kocsit. Csodálkozott rajta hogy ezt mondtam neki. Én is csak innen meg videókból tanultam, hogy hosszútávon is árt a fényezésnek a kefe. Mondjuk egyszer azért használtam, mert nem jött le a madárkaki ilyen-olyan lándzsás próbálkozás után, más törlő cucc meg nem volt nálam éppen ... :U

(#36220) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok.
Össze szedtem pár dolgot, és a segítségeteket is szeretném kérni egyben, hogy ezek akkor rendben lesznek e?!

Wax: Fusso + Hozzá applikátor
Zsírtalanítás: Shiny G. Scan
Gyurma: Shiny G.
Fényszóró/Szélvédő védelem: Soft 99 Glaco

Egy két kérdésem is lenne ezen kívül.
Sampont akkor mindenképpen PH semlegeset vegyek?
Amit kiválasztottam Fényszóró/Szélvédő védelemre ennél játszik az UV védelem is? Illetve mennyire tartós? Elég lesz, a Fussoval egy időben frissíteni?Í

Köszönöm!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#36221) RP1980 válasza MunezXBK (#36212) üzenetére


RP1980
tag

Hoppá, te vagy az én emberem! Tavaszi polírt tervezem majd kerámiával konzerválni, és az egyik kiszemelt termék az eco shield. Erről vélemény? Vagy van valami más amit ajánlanál első kerámiázásomhoz?

(#36222) Hellas válasza SSJmeszes (#36220) üzenetére


Hellas
senior tag

Szia!
Bár én még nagyon kezdő vagyok, de amire azt hiszem, hogy tudok, arra válaszolok! :)
A Fussohoz jár egy szivacs applikator a dobozban, az jó lesz.
A Glaco Blave fenyszorora jó, de szélvédőre nem tudom ajánlott-e. A Glaco Roll on, vagy az Ultra Glaco viszont kimondottan szélvédőre való. Lámpára pedig mehet a Fusso.

Samponbol ph semlegest, mert az nem fogja leszedni a Fusso-t. Pl Sonax fényező sampon, Auchan-Metro, kb 1300 Ft.

(#36223) cOxeR


cOxeR
Ármester

Erre valami tipp esetleg?
Lampatest ki, es porszivo valami vékony gumi adapterrel?

[ Szerkesztve ]

(#36224) Hellas válasza cOxeR (#36223) üzenetére


Hellas
senior tag

Én ki se vettem a lámpát, csak kivettem az izzót, bedugtam egy vékony gumi csövet amit megszivtam és kijött. Mondjuk nekem nem pók volt benne, hanem valami ragasztó darab, pókot nem szívogatnám. :D

(#36225) BigBlackDog válasza cOxeR (#36223) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én a hátsó lámpában, hasonlóan elérhetetlen hely lévő póktetemeket szedtem ki. Porszívócső végére csináltam egy adaptert (benzinbetöltő tölcsérhez adott gégecsövet húztam fel a cső végére), majd arra mehet a szükséges hosszúságú és vastagságú mipolán cső.

(#36226) Hellas válasza BigBlackDog (#36225) üzenetére


Hellas
senior tag

Na ez nekem nem jutott eszembe!
Hátsó lampa bura belülről levő tisztítására valami ötlet? Magát a plexit szeretném kicsit “letörölni”.

(#36227) BigBlackDog válasza Hellas (#36226) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én hurkapálca köteget és ecsetet használtam, amiknek a végére mikrószálas rongyot tekertem és rögzítettem (jól rá kell rögzíteni, nehogy lejöjjön és karcoljon). Viszont szerintem ennél van jobb megoldás is, de hirtelen más nem jutott az eszembe.

(#36228) MunezXBK válasza RP1980 (#36221) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem vagyok nagy kerámiás, a Calibra tulaja viszont az.

Pont azért használja a Liquid Elementset, mert állítólag az a legjobb. 50ml/100€, 2 autóra elég.

(#36229) Hellas válasza BigBlackDog (#36227) üzenetére


Hellas
senior tag

Egy videoban azt láttam, hogy mikroszalas darabot tettek bele, és kompresszorral fújtak benne körbe körbe a rongy darabot. Csak nincs kompresszorom.

(#36230) BigBlackDog válasza Hellas (#36229) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, azt a videót most én is kerestem pár percig, de nem találtam meg. :D Viszont az üveg belseje eléggé gömb alakú volt, míg a lámpa belseje relatív komplexebb felület.

(#36231) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#36224) Hellas, (#36225) BigBlackDog
Köszi, valami ilyesmire gondolta én is, de akkor ez legalább működőképes, nem csak szívni fogok és nem sikerül. :D Megnézem miből tudok "építkezni". :)

(#36232) Hellas válasza BigBlackDog (#36230) üzenetére


Hellas
senior tag

Na ez igaz! Annál a motor lámpánál könnyű dolguk van a videoban. :D

(#36233) Hellas válasza cOxeR (#36231) üzenetére


Hellas
senior tag

Tegyél géz lapot a cső végére, úgy nem eszel pókot! :D

(#36234) gaborka8x8 válasza Pardise (#36203) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

A "fénytörést" pontosan nem értem.
A karcokat egészen biztosan kihozza. A szemcsenagyságot pedig úgy kell választani, mint akármilyen más polírozás, csiszolás esetén. Először durvábbal eltüntetni a sérüléseket, majd egyre finomabb szemcséjű pasztával eltüntetni az előző polírozás karcait. (Egy lépcsőben nem lehet polírozni.)
20%-ost kell használni, filc koronggal (Akár fúrógépbe fogható csapos filckorong is jó.), és a legfinomabbal befejezni.
A fogtechnikai gyémántpaszták nem ajánlottak üvegpolírozásra.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#36235) Pardise válasza gaborka8x8 (#36234) üzenetére


Pardise
senior tag

Én ezekhez teljesen laikus vagyok, a polírozáshoz. Az autóm jobb oldali szélvédőjén keletkezett egy kb. 10 centis vízszintes karc. Körmöm nem akad bele, de mindenki azt mondta, hogy csiszolás nélkül nem jön ki a karc, csiszolással pedig fénytörés lesz. Egy nagyon jó szélvédős céget is megkérdeztem, ők is ezeket mondták. Cériumos pasztával lehet csiszolni, de fénytörés lesz, nem vállalják, pedig rengeteget olvastam, hogy itt is políroztak szélvédőt pl. a carpro ceriglassel és a hozzá való koronggal és nem írták, hogy fénytörés keletkezett volna. Volt aki azt írta, hogy első szélvédőn biztos a fénytörés, mert hajlított a szélvédő, oldalsó ablaküveget lehet polírozni fénytörés nélkül, hát nem tudom.

Your car, your life ;)

(#36236) jozsi252 válasza Pardise (#36235) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha síküvegről van szó akkor azt lehet polírozni törés nélkül, de a hajlított üvegeket nem lehet, legalábbis ha a karc mélyen van, akkor tuti nem lehet fénytörés nélkül.

iPhone 13 Pro Max

(#36237) Pardise válasza jozsi252 (#36236) üzenetére


Pardise
senior tag

Sík oldalüvegről van szó igen. Premium carnál is az tmondták, hogy nem lehet, mert fénytörés lesz, szélvédős is azt mondta, hogy fénytörés lesz. Én már annyira nem tudom, hogy mi van. Bár a szélvédőssel csak telefonon beszéltem, ha arra járok majd megmutatom neki.

Your car, your life ;)

(#36238) BigBlackDog válasza Pardise (#36237) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha polírozza és nem ugyanakkora vastagsággal szed le az üvegből mindenhonnan, akkor változó lesz az üveg vastagsága. Mivel a karcot polírozza ki, így a karc környékén többet vesz le az anyagból, tehát ott vékonyabb lesz az üveg. Mivel más az üveg és a levegő fénytörésmutatója, így szemmel is érzékelni fogod az eltérő fénytörést a karc körül a szélvédő többi részéhez képest.

(#36239) Pardise válasza BigBlackDog (#36238) üzenetére


Pardise
senior tag

Értem, akkor felesleges foglalkozni ezzel a karccal, polír felejtős a fénytörés miatt. Ugyanakkora vastagsággal leszedni az üvegből meg nem igen lehet gondolom. Órást ajánlottak még, hogy ő feltudná jól polírozni, mert volt, akinek visszapillantót polrozott fel.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#36240) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok. Nem tudom mennyire ide való de úgy emlékszem gépeket szoktatok ajánlani. Nah ezen túl vagyok. Van egy kis nilfisk magasnyomásúm amivel teljesen elégedett vagyok. Az alap 20k-s kategória. Most hogy jön a hidegebb idő, lassan elcsomagolnám. Van bár mi teendő amivel ilyenkor el kell látni hogy tavasszal is szépen üzemeljen? Amennyire tudtam kiborogattam belőle a vizet és fűtött helyen is lesz a kamrába de azért sokat fog állni. Nem vízkövesedik stb? Ti hogy szoktátok eltenni ha hosszasan nem használjátok?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#36241) BigBlackDog válasza Pardise (#36239) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Lehet. Ha kicsik a karcok, akkor a teljes felület kap egy ugyanolyan mértékű lecsiszolást (=polírt) és eltűnnek. Ha nagyobb a karc, akkor már több anyagot le kell szedni a karc két oldaláról, hogy egy szintben legyen a karc alja és a két széle (ezáltal eltüntetve az "árkot", vagyis a karcot). Viszont ezt az anyagmennyiséget le kéne szedni a szélvédő maradék részéről is, hogy ne legyen eltérő vastagság. Ezt meg lehetne csinálni (tudomásom szerint), csak rohadt sok idő/energia.

(#36242) Pardise: Igen, meg gondolom nem is lenne emiatt megtérülő befektetés. :K

[ Szerkesztve ]

(#36242) Pardise válasza BigBlackDog (#36241) üzenetére


Pardise
senior tag

Meg gondolom nem is lenne olcsó dolog.

Your car, your life ;)

(#36243) jozsi252 válasza Rivaul (#36240) üzenetére


jozsi252
veterán

Én a K7-nél annyit szoktam csinálni hogy leveszem a víztömlőt, majd a pisztolyt meghúzom és így kinyomatja a víz nagyon nagy részét, majd amikor már hallom hogy szárazon megy egyből lekapcsolom. Soha nem volt gondom hogy így raktam el. Én már csak akkor szoktam mikor éjjel 0 fok alá megy a hőfok. Idén azért még pár alkalommal le akarom mosni a kocsit, szóval szerintem okt vége környékén jön el ez az idő. Bár ki tudja hogy alakul az időjárás pár hét múlva.. de nekem is olyan helyen van ahol nem megy 0 fok alá a hőfok.

(#36237) Pardise

Ameddig nem zavar a közvetlen kilátásban addig szerintem hagyjad, ne foglalkozzál vele.

iPhone 13 Pro Max

(#36244) Pardise válasza jozsi252 (#36243) üzenetére


Pardise
senior tag

Nem zavar, de mondom ha van rá valami mód, akkor jó lenne ha nem éktelenkedne ott a hosszú karc.

Your car, your life ;)

(#36245) martillo


martillo
tag

Kavicsfelverodest szeretnek javitgatni a heten. Szerintem minden megvan mar hozza kiveve a szin/festek. Ha tudok szinkodot, akkor betipeghetek barmelyik festekboltba kevertetni? Ha igen , akkor pontosan mit kell kernen es milyen ar szamut realisnak?
Vagy csak a gyari javito szettben gondolkodjak?
Koszi

(#36246) Magnum_ válasza martillo (#36245) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Autofestek boltba tipegj be. Diktald be a szinkodot. 1dl eleg lesz.
1500-1800huf.

I humbly and respectfully decline™

(#36247) SSJmeszes válasza Hellas (#36222) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Köszi a választ!
Igen, tudom, hogy jár hozzá szivacs, de valahol olvastam, hogy nem a legjobb a hozzá adott szivacs. Ezek szerint akkor nem igaz, és jó lesz az?
Azt nem is tudtam, hogy a Fusso mehet fényszóróra.
Fényszóró azért lenne fontos, mert már volt polírozva, illetve kell ismét polírozni, mert a jó szakik akik csinálták valószínűleg nem védték le jól, és 1-2 foltban már sárgul befele..

Sampon nincs megfelelő a linkelt oldalon? Vagy az feleslegesen drága?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#36248) martillo válasza Magnum_ (#36246) üzenetére


martillo
tag

Koszi a kiigazitast, google kereses es maps alapjan a carcolor lett a nyero, oda ki tudok szaladni munkaidoben is.

(#36249) Iki77


Iki77
csendes tag

A hétvégén egy fekete mercit políroztam.Majd ment rá a Soft99 fuso dark.
Érdekesség képen, kipróbáltam 3 terméket a fussora.Sokan mondták ,hogy a fussora teszik rá a BSD-t
Na,mondom próba.
Ezt a három terméket tettem rá a waxra próbaképpen:
1.Sonax BSD.
2.Zaino Z2pro
3.Zaino Z6.
Az én saját tapasztalatom az - hogy a Sonax BSD-t úgy felaplikálni a fussora,hogy azon fénytörés ,vagy homályos foltosság ne látszódjon napfényben,szerintem nem lehet. Mindent kipróbáltam, nem lett tökéletes.
A két Zaino terméknel ilyet abszolút nem tapasztaltam.Mindjárt az első felvitelnél tökéletes fényt adott a Z6 és a Z2pro is.
Hát ez van!!!

(#36250) MunezXBK válasza Iki77 (#36249) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mi ezt használjuk. Az árától 2x lehidaltam. O.o

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.