Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok!
A feketét vettem, mert a kék nem volt a méretemben De, utóbbira szeretném, ha hasonlítana. Lehet fóliázni vagy csak fényezés?
Koszonom.

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#36852) WestBam válasza Uzmany (#36851) üzenetére


WestBam
senior tag

Matrica leolvad róla, csak fényezés. Nekem volt, hogy a kupak kiolvadt, igaz nem közúton, de ott is forrósodik ha kicsit sportosabbra veszed. :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#36853) MunezXBK válasza tibbike01 (#36849) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Most jó. Ez száraz csiszoláshoz való.

(#36854) tibbike01 válasza MunezXBK (#36853) üzenetére


tibbike01
őstag

Akkor lámpabúra csiszolásra alkalmatlan? Mert azt vizesen kell csiszolni, ha jól tudom.

(#36855) MunezXBK válasza tibbike01 (#36854) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jól tudod.

Menj be egy festékboltba és kérj megfelelő csisz.papírt. Forintos dolog, ne aliexpressen akarjatok mindent megvenni.

(#36856) flashpointer válasza MunezXBK (#36844) üzenetére


flashpointer
őstag

Koszi a felajanlast, igazabol az lenne a legnagyobb segitseg hogy mit hasznaljak meg a tovabbi finomitashoz, mondjuk egy termek neve vagy link az amazonrol : )

(#36857) MunezXBK válasza flashpointer (#36856) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha rendesen be van csiszolva, alig kell neki polírozás.

Ezért írtam, hogy ugorj át, megmutatnám. Csütörtökön csinálom a sajátom.

(#36858) csillik.s


csillik.s
csendes tag

Kedves Fórum társak!

Jövő kora tavasszal tréninget szervezünk, melyben alapoktól kezdve szeretnénk egy bemutatót tartani nektek.
8-10 fős oktatást tartanánk kint Bécsben.
Mit szólnátok hozzá?
Érdeklne valakit?
1 egész napos rendezvényt szerveznénk ahol egy oktatást kapnátok, majd a nap végén kérdésiteket lehetne feltenni, illetve vásárlási lehetőséggel.
Később jelentkezek egy kitűzött dátummal.
Szép estét mindenkinek!

(#36859) gaborka8x8 válasza csillik.s (#36858) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"8-10 fős oktatást tartanánk kint Bécsben"

Párizsban sokkal szebbek a fények, így a hajszálkarcok is jobban látszanak. Arról nem beszélve,hogy a nők is karcsúbbak. Tehát mindenképp jobb helyszín lenne.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#36860) BigBlackDog válasza csillik.s (#36858) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez milyen tréning lenne? Lehet, hogy lemaradtam valamiről... :B

(#36861) csillik.s válasza BigBlackDog (#36860) üzenetére


csillik.s
csendes tag

Minden ami az autókozmetikához tartozik kívül-belül :))

(#36862) Shodan


Shodan
addikt

Érdeklődnék hogy Prevent motorblokk tisztító a motortérben nembaj ha rámegy másra is (műanyag/csatlakozók stb) tudom hogy itt ez nem túl népeszerű, de ez volt ingyen.
Illetve már betáraztam egy Autoglym Vinly -t, de még nem próbáltam.
All Purpose Clenernek Wolf-ot vagy Lotust néztem, de a Lotusnál nem értem ezt a kedvezményt beírom a kuponkódot és nem történik semmi.
Motorhoz esetleg ez?: [Sonax] az AG Engine több mint dupla ennyi.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#36863) i-sti


i-sti
senior tag

Citrus PreWash mellé jó ötlet Meguiars APC keverni?

Sonax autósampon mellé? (két vödrös technika)

Novum Forum Siculorum

(#36864) Formaster válasza csillik.s (#36858) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Kaja lesz? :DDD ;]

(#36865) Paloczi95


Paloczi95
tag

Sziasztok!

Jelenleg az autóápoláshoz Autoglym termékeket használok, Super Resin Polish-sal szoktam a lakkot tisztítani, ezután szokott jönni az Extra Gloss Protection, majd a HD wax. Az eredménnyel elégedett szoktam lenni, de a hidrofób tulajdonságból elég hamar veszít az autó. Továbbra is sokkal egyszerűbb takarítani, mintha nem lenne bevonat, de érzékelhető már néhány hét után a gyengülés. Emiatt és az itt kialakult "hype" miatt kedvet kaptam a Fusso kipróbálására. Szerintetek jobban járnék, ha lecserélném az Autoglym cuccokat a Fusso-ra?

Illetve a Glaco Roll On mennyire ajánlott, jó? 80%-ban autópályán és országúton használom az autót.

Még egy dolog tart vissza, hogy csak úgy, "játékból" kipróbáljam a Fusso-t. Ha beválna a Fusso, feleslegessé válna a HD waxom, ami szinte tele van. Ha nem válik be, akkor pedig a Fusso válik feleslegessé. Mi a tapasztalat, el lehet adni ezeket a kvázi tele doboz waxokat valahol?

(#36866) Formaster válasza Paloczi95 (#36865) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Közeleg a karácsony ;] valaki biztos örülne neki. Viccen kívül, szerintem nem tudod eladni, de próbálkozhatsz. A két említett Soft99 termékben nem fogsz csalódni, bár a Fusso ésszel kell felrakni, mert el lehet rontani. A glaco musthave, könnyű felrakni és nekem 14 hónapja van fent, azóta is jó.

(#36867) csillik.s válasza Formaster (#36864) üzenetére


csillik.s
csendes tag

Természetesen

(#36868) Hellas válasza Paloczi95 (#36865) üzenetére


Hellas
senior tag

Szia! Glaco Roll On van fent nekem, valóban mukodik már 45 km/h felett. Sőt, egyik hajnalban köd volt, a pára is lepergett a szelvedorol.

(#36869) tibbike01 válasza Formaster (#36866) üzenetére


tibbike01
őstag

Mit értesz azon, hogy ésszel kell felrakni?

(#36870) Formaster válasza tibbike01 (#36869) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Annyit, hogy sokan úgy waxolnak, hogy a több jobb, tovább tart és azt is rajta hagyják, míg a teljes autót körbe nem kenik. Aztán vannak, akik napon waxolnak stb... Na ennél nem szeretnéd ezeket kipróbálni. A kevesebb több és egyszerre max 2 elemet kenj le, olyan vékonyan, amennyire tudod. Addig noszogatod az anyagot, amíg már nem lesz vékonyabb.

(#36867) csillik.s: Vicceltem, sajnos nem valószínű, hogy ott tudok lenni, mert elég messze vagytok tőlem, pedig megismertem volna a csapatot. :R

[ Szerkesztve ]

(#36871) tibbike01 válasza Formaster (#36870) üzenetére


tibbike01
őstag

Na ezt jó, hogy mondod. Én viszonylag vastagon kenem, napos időben (bár a reggeli órákban), és mindig teljes autót (üvegekkel együtt).

Akkor feltehetően ezért tart csak 2-3 hétig a Fusso hatása erős hatása. A 4-ik héttől már csak gyengén dobja a vizet és szinte ragad rá a kosz.

(#36872) RP1980 válasza tibbike01 (#36871) üzenetére


RP1980
tag

Akkor te pont a, "hogyan ne" módszert alkalmaztad ;) A fussot úgy jó aplikálni, hogy ha nem látsz fehér réteget csak egy olajos filmet a lakkon. A hatás/tartósság szempontjából szerintem nem mérvadó, hogy eddig vastagon hordtad fel, feltéve ha rendesen vissza tudtad törölni. Azért is eshet vissza a hidrofobitása mert koszosodik a réteg. Egy alapos kézi mosás után megint javulnia kéne. Az, hogy ragad rá a kosz meg természetes. Ebbe a témába nagyon beleástam már magam. Minden waxra ragad a kosz hisz wax. Mint egy gyertya. Arról is lepereg a víz de a por megtapad rajta. Az az előnye, hogy a jól lepergő víz, viszi is a koszt magával mikor mosod. Azonban ha el akarod kerülni ezt a por tapadásos mellékhatást, akkor kerámiázni kell, mert ott többek között a szilícium dioxid miatt, üveg szerű réteg keletkezik nem egy ragacsos dolog (bár ezt kézzel nem érzed) mint a waxoknál.

(#36873) i-sti


i-sti
senior tag

Fussozat, csak poros autót milyen arányban hígított Citrus PreWash-al érdemes mosni, hogy utána ne keljen kézivel mosni, de mégse bántsa a fussót?
Hivatalos adat 1:8, vagyis 100 ml cucc + 800 ml desztillált langyos víz?

Novum Forum Siculorum

(#36874) Formaster válasza tibbike01 (#36871) üzenetére


Formaster
Topikgazda

RP1980 jól mondja, a vastagon kenésnek nem sok köze van hozzá, utána úgyis letörlöd. Én máshol látom a hiba forrását. Ha jól sejtem a samponnal is ilyen bőkezűen bánsz, amit utána 2 Balaton vízzel tudnál csak leöblíteni, ennek a maradványára kened fel a Fussot, így nem tud kialakulni a kötés a lakk és az anyag között. Ajánlom figyelmedbe a samponokra írt hígítási arány szigorú betartását, majd nagy mennyiségű vízzel való leöblítését. Ezután, ha hosszan tarto eredményt szeretnél, fusso előtt áttörlöd az egész autót 30-50%-os ipával elemenként ipás és rögtön száraz mikroszálassal. Ha szükséges egy elemet kétszer is zsírtalaníts, akkor lesz tökéletes, ha kissé tapad az újad a felületen. Ha így rakod fel és utána kitolod a napra az autót, akkor nagyrészt mindenhol megmarad 6 hónapon keresztül, váll övtől felfelé akár egy évig is.

(#36873) i-sti 1:8-ig elmehetsz, az otthoni retkes utakon kell is. De ne várj csodát, az érintés nélküli mosás sosem lesz tökéletes, igénybe vételtől függően havonta egyszer legalább kell neki a kézi.

(#36875) i-sti válasza Formaster (#36874) üzenetére


i-sti
senior tag

Én is szeretem kézi munkát de ugye nincs olyan kézi mosás, hogy utána ne legyen egyel több mikrókarc vagy hasonló

Novum Forum Siculorum

(#36876) Formaster válasza i-sti (#36875) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Pontosan, én épp ezért úgy vagyok vele, hogy ameddig lehet, húzom érintés mentes mosással, aztán ha átlépi az inger küszöbömet a road grime, akkor lemosom kézzel.

Nem vagyok büszke magamra, de mostanában annyi időm nincs, hogy ez az inger küszöb nyaralás óta nem ért utol :C Ritka retkes az autó, ha kuncsaft jön már inkább motorral megyek :DDD

(#36877) i-sti válasza Formaster (#36876) üzenetére


i-sti
senior tag

Ezért is érdeklődtem, hogy mivel lehetne úgy mosni, hogy relatív tiszta legyen.
Most már így fusso után lenyomom Prewash-al, majd finoman szárazra törlöm és mehet rá a BSD 1:1-ben hígítva, hogy legyen szép és még hidrofób?

Novum Forum Siculorum

(#36878) tibbike01 válasza Formaster (#36874) üzenetére


tibbike01
őstag

Fussozás előtt 2-szer mosom le az autót, egyszer a gépi mosó előmosójával és szennyoldó szerével (ezt érintés nélkül), majd ez után vödrös JAR Platinum + Sonax fényezősampon vegyülettel (1-1 deci 8 liter vízhez).

Ez után a kritikus részeket még kínai gyurmával szoktam gyurmázni (viszonylag hatásos).

Ezt követően már csupasz, zsírmentesnek látszik a felület. Erre viszem fel a Fussot, egy viszonylag árnyékos helyen.

Itt egy videó a legutolsó Fussozásom eredményéről. A végére már nagyon sütött a nap. :P

https://youtu.be/PuLeNQOnq7w

(#36879) MunezXBK válasza Formaster (#36876) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ejnye, én 1 hete políroztam a sajátom, csütörtökön belső + ugrik rá a swissvax.

(#36880) Paloczi95 válasza Formaster (#36866) üzenetére


Paloczi95
tag

Köszi a választ, végül megrendeltem mindkettőt a polirtech-től (főleg a karácsony említése volt a meggyőző érv :D), remélem a hosszú hétvége előtt megérkezik és fel is tudom dobni valamelyik nap a kocsira. :D Darkot rendeltem, mert van sötétkék és fekete autó is a családban, amiket gondozok, az enyém viszont világos/középkék, nem lesz nagyon gáz?

A szélvédőt hogyan érdemes előkészíteni a Glaco előtt? Utána mosásnál bírja a spricnis ablakmosót, vagy mivel érdemes a bogarakat, stb. letakarítani, hogy a Glaco maradjon?

Hellas, neked is köszönöm a tapasztalatokat! :)

(#36881) i-sti válasza Paloczi95 (#36880) üzenetére


i-sti
senior tag

Acél gyapjú a makacsabb fizikai szennyeződésekre.
Hogy ne maradjon csíkos, itt 2 fő terméket láttam ajánlani:
1) Zöld Mr Muscle ablakpucoló
2) És valami kis-békás lötty.
3) De minden nevesebb gyártónak van ablakpucolója, szerintem azok is profik lehetnek. pl: ValetPro Glass Cleaner

Ui: Azért mondom a VP mert az előmosóval is és a Bilberry-vel is nagyon megvagyok elégedve. Eddig 2/2 a jó termékük, amit próbáltam. Igaz az is, hogy az fórum segítségével még nem vettem használhatatlan terméket.
Talán a Wolf-os cuccok, de azok is jók voltak, de nem azokat kerestem.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#36882) i-sti válasza i-sti (#36881) üzenetére


i-sti
senior tag

Ha már ValetPro 2/2 és a PERL is nagyon profi.
Próbáljam ki az Iron-X-et? :U

Novum Forum Siculorum

(#36883) tibbike01 válasza i-sti (#36881) üzenetére


tibbike01
őstag

Mi volt a bajod a Wolf-os termékekkel? Nagyon csábító áraik vannak. :B

[ Szerkesztve ]

(#36884) Paloczi95 válasza i-sti (#36881) üzenetére


Paloczi95
tag

Szerencsére új autó (2 éves) és végig vigyáztam rá, így se karc, se makacsabb szennyeződés nincs rajta. Így akkor csak IPA-val alaposan megtakarítom a Glaco előtt, remélem, tartós lesz.

A kis békás tisztítót ismerem, olyan nekem is van, Frosch a neve, tényleg nagyon jó termék, csak az érdekelt volna, hogy szabad-e ilyet használni, vagy oldja a Glaco-t?!

(#36885) RP1980 válasza Paloczi95 (#36884) üzenetére


RP1980
tag

A glacot nem nagyon oldja az ilyesmi, sőt inkább a szélvédőmosók egy réteget hagynak rajta amitől hatását veszti, de ipa-s vízzel le lehet mosni és megint pergeti az esőt. Első aplikálás során én valami enyhe polírral készíteném elő a szélvédőt. A legegyszerűbb és leg költséghatékonyabb módja véleményem szerint egy alapos koszradíros súrolás. Ha nem ismernéd a koszradírt p.l DM-ben kapható fehér szivacs szerű blokk. Ezt befújni IPA-val vagy ablaktisztítóval, aztán szárazra törölni, majd mehet a glaco.

(#36886) i-sti válasza RP1980 (#36885) üzenetére


i-sti
senior tag

Ez az ami Alin "Magic sponge" kódnév alatt fut?

Novum Forum Siculorum

(#36887) RP1980 válasza i-sti (#36886) üzenetére


RP1980
tag

Igen, de DM, Aldi, Rossman és társaiban is pár száz forint

(#36888) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Sziasztok! Ma tévedtem ide, mivel konkrétan ebben a témában keresgélek. De ti aztán komolyban űzitek ezt az ipart. Én csak egyszerűen el szeretnék tüntetni néhány apró karcot, nem mélyek, nem vészesek, inkább felületi kis karcok. Van viszont egy durvább, kb 15 centis, ami már bosszantóbb. Mi tehetnék a magam egyszerű körülményei között? Nincs garázs, viszont panel van. Ha néhány mosást kibírna valami attrakció, és aztán ismételni kéne, nekem úgy is jó. Nem várok csodákat.
Fix it pro, meg ilyen-olyan ceruza stb mennyire gáz? Tudom, hogy Teleshop és hasonló vakítás nem játszik, de hátha... :)
Ja, és még valami. A műszerfalam amolyan puha bőrutánzat, nyilván nem bőr, de jó kis puha, finom tapintású anyag. Mivel lenne érdemes takarítani, ápolni? Van ehhez valami kendő, vagy hasonló kényelmes megoldás?

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12

(#36889) Formaster válasza sharkypeti (#36888) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Még sosem próbáltam a fixit-et, de reklámfilmben is kivehető néha, hogy túl vastag réteget húz. Ugyan a karcog befedi, de ott lesz egy ootikai csalódás. Ha a környező lakk már nem olyan fényes, akkor annál jobban el fog ütni. A panel van mondat viszont nagyot ütött :B

Léteznek Mannol és egyéb kézi polírozó szerek, illetve a komolyabb anyagokkal is megpróbálhatod, mint menzenra 400/2200, de sötét autónál vigyázz, a 400 sok is lehet. Mikroszálassal mennék neki, de sosem voltam még olyan mazoista, hogy kézzel nekilássak. A karcok nagy részét eltűntetni biztos nem tudod, esetleg tompít rajta valamit. Én hagynám és spórólnék esetleg egy rendes polírra :R

(#36890) sharkypeti válasza Formaster (#36889) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Rájöttem közben, hogy azt is írnom kellett volna, hogy egy 5 éves, NEM metál fekete, amúgy nagyon szép állapotban lévő autóról lenne szó. 1 hónapja van meg, most próbálkoznék vele, hogy mit lehetne még kihozni belőle.

OnePlus 12

(#36891) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!

Bosch Aerotwin vagy a sima twin (tehát nem az eco) ablaktörlő lapát hol akciós, vagy hol érdemes megvenni?
3 méret kelkene...

(#36892) Pardise


Pardise
senior tag

Lehet nem ide való, de légterelőket használ valaki? Ha igen, akkor milyet érdemes venni? Ahogy nézem több márka és típus van. A hekot néztem, de nem írtak róla jókat.

Your car, your life ;)

(#36893) i-sti válasza RP1980 (#36885) üzenetére


i-sti
senior tag

Koszradírra a felnire éget szennyeződést lelehet kaparni?
2 bő adag Bilberry-s ecsetezés sem hozta le.
Vagy menjek neki gyurmával? Túl durvának találom a szennyeződéseket gyurmához.

Novum Forum Siculorum

(#36894) Formaster válasza i-sti (#36893) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Az szerintem kátrány lesz, probáld meg benzinnel leszedni.

(#36895) ttomi1985 válasza i-sti (#36893) üzenetére


ttomi1985
csendes tag

Én sajnos tapasztalatból írom, hogy nem. Én anno ugyanezért használtam és be mattította a felnit.

(#36896) i-sti válasza Formaster (#36894) üzenetére


i-sti
senior tag

Ebben igazad lehet, valóban ahhoz hasonló kis pöttyök.
Simán benzines ecsettel kenjem át? Vagy van ennél erősebb dolog is amit bevethetek?

Novum Forum Siculorum

(#36897) Formaster válasza i-sti (#36896) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ha van a háznál tiszta petróleum, az még jobb, de vigyázz mert a lobbáspontja alacsony, hideg legyen a fék/felni.

(#36898) Hellas


Hellas
senior tag

Módosítanám a Glaco Roll On-os bejegyzést, ma volt alkalmam rendes esőben kipróbálni, kb 25 km után érezhetően vesztett a hatásából, illetve a kezdeti (1,5 héttel ezelőtti) 45 km/h sebesség helyett 80 körül dobta már csak a vizet....hogy ezt meddig tartja azt még nem tudom, de már ezek alapján is lehet jobb választás az ultra glaco.

[ Szerkesztve ]

(#36899) i-sti válasza Formaster (#36897) üzenetére


i-sti
senior tag

Valami petróleum van, de nem tudom hogy tiszta vagy sem.
Felnik hidegek, ülnek a garázsban nincsenek használatban, még.

Novum Forum Siculorum

(#36900) RP1980 válasza Hellas (#36898) üzenetére


RP1980
tag

Próbáld meg alaposan lemosni az ablakodat, rendesen rongyal és ha van IPA-víz keverékkel. Tapasztalatom szerint ilyenkor javul a hatása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.