Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60307) Soká válasza satibi (#60306) üzenetére


Soká
senior tag

Hát, mit is mondjak? Nem vagyok szakértője a témának, úgyhogy ez csak erőteljesen magánvélemény.
Most a második helyen lakom, ahol fenyő lépcsőlapokat "örököltem". nem szeretem, de működik. Az első helyen valami jobbféle csónak(?)lakkal volt kezelve, meglepően ellenálló volt. De mindenütt "púposodott" a kb. 30cm széles anyag. A mostani valami barna izével van lekenve, ez "szépen" kopik az éleken (is).
Szerintem, ha már van ez az átlapolás az anyagon, akkor lehet használni. Pontosabban lehetne, ha pontos lenne. De nem az. Úgy gondolom, hogy a ragasztás előfeltétele az kellene legyen, hogy minden illesztés egyenes és pontos. Az, hogy a rést ragasztóval tömd ki, annak nincs sok értelme. Az acél átjelölő tiplikkel nem lehetetlenség szépen és jól tiplizni. Én tennék bele. De ha nem megy a pontos munka, akkor jól megszívhatod vele és csak növeled a számát azoknak a pontatlan illesztéseknek, amit majd a ragasztó tölt ki...

Én azon gondolkodom, hogy a fenyő lépcsőlapokat svartnival befedem és az élére élkeményfát ragasztok. A gond csak az, hogy olyan drága a svartni, hogy akkor már talán érdemes teljes cserén gondolkodni. De a csere meg felesleges luxus lenne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.