Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60601) epmd válasza Haugland (#60596) üzenetére


epmd
tag

(#60602) AIex válasza Haugland (#60596) üzenetére


AIex
tag

Esetleg ez. Bár sokkal ez sem lesz olcsóbb egy HC260-nál, cserébe nem egy túl nagy gép, ami nem válik előnyére.

(#60603) epmd válasza AIex (#60602) üzenetére


epmd
tag

Ez egy drága játék🙂

(#60604) kavalkád válasza AIex (#60602) üzenetére


kavalkád
aktív tag

kombináltat keres a kollega, a kép alapján ez nem tűnik annak.

(#60605) AIex válasza kavalkád (#60604) üzenetére


AIex
tag

Nem is az, csak egyengető. HC260-as miatt, arra asszociáltam, hogy egyengetőt keres (tudom, hogy az egy kombinált gép), hiába írta az első sorban, hogy kombinált gépet keres.

(#60606) Haugland válasza epmd (#60601) üzenetére


Haugland
aktív tag

:R
Köszönöm a tanácsokat, tippeket mindenkinek!
Akkor lényegében ez a gép az alap (erre kell még kicsit félretenni akkor...)

(#60607) kavalkád válasza Haugland (#60606) üzenetére


kavalkád
aktív tag

alkalmi hobbistának nem kell 800 ezres gép, nem hinném, hogy az lenne az alap amit epmd belinkelt, szerintem ő sem referenciának szánta, spirálkéses gép sok profi műhelyben sincsen.

(#60608) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Szerintem már felmerült régebben is, hogy lehet-e ágyrács helyett egy méretre vágott OSB lapot berakni helyette? Vettünk egy ágyat a Jysk-ből, és úgy tűnik, hogy a matracunkat nem szereti, vagyis egy lécet sikerült eltörnöm sajnos úgy, hogy térddel előre feküdtem bele az ágyba, és szerintem pont egy lécet sikerült telibe nyomnom ami azonnal törött. Elég vacak az ágyrács, szó, mi szó, és jobb lenne helyette egy jobb megoldás, és felmerült bennem, hogy az ágyrácsot megtartanám, és a tetejére ráfektetnék egy OSB lapot, esetleg az utóbbin vágnék pár lyukat, hoyy a matrac szellőzése azért megoldott legyen.

Mit gondoltok? Tudtok helyet ajánlani Pest körül ahol OSB lapot, vagy bármilyen aránylag normálisabb forgácslapot kaphatok méretre vágva?

Köszönöm!

(#60609) epmd válasza laci06 (#60608) üzenetére


epmd
tag

Nemtom,én is a Jysk-ben vettem de a fémkertes ágyrácsot és az jó.Annyiért adták mint a vacak lécest.

(#60610) epmd válasza kavalkád (#60607) üzenetére


epmd
tag

Ha valakinek van helye és 380v-ja akkor már 300-tól tök jó gépeket tud venni használtan.

(#60611) York válasza kavalkád (#60607) üzenetére


York
tag

Szerintem felre ertetted, metabo hc 260-ra gondolt.

(#60612) normen82


normen82
tag

Sziasztok!
Forgácselszívót szeretnék venni,viszont tartok tőle hogy a kedvezőbb ár miatt ráfutok egy silány minőségű elszívóra.Metabo spa 1200- al szemezgetek,de gyengének tűnik a 900 köbméteres légáram.Hyundai- t javasolták itt a régi hozzászólásokban,de nem győztek meg.Valaki adna nekem tippet hogy 100e alatt milyet vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#60613) tfe válasza kavalkád (#60607) üzenetére


tfe
tag

Nem attól lesz "profi" (igazából gondolom az ipari felhasználásra gondolsz) egy gép, mert spirálkéses. De lássuk be, ez a kategória nagyon-nagyon nem 300e HUF, de még csak nem is 800...

(#60614) kavalkád válasza York (#60611) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nem tudom mire gondolt, de epmd arra a kommentjére írta hogy "ez a gép" amiben a 8K-s gép wolt belinkelve, ha jól látom.

tfe: a profi jelző nem a gépre vonatkozott, hanem a műhelyre.

[ Szerkesztve ]

(#60615) pali923 válasza laci06 (#60608) üzenetére


pali923
tag

Nem biztos, hogy (csak) az ágyrács rossz. Jobb matracoknál megmondják neked, hogy ágyrácsra vagy fix alátámasztásra való. Tehetsz alá osb-t is, de nem lesz elég pár lyuk a szellőzéshez. Legalább 10x10 centinként kéne 2 centis lyuk, különben a matracod befülled, penész, egyebek esélyes, hamar tönkre fog menni.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#60616) pali923 válasza epmd (#60601) üzenetére


pali923
tag

Ez már el is tűnt.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#60617) AIex válasza laci06 (#60608) üzenetére


AIex
tag

Mivel ágyrácsból is sokféle van, jó lenne tisztázni, hogy neked milyen tört most el. Ha a sima 15-20-as léc, ami gurtni jellegű szövettel van egymáshoz kapcsozva, akkor felesleges az OSB.

Az is egy megoldás lehet, amit epmd említ, ezen felül, egy tisztességes fa ágyrács rétegelt lemezből készül, és direkt van valamennyi rugalmassága. Egy ilyen lamella tulajdonságában kicsit hasonlít is, a visszacsapó íj "karjára".

Ezen felül érdemes lehet megnézni, hogy a terület, ahova leraktad az ágyat, mennyire sík. Lehetséges, hogy van egy nagyobb szintkülömbség, amit a keret feltud venni, viszont, az említett léc már nem, de erre kevés esélyt látok.

[ Szerkesztve ]

(#60618) kavalkád


kavalkád
aktív tag

OFF TOPIK kérdés jön, amiért előre is elnézést kérek:
szomszédasszony megkért, hogy cseréljem ki a kád-zuhany csaptelepet nála, mivel szokás megfogni a krómózott alkatrészeket, hogy ne sérüljön meg míg meghúzom a csőfogóval? van erre valami speckó csőfogó, esetleg használjak villáskulcsot, az nem sérti meg, vagy tegyek az anya és a szorítópofa közé valamit, hogy szokták ezt?

(#60619) AIex válasza kavalkád (#60618) üzenetére


AIex
tag

Normálisabb rongyot szoktam rárakni, és arra a fogó.

Knipexnek amúgy olyan vízpumpafogója, aminek nincsen recézés a pofáján, direkt vizes szerelvényekhez, és extra védőpofa, a krómozott fittingekhez, de nem hinném, hogy sok vizes erre áldoz, tisztelet a kivételnek.

(#60620) kavalkád válasza AIex (#60619) üzenetére


kavalkád
aktív tag

kösz szépen, ha neked bevált akkor nekem is megfelel!

(#60621) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni. Vettem a múlt héten egy ilyen Alex fiókos szekrényt. A fiókok 42cm mélyek, de a sin csak kb 30-31cm-t engedi ki. Így marad hátul kb 11cm amit nem látok és nehéz elérni is.
Tudtok ajánlani olyan sínt ami szinte teljesen kiengedné a fiókokat és még bele is fér abba a kb 16mm széles profilba a fiókok oldalán?
Köszönöm szépen!

(#60622) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Sziasztok!
Próbáltam visszaolvasni, de nem találtam a témában bejegyzést. A Lidl Performance lézeres szintezőlezer vállalható kategória?

(#60623) balwee


balwee
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Előszobafalhoz szeretnék többek között egy nagyobb szekrényt csinálni, dupla nyíló ajtóval. A kérdésem az lenne, hogy ez a méret "meg fog állni a lábán" ilyen módon? 18 mm-es lapból tervezem csinálni, csavarokkal gondoltam a kötéseket, valószínűleg az alsó polcok fixek lesznek. Jobbról közvetlen falnak lesz tolva, balról nem. Az ajtó méretektől tartok kicsit (717*1968 mm). 6 lábat terveztem alá, az ajtókhoz pedig 4-4 kivetőpántot.

[ Szerkesztve ]

(#60624) tfe válasza balwee (#60623) üzenetére


tfe
tag

Hátfalat rendesen rögzítsd, illetve az alsó polcok közül legalább a felső fix legyen. Az sem ártana, ha a fenti harmadban lenne egy fix polc. Működni fog.

(#60625) balwee válasza tfe (#60624) üzenetére


balwee
csendes tag

Az a baj, hogy a felső részt akasztósra szeretnénk csinálni, illetve pont a jobb "fakkban" van a kapcsolószekrény a tetőlaptól kb 4 centivel lejjebb, így ott ki is kell majd vágnom a hátfalat egy olyan 300*600mm-es területen.

(#60626) Kiscsőke válasza GeriCool (#60622) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Szia, kollégám vett egyet, meg van vele elégedve, arra figyelj ha veszel hogy rögtön próbáld ki mert nem mindegyik állt be vízszintesen. Akkor ki kell cserélni.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#60627) tfe válasza balwee (#60625) üzenetére


tfe
tag

Az akasztós fölé lehet rakni egy polcot (szoktak is), de talán ebben az esetben mindegy (elég alacsony a szekrény, simán csinálhatnád magasabbra is)

Ha kivágod a hátfalat (és előtte egy darabból volt), akkor egy ekkora lyuk olyan iszonyat sokat nem fog elvenni a stabilitásból (remélhetőleg). Ha mégis, akkor ikea tartóval a falhoz tudod fúrni a szekrényt, és kellően merev lesz.

PS: Az oldalfalak fussanak, ne a tető/talp lemez.

(#60628) balwee válasza tfe (#60627) üzenetére


balwee
csendes tag

Köszönöm! Annyi, hogy még majd szeretnék rárakni egy másik, ugyanilyen széles és mély, de csak kb 557mm magas kis szekrényt. Először egy szekrényként terveztem, csak rájöttem hogy ezt össze is kellene rakni valahol, arra viszont nem lenne elég helyem a helyiség méretéből adódóan... :)

[ Szerkesztve ]

(#60629) AIex válasza balwee (#60623) üzenetére


AIex
tag

Pár gondolat..

Mindenképpen konfirmátor csavarral csinálnám
Az oldallapokat mindenképpen 2mm-es ABS-el élzárnám, hülyén hangzik, de valamit merevít rajta az is.
Nem tudom, hogy lesz pontosan beépítve, illetve mi a belmagasságod, de ha van rá lehetőség, akkor lehet érdemes rakni állítható lábat a tetjére, azzal "befeszíteni" a födémhez, és egy szoklival, illetve a lábhoz való klipszekkel tudod zárni / takarni. ha ez nem lehetséges, én azért kikötném a falhoz.
Ekkora ajtóhoz lehet jobb az 5db pánt, de pl. azthiszem a Blum-nak is van rá ajánlása.
A falat mindenképpen ellenőrizd egy 2M-es vízmértékkel, a padlót is érdemes, illetve a padló, és a fal által bezárt szöget is (remélhetőleg derékszög), mivel ez okozhat kellemetlenséget.

(#60630) mdk01 válasza balwee (#60623) üzenetére


mdk01
addikt

Ehhez a szélességhez én legalább 6db pántot raknék ebből 3db a felső 1/3ban lenne.

(#60631) Winner_hun válasza laci06 (#60608) üzenetére


Winner_hun
félisten

Láttam már kilyuggatott teli lapos megoldást. Penészedett.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#60632) Winner_hun válasza mdk01 (#60630) üzenetére


Winner_hun
félisten

Most nézem a méreteket, erről jut eszembe: "profi" bútorgyártó cég 2200 x 750-es ajtóra 3(!) kivetőpántot rakott. Voltak ott érdekes megoldások... Biztos olcsó volt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#60633) normen82


normen82
tag

Sziasztok!
Metabo spa 1200 forgácselszívót szeretnék venni egy kisméretű műhelybe.Ajánlott széria 100e alatt vagy inkább Hyundai-t nézzek?

(#60634) Haugland válasza Peathee (#60621) üzenetére


Haugland
aktív tag

Szia,
csak egy megjegyzés a fióksínhez -> ennek oka nem az szokott lenni, hogy ne boruljon rád (vagy a kisgyerekre) a bútor amiatt mert teljesen ki van húzva a megpakolt fiók?
(emiatt teljesen megváltozik a bútor súlypontja)

Az Ikea-nak van/volt egy csúnya ügye ebből már -> azóta nem győzi hangsúlyozni, hogy rögzítsd a bútort a falhoz, illetve még visszavettek a fióksínek hosszából + olyan szerkezetet is használnak, ami meggátolja, hogy egyszerre több mint 1 fiók lehessen kihúzva.

(#60635) AIex válasza normen82 (#60633) üzenetére


AIex
tag

Szia !

Ha szerencséd van, a Metabo egy régebbi Elektra Beckum gép, mint a HC260-as,

Legjobb az lenne, ha mind a kettőt, megtudnád nézni előben, és az alapján dönteni.

(#60636) Peathee válasza Haugland (#60634) üzenetére


Peathee
aktív tag

Ezt nem tudom, lehet, hogy az IKEA így gondolja.
De ez a veszély nálam nem áll fent. Sem gyerek sem házi állat nincs aki magára tudná borítani.
Illetve műhelyben van, szerszám tartónak használom. Nehéz is az alja, mert oda raktam a nehezebb cuccokat.

(#60637) laci06 válasza AIex (#60617) üzenetére


laci06
senior tag

Egy Jysk Vedde ágykerethez adták. Sajnos nem valami acélos az ágyrács, vagyis van benne sztem kb 18-20db 4-4.5 cm széles, és kb 12 mm magas léc.

Most a legújabb ötletem, hogy veszek egy olyan ágyrácsot, ami kicsit acélosabb, és a lécei jóval szélesebbek, és magasabbak is (ezt ajánlották a boltból ahonnan a matracot vettem), vagyis sokkal erősebb lesz. A matrachoz való ajánlás alapján is jóval sűrűbb ágyrácsot kellett volna alá vennem, vagyis minden matracos boltnál azt látom, hogy az ágyrács az a matrac alatti terület kb 70%-át fedje, ennél a jysk-ösnél kb 40%-nál vagyunk, és ezek a lécek sem túl vastagak.

(#60638) varsam válasza Peathee (#60636) üzenetére


varsam
őstag

Próbált meg, hogy nincs e esetleg beszorulva, sajnos ezek hajlamosak rá, hogy az utolsó 5-10cm bentmarad, kicsit meg kell rángatni. Ha ennyit tud fizikailag, akkor esetleg cseréld ki egy hosszabbra, ami teljesen kihúzható, pl: [link] Olyan hosszú kell belőle, mint a fióktest.

(#60639) normen82 válasza AIex (#60635) üzenetére


normen82
tag

Szia!
Sajnos elég laikus vagyok a témában,mi az pontosan amit a helyszíni szemle során ellenőrizni kell?

(#60640) thomgrande válasza varsam (#60638) üzenetére


thomgrande
tag

Ezzel csak az a baj hogy a fiók oldalán a 16 nútba nem fér bele.
16-os profilhoz még nem láttam teljesen kihúzhatót. Ez nem jelenti azt hogy nem létezik.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#60641) AIex válasza laci06 (#60637) üzenetére


AIex
tag

Szerintem neked most ilyesmi rácsod lehet, maximum ettől egy kicsit gyengébb.
Én legalább ilyet, vagy ilyet ajánlanék. Illetve kicsivel több pénzért, az IKEA-s verziókkall lehet jobban jársz, kb 2e Ft difi van darabonként.

@normen82

Sajnos én is, csak valami támpontot próbáltam adni.
Érdemes lehet összehasonlítani a légszállítás, illetve a decibel adatokat, hátha van eltérés, nyílván ez megy online is. Élőben a kivitelezés minőségét nézném. Milyen vastagak a lemezek, ha mozgatod picit a gépet, zörög, nyiszog-e. Miből készült a turbina, milyen finoman jár, milyenek az illesztések stb.

Érdekes lehet a motor is, pl. Güde bizonyos kompresszoroknál a motort aluval tekercsei réz helyett, és emiatt huzamosabb, folytonos használatra, nem is nagyon alkalmas. Nyílván egy forgácselszívónál erre kisebb az esély.

Esetleg még Amazonon érdemes megnézni, van-e róla értékelés, hátha.

(#60642) varsam válasza thomgrande (#60640) üzenetére


varsam
őstag

ja most látom, hogy nútban van... sorry azt nem figyeltem, elsőre tök sima golyós fiókcsúszónak tűnt. Esetleg szélesebbre kell marni a nútot és akkor beférhet.

(#60643) Peathee válasza varsam (#60642) üzenetére


Peathee
aktív tag

Köszi a linket.
Nagyon úgy tűnik nekem is, hogy szélesebbre kell marnom. Erre a kis helyre nem fér be egy rendes sin.

(#60644) normen82 válasza AIex (#60641) üzenetére


normen82
tag

Rendben,köszönöm!
Bár Metabo mint márka megbízhatóbban hangzik mint a Hyundai,viszont elég kevés a 900 köbméteres légszállítás.

(#60645) AIex válasza normen82 (#60644) üzenetére


AIex
tag

Metabo-nak egy nagy előnye, hogy 3 év szervíz garanciát biztosít, így a garancia kiterjed a forgó-kopó alkatrészekre is.

Hyundai-nak nem tudom, van-e itthon hivatalos márkaképviselete, hivatalos szervízpartnere, vagy vannak viszonteladók, és a viszonteladók javítattják, ahol jónak érzik, gar.ügyintézés esetén.

Hyundai-nak régen nagyon jó budget gépei voltak, illetve okosan kártyáztak, mert elektromos kéziszerszámnál sokszor régi gépek licenszét vették meg (pl. Bosch), illetve 1-2 gépre még most is érvényes. Viszont mostanában néhányan panaszkodnak, hogy nem a "régi", viszont, szerintem, nagy általánosságban még mindig pozitív a visszajelzés.

(#60646) jeanpiere válasza normen82 (#60644) üzenetére


jeanpiere
csendes tag

Szia, nekem a Metabo van, már három éve használom nincs rá semmi panaszom. Én egy hordót barkácsoltam a zsák helyére mert így könnyebb üríteni. Elég hangos, de gyaluláshoz vagy körfűrészhez használok fülvédőt tehát nem zavaró.

(#60647) normen82 válasza AIex (#60645) üzenetére


normen82
tag

Köszönöm!Volt még egy márka,a Holzkraft.Teljesítményben ez is jobb a Metabo-nál.
Nagy a dilemma! :W

(#60648) normen82 válasza jeanpiere (#60646) üzenetére


normen82
tag

Szia!
Spa 1200-at használsz?A zaj nem mérvadó számomra,én is fülvédőben tolom.

(#60649) jeanpiere válasza normen82 (#60648) üzenetére


jeanpiere
csendes tag

Szia, igen Spa 1200, az elszívó cső nem átlátszó, és a gyalugéphez (Metabo DH-330) gyártanom kellett egy közdarabot hogy tudjam csatlakoztatni, ezt leszámítva jól teszi a dolgát.

(#60650) normen82 válasza jeanpiere (#60649) üzenetére


normen82
tag

Köszönöm a tippet!Megvagy elégedve a szívóteljesítménnyel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.