Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59201) ViktorSz válasza kavalkád (#59200) üzenetére


ViktorSz
tag

Ilyet amúgy simán vennék,ha meglátnám vmilyen barkácsboltban.Rendelni nem rendelnék,mert nem létszükséglet,de élőben hajlamos vagyok megvenni ehhez hasonló szir-szarokat :)

(#59202) mdk01 válasza Dißnäëß (#59188) üzenetére


mdk01
addikt

Helyileg merre keresed?

(#59203) mdk01 válasza fengsuhi (#59198) üzenetére


mdk01
addikt

Fogd be egy satuba és hajtsd visszább, mert azért nem csak szemre megy a vésés hanem érzésre is és nem árt ha mindegyik vésőd egyformán áll a nyélhez képest.

(#59204) mdk01 válasza DopeBob (#59178) üzenetére


mdk01
addikt

Körbe nézhetsz IKEA és társainál is a munkalapok körül és abból megcsinálni.
Esetleg más helyeken megnézni mennyiért tudod beszerezni a táblásított csiszolt/gyalult anyagot.
Alap szerszámaid vannak, nem érdemes a táblásításba erőt és pénzt rakni, hacsak nincsenek komolyabb szándékaid.

(#59205) Dißnäëß válasza mdk01 (#59202) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Dél-Pest (Szigetszentmiklós és vonzáskörzete) VAGY nyugat, azaz Érd-Budaörs-Diósd-Törökbálint, Bp teljes XI. ker. Privizz rám lsz, ha ismersz valakit, van két viszonylag érthetőre sikerült skiccem, mit szeretnék :) :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#59206) Donki Hóte válasza Dißnäëß (#59205) üzenetére


Donki Hóte
veterán

OFF

A lónak van lovásza, a tehénnek tehenésze, a madárnak madarásza, a halnak halásza.
A disznónak akkor miért nincs disznásza, vagy méginkább, disznésze ?

Van a disznónak is ilyenje, csak azt kanásznak hívják :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59207) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok,

a körfűrészekben van fordulatszám szabályzás?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#59208) mdk01 válasza gordonfreemN (#59207) üzenetére


mdk01
addikt

Nem szokás.
Ékszíj tárcsán lehet általában állítani, ha lehet. Attól függ milyen fajta.

[ Szerkesztve ]

(#59209) gordonfreemN válasza mdk01 (#59208) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Értem, köszi. Kézi esetében sem jellemző és nem is szükséges?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#59210) NeoPampalini válasza gordonfreemN (#59209) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Kézin van (pl. Bosch GKS 65 GCE), de nem jellemző, legalábbis én több olyat látok, amelyiken nincs, mint igen. :DDD

(#59211) fogtunder válasza gordonfreemN (#59209) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én még sose éreztem, hogy szükségem lenne rá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59212) Dißnäëß válasza Donki Hóte (#59206) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez a nôstényeket diszkriminálja, kan -> kanász. Kocász pedig nincs, pedig úgy lenne fair akkor. Kondás viszont van, az gender-semleges, passzol a mai kor "értékeihez". Viszont a kondásban nincs meg a disznó alapszó, úgyhogy.. lényegében mind bukik. :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#59213) gordonfreemN válasza fogtunder (#59211) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszönöm újfent, mindkettőtök válaszát.

Van ajánlott típus egyébként? 30 és 70közt nézegetek, visszaolvasva annyi kiderült, hogy a talpa legyen öntvény, ne lemez. De más nem.

Viszont nehéz képekről megállapitani melyik milyen.
Makita 6601-et kofferralnéztem ki most de bármi ötlet jól jön. 165-ös koronggal keresgélek.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#59214) Ezekiell válasza gordonfreemN (#59213) üzenetére


Ezekiell
veterán

Olyat vegyél, amihez van gyári(!) vezetosin + adapter. A 6601 pont ilyen, nekem 7601 van, teljesen jó cucc.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59215) fogtunder válasza gordonfreemN (#59213) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az a Makita nem rossz választás, de én a koffert hanyagolnám, mert sokkal több helyet foglal vele. Később, ha lesz rá igény, tudsz venni hozzá adaptert, amivel a gyári sínre rá lehet rakni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59216) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Van itt valaki,akinek asztalos tankönyvjei megvannak?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59217) woodworm válasza FIREBLADE78 (#59216) üzenetére


woodworm
veterán

Az 50 évvel ezelőtti megfelelőiből pár darab.

(#59218) kapu2006 válasza fogtunder (#59215) üzenetére


kapu2006
tag

6601-em van, de sínem nincs. Ezért az adaptert eladnám.

(#59219) Donki Hóte válasza Dißnäëß (#59212) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Régebben nem a polkorrekt megnevezés volt divatban, hanem az, ami kifejezi a dolgok lényegét. Félek is leírni, de a disznók társadalma abszolút hímközéppontú, a konda vezetője mindig a rangidős hím disznó, a kan. Vagyis régen tudták jól, hogy elég az alfahím kandisznót a megfelelő helyre terelni, a konda megy utána. Vagyis a kanász a kant terelte, a kocák terelésére nem is fordítottak figyelmet, ezért nincs kocász a disznópásztorok között :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59220) fogtunder válasza kapu2006 (#59218) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nekem Stanley fűrészem van, szóval nekem nincs rá szükségem. Ha nagyon kell, majd veszek egy rendes merülőt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59221) weiss


weiss
addikt

Anyumnak van két ilyen fa gombája, kissé viseltesek már. Pár éve hajólakkal átkentem, de a java lepergett már róla. Arra gondoltam, megpróbálom felújítani, szóval:
- lecsiszolnám amennyire tudom
- párszor gombaölő kezelés
- tetejét barna páccal lefesteném, mert eredetileg is olyan volt
- utána kertibútorolajjal bekenném, hogy időjárásálló legyen

Jó ez így? Aljával picit bajban vagyok, mert az mállik, ha teszem azt csavarhúzóval megkapirgálom. Mivel volna azt érdemes bevonni, vagy felesleges, mert GTK?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#59222) tfe válasza weiss (#59221) üzenetére


tfe
tag

A teteje/oldala még ok, csiszol, olajoz, más nem nagyon kell(ene), de persze az olajat az összes repedésbe be kellene hordani, és visszatörölni (mission impossible)
A közepe viszont rohad, azzal - legalábbis az én tudásom szerint - csak annyit tudsz csinálni, hogy eltüzeled. Ki kellene vájni a teljes korhadt réteget, és a maradékot lekezelni valamivel.
Ettől függetlenül van még benne jópár év, amíg teljesen szétrohad, de ezt megállítani már nem biztos hogy lehet (vagy legalábbis nem biztos, hogy gazdaságos - GTK)

De várd meg, amíg valaki nálam okosabb megmondja a tutit :)

(#59223) mdk01 válasza tfe (#59222) üzenetére


mdk01
addikt

Repedésbe nem kell visszatörölni, mert nem látszik.

(#59224) tfe válasza mdk01 (#59223) üzenetére


tfe
tag

Ez világos, de nem lesz egyenletes a réteg, illetve kérdés, hogy mennyi idő alatt fog így kikeményedni. Azt gondolnám hogy baromi sok idő. Nyilván nem egy XIV. Lajos korabeli bútorrol van szó, szóval akár azt is lehet mondani, hogy tökmindegy :)

(#59225) weiss válasza tfe (#59224) üzenetére


weiss
addikt

Tavaszig kb. lenne ideje, az gondolom elég.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#59226) 7SPT


7SPT
csendes tag

Sziasztok!

Lakásfelújítás során szeretnék a falra rögzíteni egy magasfényű bútorlapot kb 5-7 cm légréssel, ami mögé LED csíkot tennék. Az ötlet megvan, viszont őszintén szólva fogalmam sincs, hogyan kellene/lehetne ezt kivitelezni. :D Ti hogy csinlnátok? Mi lenne a legjobb módszer. Minden ötletet szívesen fogadok.

Előre is nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#59227) tfe válasza 7SPT (#59226) üzenetére


tfe
tag

Google: french cleat

Aládúcolod egy megfelelő vastagságú anyaggal, alul valami támasztékkal és készen is vagy.

(#59228) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!
Mennyi most a szabott korpusz fehér 16os és 18as bútorlap nm ára?
Szfvári ERFAból kértem ajánlatot.. Asszonynak csinálok körmös asztalt.
16mmes korpusz fehérre kaptam bruttó 6845Ftos árat. 18mmesre bruttó 6013 Ftot.
Táblás ára kb nm-ben 3300-3500Ft. WTF?!

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#59229) razorbenke92 válasza kicsi kecske (#59228) üzenetére

Szia!
Nem tudom mennyire releváns, én utoljára júliusban 34nm lapot vettem szabva élzárva bruttó 4900 Forintos átlagáron. Kb. 40%-a volt 18-as fehér, a maradék 60% porszürke és kozmosz szürke. Nem kaptam részletes számlát, ezért nem tudom megmondani, hogy a fehér mennyi belőle. Budapesten történt mindez.

Az árakat csak OSB terén figyeltem, de ott szeptember óta 20% esés volt, szóval kb. most ott valahol tarthatunk, mint júliusban.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#59230) pali923 válasza kicsi kecske (#59228) üzenetére


pali923
tag

Itt találsz szabott és táblás árlistát is, Győrben most ennyiért mennek. Elég részletesek. :)
Egyébként meg ha már kértél ajánlatot, pontosabban és biztosabban meg fogod tudni. :D

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#59231) Ezekiell válasza kicsi kecske (#59228) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szegeden ennyiért mennek.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59232) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Köszi. Akkor azért vannak nagy eltérések. Kastamonu 18as D152 PS10 korpusz fehérre kaptam br 6845Ftos árat ma. Ugyan ez 2020 Júliusban br.4051Ft volt. Sajna ahhoz nem elég nagy a négyzetméter hogy megérje a szállítást kifizetni.. de ha megnézem akkor durva a kb 70%os áremelkedés 1 évvel ezelőtthöz képest :O

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#59233) York válasza kicsi kecske (#59232) üzenetére


York
tag

Nehezen hiszem, hogy csak egy szabaszat van Fehervaron :). (Keszthelyen is van 2-3 :) )

(#59234) AndrewBlase válasza gordonfreemN (#59209) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Az én kézi kőrfűrészemen (ezeréves Parkside, 1300W) van fordulatszám-választó, és használom is. Indításhoz leveszem a fordulatot, hogy "ne egyből kapja az ívet", de vágáshoz már feltekerem.
Egyébként gondolom akkor van igazán létjogosultsága, ha nem csak fát vág vele az ember, hanem pl. műanyagot (plexit) is, ahol a nagy fordulat megolvasztaná az anyagot.

Miért mindig én???

(#59235) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok,

szeretném egy picit bőveteni a gépparkomat,h egy kicsit bonyolultabb munkákat is megtudjak csinálni majd. Kéz szerszámok úgy ahogy vannak már. Ezt egy fokkal könnyebb "beszerezni".
Most szeretnék egy jobb asztali körfűrlészt pl Dewlat 7492 vagy egy kombinált gyalu.
Mondhatni, h ezek olyan 2-300eFt között vannak.
Szerintetek melyik könnyíteni meg kezdetekben a dolgom?
Én pl a körfűrszt tartanám előnyösnek,mert ahhoz tudok maradó asztal adaptert is pl majd tenni. És a következő lenne a gyalu.

Köszi egy kezdő :)

(#59236) kavalkád válasza szinimini (#59235) üzenetére


kavalkád
aktív tag

> Én pl a körfűrszt tartanám előnyösnek,mert ahhoz tudok maradó asztal adaptert is pl majd tenni. És a következő lenne a gyalu.

szerintem is jó ez a sorrend. normális gyalut amúgy is nehéz beszerezni korrekt áron, ahogy a többiek már jelezték + egy asztali körfűrészt és beépített felsőmarót gyakrabban fogsz használni mint egy kombi gyalut.

(#59237) v.tom


v.tom
őstag

Sziasztok,

Éppen gránit mosogatókat nézek (az olcsóbbikból persze...), és találtam egyet, ami szimpatikusnak tűnik, de a dokumentációja elég szegényes, nem látom egyértelműen meghatározva a minimális szekrényszélességet, amibe beépíthető. Az alábbi ábrán van egy 500-as, de nem tudom, hogy ez a minimum méretezés, vagy példa.
Szerintetek 450-es szekrényszélességbe beférne ez?

(#59238) kavalkád válasza v.tom (#59237) üzenetére


kavalkád
aktív tag

erről csak egy méretezés hiányzik, hogy a csapnak előkészített lyuk horizontálisan hol helyezkedik el, legyen ez X:

33 + 380 + X + 17.5 = 430.5 + X

az X-nek minimum 17.5-nek kellene lennie, akkor is ha a csaplyuk hozzáér a mosogatótálca széléhez ami elég valószínűtlen, de már ez sem férne el, tehát a 440 kevés, nem fog beférni a csap. hacsak el nem kezdesz a szekrény oldalfalából kivagdosni, de akkor meg nem lesz könnyű bekötni/beszerelni.

updat: bocs elnéztem, 450-eset írtál, én meg 440-re számoltam, de az is elég határeset, max 2mm lehetne a lyuk széléig.

[ Szerkesztve ]

(#59239) v.tom válasza kavalkád (#59238) üzenetére


v.tom
őstag

Köszi a választ! Ha nagyon pontos akarok lenni, akkor a szekrény belső szélessége 469mm, tehát van még kb +2 cm. Ezzel már szerinted érdemes megpróbálni?

(#59240) Eagl3 válasza v.tom (#59239) üzenetére


Eagl3
veterán

A rajz egyértelműen mutatja, hogy minimum 500mm széles szekrény kell a mosogatónak.
Az 500mm széles szekrény belmérete 464mm. Tehát ha neked a szekrény belméreted 469mm, akkor be tudod építeni ezt a mosogatót.

(#59241) v.tom válasza Eagl3 (#59240) üzenetére


v.tom
őstag

Köszi mindenkinek, az észrevétel jogos, nem figyeltem arra, hogy a külméretet határozza meg az ábra, így azért már kicsit bátrabban vásárolom meg. :R

(#59242) fogtunder válasza szinimini (#59235) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mindenképpen asztali fűrész, ha még nincs. sokkal fontosabb, hogy precízen tudj darabolni, mint az, hogy a gyaluval keresztmetszeti megmunkálást csinálj. táblásított anyagot, amit már nem kell gyalulnod, tudsz venni, de pontosan leszabni egy gyaluval nem fogod. a Dewalt mellett amúgy érdmes megnézni ezt is, a múltkor megtapiztam, elég jónak tűnt, lekoppintották a Dewalt féle fogaskrekes steller állítást és jóval olcsóbb, mint a 7492.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59243) fogtunder válasza kavalkád (#59236) üzenetére


fogtunder
nagyúr

sok-sok hónap után végre megint volt készleten a Metabo HC 260 C, vettem is egyet gyorsan, bár összerakni még nem volt időm.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59244) York válasza fogtunder (#59242) üzenetére


York
tag

Ha van penz akkor inkabb dewalt, hikoki hasonlo, de nem ugyanaz, es nem csak a gyengebb motor miatt. Ha erdekel Hobbit_G-t faggasd ki a masik forumon.

(#59245) fogtunder válasza York (#59244) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én az indexes fórummotortól rosszul vagyok, de elhiszem, hogy nincs olyan jó.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59246) York válasza fogtunder (#59245) üzenetére


York
tag

A forum motor miatt?

(#59247) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Kezdő asztali Fűrésznek mit ajánlotok? A kisebbik dewalt a belépő szint ami 120-130k körül van, Vagy lehet venni 70-80 körül is normális gépet? Vagy ezeket a Scheppat es társait messziről kerüljem el?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#59248) zonusz válasza fogtunder (#59243) üzenetére


zonusz
tag

Ha nem titok, hol volt?

(#59249) NeoPampalini válasza kicsi kecske (#59247) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Így gyorsan megnéztem ezeket a Scheppach cuccokat, ránézésre mindnek lemezből van az asztala az általad írt árkategóriában (sőt, talán az összes asztali körfűrészük ilyen), azt messziről kerüld el, inkább gyűjts egy normális gépre.

Ha a kisebbik Dewalt alatt a DWE7485-QS-t érted, akkor az már jó lehet, öntvény asztala van, a többi dolog meg mindegyiknél nyűg, ahogy látom-olvasom (első beállítás, szögvezető lötyögése, satöbbi), viszont a párhuzamvezető megoldása talán a Dewalt-oknak a legjobb.

(#59250) pali923 válasza York (#59244) üzenetére


pali923
tag

Hobbit_G látatlanban is azt mondja, hogy jobb a DW. :D
Én meg éppen azt olvastam a fészbúkon valakitől, akinek saját bevallása szerint a műhelyében DW gépek vannak, hogy ez a Hikoki fűrész jó.
Hogy aztán ez mennyire gerillamarketing, azt nem tudom. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.