Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59251) fogtunder válasza zonusz (#59248) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Tímárnál, ma még kettő volt nekik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59252) fogtunder válasza kicsi kecske (#59247) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én vagy másfél évig lamettáltam ezen, szerintem a kis Dewalt alá nem érdemes menni, de utólag már bánom, hogy nem a nagyot vettem, mert kicsi az asztala és hülye formájú is. A szögállítás a másik gyenge pontja, de az az összes hordozható gépen ilyen sajnos.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59253) kicsi kecske válasza fogtunder (#59252) üzenetére


kicsi kecske
tag

Igen, ÁKben is top1 és itt is sokan dicsérték. Az a baj hogy a nagyobb tesó mar kb dupla annyi fillér. Hobbista és hétvégi harcos embernek meg lehet nagyon overkill lennne. Főleg hogy bevételt nem hozna, csak saját örömre szolgálna.. Így azért nem egy olcsó beruhazas 😁

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#59254) zonusz válasza fogtunder (#59251) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm :DD

(#59255) fogtunder válasza kicsi kecske (#59253) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ezért mondtam az a Hikokit, az akkora, mint a nagy Dewalt, viszont jóval olcsóbb. De működés közben nem láttam, nem vágtam vele, szóval hogy a gyakorlatban milyen, azt passzolom.
Amúgy én is közgazdász vagyok nap közben, ha létezne megtérülési idő nálam, akkor vennék egy Laguna Fusiont

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59256) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Salakblokkba vagy nem tudom pontosan a nevét mivel érdemes felfogatni a konyhai felsőszekrényt ami elég nagy (80 széles 100 cm magas, 37 mély) ?
Kép1, kép2, nagyon kemény, mint a beton, ezt a lyukat a szagelszívónak fúrtuk.
5 cm vastagnak mértem az üregig a fal és a blokk vastagságát. Az üreg felül pedig 8x10 cm.
Félek nehogy kiszakadjon, főleg, hogy elég magas szekrényről van szó, asztalos szerint nem lesz gond a felfogatással...

[ Szerkesztve ]

(#59257) Donki Hóte válasza dudi6 (#59256) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Megfelelő dübellel szerelve semmi gond sem lesz a rögzítéssel. A múltkor egy 22 mm vastag betonyp falra szereltem fel egy TV tartó konzolt, a 4 csavarral rögzített konzol simán megtartott engem, pedig 80 kg a súlyom.

A rögzítést ilyenkor elsősorban nyíró terhelés éri, szóval nem a fal (ami nálad 50 mm vastag, nálam csak 22 mm volt) a gyenge pont, hanem a dübel és a csavar. Gondolom, hogy az asztalosodnak nem ez lesz az első szekrénye, én a helyedben bíznék a véleményében.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59258) dudi6 válasza Donki Hóte (#59257) üzenetére


dudi6
senior tag

Csak kicsit keveseljük a 2 db tiplit a szekrény két sarkában ilyen nagy szekrénynél, de ha azt mondjátok jó, hát akkor jó.
Milyen tiplit javasolnál?

[ Szerkesztve ]

(#59259) liszi70 válasza dudi6 (#59258) üzenetére


liszi70
nagyúr

"kicsit keveseljük a 2 db tiplit"

Keveselljétek is. Ilyen méretű szekrényt minimum 4 tiplivel tennék föl.

(#59260) fogtunder válasza fogtunder (#59243) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kalandok a HC 260 C-vel, hátha valakinek még hasznos lesz. szerkesztettem alá a lábak helyett egy kis műhelykocsit, a korábban linkelt alis tekerős görgőkkel, amik nagyon jól szuperálnak, nem csúsznak, jól lehet őket szintezni egyenetlen talajon is. maguk a görgők elég kicsik, egy földre ejtett csavaron is meg tudnak akadni, egy kábelen már biztos nem tolod át őket, ha össze van takarítva a földön, könnyen mozgatható, ami rajtuk van, de egyértelműen ez a másodlagos funkció.

kissé kellemetlen meglepetés volt, mikor kiemeltem a gyalut dobozból, felraktam az építményre és rájöttem, hogy a motor kiáll lefelé az alsó síkból, mert azért egyedül nem könnyű emelgetni, de azért meg lehetett oldani.
amire nem voltam felkészülve, hogy a kézikönyv az összeszerelésnek csak a jó 40%-át részletezi, miután felraktad az etető asztalt és az állítórudat, elengedi a kezed, hogy oldd meg paraszt. nyilván rá lehet jönni, de azért lehetett volna ezt jobban is csinálni, nem nagyon részletezik a mikrokapcsolók helyét se, hogy pl egyengetésnél hogyan kell berakni a forgácselszívó feltétet, hogy egyáltalán be tudjuk kapcsolni a gépet. nyilván youtube videó mindenre van, szóval aki elakad, nézelődjön és lesz válasz, nem feltétlenül magyarul, de azért látás alapján lehet értelmezni. a késtakaró tartókarjának rögzítése elég szar, az imbuszos csavarok mélyen vannak, bittel nem lehet odaférni, a sima kulcsok pedig túl rövidek, hogy körbe lehessen forgatni őket a tartókonzoltól, úgyhogy ez magában egy 10 perces művelet, a jó hír, hogy egyszer kell megcsinálni. aki esetleg nem jönne rá magától, a lefutó asztalhoz rögzül, a kézikönyv ezt se említi.
összességében nem volt egy iszonyat komplex valami, csak sokkal időigényesebb, mint számítottam rá.

arra a rövid teszt alatt rájöttem, hogy nem tudok gyalulni, de amúgy lehet vele dolgozni, az asztalok párhuzamosak, a kések jól voltak gyárilag beállítva, szóval ezzel nincs gond, a steller mondjuk lehetne egy fokkal masszívabb is, de hobbi szintre azért jó lesz, 5 méteres gerendákat nem feltétlenül ezzel kell gyalulni.

kezdem megérteni, hogy miért mondtátok, hogy kell hozzá elszívó, anélkül iszonyat dzsuvás a sztori, amúgy se ártana a körfűrészhez se, viszont helyhiánnyal küzdök. egyrészt milyet vegyek hobbi felhasználásra, jók a random kínai rebrandelt cuccok is, vagy kerülendőek, másrészt létezik-e olyan cucc, amit fel tudnék rakni jó egy méterrel a földszint fölé, falra rögzítve? mert fejtér meg falfelület az van még a garázsban, de a padlón már kezdek nagyon limitált lenni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59261) Donki Hóte válasza dudi6 (#59258) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Lehet rögzítősínre is tenni a szekrényt, vagy eleve 3-4 dübellel rögzíteni a falhoz.

Nehéz dolgokat pl. Fischer DuoPower dübellel érdemes rögzíteni, ez jó Porothermhez, betonhoz, ytonghoz, stb.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#59262) szinimini válasza kavalkád (#59236) üzenetére


szinimini
senior tag

Egy kicsit elcsúsztam a válasszal, de köszi mindenkinek a hozzászólást.
A közeljövőben rendelni fogok egy körfűszért

fogtunder neked is.

És ha megjön jelentkezek majd.

(#59263) mdk01 válasza dudi6 (#59256) üzenetére


mdk01
addikt

Minimum 4db tipli kell, de ha körmös függesztővel rakod fel és sínnel akkor mehet bele több tipli.
Érdemes arra is figyelni ilyen méretű szekrényeknél, hogy a bútorlapban hány darab csavar tartja a függesztőt.

(#59264) Viperator


Viperator
őstag

Vélemények Makita 2704N-ről? Köszönöm! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#59265) szinimini


szinimini
senior tag

Hali,

ki melyikre szavazna?

Dewalt7492 vagy Bosch gts 10 xc

@Viperator
Miért drágább a makita egy 100assal mint a fenti kettő?

[ Szerkesztve ]

(#59266) Ezekiell válasza szinimini (#59265) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én a DeWaltot venném a kettő közül (most a kistesója van nekem). Viszont egy normális szögvezetőt vegyél hozzá majd ha használni akarod (én banggoodról rendeltem, sokkal sokkal jobb mint a gyári - bár most elég drága), mert a hozzá adott elég tré.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59267) szinimini válasza Ezekiell (#59266) üzenetére


szinimini
senior tag

Végülis mind a kettőnek "rossz" a szögvezetője. Hamár vennék akkor mind1 , h melyikhez...
Számodra mivel meggyőzőbb a Dewalt?

(#59268) Ezekiell válasza szinimini (#59267) üzenetére


Ezekiell
veterán

A rack and pinion rendszerével, az baromi jó. Mindig pontos lesz a párhuzamvezető, sose téved, nem kell méregetni. Én imádom.

De én csak hobbista vagyok legjobb szándékkal is, szóval itt mindig félve szólok hozzá :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59269) Viperator válasza szinimini (#59265) üzenetére


Viperator
őstag

Lényegtelen az ára, más forrásból. Jó a szögvezetője a Makitának?

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#59270) fogtunder válasza Ezekiell (#59266) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én csináltam gérvágó szánt az enyémre, amikor szöget kell vágni, akkor jól jönne, de olyankor odamegyek a gérvágó fűrészhez. Egyszer majd biztos veszek egy ilyet, de egyelőre túl ritkán lenne rá szükség.
A szánnal meg jobban szeretek amúgy is dolgozni, egy hátránya van, hogy elvesz a maximális vágásvastagságból.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59271) kavalkád válasza Ezekiell (#59268) üzenetére


kavalkád
aktív tag

jól látom hogy a DeWalt-nak elég hosszú tengelye van a dado tárcsákhoz is?

(#59272) szinimini válasza Ezekiell (#59268) üzenetére


szinimini
senior tag

Igen az sokkal jobb mint a Bosch. Ez nagy előny, plusz a sokkal hatékonyabb porelszívás is.
Én meg még csak kedő hobbista vagyok :)

Viperator
Netes visszajelzésej alapján ugyan olyan mindegyik ahogy én láttam.

(#59273) Ezekiell válasza kavalkád (#59271) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem, a 7492 (elvileg) nem tud dado stacket fogadni. Egyetlen Európában forgalmazott körfűrész se tud (elvileg, aztán persze láttam már fehér varjút, de életveszély...).

#59270fogtunder
Igen, a szán jobb, nekem is van keresztvágó szánom - de akcióban 15k-ért nem tudtam otthagyni ezt a szögvezetőt, és annyira felk*rt a dewalt sajátja, hogy már csak puszta dühből vettem egy másikat :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59274) szinimini válasza Ezekiell (#59273) üzenetére


szinimini
senior tag

Ez a video alapján tud. Vagy én látom rosszul?

(#59275) kavalkád válasza szinimini (#59274) üzenetére


kavalkád
aktív tag

én is ezt találtam meg azóta :) meg ezt

(#59276) szinimini válasza kavalkád (#59275) üzenetére


szinimini
senior tag

Ez is jó kis videó
Plusz 1 a Dewalt mellett akkor :)

(#59277) Ezekiell válasza szinimini (#59274) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem láttam még ezt a videót, eddig mindenhol úgy olvastam, hogy nem tud, szóval ez nekem is új.
Nekem a kisebbik van meg (7485), az biztosan nem tud.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59278) Viktoár


Viktoár
addikt

Azért elég nagy szégyen hogy egy 240k-s körfűrészhez még 35k-ért kell rendelni használható szögvezetőt. :U

Nekem például aki csak néha barkácsol ezt-azt elég kiábrándító.

Üdv:Viktor

(#59279) Ezekiell válasza Viktoár (#59278) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát, az van, hogy ezek "jobsite table saw" kategóriába esnek. Az egy dolog, hogy mi nem arra használjuk, de eredetileg annak készültek. De ja, lehetne hozzá normális szögvezető, aláírom.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59280) fogtunder válasza Viktoár (#59278) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ez csak nekünk, hobbistáknak sok, egy normális körfűrész ennek a többszöröse. Amúgy is limitáltan használható, mert annyira rövid az asztal elülső része, hogy nagyobb dolgokat nem tudsz vele áttolni, én különösebben nem bánom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59281) kavalkád válasza Viktoár (#59278) üzenetére


kavalkád
aktív tag

nem muszáj, előbb néztem az egyik videóban, hogy az ügre a sínben csúszó részt betekerte alufóliával (vagy alu ragasztószallaggal, nem derült ki) és megszünt a lógása.

meg a 3D nyomtatók világában már nem nagy költség legyártani hozzá egy méretpontosabb csúszka részt.

persze igazad van abban, hogy ennyi pénzért már nem kellene barkácsmegoldásokkal korrigálni a gyári termék pontatlanságai.

(#59282) Ezekiell válasza kavalkád (#59281) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem csak a lógása a baj, engem az húzott fel, hogy nincs pozitív stop sehol se, se 0-nál, se 45nél, sehol, szóval kb csak tippelgetsz a szögekről, és esélytelen ugyanazt a szöget kétszer beállítanod rajta rengeteg szopás nélkül.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59283) fogtunder válasza kavalkád (#59281) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én már próbáltam vagy 4 féle szalagot is rárakni, vagy nem csúszott, vagy lejött, szar volt mindenhogy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59284) ViktorSz


ViktorSz
tag

Kb 3 hónapja vettem egy dw7492-t és hát egy nagyon jó kis gép,bár az igaz,hogy muszáj építeni hozzá asztalt,ami nem kevés +költség.
Annyiból nekem szerencsés a helyzetem,hogy egyéb melókból mindig marad valamennyi+anyag,ezért feleannyiba került,mintha mindent meg kellett volna venni hozzá.
Vettem egy tábla natúr MDF-et,6db kereket,3zsanért,blapvágó-lapot és ez durván 55 000ft-omba került.Ha a faanyagot,fiókokat(a fiók is azért akkora-amekkora,mert le kellett gyártanom egy konyhához,de a megrendelő utólag kitalálta,hogy inkább legyen sima ajtós/polcos az a rész(kifizette,korrekt volt))lakkot,csavarokat is beleszámolnám,ami ugye már adott volt,akkor egy 100-120-asba simán beleszaladok minimum...
Egyelőre félig van kész,de már használható és ha majd lesz rá megint időm,akkor folytatom tovább.Pl bal oldalt lesz egy le-fel nyílós asztal,hogy keresztbe is tudjak vágni,a gépen lévő 2 nútot továbbmarom az asztalba,hogy mindenféle sablonnal is tudjam használni,stb.Pár helyen még beleteszek pár 10-es tiplit,1-2 "andráskeresztet"vagy valami hasonlót,bár már most is atomstabil.
Na szóval egyelőre így néz ki: Egy kicsit el.asztam :) Különösebben nem terveztem meg előre,megnéztem pár YT-videot,rámértem a gépre aztán belekezdtem és ahogy esik úgy puffan alapon nekiláttam.Ha most kezdenék bele,akkor balra még 10 cm-rel szélesebbre kellett volna csinálni az asztalt,hogy a hasítóék cseréjénél ne kelljen félig kiemelni a gépet(mert ennek a baloldalán van egy kallantyú,amivel ez marhaegyszerűen kivitelezhető),de ez azért nem mindennapos probléma,valahogy kibírom :) .
Én a makitát már nem venném meg(nagyon elszállt az ára,bár tudom a "kérdezőembernek"ez valamiért lényegtelen),jelenleg újonnan a bosch gts10xc/dw7492 amit ár-érték arányban érdemes beszerezni szerintem.
Valaki feldobta,hogy milyen jó lenne egy
Laguna Fusion,de ba...+,1 000 040ft,fél éve 600k körül ment :)) .És akkor meg lehet rajta nézni ,mivel vágsz vele derékszöget....ez a szégyen ennyi pénzért...

(#59285) ViktorSz válasza ViktorSz (#59284) üzenetére


ViktorSz
tag

A sok port ne nézzétek,nem az elszívás hibája,az csak azért van mert pár vágást porszívó nélkül csináltam...

(#59286) ViktorSz válasza ViktorSz (#59284) üzenetére


ViktorSz
tag

+1 kép mdf,stb nélkül:
[kép]
Igazából nem egy nagy dolog összerakni,nagyjából 2-3 nap és végre valamit örömmel csináltam,nem a szokásos:na ezt is muszáj megcsinálni,hogy legyen pénz lóvéra.Végre hobbistának éreztem magam egy kis ideig :) .

(#59287) fogtunder válasza ViktorSz (#59284) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én írtam a Lagunat, nekem még a 600K-s ár élt a fejemben, hát 1 gurigáért vegye az, akinek két anyja van.

az én asztalomban is van minden, amit kibontottam korábbi projektekből, az alja tetőről megmaradt OSB, nincs ezzel semmi baj szerintem. az oldalsó felhajtható asztalt én is megcsináltam, nagyon hasznos, ha szélesebb anyagot kell vágni, nem csak úgy lóg a levegőben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59288) York válasza fogtunder (#59287) üzenetére


York
tag

Nekem ilyen asztalom van: [link]
A deszka vazat meg a hatso felhajtot kaptam a geppel ajandekba.
Nekem nem egesz 2 tabla 18-as retegelt van benne, meg 4 jo kerek :).
Balra meg be fog kerulni a triton egyszer :).

(#59289) fogtunder válasza York (#59288) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az enyém ilyen lett, bár azóta pár apró módosítást még végeztem rajta. a jobb oldali dobozba én is egy marót terveztem beépíteni, de aztán az egyelőre elmaradt, mert még megfelelő marógépet is kellene venni, de nagyon nem kellett az utóbbi időben, szóval azzal még nem foglalkoztam, de ha meg veszek, akkor valószínűleg nem oda fogom rakni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59290) ViktorSz válasza fogtunder (#59287) üzenetére


ViktorSz
tag

Azért is néztem utána kíváncsiságból ,hogy most mibe kerülne egy rendesebb gépet venni,hát aztaqva!! :Y Fél év alatt nem kicsit szálltak el az árak.
Amúgy nagyon fasza,hogy #York-kal együtt dobtatok fel képeket,ha van még valaki,aki hasonló szerkezetet dobott össze,az megoszthatná itt a fórumon :)
Én oldalra majd egy nagyobb asztalt akarok tenni,kb 70centiset.amit valami kihajtható falábbal kitámasztok,de ez még csak elmélet,lehet máshogy fogom megoldani,még nem tudom pontosan,de majd lesz valahogy :)

[ Szerkesztve ]

(#59291) pacman_123 válasza ViktorSz (#59290) üzenetére


pacman_123
tag

"ha van még valaki,aki hasonló szerkezetet "

Én eddig illedelmesen meghúztam magam, mert itt úgy látom, nagy DeWalt-fan-fórum van :D De azért el kell mondjam, a GTS10 XC is fasza kis gép, én már lassan 6 éve nyúzom. Én csak egy ilyen "moddingot" csináltam vele, de .... "hasonló" (a maró vezetője pillanatok alatt lekapható a GTS10 vezetőjéről):

Több kép a beépítésről.

Én a nagy táblák felosztására (ha nagy ritkán adódik ilyen) egy Maki merülőfűrészt használok. Annak a sínje - főleg a hosszabbítással, 1.9+1.4 m - kb mindenre jó volt. Nagy táblára, szélezésre, stb. Néha jobb is, ha nem te tologatod a nagy táblát, hanem inkább a fűrészt a táblán. Ha nem iparszerűen osztasz fel táblát, sztem bővel belefér hogy kicsit többet kell tökölni a sín pozícionálásával. Mondjuk egy 1250x2500-as 18-as csúszásmentes tábla bőven 40+ kg-os súlyáról nem beszélve, ha fel kell dobni és tologatni kell egy asztalon.... (de gondolom bútorlap sem könnyebb ilyesmi méretben)

De amúgy értem miről beszéltek, mikor állandóan a DW vezetőjét emlegetitek, tényleg baromi jó, ezt a Hobbiasztalos Dzsemborin megtapasztaltuk, igaz, "csak" a kicsiét, Hobbit jóvoltából. (kis hazánk talán (de az egyik) legnagyobb DW fanja :D plusz szerszámdealer, szóval van hozzáférése) .

Viszont azt is el kell mondjam a GTS 10 vezetője védelmében, hogy sztem porban úszva is szépen odébb lehet pöckölni. Eddig még nekem mindig pontos volt. Azaz: pontosan akkorát vágott, amekkorát beállítottam, se többet, se kevesebbet. Ezt a párhuzamtartás is jó dolog az első-hátsó fogaskerekeknél, de én inkább a minimális széttartásra szavazok. Beállítom, tudom hogy párhuzamos mikor kicsit meghúzom, és a másik végét egy fél hajszállal jobbra tolom. Az anyagpot úgyis a fűrészlap eleje vágja ...

Szögvezető: sz*r az mindegyiken, DW, Bosch, Makita, mindegy. Úgy csinálják hogy ne szoruljon fűrészporos nútban sem, azé lötyög. Ha kell jobb, vegyél, csinálj. Ez az üzleti logika kb mindenhol.

A Bosch-nál ez annyival jobb, hogy ugyan annak a nútjában is lötyög a szögvezetője, ahhoz viszont van tolóasztal. Azaz én tudom hogy kell fixre rögztíteni hogy pontos 90 fokban álljon, rögzítem, onnantól a kotyogásmentes (izé, miután beállítod, az lesz, nem nagy munka amúgy, az enyémen kellett kicsit) tolóasztallal együtt már jól teszi a dolgát, és "szögben" (pl 45) vágva is pontos lesz.

Szóval skacok: nem rossz az a GTS10 XC sem.

De tudom, Dewalt, über alles :R

[ Szerkesztve ]

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#59292) fogtunder válasza pacman_123 (#59291) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igazából nem vagyok egy diehard Dewalt fan, de amik vannak tőlük, azért vannak, mert adott helyzetben annak volt a legjobb ár/érték aránya és elégedett vagyok velük. ha lett volna 150-ért GTS10 (nem használt, lelakott példány, mert olyat láttam), akkor biztos megfontolom, de nem volt, úgyhogy lett 7485.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#59293) spacer válasza pacman_123 (#59291) üzenetére


spacer
aktív tag

Sziasztok!
+1 voks a GTS10 XC-re. Szerintem is nagyon korrekt kis gép. Egy Makita MLT100-at cseréltem le kb öt évvel ezelőtt, és azóta se bántam meg. Egész pontos, és a stellere az amit kifejezetten szeretek benne.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#59294) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Oldalsó központi fiókzárból van olyan ami 600mm-es rúddal és 5 fiókretesszel van? Forestnél találtam oldalsó felszerelésű központi zárat, de ott csak 500mmes a rúd és 3 fiókzáró van benne.
Valamint egy másik kérdés, hogy Blum Clip top ráütődő pántos központosítónak ez jó lehet?
link
A kézzel bejelölgetést párszor próbáltam kb 10ből 8x sikerül.. most már inkább vennék egy sablon amivel pikk pakk meg tudom csinálni a szerelőtalpak könnyű felszerelését. Valamint ha tudtok hasonló pánthely jelölőt/segédet akkor ne tartsátok magatokban pls :)
És végül de nem utolsó sorban: :D
Magyarul a pockethole jig-et milyen módon találom meg? Nem szeretnék hónapokat várni mire megjönne kínából, inkább pár ezerrel drágábban beruháznék rá itthon.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#59295) Ezekiell válasza kicsi kecske (#59294) üzenetére


Ezekiell
veterán

Magyarul a pockethole jig-et milyen módon találom meg?

Zsebfurat a kulcsszó, a Kentechnél vannak az eredeti Kreg cuccok.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59296) kicsi kecske válasza Ezekiell (#59295) üzenetére


kicsi kecske
tag

Köszi! Akkor inkább ezt veszem mint a Wolfcraftot. Árban ugyan annyi egyébként:)

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#59297) York válasza kicsi kecske (#59294) üzenetére


York
tag

En pont ezt hasznaltam. Itt epp bevetesen :): [link]

(#59298) kicsi kecske válasza York (#59297) üzenetére


kicsi kecske
tag

szuper köszi! :)

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#59299) thomgrande válasza kicsi kecske (#59294) üzenetére


thomgrande
tag

Ezek CZ raktárból 1 hét alatt itt szokott lenni. 1 2

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#59300) Ezekiell válasza thomgrande (#59299) üzenetére


Ezekiell
veterán

Viszont valami eszméletlen szarok a fúrószárak, azt azért kalkuláljuk bele. Nekem is van egy ilyen, tök jó cucc - lett, amint vettem egy eredeti kreg fúrószárat. Addig kínszenvedés volt.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.