Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60301) Soká


Soká
senior tag

Ha már külföldi webshopok...
Faesztergályosoknál most jót futott ez a tokmány. Lengyelektől (szállítási költség nincs!) 24.500Ft, az uni-maxnál a duplája...

(#60302) pali923 válasza pali923 (#60299) üzenetére


pali923
tag

Ezt írta az oldalról az erdélyi fórumtárs:

Ugyanaz mint az atelierul tau.ro csak más címre van bejegyezve.
A két oldalon is ugyanabban a sorrendben vannak a termékek .
Ha hinni lehet a grafikonnak szépen megy fölfelé az eladási görbéjük . Igaz én még nem vásároltam tőlük így nincs véleményem se sok. Csak annyi hogy pl a makita hivatalos kirendeltségénél olcsóbban hirdetnek makita termékeket . Valami simlisség lehet a dologban.
A másik hogy rendelés esetén 5 napra ígérik a termék érkezését. Vagyis megrendelem ,utána veszik meg s elküldik. De ez csak az én magánvéleményem.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#60303) pali923 válasza Viperator (#60293) üzenetére


pali923
tag

Hát, ezt a gépet valaki megvette alighanem. Talán közülünk? :)
Acest produs nu mai face parte din oferta AtelierulTau.ro. Vagyis: Ez a termék már nem része az AtelierulTau.ro ajánlatának.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#60304) Viperator válasza pali923 (#60303) üzenetére


Viperator
őstag

Talán kicsi kecske? :C

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#60305) kicsi kecske válasza Viperator (#60304) üzenetére


kicsi kecske
tag

Nem! 😂 Én várok a boschra h aktív legyen a kuponom Emagon 😊
Reggel egyébként mikor neztem a linket nekem pl itt mar fel sem dobta a kosárba rakom gombot es árat se írt mellé, ezért nem is értettem miért akkora deal ez a gép ha nem lehet megvenni 😂

[ Szerkesztve ]

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#60306) satibi


satibi
csendes tag

Sziasztok!
Tervek szerint ezen a télen megcsinálom a beltéri betonlépcsőnkre a fa lépcsőfokokat. Van itthon bontott borovi palló, viszonylag szép az egyik fele. Első kérdés, hogy ez mennyire megfelelő képcsőnek szerintetek? (Ezt úgy kaptam, ha nem muszáj nem szívesen költenék keményfára. De hosszú távú megoldást szeretnék.)
Illetve ilyen L alakú vége van, szerintetek hogy érdemes összeragasztani?(3at kell összeragasztani egy lépcsőhöz.)

Hagyjam meg így és ragasszam össze?(kis pontatlanság van néhol a nútokban)
Vágjam le-gyaluljam meg síkba és úgy ragasszam össze? Vagy ezt a verziót valahogy még érdemes/tudom tuningolni? Tiplizés vagy más? Azt sajnos kétlem hogy a tiplizést célszerszám nélkül a kellő pontossággal meg tudom csinálni(egy fúrósablon/vezetőm van csak), de ki tudja
Sajnos asztali maróm nincs, csak felsőmaróm. Így néz ki egy belső könyöklő, amit "nútostúl" összeragasztottam. Mondjuk itt a kis hossz miatt könnyebb volt passzosakat találni.

Előre is köszönöm a segítséget,
Tibi

(#60307) Soká válasza satibi (#60306) üzenetére


Soká
senior tag

Hát, mit is mondjak? Nem vagyok szakértője a témának, úgyhogy ez csak erőteljesen magánvélemény.
Most a második helyen lakom, ahol fenyő lépcsőlapokat "örököltem". nem szeretem, de működik. Az első helyen valami jobbféle csónak(?)lakkal volt kezelve, meglepően ellenálló volt. De mindenütt "púposodott" a kb. 30cm széles anyag. A mostani valami barna izével van lekenve, ez "szépen" kopik az éleken (is).
Szerintem, ha már van ez az átlapolás az anyagon, akkor lehet használni. Pontosabban lehetne, ha pontos lenne. De nem az. Úgy gondolom, hogy a ragasztás előfeltétele az kellene legyen, hogy minden illesztés egyenes és pontos. Az, hogy a rést ragasztóval tömd ki, annak nincs sok értelme. Az acél átjelölő tiplikkel nem lehetetlenség szépen és jól tiplizni. Én tennék bele. De ha nem megy a pontos munka, akkor jól megszívhatod vele és csak növeled a számát azoknak a pontatlan illesztéseknek, amit majd a ragasztó tölt ki...

Én azon gondolkodom, hogy a fenyő lépcsőlapokat svartnival befedem és az élére élkeményfát ragasztok. A gond csak az, hogy olyan drága a svartni, hogy akkor már talán érdemes teljes cserén gondolkodni. De a csere meg felesleges luxus lenne...

(#60308) fogtunder válasza satibi (#60306) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A legalsó képen nem jól vannak a pallók, a száliránynak váltakozva kellene lennie, így hasas lesz idővel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60309) liszi70 válasza satibi (#60306) üzenetére


liszi70
nagyúr

Betonlépcsőre teljesen megfelel a borovi, nem kell feltétlen keményfa. Lakkot használj, minél keményebbet.

"Hagyjam meg így és ragasszam össze?(kis pontatlanság van néhol a nútokban)"

Ahol pontatlanság van, azt nem hagyhatod úgy. Gyaluld le, és simán lapolva ragaszd össze.

(#60310) mdk01 válasza fogtunder (#60308) üzenetére


mdk01
addikt

Ezt a szabályt felülírja az, hogy a fa szebbik lapját tesszük a látszó oldalra.

(#60311) passatgt


passatgt
aktív tag

Ezt a márkát ismeri valaki? Ár alapján gondolom ez semmire nem jó?

[link]

Olyan nútmarót keresek, aminek 8mm-es befogatása van és minimum 24mm a munkahossz. A Makita marókések beváltak eddig, de abból nincs ilyen hosszú 8-as átmérővel. Ezt találtam még, de ez valami noname cuccnak néz ki, ez meg elég drága.

(#60312) Gaborkik válasza passatgt (#60311) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Úgy emlékszem pacman_123-nak jó véleménye volt róluk. Egy nekem is van, de még nem használtam.

(#60313) fogtunder válasza mdk01 (#60310) üzenetére


fogtunder
nagyúr

És ilyen széles lamellák esetén nem lesz ebből gond? Mert esztétikai elvek alapján persze, teljesen jogos, csak ha meg nem lesz egyenes az egyenes, az se túl esztétikus.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60314) epmd válasza passatgt (#60311) üzenetére


epmd
tag

A Massiv kést nyugodtan megveheted mert jó.

(#60315) kavalkád válasza passatgt (#60311) üzenetére


kavalkád
aktív tag

megerősítem az előttem szólókat, ahogy a neve is mutatja masszív darabok jó áron.

(#60316) bandus


bandus
veterán

sziasztok! szeretnek ket db fa polcot elsosorban venni, kb. 100-110 x 20-30 x 1.8-2.5 meretben, ami szinben hasonlo ehhez [link] nem kell, hogy magas fenyu legyen, a matt/selyem sem lenne rossz. erre eddig nem talaltam megoldast, igy a felujitos topikban javasoltak, hogy valamely bukk, dio, juhar lapot probaljak meg magam kezelni. amit szivesen megtennek, kerdes, hogy szerintetek hol talalok ilyen lapot a fent nevezett merettartomanyban? google nem volt annyira a baratom. koszi a segitseget :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#60317) epmd válasza bandus (#60316) üzenetére


epmd
tag

Vegyél 2 db lépcsőlapot.

(#60318) thomgrande válasza bandus (#60316) üzenetére


thomgrande
tag

Lépcső homloklap
Lépcsőlap
Lépcsőlap

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#60319) mdk01 válasza fogtunder (#60313) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, vagy nem, fából van így mindig mozog. Ez is egy bontott ősrégi darab és egész jó egyenes.
Lehet hagyták pihenni a fát és utána lett megmunkálva. Régen volt még erre idő.

(#60320) kavalkád válasza bandus (#60316) üzenetére


kavalkád
aktív tag

google lens barna diónak vagy eukaliptusznak mondja, de nekem hasonlít kicsit szilvára is. dió deszkát/pallót kapni.
mindenképpen fa kell, bútorlapból nem jó?

(#60321) AIex válasza kavalkád (#60320) üzenetére


AIex
tag

(#60322) kavalkád válasza AIex (#60321) üzenetére


kavalkád
aktív tag

(#60323) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

vettem egy mömaxos bútort. Hogy az istenbe kell ezt a sínt felrakni a fiókra? Leírás alapján nem jön össze.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60324) mdk01 válasza FIREBLADE78 (#60323) üzenetére


mdk01
addikt

Szekrényre rakd fel. A fiók aljár pedig egy tenyérnyi műanyag kuplung nevezetű izét. Majd ha összeállt minden akkor a fiókot csak becsúsztatod a szekrénybe és a fiók alatt izé bekattanik a szerelvénybe.

(#60325) FIREBLADE78 válasza mdk01 (#60324) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Felraktam a szekrény corpusra. Mi ez a kuplung izé? :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60326) bandus válasza kavalkád (#60320) üzenetére


bandus
veterán

butorlap is teljesen megfelelo, ha lehet kapni fenyesebb boritassal :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#60327) thomgrande válasza FIREBLADE78 (#60325) üzenetére


thomgrande
tag

Első kép: azt a szürke kis pöcköt ki kell húzni.
Második kép: a fiókot betenni a helyére a hátfalon akadni kell a stifteknek.
Negyedik kép: a szürke pöcköt vissza a helyére.

A képekből ez olvasható ki. Hogy működik-e azt nem tudom.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#60328) FIREBLADE78 válasza thomgrande (#60327) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Így próbáltam de nem sikerült. Majd vmi hozzá értő embernek megmutatom. Köszi.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60329) thomgrande válasza FIREBLADE78 (#60325) üzenetére


thomgrande
tag

Kuplung a fiók alján az a két narancs színű valami.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#60330) ViktorSz


ViktorSz
tag

Én még ilyen "pöckös megoldást" eddig nem láttam... Lehet,hogy ez helyettesíti a kuplungot??!Vagy nem tudom.Ez valami olcsósított új fejlesztés lehet szerintem,vagy nem :))

(#60331) ViktorSz válasza FIREBLADE78 (#60328) üzenetére


ViktorSz
tag

Egyébként annyit tudok javasolni,amit @thomgrande is leírt,azaz lépésről lépésre kövesd a papírt,abból baj nem lehet.Valószínűleg valami banális apróságon buksz el és ha sikerül megoldani,saját magadat fogod szidni,hogy lehettél ekkora "barom" :D

(#60332) thomgrande válasza ViktorSz (#60330) üzenetére


thomgrande
tag

Nem tudni. Az is lehet hogy a leírás és a valóság eltérő.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#60333) ViktorSz válasza thomgrande (#60332) üzenetére


ViktorSz
tag

Hmm,ez érdekes.Nem nagyítottam ki,azt hittem valami ismeretlen márka ez a sín.
Vagy valami ősrégi kuplung lehet, illetve a blum is csinálna már olcsó tömegterméket?
Szerintem már 20 éve is úgy nézett ki nagyjából a kuplung,mint most,szóval arra tippelnék,hogy a blum ráállt erre a yiskes,stb vonalra (is).Persze csak tippelek

[ Szerkesztve ]

(#60334) epmd válasza ViktorSz (#60330) üzenetére


epmd
tag

Az Ikea is ezt használja a fűrdőszoba szekrényeihez egy ideje.

(#60335) ViktorSz válasza epmd (#60334) üzenetére


ViktorSz
tag

És akkor az a pöcök lenne a kuplung helyett?
Vagy teljesen félrértem? :)

(#60336) epmd válasza ViktorSz (#60335) üzenetére


epmd
tag

Igen,a két pöcköt benyomod a fiókon lévő két lyukba,és nem esik ki a fiók. :)

(#60337) ViktorSz válasza epmd (#60336) üzenetére


ViktorSz
tag

Na,ma is tanultam valamit :) ,legalább nem leszek teljesen fogalmatlan,ha véletlenül hasonlót kell összeraknom

(#60338) epmd válasza ViktorSz (#60337) üzenetére


epmd
tag

Á,kerüld el mert egy büntetés. :)

(#60339) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Majd még elbohóckodok vele,ha lesz rá időm. Kb szétvertem volna legszívesebben.
Nincs semmilyen sárga kuplung a fiók alján,sem más színű és nem is adtak hozzá.
Szerintem még lyuk sincs a fiókon :DD
Elmék a mömaxba és megnézem hogyvan összerakva ;]

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60340) fogtunder válasza epmd (#60338) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Asszony ragaszkodott hozzá, hogy Hemnes szekrény legyen a fürdőben, hát nem vagyok hálás érte

I hate morning people. And mornings. And People.

(#60341) epmd válasza FIREBLADE78 (#60339) üzenetére


epmd
tag

35:25. [link]

(#60342) FIREBLADE78 válasza epmd (#60341) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem egészen olyan

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60343) Viperator


Viperator
őstag

Ez jó árban van? (igaz, hogy bruttó ár?)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#60344) tfe válasza Viperator (#60343) üzenetére


tfe
tag

Szerintem ez nettó ár, legalábbis a sahinál mindig azt szokták kiírni.
Hogy jó ár-e, azt magadnak kell eldönteni :)

A cucc amúgy marha frankó, ha megveszed, nem fogsz benne csalódni. Viszont az IGM-nél ugyanezt megkapod sajátmárkásként árulva, jóval olcsóbban.

(#60345) Gaborkik válasza Viperator (#60343) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Jó ár.
IGM bruttó 33+posta, Neureiter 130 eur + posta

(#60346) thomgrande válasza Viperator (#60343) üzenetére


thomgrande
tag

Linkeden a bal alsó sarokban olvasható:A feltüntetett árak nem tartalmazzák az ÁFÁ-t és egyéb költségeket!

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#60347) thomgrande válasza Gaborkik (#60345) üzenetére


thomgrande
tag

Neureiteres linken ez olvasható:Hullámvágó Forstner bit SET 8 db
Hullámvágó kazetta 8 db Ø 15, 20, 25, 30, 35, 40 mm
Eltérés a képen szövegben.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#60348) Gaborkik válasza thomgrande (#60347) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Ez lenne a jó link, nem tudom hogy került oda a másik, az meg sem volt nálam nyitva :F

(#60349) Viperator


Viperator
őstag

Köszönöm mindenkinek!

@Gaborkik: ez Wave-Cutter féle? (IGM linkeden)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#60350) Viperator válasza tfe (#60344) üzenetére


Viperator
őstag

Premium néven?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.