Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) johndeegwed válasza johndeegwed (#3000) üzenetére


johndeegwed
tag

és még 1et nem értek ezeknek a prociknak 2000fsb kell
lapo elméletileg 1000fbt tud akkor csak 1000 fbsbvel hajtja 2000hejett
:F

(#3002) djculture válasza johndeegwed (#3001) üzenetére


djculture
félisten

2000 az nem az fsb hanem a ht csak a fordítás kókány. Busz a proci és az alaplapi chipset között, még a phenom x4-nél se nagyon számít hogy mennyi a ht max 5% ot. HT3.0 (5200 MT/s) to HT1.0 (2000 MT/s)

[ Szerkesztve ]

(#3003) Petya1981 válasza johndeegwed (#2994) üzenetére


Petya1981
tag

Szerintem az alaplapod nem támogatja az SLI kiépítését,tehát ha több videokártyás rendszert szeretnél akkor ATI kártyák közül kellene válogatni.

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#3004) brazso válasza JoHnni (#1839) üzenetére


brazso
tag

Régi előzményre írok. Igazából ugyanaz a gondom egy K10N78D alaplappal, azaz az előlapi usb kivezetések nem kapnak elegendő áramot. Egy pendrive-ot még meghajtanak, de egy merevlemezet (hordozható usb-s külső házban) már nem működtetnek. A hátlapi usb kivezetésekre kötve ugyanakkor a merevlemezt is felismeri/meghajtja. Szerintem az op rendszer (driver) kizárható, nekem linux-om van, míg az előzményt jegyzőnek win7-e. Általános gond lenne, vagy csak kifogtunk "hibás" alaplapokat?

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#3005) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

H61-es lapok, amik megkapják az Ivy Bridge által igényelt EFI-frissítést.

A hozzáfűződő kérdésem meg az lenne, hogy ez 2.0-s? ~3 hete vettem.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3006) Bogyó bá' válasza tDr1v3r (#3005) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de a linket köszi! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3007) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv.

Srácok. Ebben a lapban mennek a 800Mhz-es DDR2 modulok?

Asrock P4I945GC (s478)

A PCI-E valóban csak 4x sebességet tud ebben is?

(#3008) djculture válasza tzsolesz (#3007) üzenetére


djculture
félisten

Mennek csak 667mhz en maximum, amihez 800fsb-s proci kell. A pciex 16x os slot meg teljes értékűnek van írva, legutolsó biossal a hd5xxx sorozat is megy benne.

[ Szerkesztve ]

(#3009) Viktor77 válasza tDr1v3r (#3005) üzenetére


Viktor77
titán

Ha még nem késő a válasz...

Jó eséllyel nem 2.00-s, az enyém sem az, de minden gond nélkül felraktam rá az új Ivy biost.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3010) tDr1v3r válasza Viktor77 (#3009) üzenetére


tDr1v3r
veterán

:R

Nálam is felment gond nélkül, tökéletes. Már csak egy Ivy-s procival kéne kipróbálnom...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3011) johndeegwed


johndeegwed
tag

Hello mindenki
korábban emlitett lapomon szeretnék bios firssitést végezni.
Hivatalos honlapon találtam is ott azt mutatja windows-on belül is el lehet végezni
kérdésem az lenne hogy az összesset le kell töltenem és telepitenem???
Valamint hogy mi a frissités menete :1 letöltöm 2telepitem........?????
Hivatalos asrock hlap

[ Szerkesztve ]

(#3012) Bogyó bá' válasza johndeegwed (#3011) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Természetesen csak fölülről a másodikat, de azt választhatod, hogy melyik helyről a 4 közül.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3013) Viktor77 válasza johndeegwed (#3011) üzenetére


Viktor77
titán

Ott van mellet a kis ikon, hogy "hogyan frissítsem"?

De igen. Letöltöd, kicsomagolod (ha kell), bezársz minden programot, rányomsz az exe-re, és mikor kéri az újraindítást, akkor újraindítod.
És elég a legfrissebb, azaz valóban felülről a második.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3014) johndeegwed


johndeegwed
tag

Köszönöm eddigieket
De tennék fel még 1 kérdést csak hogy ne unatkozzatok :) :))
Mint azt már tudjuk hogy a lap cross fire képes vagyis 1 pci express 16x foglalat és 1 pci express 1x-es foglalat van rajt
na már most nekem mivel nincs meg pci e switch cardom ezért hiába rakom be 16xosba
csak 8x szorzóval megy mennyivel lassab igy most jelenlegi gforce 7300gs karim????
másodszor honnan tudnék beszerezni emlittett switch cardot???
és későbbiekben szeretnék 1 8800gt--t bedobni az mennyire lenne gyors ?????

(#3015) lacko6


lacko6
senior tag

Üdvözlet.

Most lesz egy ilyen lapom ASRock H61M/U3S3 miket érdemes beállítani a biosban.Ez a proci: Inte Core i3-2105.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3016) Viktor77 válasza lacko6 (#3015) üzenetére


Viktor77
titán

Gyakorlatilag semmit.

A memóriákat valszeg 1066-on fogja indítani, ezt érdemes átállítani 1333-ra. És a CPU feszt vedd le 0.1V-tal (ennyivel tudod max).
Talán még a memfeszt fixálhatod 1.5V-on, de mivel tuning nincs, ez sem feltétlenül szükséges.
Máshoz nem kell nyúlnod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3017) lacko6 válasza Viktor77 (#3016) üzenetére


lacko6
senior tag

Rendben,köszi.

(#3018) Bozsi80


Bozsi80
tag

Sziasztok!

Ez a lapocska mennyire megbízható? [link]
Mennyire komoly a 2000FSB?
Esetleg van valakinek tapasztalata a lappal kapcsolatban?

Légyszi írjatok róla néhány negatív és pozitív tulajdonságot, hogy tudjak dönteni!

Hálás köszönet :R

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#3019) johndeegwed válasza Bozsi80 (#3018) üzenetére


johndeegwed
tag

Ismét hozzátok fordulok.
Haverom szerzett 1 olyan lapot mint az enyim asrock alive xfire e sata 2
4 ddr2 foglalat van rajt mint azt tudjuk dim1-től 4ig itt jön a bibi
mert dim 3 foglalatba hiába raktuk akármilyen ramot nem látta.
Everestel és aida 64el is néztük a bővitő helynél látja a foglaltot magát a ddr2 ramot nem
lapon végyig néztük tranziszotokat de látszolag minden rendben .
Remélem tudtok segiteni előre is köszönöm

(#3020) lacko6


lacko6
senior tag

Üdvözlet.
Van egy Asrock H61M/U3S3 lapom ,de valamiért nagyon halk :Y az audio kimenet (Eddig MacBookon hallgattam zenét ég és föld a kettő) .Lehet hogy valami driver szofver para.Miket érdemes felinstallálni a cd-röl.Mit lehet tenni? Érdemes venni valami hangkártyát.Milyet?

(#3021) lacko6 válasza lacko6 (#3020) üzenetére


lacko6
senior tag

Sikerült dönteni.

(#3022) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

Veszek egy Asrock H61M\U3S3
http://www.asrock.com/mb/memory.asp?Model=H61M/U3S3

És szeretnék mellé tenni egy Kingmax DDR3 1333MHz / 4GB ramot, de nem találom a memória támogatási listában. Ebből nagy tré lehet, vagy elsiklik felette?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#3023) johndeegwed válasza johndeegwed (#3019) üzenetére


johndeegwed
tag

Senki nem tudja a megoldást vagy hogy mi lehet a hiba????

(#3024) Wind-Storm válasza ZS3NI (#3022) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én is kingmax-szal használom a Z68-as lapom, és szintén nincs a ram támogatottsági listában. [link]

(#3023) johndeegwed

Lehet, hogy halott a az ram slot.. most értelmesebbet nem tudok mondani.

(#3025) johndeegwed válasza Wind-Storm (#3024) üzenetére


johndeegwed
tag

Lehetséges. énsem tudtam igazábol másra gondolni.
Nem lehet cserélni valahogy slot-ot???????
olyat is hallottam hogy másik 3om is befog dögleni.
Ez igaz????

[ Szerkesztve ]

(#3026) Wind-Storm válasza johndeegwed (#3025) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A gyárban biztosan ki tudnák, de ez nem is feltétlenül a slot fizikai hibája, mert az miből áll? réz érintkezőkkel az alaplaphoz forrasztva..
Tehát ha nem látsz rajta fizikai sérülést, jó eséllyel tökéletes a kontaktja a RAM modulokkal.
Esetleg ami ezen túl innen kapcsolódik az alaplaphoz ott is lehet hiba, elektronikai.

(#3027) johndeegwed válasza Wind-Storm (#3026) üzenetére


johndeegwed
tag

gari már ninc sajnos a lapra , külsőleg nem látszik semmi fizikai hiba kondik épnek tünnek nincsenek felpuposodva pc szervizben megtudnák állapitani vajon a hibáját?

(#3028) Wind-Storm válasza johndeegwed (#3027) üzenetére


Wind-Storm
őstag

„Há ez szar, alaplapcsere, van occsón a készleten :)"
De valami profi szervizben egészen biztosan meg tudnák állapítani.

(#3029) djculture


djculture
félisten

Ne felejtsük el hogy ezeknél már a prociban van a memória vezérlő, szóval több mint valószínű hogy a proci feszelése és tuningja miatt megsérült a memória vezérlő. Ezt akkor tudja meg az ember ha megnézi másik procival is. Jó párat láttam már ilyet. Nekem is volt egy sempronom ami így járt.

[ Szerkesztve ]

(#3030) johndeegwed válasza djculture (#3029) üzenetére


johndeegwed
tag

Meg próbálok szerezni 1 próba procit és akkor megirom hogy mi történt.
De amennyire én tudom a proci nem volt huzva jó darabig.
2 napja kapcsoltuk be amd boost-ot a szetapba de memoria probléma már régebb ota fen áll. De ha proci tuning miatt sérült volna a proci akkor miért csak ddr 3 slott hibásodott???
Egyépként erre soha nem gondoltam volna. Mindenkinek köszöm infokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#3031) Wind-Storm válasza djculture (#3029) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Már ebbe az AMD-s lapba is olyan procik mennek amikben memóvezérlő van..? :U [link]
Hm...

(#3032) johndeegwed válasza Wind-Storm (#3031) üzenetére


johndeegwed
tag

djculture szerint de én ezt ugy tudom hogy magában a processorban van a mem vezérlés
legalábis intelnél hallottam erről.De akolega biztos többett tud róla madj ő tájékoztat minket :C :R

(#3033) Wind-Storm válasza johndeegwed (#3032) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én nem vagyok AMD-s, nem követem ott a dolgokat, csak ezért érdekel...

(#3034) djculture


djculture
félisten

s754-es első amd64 termékeknél beleköltözött a memória vezérlő a prociba, azóta ott van. Intel oldalon sokkal később történt ez meg.

(#3035) Wind-Storm válasza djculture (#3034) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Aham :K most már világos.. :R

[ Szerkesztve ]

(#3036) djculture válasza Wind-Storm (#3035) üzenetére


djculture
félisten

Tuningoláskor erre erősen kell ügyelni, mert egy szinten túl nem a proci hibázik hanem a memória vezérlő kezd el crc-t dobálni:) :R

[ Szerkesztve ]

(#3037) johndeegwed válasza djculture (#3036) üzenetére


johndeegwed
tag

crc egyenlő olvasási hiba amit én már tapasztaltam 1szer de crc-miatt én ugy tudom hogy
mmoriát attol még látnia kéne vagyis mikor nálam ilyen hiba volt akkor maga a gép ment
csak ha megnyitottam bizonyos alkalmazást azt autómatikussan be is zárta ha pedig nem akkor befagyott a gépem. Nem tudok róla hogy memória crc hibának lenne más válfaja is.
De végülis nem kizárt. De havernál akkor ez lehet a probléma???? és ezért nem tudja kezelni a szlott a ramot vagyis a proci????? Ha ez lenne a probléma akkor a proci csere sem oldja meg a bajt?????

(#3038) djculture válasza johndeegwed (#3037) üzenetére


djculture
félisten

Ha a próbáltátok az adott slotban több memóriával is és egyik se ment, akkor lehet a lap vagy a proci memória vezérlője is hibás.
Ha betesztek egy másik procit és avval se ismer fel memóriát az adott slot akkor az alaplap a hibás.
Sajnos mióta mondom beleköltözött a memória vezérlő a prociba azóta mindenféle anomáliát okozhat ha hibázik.
Tehát én ezt se zárom ki. De attól függetlenül lehet a lap is, illetve a slotban valami kosz van olyan is volt már, vagy eldeformálódott egy vagy több érintkező.

[ Szerkesztve ]

(#3039) johndeegwed válasza djculture (#3038) üzenetére


johndeegwed
tag

Hát a jövő 7en mind1iknek utána nézek majd csak kiderul.
köszonok minden infot

(#3040) johndeegwed válasza johndeegwed (#3039) üzenetére


johndeegwed
tag

na a problémát meg oldotta hogy 1 kicsit meg mozgattam a lapot és a ddr foglalatot
valami kontakt lehetett de szerintem mostmár jó lessz pér órája szépen megy minden.

(#3041) djculture válasza johndeegwed (#3040) üzenetére


djculture
félisten

Kosz volt a slotban... Nemárt néha kitakarítani:)

(#3042) johndeegwed válasza djculture (#3041) üzenetére


johndeegwed
tag

hello mindenki.
Azért fordulok hozzátok mivel vette 2 db ddr 2-1gb 667mhz használt memoria modult aminek a márkája (wise) beleraktam (asrock alive x-fire e sata 2) lapomba amiben volt 2 db-521mb kingmax szintén 667mhz-es modul. Szóval amint emlitettem beleraktam szépen felis ismerte őket
4db ram = 3gb ugyebár szingül chanel. indul a windows 7 és 1x csak ujra indul.
Memóriákat látja ugyan ugy felajánl win7 normál inditás vagy win 7 javitás mindkettőt meg próbáltam de nem idult.
Ki kapcsoltam a gépet 2db 512mb-t kivettem marad 2gb (wise) probléma ugyan az marat.
Ki vettem 1ik wise ramot minden gond nélül szépen ment. Ezt kivettem beraktam a másikat amit előzőleg kivettem. Gépet bekapcsoltam ventik pörögnek de a gép nem indul. Sipolás nics mivel hangfal nics rá rakva alaplapra. Kép nincs. Vissza rakom másik (wise) ramot is gép ugyszint nem indul :(( kiveszem 2es ramost ami a hibát okozta vissza rakom 1es wise ramot és a kingmaxokat. Szépen megy a gép. kb igy ennyi a történetem. Kérdésem pedig a küvetkező. A ram igy mostmár kukába való vagy esetleg lehet javittani ???? Én rontottam esetleg el valamit???
Válaszokat előre is köszönöm

Üdv: John

(#3043) djculture válasza johndeegwed (#3042) üzenetére


djculture
félisten

Használt memóriával bármi lehet.
Én alapvetően csak új vagy megbizható forrásból ajánlok ramot venni.
Simán lehet egy használt ramon hiba.
De amúgy meg nem nagyon szeret ennyi memóriát kezelni a régi lapok/procik többsége. Legtöbb lap leirásában benne is van single és dual oldalas memóriából mennyi tehető bele maximum.
Elrontani nem tudtad ha leáramtalanítva cserélgeted a ramokat.
Ha már beleteszel egy ramot és ki be cserélgeted a bios megbolondulhat, nemár neki egy reset.

[ Szerkesztve ]

(#3044) Wind-Storm válasza johndeegwed (#3042) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Könnyen lehet, hogy átvertek és szart kaptál... én darabonként tesztelném azokat a modulokat, ajánlom figyelmedbe a memtest86++ programot, pendrive-ra is tehető. [link]

(#3045) johndeegwed válasza djculture (#3043) üzenetére


johndeegwed
tag

sajnos ez idó alatt már szerintem rá fáztam mivel ujra meg próbálam 2db használt ramot és 1 kingmaxt 1gb használt dim 1be raktam másik 1 gb használtat dim 4be + 512es kingmaxot dim 3ba raktam 512est ki füstölte :W :W :W :W :W :W . Jól meg is ijedtem :Y azt gondoltam mostmár nem fog indulni se a lap sem a többi ram de azthiszem még elég jól meg usztam.
Most olyat csinál hogy dim 3ba raktam 1db 512est és ugy látja mintha dim 4esbe raktam volna de végülis megy csakhogy dim 4be is raktam meg dim 1be is de dim 3mat nem látja.Ja és dim 3ba asszem benn marat 1 arany vezető
ez most mi lehet?????
De ezzel a dim 3 foglalattal már volt kis probléma amit emlitettem neketek.
:W Ja még 1 kérdés vajon a folalat miatt égett ki a ram vagy a vásárolt ram miatt????

Fogajdátok meg a tanácsomat NE VEGYETEK HASZNÁLT RAMOT HA MÉGIS VENNÉTEK PC SZERVIZBEN TESZTELTESSÉTEK LE!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#3046) Wind-Storm válasza johndeegwed (#3045) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Valamelyik érintkező levált az egyik modulról és rövidre zárta a foglalatban lévő érintkezőket? nem semmi..

[ Szerkesztve ]

(#3047) johndeegwed válasza Wind-Storm (#3046) üzenetére


johndeegwed
tag

Akkor ahogy értem nem az emlitett használt ram tette tönkre a másikar mert ahasználtrol nem hiányzik. 512-esrö viszon levált az egyik a füst és hő miatt Ezzel lehet valamit csinálni????
És az emlitett ramot érdemes e tesztelni???

[ Szerkesztve ]

(#3048) Wind-Storm válasza johndeegwed (#3047) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Amelyikről már levált, azt értelemszerűen ne teszteld.

(#3049) johndeegwed válasza Wind-Storm (#3048) üzenetére


johndeegwed
tag

Ez nekem is 1 értelmü volt. MEgpróbálok másként fogalmazni.Bocs ha nem voltam érthető
1 alaplapp ddr foglalatot meg lehet e csinálni????
2 használt 1gb wise ramot merjem e teszetelni????? ezt azért kérdezem mert én ugy hittem hogy ez a ram miatt ment tönkre a ram foglalat. és az 512-es ramom is.

(#3050) varydave


varydave
tag

Sziasztok!

Nálam adott egy Asrock H61DE/S3 típusú lap, amivel a következő problémám van:
Adott hozzá 4x2GB Kingston memória.
Ha kettő darab modullal indítom a gépet, akkor nincs semmi gond, viszont 3, vagy 4 modul esetén a BIOS-ig sem jut el.

A memória órajelét visszavettem 1066-ra, ahogy az Asrock oldalon is tanácsolták, de ez sem javított a helyzeten. Valami ötlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.