Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) cashback


cashback
őstag

Még nincs kész a cikk... lényegében még csak a külsőségekkel foglalkoztam, de hamarosan folytatás lesz... csak idő kérdés. :B

AsRock B75 Pro3-M - CashBack

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3202) O_L_I válasza drahotab (#3190) üzenetére


O_L_I
őstag

Nem legenda az enyémnek is szar.

(#3203) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Azlenne a kérdésem hogy van egy Z77 Pro4-em, és beállítom az Axtu-ba a ventik fordulatát, viszont köv gép restart-ra minden visszaáll alap helyzetre. Ez mi miatt lehetséges, hogy hogy nem menti el a beállításokat?

iPhone 13 Pro Max

(#3204) O_L_I


O_L_I
őstag

Nem akarok puffogni de soha többet asrock lap.

Már sokszor írtam különböző márkák supportjának de ilyet, hogy abszolút válaszra se méltatnak úgy hogy már több ticketet is felvettem az egy vicc.
A tweaktownon lévő "hivatalos" Asrock support fórumról ne is beszéljünk. 5 millió kérdésre jut 5 válasz de azok is kb olyan postokra hogy vérpisti nem tudja hogy kell boot ordert állítani vagy hogy próbálta fagyival hűteni a procit és azóta nem megy...

(#3205) cashback válasza O_L_I (#3202) üzenetére


cashback
őstag

Ez a venti vezérléses dolog hogy jön elő.

Én még nem találkoztam ilyennel, pedig most 4év alatt jóformán csak AsRock lapjaim voltak.
(N68-S3 UCC, 770DE+, 790GX/128, B75 Pro3-M)

Csak azért kérdezem, hogy mire kell figyelnem most az új lapom esetében. :B

jozsi252 - Nálam menti rendesen... Esetleg bios-ba beállítani?

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3206) djculture válasza cashback (#3205) üzenetére


djculture
félisten

sehogy... Egyesek 10-20 ezres lapoktól várják el azt hogy minden venti csati 4 pines legyen meg 20 féle profil legyen mindegyikhez, hogy 5rpm el foroghasson. A nagy hozzáértés meg csendesség mánia vége az lett hogy egyre több a megégett proci. Legutóbb egy i3-2100 állítottak be a proci alja megbarnulva. Annál is kiderült túl hangos volt a gép és a gyári hűtő ventijét lehúzta a srác.
Nem azt mondom hogy tévedhetetlen meg hiba nélküli lapok de ami elvárható tőlük az adott árkategóriában azt tudják. Bios support meg kiemelkedő.

[ Szerkesztve ]

(#3207) cashback válasza djculture (#3206) üzenetére


cashback
őstag

:C

Megnyugodtam... már azt hittem csak velem tol ki az AR, hogy a jó lapokat kapom.

Engem nem zavar hogy hangosabb a gép terhelés mellett.

Este is ha lefekszek már... elindítok egy filmet, beállítom a gépet hogy kapcsoljon ki 1óra múlva... sokkal jobban el tudok aludni, hogy hallom a ventiket.
Sztem el sem tudnék máshogy aludni. :B

Inkább legyen hangos, mint barna és büdös. ;]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3208) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok
Asrock FM1-es lapom van:
Asrock A75m + A6-3500 (3mag)
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=A75M

egy kis tunngról valaki tudna írni?
mert nem nagyon találok, olyat ami használható :B
előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#3209) djculture válasza cudar07 (#3208) üzenetére


djculture
félisten

Van az fm1 apu-k nak topikja de a húzni nem nagyon lehet mivel szorzózáras és a busz sebességgel viszed fele fele /BCLK/ a memória és az beépitett vga órajelét is... A északi hídnak ha adsz kis feszt tovább bírja, de én nem ajánlom. Ugyanis a busz húzása a meghajtók random lecsatlakozásával járhat. Ezek az apuk nem tuningra vannak...
Ugyanaz van itt is mint az intelnél ha húzni akarsz vegyél k-s procit ami szórzózár mentes.

[ Szerkesztve ]

(#3210) cudar07 válasza djculture (#3209) üzenetére


cudar07
senior tag

értem :U

köszi :R

(#3211) H@mu


H@mu
tag

Hali Srácok!

Vettem egy OCZ Vertex 3 64gb-os ssd-t. Ráraktam a win7-et és azóta 2-3 naponta azt írja ki az alaplap hogy CMOS Checksum Bad.

Asrock 890gx extreme 3 alaplapom van. Lehet az alaplap nem támogatja ezt az SSD-t?

Várom válaszotok: Norbi

[ Szerkesztve ]

(#3212) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

olcsó AsRock alaplap vásárlásán töröm a fejem H61M, H61M-GS vagy valami ilyesmi lesz. Ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy milyen tapasztalatokat szereztetek a ventilátorvezérléssel?

1,
Szeretnék egy idle halk gépet építeni, i3-2100, i3-2120 vagy Pentium G840 és ehhez nyilván szükséges egy jó automatikus ventilátorvezérlés.
Kielégítőek az olcsó AsRock lapok ventiszabályozáshoz kapcsolódó BIOS opciói?

Totálisan lehet szabályozni a ventifordulatot BIOS-ból, vagy mindenképpen kell desktop applikáció hozzá?

2,
Mennyire jó az alaplapi hangchip (Realtek ALC662)? Mennyi statikus zaj jön át az analóg hangkimeneten?

3,
Mennyire jók az alulfeszelési opciók? Amennyire lehet szeretném csökkenteni a procifeszültséget...

válaszokat előre is köszi!

J.

(#3213) RidDiCh


RidDiCh
tag

Hy,

Van egy Asrock H61M-HVS alaplapom.
Van valakinek valami gondja vele? Értem erre a sípolást, sercegést? Tapasztalt valaki ilyen jelenséget?

Üdv.

(#3214) joysefke válasza RidDiCh (#3213) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Te tapasztaltál ilyet?

azért kérdem mert Asrock lapot vennék... :)

(#3215) RidDiCh válasza joysefke (#3214) üzenetére


RidDiCh
tag

Vagy ez, vagy a táp csinálja, vagy bios beállítás azt mondják, még odáig nem jutottam, hogy a boist megnézzem, de igen sajnos ez a bajom, és egy pár napos konfig. :(

(#3216) joysefke válasza RidDiCh (#3215) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez nagyon elkeserítő, és ijesztő számomra, tekintettel arra, hogy olcsó H61-es AsRock lapot tervezek beszerezni...

Tapasztal hasonlót más is?

J.

[ Szerkesztve ]

(#3217) RidDiCh válasza joysefke (#3216) üzenetére


RidDiCh
tag

Volt H61M/U3S3 alaplapom is, az Gigabyte 550W-el és Corsair 450W-el ment, annak semmilyen baja nem volt. Ezt a hibajelenséget egy Asus Am2-es és egy Codegen 450W-es konfignál tapasztaltam még.

[ Szerkesztve ]

(#3218) joysefke válasza RidDiCh (#3217) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Illetve most az új H61M-HVS el is...

A probléma, hogy én is valami Asrock H61M-xxx lapot szeretnék és bizony az ilyen jelenségek kizáró tényezők. Nekem ingyen sem kell ciripelős meg szaggatós alaplap...

Ilyen jelenség mellett cserélik gariban?

J.

(#3219) RidDiCh válasza joysefke (#3218) üzenetére


RidDiCh
tag

Ahogy írtam, egyáltalán nem biztos, hogy az alaplap csinálja, lehet a tápom is, ezt kiderítem minél előbb, mert hidd el engem is idegesít, majd írok, hogy mi az ábra :K

(#3220) djculture válasza RidDiCh (#3219) üzenetére


djculture
félisten

Tápegység csinálja...

(#3221) RidDiCh válasza djculture (#3220) üzenetére


RidDiCh
tag

Akkor ez garanciális csere?

(#3222) djculture válasza RidDiCh (#3221) üzenetére


djculture
félisten

Több mint valószínű hogy nem, ha tökéletesen működik csak ciripelő hangja van sajnos a gyártó is mossa kezeit.

[ Szerkesztve ]

(#3223) UTPharcos


UTPharcos
csendes tag

Sziasztok!
Körülbelül fél éve vettem egy teljesen új konfigot. Ez egy Asrock n68- gs 3 ucc, AMD athlon II 3x 455, 2x2 GB 1600Mhz Kingstone ramok, 500-as LC táp. Alaplapnál csak annyi volt a kikötés, hogy kompatibilis legyen mindezzel és pénztárca kímélő legyen. Rájöttem hamar hogy nem egy sebességmámor... :( Ismerősömtől vettem egy Nvidia GeForce GTX 8800-at és beletettem. Eleinte rakoncátlankodott, megfagyott bios boot-nál, bios setupba nem engedett. Utána a win7 bootnál fagyott be amikor jöttek elő a színes kockák. ezt zsinórban 30x eljátszotta velem, és magától megjavult... elindult. egész sokáig stabilan működött, semmi baja nem volt. Egyik éjjel kikapcsoltam, másnap reggel csak felpörgette a vidkarit, de nem adott képet. kapásból az integráltat használta amikor benne volt a kari és pörög a hűtése :Y . Megnéztem, és úgy látja mint ha be se lenne dugva a kártya a csatiba. Sokan mondták hogy valami féle Asrock betegség ez, és azért ide írom. A karit nem tudom sehol máshol kipróbálni.
Ha valaki találkozott már hasonló jelenséggel, és esetleg tudná a megoldást az írjon vagy segítsen pls. :R

[ Szerkesztve ]

(#3224) djculture válasza UTPharcos (#3223) üzenetére


djculture
félisten

Én egy n68c-s ucc lapot cseréltem le egy csúcs lapra de állítom hogy bizonyos dolgokba az sokkal jobb volt. Persze támogatásba meg ez a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#3225) djculture válasza UTPharcos (#3223) üzenetére


djculture
félisten

Közbe a legfontosabbat elfelejtettem: A biosba az elsődleges megjelenítő beállításával kell játszani, nem pciex kell rakni hanem pci-ra akkor jó lesz. De a 8800-ak hullottak nagyon úgy hogy lehet hogy bemondta az unalmast a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#3226) UTPharcos válasza djculture (#3225) üzenetére


UTPharcos
csendes tag

Biosba elég sokat játszottam vele :) jumpereltem a lapot is , újraraktam az os-t, frissítettem a bios-t--- szóval volt itt minden. :) azért írtam, hátha valaki tud még olyat mondani amit nem próbáltam, de azért kössz a tippet :)

(#3227) A tumi


A tumi
tag

Szaisztok.
Most tervezek egy konfigot venni és az alaplap egy H-61M-GS tipusú lenne.
A kérdésem az lenne, hogy az újabb játékokra (Bf3, stb) alkalmas egy ilyen kaliberű alaplap? A relative olcsósága miatt kérdezném.

(#3228) Aryon87


Aryon87
félisten

Sziasztok! Nem volt lehetőségem végigolvasni a kommenteket, de egy apróság érdekelne, amiben segítséget kérnék. Valaki tudna-e adni olyan oldalt, ahol ennek az alaplapnak a driverei fent vannak? Eddig csak BIOS frissitéssel kapcsolatban találtam, de nekem nem nem az kell. Előre is köszönöm a segítséget!

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3229) Aryon87


Aryon87
félisten

Természetesen az Asrock P4I65GV tipusról lenne szó, mert nagyjából láttam, hogy van itt mindenféle

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3230) A tumi válasza Aryon87 (#3229) üzenetére


A tumi
tag

Pü ment!

(#3231) A tumi


A tumi
tag

H-61M-GS-ről lehet usb-ről telepíteni?

(#3232) RidDiCh válasza Aryon87 (#3229) üzenetére


RidDiCh
tag

(#3233) RidDiCh válasza A tumi (#3231) üzenetére


RidDiCh
tag

Természetesen igen. :K

(#3234) joysefke válasza A tumi (#3227) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mégis mi köze van az alaplapnak meg a BF3-nak egymáshoz? Abba a lapba ha értelmes keretek között gondolkodsz belemegy egy i5-2400 vagy i5-2500 is, ezeknél meg nincs értelme játékra erősebb procit venni, bár ha nagyon akarod, az i7-2xxx is belemegy...

Nem mellesleg ígérik az Ivy Bridge támogatást, bár a support listben egyelőre csak 1db i5-3xxx szériás ivy-t láttam.

Amiről a lap olcsósága miatt le kell mondanod, az a tuning, az USB3 illetve a SATA3. Nem mintha bármelyik is ezek közül talán a tuningot leszámítva érdemben befolyásolná a játékok sebességét...

J.

(#3235) Aryon87


Aryon87
félisten

Újabb kérdés: hogy tudom rávenni a Radeon 9200Se vga-t hogy hajlandó legyen a 8x agp-re. Ugyanis az ATI kezelő szerint az ki van kapcsolva... Valaki ezzel kapcsolatban ötlet?
Egyébként köszönöm a linket, de az oldalról nem jó egy driver sem, mert nem tudja kibontani őket valami archiválást magyarázva... :W de találtam más oldalt ahonnan le tudtam szedni :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3236) tompi113


tompi113
csendes tag

Sziasztok, a hétvégén vettem egy H61M/U3S3 lapot. Összeraktam, viszont a lap időnként lefagy. Néha el sem indul, van olyan, hogy elindul, de különböző színű egyszínű kép jelenik meg.
Alaplap vagy memória hiba lehet, találkozott esetleg valaki ilyennel? Az alaplapi videókártyát szeretném használni, a memória 1 DB 4 GB Kingmax DD3 1333 Mhz-es.
Köszönöm mindenkinek, aki segít. Hamarosan megnézem belülről, hátha találok valami hibát.

Az élet csak úgy szép, ha őrült is egy kissé.

(#3237) tompi113


tompi113
csendes tag

Úgy néz ki hogy az alaplapi videókártya okozza a gondot, beraktam egy külsőt, azóta kb. fél óra alatt semmi probléma, ezelőtt meg 10 percenként valami gond volt.
Lehet valami beállításbeli gond, vagy hibás az alaplap?
Üdv, kösz
tompi113

Az élet csak úgy szép, ha őrült is egy kissé.

(#3238) djculture válasza tompi113 (#3237) üzenetére


djculture
félisten

Az a baj hogy ennél az architektúránál már nincs alaplapon vga hanem a prociban van. Ha az hibázik a procival is lehet gond...

(#3239) A tumi válasza joysefke (#3234) üzenetére


A tumi
tag

Köszi a segítséget.
:)

(#3240) tompi113 válasza djculture (#3238) üzenetére


tompi113
csendes tag

Kösz a választ, ki tudom valahogy szürni, hogy mi lehet a gond?
Ha jól értem 3 dolog lehet:
1. Processzor
2. Alaplap
3. Memória ??

A memóriát talán a legegyszerübb, este majd végignyomok egy memóriatesztet.
Az alaplapnál érdemes BIOS-t frissíteni, hátha javul a helyzet?
A processzorral kapcsolatban tanácstalan vagyok, mit tudok itt tenni? Mivel a hiba véletlenszerüen jelentkezik, próbálok találni valamilyen programot(pl. videokariteszt) amiben mindig jelentkezik...

IPON-ban lett vásárolva az alaplap/proci/memória 1 hete, ilyenkor mit lehet tenni a garanciával?

Tompi

Az élet csak úgy szép, ha őrült is egy kissé.

(#3241) Yodafon


Yodafon
senior tag

Sziasztok!

Úgy tűnik elhalálozik az MSI p7n diamond lapom :O és kell keresnem másikat helyette. Mivel ilyenből újat már nem találok ezért ez tűnik a legideálisabbnak:
[link]
Van valakinek tapasztalata vele? Sajna én is az Asrockról nem sok jót hallottak táborába tartozok ezért is fordultam hozzátok.

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#3242) SlAy3r válasza tompi113 (#3240) üzenetére


SlAy3r
tag

Hali!

Nekem is ilyen konfigom van.

Attól még, hogy külső kártyával rendesen megy látszólag, nem zárnám ki a memóriahibát..
Mert ugye a prociba integrált is a rendszermemóriát használja.

Első körben mindenképp a memóriát tesztelném alaposan, amiket írtál közel tipikus memóriahibára utalnak.. Azt pedig simán cserélniük kéne gariban.

Nálam akkor csinált érdekes dolgokat a lap, amikor beletettem egy PCI-os WiFi kártyát..
Ment egy darabig hibátlanul, majd fagyi, és utána egy BIOS reset + gomb elem kivétel oldotta meg a helyzetet..

Egyébként a fentit leszámítva semmi gondom nem volt még a lassan 1,5 éves konfiggal.
A kártya pedig elég régi, úgyhogy az AsRock védelmében szólva nem kizárt, hogy már nem támogatja rendesen az ilyen "őskövület" w-lan kártyákat. :P

A gazdasági válságra és a megszorításokra való tekintettel az alagút végén lévő fényt lekapcsoljuk. Megértésüket köszönjük.

(#3243) djculture válasza tompi113 (#3240) üzenetére


djculture
félisten

Memória teszt után okosabbak leszünk. Az biztos hogy találkoztam olyannal ezeknél az új vga-val egybe épített prociknál, hogy a vga része hibás volt. Iponnál van garifutár ha biztos hogy hibás és egybe vetted, akkor ha szólsz kijön érte a garifutár elviszik kitesztelik.

[ Szerkesztve ]

(#3244) djculture válasza djculture (#3243) üzenetére


djculture
félisten

Lemaradt: [link]

(#3245) tompi113 válasza djculture (#3243) üzenetére


tompi113
csendes tag

Ház táppal + alaplap + proci + memória, amit most vettem egyben az Ipon-tól, a winyó meg a cd meghajtó maradt a régi gépböl.
A winyó meg a cd meghajtó nem hinném hogy ilyet okoz :)
Este átnézem amit tudok, aztán ha nem jutok semmire hívom a garifutárt.
Sajnos nincs otthon másik 1155-ös proci, szóval nem tudom kicserélni, lehet azonnal kiderülne a dolog...
Köszönöm a segítséget :)

Az élet csak úgy szép, ha őrült is egy kissé.

(#3246) SlAy3r válasza A tumi (#3227) üzenetére


SlAy3r
tag

Hali!

Játékoknál nem elsősorban az alaplap a szűk keresztmetszet..

A H-61M-GS egy stabil és olcsó alap lehet egy izmosabb konfighoz, tegyél bele egy min. i3-as Sandy procit, 4-8 GB ramot meg valami jobb DX11-es külső VGA-t és utána egy darabig biztos nem kell hozzányúlnod.

:DDD

A gazdasági válságra és a megszorításokra való tekintettel az alagút végén lévő fényt lekapcsoljuk. Megértésüket köszönjük.

(#3247) tompi113


tompi113
csendes tag

Tegnap este leteszteltem a memtest86-al, gond nélkül végigment...
Ma este ha lesz még idöm valami más programmal is megpróbálom.

Amit viszont angol oldalon találtam az az volt, hogy sokszor kevés a feszültség a procinak, és ez okozza a gondokat. Szerintetek van értelme megpróbálni (vagyis kis emeléssel hátha megy a videókártya), vagy inkább visszaküldeni gariban?

Egyébként a külsö videokártyával szépen megy, szóval lehet hagyom a fenébe az egészet és használom így...

Az élet csak úgy szép, ha őrült is egy kissé.

(#3248) SlAy3r válasza tompi113 (#3247) üzenetére


SlAy3r
tag

Hali!

Milyen táppal hajtod?

A gazdasági válságra és a megszorításokra való tekintettel az alagút végén lévő fényt lekapcsoljuk. Megértésüket köszönjük.

(#3249) tompi113 válasza SlAy3r (#3248) üzenetére


tompi113
csendes tag

Vettem egy új házat, igazán minöségi Codegen 450 W-os van benne :)
Faternak lenne internetezésre, gondoltam nem bonyolódok bele nagyon, szerintem ez is elég... Táp mindenesetre van otthon, komolyabb is, szóval ki tudnám cserélni, de eddig nem gondoltam, hogy azzal lehet gond. A voltok rendben vannak, ahogy átnéztem öket.

[ Szerkesztve ]

Az élet csak úgy szép, ha őrült is egy kissé.

(#3250) SlAy3r válasza tompi113 (#3249) üzenetére


SlAy3r
tag

Én egy FSP 400-ast használok..
Két vinyó + 1 DVD író van a gépben.

Hát Wattra elégnek kellene lennie, viszont egy próbát lehet megér egy "normális" táp.
Az a fránya Codegen.. ;)

A gazdasági válságra és a megszorításokra való tekintettel az alagút végén lévő fényt lekapcsoljuk. Megértésüket köszönjük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.