Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) BluEyes válasza kukinyo (#2000) üzenetére


BluEyes
őstag

Ez hogy jön ide?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2002) kukinyo válasza BluEyes (#2001) üzenetére


kukinyo
addikt

Így jön ide
Azért én ezt megpróbálnám. Hátha !!!!!!!!!

(#2003) kukinyo válasza BluEyes (#2001) üzenetére


kukinyo
addikt

Jaaaa
És én a tenger felől jövök. :D

(#2004) BluEyes válasza kukinyo (#2002) üzenetére


BluEyes
őstag

Próbálkozhatsz, persze. Most így, hogy nem tudod állítani a HT meg az NB feszt (mondjuk a HT-t én se tudom) mennyivel érzed rövidebbnek a nemi szerved? :D Az a +0,1% bencsmárkpont tényleg ekkora jelentőségű?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2005) kukinyo válasza BluEyes (#2004) üzenetére


kukinyo
addikt

Nem erről van szó.Amit tud valami azt használjuk ki.Ha még nem mondtam volna maximalista vagyok. :D
A répám mérete nem hiszem hogy ettől függ. :))
De ha mégis akkor ráb.....m. :DD

(#2006) BluEyes válasza kukinyo (#2005) üzenetére


BluEyes
őstag

A maximalisták nem a kínálat legaljáról vásárolnak. Nem Suzukit, hanem RollsRoyce-t vesznek.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2007) vhw válasza BluEyes (#2006) üzenetére


vhw
addikt

Ebben tényleg van logika :DDD

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2008) kukinyo válasza BluEyes (#2006) üzenetére


kukinyo
addikt

Egy csóró nem lehet maximalista?

(#2009) kryboy válasza kukinyo (#2008) üzenetére


kryboy
tag

Kb 15ezerért már lehet venni normálisabb lapot boltbol!
Itt az aprón pedig már olcsóbban is!

(#2010) kukinyo válasza kryboy (#2009) üzenetére


kukinyo
addikt

Nekem evvel a lappal ez az egyetlen bajom.Ez is csak azért mert elég kísérletezgetős típus vagyok vagyis ezt a részét is kipróbálnám.Lehet hogy azután vissza állítanám alapra és örökké úgy használnám.Ki tudja? :)
Amúgy tökéletesen elégedett vagyok vele.Amire én használom arra szuper.Például tudok vele hülyeségeket irkálni a fórumokba. :D
De ez akkor sem hagy nyugodni.
Szóval segít nekem valaki megírni azt a pár sort az asrock-nak?

(#2011) Márton


Márton
nagyúr

xfast usb-t használ már valaki?
Igen kevés infó található a neten..

- hogy éri el a gyorsulást? Pl. usb2.0 esetén is..
- miért nem megy a 4core-viiv lapommal, ha ott van a support listán?
de a setup.exe azt mondja: XFast USB only suppory ASRock PC
wtf?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2012) kukinyo válasza kukinyo (#2010) üzenetére


kukinyo
addikt

Hahó
Hol vagytok????

(#2013) vhw válasza kukinyo (#2012) üzenetére


vhw
addikt

Hát szerintem merőben esélytelen a dolog :) a legkevesebb, hogy új biost kellene nekik csinálni, már ha hardveresen képes rá az alaplap. De kétlem hogy egy vevői reklamáció miatt változtatnának ezen, ennyi pénzért ők ilyen alaplapot pozícionáltak be, ha több funkcióra van szükséged, akkor többet kell fizetni. Szerintem ajánlanának neked 1-2 igényeidnek megfelelő alaplapot a kínálatukból, többre aligha lehet számítani... Elvégre csak gondolj bele, miért adnának ingyen többlet funkciókat bárkinek is?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2014) kukinyo válasza vhw (#2013) üzenetére


kukinyo
addikt

Belegondoltam.
Mit vesztek vele?
Segítesz?

(#2015) Ghandi válasza Márton (#2011) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Én pont a héten tettem ujra a win7-et a gépen és leszedtem a honlapról a x64-es driverekkel együtt ezt a progit is.Amikor felraktam akkor jöttem csak rá hogy pontosan mi ez.Ezt ahogy nézem külsö HDD-knek szánták,de azzal olyan egetverö nagy gyorsulást nem értem el.De minden USBs tároló eszközt figyel,ezért amikor bedugtam egy pendrive-ot akkor azt irja rá hogy a lemez nem áll készen(vagy valami hasonlót) csatlakoztassa ujra.Kiveszem-beteszem ugyan ugy irja,probálkoztam még párszor de mindig ezt irta rá és nem adta ki az eszköz választóablakát,ezért csak ugy érem el hogy ha belépek a sajátgépbe és onnan nyitom meg.
Na én rögtön le is szedtem a progit,ugyis nagyon keveset használom ezen a gépen a külsö HDD-t

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#2016) Ghandi válasza vhw (#2013) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Szerintem ez nem az árkategória miatt van,egyszerüen ez csak programozói hanyagság lehet.Haverom tavaly vette EZT az alaplapot és minden feszt lehet állitani gyári BIOS-al.Ez az alaplap még olcsóbb asszem olyan 9000Ft volt.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#2017) kukinyo válasza Ghandi (#2016) üzenetére


kukinyo
addikt

Egy véleményen vagyunk.Éppen ezért szeretnék írni nekik,hátha rájönnek és javítják a bios-t.
Szerintem erre minden alaplap képes fizikailag.Ez csak a bios hiányossága.

(#2018) Márton válasza Ghandi (#2015) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor sok haszna van :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2019) vhw válasza Ghandi (#2016) üzenetére


vhw
addikt

Én nem akarok lenni semmi jó elrontója :) van alaplap amelyik kicsit többet tud mint a másik, hasonló áron. De ennek anno a vásárlónak kellett volna utána járnia, mik az igényei, mennyi pénzért, és melyek azok a termékek a piacon amik ezt teljesítik. Mikor egy éve megvettem a lapomat, tudtam hogy mit várok el tőle és végül olyan lapot vettem ami számomra tökéletesen megfelel (annyi pénzért amennyit rászántam). Csak nem értem a gondolkodás módot; a saját vásárlás előtti felkészületlenségünket, miért a gyártón akarjuk most behajtani, és kérnénk többlet funkciók hozzáadására? Igen, talán módjában is állna hogy ezen változtasson, de miért tenné?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2020) kukinyo válasza vhw (#2019) üzenetére


kukinyo
addikt

Azt hiszem nem értjük egymást.
Teljesen meg vagyok elégedve a lap tudásával,megbízhatóságával.Itt nem a lappal van baj hanem a bios-al.Ez az egy "pici" hiányosság amit felfedeztem benne.
És igen is utána néztem vásárlás előtt hogy mit veszek.Csakhogy hasonló témákat olvasgatva (bármelyik féle,fajta alaplapról)másról sincs szó csak hogy ilyen fesz olyan fesz emelgetése,állítgatása.
Ki a fene gondolná hogy pont ebből az egy lapból ezt kihagyták.Elképzelhető hogy tényleg hanyagságból.Ezért ha felhívom rá a figyelmet lehet hogy javítják.

[ Szerkesztve ]

(#2021) Ghandi válasza Márton (#2018) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Lehet gyorsulást okoz,de akkor a gépben lévő HDD-nek is gyorsnak kell lennie.Lehet egy SSD-s PCn észre lehet venni gyorsulást.

Ooooo ha minden program teljesen alkalmas lenne arra amire számták.Kismillió sztorija van erre mindenkinek :D

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#2022) earlyrat válasza BluEyes (#1996) üzenetére


earlyrat
tag

köszi, megnéztem biosban, valami gixer lehet, mert az egész hw monitor rész ki van szürkítve,
így nem lehet állítani.
Gyári hűtő van a procin...
Érdekes, mert windowsból már lehet állítani a ventit.

Asus A320M-K, Ryzen 3 1300X, MSI Radeon HD 7770, Forza 8Gb DDR4 2400, Samsung 840 SSD, win 10 Pro

(#2023) Márton válasza Ghandi (#2021) üzenetére


Márton
nagyúr

"a gépben lévő HDD-nek is gyorsnak kell lennie"
Nem értem mi köze van hozzá, ez usb-t gyorsít nem?
A sata2-n logó vinyó mit számít?
Én a 30megámat akarom feljebb tolni usb3 és esata nélkül.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2024) Ghandi válasza Márton (#2023) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Hát nálam számit,mert ez végeredményben egy HTPC.Itt a hang volt a lényeg ezért vettem egyterrás WD Greent.Ez 5200-es,tényleg baromi halk de a gtyorsasága.....szerintem egy gyorsabb külsö vinyó többre képes mint ez a belső vinyó.Másoltam a külső vinyórol a belsöre és ha még be is kapcsoltam ebben a progiban a Turbo módot akkor sem ért el valami egetrengető gyorsaságot,igaz gyorsabb volt mint elötte,de nem sokkal.
Ha kiváncsi vagy rámérhetek a pontos adatokra,de nálam ennek lehet maga a belső vinyó szab határt.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#2025) Márton válasza Ghandi (#2024) üzenetére


Márton
nagyúr

Nemtudom, én nemrég vettem egy 500-as samsungot, szintén 5e fordulatos,
de 100megával olvas. A 7200-esem meg 110-zel. Na bumm.

De a lényeg: külső vinyóról, usb2 rack-ben sikerült 30mega/sec fölé menned?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2026) djcsabi89


djcsabi89
csendes tag

sziasztok.
van egy Asrock 4core Dual-VSTA alaplapom.a lap tökéletesen müködött,ki kapcsoltam a gépet és másnap nem indult el azota sem indul el!
tudna valaki segiteni hogy esetleg mi lehet a baja?
kondik nem puposak,égés nyomok nincsenek rajta.táp -ramok -videokártya tesztelve volt másik gépben és minden tökéletesen megy.
ha valakinek valami ötlete van kérem osza meg velem.

(#2027) djcsabi89


djcsabi89
csendes tag

sziasztok.
van egy Asrock 4core Dual-VSTA alaplapom.a lap tökéletesen müködött,ki kapcsoltam a gépet és másnap nem indult el azota sem indul el!
tudna valaki segiteni hogy esetleg mi lehet a baja?
kondik nem puposak,égés nyomok nincsenek rajta.táp -ramok -videokártya tesztelve volt másik gépben és minden tökéletesen megy.
ha valakinek valami ötlete van kérem osza meg velem.

(#2028) vhw válasza djcsabi89 (#2027) üzenetére


vhw
addikt

Próbáltad már másik slot-ba tenni a ramokat? csak egy darabbal próbálgasd végig mindet.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2029) Ghandi válasza Márton (#2025) üzenetére


Ghandi
aktív tag

30Mega?? Örülök ha tartósan tartja ez a belsö vinyó ezt a sebességet a két partición belüli másolásnál :D Komolyan!
Ez már az ujfajta advanced formátumu vinyó ami elméletileg Win7 kompatibilis.Valójában müködi vele,de hogy? :(((
Már érdeklödtem emiatt a forumon,nem tudtak segiteni hogy felgyorsítsam normális sebességre.
Holnap majd rámérek külsö vinyóval

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#2030) djcsabi89 válasza vhw (#2028) üzenetére


djcsabi89
csendes tag

hát még nem probáltam, de a ventilátorok sem pörögnek fel sajnos

(#2031) kukinyo válasza djcsabi89 (#2026) üzenetére


kukinyo
addikt

A bios jumper-ét nem piszkáltad?

(#2032) djcsabi89 válasza kukinyo (#2031) üzenetére


djcsabi89
csendes tag

a bios elem mellet fel raktam egy jumpert hátha töröl mindent és el indul de semmi.
legalább a ventilátorok pörögnének de semmi tudnám hogy a bios a rosz akkor újra lehetne írni.

(#2033) kukinyo válasza djcsabi89 (#2032) üzenetére


kukinyo
addikt

Ott 3 tüske van.Most rakd a jumper-t a másik kettőre.

(#2034) kukinyo válasza djcsabi89 (#2032) üzenetére


kukinyo
addikt

Most nézem a lapod manual-jába hogy nálad csak 2 tüske van.Kapcsold ki a gépet,tedd fel a jumper-t 5-10 mp-re azután vedd le.Bekapcs.

(#2035) djcsabi89 válasza kukinyo (#2034) üzenetére


djcsabi89
csendes tag

probáltam a jumpert rá rakni de semmi.

(#2036) kukinyo válasza djcsabi89 (#2035) üzenetére


kukinyo
addikt

Le is vetted?

(#2037) djcsabi89 válasza kukinyo (#2036) üzenetére


djcsabi89
csendes tag

igen levetem és semmi.se kép se hang :S

(#2038) kukinyo válasza djcsabi89 (#2037) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor sajnos nincs ötletem. :(

(#2039) Márton válasza Ghandi (#2029) üzenetére


Márton
nagyúr

30-40 mega tök átlagos bármely mai vinyónál ha két partició között másolsz.
nem értelek.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2040) jboris válasza kukinyo (#2038) üzenetére


jboris
tag

táp ?? havernak egyszer kiment a táp ... csak a led világítot se hang se kép se cooler pörgés ... próbáld meg másik táppal sztem . :D hátha :D

Sűrűn vagyok szóval PÜ jöhet nyugodtan. //TELEFONON DU.

(#2041) kukinyo válasza jboris (#2040) üzenetére


kukinyo
addikt

"táp -ramok -videokártya tesztelve volt másik gépben és minden tökéletesen megy."
Leírta hogy tesztelve volt. :)

(#2042) dexter8322


dexter8322
csendes tag

Hy

Asrock 880G EXTREME3 sAM3 alaplap gondolkodok elég jó kis cuccnak tűnik. Valakinek van róla tapasztalata meg köszönném ha meg osztaná velem :R :R :R :R

Dex

(#2043) jboris válasza kukinyo (#2041) üzenetére


jboris
tag

jaa ...sry ...nem nésztem annyira visza :D vagy nm figyeltem :S

Sűrűn vagyok szóval PÜ jöhet nyugodtan. //TELEFONON DU.

(#2044) kukinyo válasza dexter8322 (#2042) üzenetére


kukinyo
addikt

Szerintem ITT nézz körül,valszeg hamarabb kapsz választ a kérdésedre.

(#2045) dexter8322 válasza kukinyo (#2044) üzenetére


dexter8322
csendes tag

Kösz :R

Dex

(#2046) Coboy


Coboy
csendes tag

Hello mindenki!
Érdeklődnék, hogy van e valakinek tapasztalata a következő lappal kapcsolatban:
ASROCK P67 Extreme4
Gépvásárlás előtt vagyok és vagy a fent említett deszka, vagy egy Gigabyte p67a-ud4 lesz a választottam
Előbbi mellett az ára szól, utóbbi mellett a neve.
Pls segítsetek megkönnyíteni a választást.
A segítséget előre is köszönöm. :R

I am just a regular everyday normal guy... Nothing special about me Mother Fucka

(#2047) pallasattila


pallasattila
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám.
adott egy Asrock NF6G-Glan és egy AMD Phenom(tm) 9600 Quad-Core Proci.
ez mind szép és jó, de néha "bekattan", kékhalálozik. (valami second processor revice baja van), ha kell tudok képet linkelni a kékhalálról.
Windows 7 64-bit az OP rendszer.
Eleinte ritkán csinálta, de mostanában elég sűrűn, de míg nincs kékhalál, addig minden OK, a 2. mag is dolgozik (feladatkezelő azt mutatja).
Válaszotokat előre is köszönöm. :)

(#2048) norbe2


norbe2
csendes tag

Hello!
Egyedi gephazat egitettunk es az asrock h55 alaplapon nem tudom hova kell rakotni a bekapcsolo gombot. Tudnatok segiteni?

(#2049) vhw válasza norbe2 (#2048) üzenetére


vhw
addikt

A kézikönyve megvan? vagy ha nem akkor a gyártó honlapjáról leszedheted. Abban nézd meg, az "Onboard Headers and Connectors" fejezetben, ott a "System Panel Header" címszó alatt lesz egy rajz, hogy melyik tűre mit kell kötni.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2050) dízelracer


dízelracer
senior tag

Üdv. Segítségre lenne szükségem.

asrock P4V88+
celeron 2.66
2x 256/333 DDR
radeon 9250
80-as maxtor
nec dvd-rw

A fenti gépre kellene XP-t varázsolnom de sehogyan sem sikerül. Két IDE eszköz van a gépben. Pri. Master = HDD, Sec. Master = ODD. Telepítő lemez be, Load Default Settings után boot sorrend beállítás és hajrá. Rögtön a telepítés megkezdésekor a "számítógép hardverkiépítésének vizsgálata" szöveg után csak fekete képernyő fogad. Nem lép tovább. A lemez forog még egy ideig aztán az is megáll. Kipróbáltam, hogy az írót áttettem Slave-re, Cable Select-re de az eredmény ugyanaz. Átraktam az írót ugyanarra az IDE csatornára amin a vinyó is van (vinyó: master, író: slave majd cable select) az eredmény ugyanaz. Buzerálásmentes XP SP2 lemez is pont ugyanott akad meg mint a Death XP. Arra gondoltam, hogy elállíthattam valamit biosban. Bios reset után sem változott semmi. Kíváncsiságból telepítettem rá egy linuxot azzal tökéletesen működik a gép. Próbáltam linux után XP-t tenni rá akkor tovább ment ugyan a telepítő le tudtam formázni elkezdte felmásolni a szükséges file-okat de az első telepítés közbeni automatikus újraindításkor megint megakadt. Csak egy villogó kurzor jelenik meg a képernyőn. Azt is mondták, hogy kapcsoljak ki minden energiagazdálkodási funkciót és akkor felkúszik az operációs rendszer. Hát nem. Cseréltem IDE kábelt nem segített, átraktam a vinyót az én gépembe leformáztam majd visszatettem de semmi ugyanúgy elakad a telepítő. Érdekes mert linux-al meg tökéletesen működik a gép :U . Nem vagyok nagy gép guru de azért megfordult pár gép a kezem alatt. Sosem találkoztam még ilyesmivel.

Valakinek ötlete, javaslata, tippje? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.