Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) Imilenni


Imilenni
addikt

Hello emberek!
A segítségeteket szeretném kérni.... Most éppen alaplapot és processzort szeretnék vásárolni de nem tudom hogy melyiket érdemes.
Az 1. versenyző: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=N68-VGS3%20FX&cat=Specifications
2. http://www.asrock.com/mb/overview.hu.asp?Model=960GM-GS3%20FX&cat=Specifications

A Proci amit kinéztem : AMD Athlon II x3 450 3.20 GHz
Ugyebár ezt a procit lehet 4. magosítani és azt is szeretném
Pénz szűkében vagyok ezért nem tudom a kiszemelt lapot venni ( http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=870%20Extreme3%20R2.0 )
4 GB RAM-ot gondoltam mert igazából a BF3 miatt veszek csak gépet.
Ha nem is lehet 4. magosítani az alaplap miatt az sem baj.... csak legyen jó.
Szóval az 1. vagy a 2. -számú lapot vegyem??
Fontos!
Előre is kösz a válaszokat :D

Press "F" to pay respects.

(#3152) djculture válasza Imilenni (#3151) üzenetére


djculture
félisten

A második számú versenyzőt vettem nemrég előtte egy n68c-s ucc-as asrock volt nekem /1 számú versenyzőn is ez a chipset van/. Elsővel egy bajom volt a melegedés viszont a tuning jobban ment vele. A második meg fx alá sokkal jobb. A z első versenyző max 95w procikat kezel.

(#3153) Imilenni válasza djculture (#3152) üzenetére


Imilenni
addikt

Akkor a 2. számú jobb ha procit szeretnék húzni? mármint csak a max 95w miatt mert ugye az 1. csak addig tudja de úgyviszont nem lehet húzni a procikat meg +1 mag vagy lehet de kis órajelen menne az 1. számú-val a proci nem???
Akkor a 2. számú jobb lenne nem?

Press "F" to pay respects.

(#3154) djculture válasza Imilenni (#3153) üzenetére


djculture
félisten

Ja a 2 számú jobb.

(#3155) Imilenni válasza djculture (#3154) üzenetére


Imilenni
addikt

köszi :R :R

Press "F" to pay respects.

(#3156) pook20


pook20
aktív tag

sziasztok
a következő lenne a kérdésem:

van egy ASRock 760GM-GS3 alaplapom!/benne DualCore AMD Phenom II X2 Black Edition 555,proci!/ és az lenne a kérdésem hogy szerintetek jo bele phenom II X6-os proci?ha igen ti melyiket ajánlátok?/tuning sem utolso/ és lehetőleg Black Edition-os?

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3157) balu999 válasza pook20 (#3156) üzenetére


balu999
tag

Ha a proci foglalat azonos akkor jó bele.

(#3158) zibo73 válasza pook20 (#3156) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Igen jó bele ez mind jó!
:DD

(#3159) djculture válasza pook20 (#3156) üzenetére


djculture
félisten

Jó bele csak újonnan már x6 .ot nem fogsz kapni, ugyanis január óta nem gyártják a készletek meg kifogytak. A phenom x4-ek is már raktárról mennek, de már azokból is kevés van.

(#3160) harlyngton


harlyngton
tag

Üdv

Hozzáértőktől kérdezném, a h67 memória freki korlátját nem lehet valahogyan átugrani?
Másik bios/efi?

(#3161) pook20


pook20
aktív tag

köszi:)

djculture:

http://www.argep.hu/trend/AMDP/AMD-PHENOM-II-X6-1100-T.html

itt vannak még:) /csak kiváncsi voltam rá hogy belemegy-e!:))/

és mi a különbség
dobozos verzió és a box és AM3 verzió között?

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3162) djculture válasza pook20 (#3161) üzenetére


djculture
félisten

Ha megnézed első ötöt néztem csak meg:
Központ:
Nincs raktáron, érdeklődjön telefonon!
DunaPlaza:
Nincs raktáron, érdeklődjön telefonon!

Nincs készleten, rendelhető
Készlethiány

Elérhető: Rendelésre

Egyik helyen sincs, az egyik nagykerből vettünk nemrég 2db ami az utolsó volt, egy két db kínlódik még ismeretlen boltokba. Ha valahol van akkor minél hamarabb vedd meg.
A dobozos meg box meg ugyanaz, hűtővel egy papírdobozba csomagolva.

[ Szerkesztve ]

(#3163) pook20 válasza djculture (#3162) üzenetére


pook20
aktív tag

ok köszi!:))

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3164) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Aki esetleg Asrock H77 Pro4/MVP lapot vesz, az figyeljen, hogy a CPU Fan PWM szabályzás most sem sikerült.
A tx3 hütőm ventije 500-2200 között tudna szabályozni, de ez 1500-ról indítja 1-es szinten.
Gondolom a többi új Asrock lapnál is így van ez. Nem értem, miért csinálják ezt.1500 on nagyon hangos a venti.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3165) Wind-Storm válasza Ace Ventura (#3164) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem mindenki vesz olyan ventis procihűtőt aminek a ventije max fordulaton 2200RPM-mel forog..
Nekem ez lenne a legkisebb gond az akár teljesen passzív üzemben is működő gépemmel :)

(#3166) Imilenni


Imilenni
addikt

Hali :)
Azt szeretném kérdezni hogy A procihoz adnak e hűtő pasztát s ha nem akkor muszáj e bekenni vele a procit?
bocs h ide írok de életbevágó!

Press "F" to pay respects.

(#3167) Wind-Storm válasza Imilenni (#3166) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Stock coolerekhez általában adnak.
A proci hőátadó felületére kell kenni, majd rátenni a procihűtőt, de lehetőleg ne folyjon a proci lábaihoz be meg ilyen helyekre, pláne ha ezüstös!

[ Szerkesztve ]

(#3168) djculture válasza Imilenni (#3166) üzenetére


djculture
félisten

Ha boxos procit veszel a dobozba csomagolt hűtőre már rá van kenve a cucc, csak a védőt kell leszedni róla és mehet a procira.

(#3169) Wind-Storm válasza djculture (#3168) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Vagy az, csak elfelejtettem írni...

(#3170) djculture válasza Wind-Storm (#3169) üzenetére


djculture
félisten

Jobb volt a régi tubusos módszer mert még bőven volt annyi a tubusban hogy párszor átpasztázható volt belőle. De manapság már evvel is spórolnak.

(#3171) Wind-Storm válasza djculture (#3170) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Bár néha olyan szar a gyári is... :U

(#3172) Ace Ventura válasza Wind-Storm (#3165) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ez egy sima 9 cm-es normál venti.
Ha egy 12 cm-est hűtőt teszel rá, akkor is magasabb fordulaton kezdi tekerni, ahol az is hangos.
Szerintem ez egy óriási hiba az asrock részéről...

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3173) Wind-Storm válasza Ace Ventura (#3172) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A gyári megadott maximumnál nem foroghat magasabban.. és mondjuk egy max. 1500RPM-esnél ez nem feltétlen lesz gond.

(#3174) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok, Leszeretném cserélni a konfigomat, de csak lassan megy Gondoltam veszek egy lapot amibe bele megy a CPU és a többit utána tudom fejleszteni nagyobbakra, A mostani konfigom
ASUS M2N e sli
AMD athlon 64 X2 Dual core 6000+
4*1Gb DDR2 1066Mhz

Ha jól néztem ebbe a lapba bele menne a CPU-m és akkor tudnám használni a géped amedig nem veszek egy nagyobb CPU t bele ASROCK
csak azt nem tudom hogy a memóriák jók lennének e bele?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#3175) djculture válasza steve24 (#3174) üzenetére


djculture
félisten

Nem jó mert abba a lapba ddr3 való te neked ez kell: [link]

Ebbe belemegy a ddr2 is /sárga foglalat/ és később ha cpu-t cserélsz belemegy a ddr3 is /kék foglalat/.

[ Szerkesztve ]

(#3176) steve24 válasza djculture (#3175) üzenetére


steve24
aktív tag

Értem, és ha bele raknám mind a 4db DDR2 memot? vagy a DDR3 foglalata más milyen?
És ha 4db DDR3 memót rakok bele. akkor csak 1066MHZ mennek ha marad az eredeti CPU?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#3177) djculture válasza steve24 (#3176) üzenetére


djculture
félisten

Az eredeti lapba amit kinéztél nem tudsz beletenni ddr2 ramot max kalapáccsal mivel ddr3 való bele és annál máshol van a kivágás. Abba a lapba csak ddr3 modul rakható.
A procid nem tud kezelni ddr3 ramot mivel régi am2 proci miben ddr2 memória vezérlő van.
Amit én linkeltem azon alapon van 2db ddr2 és 2db ddr3 foglalat. Az az egyetlen megoldásod, vagy cseréled az egészet, lapot+procit +memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#3178) steve24 válasza djculture (#3177) üzenetére


steve24
aktív tag

Köszi, akkor más a fogalalata.. ok, csak tájékozódom... Köszi :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#3179) Imilenni


Imilenni
addikt

Hali
Nem akartam ideirni mert nem tartozik ide de jó lenne a segítségetek: [link]Itt a 416-os komentben irtakra tudnátok válaszolni? nem akarom ide is leírni..
előre is köszi :))

Press "F" to pay respects.

(#3180) djculture válasza Imilenni (#3179) üzenetére


djculture
félisten

Tökéletesen fognak működni akkor ha a táp legalább tud 18A 12 volton...

[ Szerkesztve ]

(#3181) Imilenni válasza djculture (#3180) üzenetére


Imilenni
addikt

köszkösz hogy segitettél :R :R

Press "F" to pay respects.

(#3182) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!

Van valakinek ASROCK B75 Pro3-M lapja?

Ha igen, kérnék tőle egy kis beszámolót (tapasztalatok), akár privátban is!

NAGYON KÖSZÖNÖM! :R :R :R :R :R

(#3183) cashback válasza drahotab (#3182) üzenetére


cashback
őstag

Erre én is várnék választ...
Most gondolkodom a beszerzésen és ha negatív a dolog akkor egy régebbi H67-et választanék.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3184) cashback válasza cashback (#3183) üzenetére


cashback
őstag

Hát megrendeltem... B75 PRO3-M
Jövőhét közepe/vége környékén lesz nálam. Akkor tudok személyes tapasztalatok írni, de neten amit találtam róla az egész kecsegtető.

Tudásban nagyon korrekt... a kérdés hogy mennyire lesz stabil.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3185) Folee


Folee
tag

Jó napot, kedves emberek!
Segítséget szeretnék kérni, mivel nem vagyok hozzáértő.
Adott egy régi konfig:

Alaplap:
CPU típusa DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (15 x 200)
Alaplap neve ASRock Wolfdale1333-D667 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
Alaplapi lapkakészlet Intel Lakeport-G i945GC
Rendszermemória [ TRIAL VERSION ]
DIMM1: Kingmax KLDD48F-B8NU5 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
BIOS típusa AMI (06/30/08)
Kommunikációs port Kommunikációs port (COM1)
Kommunikációs port ECP nyomtatóport (LPT1)

Megjelenítés:
Videokártya Intel(R) 82945G Express Chipset Family (224 MB)
3D gyorsító Intel GMA 950
Képernyő LG L194WT (Analog) [19" LCD] (170136864)
Képernyő LG L194WT (Analog) [19" LCD] (170136864)

Multimédia:
Hangkártya Realtek ALC662 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Háttértár:
IDE vezérlő Intel(R) 82801G (ICH7 Family) Ultra ATA Storage Controllers - 27DF
IDE vezérlő Intel(R) 82801GB/GR/GH (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller - 27C0
Háttértár vezérlő Virtual DAEMON SCSI Controller
Floppy meghajtó Hajlékonylemezes meghajtó
Lemezes meghajtó MAXTOR STM3160215AS (160 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Optikai meghajtó HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20 (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:22x/8x, DVD-RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
Optikai meghajtó V386 STEALTH DVD SCSI CdRom Device (Virtual DVD-ROM)

A "TRIAL VERSION"-t az Aida64 írta értelemszerűen. :)
A gép idáig irodai célokat használt hibátlanul, illetve egy hibával, de arról később.
Az asszony gépe még ennél is régebbi és kiadványszerkesztésnél (Photoshop, Corel Draw, Quark, stb.) gyakran letérdel a nagy méretű fájloktól.
Hogy új gépet vegyünk neki, arra jelenleg nincs keret, a fenti konfigot szeretném feljavítani, hogy az asszony tudjon normálisan dolgozni.
Ti milyen megoldást javasoltok? Egyáltalán lehet még ehhez az alaplaphoz nagyobb teljesítményű dolgokat kapni? És ha igen, kb. milyen összegre rúgna egy ilyen feljavítás?
Még egy dolog. Az egyetlen hibája a gépnek, hogy ha bemelegszik, akkor a proci ventilátora iszonyat hangosan pörög. A BIOS-ban levettem alacsonyra a fordulatot, ennek ellenére felpörgeti. Ha leveszem a gépház oldalát, akkor csendes, de gondolom, jobban porosodik. Tehát, kellene még egy új, csendes hűtő is. :)
Előre is köszönöm a segítséget!

(#3186) djculture válasza Folee (#3185) üzenetére


djculture
félisten

A pentium d helyett egy normális core 2 duo-t kell venni bele, a rendelkezésre álló kerettől függően... A ram is halál kevés benne, minimum manapság a 2G dd2. Egy alapszintű pciex vga se ártana bele mert photo shopra meg grafikai programokra intel gma-t használni esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#3187) djculture


djculture
félisten

Tehát alaphangon kell bele egy:
E6600 proci /18k az új/
Sapphire Radeon HD5450 512MB 64bit DDR3 PCI-E vga /8k az új/
+1gb ddr 2 800 /3500ft az új/ De ez csak xp esetén lesz elég! Más rendszerhez 2db 2gb ddr 2 800mhz kell, pláne az adott felhasználáshoz!

[ Szerkesztve ]

(#3188) djculture


djculture
félisten

Egyébként most melózom így nem érek rá átnézni az árakat, de egy s1155 asrock lap+ g530 celeron meg 4gb ddr3+ hd5450-el szerintem jobban járnál, mint erre a matuzsálemre költeni. Az nem is melegszik és a g530 simán megeszi reggelire az e6600-at is .

[ Szerkesztve ]

(#3189) drahotab válasza cashback (#3184) üzenetére


drahotab
tag

Szia!

Légyszi írj majd egy beszámolót!

Ha a többieket nem érdekli, akkor nekem privátban!

(#3190) drahotab


drahotab
tag

Ja és az csak legenda, hogy az Asrock lapoknak hibás szokott lenni a venti vezérlése?

(#3191) djculture válasza drahotab (#3190) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ, van olyan modell aminél a legalacsonyabb fordulatszám is túl magas egyeseknek. Engem nem érdekel inkább zajoskodjon mint hogy elszíneződjön a proci érintkezője, mint legutóbb az egyik srác 2600k procija. Ezek a modern új procik nem nagyon bírják se a melegedést se ha túl nagy az áramfelvételük.

Én 8-asra beállítom a biosba meg hogy maxon csak akkor pörögjön ha 50 fokos lesz a proci. Így tökéletes.

(#3192) Folee válasza djculture (#3188) üzenetére


Folee
tag

Köszönöm a segítséget!
Akkor elgondolkodom az újabb cuccokon, bár akkor már egy új Windowst is venni kell.
A videókártya mindenképp kell? Eddig úgy tudtam, hogy csak játékhoz fontos.

(#3193) djculture válasza Folee (#3192) üzenetére


djculture
félisten

Mivel a beépített Intel nem igazán kiadványszerkesztésre és grafikai programokra való, ezért nemárt venni még ha egy legkisebb legolcsóbbat is vesz az ember. Ha nem akarsz venni akkor amd apu-k /fm1 és majd a fm2/ körül nézegess. Azokba eleve benne van egy normális radeon hd vga.

(#3194) cashback válasza drahotab (#3189) üzenetére


cashback
őstag

Meg lesz a beszámoló. Lehet hogy valami cikk szerűt dobok majd össze... majd idő függvényében meglátom mit tudok alkotni.

Anno volt valami mendemonda hogy AsRock lapok tipikus venti vezérlőjével van gond, de nekem már volt pár ilyenem (770DE+, 790GX, N68... régebbiek is de passz milyen típussal) és én nem találkoztam ilyen gonddal. Mondjuk általában manuálisan állítottam a sebességet illetve nagy és csendes hűtéseim voltak (általában 12cm-es ventivel - max 1200RPM)

Most majd egy darabig még gyári intel hűtést használom (ha lesz rá keret akkor valami brutál csöves szerkezetet szerzek be, ha kell ha nem a procinak ;] )... kiderül mennyire lesz zajos.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#3195) flash-


flash-
veterán

ki az asrock lapok importőre v forgalmazója?
leégett az asrock lapom es nem vonatkozik erre a garancia ezt nmondták ott ahol vettem.
mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3196) djculture válasza flash- (#3195) üzenetére


djculture
félisten

Ide is beírom a diablo3 topikba láttam a történetet, de sajnos nincs jó hírem:
Sajnos ha égett a cucc arra tényleg nincs garancia bármilyen hihetetlen ez így van. Ha egy fet szétmegy vagy kondi szétmegy stb vagy valami azon nem szoktunk problémázni, de ha égés van láthatóan a nyákon vagy a foglalatokon/slotokon azt semmilyen gyártó nem cseréli ki.

(#3197) flash- válasza djculture (#3196) üzenetére


flash-
veterán

nem az én hibámból égett le.
de tanultam.ezentúl csak kéz alól fogok venni dolgokat.barom voltam hogy kiadtam sok pénzt vadiúj cucokra.
ezentúl azt fogom töredék áron megvenni amit lehet pont tőletek loptak el azelőtt

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3198) djculture válasza flash- (#3197) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos az ilyenkor már megállapíthatatlan kinek a hibájából égett szét, így a gyártó mossa a kezét, innentől az adott bolt főnökén/tulaján múlik az egész. De gondolhatod hogy ebben a gazdasági helyzetben nem nagyon szokták át vállalni a kárt.

[ Szerkesztve ]

(#3199) Achilles83


Achilles83
csendes tag

Sziasztok!Szerintetek az miért lehet hogyha lerakom hibernálva a gépet, akkor felébresztéskor két-három próbálkozásra indul el, mintha ki-be kapcsolgatnám.Normál leállításnál nem csinálja.Az alaplap tipusa Asrock h61m/u3s3, ja és pár napos bios frissítés van rajta, és a régi biosokkal is ezt csinálta.

(#3200) cashback


cashback
őstag

Tegnap megjött az AsRock B75 Pro3-M lapom.

Eddig minden szép és jó, de újra kellene telepítenem a rendszert, mert ez már kezd túl sokat kurblizni (ha elkezdem takarítani több időt vesz igénybe mintha újra húznám az egészet és a hatás sem garantált)... szóval így fals adatok is produkálhatnak a tesztek.

Amit hirtelen el tudok mondani...
Csomag tartalom: hátlap, cd, leírás+555 ismertető, 1db sata2 kábel, 1db sata3 kábel
UEFI (ECS után) veszett gyors, kényelmes.

Tesztprogramok fele nem ismeri még fel a lapot.

1nagatív tapasztalat.
Olyan mintha 3mm-rel beljebb kerültek volna a felfogató furatok a lapon, így nem illeszkedik tökéletesen a házhoz és a hátlaphoz (CM690). Belerakható rendesen, nincs máshol gond, csak a hátlapnál.
Annyira nem zavaró a dolog, csak furcsa, hogy van egy kis hézag a hátsó érintkezők és hátlap között. (HDMI portnál figyelni kell, mert könnyen belecsúszik a hátlapi érintkező a csatlakozóba :B )

Ha valakit valami konkrét teszt érdekli az írjon rám... hétvégén megoldom már egy szűz rendszerrel.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.