Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Philips SHP2500 fejhallgatót. Az lenne a gondom hog ha a hátsó panelhez csatlakoztatom akkor halkabb mert hangszórónak ismeri fel és nem fejhallgatónak. Ezért hogyan tudnám átállítani hogy ne hangszóró legyen hanem fejhallgató? Realtek HD Audio Managerbe nem tudom átprogramozni valami miatt. Hiába kattintok az aktív csatlakozóra nem hozza elő ezt az ablakot. Windows 7-ről van szó. :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#3852) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Van egy új konfogom és az alaplapja:

[link]

Amit feltelepített a cd-ről az a sok kis program pontosan mi?

Úgy írja itt,hogy csak 32-bites verzión tudom használni?
[link]

Mik az előnyei ezeknek,és hogyan kell ezeket pontosan használni?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

Üdv: feri1

(#3853) Milka 78 válasza feri1 (#3852) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mennyi memória van a gépedben(adatlapod töltsd ki úgy egyszerűbb segíteni ;) )?

[ Szerkesztve ]

(#3854) feri1 válasza Milka 78 (#3853) üzenetére


feri1
aktív tag

ASRock Z77 PRO3 alaplap

Intel Core i5 3.2 GHz dobozos Socket 1155 i5-3470 /BX80637I53470/

8GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX (2x4GB) (KHX1600C9D3K2/8GX) CL9

1TB Seagate 3.5" 7200rpm 64MB SATAIII winchester (ST1000DM003)

ASUS Radeon HD7850-DC2-2GD5-V2 2GB GDDR5 PCIExpress

Fractal Design Core 3000 táp nélküli fekete ház (FD-CA-CORE-3000-USB3-BL)

Chieftec 500W tápegység (CTG-500-80P) dobozos

Samsung SH-224BB/BEBE SATA DVD író fekete OEM

23" DELL U2312HM LCD monitor fekete

(#3855) Milka 78 válasza feri1 (#3854) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na akkor a fenti memóriás progira semmi szükséged nem lesz.Én spec soha nem telepítek fel semmi programot a cd-ről csak az alaplapi drivereket,mert a nagyja úgy is marketing és hátrányom sincs belőle ha nincs fent.

(#3856) feri1 válasza Milka 78 (#3855) üzenetére


feri1
aktív tag

A drivereket akkor nem a cd-röl telepíted?Asrock oldaláról töltsem le?

A Vga cd-t se telepítsem legközelebb?

Erre a konfigra akkor maradjon a 64 bit?

(#3857) Milka 78 válasza feri1 (#3856) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mivel külön vga-t használsz(azt meg az AMD oldaláról a legfrissebbet) szerintem ne telepítsd(én sem szoktam).A cd-ről telepítem az alaplapi drivereket(hangkártya,hálókártya,usb3,stb...),de ha van frissebb akkor az Asrock oldaláról szoktam letölteni.8gb-memóriához egyértelműen 64-bit kötelező,mert a 32bit csak 3.6gb-t tud megcímkézni,így ez bukó.

(#3858) dedy19


dedy19
tag

Sziasztok.

N68-S3 UCC

ez a lap kezeli az Athlon x2 3800+ procikat???

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#3859) Milka 78 válasza dedy19 (#3858) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem.Csak AM3-as (DDR3-as)procikat kezel.De EZ kezeli.

(#3860) dedy19 válasza Milka 78 (#3859) üzenetére


dedy19
tag

értem!
és ha bele rakom a pricit akkor az AM2-hez ddr2 memórria kell?
nem megy DDR3-mal??

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#3861) Milka 78 válasza dedy19 (#3860) üzenetére


Milka 78
nagyúr

AM2 csak ddr2-vel megy.

(#3862) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

Asrock775VM800as lapom van - legutolsó 1.5-ös BIOS-sal frissítve - amin ugye két SATA csatlakozó van. Vettem hát egy 1 TB-os vadi új Hitachi Ultrastar HDD-t SATA II csatlakozással - csakhogy nem látja a BIOS !!! Próbáltam mindenféle beállítást de semmi, mintha ott se lenne. :O
(Az IDE- PATA-ágon látszik az ottani master HDD)
Mivel két napja vettem - a SATA kábellel együtt - visszavittem a boltba. Felrakták egy ottani gépre az ott vett SATA kábellel - ott ment - semmi baja. "Hja kérem - a VIA chipset a baj ! Azért nem ismeri fel a SATA-eszközt, mert VIA-s alaplap - hiába van rajta SATA csatlakozó ! " - mondta a fickó.
Hazahoztam, újra beraktam a SATA ágra, az IDE-s winchesterre pedig feltettem az XP-t - az sem látja - pedig XP telepítés közben floppyról beadtam a RAID vezérlő drivert.

Mit tehetnék ? (Már azzal is megbékélnék, ha csak háttértároló lenne, és az XP maradna az IDE-s winchesteren... :O :O :O )

Tud segíteni valaki ?

Hja kérem ! A Belváros !...

(#3863) djculture válasza jasonka (#3862) üzenetére


djculture
félisten

venni kell egy pci satakártyát és arra kötni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3864) jasonka válasza djculture (#3863) üzenetére


jasonka
aktív tag

Kösz az ötletet - hajlok rá... :C

És ez biztos jó lenne ? :F
De ugye ezzel boot-os XP telepítésről szó sem lehet ?

(A SATA.- (P)ATA átalakítók megbízhatatlanok - v. hasonlót tudnak csak lassú adatsebességgel ?)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#3865) djculture válasza jasonka (#3864) üzenetére


djculture
félisten

- Bootolható meghatók támogatása... Írja is:) Átalakítók azok felejtősek, fele nem működik másik fele meg lassan.

[ Szerkesztve ]

(#3866) jasonka válasza djculture (#3865) üzenetére


jasonka
aktív tag

Hűűű - akkor ez megoldás lenne !!! :DD :DD :DD

(Azért - bár egyelőre az XP-t eszem ágában sincs lecserélni - "előre tekintve" a Win7 nem támogatja ?)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#3867) djculture válasza jasonka (#3866) üzenetére


djculture
félisten

Nem tudom meg kell nézni a gyártó honlapján legtöbbször van win7 driver is.

(#3868) jasonka válasza djculture (#3867) üzenetére


jasonka
aktív tag

Hát ez igazán nagyszerű ! Köszönöm !

(Most már csak azt vizslatom, vajon itt a legolcsóbb-e ? - sajnos nekem nagyon nem mindegy... :(

Hja kérem ! A Belváros !...

(#3869) djculture válasza jasonka (#3868) üzenetére


djculture
félisten

Az a lényeg sima pci legyen (jobb lenne pciex de az nincs a lapodon) és sata2 kompatibilis, nem a sebesség miatt hanem mert újabb chipset és jobban kezeli a nagy vinyókat.

[ Szerkesztve ]

(#3870) totyak


totyak
aktív tag

AsRock N68 GS3 UCC lap megkajál 8Gb ramot (2x4-ben lenne)? Néztem a támogatási listát, de 4Gb-os modulok csak elvétve fordulnak elő.

(#3871) djculture válasza totyak (#3870) üzenetére


djculture
félisten

Nekem a c-gs ucc-be volt 2 db 4 gigás modul, ami ugyanezen chipset. Kingston kingmax 4 gigás nem extra modulok biztos hogy mennek benne.

(#3872) totyak válasza djculture (#3871) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm :R

(#3873) lajafix válasza jasonka (#3862) üzenetére


lajafix
addikt

(nem írtad ezért kérdezem, hogy a SATA port nincs letiltva ugye a BIOSban? használtad már a lap SATA portjait?)

Rock'n Roll

(#3874) jasonka válasza lajafix (#3873) üzenetére


jasonka
aktív tag

Köszi az ötletet - ilyen letiltási menüpont nincs - mint kiderült ROSSZ VOLT a két SATA csatlakozó... :O

Hja kérem ! A Belváros !...

(#3875) tibur5555


tibur5555
csendes tag

Sziasztok,
ASRock N68C-S UCC alaplapom van, szeretnék bele venni egy új processzort. Meg tudjátok mondani, hogy a AMD Phenom II X4 955 dobozos AM3 Black Edition belemegy-e? Esetleg az AMD FX 4 vagy 6 sorozat tagjai?
Jelenleg 2x2 gb DDR2-as ram van benne. Az új processzorhoz le kell cserélnem DDR3-asokra, vagy maradhatnak a régiek? Előre is köszönöm.

(#3876) shootme2 válasza tibur5555 (#3875) üzenetére


shootme2
aktív tag

Az Fx-et nem támogatja a Phenom II X4 955 jó bele de csak a 95W-os C3-as verzió. Maradhat a DDR2 de én tuti lecserélném DDR3-ra.

(#3877) Milka 78 válasza shootme2 (#3876) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na a 955be C3 nem 95w-s hanem 125-ös és a támogatási listában sincs benne :N

tibur5555 : Elméletileg a lap nem támogatja,de bele tudod rakni csak alul kell feszelni a procit.Az már más kérdés,hogy a tuningot el is felejtheted a lapba,mert gyenge a lap táprésze elég harmatos.960T-t tudsz belerakni(na azt elég nehéz szerezni),esetleg X6 1035/45/55-öst.

[ Szerkesztve ]

(#3878) shootme2 válasza Milka 78 (#3877) üzenetére


shootme2
aktív tag

Létezik 95W-os 955 [link] [link]
Egyébként a 945-ben hajszál pontosan ugyanaz a mag van csak 200Mhz-el kisebb órajelen az a 200Mhz pedig nehogy már 30w-ot jelentsen.
Az hogy nincs benne a listában semmit nem jelent a 945-rajta van ami gyakorlatilag csak az egyel kisebb szorzóban tér el és a saját N68-S3 UCC lapomban is vígan szalad 3.1-es kistesója (tuningolni is lehet) ami szintén nincs a listán úgyhogy a 3,2-es 955-nek is illene mennie benne.

[ Szerkesztve ]

(#3879) Milka 78 válasza shootme2 (#3878) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Legyen igazad.Valószínű nem égettem el egy ugyan ilyen lapot a 955be C3-asommal ami 125w-s proci.Az általad említett proci nem BE így nem is értem miről beszélünk,ráadásul OEM tálcás cucc amit elég izgi beszerezni.Hazánkba a 125W-s Deneb magos 955be-ket szórják.A 955be-m volt ami 1.320v-s alapfesszel rendelkezett és volt ami 1.360v-vel ami igen csak 125w-s TDP.Az alaplap gyártója meg nem véletlenül nem rakta listába.

[ Szerkesztve ]

(#3880) djculture


djculture
félisten

Működik de teljesítmény centrikus beállításban nagyon terhelgetni nem érdemes mert ilyenkor a cpu foglalat felett lévő fetek átmennek fűst gép effektusba. Amúgy így is veszettül tudnak melegedni a chipset bordával együtt. Érdemes arra tenni egy ventit mert nem lesz hosszú életű az alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#3881) shootme2 válasza Milka 78 (#3879) üzenetére


shootme2
aktív tag

Én sem értem miről beszélünk ugyanaz a C3 deneb mag van benne ugyanazon a 3.2-es órajelen üzemel az egyetlen különbség a szorzózárban van attól meg nem lesz hirtelen 125w a 95w-ból. Azért írják a be-re hogy 125W mert azt tuningra szánják (mi másért fizetne felárat az ember a szorzózár mentességért) úgy meg már nem fog beleférni a 95W-ba.

(#3882) Milka 78 válasza shootme2 (#3881) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem elbeszélünk egymás mellett.A kérdés a 955Be-ről szól amiből nincs 95w-s.Sima 955-ből van(és kapható is,most,hogy jobban utána néztem),de ugye a kérdés nem erre irányult.Ha ez még nem lenne elég a sima 955-ösből van 95w-s és 125w-s is és mindkettő C3-as Deneb magos(itt le kell informálni az eladó félt,hogy mit is ad el).A BE-is menne(nem támogatja a lap hivatalosan),de alul kell feszelni,mert mint ahogy a fent djculture kolléga is említette a lap erre gyenge(mint én is tapasztaltam).A prociknál meg válogatják,hogy befér e a 95w-s keretbe,ha meg nem megy a 125w-s dobozba,hiába ugyan olyan magot használ.A TDP keret meg a gyári beállításokra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#3883) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok! Egy Asrock 880GMH/U3S3 alaplapom van és szeretnék wake up on lan parancsot küldeni a gépnek, Androidos telefonról, csak sajnos nem kapcsol be a gépem. Doksi szerint a deszka támogatja a WOL funkciót, BIOS-ban nem találtam erre vonatkozó állítási lehetőséget, pedig arra gondoltam hogy ki van kapcsolva. Valaki próbált már hasonlóval elmolyolni?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#3884) tiop válasza lehella (#3883) üzenetére


tiop
tag

Üdv
Összeraktam egy gépet
Asrock H61M-GS lap
i5 3570k proci
2*4GB kingston DDR3 1333
500W Kolink táp
500 GB WD sata winyo.
Asus HD 6670 video
A gép semmit nem csinál,bios sem jön be,a ventik felpörögnek semmi több,párszor újraindul magától, utána nem történik semmi bekapcsolva marad,de se kép se hang.Cmost reseteltem már.
Valakinek valami tipp?köszi

(#3885) Milka 78 válasza tiop (#3884) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Próbáld meg egy memóriával+cserélgesd a slottokba is+a kolink táp sem egy életbiztosítás(bár szerintem memória lesz).

(#3886) djculture válasza tiop (#3884) üzenetére


djculture
félisten

Több mint valószínű hogy nem a P1.50 bios verzió van az alaplapon ami kell mert ez alatt nem kezeli a Ivy Bridge procikat.

[ Szerkesztve ]

(#3887) tiop válasza Milka 78 (#3885) üzenetére


tiop
tag

Megpróbáltam de minden ugyan az mint volt.Kivettem a videokarit is,alaplapival próbáltam de semmi.

(#3888) tiop válasza djculture (#3886) üzenetére


tiop
tag

Üdv
Ezt sajnos nem tudom megállapítani mert a bios képernyő sem töltődik be,de hangot sem ad se egy sípolás vagy valami ,semmi.Ilyenkor mi a teendő?Visszavinni a lapot a boltba?

(#3889) djculture válasza tiop (#3888) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos ez ilyen csak sandy bridge procival lehet ilyenkor frissíteni a biost.

(#3890) Kisfundy válasza djculture (#3889) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok nemrég szereztem egy ilyen lapot,és miután feltettem a windowst vettem észre hogy időközönként feldob nekem egy ablakot hogy a windows nem ismer fel valamilyen usb-s eszközt.
Na már most mivel csak az egér és a billentyűzet van bedugva,és nem velük van a baj,tehát egy üres csatlakozóra érzékel valamit így értetlenül állok a történtek előtt!
valakinek valami ötlet?
alaplapi tüskékre dugtam már külső usb-t,az működik,de ha letiltom bios-ba az alaplapit,akkor ez sem működik!

(#3891) djculture válasza Kisfundy (#3890) üzenetére


djculture
félisten

Bemész az eszközkezelőbe és megnézed van e sárgával jelzett eszköz, valószínűleg IR header lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3892) Kisfundy válasza djculture (#3891) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Mi az a "IR header"? :U

[ Szerkesztve ]

(#3893) Kisfundy válasza Kisfundy (#3892) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Egyébként van felkiáltó jel,le is tiltottam,de így is csinálja!

(#3894) djculture válasza Kisfundy (#3892) üzenetére


djculture
félisten

infra port vezérlő.. Régebbi lapokon divat volt manapság átvette a helyét a bluetooth

[ Szerkesztve ]

(#3895) Kisfundy válasza djculture (#3894) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Valami ötlet,mit lehet vele kezdeni,mert percenkén 20x felugrik az ablak!hiába tiltom le azt a portot!

(#3896) isti101


isti101
tag

melyiket vegyem meg, melyik jobb
ASRock B75 Pro3
ASRock ZH77 Pro3
egy i5 lesz majd párositva vele , egyenlőre alaplapot vennék majd procit ahogy pénzem van, melyik jobb, , tartósabb, nem akarom huzni a procit ,

(#3897) tiop válasza isti101 (#3896) üzenetére


tiop
tag

Üdv
Ha rám hallgatsz akkor egyiket sem!!!Nekem ha visszaolvasol az lett a vége hogy visszavittem-ték a alaplapot kiderült hogy hulla,mivel hogy ugyan olyan lap nem volt ezért rá kellett fizetni az is Asrock volt,de kértem hogy próbálják ki,erre kiderül hogy az is hulla!!!!!!!!! :D :D :D .A vége egy Gigabyte B75 lap lett. :)

(#3898) isti101


isti101
tag

nem tom, szériahibásak lenének

(#3899) zsole84 válasza isti101 (#3898) üzenetére


zsole84
senior tag

Nekem B75 Pro3 van, semmi gond nincs vele.

(#3900) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!
Van egy asrock fm2a75 pro4-m lapom, s a bioszban egy olyan rész, a Boot kiválasztásnál, hogy "Fast boot"! S le van tiltva...
Csak azért kérdezem, mert az InstantBoot telepítőlemezről fent van és be is kapcsoltam! Ez vmi tök más funkcióval bír talán? :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.