Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Dreimus válasza Aryon87 (#7000) üzenetére


Dreimus
senior tag

Kösd netre a gépet és az Instant Flash alatt az Internet Flash-el letölti magának. Én már csak igy telepítettem a z97pro3-nak a frissítéseket.

(#7002) Doky586 válasza Aryon87 (#7000) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne az 'instant' flash-t hanem az 'internet' flash-t válaszd.

(#7003) Aryon87 válasza Dreimus (#7001) üzenetére


Aryon87
félisten

+Doky586:
Azt is próbáltam, közölte hogy nincs net. Pedig értelemszerűen van, mert a Lan kábel benne van és nem hibás.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7004) mrzed válasza Aryon87 (#7000) üzenetére


mrzed
senior tag

Ilyet nekemi is játszott az asrock h370-es lapom... akármennyire is nem tetszett, az első biosfrissítést win alól kezdeményeztem. Mint utólag kiderült, a pendrive fájlrendszere volt egy kicsit összekeverve, hiába látszott sima fat32-esnek. Rá kell engedni a rufus-t, nem bootolható, mbr, fat32 sémát kérve. Utána rámásolva a rom-ot már jól működik bios-ban is.

(#7005) Aryon87 válasza mrzed (#7004) üzenetére


Aryon87
félisten

Tyiha.. na errol kerek szepen egy kisoktatast akar privatban is..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7006) Doky586 válasza Aryon87 (#7005) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert előtte azt használtad rajta (rufus).

Tudod mint a rossz (pl vízvezeték-) szerelő. A kért hibát megjavítja, de csinál titokban másikat, amit csak napok/hetek után vesznek észre, így kénytelenek újra kihívni. Ő persze seperc alatt megoldja (hiszen ő idézte elő) így asztán mindenki duplán elégedett és boldog. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7007) mrzed válasza Aryon87 (#7005) üzenetére


mrzed
senior tag

Innen letöltöd a rufus hordozható verzióját, a legfelső fülön kiválasztod a használni kívánt pendrájvot, és az alábbi kép alapján állítod be (a kötetcimke tetszőleges):

Ha megvan, rányomsz az indítás gombra, pár másodperc és kész is. Gondolom az megvan, hogy minden adatot lepucol róla.

(#7008) mrzed válasza Doky586 (#7006) üzenetére


mrzed
senior tag

Jogos :D
Viszont szinte az össze bootolható telepítő-készítő (Rufus, MediaCreationTool, Etcher, stb.) alkalmazás összekuszálja a fájlrendszereket. Lehet, hogy mással is helyrehozható, én rufus-al szoktam.

(#7009) Doky586 válasza mrzed (#7008) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pont ezért nem használom ezeket (és nemis ajánlom másoknak).
Ezért írtam le hogy kell jól csinálni: [link] vagy [link]

(#7010) Aryon87 válasza mrzed (#7007) üzenetére


Aryon87
félisten

Ez megvan.
Tovabbra se csinal semmit, nem telepit pendriverol, pedig latja a FW-t.
Amugy ez egy Kingston Datatraveller, 8Gb-os cucc, usb 3.0 tamogatassal.

Probaltam a netes verziot, tovabbra se hajlando, ezt kapom meg, az update gombra nyomva kozli hogy nincs net..
Uton vagyok a prociert, jo lenne ha nem dobnam ki feleslegesen a penzt ra :W

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7011) mrzed válasza Aryon87 (#7010) üzenetére


mrzed
senior tag

Azt még megpróbálhatod, hogy hátlapi, 2.0-ás usb-be dugod a pendrájvot, ha így sem ok, akkor esetleg másik adathordozót kell keresned. Végső megoldásként meg nem marad más hátra, mint a win-es frissítés. Ha jól rémlik, csak a kezdő lépések mennek win alól, ha jól emlékszem, a tényleges rom írás előtt újraindítja a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#7012) Aryon87 válasza mrzed (#7011) üzenetére


Aryon87
félisten

Elol is es hatul is probaltam. Megprobalom az egyik vinyorol, pont ures, hatha..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7013) Aryon87 válasza Aryon87 (#7012) üzenetére


Aryon87
félisten

Na most van elegem ebbol a retekbol.
Semmit nem csinal, de hogy meg a hdd-t se tudom fat32-re formazni, az mar vegjepp kiidegel :W

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7014) Aryon87 válasza Aryon87 (#7013) üzenetére


Aryon87
félisten

Sikerült végül. Csak 6 órám ment el rá :C
Végül egy ismerősömmel kigubancoltuk, hogy a windows alóli verzió fog menni, de azt is úgy hogy kompatibilitás beállítással. Elsőnek Win7-el próbáltam, a boot kezdősornál lefagyott, nullázás, majd a Win8 beállításával indult el végül.
Viszont most akadt egy újabb gond, a 2x4Gb ram nem hajlandó menni dual channelben, csak single channel-ben :W
Nappal szétkapom újra (úgyis rendesen be kell pasztázni + a gépet kipucolni), állítólag ki kell venni a procit, majd újra berakással már jó lesz.
Köszönöm hogy próbáltatok segíteni.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7015) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

Van egy Z170 Extreme4 -em szeretnék bele tenni egy Samsung 970 EVO 500GB SSD -t. Látom, hogy támogatja az alaplap, ezt a foglalatot. A kérdés tudja kezelni ezt a sebességet az alaplap? Vagy elég egy lasabb SSD vennem mert nem kezel ilyen gyors SSD-t.

(#7016) mrzed válasza Lamberd (#7015) üzenetére


mrzed
senior tag

Kezeli rendesen, ki is tudja hajtani teljes sebességgel:
1 x Ultra M.2 Socket, supports M Key type 2230/2242/2260/2280/22110 M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen3 x4

(#7017) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok, hardver változás nélkül mentem át Win 10re, lapon / H97 pro4 /és az egér beállításokban is engedélyezve van, hogy bekapcsolhatja a gépet, még sem teszi, csak az egér LED je kezd el világítani, de a gép nem indul el. Ez a gép win7 esetében, normál kikapcsolás után, egér kattintásra indult. Létezik hogy win10 nem engedi valamiért? Nem találtam sehol erre leírást, köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#7018) bot1978


bot1978
senior tag

Aki Asrock B450 PRO4 lapot vesz annak azt tanácsolom, hogy szedje le a fetekről azt a bordát, ami a lap szélén van, mert a borda alatt van két gumi kocka a lap széléhez közelebbi oldalon.
Pont úgy néz ki, mint egy fet, de csak támasztás, viszont 1mm-rel magasabb, mint az alkatrészek :W és túl tömör gumi.
Nem szerencsés, mert bár 1mm-es fehér gap pad van a bordán gyárilag az a gyenge rúgó, ami a műanyag stiften van és a laphoz húzza a bordát nem meggyőző, hogy rendesen össze tudja nyomni ezt a támasztást, hogy a pad rászoruljon a fetekre.
Két sorban vannak fetek és az egyik sornak a nyomát nem nagyon láttam a padon, amikor leszedtem, pedig annak látszani kéne.
Benne van a pakliban, hogy gyártási hiba és nem ér hozzá rendesen.

Hogy csak az enyémen, vagy mindegyiken magasabb ez a támasztás az alkatrészeknél azt nyilván nem tudom, de le lehet szedni egy darabban. Nyilván a gorillák miatt van, hogy amikor a bordánál fogva emelik meg a lapot akkor ne sarkazzák meg a feteket a hűtőborda aljával.
Az elképzelés jó, csak annak egy magasnak kéne lenni a többivel, ha csavar helyett ezt a rugós vackot használják.

[ Szerkesztve ]

(#7019) Locutus válasza bot1978 (#7018) üzenetére


Locutus
veterán

Én a napokban le akartam szedni az taichimról a nagy műnyag burkolatot, de rá kellett jönnöm, hogy sajnos beépitve annak 3-ból 2 csavarja blokkolva van az alaplap tálca által :(
A cél az Aquantia chip levegőhöz juttatása lett volna, ami állitólag működik, de jobban megnézve nem is értem hogyan, mert a VRM boda is a chip fölé nyúlik... szóval nemtom a műanyag leszedése pontosan min segítene.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7020) bot1978 válasza Locutus (#7019) üzenetére


bot1978
senior tag

A prémium lapok nekem valahogy... Ezen is össze hőcsövezik aztán letakarják műanyaggal. Akkor most számít hogy jól hűtsön vagy nem nem számít? Döntsék már el :DDD Meg azért így egyben összecsövezve egy ekkora darab fémet rácsavarozni az epoxy lapra, főleg ha valaki olyan CPU blokkot használ, hogy nincs is a lap alatt merevítőlemez... Azért ez csak máshogy tágul, ha egyszer fém...
Na mindegy, jó nekem az ez az ocó B450 asziszem, valahogy már kezd elmúlni nekem ez a dili. Azért még elengedtem az Ivy-t most és ram+lap+cpu -ra azért rá kellett dobnom egy 50-est, hogy újra cseréljem. Messze nincs akkorra különbség, hogy 50k-t érjen, csak megállt a történet, mint a szög. i7 volt, nincs tovább, de már a 3GB 1060-nál erősebb VGA alá így is kevés is lett volna. Még utoljára. Mindig ezt mondom. Bő 3 éve nem költöttem a gépre, akkor vettem a 1060-at, gyors elosztottam az 50/3, az évi 17k Nyugtatom magam, hogy az nem sok. Aztán kicseréltem a 1060-at egy 580-ra mert egy árban ment az aprón, mondjuk az jó bolt volt. A 8GB-os 580 tényleg erősebb egy kicsit a 3GB-os 1060-nál.

Egyébként van a tiéden csavar alulról gazdagon. Ez a fekete gap pad ez valami szilikon? A jóféle az fehér vagy inkább szürke szokott lenni nem? Mindegy úgy is az alkatrész a lényeg egyébként. Ha abból jót tesznek rá a borda már csak a sallang. Erre meg biztos jót pakolnak, ha ennyit kérnek érte, ennyiért azért már nem könnyű nem jót venni. Hátast dobtam, amikor megláttam az árát.

(#7021) Dauerstage válasza bot1978 (#7020) üzenetére


Dauerstage
tag

Ez egy prémium lap hűtése a képen? :Y
:DD :DD Nem túlozták el. Azt látom hogy a ramslotokkal merőleges sorban van hogy hozzáér, de mi van a másik sorral? :C

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#7022) bot1978 válasza Dauerstage (#7021) üzenetére


bot1978
senior tag

kapcsolás és alkatrészfüggő, hogy mekkora hőmennyiséget disszipál, biztos elég az. Azért az elég ciki egy brandnek, ha a zászlóshajó nem elég lúd, biztos odafigyeltek azért és elég jó nagy áramokat elvisel így is

(#7023) pontyos


pontyos
senior tag

Srácok erre valaki? Nem sikerül megoldani...

[link]

(#7024) Doky586 válasza pontyos (#7023) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gyorsindítást kikapcsolni(?) [kép]

(#7025) pontyos válasza Doky586 (#7024) üzenetére


pontyos
senior tag

Hmm, erre nem gondoltam, megnézem később és írok ha sikerült. Köszönöm

(#7026) pontyos válasza Doky586 (#7024) üzenetére


pontyos
senior tag

Ez az!
Sosem jöttem volna rá! Erre abszolút nem is gondoltam, hogy ez befolyásolja!
Köszi!

(#7027) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy Z370 Taichi alaplapom, és rákötve egy Akasa AK-ICR-32 2 x USB3.1 + Type-C előlapi panelra ami egy Samsung T5 -nél kisajtoltam 400 MB/s sebességet, kérdés, ha vennék egy Samsung X5 külső SSD-t mekkora adatátviteli sebességet tudnék vele elérni? :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7028) makoss válasza makoss (#7027) üzenetére


makoss
addikt

Erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7029) Dauerstage válasza makoss (#7028) üzenetére


Dauerstage
tag

Szia. Nem hiszem hogy gyorsabb lenne. Ugyebár az usb-ből sajtoltad ki a maxot. Ha igen akkor az lessz a max, hiába gyorsabb az ssd. :R

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#7030) makoss válasza Dauerstage (#7029) üzenetére


makoss
addikt

De a 2 nem egy kategória!
Az x5 már NVMe.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7031) makoss


makoss
addikt

Az a helyzet, hogy a Z370 Taichi alaplapot nem mondanám rossznak, de ha most mindenki a tündérbolt 3-ra gyúr akkor vajmi kevesen fogják megvenni az x5-öt!
Ilyen helyzetre igen kitalálhatna valamit a Samsung! valami bővítőt vagy előlapi panelt vagy a bánat tudja mit. :F
Az a legnagyobb hülyeség, és egyben idegesítő, akármikor piacra dobnak valami új eszközt, a legújabb alaplap aminek még szaga van, annyira új, dobhatja ki az ember! :W
Én néztem alaplap vásárlásakor ezt a TB3-at de akkor még igen kevés alaplap tudta!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#7032) Dauerstage válasza makoss (#7030) üzenetére


Dauerstage
tag

Ezt én értem. De az előző ssd-d papíron 500mb/s-re képes ha jól emlékszem. :F Ehhez képest 400mb/s-et sajtoltál ki az usb-ből. Ha jó a megérzésem akkor az usb lessz a szűk keresztmetszet(ennyire képes). :R

[ Szerkesztve ]

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#7033) Dauerstage válasza Dauerstage (#7032) üzenetére


Dauerstage
tag

Bár papíron a 3.1 gen2 10gb/s-re képes. Lehet hogy az ssd nem is képes az 500-as sebességre. :F

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#7034) bot1978


bot1978
senior tag

Asrock B450 PRO4

Bios-ban adtam 1.2V-ot kezdésnek
1,184-re droppolja CPU-Z szerint, 3,8GHz stabil, 100% terhelve 61 fokig ment fel a blokk alatt a CPU, az alaplap 32 fokos, szóval annyi a lötty, mert a feteken is blokk van.

Nem nagyon értem ezt az LLC dilit, annyira azért nincs nagy különbség ez alapján, mert a CPU topicban sokan 3,9GHz-en akadnak el az 1600-al. Az enyém 1600AF, nem tudom mennyit számít tuningnál, de kétlem, hogy a 3,9 nem lesz meg.

Az egyetlen "gagyilap"-os tapasztalatom, hogy ha nem nyomom ki a Win10-ben a CPU energiagazdálkodást, akkor idle ugrál a szorzó és néha leveszi a szorzót egészen 15,5-re és ilyenkor a busz órajel nagyon elmászik 100-ról :Y 90-re is leesik. Ki is nyomtam a Windowsos energiagazdálkodást, így fixen 38-on marad a szorzó idle is és 99,92-ig mászik le, mondjuk mászkál pár századot folyamatosan.

De ezen kívül semmi jele, hogy ez a lap ne lenne tuningbarát.

(#7035) bot1978 válasza bot1978 (#7034) üzenetére


bot1978
senior tag

Elsőre 3,9GHz-hez Bios-ban az 1,25V kevés volt. Egyet szívtam.

Találomra felemeltem 1,2625V-ra, ezen már stabil a 3,9GHz, szóval sokat ezzel sem vacakoltam. Érdekes, hogy az AIDA mindig túlméri a stresszelés alatt, aztán visszamegy 68 fokra. Megint túlméri, újra visszamegy, pedig végig 100%-on van. A max 77fok volt, amit láttam, de mindig visszament 68-ra, volt hogy 66-ig is.
1,248V-ot ír a CPU-z idle ilyen BIOS mellett, de 100%-load alatt sajnos van hogy ez leesik 1,232-re is, szóval itt már azért érezni, hogy nincs LLC, de ha LLC-s lapokkal sincs meg egy csomó embernek a 4GHz akkor nem mindegy?
Oké nekem blokk van a procin, nekik meg léghűtés, de...
ez a lap úgy van előadva, hogy ha csak "kicsi tuning elég", ehhez képest sokkal beljebb az sincs, aki drágábbat vett.

Nem olyan rossz ez.

(#7036) Trailblazer válasza bot1978 (#7035) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azt tudjuk, hogy milyen cpu-t nyüstölsz?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#7037) bot1978 válasza Trailblazer (#7036) üzenetére


bot1978
senior tag

Felette írtam a #7034-ben, hogy egy 6 magos 1600AF (65W)

(#7038) Trailblazer válasza bot1978 (#7037) üzenetére


Trailblazer
addikt

Elkerülte a figyelmemet, sorry. :N Ettől még a tuning téma érdekel. Itt a te lapodnak a töpörödött verziója teljesít szolgálatot (B450M Pro4), 2600-os a cpu, egyelőre szolid 3825-ös órajellel. Kéne a jövőben valami tisztességesebb hűtő, mert itt van kb.a határa annak, amit szeretnék engedni, hogy max melegedjen, ugyanakkor a hangerő sem elviselhetetlen még, amit az olcsó toronyhűtő kiad.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#7039) bot1978 válasza Trailblazer (#7038) üzenetére


bot1978
senior tag

Ha lehet hinni az Aida mérésének akkor én lebeszélnélek.
Nálam csak a legfrissebb béta ír jó hőmérsékleteket a CPU diódára, az egyel korábbi már 90 fokokat ír idle, szóval emiatt nem tudom perpill a béta többi része mennyire megbízható, de nálam
1,2V-os BIOS-al 3,8GHz-en ír a procira 100%-alatt 80W-ot a package, a CPU VDD-nél meg ritkán vannak 100W feletti felpattanások, általában 80-100 között ugrál, de láttam azért 110W-os felpattanást is, de tényleg ritka még 100% alatt is.
1,2625V BIOS mellett 3,9GHz-en 88W a package, de alatta a CPU VDD-n már vannak ilyen 120W-os felpattanások elég gyakran szóval szerintem simán benne van, hogy pár embernek azért nincs meg a 4GHz, mert elfűti magát a mag és ezért tökmindegy milyen hűtő van a tetején. Túl nagy a deltaté a sapka meg a mag között.

Én igazából azért néztem meg a tuningot, mert feltett szándékom, hogy teszek majd a lapba egy 8 magos procit miután kijött a 8 magos konzol és elkezdtek szállingózni az olyan címek, amiknek kevés a 6 mag. Szóval nem holnap.
A 3700x-et néztem ki, mert az is 65W, mint ez, de egyelőre totál felesleges 100 rongyot adni egy CPU-ért, ha egy 30k-s is tökéletes. Nekem perpill tök elég ez az 1600AF.

(#7040) Trailblazer válasza bot1978 (#7039) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igazából a 3900-at céloztam volna be, de a jelenlegivel is elégedett vagyok. Nálam most 100% load alatt (x264-et kódol) 86W a package power, az órajel az említett 3.825 ghz, és kap hozzá 1.138V-ot. (Mindez HWiNFO szerint.) Lehet, hogy az átlagnál jobb példányom van cpu-ból.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#7041) bot1978 válasza Trailblazer (#7040) üzenetére


bot1978
senior tag

A Sony még 2019-ben megerősítette hivatalosan, hogy a PlayStation 5
7 nm-es, 8-magos AMD APU-val és Navi-alapú GPU-val érkezik.
Azóta az MS erre rálapátolt, hogy az új Anaconda kódnévvel érkező Xbox lesz a legerősebb konzol a PS5 ismeretében is.

Szóval én arra spekulálok, hogy a borzalmas PC portolások 6 magos procikkal is el fognak fogyni az igénytelen programozás miatt és cserés lesz a CPU. Ezért is engedtem el most az Ivy-t, mert eladhatatlan lesz akkor már, amikor elkezdik eladogatni ezeket a 6 magos procikat, amik most kerülnek újonnan 30 körüli pénzbe. Annyira olcsó lesz addigra, hogy senki nem vesz majd 1155 lapot. El kellett engednem.

No, de most addig viszont ez a 12 szál, amit ez az 1600AF tud annyira elég nekem, hogy a tuning kb. totál felesleges is a 8GB-os RX580 alá. Azt most be sem vizezem, mert nem tervezek vele sokat. Ő lesz legkorábban cserés és ismerem magam. Lusta vagyok szétszedni a hűtést, szóval tuti nem adnám el a VGA-t, ha most bevizeztem volna. :)

Pár 8 magos proci viszont magasabb TDP-vel jött ki és érdekelt, hogy esetleg egy 1800X (majd egyszer) a 95W-os TDP-vel mennyire „fér” bele ebbe a lapba ha majd CPU-t cserélek, mert az szerintem használt lesz majd és az mindig olyan, hogy ami éppen "esik" az aprón.

(#7042) Milka 78 válasza bot1978 (#7035) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az hogy ők a szilikonlottón nem nyertek tök más sztori,egy tré procin a világ legjobb lapja sem fog segíteni. 4ghz is kis tuning, de semmiképpen nem számít nagynak. Olyan 4.2-től kezd izgi lenni és pl egy Mortarban az llc-vel gyönyörűen ki lehet focizni bőven 1.3v felett is.
Ettől én még kedvelem a Pro4-et, árában egész használható lap, de érezni lehet a nyilvánvaló határait :)

(#7043) bot1978 válasza Milka 78 (#7042) üzenetére


bot1978
senior tag

Nem rosszak ezek a procik. A 3,8GHz-es órajel 6 maggal 80W-ért cserébe egy teljesen vállalható kompromisszum nekem, most mennyit akarjak ennyi pénzért? Vehettem volna ennyiért 6. meg 7. generációs használt Intelt akkor már használt alaplappal. Ez legalább új, garis. Egyedül azt sajnálom, hogy a busz órajel elmászik energiagazdálkodással, mert így 27W a proci idle ebben a PRO4 lapban, ami azért egy kicsit sok, de hát most Istenem. Minden nem lehet. Akinek nem tetszik vagy kinyomja a tuningot aztán kész, vagy vacakol vele többet.

Találomra rendeltem a konfigot és összességében kellemes meglepetés. Egyedül a DDR4-en buktam ki, hogy ennyi pénzért rátesznek erre az Aegis-re egy matricát wtf és még le sem lehet szedni, mert ugrik a gar. Ezmiez már? Persze netes fotókon teljesen úgy néz ki, mintha egy megszokott alu lemez lenne.

Ezt talán inkább kihagynám másodszorra, de úgy egyébként most mit mást, erre lehetett menni. 26k-ért elvitték az i7-3770 procimat, 9k-ért a 8GB DDR3 kitet meg 8k-ért a Z77 lapot kehes BIOS-al (srác tett bele egy újat egy bontott lapból). Most ezt még el lehetett így adni pár nap alatt. Egy 50-es különbözettel belefért a 3200-as 16GB-os RAM kit is meg a vacak Ft árfolyam is.

16GB-os DDR3 kitet sem akartam már igazából venni, a 8GB meg már ramból is kevés volt, procihasználat 1060 3GB mellett is előfordult, hogy 100%-on .
Onnan meg már, hogy csere az 1600AF eléggé best most ennyiért és már meg lehet venni ezeket az Asrock lapokat. Az Asrock nem olyan hulladék, mint 15 éve. Teljesen vállalható és ahogy néztem a többin ezért a pénzért nincs is két M2, csak egy. Ez is kapóra jöhet még, ki tudja.
Lehet kis tuningnak venni a 4GHz-et, de nekem a 3,8 is elég, minek fűteni a fetekkel? Ezt is csak azért hagytam rajta, mert van, ami vacakul van megírva és csak 1 szálon fut vagy max 4-en és akkor nem árt a magasabb órajel.

(#7044) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Asrock B450 Pro4 F lap, 3200G.
Hol lehet feszültséget beállítani?
Az órajelet belőttem 4000-re( alapból 3800-on ment), alatta volt egy fesz. állítási lehetőség,ott megadtam egy értéket,viszont az állandóan annyi körül mozog,hiába lemegy az órajel, fesz . marad ugyanannyi.
Mit és hol állítsak hogy visszavegye a fesz-t is?

Másik: a cha fan 2-őt nem lehet állítani?
csak a cpu és a fan 1 van a biosban..

[ Szerkesztve ]

(#7045) Gyuri27 válasza konci79 (#7044) üzenetére


Gyuri27
félisten

Biosban cnq, c-state on. Winben energia gazdálkodás kiegyensúlyozott.
Én a helyedben állitanék egy offset -75-t, -100-t amit bir a proci.
És itt nem is piszkálnék többet. Ha 10-et használsz ryzenmaster föl. Ott csinálni egy oc profilt. Menteni. Amikor meg kell a karft akkor két katt és profil betölt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7046) konci79 válasza Gyuri27 (#7045) üzenetére


konci79
őstag

Maradnék csak a biosban, nem külső szoftvernél.
V core offset , ott ha állítok , akkor is kevesebb fesz lesz?
És akkor állítsam vissza autóra amit beállítottam?
CPU core and vid, ahol jártam eddig.
Core marad, Vid meg auto?
Ilyen 1,55 öt láttam max fesznek...

[ Szerkesztve ]

(#7047) Gyuri27 válasza konci79 (#7046) üzenetére


Gyuri27
félisten

A ryzenmaster nem külső. Az amd direkt erre csinálta és kivállóan müködik.
Én nem "basznám" agyon se a procit se alapot ha kell hanem magasabb fesszel és hővel.
Asrock a-tuning nevű progija is jól müködik.

Cpu ferq and voltage azt autón hagytam.
Majd a cnq és a c state intézi (valamit a minusos offset).
Ezalatt ugye smt mode.
Ram.
Majd vcore offset. Itt ki kell teknikázni mit bir a proci. Lehet 50-100 vagy közte.
cTDP control maradjon autón.
Ventiket hagyd/állitsd kicsit morcosabbra. Ha hűvősebb a proci vrm többet mehet.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7048) konci79 válasza Gyuri27 (#7047) üzenetére


konci79
őstag

Az 1,55 öt a lap alapból adja, azért akarom lejjebb venni, valahol meg is találtam hogy az a max, a min. 900, de ott csak 1 értéket lehet beírni, asszem ott írtam be 1,375- öt, de így fix maradt...

Hőfokkal nincs gond, egy Macho 120 rew.a van rajta.l
Ramot simán xmp-vel lőttem be 3000-re.

(#7049) Gyuri27 válasza konci79 (#7048) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem sok az 1,375 a procinak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7050) konci79 válasza Gyuri27 (#7049) üzenetére


konci79
őstag

Elsőre nagy túlzásba nem akartam esni, mikor a lap 1,5 re lőtte a maxot :)
Csak elsőre próbáltam egy kisebb értéket, de akkor azt visszatértem auto-ra, és vcore offset-el csokkentem majd.
Még a global c state amit megnézek, talán az ki van kapcsolva, többi amit írtál az be van alapból állítva jól.
Előtte visszavette a fesz-t is, akkor már tudom hogy ahova most írtam be, az fixen hagyja...
Még fura volt hogy elvileg 4000 alapból a boost , de mégis csak 3800-ig ment fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.