Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) etejedu válasza Zebu (#3700) üzenetére


etejedu
őstag

Nem hiba!
Ellenőrizd le hogy nincs e letiltva az előlapi mikrofon.
Vagy még az is lehet, hogy az alaplapra nem jó helyre dugtad az előlapi mikrofon csatlakozóját!

(#3702) Zebu válasza etejedu (#3701) üzenetére


Zebu
addikt

Jah és olyat is csinált, hogy amikor rányomtam egy kis microphone boost-ot a realtek szoftverből, akkor elkezdte a mikrofont ki-be kapcsolgatni, mintha húzogatnám ki-be a kábelt...

Megnéztem windows driver-rel, azzal is ugyanez volt.

Nem gondolnám, hogy megcseréltem volna, korábban is így használtam.

(#3703) etejedu válasza Zebu (#3702) üzenetére


etejedu
őstag

Akkor nézd meg az alaplap honlapján ninvs e fent új driver az audiocuccokhoz!
Ez csak tipp!

(#3704) negyven2 válasza Zebu (#3702) üzenetére


negyven2
veterán

Realtek-hez a legfrissebet mindig a realtek oldaláról szedem le. Amúgy nézd meg, hogy jól kötötted-ebe. gondolom, HD Audio-s az előlap is ill. nem az AC97-re kötötted rá (habár igaz nem lehet, ill. lehet hogy nincs is olyan rajta).

(#3705) Zebu válasza negyven2 (#3704) üzenetére


Zebu
addikt

Leszedtem a legújabbat, de ugyanolyan maradt. Pluszban még a Realtek driverrel a fejhallgató is sokkal halkabb lett.

Igazából 2 drivert néztem eddig meg (MS és realtek), a fejhallgató kimenet hangereje változott. A mikrofon ugyanolyan rossz maradt. Asrock saját drivere még hátravan, csak baromi lassan jön le...

[ Szerkesztve ]

(#3706) negyven2 válasza Zebu (#3705) üzenetére


negyven2
veterán

Biztos, hogy nem a mikrofon rossz és biztos, hogy jól kötötted be, ha csatlakoztatod akkor felugrik a kis buborék hogy jack csatlakozó csatlakoztatva?

UEFI-böl gondolom a legfrissebb 1.90-es van fent? ill UEFI-ben nézd meg, hogy nincs-e letiltva az előlapi hang (de mivel hangot lejátszik így kétlem)

[ Szerkesztve ]

(#3707) Viesel


Viesel
csendes tag

Sziasztok valaki tud segíteni?
Nemrég vettem egy AsRock G41M-VS3 R2.0-ás alaplapot.
Valaki nem tudja hogy milyen fajta a pci-e csatlakozója?
(1.0,2.0,3.0)
Választ előre is köszi

(#3708) negyven2 válasza Viesel (#3707) üzenetére


negyven2
veterán

5.0 :DD

Amúgy meg 1.1 AsRock G41M-VS3 R2.0.
De tehetsz bele nyugodtan 3.0-s csatolófelületűt is mert visszafelé kompatibilis (elviekben).

[ Szerkesztve ]

(#3709) zsole84


zsole84
senior tag

Adott egy Asrock B75 Pro 3 lap, hozzá egyenlőre CM Vortex 211 Q cpu hűtő. Ezen 3 pines ventilátor van, a kérdésem az lenne, hogy ezt a lap tudja valamennyire szabályozni? i5 2400s proci lenne bele, így ha halk lenne a hűtés, úgy maradna.

Köszi!

(#3710) Viesel válasza negyven2 (#3708) üzenetére


Viesel
csendes tag

Köszi :)

(#3711) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Sziasztok!

Elég nagy gondom akadt a frissen vásárolt alaplapommal. Vettem egy core i5-3470-es procit egy ASRock Z77 Pro 3-as alaplappal egyetemben. Beraktam/bekötöttem minden dolgot a helyére, de amikor bejött a boot menü,(Press F2/Del, F6, F11, Tab) nem akar tovább menni, és beindul a loop, vagyis mindig a boot menü jön be újra, a windows töltési grafikáját már nem látom. Alapból a vinyó volt az első a bootsorrendben, azon nem kellett állítani. Újraraktam a windowst, de ez sem segített, ugyanúgy megakadok a boot menüben. Fogalmam sincs mi lehet a gond, és eléggé kiakasztott a dolog. :(((
Köszi a segítséget előre is! :R

They don't know... PepeLaugh

(#3712) Zebu válasza negyven2 (#3706) üzenetére


Zebu
addikt

Na most jobb lett, m;g a boost sem kellett. Viszont baromi zajos.... nem értem.

(#3713) pook20


pook20
aktív tag

sziasztok!

véleményetekre lennék kíváncsi proci vásárlás ügyben!jelenlegi konfig:/majd 2-3 hónap múlva lesz esedékes most csak kíváncsiság vezet!/

Alaplap ASRock 970 Extreme4
CPU típusa DualCore AMD Phenom II X2 Black Edition 555, 3700 MHz (18.5 x 200)/ezt szeretném le cserélni!/
memoria 2x Corsair CMZ16GX3M2A1866C9 8 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)
Videokártya ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)/ezt majd későbbiekben tervezem lecserélni!/

egy ilyen lapba milyen processzort érdemes bele rakni?vagy mekkorát?a procit majd szeretném tuningolni úgy hogy szorzózár mentes vagy BE verziós érdekelne elsősorban!

válaszokat előre is köszönöm szépen!

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3714) _csocso_ válasza pook20 (#3713) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Attól függ mire használod a géped, mivel úgy látom, hogy a videokarid alsó kategóriás, új procival sem lennének gyorsabbak a játékaid ( feltéve hogy játékra használod. Amennyiben munkára is használod, ( renderelés, Photoshop, stb, érdemes egy négymagos 955 körüli, vagy mivel az FX procikat is fogadja a lapod, egy 6 vagy akár 8 magosat is tehetsz bele. Esetleg megpróbálhatsz első körben magfeloldást is, lehet hogy tudja a proci. Egyébként a milyen procit vegyek topikban talán többet tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#3715) netpeti98 válasza djculture (#3670) üzenetére


netpeti98
addikt

Bocsánat hogy csak most írok. De ha nem lesz ilyen a boltban akkor elméletileg más hasonló kategóriájú Kingston-t is megeszik igaz?

Üdv netpeti98

(#3716) _csocso_ válasza netpeti98 (#3715) üzenetére


_csocso_
senior tag

Bocsi, hogy válaszolok, ( de épp itt vagyok :) ), valószínűleg alap 1333-as Kingston megy benne, de akár Kingmax is jó lehet, ezek általánosak ( minden lappal mennek ).

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#3717) pook20 válasza _csocso_ (#3714) üzenetére


pook20
aktív tag

géped játékra meg videó szerkesztésre konvertálásra meg ilyenekre használom!mag feloldás nem jo próbálkoztam vele de nem sikerült......köszi a tippet felrakom ott a kérdést!

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3718) Viesel


Viesel
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ez a videókártya:http://www.aqua.hu/asus-geforce-gt630-1gd5-1gb-ddr5-pciexpress-192443.html

Bele menne-e ebbe az alaplapba:http://www.aqua.hu/asrock-g41m-vs3-r20-alaplap-101001.html

Választ előre is köszi :)

(#3719) kisvonat válasza sylon (#3685) üzenetére


kisvonat
csendes tag

Hopp, azért nem olyan rossz alaplap ez, a cégnél is előfordul nálunk, 1,6-on szalad, nincsen rá panasz. Valami beállítási gond lehet, nem "akad össze" a videókártyával? Volt olyan esetem, hogy betettem a videókártyát, teljesen lelassult a gép tőle, kénytelen voltam a saját alaplapi videókártyát használni.

(#3720) pastrana88


pastrana88
csendes tag

Hello!
Nekem lenne egy Asrock 870 Extreme3 R2.0-ás alaplapom.
Azt tapasztaltam hogy a processzor alatt lévő hűtőbordázat amin az (Asrock XFast USB feliratozás áll) valami oltárian meleg szó szerint éget már majdnem. Ez nagy gond lenne? Rendellenességet még nem tapasztaltam, de aggasztó így hirtelen. Valaki tudna ebben segíteni hogy miért lehet? más alaplapnál ekkora hőt még nem tapasztaltam :F

(#3721) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Rendelkezek egy ilyen alaplappal. Mostanság egyre többször kapok "kék halált" ha bedugok vlmit az usb-be,vagy megbirizgálom. Igazság szerint a netem is USB Wifi adapterről működik és néha az is eltűnik,ilyenkor ki húzom aztán újra bedugom és minden a régi lesz /ha csak nem kapok kék halált,vagy nem indítom újra a gépet/. A gépházamon a USB bemenet kitört,ezért az nincs rá kötve alaplapra és csak a hátsó alaplapikat használom. Jelenlegi operácios rendszerem Win8 64bit. Esetleg vlmi illesztő program kavarhat be,vagy szükséges,vagy egyértelmű hardver alaplap probléma lehet? Jár vlmi ASRock XFast USB program a lapomhoz,de azt nem használom és sosem telepítettem fel,lehetséges,hogy az ilyen jellegű problémában az tudna segíteni,vagy ehhez ennek semmi köze?

Köszöntem előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#3722) djculture válasza TechN7ne (#3721) üzenetére


djculture
félisten

A legacy usb be van kapcsolva a biosban? Ez a megbirizgálás meg mire terjed ki? Mert érintkezési hibák szoktak ilyet okozni pl a tápegység kábelei. csatlakozóinál...Amúgy ugyanilyen alaplapom van a másod gépemben semmi gondom vele.

[ Szerkesztve ]

(#3723) TechN7ne válasza djculture (#3722) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szia

Biosban az USB opción belül minden be van kapcsolva,többeközt a Legacy USB Support is Enable-n van.

Hogyan érted ezt az érintkezési hibát,esetleg a tápkábel valamelyik csatlakozója-drótja meg van törve,vagy rossz helyre kötöttem? Nem ér hozzá semmihez,minden jó helyre van rá kötve. Viszont a tápot most vettem nem rég 2 hónapja itt ph-n: [link] Ezelőtt egy Codegen volt benne,amit azonnal le is dobtam a 3. emeletről... :)

Ezek mellet tökéletesen üzemel az alaplap,és én is kiválóan meg vagyok vele elégedve,ezért nem szeretném le cserélni semmi kép sem.

[ Szerkesztve ]

(#3724) djculture válasza TechN7ne (#3723) üzenetére


djculture
félisten

Hát először meg kéne határozni hogy merre fele matatsz a gépen ami után bejön a kék halál. Gépbe mik vannak még? Mert jó az fsp de mondjuk a 10A rész már egy nagyobb vga kártyát nagyon nem bír el.

[ Szerkesztve ]

(#3725) TechN7ne válasza djculture (#3724) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

SSD,merevlemez,Blu Ray író. VGA-t nem sorolom ezek közé,hisz oda nem szükséges táp csati /HD7750/. Full terhelés alatt sincsen semmi probléma,simán elviszi ezeket a táp. Ahogyan említettem csak a hátsó alaplapi USB-ket használom,és ha esetleg meg mozgatom bármelyik usb bemenetet általában akkor szokott előjönni a kék halál /ilyen Win8-os kék halál ami visszafele számol és újraindul a gép/. Ritkábban elmegy a Wifi ami szintén USB-ről üzemel,akkor szoktam ki és újra bedugni aztán akkor is szokása újra indulni kék halálban.

Cseréljem le a tápegységet,mert vele lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#3726) gerisz23


gerisz23
őstag

hello!ilyen lapot vennék G41M-VS3 Intel core 2 quad Q6600 alá,főleg a ddr3-as ram miatt,a ddr2 nagyon drága,annak az árán meglenne a csere a 2Gb ddr2-es ramomért,meg a mostani alaplapomért.
Kérdésem hogy mennyire megbízható a lap?Főleg játszom,Nvidia 8600Gt 512mb videókártyám van,amit később cserélek,mihelyst futja rá a keretemből,vmi dx11-es karira.
várom pozitív-negatív tapasztalatokat:)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#3727) djculture válasza TechN7ne (#3725) üzenetére


djculture
félisten

Az biztos hogy az usb tápellátása csinálhatja ezt az meg simán csinálhatja a tápegység. Első körben azt kellene próbából átcserélni ha lenne rá lehetőség.

(#3728) djculture válasza gerisz23 (#3726) üzenetére


djculture
félisten

Nincs vele gond összerakod megy tökéletesen, viszont ddr3 ramot csak kingmax és kingston-t tegyél bele.
Ez pl tökéletes vele 1 vagy 2 modul: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3729) TechN7ne válasza djculture (#3727) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sajnos nincs most más táp rendelkezésemre,de ahogyan emlékszem a Codegen-el ezt nem csinálta szóval nem beszélsz hülyeséget! Ahogyan lesz rá lehetőségem, kipróbálom,nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :R

Ezzel ellentétben,ha ténylegesen a tápellátásommal lenne a gond,tehet kárt a gépemben?

[ Szerkesztve ]

(#3730) djculture válasza TechN7ne (#3729) üzenetére


djculture
félisten

Hdd nem szokta szeretni a hirtelen leállásokat így az tönkre mehet igen.

(#3731) gerisz23 válasza djculture (#3728) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi:)2x 4Gb kingstone lesz bele:)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#3732) djculture válasza gerisz23 (#3731) üzenetére


djculture
félisten

2db 4 gigás modul csak 1066-on fog menni de s775-nél nem sokat számít...

[ Szerkesztve ]

(#3733) djculture válasza TechN7ne (#3729) üzenetére


djculture
félisten

Megnéztem ezt a tápot +5vsb tudja pedig a 2A-t. De tényleg nemárt megnézni másik táppal mert a készenléti kör megy ezeknél leghamarabb tönkre. Gondolom az usb nincs áram alatt ha feszültség alá kerül a táp de még nincs indítva. Úgy van beállítva a jumper?

[ Szerkesztve ]

(#3734) TechN7ne válasza djculture (#3733) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pontosan nem tudom,hol is van az ilyen jumper,hol kell néznem?

(#3735) gerisz23 válasza djculture (#3732) üzenetére


gerisz23
őstag

Azt tudom:) a processortól sajnálok megválni,ígyse használom ki,feleslegesnek érzem teljesen új gép összerakását,viszont a 2gb ddr2 kevésnek bizonyult win7-nek,sokszor 90% leterheltség a memórián,feljebb nem tudtam húzni bármit próbáltam.remélem így még 1-2 évig elég lesz ram szempontjából a konfig.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#3736) djculture válasza TechN7ne (#3734) üzenetére


djculture
félisten

Csak látod mert ha nincs arámtalanítva a cucc akkor is világít pl egy usb-s egér. Amúgy ott van a ps2 portok mögött a jumper a lap legszélén.

gerisz23 Ja az biztos, 8 gigával már a lapozófile-t is nyugodtan kikapcsolhatod.

[ Szerkesztve ]

(#3737) gerisz23 válasza djculture (#3736) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi:)majd még lehet fordulok hozzád tanácsért,csak most kezdtem úgy igazán utánnanézni a dolgoknak.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#3738) TechN7ne válasza djculture (#3736) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Világít az egerem ha nincs elindítva a gép,csak a táp van bekapcsolva...

(#3739) djculture válasza TechN7ne (#3738) üzenetére


djculture
félisten

Akkor tedd át a jumpert

(#3740) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!

Vélemények a DGS végződésű lapokról? Pl ASRock FM2A75M-DGS, vagy inkább a PRO4-M.
vagy még 1155-be ASROCK B75M-DGS, ASROCK B75M-GL, bár ezeken csak 1 db sataIII csati van. :( A sima B75M van 3 db sataIII csati.

(#3741) TechN7ne válasza djculture (#3739) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Na át tettem a Jumpert ahol mondtad,most nem világít sem az egér sem a billentyűzet kikapcsolt állapotban csak mikor elindítom a gépet. Ez segíthet a "kék halál" problémán?

(#3742) djculture válasza TechN7ne (#3741) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem igen mert nincs minden usb eszköz áram alatt folyton ha kell ha nem.

(#3743) TechN7ne válasza djculture (#3742) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Rendben,eddig nem kaptam semmi hirtelen leállást,de nem is nagyon birizgáltam az usb-ket. Nagyon szépen köszönöm,rengeteget segítettél így is! :R

(#3744) pastrana88


pastrana88
csendes tag

Tudna nekem is segíteni a fentebbi kérdésemben? Vagy az valamiféle betegsége lehet hogy nem a kellő hűtést adták neki? :R

(#3745) djculture válasza pastrana88 (#3744) üzenetére


djculture
félisten

Általában ezeket úgy tervezik meg hogy valami légáramlat érje őket.
Ha nincs légmozgás a házban akkor nincs ami elvigye a meleg levegőt és hideget szállítson a bordához. Ergó egy idő után tönkremegy az alaplap.
Magyarán egy nagyobb hőcsöves hűtőtől kapna elég légáramlatot vagy direktbe rá kell szerelni egy kis ventit és egy zalman ellenállással 5v-ról hajtani.

[ Szerkesztve ]

(#3746) pastrana88 válasza djculture (#3745) üzenetére


pastrana88
csendes tag

Értem, köszönöm szépen, a házban 1db Turbine Master MACH0.8 2db /Aerocool Shark Devil Red Edition LED Fan 140mm ventilátor is van de így is forró szó szerint nagyon. Van rajta egy Asrock Xfast USB takarolapka középen végig a hűtőbordázaton, és ahhoz azt el kellene távolítani, hogy lehessen rakni rá egy kis ventilátort, de akkor meg lőttek a garanciának körülbelül :F

[ Szerkesztve ]

(#3747) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Lenne még egy ilyen hülye kérdésem. :) Meg lehet változtatni az alaplap kezdőképernyőét,vagy eltüntetni?

[ Szerkesztve ]

(#3748) djculture válasza pastrana88 (#3746) üzenetére


djculture
félisten

Hát ezt már te tudod hogy tudod megoldani hogy kapjon némi légáramlatot és faragni se kelljen.

(#3749) musli26


musli26
tag

Sziasztok!
Venni szeretnék egy alaplapot ezt:Asrock B75M-DGS
Vélemények róla?
Megéri megvenni?
Ezek az alkatrészek mennek bele(Már megvannak):
Proci: Core i3 3220 3.3Ghz
Memória:Corsair VEGANCE 8Gb 1600Mhz
Táp:Chieftec CTG-450-80PB 450W Box
Videókártya:(az csak ideglenesen jövőhónapban újat veszek):
ATi Radeon 3600 HD (256mb)
Köszönöm

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#3750) djculture válasza musli26 (#3749) üzenetére


djculture
félisten

Ez pár ezerrel drágább de jobb is: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.