Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) Ace Ventura válasza VW (#2795) üzenetére


Ace Ventura
addikt

PWM-es a hűtőventid, vagy sima 3 pin-es?
Nekem nem megy a freezer13 1500 rpm alá, pedig a régebbi asus lapomon 800 volt a minimum fordulata.Itt zajong egyfolytában mellettem.Nekem sajna nem vált be a lap pont emiatt.Elbénázták asrockék.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2802) Tomapiska


Tomapiska
csendes tag

Hali!

Pénteken vettem egy Asrock h61m-us3s alaplapot. Beállítottam a setup-ban, hogy a PCI-E VGA-t használja. De mindig az integráltat akarja használni. Majd állítgatok még valamit ott, és egyszer csak jól elindul... Utána kikapcs, bekapcs és megint az integráltat használja. Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#2803) djculture válasza Tomapiska (#2802) üzenetére


djculture
félisten

Milyen vga-val próbáltad?

(#2804) VS461


VS461
tag

Sziasztok!

Egy ASRock A75M-ITX lap boldog(!) tulaja vagyok. Az azonnali alaplapos topikban már kifejtettem, s választ is kaptam, hogy a gép valószínűleg azért cicereg hangosan, mert az alaplap tápellátása alacsony terhelésen dolgozik. Meghúztam kicsit Prime95-tel, s láss csodát, halkul a gép. Csendes HTPC- hez az kell, hogy stresszteszteljem a procit... hmm...

A kérdésem igazából arra irányulna, hogy ez típushiba lehet (ASRock nem gondolt rá, hogy low power konfigot építenek a lapjára???), vagy egyedi jelenség? Annál is inkább, mert az A75-re épülő mini-ITX lapok száma erősen korlátozott, tehát nem nagyon lehet válogatni (van még tán Asus meg Giga, s talán Zotac, de az olcsóbb gyártókban megrendült a bizalmam.

Köszi előre is!

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#2805) Wind-Storm válasza VS461 (#2804) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem hiba.
Ilyen dologgal legutóbb egy asus alaplapomnál találkoztam (P8H67-V)
A proci tápáramköre is kapcsolóüzemű, és ezeknek az alharmonikusait hallod.
Valószínű megszűnik, ha minden energiatakarékossági feature-t kilősz.

(#2806) Brekkk válasza VS461 (#2804) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nekem is volt ilyen Asrock és Asus lapom is. Tényleg nem befolyásolja a termék működését, de iszonyú idegesítő az a hang.
Ha meg tudod oldani, próbáld meg gariban cseréltetni.

(#2807) Wind-Storm válasza Brekkk (#2806) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha ugyanolyan típusra cserélteti, akkor az is ciceregni fog nem? :U

(#2809) djculture válasza datatomm (#2808) üzenetére


djculture
félisten

Mert már elavult az a port és ha nem teszik rá 50 centet spórolnak laponként, elég sok lapon már 1db sincs.

(#2810) Wind-Storm válasza datatomm (#2808) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mert visszaszorulóban van már ez a csatlakozótípus az egereken/billentyűzeteken, néha maceás használni.
Az újakon már lassan egy se lesz, vagyis már most van jó pár ilyen.

(#2811) VS461 válasza Wind-Storm (#2805) üzenetére


VS461
tag

Windowsban kilőttem az energiagazdálkodást, de semmi. Nem tudom, van-e az UEFI-ben is ilyen kikapcsolás, csak éppen nem tudok belépni az UEFI-be sem... nem engedi egyik billentyűkombót se, még a frissítést sem tudom megcsinálni.

Egyébként vicces, hogy kisfogyasztású konfigot terveztem, és lehet, hogy pont az energiagazdálkodást kell lelőni.

Amúgy működik a gép rendben, de pl. halk zenélésre alkalmatlan.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#2812) Wind-Storm válasza VS461 (#2811) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Azt a BIOS-ban kéne kilőni.
Próbálj másik billentyűzettel belépni.

(#2813) VS461 válasza Wind-Storm (#2812) üzenetére


VS461
tag

Oké, köszi, ez lesz délután.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#2814) Brekkk válasza Wind-Storm (#2807) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nem, nem biztos, hogy ciceregni fog. Nem kell ciceregjen. Ez gyártási hiba. Minden lap cicereg valamilyen szinten, legalábbis itt a PH-n ezt mondták. Ezért gyártás után lakkozzák a lapokat, hogy a cicergés ne tudjon kiáramlani a lapról.

"Ha ez vígasztal nekem a Giga lapom is visít. P35 is visított az X58-am is visít. Egyedül akkor marad csenben ha kilövöm az energiatakrékos funkciókat. Elégtelen/nem tökéletes a lakkozás a lapon azért csinálja. Nem káros csak idegeítő tud lenni"

(#2815) Tomapiska válasza djculture (#2803) üzenetére


Tomapiska
csendes tag

5770, előtte jól működött (igaz előző lapon nem volt vga), csak alaplap, cpu csere volt.

(#2816) Wind-Storm válasza Brekkk (#2814) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha a kapcsolási frekvencia alharmonikusa a hallható tartományba esik akkor bizony hallható a cicergés.
Minden alaplap cicereg ahogy te is írod max. nem hallod. Problem? ;]

„Ezért gyártás után lakkozzák a lapokat, hogy a cicergés ne tudjon kiáramlani a lapról."

Ilyen ökörséget meg még nem hallottam :C

Lelakkozol egy merevlemezt aztán majd bekussol mi? Meg mi az hogy kiáramlik? :C
Ez rezgés, gyantával lehet max. tompítani, nem holmi vékony lakkréteggel....

(#2817) Brekkk válasza Wind-Storm (#2816) üzenetére


Brekkk
senior tag

Én csak azt írtam, amit nekem is mondtak. Engem egy dolog érdekelt, h ne sípoljon a lapom. Szerencsére nekem cserélték a cicergő, sípoló 1155-ös lapomat, mert még az első hibás szériából való volt, a másikat ilyen lapot meg eladtam, egy harmadikat szintén gariztattam. A 2 cseredarab szerencsére nem sípol cicereg. Ha ilyet csinált volna az új lap, azonnal megy vissza 3 napon belüli gariba.
1 évig használtam ilyen cicergős lapot, a végén már a baltát beleállítottam volna, annyira zavaró volt. Most egy Asrock H67M GE/HT-s lapom van síri csöndben.
Csak sajnálni tudom aki ilyen cicergős, sípolós lapot fog ki. Meg kell próbálni gariztatni mihamarabb, hátha elfogadják. Egy ASUS lapot cseréltek nekem már ilyen hibával. Próba szerencse.

(#2818) VS461


VS461
tag

A75M-ITX, 2. felvonás

UEFI-ben a tuningos dolgok (órajelek, szorzók stb.) Auto-ról Manualra vannak állítva, plusz visszaállítottam a default 1.4V VCore-t, de a Cool'n'Quiet-et benn hagytam. Most a HDD LED villanásakor riccen egyet-egyet sokkal halkabban a doboz. Igaz, hogy SSD a cucc, de fülre nem tudom, honnan jön a hang (most már amúgy is elhiszem, hogy bármi tud hangot adni :)) ), szóval úgy néz ki, hogy az alaplapos probléma megoldva.

Köszi mindenkinek, nem szerettem volna most másik alaplapot venni. :R

Szerk: Ettől függetlenül a VCore nem 1.4V, hanem most épp (csak Chrome és torrent) 1.03. Oké, nem értek hozzá, viszont mindent Auto-n hagyva ez 1.2V alatt sosem volt hasonló terhelésnél :F

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#2819) Wind-Storm válasza Brekkk (#2817) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez így félig marhaság...
Ha még nem B3-as volt a lapod, akkor tiszta sor, hogy cserélték, tudtommal muszáj volt a boltosoknak kicserélniük.
Azt a második nem B3-asat viszont nem volt szép továbbadni.

Te mondod :U nekem elég volt 1-2 hétig használni a P8H67V-met, és már akkor is hallottam a hangját amikor a közelemben sem volt, még az utcán is kísértett a fantom sípoló hang!
Aztán átállítottam az APU-t maxra a BIOS-ban és megváltozott a hang, inkább már csak zörgött ami nem volt ilyen zavaró és „fülbemászó" hogy a géptől távolabb is halljam..

(#2818) VS461

Ugyanolyan SSD-d van mint nekem is.
Ha rátapasztod az SSD-re a füledet, érdekes dolgokat hallhatsz. Nagy az esélye, hogy onnan jön, de lehet, hogy az alaplapodról, sőt még a táp sem kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#2820) Brekkk válasza Wind-Storm (#2819) üzenetére


Brekkk
senior tag

Az elsőt mindenképp cserélték volna, mert nem B3-as volt, de amikorl vettem már másnap telefonáltam, hogy sípol a lap, ott mondták, hogy kicserélik azonnal, ha kérem

Nem, a második nem LGA 1155-ös lap volt, amit továbbadtam, hanem egy ASUS P5K Premium lap. Mélyen ár alatt ment el, és a vevő is tudta, hogy sípol. Azóta is használja, semmi baja. a sípoláson kívül. :C
A 3. lap is LGA 775-ös volt, azt meg legarizták és annak is csak a sípolás volt a baja..

Már előre félek ha új lapot akarok vennni :W

Amúgy az Asrock lap amit vettem nagyon jó. Én csak ajánlani tudom mindenkinek.
H67M GE/HT. Stabil és gyors lap.

Pont ugyan ilyen fiziológiai problémákat okozott nálam is, amiket felsoroltál.
Még így egy év elteltével is hallani vélem néha.

[ Szerkesztve ]

(#2821) Wind-Storm válasza Brekkk (#2820) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én is féltem már előre az Z68 Extreme3 Gen3-as lapomtól, de szerencsére megúsztam :D

„Még így egy év elteltével is hallani vélem néha." durva :F
ezért már kártérítés jár :DDD

(#2822) valsavis


valsavis
tag

sziasztok

beszereztem egy Asrock A75m-HVS lapot egy A4 3300dobozos procival meg új rammal,de mikor rádugom a monitort és elindítom csak annyit kapok hogy nincs jel.

2monitoron próbáltam, csak dsubbal (más csatlakozásom nincs)
bios meg sem jelenik

lehetséges hogy rosszul raktam volna össze?
rossz az alaplap?
lesarkaztam (ilyen még létezik??) a procit?

köszi :R

(#2823) VS461 válasza Wind-Storm (#2819) üzenetére


VS461
tag

Lehet, azért hallom, mert csillapítás nélkül van becsavarva egy icon V20 házba (ideiglenesen). Franc se gondolná, hogy az SSD-t is gumipogácsák közé kell akasztani...

Az előzőhöz meg: kikapcsoltam a CPU C6-ot is (Flash SSD topikban találtam, a cicergős SSD-re rákeresve). Lehet, mindennel együtt, de most csak ez az SSD "seek" hang van. És, amit a VCore-hez írtam, érdekes, mert az órajeleket is visszaveszi a processzor. Eddig 2100 és 2400 MHz között váltakozott (egyik vagy másik volt), most lemegy terhelés nélkül (csak Chrome) 800 MHz-re is... Azért csodálkozom ezen, mert most lettek az értékek kézire állítva.

Ja, bekapcsoltam egy "C-State Pmin mode" funkciót is, amihez nem találtam hivatkozást, hogy mi is ez, csak annyit, hogy az A75 tuningjához érdemes kikapcsolni:), szóval...

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#2824) Wind-Storm válasza VS461 (#2823) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Á, ezt nem hinné, hogy gumivackok közé kéne tenni :N
(Mellesleg az sem ér sokat, akkor inkább már szivacs :D)
800 Mhz az igen kevés, bár AMD, én Inteles vagyok..

Amúgy milyen az az „icon V20" ház? :U

[ Szerkesztve ]

(#2825) VS461 válasza Wind-Storm (#2824) üzenetére


VS461
tag

Ilyen. Látom már, hogy Revoltec, meg 3R Systems, csak hirtelen a doboza oldalát néztem :B :)) Nekem igazából csak egy gyorsan olcsóér ház kellett, fejből nem is tudtam most a típusát...

Nem tudom, a 800 MHz kevés-e. Egy androidos monitorozó cuccal vizslatom, Trigone Remote System Monitor a neve. Lehet, h nem annyira perfekt :U Szerk.: bár a Speedfannal ugyanazt a VCore-t mutatják

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#2826) Wind-Storm válasza VS461 (#2825) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jah ilyen csodakuckó.. :D

Telóval monitorozod a gépet? :F hm...

(#2827) VS461 válasza Wind-Storm (#2826) üzenetére


VS461
tag

Nem tuningolok, ezt meg gondoltam, kipróbálom. Játéknak jó, ha másra nem, olyan jó komolynak látszik:DD

Nem válaszként: Mi ez az XFast USB? Előbb-utóbb elkezdem kihajigálni a csillivilli fícsöröket a gépeimből (Asus csodaszoftverei pl.), és most ezt próbáltam kihajítani. USB, az USB, nem kell belegányolni. Eltávolítás után persze nem ismerte fel a külső vinyóimat a rendszer, úgyhogy ment is vissza :U ... Ez valami spéci driver, ami nélkül nem élet az élet egy ASRock lapon?

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#2828) djculture válasza valsavis (#2822) üzenetére


djculture
félisten

1.4 biosnak kell rajta lenni 1.2 el nem megy az a4 3300 ebben a lapban.

(#2829) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Az enyém nem sípol, viszont a 800-2200 RPM-en pörgő procihűtőmet, csak 1500-2200 között szabályozza :)
Engem ez jobban idegesít...1500-on is zetor a CPU FAN

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2830) valsavis válasza djculture (#2828) üzenetére


valsavis
tag

utána olvastam a bios verzióknak, szeptember eleje óta van 1.4 bios alaplap

ezek szerint én tavalyi,augusztusi gyártású lapot kaptam kézhez?

lapon/dobozon megtalálható hogy mikor gyártották a az alaplapot vagy hogy milyen bios van benne?

(#2831) djculture válasza valsavis (#2830) üzenetére


djculture
félisten

Gyanús hogy azt kaptál. Bios chipen nem szerepel semmi verszám?

(#2832) valsavis válasza djculture (#2831) üzenetére


valsavis
tag

holnap meglesem mert az melóhelyen maradt
köszi az ötletet :R

(#2833) valsavis válasza djculture (#2831) üzenetére


valsavis
tag

a feliratból azt látszik hogy 1.2 bios van rajta
kép

remélem gariban cseréltetni tudom, vagy biost lefrissítik

(#2834) szityo83


szityo83
tag

Sziasztok! Van egy asrock h61m u3s3-as lapom. Egy problémám van vele. A biosban nem tudom beállítani hogy a cpu ventilátor minimumon menjen. Hiába állítom 1-es szintre csak maxon pörög. Fel van téve ez az Asrock extreme tuner. Ha abba beállítom akkor leveszi.
Ezt a biosban miért nem csinálja?

(#2835) Brekkk válasza szityo83 (#2834) üzenetére


Brekkk
senior tag

A 9-es szint a minimum nem?

(#2836) szityo83 válasza Brekkk (#2835) üzenetére


szityo83
tag

Na ezzel megfogtál. De viszont van bent egy arctic pwm-es venti a házban. Az 1-es szinten pörög minimumon.

(#2837) Ace Ventura válasza szityo83 (#2834) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Sajnos ez engem is érint.
9 cm-es cpu hűtőm van, amit teker veszettül.Alapon 800 RPM volt más lapban, de ebben 1500 a minimum.
Talán ha jönne egy frissebb UEFI, de már nem hinném.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2838) szityo83 válasza Ace Ventura (#2837) üzenetére


szityo83
tag

Én le tudom szabályozni csak nem a biosban hanem ebben az alaplaphoz adott progival. De jó lenne ezt megoldani biosban is.

(#2839) Ace Ventura válasza szityo83 (#2838) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Jó neked.Nekem a szabályzás sem megy.
Sajna nem is tudom cserélni a ventit a Freezeren.3 pines csatival nekem sincs bajom, csak a PWM-el.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2840) szityo83


szityo83
tag

Van a házba hátul egy 12-es venti 3 pines, de azt nem tudom szabályozni. A PWR FAN1-re van kötve. Azzal tudok vmit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#2841) Wind-Storm válasza szityo83 (#2840) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Dugd egy 3 tűsre (ha nem egy olyanon lenne), és ha támogatja az alaplapod a szabályzását akkor úgy tudod.

(#2842) szityo83


szityo83
tag

Ez 3 tűs amin van. Majd jobban szemügyre veszem holnap a biost. Mára már elég volt:)

(#2843) valsavis válasza djculture (#2831) üzenetére


valsavis
tag

garanciában 20perc alatt meg is történt a bios frissítése(2db lap volt)
1.6 rá is tették,azóta simán megy

köszi :R

(#2844) szityo83


szityo83
tag

Na csak megnéztem. Úgy tünik biosból nem tudom szabályozni ezt a 3 pines ventit. Viszont az arctic ventit se tudom még ezzel a progival se 800 rpm alá venni. Pedig elvileg a minimum 400.

(#2845) Wind-Storm válasza szityo83 (#2844) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha a dobozára az van írva, hogy min 400RPM-et tud, azt csak kellő feszültségcsökkentéssel tudod elérni, amire valószínűleg az alaplap már nem képes. Tehát úgy néz ki, hogy ezt már manuálisan kell megvalósítanod, átalakítókkal, potikkal, vezérlőpanelekkel... lehet választani.

(#2846) szityo83


szityo83
tag

Értem, köszi a válaszod. Ezt nem tudtam.

(#2847) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Most nézem, hogy létezik a lapomhoz egy beta BIOS.Ezt érdemes feltenni?Vajon megoldaná a CPU fan gondomat?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2848) Száni válasza szityo83 (#2846) üzenetére


Száni
tag

Esetleg próbáld meg Speedfan-nel. Windows-zal együtt indul, be tudod lőni, hogy milyen hőmérséklet esetén milyen fordulaton menjenek a ventik.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#2849) ratam23


ratam23
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem egy Asrock H61M/U3S3 alaplapot minden szuper csak vettem hozzá egy sata3 sdd-t viszont, hogyha a lapon a sata3-ba dugom nem ismeri fel csak akkor ha a sata2be, Viszont így ugye lassabb valamivel nincs valami megoldás? AHCI mód engedélyezve, legfrissebb bios..

(#2850) zedecske válasza Wind-Storm (#2799) üzenetére


zedecske
tag

Beszamolok a fejlemenyekrol :)

Vettem itt a hardverapron 2x1 giga Kingstont, 800-asat, (szkury kollegatol) szigoruan olyan tipusszammal, ami a tamogatottsagi listaban van.

Pöcc-röff indult a lap, azóta semmi baja, volt 1080p-s youtube, meg nemi jatek meg egy 3dmark teszt. Birja, nem fagy, stabil.

Zaroszo:

Erdemes megnezni az alaplap weboldalan a memoriamodul tamogatottsagi listat, mert kulonben csunya meglepiben lehet reszunk.

En speciel jol jartam :DDD

[ Szerkesztve ]

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.