Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) rob210 válasza gergo0328 (#2300) üzenetére


rob210
nagyúr

Rajzold már be légyszíves a képen, hogy mire is gondolsz?
Mi az ami szerinted nincs hűtve
, vagy túlmelegszik, mert ez amit linkeltél z68-as chipsettel szerelt :F :U

Renault power

(#2302) SchDerGrosse


SchDerGrosse
tag

üdv

(ha volt róla szó akkor előre is elnézést)

az itteni kollégák tanácsára ASRock Z68 PRO3-M alap vásárlása mellett döntöttem.

Ki is néztem magamnak 1 et innen.

Később eltévedtem az asrock honlapjára ahol a Z68 Pro3-M oldalát böngészve észrevettem, hogy a szerint a lapon nincs SATA3 csatlakozó (a magyar webshop szerint meg két darab is van rajta)

Melyiknek van igaza?
(v benéztem volna valamit?)

kösz
Sch

[ Szerkesztve ]

(#2303) kukinyo válasza SchDerGrosse (#2302) üzenetére


kukinyo
addikt

Pedig ott is írja.A Specifications oldalon.

(#2304) rob210 válasza SchDerGrosse (#2302) üzenetére


rob210
nagyúr

kukinyo már válaszolt, de ha csak a képre nézel is látni fogod a különbséget.
A fehér sata csatik a ram foglalathoz közel az sata3, a másik 3 a kékek azok sata2-esek.

Renault power

(#2305) kukinyo válasza rob210 (#2304) üzenetére


kukinyo
addikt

A fehér színű az mindig sata3? Ezt nem is tudtam. :)

(#2306) rob210 válasza kukinyo (#2305) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem mindig de az ő esetedben sata3-as, a fehér színű.
Nekem mondjuk csak fehér színű van a lapomon és nekem is 2db 3-as és 3db 2es sata van. :R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#2307) kukinyo válasza rob210 (#2306) üzenetére


kukinyo
addikt

És akkor honnan tudod melyik a sata3 illetve a sata2? Mert kinézetre azonos nem? Vagy csak a leírásból derül ki?

(#2308) rob210 válasza kukinyo (#2307) üzenetére


rob210
nagyúr

:U Ez most komoly?

A leírásban szerepel, hogy 2Xsata3 / 3Xsata2
2 fehér csatlakozó 3 kék csatlakozó.
Ennyi logika van az Asrockban, szerintem :B

Renault power

(#2309) kukinyo válasza rob210 (#2308) üzenetére


kukinyo
addikt

Hülyén írtam le a kérdést.És ha mondjuk 5 fehér van? Vagy egy lapon mindenképp más színnel jelölik a különböző sata csatlakozókat?

[ Szerkesztve ]

(#2310) rob210 válasza kukinyo (#2309) üzenetére


rob210
nagyúr

Na várj egy kicsit most belekavarodtam a dologba.
A tisztán látás kedvéért.
Itt jól látszik, hogy ha 5 sata 3 van akkor az 5 fehér csati.
Az előző kérdésedre pedig rosszul válaszoltam.
Igen ha csak fehér sata csatlakozó van akkor az 5db sata 3-as csati.
Belekeverdtem az usbkbe ahol máshogy van a jelölés.:(

Szóval az eredeti kérdésre válaszolva még egyszer fehér csati sata3
Kék csati sata2
Persze a színek különbözhetnek de lehet sárga piros is de a darabszámból mindig ki lehet következtetni melyik milyen.

Igazából az új lapok már csak sata 3 asak lesznek.

Renault power

(#2311) kukinyo válasza rob210 (#2310) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor jól összekavargattuk egymást.De a végén csak kiderült. :D
Köszönöm :R

(#2312) SchDerGrosse


SchDerGrosse
tag

kukinyo; rob210 :

köszönöm, már meg is vettem. :R

[ Szerkesztve ]

(#2313) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv. Egy H67DE3 lap tulajdonosa lettem most van először Asrock lapom így minden információ új. Szeretnék bővebben tudni a biosban való lehetőségekről (mit hol állítok stb),az Axtu lehetőségeiről,linkek is megfelelnek amennyiben magyar nyelvű helyre mutat,és még egy kérdés mit honnan kellene leszednem,hogy ezek megjavuljanak:.

Kösz.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#2314) kukinyo válasza SchDerGrosse (#2312) üzenetére


kukinyo
addikt

Gratulálok.Hidd el jól jártál. :)

(#2313) Dan-szan: Nézz körül itt.

[ Szerkesztve ]

(#2315) Dan-szan válasza kukinyo (#2314) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Körülnéztem de az a "pci egyszerű vezérlő" csak nem akar megjavulni, ötlet a megoldásra?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#2316) kukinyo válasza Dan-szan (#2315) üzenetére


kukinyo
addikt

A többi megjavult?

(#2317) djculture


djculture
félisten

A lap gyártójánál lévő összes drivert felkell rakni és jó lesz .Inf drivertöl kezdve az intel managment driver stb.

(#2318) Dan-szan válasza kukinyo (#2316) üzenetére


Dan-szan
senior tag

A többit sikerült megjavítani,nem tudom ennek az egynek van e jelentősége vagy nem,de zavar az a jel.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#2319) kukinyo válasza Dan-szan (#2318) üzenetére


kukinyo
addikt

djculture jól írta egyébként.Minden driverre szükség van.És ez lehet bármilyen eszköz aminek nincs fent a drivere.Az alaplapi drivert biztos jól rakta fel? Van valamilyen kártyád a pci foglalatban?

(#2320) Dan-szan válasza kukinyo (#2319) üzenetére


Dan-szan
senior tag

nem semmi nincs a pci foglalatban,legfeljebb nekifutok még1szer.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#2321) kukinyo válasza Dan-szan (#2320) üzenetére


kukinyo
addikt

Esetleg telepíts egy egészen új rendszert,rá az összes driver és valószínű hogy megszűnik a problémád.

(#2322) SchDerGrosse


SchDerGrosse
tag

asrock z68 proM alaplapnál :

hogy tudom csatlakoztatni a DVD meghajtómat (pioneer DVR-116DBK)?
mert az addig oké, h kell neki valami amin kapja az áramot, de az adat eddig ide kábelen ment át (nem biztos h jól mondom). Az új lapomon ilyen slotot nem találtam.

lehet h az éjféli szerelgetés miatt újfent benézek valamit (mint a SATA3 nál korábban), de az elég furcsa, h a floopy kábelének van, hely ennek meg nincs.

Hilfe!

kösz
Sch

[ Szerkesztve ]

(#2323) rob210 válasza SchDerGrosse (#2322) üzenetére


rob210
nagyúr

Nagyon egyszerűen tudod csatlakoztatni veszel egy satás DVD írót.
Ezeken a lapokon, már csak sata foglalat van, az idés eszközöket a lassúságuk miatt száműzték az új lapkakészletekből.

Ennek érdemes lett volna utána járnod, ha a régi dvd írót szeretnéd használni.
:R

Renault power

(#2324) SchDerGrosse válasza rob210 (#2323) üzenetére


SchDerGrosse
tag

nyeh..

igy jártam... :(

(mondom, azon csodálkoztam ennek nincs dugasz de a 100 éves floppy meghajtónak van...)

kösz a gyors választ!

Sch

(#2325) rob210 válasza SchDerGrosse (#2324) üzenetére


rob210
nagyúr

A floppyt a boot és bios frissítés miatt hagyják rajta.
Amíg ezek a biosok vannak a lapokon addig ezeket muszáj rajta hagyniuk.

Renault power

(#2326) rob210


rob210
nagyúr

Viszont ma én is elakadtam srácok.
Kiváncsi vagyok az én gondomra van-e megoldás.

Van 2X2 giga memória a gépben 870extrem3 lap.
A bootolás elején kiírja a dos-os képernyőn, hogy 2X2gb 1600Mhz dual chanel memory.
Az everestes mérésekkor meg látom, hogy rohadtul nem megy a dual chanel.
Mert 8500as írásokat produkál a rendszer illetve írja is, hogy unganged dual chanel 1600Mhz DDR3 9,9,9,24

Van erre valami esély, hogy a biosban kéne átállítanom valamit?
Mert eddig amit állítgattam az nem segített.
:U :F

Renault power

(#2327) Lacpac válasza rob210 (#2326) üzenetére


Lacpac
őstag

Emelni kell az NB órajelén.

(#2328) rob210 válasza Lacpac (#2327) üzenetére


rob210
nagyúr

Mennyire?

Renault power

(#2329) Lacpac válasza rob210 (#2328) üzenetére


Lacpac
őstag

Mennyit bír a lapod? Van akinek 2700-on megy. Nekem 2400-on megy (menne, de sajna la kellene mondanom az energiagazdálkodásról a chipkészlet elavultsága miatt). Alap nekem az 1600MHz.

(#2330) rob210 válasza Lacpac (#2329) üzenetére


rob210
nagyúr

1 hete van és az utóbbi időben nem nagyon tuningolok.
(felesleges)

2000az alapórajelem.
A kérdés az, hogy miért menne dualban a 2 memória ha alapon nem megy?

Renault power

(#2331) Lacpac válasza rob210 (#2330) üzenetére


Lacpac
őstag

Az dualban megy, a kis NB freki miatt vannak az alacsonyabb értékek.

(#2332) rob210 válasza Lacpac (#2331) üzenetére


rob210
nagyúr

De akkor miért írja minden tesztprogram, hogy unganged.
Mert azóta mással is kipróbáltam.

Renault power

(#2333) kukinyo válasza rob210 (#2332) üzenetére


kukinyo
addikt

Dualban van ganged és unganged mód.Nézd meg Everesttel alaplap>memóriabusz tulajdonságai>busz szélessége. Ha 128 bit akkor dual.

(#2334) djculture válasza rob210 (#2332) üzenetére


djculture
félisten

1x128bit-es ganged mód 2x64bit-es meg az unganged mód,olvasásba a ganged mód egy fikarcnyit többet hoz de amugy tökmindegy.

(#2335) rob210 válasza djculture (#2334) üzenetére


rob210
nagyúr

Srácok a dual chanelt nem véletlen találták ki nem egy fikarcnyival lesz gyorsabb a gép.
Azt nem tudom, hogy ennél a lapnál hogyan állítsam.
Mert eddig az aida is meg az everest is írta, hogy ganged és gyorsabb értékeket is hozott meg videó kódolásnál rövidebb idő alatt is végzett.

Renault power

(#2336) djculture válasza rob210 (#2335) üzenetére


djculture
félisten

2*64 bites unganged mód is dual chanel értsd már meg:) Aida everest semmit se számít,szintetikus tesztek.Videó kodolással meg csinálj egy tesztet de ugyanolyan cpu- memó és nb/ht frekvencia mellett,5% ot nem fogja elérni a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#2337) rob210


rob210
nagyúr

:F
Szerintem ti nem értitek, hogy miről beszélek.
:F

Renault power

(#2338) djculture válasza rob210 (#2337) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem arrol irtál hogy nincs dual chaneled mert ungengedet ir,ez meg hülyeség mert az unganged is dual chanel.Teljesen mindegy hogy a memóriavezérlő egybe "csapja a modulokat és egybe kezelve 128 biten hajtja vagy külön egyenként mindkét modult 64 biten kezeli.Mindkettő eredménye dual chanel 128 bit lesz,unganged abba jobb hogy nem muszáj még csak egyforma méretű modul se/most előttem lévő gépbe pl egy 2gigás meg egy 4 es megy ungangedbe most,csak az számit egyes lapoknál hogy single vagy double oldalas a modul/.A ganged meg olvasásba jobb durván 5% al mint a ganged százezer lappal kipróbáltam már szervízes vagyok.:)

[ Szerkesztve ]

(#2339) rob210 válasza djculture (#2338) üzenetére


rob210
nagyúr

Remek de én is kipróbáltam a komplett konfig egy phenom II 3400Mhzen és 1600-as DDR III ramok. 9,9,9,24-en
Ha a haver GeiL memóit teszem bele ganged és 9750-et olvas valamint közel 4.5 percel gyorsabban tömörít.
Ha a saját Adatáimat ugyan ezekkel a paraméterekkel akkor 8520-at olvas a tömörítés pedig egyértelmű.
Ráadásul az én memóim az ő gépében mennek és közel azonos értékeket dob.
A ramjaim pedig benne vannak a lap kompatibilitási listájában........

Így teszem akkor fel a kérdést.
:R

Renault power

(#2340) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Erről a lapról mi a véleményetek?
A régi lapom kezd tönkremenni, és nem akarok sokat kiadni az újításra.
Ez a lap elvileg használható az én procimmal meg ram-ommal is, nem kell újat venni.

Szerintetek?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2341) Lacpac válasza rob210 (#2337) üzenetére


Lacpac
őstag

Tesztünk második fejezetében a rendszermemória elérésével foglalkozunk. A memória elérésének tesztelésére ezúttal azért fordítottunk külön figyelmet, mert a K10 megjelenése új ajtókat nyitogatott ezen a téren is. Az új architektúrában még mindig integrált memóriavezérlő dolgozik, de az AMD félretette a több éve mindkét gyártó által legszívesebben használt kétcsatornás működést, és dupla egycsatornás kiépítést fejlesztett ki. Erre miért volt szükség? A hagyományos kétcsatornás memóriaelérésnek az az előnye, hogy egyszerre nagyobb adatmennyiséget lehet rajta átmozgatni, de órajelenként csak egy műveletre (olvasás vagy írás) van lehetőségünk, ami nem optimális az egyre terjedő multitaszkos, egyre több szálon dolgozó környezetekben, amikor esetleg több operációs rendszer és azokon belül több program is egyszerre szeretné elérni a memóriát írásra és olvasásra egyaránt – gondoljunk a virtualizáció térhódítására. Az AMD megoldása kézenfekvőnek tűnik, az új memóriavezérlő órajelenként két műveletet képes elvégezni. De hogy a gyakorlatban ez mit jelent, arra külön kíváncsiak voltunk.

A tesztekben ezúttal is a K7–K8–K10 trió és a Merom–Penryn duó kapott szerepet. Ha emlékszünk még az Athlon 64 előtti időkre, felsejlik, hogy az AMD akkoriban még egy pont-pont összeköttetést, az DEC Alpha által kifejlesztett EV6 processzor rendszerbuszát használta a processzor és az északi híd összekapcsolására. Az EV6-ból származó busz előnye elsődlegesen abban rejlett, hogy riválisánál, a Pentium Próban debütáló GTL rendszerbusz továbbfejlesztett variánsainál nagyobb sávszélességet kínált, többutas rendszerekben pedig dedikált útvonalat biztosított minden végrehajtóegység számára, míg az akkor használatos 440BX csak egy közösen használható rendszerbuszt áldozott fel erre a célra. Az AMD a K8-ban mégsem az EV6-ot vitte tovább, hanem úgy döntött, hogy a memóriavezérlőt egyszerűen a processzorba integrálja (az Alpha az EV7 esetében is éppen így tett). A kétcsatornás memóriavezérlővel rendelkező asztali K8-asok (először S939, majd AM2 platformon) megduplázták az elméletileg elérhető maximális memória-sávszélességet. Ez szép és jó volt, de nem sokat értünk vele, hiszen kétmagos Athlon 64 processzorunk magjai egyetlen közös memóriabuszon voltak kénytelenek osztozni. A megoldás kiegyensúlyozatlan, mert egyszerre csak az egyik processzormag kérhet/küldhet ezen keresztül adatot, miközben olyan magas sávszélesség áll a rendelkezésére, amit soha nem képes kihasználni. A K10-nél egy ilyen esetben már nem egy, hanem két processzor juthat hozzá az igényelt adatokhoz egyetlen ciklus alatt, igaz, az egycsatornás sávszélesség csak fele a korábbinak, mégis ez a jobb megoldás, mert így két processzormag igényeit elégítettük ki egyetlen ciklus alatt ahelyett, hogy egyetlen processzormagra pazaroltuk volna el az összes erőforrást (sávszélességet)

Ganged:1×128bit
Unganged: 2×64bit

Forrás:
http://prohardver.hu/teszt/processzorok_melylelektana/bevezeto.html

[ Szerkesztve ]

(#2342) rob210 válasza Lacpac (#2341) üzenetére


rob210
nagyúr

Köszi ezt anno is elolvastam, de a kérdésem továbbra is adott.
Kompatibilis memóriával ugyanazokon az értéken az egyik párral gyorsabb a gép mint a másik párral.
Ez mi a franctól van?
Beállítása lesz az tuti csak mi?
Az egyiknek valami beállítás tetszik a másiknak meg nem.
:F

Renault power

(#2343) Lacpac válasza rob210 (#2342) üzenetére


Lacpac
őstag

Tedd át a memvezérlőt ganged módba, hátha úgy hozni fogja a másik memória teljesítményét. Mert azt mondtad, hogy a másik ganged módban ment, és ahogy kicserélted, kicseréled átvált ungangedre.

(#2344) sz_abika


sz_abika
addikt

Hello!

adott egy Z68 Pro3 lapka, rajta egy i7 2600-os procival.
A gép nem indul el, csak ha nincs benne az alaplapi elem...elem csere is volt, tudtommal legfrissebb bios fut. Valakinek ötlete erre?

PSN: xszabikax

(#2345) rob210 válasza sz_abika (#2344) üzenetére


rob210
nagyúr

Zárlatos az elem foglalat.

Renault power

(#2346) djculture válasza Honkydoo (#2340) üzenetére


djculture
félisten

Elég kemény az asrock alkotott megint ahogy látom.939 es foglalat +sb750 chipszet hd3300 al.Mondjuk az ára eléggé sok direkt emiatt.Én tuti nem adnák ki ezért 18 ezret.Annyiért veszel másik lapot+procit akár am3 athlon2 vel is.9 körül van egy asrock n68 variáns lap meg hozzá 11 a proci használtan meg még kevesebb az egész.

[ Szerkesztve ]

(#2347) rob210 válasza djculture (#2346) üzenetére


rob210
nagyúr

A memót kihagytad.
Anélkül nem fog menni.:D
A 939-es ddr400-as memója meg nem megy bele a lapba.:)
Már ha komolyabb lapot vesz.

Renault power

(#2348) djculture válasza rob210 (#2347) üzenetére


djculture
félisten

Ja igazad van de akkor meg irány az apró és 5 ezer egy használt 939 es lap.18 ezerért ez akkor is rablás.:) A sima ddr amugy el lehet sózni árából meg venni az olcsó ddr3 at másnem csak 1 gigát kezdetnek már akkor is előrébb van az ember.Kérdés az is hogy a régi gépbe milyen vga volt:)

[ Szerkesztve ]

(#2349) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!

Az Asrock m3a780gxh/128M -hoz tudnátok vmi ramot ajánlani ami tuti elmegy benn dualba?
Néztem a support listet de egy csomó pont olyan jelzésű ramot nem kapni(1600) ami abban van.2x2 gb kellene 1600mhz nem drága value ram.

[ Szerkesztve ]

(#2350) rob210 válasza Gyick (#2349) üzenetére


rob210
nagyúr

ADATám van na azt nem javaslom.
Mert mire beállítgattam leikráztam.

A haver
GeiL-ei viszont nálam is nála is minden állítgatás nélkül frankón mentek.
Ajánlom figyelmedbe.
Ennek ellenére egy kompatibilitási listát érdemes összenézni a kiválasztott egyeddel:D

[ Szerkesztve ]

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.