Hirdetés

2020. december 5., szombat

Gyorskeresés

(#2051) vhw válasza dízelracer (#2050) üzenetére

vhw
addikt

Igazából nem hallottam még soha hasonlóról, így csak találgatni tudok. Nem lehet hogy a merevlemezzel van valami probléma? Esetleg a két oprendszer (linux-xp) eltérő fájlrendszere miatt működik az egyikkel, a másikkal meg nem? Mélyebben nem értek a különböző fájlrendszerek sajátságaihoz, lehet hogy valami olyan probléma történt a vinyóval ami miatt allergiás az xp NTFS rendszerére, viszont a linux-é (nem írtad konkrétan melyik) még működik rajta. Esetleg egy kölcsön merevlemezzel megpróbálhatnád az instalt.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2052) Sethdobaloah

Sethdobaloah
senior tag

csak úgy örömködésből megosztom:
g31-s ről váltok e350m1-re a holnapi nap folyamán.

remélem az ITX már elég kicsi lesz az igényeimnek :D

...csak én vagyok helikopter?

(#2053) kukinyo válasza dízelracer (#2050) üzenetére

kukinyo
addikt

Nekem is volt hasonló gondom win7 -el.Én egy kábelre kötöttem a vinyót a dvd íróval(a dvd volt a kábel végén a vinyó pedig középen) és a dvd-t jumpereltem master-re a merevlemezt pedig slave-re.

(#2054) kukinyo válasza norbe2 (#2048) üzenetére

kukinyo
addikt

Itt a rajz:

(#2055) totyak

totyak
aktív tag

Üdv!

Nemrég raktam össze egy számomra elég jó kis gépet, de az alaplapban kezdek elbizonytalanodni. Egy Asrock N68-GS3 UCC lapról van szó. Mikor vettem az alaktrészeket még nem voltam elég tájékozott és csak később jöttem rá, hogy ez a lap csak 1000MHz-ig támogatja a Hyper Transport-ot. Kérdésem az lenne, hogy ez befolyásolja-e a gépem sebességét vagy egyáltalán bármit, vagy ugyan olyan jó, mintha 2000MHz vagy több lenne? Láttam sok CPU-Z képet és igazából sehol nem volt 1000MHz, legtöbbször 2000 volt.

Egyébként egy Athlon II X4 640 proci, 2Gb 1333MHz Ram és egy VTX HD5770 1Gb ketyeg még a gépben.

Pénztárcabarát alaplapot kerestem, ezért esett erre a választás.

Köszönöm

AMD Ryzen 7 2700 3,2GHz, 16Gb Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz, Msi GTX660 Ti 2Gb, AsRock B450m Steel Legend

(#2056) BogyóBP válasza totyak (#2055) üzenetére

BogyóBP
addikt

Mért csak 1000 ig? Nekem egy picit komolyabb van: 760GM-GS3 ,de ez sem képes 1600mhz nél többet adni alapból a CPU nak hiába HT3.0 és hiába támogatja. Egy kioldott Sempron 140 es van benne, amiről mindenhol azt irják hogy alapból látja a 2000mhz et is mivel állitolag 4000mhz et bir a CPU...szóval nemtudom én is kicsit csámcsogok én sem értem.

(#2057) BogyóBP válasza BogyóBP (#2056) üzenetére

BogyóBP
addikt

Megoldottam, alul volt feszelve a CPU, kemény 1V ot kapott 1,4 helyett, csoda hogy elindult. Mindenesetre jó tudni hogy ilyen abszúrd körülmények közt is jó a gép. FEltettem 1,4V ra, igy lehetőségem lett választani az oc menünél a 2ghz es HT linket és a 1600mhz es ramjaimat is rátudtam tenni 800mhz re 667 ről. 15 perce megy a stabilitás teszt, kiv vagyok.

(#2058) vhw válasza BogyóBP (#2057) üzenetére

vhw
addikt

Ezzel a lépéssel viszont ugrott is a fogyasztása rendesen :D

(#2059) BogyóBP válasza vhw (#2058) üzenetére

BogyóBP
addikt

Nemtudom, nem néztem fogyasztást.

(#2060) vhw válasza BogyóBP (#2059) üzenetére

vhw
addikt

Nekem volt az alaplaphoz a driver cd-n egy Asrock Inteligent energy saver progi, az kiírja éppen mennyi wattot vesz fel a proci

(#2061) dízelracer válasza vhw (#2051) üzenetére

dízelracer
senior tag

Egy nap netes kutakodás után vált világossá, hogy ezeknek a lapoknak pontosabban az azonos csipszettel szerelt alaplapoknak raklap fos az IDE vezérlőjük. SATA vinyóval hibátlan de IDE vinyóra képtelenség windows-t telepíteni.

(#2062) totyak válasza dízelracer (#2061) üzenetére

totyak
aktív tag

Nekünk sikerült :D

AMD Ryzen 7 2700 3,2GHz, 16Gb Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz, Msi GTX660 Ti 2Gb, AsRock B450m Steel Legend

(#2063) dízelracer válasza totyak (#2062) üzenetére

dízelracer
senior tag

Elárulod, hogy hogyan???

(#2064) bazsi83vp válasza dízelracer (#2063) üzenetére

bazsi83vp
senior tag

Nekem egy ASRock 880GMH/USB3 alaplappal volt bajom. Egy ide csatoló van és képtelen volt egyszerre kezelni a merevlemezt és az odd-t. Frissítettem bios-t, a dvd írón firmwaret és nem látja a kettőt egyszerre. A megoldás a fiók mélyén lapuló pci-s pata vezérlő volt, ideiglenesen arra ment a merevlemez. Ez van - olcsó hús. Más gond nincs a lappal.

(#2065) kukinyo válasza dízelracer (#2063) üzenetére

kukinyo
addikt

Egyszer már leírtam a megoldást. :)
[link]
Kipróbáltad?

(#2066) pallasattila

pallasattila
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám.
adott egy Asrock NF6G-Glan és egy AMD Phenom(tm) 9600 Quad-Core Proci.
ez mind szép és jó, de néha "bekattan", kékhalálozik. (valami second processor revice baja van), [link]
Eleinte ritkán csinálta, de mostanában elég sűrűn, de míg nincs kékhalál, addig minden OK, a 2. mag is dolgozik (feladatkezelő azt mutatja).
Válaszotokat előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#2067) BogyóBP válasza pallasattila (#2066) üzenetére

BogyóBP
addikt

Akkor ott rossz a 2. mag.

(#2068) djculture válasza bazsi83vp (#2064) üzenetére

djculture
félisten

A chpszet ilyen semmi köze az olcsósághoz,ujabb chipszeteken csak optikai cuccnak van az ide.Pont ezért nem vettem ilyen újabb chipszetes lapot mert csak idés vinyóm van és kettő még zsír új:)
Amúgy a ht1.0-3.0 semmit se számít 2-3 magos athlon2 nél az tuti mert haver lapja 3.0 áttéve aprocim semmivel se gyorsabb mint nállam a 1.0 án:)

[ Szerkesztve ]

(#2069) totyak válasza djculture (#2068) üzenetére

totyak
aktív tag

Szóval akkor szerinted nem vesztettem semmit azzal, hogy csak egy AsRock N68-GS3 UCC lapot vettem, ami alapból csak 1000MHz-ig engedi a ht-t? Hiába lenne mondjuk ht 3.0-s lapom, akkor sem lenne látványos gyorsulás egy Athlon II X4 640-nél?

(Sajnos erről a ht dologról nem is hallottam alakatrész vásárlás előtt, csak utána szembesültem vele, hogy nem éppen a leggorsabb lapot sikerült választani. Viszont legalább olcsó volt és ezen kívül elégedett is vagyok vele.)

(#2070) BogyóBP válasza totyak (#2069) üzenetére

BogyóBP
addikt

Azért megy csak 1000 en mert AM2+ os lapba AM3 as CPU-t tettél. A DDR2 meg csak 1000 en bir kommunikálni ezért leredukálodik ennyire.

(#2071) totyak válasza BogyóBP (#2070) üzenetére

totyak
aktív tag

Azt hogy érted, hogy AM2+-os alaplap? iPon-on vettem, ott AM3-asnak írták. DDR2-vel a Ram-ra gondolsz, mert az nekem DDR3?

Légyszi fejtsd ki.

(#2072) BogyóBP válasza totyak (#2071) üzenetére

BogyóBP
addikt

Ja most látom, hogy AM3 asod van. Tipikus ASROCK gond hogy az FSB-t nem tudja jól belőni az alaplap..Menne az többen is de asrock :D

(#2073) dízelracer válasza kukinyo (#2065) üzenetére

dízelracer
senior tag

Nem ez volt a megoldás. :N

(#2074) totyak

totyak
aktív tag

BogyóBP: Már a frászt hoztad rám, hogy valamit elnéztem vásárláskor :D Egyébként így utánanézve pl. a guglin, ha beírom a lap nevét meg hogy AM2+, akkor kidob néhány találatot. Nem is tudtam hirtelen eldönteni, hogy akkor most mi is van tulajdonképpen. Gyorsan előkaptam a dobozát és elégedetten konstatáltam, hogy bazi betűkkel hirdeti, hogy AM3, DDR3.

Remélem, hogy amit djculture írt feljebb a hyper transportról az valóban úgy van és nem vesztettem semmit, hogy nem ht 3.0-s a lap.

dízelracer: Mi is úgy kötöttük be, ahogy kukinyo leírásában van. IDE-s a vinyóm is meg a DVD meghajtó is. Bár nem pont úgy kötöttük, mert nekünk azt hiszem fordítva van. Tehát a kábel közepén van a dvd a végén meg a vinyó. De szerintem full mindegy. És így működik.

(#2075) BogyóBP válasza totyak (#2074) üzenetére

BogyóBP
addikt

Annyira nem mind1 mert a HT3.0 az 5200MT/S vagyis 2600as Hiper transport mig a HT1.0 vagy 2.0 csak max 2000 lehet. Nemtudom van e valami különbség közte de akkora nem lehet mint számitjuk, inkább annyi hogy a memoria sávszélesség HT3.0 nál 2x akkora ezáltam egy izmos ram gyorsabban hajtja a gépet.

(#2076) dízelracer válasza totyak (#2074) üzenetére

dízelracer
senior tag

(#2077) kryboy

kryboy
tag

kryboy
(tag)Sziasztok
Asrock a780gm-le/128m deszkám van biost szeretnék frissiteni Instant Flash alkalmazással, látja is a pendrive-ot de nem engedi kiválsztani,mi lehet a probléma?

(#2078) bazsi83vp válasza kryboy (#2077) üzenetére

bazsi83vp
senior tag

Nekem akkor volt ilyen mikor az ntfs-re formázott pent dugtam rá. Fat-ra átformattálva vitte.

(#2079) kryboy válasza bazsi83vp (#2078) üzenetére

kryboy
tag

Természetesen le van formázva , a windowson belül leformáztam és annak is látja vagyis Fat32-nek

(#2080) Alpachino válasza BogyóBP (#2075) üzenetére

Alpachino
veterán

A gyakorlatban semmi jelentősége nincs a HT1000-nek :N az aláírásomban szereplő proci+ 2x1GB kingston 1333@1600MHz-en, egy jóval drágább giga lapban sem teljesített jobban, különböző tesztek által mérve sem :N

totyak: nyugi, jó lapot vettél :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#2081) totyak válasza Alpachino (#2080) üzenetére

totyak
aktív tag

Akkor megnyugodtam, köszi. Valószínűleg ez is csak vevőcsalogató dolog.

(#2082) Alpachino válasza totyak (#2081) üzenetére

Alpachino
veterán

:K

Az aláírásomban láthatod, hogy mit is tud ez a 9K-s lapocska :))

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#2083) djculture válasza totyak (#2074) üzenetére

djculture
félisten

A lap am2+ os amúgy de kezeli az am3 procikat is ,így lehetséges az hogy hol am2+ hol am3 nál van feltüntetve az árlistákban.Ht meg mondom nem sokat számít,és a dual chanel ddr3 se sok vizet zavar.Everest sebbességmérésbe lesz nagyobb szám és ennyi.Ma kisérleteztük ezt ki,mert van egy 4 gigás ddr3 modul a gépembe egybe és vettem egy másik 4 est.

[ Szerkesztve ]

(#2084) Johni5

Johni5
őstag

Sziasztok!
Nekem egy Asrock 760GM-GS lapom van,és nagyon meg vagyok elégedve vele.
Egy kis teljesítmény javítás:Ha Biosban bekapcsolod a c1-et a procinál,akkor 10%-al nő a memória Írás,olvasás.

http://hwbot.org/user/johni5/... https://www.facebook.com/HungarianOverclockers

(#2085) Adiking

Adiking
tag

Sziasztok
Régebben volt egy 775V88+ lapom, most pedig van egy P4i65G és egyszerűen nem tudom hol lehet ezeken a feszültségeket állítani. Itt is van valami titkos billentyű kombináció, mint a Gigabyte-nál? Kérlek segítsetek.

Üdv: Adiking

(#2086) djculture válasza Adiking (#2085) üzenetére

djculture
félisten

Azoknál csak fsb-t lehet feljebb tenni,régi chipszetes lapok.

(#2087) Adiking válasza djculture (#2086) üzenetére

Adiking
tag

Kár. Nem vagyok képben az új AsRock-ok képességeivel, de ezek a régiek szörnyű szarok. Ezzel a konfiggal, amit most vettem a húgomnak (AsRock P4i65G (socket 478), Celeron D 310, 256MB 400MHz Kingmax DDR1, 512MB 400MHz Samsung DDR1, Gigabyte Radeon 9600 Pro 128MB) 2880MHz-ig (180x16) jutottam ehez az órajelhez az lap szerint 1.44!!! Voltra van szüksége a procinak, de így is csak max. 42°C-os a proci. Egy jobbfajta lappal szerintem olyan 1.3V környékén elérném a 3,5GHz-et és ekkor is olyan max. 36-38°C lenne a proci.

(#2088) papaizsolt válasza Adiking (#2087) üzenetére

papaizsolt
tag

Helló !!

Nekem volt egy p4v88+ lapon egy Celeron D 330 al alapfeszen ment 2,66 ról 3,6 ghz ig :K
a te lapod még újabb is mint az én p4v88+ ,nem tudom ,hogy vagy jártas a tuning terén ,de szerintem próbáljad a tuningot egyszerre csak az egyik l ramal ! Menni fog 3,5 ig az simán nagyon jó kis lapok !! Am ezek a régi cerkák nagyon melegednek szóval 3,5 ön nem fog negálni 38 °C fokba !

(#2089) totyak válasza djculture (#2083) üzenetére

totyak
aktív tag

És az jelent valami hátrányt, hogy csak AM2+-os és nem AM3-as?
Mondjuk az nem túl szép dolog, hogy AM3-asnak hirdetik, ha egyszer nem az. Megtévesztik az embert.

(#2090) Eastwood

Eastwood
tag

Üdv
Lenne egy kis problémám és segítséget kérek.
Van nekem egy Asrock G41MH - GE alaplapom.
Most vettem bele 4 db Elixir 2GB 2Rx8 Pc2-6400U-555-13-E1.800 -as ramokat.
Az alaplap kezeli a 8 gb ot de csak 2 db 2 gb os rammal hajlandó elindulni.
Ha 3 vagy 4 db 2 gb os ramot rakok bele akkor bekapcsoláskor felpörög leáll és egy folytában ezt csinálja és nem ad képet.
Mi lehet az oka?
Hogyan tudnám felismertetni a 8 gb ot?
Már a legújabb bios-t is felraktam de semmi változás.

Eastwood - Nézd meg a többi hirdetésemet is.

(#2091) djculture válasza Adiking (#2087) üzenetére

djculture
félisten

Inteles lapjaik most se valami hű de jók.Amd lapjaik viszont sokszor kis pénzért adnak olyan pluszt amit más márkába prémium pénzért kapsz meg.

(#2092) djculture válasza totyak (#2089) üzenetére

djculture
félisten

Nekem nagyon beváltak ezek a lapok,hátrányuk nulla.Amúgy mint kederült működik bennük az unganged üzemmódos ddr3 kezelés is.Beraktam egy egyoldalas 2 gigás modult meg egy szintén egyoldalas 1 gigásat és a unganged 128bit aktiválódott.Felemás memóriákkal is dupla sávszélt lehet elérni így ,egy a lényeg hogy vagy két dupla oldalas vagy két egyoldalas memóriát kell behelyezni.

(#2090) Eastwood
a lap leirásásánál:
Due to chipset limitation, if you plan to install three or four memory modules on this motherboard, please install only single-sided memory modules.
Azaz 3 vagy 4 memória modulnál csak egyoldalasokat kezel.

[ Szerkesztve ]

(#2093) Eastwood válasza djculture (#2092) üzenetére

Eastwood
tag

Köszönöm :R
Akkor cserélhetem ki a ramokat :O
Sebaj csak egyszer jó legyen :DDD

Eastwood - Nézd meg a többi hirdetésemet is.

(#2094) birozoli7800

birozoli7800
senior tag

Hi all!

Van egy P4i65G alaplapom. Az lenne a kérdésem hogy felismerne ez a lap egy ATi 2600 Pro agp-s kártyát? Azért kérdezem mert 9600 XT-t nem ismert fel.. :(

(#2095) sCr89

sCr89
tag

Hello, nekem egy olyan problémám lenne hogy miután bekapcsolom a gépet win7 boot logo után ugye jönne a bejelentkező képernyő de van vagy 4mp miután bejön(régi Asrock-nál nem volt)? valamint ki irja random-ra h egy jack csatlakozot csatlakoztattak meg hogy kihuztak(ezesetben nincs hang), és win7 boot elött van egy kis pukkanás a hangszoroból egyszer mindig. Egy Asrock 770 extreme3 lapom van.

(#2096) djculture válasza birozoli7800 (#2094) üzenetére

djculture
félisten

Pedig felkéne neki ismernie mindkettőt,utána néztem ennél a tipusnál nem irja az agi portot,rendes agp8x van rajta.

(#2097) Vadernagyúr

Vadernagyúr
senior tag

Sziasztok!Az lenne a problémám,hogy vettem egy uj Asrock alaplapot,de minden szaggat vele(gamek).Régebben egy Asrock alaplapom volt,de azzal hibátlan.Szóval nem értem,hogy mi lehet a baj:(????

PSN: joskovagyok199

(#2098) birozoli7800 válasza djculture (#2096) üzenetére

birozoli7800
senior tag

Sry most látom, hogy elírtam a lap típusát. P4i45GV-ről lenne szó. Elég tájékozatlan vagyok régi hardverek terén mi a különbség az agi és a rendes agp 8x csati között?

(#2099) G.I.JOE válasza Vadernagyúr (#2097) üzenetére

G.I.JOE
senior tag

Hát ennyiből mi sem fogjuk megérteni, hogy mi lehet a gond, ha nem írod le részletesebben!
Mit, mire cseréltél (proci, ram, alaplap), a gép többi komponense, stb. ...

(#2100) djculture válasza birozoli7800 (#2098) üzenetére

djculture
félisten

Szia az agi csati nem teljes agp hanem az asrock az integrált intel vga csatlakozásait vezette ki a csatira.Csak bizonyos vga kat támogat amit a lap leirásánál meglehet nézni.
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.