Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Viktor77 válasza varydave (#3050) üzenetére


Viktor77
titán

Egyoldalasak a memóriák?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3052) varydave válasza Viktor77 (#3051) üzenetére


varydave
tag

Nem, kétoldalasak. Erről a típusról van szó pontosan, és ebből lenne 4db. Megnéztem mégegyszer (tuti, ami biztos), mindkét KIT ilyen, tehát ebből eredő probléma sem lehet.

A másik KIT nem hibás, ha kiveszem ezt, és azokat teszem be, működik vele rendesen. Memtest is volt.

[ Szerkesztve ]

(#3053) djculture válasza varydave (#3052) üzenetére


djculture
félisten

For 4pcs SS.. Azaz 4 memória modul csak úgy megy ha egyoldalasak.
DDR3

1333

2GB

Kingmax

FLFE85F-C8KM9

Kingmax

KFC8FNMXF-BXX-15A

SS
v

4pcs

[ Szerkesztve ]

(#3054) varydave válasza djculture (#3053) üzenetére


varydave
tag

Köszönöm a választ.
Akkor mégiscsak lapcsere lesz.

(#3055) djculture válasza varydave (#3054) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos nem a gyártó sara a chipszet ilyen, vehetsz drága lapot vagy cserélteted a memóriákat. A h67 és felette ami képes kezelni 4 kétoldalast.

[ Szerkesztve ]

(#3056) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok.
Egy őskövületnek számító lappal szívok pár napja. A gyerek anno ingyen kapott P3-as gépét akartam lecserélni, kaptam egy ilyen félgépet:
Asrock K7S8XE+
AthlonXP 2600+
2*512MB RAM
GF FX5200 AGP
A gépben az érkezés előtt egy 160GB-os ide, és egy 200-as sata vinyó volt, mindkettő Samsung. A 160-asra volt W7 telepítve. Én egy 20GB-os Maxtor, és egy 80GB-os Seagate vinyót próbáltam belerakni külön-külön, egyikkel sem volt hajlandó beindulni, vagy wint telepíteni rájuk, mert hiába látta rajtuk a boot szektort, kiírta hogy "SEARCHING BOOT RECORD... OK" és utána ott megállt. Ugyanez van az XP telepítésnél, mikor a felénél újraindul, és ugye már nem kell megnyomni semmit a "CD-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot" feliratnál, na ott is megáll mindkét vinyóval, pedig mindkettő működő gépből lett kiszedve.
Próbálkoztam másik táppal, kábellel, másik ide csatira dugva, variáltam a memóriákat és a foglalatokat egyesével, cseréltem videókarit, még pci-ossal is próbálkoztam, cmos reset megvolt, engedélyeztem vagy letiltottam minden integrált eszközt a biosban, hiába. Már odáig jutottam, hogy még egér és billentyűzet nélkül is megpróbáltam, dettó...
Tegnap elhozta a srác azt a vinyót, ami eredetileg a gépben volt, azza bezzeg ismét elsőre beindult, és utána mellérakva windows alatt simán elértem az én vinyómat, látott is rajta mindent.
Most akkor mi van?
Ötlet?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3057) djculture válasza elfelejtette (#3056) üzenetére


djculture
félisten

Ha nincs sata eszköz azt kikellene kapcsolni, ha van meg ide módra rakni. Sajnos ilyen őskövületeknél néha van baj a satával ezer. Volt már olyan lapom is ami csak raid módra állitva a satát tudott működni.

[ Szerkesztve ]

(#3058) elfelejtette válasza djculture (#3057) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Minden felesleges dogot letiltottam, a sata vezérlőt is... :(
Két ide vinyóval próbálkoztam.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3059) djculture válasza elfelejtette (#3058) üzenetére


djculture
félisten

Egy vinyóval próbálkozzál de azt a kék ide slotra dugd és állisd a vinyó jumperjét masterra. Az optikait meg az ide 2 dugd ha patás.

[ Szerkesztve ]

(#3060) elfelejtette válasza djculture (#3059) üzenetére


elfelejtette
veterán

Semmi...
"Searching for boot record from ide-0... OK"
Itt mindig megáll, pedig ugye látja...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3061) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Van egy ősöreg asrock lap: [link]

Ha valakinek ismerős, vagy van róla infója, akkor legyen kedves mondja már meg nekem, hogy DDR1-es RAMból milyen modult kezel le? DDR400-as és 333-as ramokat látok nagyon sokat az apróban, de ezt a sebességet a lap elvileg nem támogatja.

Mi arra az esély, hogy mégis működnek benne, csak a lapnak megfelelő, lassabb üzemmódban?

[ Szerkesztve ]

(#3062) djculture válasza elfelejtette (#3060) üzenetére


djculture
félisten

sis chipsettől bármi kitelik...Lehet hogy érte valami gebasz és csak satáról tud bootolni.

DeFranco
Simán menni fog benne a 400mhz-es ram is 266-on ha normálisat próbálsz /kingston, kingmax, brand samsung/. A hynix, geil meg egyébb tuningramokkal van csak baj.

[ Szerkesztve ]

(#3063) DeFranco válasza djculture (#3062) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi! 100%? Akkor már vesszük is meg (ismerősömnek kell).

(#3064) djculture válasza DeFranco (#3063) üzenetére


djculture
félisten

Mindjárt még megnézem van e ennél egy oldalas két oldalas mizéria. Mennyit akartok belerakni?

[ Szerkesztve ]

(#3065) elfelejtette válasza djculture (#3062) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hát ez az, hogy az eredeti 160-as Samu, amiröl be tud bootolni, az is IDE...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3066) DeFranco válasza djculture (#3064) üzenetére


DeFranco
nagyúr

2x512 Kingston

re:#3067: köszönöm szépen, akkor intézkedem :)

Még egy kérdés: 1 GB ram egy 2,4-es celeron alá elég, ugye, jól gondolom? XP-vel nagy különbség lenne, ha a tervezett 1 GB helyett 2GB menne alá?

[ Szerkesztve ]

(#3067) djculture válasza elfelejtette (#3065) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom látni kellene az a baj, ilyeneket akkor szokott kiirkálni ha a vinyó elején van egy mázsa bad sector.
DeFranco
Az menni fog simán... Egy resetet a berakás után ne felejtsetek el.

[ Szerkesztve ]

(#3068) djculture válasza DeFranco (#3066) üzenetére


djculture
félisten

Ilyen p4 szinten sp3 xp-nek 768mb kell hogy folyékonyan fusson a net meg minden. 2gb szerintem felesleges. Max akkor kellene ha lenne benne egy komolyabb agp-s kártya meg egy 3ghz-es ht-s p4.

(#3069) DeFranco válasza djculture (#3068) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Több kérdésem nincs, akkor jól számoltam... :R

(#3070) Wind-Storm válasza elfelejtette (#3065) üzenetére


Wind-Storm
őstag

HDSentinellel nézz rá az összes vinyóra, hogy kiszűrd van-e köztük bármelyiknek valamilyen baja! [link]

[ Szerkesztve ]

(#3071) elfelejtette válasza Wind-Storm (#3070) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nagynehezen sikerült elindítani az összes vinyót. A 80-as vinyóra 15% kondíciót ír, és 76 szektorhibát, de a 20-as 100%-os...
Mégsem indul vele a gép.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3072) Wind-Storm válasza elfelejtette (#3071) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az furcsa akkor...
A kábelen is van elvileg SLAVE meg MASTER, asszem a kábel végén van a MASTER és akkor masterre jumpereled és egyedül csak azt a HDD-t dugod be...

(#3073) elfelejtette válasza Wind-Storm (#3072) üzenetére


elfelejtette
veterán

Alapból a kábel végére teszem a Master-t... (A P3-asom csak így hajlandó működni.)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3074) Wind-Storm válasza elfelejtette (#3073) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát akkor nekem sincs több ötletem sajna..

(#3075) elfelejtette válasza Wind-Storm (#3074) üzenetére


elfelejtette
veterán

Sajna nekem sincs, ezért írtam be ide, hátha van valakinek egy korszakalkotó ötlete...
Több, mint 20 éve foglalkozok számítógépekkel, de nem sok minden szivatott még meg ennyire...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3076) Wind-Storm válasza elfelejtette (#3075) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én azért már botlottam bele ennél sokkal durvább dolgokba is... :D
Biztos ennek is lesz valami megoldása.

[ Szerkesztve ]

(#3077) ludla


ludla
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok! Asrock N68C-S UCC lapnál lehet szabályozni a Chassis Fan Connector (CHA_FAN1) és a Power Fan Connector (PWR_FAN1) ventiket?
vagy ezek állandó feszültséget adnak?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3078) Bogyó bá' válasza ludla (#3077) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A lapot nem ismerem közelről, de az általad linkelt oldalról a kezelési útmutatót letöltve úgy tűnik, hogy a CPU-coolert szabályozza (valszeg analóg módon, mert nem PWM-es):

A BIOS-ban a H/W menüpont alatt a CPU Quiet Fan opciót kell engedélyezni, majd beállítgatni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3079) ludla válasza Bogyó bá' (#3078) üzenetére


ludla
őstag
LOGOUT blog

Igen a CPU Quiet Fan opciót már engedélyeztem és csak a CPU-ventiét szabályozza, a többi csatlakozásra nincs opció, a CPu nál vannak még ha jól emlékszem Level 1 -től 9-ig opció de az nem tudom mi lenne.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3080) Wind-Storm válasza Bogyó bá' (#3078) üzenetére


Wind-Storm
őstag

a CPU-coolert szabályozza (valszeg analóg módon, mert nem PWM-es)

De PWM-es, csak a képen jobb felülre kellene nézned... és meglátnád a 4 pint.

Az analóg móddal kapcsolatban meg: Attól, hogy a 3pines csatlakozókat a feszültségcsökkentés elve szerint lehet szabályozni, attól még az is simán lehet digitális. :P

[ Szerkesztve ]

(#3081) Bogyó bá' válasza Wind-Storm (#3080) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bocs, csak a másik (baloldali) csatit vettem észre. Hiába, no, ha az ember öreg és rövidlátó.
De én legalább vettem a fáradságot, és utánanéztem a gépkönyvben (még ha nem is voltam elég precíz)...

"This item allows you to control the CPU fan speed and fan noise. If you set this
option as [Disabled], the CPU fan will operate in full speed. If you set this
option as [Enabled], you will find the items “Target CPU Temperature” and
“Target Fan Speed” appear to allow you adjusting them. The default value is
[Disabled]. You are allowed to enable this function only when you install 4-pin
CPU fan.
Target CPU Temperature
The target temperature will be between 45 C/113 F and 65 C/149 F. The
default value is [50 C/122 F].
Target Fan Speed
Use this option to set the target fan speed. You can freely adjust the
target fan speed according to the target CPU temperature that you
choose. The default value is [Fast]. Configuration options: [Fast], [Middle]
and [Slow]."

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3082) Wind-Storm válasza Bogyó bá' (#3081) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Na még írja is a 4 pint :K

(#3083) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!
Van egy M3A785GXH/128M- es alaplapom. Vettem bele egy használt(működik) XFX 9800 gtx+ vidikarit. (A gépben még van egy 650Wos táp). A Biosban beállítottam, hogy az elsődleges videokártya a PCI-E porton keresse.
A hiba az, hogy nem mindig ismeri fel az xfx kártyát, indításkor mindig az alaplapival indul és veletlenszerűen újraindítás során felismeri az xfx-t és akkor tökéletesen működik.
Ha tudtok segíteni, akkor lgyszi.
Előre is köszi!

(#3084) djculture válasza jagyugyaerik (#3083) üzenetére


djculture
félisten

Lapra tedd fel a legújabb biost, az megoldja elvileg.

(#3085) jagyugyaerik válasza djculture (#3084) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Felraktam, de semmi, pontosabban a legvicesebb felraktam semmi nem törétn elmentem kikapcsoltam visszajöttem és jó lett.

(#3086) jagyugyaerik válasza jagyugyaerik (#3085) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Sziasztok! Ma amikor bekapcsoltam a gépet megint az alaplapit ismerte fel és akkor most indulhat a harc, hogy érzékelje, ha valakinek van még 5lete, akkor legyen olyan kedves segítsen.

(#3087) VS461


VS461
tag

Sziasztok!

Nemrég írtam az A75M-ITX lapommal kapcsolatban egy cicergős problémáról. Nos, azóta két dolog történt.

A lap valóban nem cicergett alapgázon, csak az SSD "seek" hangja volt meg. YouTube-videóknál, DXVA-s HD anyagokkal viszont újra rákezdte, bár nem annyira durva hangerővel. Kicsit ideges voltam újra, és vettem egy doboz légpuskalőszert a dolog megoldására.

Aztán kihozta az MS a Windows 8 CP-t, és fel is tettem a gépre, elsődleges oprendszerként. Gyakorlatilag semmilyen drivert nem raktam fel, még a videokártyáét sem. Eleinte kíváncsi voltam, megy-e anélkül, aztán el is felejtettem a Catalystet. Megy. DXVA is. HDMI hang is.

Nem cicereg. Néha megszólal, de... kussol. Valamit nagyon eltalált az MS, mert UEFI-n nem állítottam az energiagazdaság kilövése óta, tehát náluk a labda.

Remélem, ez a probléma végleg elmúlt. Egyelőre úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#3088) jagyugyaerik válasza jagyugyaerik (#3086) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Továbbá sikerült kiderítenem, hogy ha valamelyik vga csatlakozóba van dugva vga a kábel akkor a másik kártyát is meri fel. Tehát ha az alaplapiba votl használva utoljára a vidikari akkor az ismételet indításánál(leáállítás és főgombbal való bekapcsoláskor) akkor a pciexpress vidikarit simeri fel és ha fordítva votl akkor fordítva, szóval érdekes.
Ha van 5leteket akkro légyszi írjatok

(#3089) djculture válasza jagyugyaerik (#3088) üzenetére


djculture
félisten

Egyik asrock lapnál szivtam tegnap, ott három választási lehetőség volt az elsődleges megjelenitő kiválasztásához a biosban. pciex, onboard és pci... Ugyanígy hüléskedett a pciex kiválasztásakor. pci kiválasztásakor viszont jó lett. Hátha segít neked is.

(#3090) jagyugyaerik válasza djculture (#3089) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Köszi, megpróbálom.

(#3091) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki Asrock smart remote távirányítót?

Németországból kaptam egyet, de nem működik. Az alaplapom elméletileg támogatja (e-350m1).

Ha valaki használ ilyet és budapesti, segítene abban, hogy leteszteljem nála, hogy az én vevőmmel van-e valami baj?

Vagy tudtok esetleg magyarországi Asrock képviseletet, ahol segítenének?

(#3092) ludla


ludla
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok! Szerintetek ez magas hőmérséklet MCP 81 °C (178 °F) vagy ez ennél normális. Egy ASRock N68C-S UCC lap lenne.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3093) djculture válasza ludla (#3092) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos ez ilyen, nforce betegség. Nagyon jó alaplapok de ez mindig is bajuk volt. Nekem is van egy ilyen lapom, rászereltem egy kis ventilátort 5voltrol hajtottam 20 fokkal csökkent a hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

(#3094) ludla válasza djculture (#3093) üzenetére


ludla
őstag
LOGOUT blog

Köszi :)
Már rá is szereltem egy kis 4cm ventit 5V-ra, és 60-foknál meg is állt, igaz majd valami normális kis ventit be kellene szereznem aminek nincs hangja, mert a mostani König eléggé hülye ciripelő hangja van.

Esetleg azt tudod hogy ennél a lapnál lehet valahogyan szabályozni a CPU-n kívüli két alaplapi ventilátort?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3095) djculture válasza ludla (#3094) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos nem, én zalman manuális fokozatos ellenállással oldottam meg a szabályzást.

[ Szerkesztve ]

(#3096) flash-


flash-
veterán

sziasztok

asrock x58 extreme lapom van.

elérhető hozzá az xfast ram program.
érdemes használni?valóban sokat segít?
hogy kell beállítani?
amikor üres szürke mezőt mutat mellette az off írással akkor az a funkció ki van kapcsolva vagy be van kapcsolva?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3097) djculture válasza flash- (#3096) üzenetére


djculture
félisten

Az off ra rákattintasz és fehér alapú on lesz helyette, akkor van bekapcsolva.
Én 2 gigás disket hoztam létre vele minden oda cachelek.
Szerintem sokat segít főleg ha valakinek egy szál leterhelt hdd van a gépében. De még nálam raid mellett is érezhető.
Egy bajom vele ha backupolja az ember a leállitás /mivel lementi előtte a merevlemezre/ soká tart.

(#3098) flash- válasza djculture (#3097) üzenetére


flash-
veterán

köszi

melyik beállitás mit jelent amúgy?
melyiket használjam?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3099) Vegyigyümi


Vegyigyümi
tag

Sziasztok!

Most vettem egy Asrock H67M-B3 alaplapot.
A telepítés után, ha megnyitom a Total commandert, 4 db (e, f, g, h) cserélhető lemezt látok, ami tök üres.
Simán sajátgép megnyitásakor nem látszik.
Viszont, ha csatlakoztatok egy pendrive-t akkor az egy következő meghajtónak (i) érzékeli... :(
A Nod32 meg folyamatosan ellenőrizni akarja, hogy új meghajtó.
Ha rákattintok, hogy ellenőrzés (próbaként) akkor pedig hibával (hiba a megnyitáskor) leáll az ellenőrzés.
Mit rontottam el?
Gyári telepítő CD-ről telepítettem mindent.
Mivel (hogyan) tudom kiirtani ezeket a kamu meghajtókat?

Ami nem kék, az más színű.

(#3100) Bogyó bá' válasza Vegyigyümi (#3099) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nincs véletlenül egy belső kártyaolvasó rádugva a házban? Az nekem is 4 db meghajtóként jelentkezik.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.