Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) pook20


pook20
aktív tag

odáig jutottam hogy most még a bioszig sem jut el a gép!csak a ventilátorok pörögnek meg vissza jelző ledek világítanak!előtte +tünetként az jelentkezett hogy a hátsó 12 cm-es venti pörög utána 1 másodpercre leáll és utána újra pörög!a gép elején van egy 95 mm-es 4 ledes venti az halványan világit illetve az előlapi panel 2500 RPM helyet 1000 RPM-ig tudtam állítani!

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3552) Tacsika válasza pook20 (#3551) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Ne kapcsold be a gépet és cseréld le a tápot míg ha még nem késő...

(#3553) Divx89


Divx89
csendes tag

Üdv!

Van egy nagy problémám Asrock 775i65G alaplappal. (3000-es Celeron proci, Radeon 9550 128MB VGA) Az idevezérlő meg van benne bolondulva, hol felismeri az eszközöket hol nem, van hogy a dvd meghajtót nem ismeri föl van, hogy a winyót, van amikor mindkettőt fölismeri, a biosban jelzi. Egy 80GB-s westernD winyóra nem akar bebutolni, pedig másik gépben működik másodlagos meghajtóként tesztelve (formázható írható olvasható), egy alkalommal sikerült bebutoltatni egy 20GB-s WesternD winyóra de már azzal sem indult el a windows a későbbiekben. Többszöri próbálkozás után eljutottam néha odáig a telepítéssel "a számítógép hardverkiépítettségének vizsgálata" ezután fekete képernyő és semmi több. Bios elemet cseréltem, legalább már a beállításokat nem felejti el. Ide szalagkábeleket cseréltem azok jók. Ha valaki tud valamilyen orvosságot a dologra akkor kérem segítsen. :W

"Ha már minden kisérleted csõdöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)

(#3554) Teaway válasza Divx89 (#3553) üzenetére


Teaway
veterán

Ilyen már nekem is volt ugyanezzel a lappal, igaz, nagyon ritkán, de betudom annak, hogy nem mai csirke, és vmelyik kondi esetleg kezdi megadni magát. Minden USB eszköz eltávolítása, majd restart általában megoldotta.

Nincs itthon csokid??

(#3555) pook20 válasza Tacsika (#3552) üzenetére


pook20
aktív tag

van egy érzésem hogy késő már........:(

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3556) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Adott ez a lap:
Asrock H61M U3S3

A HDMI csatlakozó milyen szerepet töltene itt be? Ha jól gondolom hangot és képet tudok átküldeni vele a TV-re.
Fogtam összekötöttem, a tv nem érzékel jelet.
Ilyenkor mi van? :)

A videókártyán lévő DVI - VGA összekötés továbbra is hibátlan

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3557) Kernel válasza Elar (#3556) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha van bent videokártya, automatikusan letiltódik az integrált video (RAM). Bár nem tudom, hogy gondoltad, mert ilyenkor nem csak a HDMI, hanem a többi alaplapi kimenet sem működik.

Ezt úgy lehet kiküszöbölni, hogy az UEFI Shared RAM beállítását módosítani kell, Auto helyett valamilyen fix értékre, pl. 256 MB-ra. Nálam legalábbis ennyire szokott beállni alapból (kártya nélkül), de ezen lehet módosítani is.

Windowsban telepíteni kell a Intel video-drivert, aminek van egy kezelőfelülete, ahol profilokat is lehet beállítani, van egy billentyűparancsa is (Ctlr+Alt+F4), amivel a monitorok között lehet váltani (ha vannak).

Plusz vannak még a Windows monitorbeállítások is, továbbá van még a Startmenüben megjelenő DisplaySwitch.exe is:

Mindez a B75-nél így működik, gondolom a H61-nél is. Ha van a processzorban Intel integrált video.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3558) Elar válasza Kernel (#3557) üzenetére


Elar
senior tag

Szia

Kb értem. Közben nagy nehezen találtam egy angol választ egy hasonló kérdésre, kb ezt hámoztam ki belőle.

Nekem ilyen képem van.

Itt mit kellene machinálni?

Az Intel videó drivere is új nekem..... Ez pontosan melyik driver, vagyis milyen néven fut?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3559) Kernel válasza Elar (#3558) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak le kell tölteni a hozzávaló VGA drivert, utána gondolom annál is lesz ilyen, hogy Asztal, jobbklikk, Grafikus tulajdonságok:

UEFI-ben a Share Memory beállítás szükséges, pl. 256 MB-ra. A letöltési oldalon a PDF doksi is leírja egyébként a beállítást "Surround Display Feature" néven. A primary vezérlőről nem szól, gondolom az maradhat ilyenkor a PCI, ha azon van az elsődleges monitor. Nekem az alaplapi van csak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3560) Kernel válasza Elar (#3558) üzenetére


Kernel
nagyúr

Erre a részre gondoltam:

Surround Display Feature

This motherboard supports surround display upgrade. With the internal VGA output
support (DVI-D, D-Sub and HDMI) and external add-on PCI Express VGA cards,
you can easily enjoy the bene ts of surround display feature.

Please refer to the following steps to set up a surround display environment:

1. Install the PCI Express VGA card on PCIE1 slot. Please refer to page 19 for
proper expansion card installation procedures for details.

2. Connect DVI-D monitor cable to VGA/DVI-D port on the I/O panel, connect D-Sub
monitor cable to VGA/D-Sub port on the I/O panel, or connect HDMI monitor
cable to HDMI port on the I/O panel. Then connect other monitor cables to the
corresponding connectors of the add-on PCI Express VGA card on PCIE1 slot.

3. Boot your system. Press <F2> or <Del> to enter UEFI setup. Enter “Onboard
VGA Share Memory” option to adjust the memory capability to [32MB], [64MB],
[128MB], [256MB] or [512MB] to enable the function of VGA/D-sub. Please make
sure that the value you select is less than the total capability of the system
memory. If you do not adjust the UEFI setup, the default value of “Onboard VGA
Share Memory”, [Auto], will disable VGA/D-Sub function when the add-on VGA
card is inserted to this motherboard.

4. Install the onboard VGA driver and the add-on PCI Express VGA card driver to
your system. If you have installed the drivers already, there is no need to install
them again.

5. Set up a multi-monitor display.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3561) Elar válasza Kernel (#3560) üzenetére


Elar
senior tag

Köszi a kimeritő és alapos választ.
Megakadtam.
Ugye én az Nvidia driverét szedem le. Most is az van fent.
Most fogtam leszedtem az Asrockról a VGA driver (mindkettőt) és azt írja ki ,hogy a gép nem felel meg a minimális követelményeknek?
WTF?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3562) Elar


Elar
senior tag

ja megvan. Először engedélyezni kell a Biosban, utána telepíthető.
Sikerült is és mükődik is a HDMI port
De én ezt hagyom a fenébe :) Hát ez tiszta macera át meg visszakapcsolgatni :)

Még utánajárok, hogy mennyire jó 3d filmekhez a DVI-VGA átkötés. Ha nem jó akkor lecserélem a VGA kártyát egy HDMI kimenősre és ennyi :)

De köszönöm szépen segítséget!!!

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3563) Elar válasza Elar (#3562) üzenetére


Elar
senior tag

... és ha ne lennék teljesen hülye akkor ismerném a saját VGA kártyámat, hogy van rajta egy mini Hdmi

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3564) Teaway válasza Elar (#3563) üzenetére


Teaway
veterán

Direkt vártam vele, hogy mikor jössz rá magadtól is :K

Nincs itthon csokid??

(#3565) Elar válasza Teaway (#3564) üzenetére


Elar
senior tag

:C

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3566) gigiuniter


gigiuniter
csendes tag

Pont hogy ezért jó az Asrock olcsó+minőség= mosoly :DD

(#3567) negyven2


negyven2
veterán

Sziasztok,

Egy tanácsot szeretnék kérni azon ügyben, hogy mostanában szeretnék átallni Windows 8-ra (egyelőre még csak multibootban Windows 7-el) UEFI támogatással. A DP óta használom egy külön teszt HDD-n a legfrissebb tesztváltozatokat (jelenlege a 90 napos RTM-et). Mivel amúgy is megérett már a Windows 7-es az újratelepítésnek meg egyébként is egy két héten belül megvásárolom a Windows 8-at. Így egy merevlemezre tenném őket (a teszt HDD eleve egy lassú vacak amit mint a nevéből is adódik csak tesztrendszereknek add helyet).

És akkor rá is térnék a kérdésemre, hogy az alaplapom egy ASRock H61M/U3S3-as alaplap 2.20-as UEFi-vel (amivel eddig a Windows 8 tesztelése közben sem volt probléma, csak annyi ami igazából UEFI hiba?, hogy nem jó érzékeli a CPU hőmérsékletét, így magasabbnak látja azt, mint ami a valós). Így ez a lap hivatalosan, csak Windows 8 Redy. Viszont van hozzá egy 2.21f jelzésű BETA UEFI ami már támogatja a Windows 8-at. A kérdésem tehát, hogy származhat abból gondom ha felteszem ezt a BETA UEFI-t (stabilitás, fagyások, esetleg kinyírja a lapot) illetve ha bármi gondom adódna hogyan tudnám vissza állítani azt. Igen tudom, hogy mit jelent a beta dolgok használata, viszont az érdekelne, hogy az ASRock BETA UEFI-ei, mennyire megbízhatóak, illetve kikerülhetnek-e egyszer a beta stádiumból.

A válaszotokat előre is köszönöm.

(#3568) norbertkei2


norbertkei2
csendes tag

Sziasztok egy olyan problémám lenne hogy 8gb ramom ddr3 1333mhz van 2*4gb g.skill a biosban látja hogy annyi van benne de azt irja hogy singlechanellben megy a windowban pedig hogy 8gb 3.48gb használható windows 7 64 bit van.Asrock A75M-HVS fm1 alaplapom van integrált ati 6650d ami le vesz 512mb ram de igy is 7.5gb ram kellene lenni nemtudom másnak volt-e ilyen problémája lehet hogy a memória nem kompatilis benne csak egy csatornásban vagy tudtok olyan memóriát bele ami menne dual chanellbe 4gb elöre is köszönöm a segitséget.

(#3569) pook20


pook20
aktív tag

sziasztok!
nem bírta a feszültséget így meghalt az alaplapom/egy perces néma csönddel emlékezünk meg róla....:)/
ami megmenthető:

Phenom(tm) II X2 555 Processor /elméletileg lehet magokat feloldani!/
ATI Radeon HD 5570 (1024 MB) videó kari
4 GB ram

ehhez keresnék /megbízható stabil bővíthető bírja a strapát és húzást nah meg a tuningot!:))/alaplapot!
ezekről mi a véleményetek?

970 Extreme3
970 Extreme4

vagy ti mit ajánlotok?kb ebben az ár kategóriában gondolkodok!

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3570) djculture válasza pook20 (#3569) üzenetére


djculture
félisten

Bár nem akarlak idegesíteni de mindig a legolcsóbbal van a legkevesebb baj. Nekem is 960gm gs fx volt, 4ghz ment simán a x3 450 négymagosítva, megvettem a ASRock Fatal1ty 990FX lapot 3,5 felett bármit csináltam nem ment tovább ugyan az a proci. Eladtam azt is mérgembe vettem fx 8150-et:)

(#3571) pook20 válasza djculture (#3570) üzenetére


pook20
aktív tag

nem idegesítesz!:))azért néztem ezeket a lapokat mert ebbe /későbbiek folyamán/ bulldozer procikat is tudnék rakni meg 2 videó kártyát ha jól értettem!meg ahogyan értelmezem a leírást jó tuning alapnak is!

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3572) djculture válasza pook20 (#3571) üzenetére


djculture
félisten

Jó de azt vedd figyelembe hogy a tuning annál jobban megy minél kevesebb sallang/vezérlő van a lapon. A tuning rekordosok úgy is tuningolnak hogy az ég adta egy világon minden letiltanak a lapokon, sata vezérlőt is sokszor külsőt használnak.

(#3573) pook20 válasza djculture (#3572) üzenetére


pook20
aktív tag

akkor te milyen összeállítást ajánlsz?és melyik gyártót?és mellé mekkora tápot?/azt is figyelembe véve hogy nem csak hardveresen szeretném tuningolni hanem optikailag is!neonok ventilátorok előlapi panel meg hasonlok!/

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3574) macimisi


macimisi
csendes tag

Sziasztok!
Gondom a következő! Még gépátépítés előtt megvoltak a gondjaim.A régi gépből csak a rendszervinyó és az alaplap maradt.Típusa Asrock alive-nf6g-vsta.Sorolom a jelenségeket: a tápom FSP 400-60 apn.A bekapcsolási biospost megakad,ujraindításra jó, vista töltőcsik megakad,egy perc múlva betölt.Időnként lefagy az egér meg a gép.Kikapcsolásra helyrejön.Van,hogy hónapokig hibátlan.Most rigolyás korszakában van.Ötleteket kérek.

(#3575) djculture válasza pook20 (#3573) üzenetére


djculture
félisten

Asrock lapokkal én megvagyok elégedve csak azt vennék.Táp a vga-tól függ inkább, ha csak egy újabb felsőbb kategóriás vga akkor elég egy márkás 450w-os is.
2db vga-nál már másabb, de manapság elég sok játékban hülyén működik a két kártyás rendszer.

macimisi Azok a lapok nagyon háklisak a ramokra, van hogy évekig működik vele és egyszer csak csinál mindent.

[ Szerkesztve ]

(#3576) macimisi válasza djculture (#3575) üzenetére


macimisi
csendes tag

Szia! visszavettem a ramórajelet.Most látszólag semmi baja.Köszi az ötletet.

(#3577) xigris


xigris
őstag

sziasztok!
Érdeklődnék hogy az asrock extreme 3 870 rev 2.0 -nál hogy lehet bekapcsolni a wake on lan funkciót hogy távolról be tudjam kapcsolni a gépet. :R

(#3578) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok! Egy ASRock P67 Extreme4 Gen3 használt deszkára licitálok az eBay-en, egyelőre fillérekért. Azt mondja a nálam is lámább gazdája, hogy a gép néha kikapcsol "error 55" hiba üzenettel. Ismerős valakinek a probléma?
Köszi szépen.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#3579) djculture válasza Rica (#3578) üzenetére


djculture
félisten

55 kód a memória nem megfelelő beállítása miatt szokott előjönni. Valószínűleg valami tuningram van a cuccba, amit nem kezel le automatán a lap mivel nem szabványos és rossz feszültség beállítással megy.

(#3580) Rica válasza djculture (#3579) üzenetére


Rica
senior tag

Megkérdeztem az azonnali topikban is. Ott azt is valószínűnek tartják, hogy esetleg a deszka memória vezérlője rossz. Szerinted? Köszi szépen. :R

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#3581) djculture válasza Rica (#3580) üzenetére


djculture
félisten

Na de ennél a generációnál már a memória vezérlő a prociban található. Meg is lehet sütni a procit ha sok feszültséget állít be az ember a memóriának.

(#3582) Rica válasza djculture (#3581) üzenetére


Rica
senior tag

Jajjjj, de láma vagyok... :B
Köszi szépen a segítséget, akkor ráhajtok! :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#3583) csizzo


csizzo
csendes tag

Üdv.
Valaki segítsen nekem.
Adott egy Asrock N68c-s UCC alaplap
AMD Phenom II X2 555@ X4 955 procival.
Vettem hozzá Kingston KHX1600C9AD3B1K2/4G DDR3 RAMot, de alapból DDR3800-ba teszi valami 6-6-6-15 időzítéssel.
Na most ha átteszem DDR31333-ba vagy DDR31600-ba még a BIOS sem jön be.
2x reset után ugyanezekkel a beállításokkal indul csak a gépem.
Valami ötlet?

(#3584) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok!

Van egy ASRock N68C-S UCC alaplapom amiben egy AMD Athlon 64 X2, 6000+ 3GHz processzor van 2×2GB Kingmax 1066MHz-es DDR2 memória társaságában! Az lenne a kérdésem ha a processzort kicserélem egy AM3-as AMD Phenom II X4 955 3.2GHz-re akkor az a DDR2-es memóriákkal együtt fog működni, mert az AM2-es processzor az nem működik együtt a DDR3-as processzorokkal vagy ez visszafele komabilis!

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#3585) djculture válasza DataTraveler (#3584) üzenetére


djculture
félisten

Az a lap max 95w -os procikat kezel a 955.öst nem mert az 125w -os.
Amúgy ha nézel egy 95w-os phenom2 x4-et akkor menni fog és kezeli a ddr2 ramot is mindegyik sima am3 proci.

[ Szerkesztve ]

(#3586) DataTraveler válasza djculture (#3585) üzenetére


DataTraveler
tag

6000+ ami jelenleg benne van annak is 125W a fogyasztása, szerinted a 955 nem fog elindulni benne!?
Ideglenesen használom ezt a lapot, addig míg nem veszek egy komolyabb lapot!

[ Szerkesztve ]

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#3587) djculture válasza DataTraveler (#3586) üzenetére


djculture
félisten

6000+ az sose volt 125w os hanem 89w. A cpu támogatási listában is benne van két féle 6000+ is mindkettő 89w, a 955-ös phenom2 meg nincs benne. Tehát nem fog elindulni vele.
Ezeket a procikat kezeli le: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3588) DataTraveler válasza djculture (#3587) üzenetére


DataTraveler
tag

Nekem ez van: [link]
125W ír!

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#3589) djculture válasza DataTraveler (#3588) üzenetére


djculture
félisten

AM2 Athlon 64 X2 ADA6000IAA6CZ 89W Windsor 3000MHz 1000MHz 1MB x2 F3 All
az benne van a lap cpu kezelési listájában és 89w ír kódja is ugyanaz meg a stepingje is f3:)
Gondolom asrockék azt a procit belemókolták hogy elbírja a chipset, listából ítélve kisebb feszen van járatva mint a gyári.:) Viszont mivel a 955-el ezt már nem tették meg így bukta.

[ Szerkesztve ]

(#3590) DataTraveler válasza djculture (#3589) üzenetére


DataTraveler
tag

Egy Asrock 970DE3/U3S3 típusú lapot néztem ki a processzor mellé szerinted jó választás, mert elég jó árban van! Megveszem a processzort és amíg nincs meg az új lap addig használom a AM2-est!

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#3591) djculture válasza DataTraveler (#3590) üzenetére


djculture
félisten

Hát elég herélt nagyon régi 770 chipset belerakva külön sata3 meg usb3.
Ha már költesz rá nem keveset akkor ez minimum: [link] 20k körül kapható.

[ Szerkesztve ]

(#3592) TechN7ne válasza djculture (#3570) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Adoma véleményt,én Extreme 3 tól váltotabb lejebb 960gm gs fx-re. Ténylegesen az olcsóbbak általábban az egyszerübb és stabilabb lapok.Jó,természetesen én nem használok SLI 2db vga-t. Jelenleg ezt az olcsó deszkát nem cserélném semmire,és szintén x3 450 procim van 4 magosítva amivel nem is panaszkodok. :R

[ Szerkesztve ]

(#3593) DataTraveler válasza djculture (#3591) üzenetére


DataTraveler
tag

Köszönöm a segítségedet!

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#3594) djculture válasza TechN7ne (#3592) üzenetére


djculture
félisten

Igen magosításnál meg tuningnál az a legjobb ha minél kevesebb a sallang a lapon.
De mondjuk egy eleve x4-es phenom2 -nél vagy fx procinál meg már jobb a minél újabb chipset. Tehát nemárt a procihoz választani az alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#3595) TechN7ne válasza djculture (#3594) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem így megfelel,megkapom azt amit el is várok tőle. Játszani,nettezni,lemezeket írni,szerkeszteni bármit tudok vele. Legfrissebb bios fent van,Win8 tökéletesen fut ,nem beszélve a régebbi rendszerekről. Legközelebb lapot majd akkor váltok,ha majd feljebb lépek proci teljesítményben is,gondolok ezek mellet az újabb kiadásokra és foglalatokra. Nem tudom mennyire befolyásolja a chipset a játékok menetét? Sztem nem nagyon,de javíts ki ha tévedek. :U

(#3596) DúnLaoghaire


DúnLaoghaire
csendes tag

Sziasztok!

Asrock P4i45GV alaplapra (IDE) lehet-e SATA vinyót rakni? Esetleg átalakítóval? És ha igen (remélem, igen) mekkorát? Van korlát?

Köszi a választ!

(#3597) norbertkei2


norbertkei2
csendes tag

Sziasztok tudtok az asrock fm1 a75m-hvs alaplaphoz olyan memóriát ami müködik dual channelben ddr3 1333mhz 2*4 vagy 2*8gb elöre is köszönöm a segitséget.

(#3598) djculture válasza DúnLaoghaire (#3596) üzenetére


djculture
félisten

Átalakítók helyett inkább pci-os satás vezérlőt nézzél.

(#3599) djculture válasza norbertkei2 (#3597) üzenetére


djculture
félisten

ddr3 1333 8GB Kingston/8G KVR1333D3N9H/8G modulból 2db megy benne simán...

(#3600) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Vettem egy SAROCK Z77 Pro3 lapot. Integrált hangkártyát használok.

Leszedtem az Asrock oldalról a drivert, de nagyon halk a fejhallgató. Hangerőt maxoltam mindenhol az oprendszerben.
Mit lehet ezzel csinálni?
Érdemes lehet a Realtek R2.70 driver-t felrakni a gyártó oldaláról? Az segíthet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.