Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) Száni válasza rob210 (#2398) üzenetére


Száni
tag

Na megvan a diagnózis: részleges user error :o

Egyik telepítő lemezem se jó :Y Ami azért hihetetlen, mert az általam jelenleg is használt xp-t az inkriminált xp cd-vel telepítettem fel márciusban. A win7-es lemez meg apámé, amivel ő használja a saját gépét. Így én alapból kizártam ezt a hibalehetőséget, és ezen az úton el sem indultam. Aztán az infós fiúk meg kapásból berakták a saját lemezeiket (kipróbáltak vagy 5 féle verziót) és minddel pöccre indul SATA-ról és PATA-ról is :K A lemezeimet kipróbálták másik gépben, ott sem csinálnak semmit, külsérelmi nyom nincs, valószínűleg boot sector hiba lehet.
Annyi baj legyen, legalább már fejből vágom a lapom BIOS-át :K

Még egyszer mindenkinek köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#2402) rob210 válasza Száni (#2401) üzenetére


rob210
nagyúr

Látod látod pedig én írtam, hogy vagy rossz az összes lemezed. (2384#)

:R

A lényeg, hogy most öröm boldogság van :C

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#2403) Száni válasza rob210 (#2402) üzenetére


Száni
tag

Én meg csak azért is hajtogattam az igazam, hogy azok a lemezek jók :DDD
Holnap beszerzek egy win7 32/64bit kombót aztán hadd szóljon. A legjobban ez a THX TruStudio Pro izgat, mert az nem műkszik xp alatt, nekem meg egy elég jó Yamaha rendszerem van, amit ideje lenne megrángatni ;]

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#2404) samu5


samu5
csendes tag

Sziasztok
Van egy Asrock p45de lapom,amin a venti 2000 forog állandóan.
Ha a cpu quiet fan -t engedélyezem,akkor meghatároz 50 fokot,amihez nem enged hozzányúlni + 2 fokos tűréssel.
A ventillátor fordulatokat pedig 1-9 -ig engedi változtatni.
4-en kb 1000-et forog a ventillátor amivel már ellennék,mer így nem túl zajos,csak azt nem tudom,ha 52 fok fölé menne akkor emeli e a ventifordulatot magától.

(#2405) rob210 válasza samu5 (#2404) üzenetére


rob210
nagyúr

Miért nem veszel egy csendes hűtőt?
Egyébként szabályozza, vagy ha már túlpörög a venti és nem elég lekapcsol a védelem.

Renault power

(#2406) samu5 válasza rob210 (#2405) üzenetére


samu5
csendes tag

köszönöm

(#2407) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Egy H61M/U3S3 alaplapon gondolkodom. Valakinek közvetlen tapasztalata ezzel a lappal kapcsolatban? A proci tápellátása 8 PIN-es aljzaton keresztül történik. A 4 PIN-es proci tápkábelt szét lehet osztani 8-asra (láttam ilyen kábelt csak nem tudom, hogy jót tesz-e tápnak meg a procinak)?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2408) rob210 válasza lacibacsi (#2407) üzenetére


rob210
nagyúr

Felesleges szétosztani a 4 tűst bele tudod dugni a 8 tűsbe csak nem lesz akkora a feszültség stabilitás.
(gondod nem lesz belőle fél évig úgy használtam én is a 785GMH-mat)

Egyébként milyen a tápod, mert ha valami noném akkor annak kezdj el gondolkozni a cseréjén.
A mostani rendszerekhez elég stabil jó hatásfokú tápok kellenek.
Én is azért vettem chifit, mert a deer tápot már gagyinak találtam egy a jelenlegi rendszerem ellátására.
Pedig az is jól felszerelt kényelmes kis táp volt.
Viszont az újabb tápok az újabb igényekhez vannak hangolva.
:R

Renault power

(#2409) lacibacsi válasza rob210 (#2408) üzenetére


lacibacsi
addikt

A tápom viszonylag új (fél éves) Hipro, 430 (480) wattos. A teljesítménye nyilván elég lesz.

Szóval a 8-as aljzatba simán csak 4-es dugót tegyek? Mennyi a teljesítményvesztesége így a procinak? vagy nem lesz jelentős a külöbség? (Tuningolni nem fogok semmit)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2410) rob210 válasza lacibacsi (#2409) üzenetére


rob210
nagyúr

A hipro el fogja vinni a rendszered.
De hogy hogy azon incs 8 tűs kiegészítő tápkör??? :F

Renault power

(#2411) lacibacsi válasza rob210 (#2410) üzenetére


lacibacsi
addikt

A HIPRO tápok 500W felett vannak mindenféle jóval felszerelve. Alatta csak minimum design...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2412) djculture válasza lacibacsi (#2411) üzenetére


djculture
félisten

ja de nekem egy négy magos amd-t meg a hd5850 et mint a kisangyal úgy viszi szintén a 430w os hipro.Pedig ez vga azért már két pciex csatit igényel.Az m-tech 450w os után egy felüdülés hangja is negyede terheléskor.Ez a táp nagyon jó:)

[ Szerkesztve ]

(#2413) lacibacsi válasza djculture (#2412) üzenetére


lacibacsi
addikt

"Ez a táp nagyon jó"

Teljesen egyetértek.
(csak a fránya 8 tűs csatlakozó hiányzik róla...)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2414) djculture válasza lacibacsi (#2413) üzenetére


djculture
félisten

125w os procihoz kell csak az.Amúgy az egésznek a lényege hogy a vezetékeket tehermentesítse,mert adott átmérőjű vezeték xAmper terhelést képes csak elviselni,ezért párhuzamosítottak és dupla átmérő lesz így.

[ Szerkesztve ]

(#2415) lacibacsi válasza djculture (#2414) üzenetére


lacibacsi
addikt

Core i3-2120 3,30GHz-t szeretnék beletenni. Annak elég a 4 tű?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2416) djculture válasza lacibacsi (#2415) üzenetére


djculture
félisten

elég hát az 65w os.

(#2417) lacibacsi válasza djculture (#2416) üzenetére


lacibacsi
addikt

:R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2418) djculture válasza lacibacsi (#2417) üzenetére


djculture
félisten

A lap könyvébe le is van rajzolva hogyan kell beledugni az 1-5 pin részébe kell bedugni a másik 4 pint meg szabadon hagyni.

(#2419) lacibacsi válasza djculture (#2418) üzenetére


lacibacsi
addikt

:R :R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#2420) rob210 válasza lacibacsi (#2419) üzenetére


rob210
nagyúr

Látom ha többen mondják jobban elhiszed :P

Renault power

(#2421) pyxiss


pyxiss
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Asrock P41C-DE alaplapot 2*2 GB DDR 3 1333Mzh-es ramokkal.
Azt szeretném kérdezni hogy az alaplapi bios-on belül hol tudom beállítani hogy 1333-on menjen? Mert az everest csak 667 mhz jelez ki. Régebben a ddr2-es memóriákkal volt olyan hogy az alaplap bios-ába manuálisan kellett beállítani a memória tényleges értékét és csak akkor ment pl 800 mhz illetve 1066-on.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Péter

(#2422) djculture válasza pyxiss (#2421) üzenetére


djculture
félisten

Egyes lapok a valós mhz et jelzik ki az meg a 667mhz a ddr techológia már ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#2423) djculture


djculture
félisten

Egyébként belenéztem alap könyvébe és csak 1333mhz fsb-s procival megy a ram 1333mhz en.Ennél a lapnál még jumperekkel kell beállitani:

[ Szerkesztve ]

(#2424) pyxiss


pyxiss
csendes tag

Én konkrétan erre állítottam!
Ez akkor most jó?
A választ előre is nagyon köszönöm :R
Ja egy Core 2 Duo E7200 proci van a lapban.

[ Szerkesztve ]

Péter

(#2425) totyak


totyak
aktív tag

Üdv!

Nem konkrétan az alaplaphoz tartozik, de azért csatlakozik hozzá a kérdésem.

A gépemben most egy Kingmax 2Gb 1333MHz DDR3 ram van és szeretnék még mellé venni egy ugyan ilyet. Ez egy egyoldalas memória. A gondom annyi, hogy a neten többféle gyártási számmal is láttam ilyen memóriát. Kérdésem az lenne, hogy elég, ha a fenti információk passzolnak, tehát 2Gb-os, 1333-as és 2Gb-os vagy valami másnak is egyeznie kell? Fel fogja ismerni a gép 4Gb-nak, ha nem egyforma a gyártási számuk? Illetve, hogy nem lesz-e gond, ha nem egyformák, mennek majd dual channel-ben?

A mostani memóriám száma: FLFE85F-C8KF9, PC3-10700H, Kingmax Semiconductor (ezeket a CPU-Z írta ki)
Viszont neten találtam más számúakat is, pl: FLFE85F-C8KM9 vagy FLFE85F-B8EE9

(#2426) rob210 válasza totyak (#2425) üzenetére


rob210
nagyúr

Dual chanelben fogja a lap felismerni még akkor is ha az egyik egyioldalas a másik meg kétoldalas.
Viszont unganged lesz nem ganged.
Ahogy azt én is végigzongoráztam itt korábban a fórumon.
Igaz nekem beállítás kérdése volt, mert más volt a hiba.

De neked így lesz.
:R

Renault power

(#2427) rob210


rob210
nagyúr

Ismét egy mérföldkő csere lett most egy 880-as prot hajtok:)
Nagyon tetszik.
:C

Renault power

(#2428) totyak válasza rob210 (#2426) üzenetére


totyak
aktív tag

Nem igen értek ezekhez a dolgokhoz. Mi az a ganged, unganged cucc? Számít az valamit?
Mellesleg akkor azt mondod nyugodtan megvásárolhatom a ram-ot, még ha nem is azonos gyártási számúak, akkor is minden rendben lesz?
Azt sajnos nem tudom, hogy egyoldalas vagy kettő (a mostani ramom egy oldalas), de az árából arra következtetek, hogy egy.
Sajnos a honlat semmi infót nem ad.
Róla lenne szó. őt venném meg.

(#2429) rob210 válasza totyak (#2428) üzenetére


rob210
nagyúr

Az egyik ismerősömnek 2X2Gb 1600Mhzes kingmax herculest vettünk.
De mivel nem volt pénze egyik hónapban egyszer 2 gigát utánna még egyszer 2 gigát kapott a gép.
Na most ő úgy járt, hogy az egyik kétoldalas a másik meg egy és így is megy neki szépen a 4 giga.
:R

Renault power

(#2430) djculture


djculture
félisten

nekem most egy 4gigás meg egy 2gigás ddr3 megy ungangedbe.Régen ez a felállás szívás lett volna

(#2431) Jorus válasza totyak (#2428) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt vázolják a két verzió elvét:

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2432) geza12345


geza12345
tag

Sziasztok!

a képből kiolvasható alaplapom van MCPnek mennyi az ideális hőmérséklete ami még nem okoz károsodást?

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#2433) Jorus válasza geza12345 (#2432) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az MCP-k már csak ilyen forró fejűek, sokan 80-90 fokokat mérnek a hasonló chipsetes lapokon. Baja nem lesz a 70 foktól, de felfűthet pár közeli alkatrészt, ezt elkerülendő fabrikálhatsz rá vmi egyszerűbb hűtést.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2434) geza12345 válasza Jorus (#2433) üzenetére


geza12345
tag

crysis alatt volt 88 fok is ,de vettem a házba egy 12 -es ventit úgy olyan 80 fok játék közbe.

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#2435) djculture válasza geza12345 (#2434) üzenetére


djculture
félisten

Én egy régi agp-s vga ról raktam rá egy kis 4 centis ventit.Egy zalman 8 centis ventinek az ellenállásáról hajtom így hangja se nagy és 50 fok az mcp

(#2436) geza12345 válasza djculture (#2435) üzenetére


geza12345
tag

lehet hogy én is teszek rá egy kis ventit csak nem tudom hogy hogy fogassam meg mert az alaplap nem az enyém

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#2437) djculture válasza geza12345 (#2436) üzenetére


djculture
félisten

nforce chipszetes lapokkal csak ez az egy bajom volt folyton.nf2 nf3 nf4 nf630 nf770,mindegyiken kis nyavaja chipszet hűtő borda volt vagy ha nem kritikán aluli 2 héten belül zörgő,megálló venti.Viszont ha az ember a hűtést megoldotta rajta nagyon stabil sokáig működő lapot kapott.

(#2438) totyak válasza djculture (#2437) üzenetére


totyak
aktív tag

Ez most lehet buta kérdés, de hol található az alaplapon hűtőborda vagy venti? Csak mert írod, hogy béna hűtő borda van rajta, meg kritikán aluli venti. Nekem 630a-s lapom van (AsRock N68 GS3 UCC), de nem találok ventit.

(#2439) Jorus válasza totyak (#2438) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azt írta egészen pontosan, hogy "kis nyavaja chipszet hűtő borda volt vagy ha nem, kritikán aluli 2 héten belül zörgő, megálló venti". A te lapodon nincs venti, a borda pedig az a narancssárga színű kis fémhasáb, a PCI-E slottól jobbra, a SATA csatlakozók fölött.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2440) totyak válasza Jorus (#2439) üzenetére


totyak
aktív tag

Aha, értem, köszönöm.

(Egyébként most telefonáltak a boltból, hogy megjött a 2Gb ram, szóval holnap kiderül, hogy a mostani 2Gb-al hogy tud együttműködni.)

(#2441) djculture válasza totyak (#2440) üzenetére


djculture
félisten

Együtt fog működni nekem ugyanez lap van csak más revizió /ddr2+ddr3 as kombó c-s ucc/.Volt benne már két db 1gigás,aztán lett 1db 2 gigás modul meg egy darab kétgigás modul.Most meg egy négy gigás meg egy kétgigás modul megy unganged dual chanelben.

[ Szerkesztve ]

(#2442) totyak


totyak
aktív tag

Még valami.

Nemrég (pár hete) írtam ide a fórumra, hogy akadoznak a játékok és közben valami ketyegő hang jön a gépből. Megoldás nem lett rá akkor.

Azóta hatványozódott a probléma. Már akkor is írtam, hogy nagy terhelés alatt, tehát játékok közben jön elő a hiba. Egyre jobban úgy érzem, hogy a VTX 5770-es lesz a hunyó. Továbbra is megmaradt a ketyegés, de most már sokkal rosszabb az akadozás, néha szinte játszhatatlanná teszi a játékokat. Emellett néhány játéknál valami hibaüzenetet is bedobál néha, aminek a szövege szintén a grafikus kártyára utal. Erről az üzenetről van szó. Nem feltétlenül csak komoly játékoknál csinálja ezt. Mafia 2, F1 2010, de a Next Big Thing című kalandjátéknál is kaptam ilyen üzenetet. És ha ez nem lenne elég, akkor némely játéknál textúra hibák is előfordulnak néha-néha, amik korábban nem voltak (pl GTA IV-nél egy idő után elkezdenek eltűnni az utak, aztán házak, a végén meg már a fél város nem látszik).

Szerintetek ilyenkor mi a helyzet? Érdemes lenne garanciába visszavinni?

iPon-nál azt írták fórumozók, hogy valószínű a kártya a hunyó. Most holnap majd kipróbálom külön az új rammal, hátha csak a memória rossz.
Aztán ha azzal minden rendben. akkor vagy VGA vagy proci vagy alaplap vagy táp. Van választás bőven.

(#2443) djculture válasza totyak (#2442) üzenetére


djculture
félisten

driver is lehet a hunyó.Melyik van fent?

(#2444) rob210 válasza totyak (#2442) üzenetére


rob210
nagyúr

A vga-t tesztelted?
Illetve a hőmérsékleteket nézted?
Nekem most a zsír új lapom az alaplapi grafikával elkezdett újraindulgatni meg mindenből kidobálni, mert nem volt elég a hűtés a 30° os lakásban.
Tettem egy 12cm-es ventit fölé azóta minden oké.
Tehát akár az is lehet, hogy a hőmérséklettel van baja.

Teszteld ki a kártyát ha az a hibás akkor gar csere.
:R

Renault power

(#2445) Charlie


Charlie
tag

Sziasztok,

kinéztem magamnak Sandy mellé egy olcsó Asrock H67M B3 alaplapot, ha van már valakinek tapasztalata ezzel a lappal légyszi ossza meg velem. Érdemes megvenni? Elég jó ára van (nettó 15k) de ha van valami gond vele akkor választok egy másikat.

Köszi

(#2446) totyak válasza rob210 (#2444) üzenetére


totyak
aktív tag

djculture: 11.2-es catalyst van fenn. Esetleg ebből fel tudom tenni az újabbat, de korábban ezzel sem voltak ilyen durva gondok, mint most.

Minden lehetséges alkatrészt teszteltem. Volt Hdsentinel, IntelBurn, AIDA64, FurMark, MemTest, CPU-Z.
Mindegyik úgy tűnt, hogy rendben van, nem tűntek túl melegek, jó értékeket adtak. A VGA kb. 85 fok körül megállt, nem melegedett tovább. Elvileg az nem kellene, hogy sok legyen neki.
Az iPon-on javasolták, hogy ellenőrizzem a tápellátást, de azt meg nem tudom hogy lehetne.

(#2447) geza12345 válasza totyak (#2446) üzenetére


geza12345
tag

Szia!

Próbáld úgy is ki hogy a furmarkot és IBT egyszerre vagy IBT helyett prime 95 small FFT tesztet futtatod így a tápod is meglesz terhelve a VGA és a CPU mellett ,de a hőmérsékletekre figyelj.

A tápod milyen gyártmányú,és a poricd milyen?

[ Szerkesztve ]

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#2448) rob210 válasza totyak (#2446) üzenetére


rob210
nagyúr

Én egy gpu killer mellé elindítanám a primot.
Az kiszívja az energiát a gépből.
Ha úgy nem hibázik akkor a gép jó és valami szoftveres bajod van,.
:R

Renault power

(#2449) djculture válasza totyak (#2446) üzenetére


djculture
félisten

Multiméterrel,ha elindítasz egy játékot és a 12 os rész feszültsége nagyon lecsökken esetleg elindul az 5v os rész akkor a táp a hunyó.

(#2450) totyak válasza geza12345 (#2447) üzenetére


totyak
aktív tag

A táp egy Chicony Hipro 430W, a proci meg egy Athlon II X4 640-es.
Mi az az IBT?

djculture: Nem nagyon értek ezekhez a technikai dolgokhoz. Ha leírnád, hogy hol kell mérni az jó lenne.

Kipróbálom majd az összes tesztet, amit írtatok, csak most nincs rá időm.

Mellesleg megvan a másik ram, teljesen ugyan olyan, mint ami volt is. 32bits Xp Professional-t (SP3) használunk, 4Gb ram és 1Gb VGA van a rendszerben, így elvileg a ram-ból csak 3Gb-ot kellene látnia, mégis 3,5Gb-ot lát. Ez hogy lehetséges?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.