Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

CPU ventilátor szabályozással kapcsolatban lenne kérdésem.
Ezekről lenne szó:
ASRock B75 Pro3-M alaplap és Intel Pentium G2030.

Alapból nagyon hangos volt (szinte üvöltött) a CPU ventilátor, mert folyamatosan 2000 RPM fölött ment. Ezt átállítottam a BIOS -ban:
H/W Monitor ->
CPU Fan 1 & 2 Setting ->
Automatic mode
Target CPU Temperature 45 fok (Ez 50 fok volt.)
Target Fan Speed Level 1 (Ez meg Level 9)

Így 1437 RPM körül pörög. (Szerintem ennek is elégnek kell lennie, mert a saját gépemet megnéztem (adatlapomon van), és az 846 RPM -el pörög, és az is elég.

Viszont abban nem vagyok biztos, hogy a 45 fok jó lesz-e?
Meg hogy hogy is működik ez pontosan. Ha eléri a 45 fokot, akkor feljebb kapcsol? Ha igen, akkor meddig? És ha visszahűl, akkor visszakapcsol?

(#4002) Johnyy válasza Johnyy (#4001) üzenetére


Johnyy
tag

Hm, mintha Level 2 -re állítva halkabb lenne. Pedig az 1523 RPM körül van.

(#4003) vhw


vhw
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy a M3N78D FX nevű lapról mik a vélemények/tapasztalatok?
Az olcsóbb FX procikat is kezelő asrock lapok közül ez támogatja a legtöbb féle típust (gyártói adatlap szerint).

Mennyire tanácsos ezzel a meglehetősen régi nvidia chipsettel (nforce 720D) szerelt lapot venni?
(a jelenleg is használt, 3-4 évvel ezelőtt vásárolt K10N78D lapom ugyanezzel van szerelve - egyébként semmi problémám nem volt vele.)

(ha nem, esetleg melyik más lap ajánlott a gyártótól az olcsóbb kategóriában - hétköznapi felhasználásra, legfeljebb minimális tuninggal.)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4004) szacsee válasza Ranagol_5 (#3993) üzenetére


szacsee
nagyúr

Cpu foglalat tüskéit ellenőrizd. Ha nehéz backplate nélküli hűtőt használsz, akkor próba erejéig tedd fel a gyárit. Ha oké, akkor hátlapi merevítő kell, vagy masszívabb ház.

Vhw: hanem lesz ssd, vagy usb3-as kütyü és a fogyasztásnál nem gond 2-3W plusz, akkor oké.

[ Szerkesztve ]

(#4005) vhw válasza szacsee (#4004) üzenetére


vhw
addikt

Az ssd-vel mi probléma lenne?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4006) Rypejakten válasza vhw (#4003) üzenetére


Rypejakten
addikt

pár hónapja egy srácnak gondja volt az Nforce chipset + AMD VGA kombóval, azaz plusz rizikó.

FX-ek alá necces ilyen lapot rakni, lazán előfordulhat a throttling is.

(#4007) vhw válasza Rypejakten (#4006) üzenetére


vhw
addikt

Gondolom ez az N68 szériás még olcsóbb lapokra (nvidia 630a chipset) még inkább igaz?

Egyébként; a gyarkolatban van érezhető különbség egy 1000 MHz illetve egy 2600 MHz FSB-vel rendelkező alaplap között (ha a konfig többi része azonos)?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4008) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

G41C-GS lapon hol lehet állítani a cpu feszültséget?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#4009) djculture válasza 800.henrik (#4008) üzenetére


djculture
félisten

OC Tweaker Screen-en átnyomod manuálra az overclocking mode-t

(#4010) 800.henrik válasza djculture (#4009) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ott nincs cpu feszültség....

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#4011) djculture válasza 800.henrik (#4010) üzenetére


djculture
félisten

Nekem ugyanilyen chipszetű asrock lapon csak vs jelzésű gs helyett biztos hogy ott van de komolyabban ott se lehet állitani csak szinteket lehet megadni ez a butított chipszet hátránya. Irodai gépeknek vannak ezek szánva ott max arra jó ha fesz szint állitás hogy stabil legyen acpu ha nem az. A neten utána olvastam ebböl a gs-ből ezt már ki is hagyták mert amúgy ez a három szint nem sok mindent segített tuningkor.

[ Szerkesztve ]

(#4012) 800.henrik válasza djculture (#4011) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nincs hozzá modolt bios? Asus a7n8x-x-hez van, és 2760mhz-n megy benne egy athlon xp 2400+ :Y :C

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#4013) Wiz Khalifa válasza tomesto (#50) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem most egy ASRock 970 extreme3-om van. Felszerelve jó meg miden de az Xfast Ram, Lan, meg az Xfast Usb egy kalap kulát nem ér. Nekem tönkrevágta a rendszert. Az UFI-je is kicsit gagyi. De ez van. :D Van amiben jó az ASRock van amiben rossz. :K

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#4014) 800.henrik válasza djculture (#4011) üzenetére


800.henrik
senior tag

[link]

"Supports FSB1333/1066/800/533 MHz CPUs
Supports Dual Channel DDR3 1333(OC) + DDR2 800
Intel® Graphics Media Accelerator X4500, Pixel Shader 4.0, DirectX 10, Max. shared memory 1759MB
PCIE Gigabit LAN
EuP Ready
Supports ASRock XFast RAM, XFast LAN, XFast USB Technologies
Supports Instant Boot, Instant Flash, OC DNA, ASRock OC Tuner (Up to 143% CPU frequency increase)
Supports Intelligent Energy Saver (Up to 20% CPU Power Saving)
Free Bundle : CyberLink MediaEspresso 6.5 Trial, Google Chrome Browser and Toolbar"

Itt 143%-ot ír :W

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#4015) djculture válasza Wiz Khalifa (#4013) üzenetére


djculture
félisten

xfast ram az szerintem elég korrekt, az egy ingyen ramdisk program. Simán kihasználható ha van legalább 8 giga ramunk. Az xfast lan az egy cFos Software ingyen, az is elég jól működik ugyanis másként torrentezés közben ha multiplayert játszik az ember óriási ping van. Xfastusb az meg az usb buszt optimalizálja, nekem ha bevan kapcsolva 25 megával ir a sandisk usb3 pen ha kikapcsolom meg 18-al, csak számit ha működik. Persze a gagyi penen (és itt nem a márka miatt gayi mert kingston-ból is rengeteg gagyi pen van) ami mondjuk 4 megával ír nem sokat segít.

Úgyhogy én mindegyik xfast szolgáltatásnak látom értelmét, használom is.

[ Szerkesztve ]

(#4016) djculture válasza 800.henrik (#4014) üzenetére


djculture
félisten

Ja ez egy egyenszöveg mindegyikhez ez van írva, de mondjuk egy 1 magos celeron 420-at minden további nélküöl lehet is ennyire meghúzni feszállitás nélkül. Amúgy g41 g31-es lapokat elkell felejteni mondom irodai cuccok. Megy benne a cpu mindenféle tuning nélkül évekig ez a feladata.

[ Szerkesztve ]

(#4017) Wiz Khalifa válasza djculture (#4015) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én is látom az értelmét. Nekem az Xfast Ram leterhelte a gépem. :( 8Gb rammal. Az Xfast lan az is terhelt némileg meg kiakasztotta a rendszert oly szinten hogy csak a reboot segített rajta. :D Az Xfast Usb az meg oly szinten vágta gajra a rendszerem hogy telepíthettem újra. Meg sokkal lassabban másolt vele a penyó. :(((

Szóval nem tudom hogy én csinálok-e valamit rosszul vagy nem tudom de nekem így mentek ezek a progik. :(

Smoke some weed nigga!

(#4018) djculture válasza Wiz Khalifa (#4017) üzenetére


djculture
félisten

xfast ram hogy tud eleve beterhelni egy gépet... Lefoglalsz 3 gigát teszemazt a ramból marad 5 használható a rendszernek. A 3 gigát meg mint egy meghajtót lehet használni, kis nyavaja fájlokat úgy lehet rá kicsomagolni mint a szélvész. Vagy pl bármilyen kemény lemezművelettel járól dolgot lehet rajta végezni mert ezerszer gyorsabb még egy csúcs ssd-nél is. Én azt sajnálom néha hogy nem lehet már 64 gigákkal nyomulni ram terén a mai lapokba abból 50 gigát is lelehetne választani erre a célra.:)

Többiről is regélhetnék, nekem egyik se barmol el semmit, szerintem nem volt jól beállitva neked arról lehet szó. Pl a ramdisket is lehet folyamatos mentésre állitani akkor persze hogy bedöglik a gép mert a ramdisken lévő cuccot menti naphosszat a vinyóra.

cfosspeed-röl is nemár tájékozódni hogy mire való...[link]

[ Szerkesztve ]

(#4019) Wiz Khalifa válasza djculture (#4018) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Okķ. Köszi az infót. De nekem marad cFos. Ahogy a neve is említi Fos. :D Úgy se használom ki annyira. :) De azért THX. És délután elolvasom a linked.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#4020) martin555 válasza csibor (#2) üzenetére


martin555
aktív tag

szevasztok!

ASROCK N68-S alaplapom van.

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-S/

najon szar procim van hozzá, sempron 140 2,7 ghz 1 magos.

SSD raktam bele az a háttértár részén sokat dobott, de mostanában ARTISTEER-eznem kell (vizuális web szerkesztő bigyusz) amin bosszantóan sokat gondolkodik a proci.

mi lenne egy legjobb proci ebbe a gépembe?

azért kérdem mer ezen már nem igazodok ki kristály tisztán:

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-S/?cat=CPU

[link]

2x 2 giga ramom van 32-es windozzal, ezzel elvagyok.

megköszönném valami jó választ, mennyire szar ez az alaplap ha a lehető legjobb procit belerakom.

muszáj lenne mindenképp vadizsir uj alaplapot és procit vennem?? most jönnek a 4. generációs core i3-asok de hát ugyebár az árak..

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#4021) djculture válasza martin555 (#4020) üzenetére


djculture
félisten

Üdv.

Bármilyen am3 (pluszos nem jó már bele) procit betudsz tenni ebbe az alaplapba ami 95w-os.
Sajnos boltba amit el lehet érni és viszonylag erős ,az a kettőmagos Athlon2 x2 270- 280 és még lehet kapni az Athlon2 x3 450-et.
x3 450 alsó hangon három szoros teljesítményt bíztosít a sempronhoz képest és 15 ezer körül van az ára.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4022) martin555 válasza djculture (#4021) üzenetére


martin555
aktív tag

a cpu listában

Athlon II X3 - csak 445-ig látom nézzétek meg léci a cpu support lista szerint bele megy -e a AMD Athlon II X3 450.

köszi..

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#4023) martin555 válasza martin555 (#4022) üzenetére


martin555
aktív tag

ha nem viszi, akkor ez még vállalható?

AMD Athlon II X2 270

?

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#4024) martin555 válasza martin555 (#4023) üzenetére


martin555
aktív tag

vagy keresek használt 445-öst..

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#4025) szacsee válasza vhw (#4005) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha jól tudom nincs AHCI, avagy NCQ és így marad a Garbage collection, de az SSD-s topikban ha rákérdel elmagyarázzák. Intel oldalon ICH9-től, AMD oldalon talán 6xx chipsettől, NV oldalon pedig nem néztem utána, de mintha 570-től felfelé támogatná csak...

(#4026) djculture válasza martin555 (#4022) üzenetére


djculture
félisten

Magában a listában nincs benne de mivel a 445 csak annyiban különbözik hogy 100mhz-el kisebb a frekvencia így megy benne a 450 is.. Annyi alényeg hogy még a régi prociddal kell felfrissiteni a bios-t 2.10 re ha régebbi verziószámú van rajta, ami letudsz szedni a honlapról. A bios verziót kiirja a bios fő képernyőjén

[ Szerkesztve ]

(#4027) Wiz Khalifa válasza martin555 (#4024) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én úgy hallottam hogy a Heka és a Callisto nem a legjobb. Bár Heka-m volt. Az bírta mint az atom. Szóval nem minden állítás igaz. De haveromnak meg ugyanolyan procija volt ugyanazzal a konfiggal majdnem és nem volt stabil. Az én konfigomba kipróbáltuk ott sem volt 100. Szóval vigyázz a Heka-kal. a Callisto-ról nem tudok nyilatkozni. Nekem most Vishera-m van. Ha újítani akarsz és van pénzed szerintem vegyél egy ASRock 970 extreme 3-at vagy extreme 4-et és mellé egy FX-8320-at. Nekem bevált. :DDD :))

Smoke some weed nigga!

(#4028) djculture válasza Wiz Khalifa (#4027) üzenetére


djculture
félisten

Heka meg callistót már ugyse kap újonnan meg egyik a AMD Phenom II X3 másik meg a phenom2 x 2 újonnan meg már csak athlon2 szériát kapni. Athlon2 x3 Rana (legtöbbször propus magos de ebben az alaplapban ugyse lehet magot feloldani) athlon2 x2 meg regor magos.

Legolcsóbb bele aminek van teljesítménye is azért az athlon2 x3 450 15ezer körül.

[ Szerkesztve ]

(#4029) martin555 válasza djculture (#4026) üzenetére


martin555
aktív tag

köszönöm mindegyik szakszerű válasz volt köszi! meg is találtam. köszi!!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#4030) Wiz Khalifa válasza djculture (#4028) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát ja. Szerintem ha csak 15-20 ezret szán rá a bulira akkor vegye meg az Athlon2 X3 450-et. :K

De ha olyan gép kell neki ami még többet tud akkor vegye azt amit írtam. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#4031) Wiz Khalifa válasza martin555 (#4029) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az a szerencséd hogy AMD-s géped van. :) Mert ha meg Intel-es lenne és 775-ös vagy újabb akkor jóval több az újítás. :(

A 775-ösbe a Quad Q9300-as amilyenem volt 30ezer újonnan. :DD Lassan az Intel arany áron fogja adni a holmijait. Bár az AMD-hez képest így is van. :O

Smoke some weed nigga!

(#4032) krisz74


krisz74
tag

Üdv!

Mi a különbség az Asrock B75 PRO3 és a B75 PRO3-M közt?

(#4033) djculture válasza krisz74 (#4032) üzenetére


djculture
félisten

Az M-es microatx így kevesebb bővitő slot van rajta, egy pciex 1x slot nem fér rá.

[ Szerkesztve ]

(#4034) krisz74 válasza djculture (#4033) üzenetére


krisz74
tag

Köszi. Fontos az az 1 slot?

(#4035) djculture válasza krisz74 (#4034) üzenetére


djculture
félisten

attól függ szeretnél e x1-es kártyát használni pl usb3 plusz vezérlő , wifi kártya vagy egyebek..

[ Szerkesztve ]

(#4036) krisz74 válasza djculture (#4035) üzenetére


krisz74
tag

Akkor nem fontos. Köszi

(#4037) martin555


martin555
aktív tag

hahó tisztelt Urak.

(mint írtam ASROCK N68-S alaplapom van)

szereztem hozzá 10e ft-ért (postával) egy AMD Athlon II X3 445-öt.

nyilvánvaló következő kérdésem, hogy van-e ebben a prociban még valami amit kis overclock-kal ki lehet-e szedni, és persze a kis eccerü alaplapom tud-e olyanokat.. nem vagyok valami nagy overclockos. Kérem, legyetek kedvesek megírni hogy lehet-e valamennyit húzni, és a biosban mi az amit javasoltok átlááítani..

köszönettel..

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#4038) Wiz Khalifa válasza martin555 (#4037) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azzal az alaplappal nem tudsz overlock-ozni. De viszont azt nem tudom hogy ha másik alaplappal overlock-ozod akkor a tieddel is overlock-ozva lesz-e. :W

Smoke some weed nigga!

(#4039) McSico válasza Wiz Khalifa (#4038) üzenetére


McSico
senior tag

Tudtommal nem, mivel a procin nem változik semmi.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#4040) Wiz Khalifa válasza McSico (#4039) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na jó. Akkor utána nézek és meglátjuk kinek lesz igaza. :DD

Smoke some weed nigga!

(#4041) McSico


McSico
senior tag

Cégemhez szeretnék egy ütős kiszolgálót építeni. Szerintetek a EP2C602-2T2OS6/D16 alaplap bírná az állandó üzemet?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#4042) Wiz Khalifa válasza McSico (#4041) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szerintem nem lenne elég ütős. :( 512Gb rammal mire mész? Semmire. Legalább 1024Gb kéne. :) De még az is necces. :((

Meg csak 2proccos? Minimum 4proccos kéne. :K

Smoke some weed nigga!

(#4043) Wiz Khalifa válasza McSico (#4041) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Szerintem ez jobb lenne.

EP2C606-4L/D16

Bár ebbe se megy 1024Gb ram. :(( Meg 4 processzor.

Smoke some weed nigga!

(#4044) djculture válasza martin555 (#4037) üzenetére


djculture
félisten

Bennevan a negyedik mag az 100% de nem biztos hogy tökéletes 50-50%, plusz az az alaplap nem ucc-s igy nem tud feloldani magot így nem tudod kipróbálni hogy jó e a negyedik mag..

[ Szerkesztve ]

(#4045) Wiz Khalifa válasza djculture (#4044) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

De egyébként ha feloldja a 4.-ik magot és nem 100-as akkor az az egész proci instabilitására kihat vagy csak arra az egy magra?

Smoke some weed nigga!

(#4046) djculture válasza Wiz Khalifa (#4045) üzenetére


djculture
félisten

Kihat az egész gépre mert hibázni fog a processzor, de kárt nem lehet vele csinálni mert egy bios reset és ujra 3 magosként indul. 450.nél az tudom hogy jóformán mindbe működőképes a negyedik mag de a l3 cache hiányzik. 445 az már kérdéses mert van eleve 3 magos meg van 4 magos athlon2-ből butított meg van phenom2 butított is.

[ Szerkesztve ]

(#4047) Wiz Khalifa válasza djculture (#4046) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem. De szerintem az a mag most nem dobna akkorát hogy megkockáztassa a tulajdonos hogy instabil legyen a gépe vagy sem.

Smoke some weed nigga!

(#4048) djculture válasza Wiz Khalifa (#4047) üzenetére


djculture
félisten

Dehogynem nagyon is sokat dob. Tapasztalataim szerint mégha amit bir annyira feltuningoljuk (3600mhz körül alaplaptól függöen) akkor se lesz sehol ahhoz képest amit alapórajelen tud a feloldott +1 maggal.
Persze gyári hűtéssel se gyengébb lappal (n68 sorozat eleve csak 95w-ra van hitelesítve cpu táp szinten) nem ajánlott se tuningolni se magot feloldani.

[ Szerkesztve ]

(#4049) Wiz Khalifa válasza djculture (#4048) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem. Egyébként ha már ennyire benne vagy a témában tudnál ajánlani nekem valami jó hűtést az FX-8320-ra? Én Artic Freezer Xtreme-re gondpltam. Van valami más ami szerinted jobb lenne? Max 10000ft körül? Még annyit hogy a Cooler Master Tx3-as hűtő tényleg 750ft? :DDD Árgépen ez van kiírva két eladóhoz is. Bár az a két eladó mint ha egy lenne mert nagyon hasonlít az oldal kinézete. Meg mindkettőnél kb 1hetet kell várni a cuccra mire nekik lesz.

Smoke some weed nigga!

(#4050) djculture válasza Wiz Khalifa (#4049) üzenetére


djculture
félisten

Elég jó az a hűtő amit kinéztél én ezt szoktam beszerelni elég sok helyre, jól bírja: [link]
A cooler masternek meg elvan írva az ára szerintem 6000ft -os cuccot nem fogják tized annyiért adni:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.