Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) djculture válasza totyak (#2450) üzenetére


djculture
félisten

Táp akkor gyakorlatilag kilőve mint hibaforrás,elég jó minőségű az a táp nekem is az van és 5850 et visz .

[ Szerkesztve ]

(#2452) rob210 válasza totyak (#2450) üzenetére


rob210
nagyúr

Integrált videókártyánál létezik saját memóriával rendelkező is.

De egyébként úgy tudom legalábbis nálam max 512Mb adható a rendszer memóból a vga-nak.

Renault power

(#2453) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv mindenkinek.

Ez az első Asrock lapom (H67DE3) így nemigazán ismerem a biosát,hogyan hol tudom beállítani a memóriát hogy az 1600mhz-n menjen?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#2454) geza12345 válasza totyak (#2450) üzenetére


geza12345
tag

IBT=intel burn test,attól hogy hipro még lehet hibás.de ha külön -külön semmi bajuk a hardvereknek akkor próbáld meg Prime 95 + furmarkkal

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#2455) totyak válasza rob210 (#2452) üzenetére


totyak
aktív tag

Most ezt nem egészen értem. Most te azt írod, hogy az Xp, csak 512Mb-osnak ismeri fel a videokártyát, még akkor is, ha 1Gb-os?
VAgy rosszul értem, amit írtál?

(#2456) rob210 válasza totyak (#2455) üzenetére


rob210
nagyúr

Mi a pontos lapod?
MErt én azt írtam, hogy az alaplapi vga-k nagy többsége max 512Mbos.
Ettől még lehet hogy a tiéd 1 gigás, csak akkor viszont nincs magyarázatom a memória kezelésedre.
:R

Renault power

(#2457) geza12345 válasza totyak (#2455) üzenetére


geza12345
tag

dx 11 kártyának meg 4 giga ramnak win 7 64 bitet kell rakni.

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#2458) totyak válasza rob210 (#2456) üzenetére


totyak
aktív tag

AsRock N68 GS3 UCC. Ezen egy 256Mb-os integrált kártya van, de nem azt használom, hanem az 1Gb-os 5770-est. Ezért nem értem, hogy emellett a 4Gb ram-ból hogy tud még 3,5-öt érzékelni. Az összesen már 4,5 Gb, de a 332bites Xp csak 4Gb-ot ismer.

(#2459) rob210 válasza totyak (#2458) üzenetére


rob210
nagyúr

:Y Ezt most gondolod át, hogy mit írtál le, kérlek, mert ez így az egész hozzászólásod egy nagy butaság.

Renault power

(#2461) totyak válasza rob210 (#2459) üzenetére


totyak
aktív tag

Ok, így visszanézve tényleg baromságokat írtam.
Szóval, a lényeg, hogy a memória 4Gb, VGA 1Gb. 32 bites xp elvileg 4Gb-ot tud megcímezni. Nekem 3,5-öt jelez a gép, de nem értem hogy lehetséges ez egy 1Gb-os vga mellett. Gy akkor elvileg már 4,5Gb-ra jön ki (3,5 amit a gép jelez plusz az 1Gb vga).

Remélem most mindent jól írtam :R

(#2462) rob210 válasza totyak (#2461) üzenetére


rob210
nagyúr

A videó kártya memóriáját miért számolod hozzá a rendszer memóriához???
Ezt továbbra sem értem. :F
Ami alap és kell, hogy tudd.
A 32 bites rendszer esetén tehetsz te a gépbe 16Gb memóriát is abból is csak 3.5 gb-ot fog tudni megcímezni és használni egy 2Gb-os VGA mellet is.
A VGA memóriája a rendszer memória felhasználást és méretet csak alaplapi VGA esetén befolyásolja, mivel abból tiltod ki és csökkented vele a rendszermemória méretét.

Példa.
2 GB memória van a gépben alaplapi VGA 512Mb-ra van állítva biosban.
a rendszer 1.5 GB rendszermemóriával gazdálkodik.
Beteszel egy 1Gb-os VGA-t a rendszer 2GB-al gazdálkodik.

Példa 2:
4Gb memória 512 VGA alaplapi 3.5 GB rendszermemória ez a maximálisan kihasznált lehetőség 32 bit esetén.
4Gb memória 1Gb VGA a rendszer így is csak 3.5 GB ot fog látni a memória cimkézés miatt.

Remélem érted.
:R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#2463) totyak válasza rob210 (#2462) üzenetére


totyak
aktív tag

Én azt hittem, hogy a VGA memóriáját is számolni kell.
Kösz a felhomályosítást :C

(#2464) geza12345 válasza totyak (#2463) üzenetére


geza12345
tag

én úgy tudom hogy az xp és a win 7 32 bites csak összesen 4 G memóriát tud kezelni ebbe bele tartozik VGA ram is

"Amíg engem látsz nem vagy vak"

(#2465) smokk


smokk
csendes tag

sziasztok

Asrock deluxe 5 alaplapom van, most vettem a 970 es prochoz hűtőt /arctic freezer 13 pro/

a baj hogy a lapon lévő hűtőbordától nem megy rá a cooler, mivel ugye amd re csak egyféleképpen lehet feltenni :W , nem úgy mint az intelre

a leírtásban az volt hogy minden típushoz fel tudom rakni, de az alaplap miatt nem megy

tud vki tanácsot adni?

előre is köszönöm

üdv
Smokk

(#2466) djculture válasza smokk (#2465) üzenetére


djculture
félisten

Hát én nézegetem mindkét terméket.Mi ütközik bele a bordába 120 centis venti széle?Mert akkor fordítani is lehet ezen a hűtőn és már nem is akad bele.

[ Szerkesztve ]

(#2467) smokk válasza djculture (#2466) üzenetére


smokk
csendes tag

Szia!

az alaplapon a proc mellett fix rözítővan melyre a hűtőt rá lehet fogatani, így ennél nem tudom elforgatni sjanos, ez a baj

(#2468) rob210 válasza smokk (#2467) üzenetére


rob210
nagyúr

180° ot tudsz rajta fordítani és akkor a zsanéros rész felülre kerül.
Nekem is így van felrekve a freezer prom.

Renault power

(#2469) smokk válasza rob210 (#2468) üzenetére


smokk
csendes tag

szia

hol tudok fordítani 180 fokot? nem igazán értem

előre is kösz a választ

üdv
Smokk

(#2470) rob210 válasza smokk (#2469) üzenetére


rob210
nagyúr

A hűtőt 2 féle irányban lehet feltenni.
Mivel két felfogatási pont van így vagy a winyók felé néz a venti vagy a gép hátulja felé néz.
Ha e-közül a két mód közül nem fér fel a hűtő akkor az nagyon érdekes mert szinte ugyan az a cuccunk kialakításban és helyben legalábbis és nekem simán felmegy úgy ha a winyótól a gép háta felé fúj a venti.
:R

Renault power

(#2471) rob210 válasza smokk (#2469) üzenetére


rob210
nagyúr

ez a lapod?

Renault power

(#2472) djculture válasza rob210 (#2470) üzenetére


djculture
félisten

Ezt mondtam én is neki,mivel a felfogató elől-hátul szimmetrikus így ha fordítunk rajta egy fél kört akkor ugyanoda esik minden csak a venti hátul lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2473) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Erre vki:[link] ?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#2474) djculture válasza Dan-szan (#2473) üzenetére


djculture
félisten

h67 es chipszet nem támogatja csak az 1333 at.De amugy az uefit előhozva botoláskor az oc tweaker screen menüpontnál a dram timing contorolon belül a dram frekveniánál kell állitani.

[ Szerkesztve ]

(#2475) rob210 válasza djculture (#2472) üzenetére


rob210
nagyúr

Én már rájöttem mi a baj.
Neki 90° al el van forgatva a felfogatása.
Így akár hogy forgatja a hőcsövek beleütköznek az alaplapi bordákba.:(

Ehhez eszkábálni kéne egy lefogatót vagy hűtőt cserélni ahogy ő is szeretné.
:R

Renault power

(#2476) Joe.36


Joe.36
addikt

Üdv!

Asrock P67 extreme 4

Ebben hány 16 X Pci Exp van ? 1 ? Vagy több ?

Ha belerakok 2 db GTX 560 vagy 2 db HD 6850 kártyát akkor 2x8 vagy 2x16 ban fog menni ?

CF vagy SLI a jobb ?

Joe

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#2477) Dan-szan válasza djculture (#2474) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Igen de ott csak -auto,-1066.-1333 ez a három beállítási lehetőség van, és 1600 mhz-n is 9-9-9-24 a beállítás azt nem tudom átírni,de akkor mégis hogyan csináljam? Tudom nem lesz a sebességben észrevehető csak a magam kedvéért próbálkozom.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#2478) sajczjanos


sajczjanos
csendes tag

Sziasztok !

Egy olyan kérdésem lenne , hogy van egy Asrock P5B-DE alaplapom.
Hogyan lehet ebből az S3 modot előcsalogatni , mert szeretném Win7 alatt alvó módba tenni A vinyót stb ki is kapcsolja , de a ventilátorok simán működnek tovább ! A Biosban nem találok ilyen beállítást.

Ha valaki tudja segítsen pls !

Köszi :R

(#2479) mort87


mort87
csendes tag

Sziasztok,

Van nekem egy ASRock H61M u3s3-as alaplapom 1.20-as UEFI-vel, egy i3 2120, és 4 giga kingston 1333-as rammal egyetembe (még van egy gainward 4670-es vga)
Namármost maga a "szinte" gép atom stabil fagyás win 7 alatt még nem volt amióta megvan 1,5 hónapja.
viszont néha bekapcsolásnál egyszerűen lefagy a UEFI képernyőnél ha restelem akkor minden ok megy egyből a rendszer tovább (párszor a win 7 kezdőképernyőjénél fagyot így ki, de egy reset azt is megoldotta). De mondom, hogy maga a rendszer alatt nem volt még fagyás vagy zavar. Táp is új (corsair cx430). Szerintetek ez gond vagy ez ilyen és fogadjam el.

[ Szerkesztve ]

(#2480) Gyuszopapa


Gyuszopapa
csendes tag

Sziasztok.
Kérdezném hogy ezzel alappal van-e valakinek tapasztalata.
Asrock 770 Extreme3
Igazából egy X6-ost szeretnék belerakni.

(#2481) rob210 válasza Gyuszopapa (#2480) üzenetére


rob210
nagyúr

Nekem a 870-es volt az nagyon tuti lap.

Renault power

(#2482) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sziasztok.

Két kérdésem lenne.

1.) Van most egy AsRock ALiveNF6P-VSTA lapom. Olyanokat csinál, hogy ha áramtalanítom, majd újra konnektorba dugom a gépet (vagy csak a tápon 0-ról 1-re rakom a főkapcsolót), azonnal bekapcsol (tehát nem kell megnyomni a POWER-gombot), ill. elfelejti a BIOS-beállításokat (RESET esetén nem). Elemcsere volt.
A másik jelenség, hogy nem mindig akarja meghajtani a GTS 250-emet, olyankor csak az integrált 6150 SE-vel hajlandó képet adni (de ha a GTS-ben hagyom a moncsit, közben hallom, hogy beboot-ol a Win, csak a monitort nem kapcsolja be - 6150 SE az jó.). De van olyan is, hogy random megjavul. :/ (Ha kellene, pontos konfigom az adatlapomon.)

2.) Az előző küzdéstől függetlenül gondoltam, nem ártana egy alaplapcsere.
Az AsRock K10N78D -t néztem ki a 6 SATAII + 1 IDE, 4 memóslot, az integrált VGA hiánya és az eléggé széleskörű procitámogatottság miatt (meg ugye az ár...).
A kérdésem az lenne, hogy vajh szerintetek kielégítő választás-e?
Minden maradna benne, ami most az adatlapomon van. (Meg nem tudom, hogy fontos-e, de a gépem van, hogy hónapokig megy 24/7.)

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2483) djculture válasza Synthwave (#2482) üzenetére


djculture
félisten

Egész jó lap nekem a ddr3 as változata van tartaléknak M3N78D/,elég jól muzsikál.

[ Szerkesztve ]

(#2484) Dimacherius


Dimacherius
csendes tag

Hali!

Vettem egy Asrock ConRoe 1333-as alaplapot

Így néz ki:

http://www.google.hu/imgres?q=Asrock+1333+Sata+II.&hl=hu&sa=X&tbm=isch&prmd=ivns&tbnid=AyPfq7Te0eW4sM:&imgrefurl=http://www.hardwareoc.hu/index.php%253Fp%253Dnews%2526y%253D13085&docid=jTtV14e9MJRuxM&w=500&h=386&ei=COZCTuvQKoGr-QaLqs2tCQ&zoom=1&iact=rc&dur=528&page=1&tbnh=126&tbnw=163&start=0&ndsp=26&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=97&ty=69&biw=1280&bih=685

A gondom az, hogy van 2 db 1 GB-os Kingstoon memóriám és csak az egyiket látja BIOS-ban és Sajátgép /Tulajdonságokban is.

Az van mellé írva (RAM foglalatok mellé) hogy DDR II DUAL CHANNEL 667

Ezek szerint csak 667 MHz-es memória helyezhető bele?

Az egyik memória nagyobb frekvencián dolgozik, ezért nem látja? Esetleg?

Mind a négy ( 2db citromsárga és 2db narancssárga) foglalat DDR II-es ramot kezel.

A kérdés, hogy hogy helyezzem bele, mert már minden lehetséges kombinációt megpróbáltam...

A segítséget előre is köszönöm.

Üdv.:

Dimacherius

We are the most powerful military in the history of man...!!!!

(#2485) Dimacherius


Dimacherius
csendes tag

Ide másoltam ezt is, mert a drága modik zárták a topicot.

Tehát akkor teljesen mindegy, hogy hány MHz-es procit használok, csak 667 MHz-en fogja kihasználni és az 1066 MHz-est is fel kellene ismernie, csak max 667-et használna belőle?

Mert ezek szerint lehet a RAM maga rossz, hiszen akárhová helyezem BIOS-ban nem látja sehol, a másikkal együtt sem látja ezt sehol, a másikat pedig bármelyik foglalatban felismeri.

Tehát akárhány MHz-es, ha jó lenne, akkor látnia kellene? Igaz?

Üdv.:

Dimacherius

We are the most powerful military in the history of man...!!!!

(#2486) djculture válasza Dimacherius (#2485) üzenetére


djculture
félisten

magába ha nem látja akkor vagy rossz vagy szerverbevaló ecc-s a memória.

(#2487) Dimacherius válasza djculture (#2486) üzenetére


Dimacherius
csendes tag

Hali!

Nem gondolnám szerverbe valónak, mert az előző alaplappal ment.

Asus P5 GDC PRO

Szóval valószínű a RAM romlott el.

Azért kössz az információt.

Dimacherius

We are the most powerful military in the history of man...!!!!

(#2488) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Vettem egy asrock 780fullhd alaplapot (am2+)
A honlap szerint am3 kompatibilis bios frissítéssel, ha belerakom egyből a cpu-t akkor elképzelhető hogy bár bekapcsol a gép de se kép se hang?!

Am2es cpu kellene hozzá, hogy megcsináljam?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2489) ludla válasza kleinguru (#2488) üzenetére


ludla
őstag
LOGOUT blog

Elméletileg be se kapcsol ha nem kompatibilis az alaplappal, de ha előtte egy AM2 procival csinálsz egy meg felelő Bios frissítést, utána a CPU benne a támogatottak listájában akkor gond nélkül mennie kellene.

A BIOS version to P1.10 től már támogatott az AM3m a CPU Bios lista

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2490) kleinguru válasza ludla (#2489) üzenetére


kleinguru
addikt

A próféta szóljon belőled:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2491) DaveMasta


DaveMasta
csendes tag

Sziasztok. Remélem jó helyre írom a kérdésem, szakértők segítségét kérném.Van egy Asrock n68c-s ucc-s alaplap ez ddr 2és ddr3 ramot is támogat, 2-2 foglalat van mindkét fajtának, 2x2gb kingston hyperx 1600-as ram telepítve a megfelelő helyre. A bios és a rendszer is felismeri hogy 4gb ram van és dual channel, de csak 1 gb használható a rendszer szerint. Mit kell csinálni hogy használható legyen, mind a 4gb? Segítsetek!

(#2492) djculture válasza DaveMasta (#2491) üzenetére


djculture
félisten

64 bites win7 kell ha 4 giga ramod van.Mert kb 3 at tud anélkül használni a rendszer a videokártya memóriájától függően.De amúgy ezt az 1 gigát nem értem,nekem is ez a lapom van kezeli a 2*2 ddr3 at.

[ Szerkesztve ]

(#2493) kleinguru válasza ludla (#2489) üzenetére


kleinguru
addikt

Működött, bár nehezen, de ment:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2494) DaveMasta válasza djculture (#2492) üzenetére


DaveMasta
csendes tag

64 bites win7 van fenn, akkor az lehet a baja hogy nincs a támogatott listába pontosan ez a típus?
khx1600c9ad3k2/4g

(#2495) ludla válasza kleinguru (#2493) üzenetére


ludla
őstag
LOGOUT blog

Az a lényeg hogy sikerült :)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2496) ludla válasza DaveMasta (#2494) üzenetére


ludla
őstag
LOGOUT blog

Az is lehet gond, de nem szokott, esetleg a Bios memória beállításokat kellene átnézned megfelelő e minden.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2497) djculture válasza DaveMasta (#2494) üzenetére


djculture
félisten

nemhiszem,bár az 1600mhz eleve nem szabványos.feladat kezelőbe mennyi ír?

[ Szerkesztve ]

(#2498) L4$CO


L4$CO
csendes tag

Sziasztok !
Van egy kis problematikám
Nekem is van egy ilyen AMD Athlon x2 +3800 2 Ghz szépségem..
Mostanába naon szarul van a kicsike.Kb egy éve teljesen új környezetet kapott mert egy új pocira nem volt pénzem.Régen 2.6 ra is felment és szépen muzsikált.Most a 2.4 alig akarja venni sok a kékhalál és a megfagyás. Legtöbbszőr netezés közbe fagy meg inkább mint játék közbe, de a halála Zene + TS + Net.
Úgy szoktam 2.4 re húzni h a Fsb 240 re állítom 10X szorzó a memória alap frekvenciáját 400 ról átállítom 333 ra hogy így is 800 legyen a végleges frek.A Ht szorzót nem tom hogy piszkáljam -e az olvastam hogy 1000 mhz alatt kell lennie próbáltam úgy is.Ja és a feszültség most éppen 1.350 v ezt sose tudtam h mennyi a jó.Ha tudtok segíteni akár többre is húzni szívesen várom a megoldásokat
A gép:
Proci : AMD Athlon x2 +3800 2 Ghz
Memória: Geil Ultra 1066 mhz Az alaplap támogatja az 1066 csak a poci nem
Alaplap: AsRock K10N78D
VGA: Asus 9800 GT 512Mb
Táp: Kaki Codegen 350 W ez cserére szorul
Ezt már a Amd athlon x2 topicba is leírtam és ott azt mondták lehet hogy az alaplap nem bir több frekvenciát 240-nél és gondoltam itt biztos tudja vki ha erről lenne szó.

Előre is köszönöm a válaszokat. :C :R

"Ha állat lennék, nem tartanék embert a lakásban, mert egyből a kashmir kárpitra kakálna...

(#2499) djculture válasza L4$CO (#2498) üzenetére


djculture
félisten

codegen miatt nem érdemes húzgálgatni,az már nagyon öreg táp cseréld és jó lesz.Amúgy ha van némi kessed abba a lapba vehetsz 7750 es x2-t 10 körül mennek újonnan.De először mindenképp a táp csere az első.

[ Szerkesztve ]

(#2500) norton2


norton2
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Ma vettem egy Asrock 760GM-GS3 lapot amibe a régi videókártyám megy bele ( Asus HD 4770). A régi alaplapomon működött GA-MA770-US3 de a mostaniban nem és nem tudom miért. Elvileg PCIE 16x a videókártya, az Asrockon meg csak 16x os van szóval működnie kellene. Azt tudom elképzelni, hogy a GA-ban azért volt jó, mert ott talán a 4xesben volt.
Próbáltam 3 catalystet, ebből kettővel működött minden még a csere előtt. Ha most felrakom bármelyiket, akkor win7 32 bit betöltésnél csak a háttérkép fogad meg a hangjelzés, de se ikon se egér se semmi. Ha csökkentett módban eszközkezelőből eltávolítom akkor működik minden de csak "szabványos VGA" módban.
Azt szeretném megtudni, hogy szerintetek létezik az, hogy pont kifogtam a selejtet vagy alapból halálra van ítélve ez a kombináció?

Alternatívának egy ASROCK M3A770DE -t néztem ki. Szóval a rendelkezésre álló összeget be is lőttem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.