Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) menyoronc válasza djculture (#3650) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Jó lenne ha azzal lenne a gebasz, azt könnyen cserélném. Most tesztelem memtest86 al. Eddig 2 óra után 2x futott le a teszt és nem hozott hibát. De majd próbálok kölcsönbe kérni memóriát és azzal is használni pár napig a gépet.

Üdv: Gábor

(#3652) djculture válasza menyoronc (#3651) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem az lesz mert a hibajelenség arra utal. Az ilyen extra tuning ramoknál ugyanis elég sokszor tartozik a magasabb frekvenciához szabványtalan feszültség. Az alaplapok meg ilyenkor vagy az spd-ben lévő feszültséget adják nekik akkor oké. De ha nem ismerik fel a típusát a szabványban foglalt feszültséget adnak nekik az meg ezzel jár, a legváratlanabb időpontokban kifagy a gép mivel hibázik a memória.
Ezt vagy úgy lehet rendbe hozni hogy kézileg állítja be az ember a ram időzitéseit és feszültségét a biosban vagy elfelejti ezeket a ramokat a fenébe és vesz kingston kingmax szabványos 1600mhz ramokat.
Én ha rakok össze másnak gépet az utóbbit szoktam csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#3653) menyoronc válasza djculture (#3650) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Ez az www.pcx.hu/termek/corsair-vengeance-2x4gb-ddr3-1600mhz-cml8gx3m2a1600c9-memoria-93807
Lehet mindjárt ujrainditom mert itt a tesztben ezt irja: settings: ram:667mhz (ddr-1334) / CAS: 4-5-5-15 / ddr3 (64 bits)

Üdv: Gábor

(#3654) menyoronc válasza djculture (#3652) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Hm, hát az gáz.
Amúgy biosban alapból 1333at rak be neki, vagyis úgy gondolom azon fut. Alatta írja a 1600t is de nem azon megy. De majd mindjárt megnézem pontosan h mutatja. Amúgy meg a beszereles után én ezt a 1333t atalitottam 1600ra és már akkor ezt csinálta. Azóta már vissza állítottam meg az elemet is kivettem a lapból szóval vissza állt minden alapra.

Üdv: Gábor

(#3655) djculture válasza menyoronc (#3653) üzenetére


djculture
félisten

Akkor az van amit gyanítottam... Manuálisan kell beállítani a ramot. Utána kerestem más külföldi fórumokon is írják ezt.
9-9-9-24 1.5v 1600mhz

[ Szerkesztve ]

(#3656) menyoronc


menyoronc
aktív tag

No mindjárt... Még megvárom h fusson le meg1x a memtest86 aztán biosban megnézem h pontosan mit mutat a memóriánál. Az idozitest tudom de a feszt honnan nézzem meg h mi kell neki?

Üdv: Gábor

(#3657) djculture válasza menyoronc (#3656) üzenetére


djculture
félisten

9-9-9-24 1.5v 1600mhz erre állítsd be és menni fog.

(#3658) menyoronc válasza djculture (#3655) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Köszi szépen :-) én is próbáltam guglézni ezt a hibát de nem találtam.
No mindjárt lefut a teszt aztán beállítom aztán majd jön a játék teszt mert ahogy látom ennek a memtest86 nak egy napig kellene mennie h kimutasson vmit.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#3659) djculture válasza menyoronc (#3658) üzenetére


djculture
félisten

Felesleges memtesztelni amíg nincs beállítva. Ott kezdődik hogy ha bármilyen energia megtakarítás be van kapcsolva akkor hamis a teszt.

(#3660) menyoronc válasza djculture (#3659) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Ok, akkor lépek a biosba:-)

Üdv: Gábor

(#3661) menyoronc válasza menyoronc (#3660) üzenetére


menyoronc
aktív tag

No, gondoltam az a legtutibb ha csinálok a biosról képet.
az első képen az van amilyen volt alapból, a másodikon amit most állítottam.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#3662) swado


swado
tag

Hali!

Asrock z77 Extreme 3-al húztam 4,2-re egy 2600k-t, de nem bírom 1,35 V alá vinni full terhelésnél a feszt. Persze rohadtul melegszik. Próbáltam Auto-n, meg offset-re van állítva, de lehet hogy valamit még be kellett volna lőnöm. Le tudná valaki szájbarágósan írni, miket állítsak be az EFI-ben?

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#3663) menyoronc


menyoronc
aktív tag

DRAM Configuration
Load Profile Setting ----> ez most auto-n van Maradhat ezen vagy a Standard a jobb?

DRAM Timing Control szintén auto-n van. Ha manualra állítom ott is a 9-9-9-24 időzítés van. Szóval gondolom ez maradhat auton.

Üdv: Gábor

(#3664) menyoronc


menyoronc
aktív tag

[link]

Mi az a SPD speed? Lehet h amikor 1333-n futott akkor nem kapta meg a norm 1.5 V-t? Vagy te is ezt magyaráztad? mert akkor bocs az értetlenkedésért :B

Az amúgy nem zavar be ha csak egy modult rakok a gépbe?

No most marad így aztán teszteljük játékkal.
Majd írok mi volt.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#3665) djculture válasza menyoronc (#3664) üzenetére


djculture
félisten

spd az amit tartalmaz a modul és ezt kiolvassa az alaplap és ennek megfelelően állítja be. Ja valószínűleg 1,35 hajtotta.

[ Szerkesztve ]

(#3666) menyoronc válasza djculture (#3665) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Értem... Most Farcry3 játszom de még csak egy fél órája... Majd holnapra kiderul...
Amúgy jól állítottam a biosban?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#3667) djculture válasza menyoronc (#3666) üzenetére


djculture
félisten

Ja jól.

(#3668) menyoronc válasza djculture (#3667) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Akkor ok:-) Majd holnap megírom mi volt.

Üdv: Gábor

(#3669) netpeti98 válasza djculture (#3646) üzenetére


netpeti98
addikt

Kérdés: ezek milyen Kingston-ok voltak sima?
Eddig 4GB RAM-om volt de az egyik modul tönkre ment, most a gariztatás előtt gondolkozok azon hogy inkább ráfizetek egy kicsit és 8 GB-re váltok.

Üdv netpeti98

(#3670) djculture válasza netpeti98 (#3669) üzenetére


djculture
félisten

Ebből kettő db: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3671) szacsee válasza celeron (#49) üzenetére


szacsee
nagyúr

benéztem :B

[ Szerkesztve ]

(#3672) Chamea2


Chamea2
tag

Melyik a legjobb ASRock alaplap?

(#3673) Eagl3


Eagl3
veterán

H67M-GE lapom van, ventivezérlést nem értem pontosan...
Ugye vagy FULL-on van, akkor az összes venti maxon teker állandóan, vagy Auto-n.
Namost ha AUTO-n van, akkor be lehet állítani egy hőfokot 45-65 fok között és ha jól értem amint azt eléri rákapcsol, de megint csak fullon teker, tehát nem szabályoz semmit, hanem a beállított Level-en megy majd ahogy eléri a szintén beállított hőmérsékletet maxra kapcsol.

Szóval én csinálok valamit rosszul vagy tényleg ennyire fapados lenne?

(#3674) szacsee válasza Eagl3 (#3673) üzenetére


szacsee
nagyúr

Próbálj vele kicsit játszani, sajnos egy gyártó csinált legendásan jó venti vezérlést, de csődbe ment (ABIT).
A hőfokot vidd feljebb és a fordulatot (level szintet) is. Így igaz jobban teker alapon, viszont később éri el a hőfokot, ahol rá kell hogy kapcsoljon és gyakorlatilag később kapcsol rá, de ici-picit hangosabb alapon.
Próbálj meg több variációt is, találni fogsz egy szimpatikusat biztos.

(#3675) Eagl3 válasza szacsee (#3674) üzenetére


Eagl3
veterán

szóval jól gondoltam, hogy sajnos ennyire fapados... akkor az lesz amit mondasz. Szerintem maxra teszem az értéket ahol rákapcsol azaz 65 fokra és olyan level 5-6 on próbálkozom, hátha úgy nem éri majd el az a hőfokot.

(#3676) raytrace válasza Eagl3 (#3673) üzenetére


raytrace
csendes tag

Én is szívtam ezzel. Nekem Z77 PRO3 van, szerintem ugyanaz a venti szabályzás. Az intel gyári CPU cooler volt rossz. Én AUTO beállításon lvl1-re állítottam és akkor 900-1000 rpm en ment. Aztán ha elérte a 60fokot, akkor maxra felkapcsolt, majd ha már visszahűlt a proci, akkor nem állt vissza az rpm, hanem össze-vissza ingadozott 1000-1800rpm között baromi idegesítő volt, mert hallani lehetett a gyári inteles cpu hűtőt.
Mára már lecseréltem egy Alpine 11 Pro Rev. 2 -re és az UEFI-ben manuálon használom. Ekkor be lehet állítani a kezdő sebességet 1-255 érték között (nálam 65-on van) és a target hőmérséklet nálam is maxon van 65 fok.

(#3677) Teaway válasza Chamea2 (#3672) üzenetére


Teaway
veterán

Nekem: 775i65g
Neked: passz
Másoknak: nem érdekel...
:D

Nincs itthon csokid??

(#3678) Chamea2 válasza Teaway (#3677) üzenetére


Chamea2
tag

Gondoltam van ilyen felmérés, hogy milyen szempontból melyik a legjobb...

(#3679) pook20 válasza Chamea2 (#3678) üzenetére


pook20
aktív tag

én nem tudok ilyen felmérésről....de kíváncsi lennék a végeredményre!:)

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3680) Viesel


Viesel
csendes tag

Sziasztok valaki tud segíteni?
Nemrég vettem egy AsRock G41M-VS3 R2.0-ás alaplapot.
Valaki nem tudja hogy milyen fajta a pci-e csatlakozója?
(1.0,2.0,3.0)
Választ előre is köszi :)

(#3681) pook20 válasza Viesel (#3680) üzenetére


pook20
aktív tag

én ennyit találtam meg róla:

Slotok - 1 x PCI Express x16 slot
- 1 x PCI slot

/a X16 az nem tudom melyiknek felel meg!/

szerintem itt nézd meg!

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3682) lajafix


lajafix
addikt

asrock h61 u3s3 lap. egyszer csak nem volt hajlandó restartra ujraindulni.

a diszkeket látja. A rendszer ssd-t ujra tudtam rajta telepíteni DVDről(előtte átdugtam sata2re, kiszedtem minden "felesleges" hw elemet, bios reset, memória ki be, minden egyébb) de bootolásnál végtelen rebootokat nyom a lap. LIVe CDről tudtam bootolni. Az SSD jó, mert átszereltem a laptopomba, és tudott bootolni, felállt a rendszer, frissített, minden ment ami kell(és veszek egy SSDt a laptopba is...).

Ez alaplap hiba? valakinek valami használható ötlete még ma este ha lehet!

Rock'n Roll

(#3683) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok!

Van egy ASRock N68C-S UCC alaplapom és beleraktam egy Sapphire HD 4890 Vapor-X 2GB-os videokártyát és a GPU-Z azt jelzi, hogy csak PCI Express 1.1-be megy a kártya ez miért van, mért nem 2.0-ba megy?

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#3684) totyak


totyak
aktív tag

Üdv!

Asrock N68-GS3 UCC lapba jól sejtem, hogy nem mennek bele AM3+ processzorok? Illetve ha már itt tartunk az AM3+ dolognál, akkor szeretném megkérdezni, hogy ezek az FX procik mit tudnak? Úgy értem jobbak-e vagy rosszabbak az Athlonokhoz, Phenomokhoz képest? VAgy egyáltalán mi a különbség?
Meg még azt szeretném megtudni, hogy a mostani Athlon II X4 640 helyett érdemes lenne-e beszerezni egy Phenom II X4-t vagy X6-t? Olyat természetesen, ami még belemegy ebbe a lapba (95W), mert azt most nem szeretnék cserélni. Elsősorban játékra használom a gépet.
Érdemes-e egyáltalán lecserélni most, vagy elleszek ezzel még egy darabig, aztán később meg olcsóbban megkapok mindent?

Köszönöm

(#3685) sylon


sylon
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit retro ezért elnézést, nem tudtam pontosan hová írjam a kérdésemet ami az lenne, hogy ebbe az alaplapba milyen procit ajánlotok?

Asrock 775v88+

- LGA 775 for Intel® Pentium® 4/Celeron® processor
- FSB 800/533 MHz
- Support advanced Intel® EM64T CPU
- Supports Hyper-Threading Technology
- Intel® 04B/04A processors compatible

[link]

Jelenleg egy 2.66-os celeron van benne (ennyit tudok bios alapján), de a feltelepített win7 64bit 1.6 pontot ad rá (élményindex)
Nem tudom, hogy ez tényleg ilyen lassú-e vagy csak valami bibije van de iszonyat lassú pl a win frissítés is... órákat vár egy egy telepítés és letöltés között a proci meg 100%-on teker a task manager szerint.
Régebben egy 2500+ barton abit nf7s2 kombó volt a gépben ami ehhez képest hasított, de az megadta magát és helyette most szereztem egy ilyen lapot procival ismerőstől. 2gb pqi 400-as ram van benne dual channelben.
Videókártya egy nvidia 7600gt.

Szóval szeretnék ebbe valami jó procit amivel lehet is valamit kezdeni.. netezésre lenne használva meg régebbi (dos-os is) játékokra :)

Ár kategória.. hát nemtudom olyan 5000ft.. vagy több :D

Előre is köszönöm az infókat!

(#3686) djculture válasza DataTraveler (#3683) üzenetére


djculture
félisten

Mivel csak 1.1 -es szabványú a vezérlő ami rajta van, de amúgy semmi se számít annál a vga-nál.

totyak am3 max ami belemegy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3687) djculture válasza sylon (#3685) üzenetére


djculture
félisten

p4 celeron már újonnan is low end alsó kategória volt így nem csoda ha lassú.
Barton pláne ha 3200+ ment amit 2500+ os athlon xp-k nagy része tudta sokkal gyorsabb.
Amit tudsz ezen a gépen gyorsítani azt hogy valami 2800-3000-es körüli rendes p4-et veszel bele. (p4 630 vagy hasonló)
Ezek mennek benne: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3688) pook20


pook20
aktív tag

sziasztok!
segítségeteket szeretném kérni a következő dologhoz:
szeretnék memóriát venni a számítógéphez még hozzá a következő kiszerelésben:
2x8 GB ddr3 kit kiszerelésben!
eddig ezeket néztem:
16GB 1600MHz DDR3 RAM Corsair Vengeance Kit (CMZ16GX3M2A1600C10) (2X8GB)

ez meg a másik!

kb20-25 mátyást szánnék rá!:)/tuningot bírnia kell!/

gépem a következő:

alaplap:asrock 970xtreme4
proci:AMD phenomII x2 555/le fogom fél éven belül cserélni!/
memória jelenle:kingmax semiconductor flff65f-c8kf9 /4gb ddr3/
videó kártya:ati radeon hd 5570

válaszok javaslatokat előre is köszönöm szépen!:)

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3689) djculture válasza pook20 (#3688) üzenetére


djculture
félisten

1. Memória frekvencia semmit se számít kivéve ha apu-t veszel és nem teszel be diszkrét vga-t. Én is 1333 meg 1600-ra rakhatom sőt húzhatom 2000-re is a benchmarkokon kívül semmibe se mutatkozik meg a gyorsulás.
2. Ezekkel a corsair ramokkal van a legtöbb inkompatibilitási baj.
3- Ami biztos hogy megy benne : Kingston KHX16C9P1K2/16

[ Szerkesztve ]

(#3690) Chamea2


Chamea2
tag

Valakinél volt olyan hiba ASrock alaplapoknál, hogy "...nem végezhető el a következő művelet az adott memóriaterületen(read/written)"? Ha valakinél jelentkezett időszakosan ez a hiba, akkor legyen szíves azt is írja le, hogy hogyan sikerült megoldani ezt a gubancot, mivel az ok/mégsem gomb lenyomása után lefagy a rendszer és reset.

(#3691) pastrana88 válasza Chamea2 (#3690) üzenetére


pastrana88
csendes tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni.
HKC 550W V-POWER 550 táppal szeretnék működtetni egy 880G Extreme3 alaplapot. De az alaplapi csatlakozó 8pines az áramellátása. De nekem csak 4 pines van ami más alaplapra jó is. Az lehetséges-e hogy a 6pines videókártya csatlakozóval és mellé egy 2 pinest. Vagy ezzel a tápegységgel hogyan oldható meg a működtetése?
Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm.

(#3692) djdaniel válasza pastrana88 (#3691) üzenetére


djdaniel
senior tag

Üdv!
ilyen átalakító kell neked , 6 pin + 2 pin rá dugását felejtsd el...

HKC 550W V-POWER 550 annyit mondanék, hogy ajtótámasztónak se jó, ismerősöm gépébe is ilyen volt, mire le cserélte, tönkre tette az 1tb-os samsung hdd-ét, alaplapja zárlatos lett tőle , cor2dui porciját is gajra vágta...
Itt egy videó a tápról , ez is HKC, csak más modell, de ugyan az a sz*r minőség.

Tápon nem érdemes spórolni!

(#3693) djdaniel


djdaniel
senior tag

Egyébként a mostani asrock lapok milyen minőségűek ? megbízhatók ? olcsótól a drágáig ?
Régen a p4-es gépembe asrock lap volt, hamar be is sz*rt, tele volt púpos kondival...stb
Nem a táp tehette anno tönkre, mert az chieftec volt, bár ki tudja...

(#3694) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!

Van egy ASRock H61M/U3S3 alaplapom!
Tudnátok segíteni abban, hogy hogy tudom a legfrissebb biost rárakni, illetve átírányítani oda ahol elmagyarázzák nekem?
Azért szeretnék biost frissíteni, mert kéne hogy tudja kezelni a win8-at plusz gondok vannak a beépített gpuval is!
Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#3695) jagyugyaerik válasza pastrana88 (#3691) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Szia!
Átalakító nélkül is működik. Annyit kell tenned, hogy az első felébe dugod a csatlakozódat. Nekem is ilyen csatim volt.

[ Szerkesztve ]

(#3696) negyven2 válasza etejedu (#3694) üzenetére


negyven2
veterán

Szia BIOST sehogy nem tudsz frissíteni rajta maximum UEFI-t. (bocs a kötözködésért :)) )

Windows 8 alatti kezelésen mit értesz? Mert a legutolsó stabil 2.20 UEFI-vel megy gond nélkül. Ha kellenek egy két speciális funkció a Windows 8-hoz arra ott van a 22.1F Beta UEFI. Én is ezt a betat használom és még nem találkoztam hibával.

A frissítés menete annyi, hogy letöltöd a kívánt UEFI-t. Kicsomagolod egy FAT32-re formázott Pendrive-ra amin semmi más ne legyen rajta. Beteszed a gépbe, elindítod belépsz az UEFI-be, ott az Advenced lapra mész és alul lesz egy Instant flash opció. Erre kell kattintani és követni az utasításokat és bízol benne, hogy nem lesz áramszünet :) . A gép újra fog indulni és ha minden jól megy már az új UEFI fogad téged.

Amúgy itt van egy videó a frissítés menetéről.

(#3697) etejedu válasza negyven2 (#3696) üzenetére


etejedu
őstag

Köszönöm a segítséget! :R

(#3698) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Z77 Pro3-om lapot vettem. Azt tapasztaltam, hogy a mikrofon használhatatlan a ház előlapi kivezetésén.
Ez azért érdekes, mert a ház ugyanaz maradt, a korábbi Asus P5Q lapnál hibátlan volt. Fejhallgató+mikrofon nem változott....

Lehet baja van az integrált cuccnak? Vagy ez ilyen és ne várjak többet.

(#3699) negyven2 válasza Zebu (#3698) üzenetére


negyven2
veterán

Ha hátulra dugod be akkor is használhatatlan?

(#3700) Zebu válasza negyven2 (#3699) üzenetére


Zebu
addikt

Jó a kérdés, közben nekem is megfordult a fejemben, hogy ki kellene próbáni :)

Sosem használtam még onnan....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.