Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) Wind-Storm válasza zedecske (#2850) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:R

Na remek!
A lényeg, hogy a probléma letudva :D

(#2852) Bogyó bá' válasza Ace Ventura (#2847) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hol találtad azt a BIOS-t? Engem is érdekelne, mert szintén a túl hangos/gyors AC Freezerrel szívok!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2853) gabo9201


gabo9201
senior tag

Üdv mindenkinek!

Adott két régebbi ASRock alaplap:
ASRock ConRoe1333-D667
ASRock ConRoe945G-DVI

A probléma mindkettővel az, hogy hol működnek hol nem. Ez főleg akkor áll fenn, ha procit cserélek bennük. Beteszem az xy procit, elindítom majd hűtők felpörögnek, vinyó is elindul viszont a lap semmi életjelet nem ad magáról, nem sípol és képet sem ad.
Többször előfordult az is, hogy kivettem ugyanazt a procit, visszatettem és a gép meg megy. Ilyenkor nem fagy, nem kékhalálozik, atom stabil. Valaki találkozott már ilyennel? Mi okozhatja?

Mivel két nagyon hasonló lapról van szó ezért feltételezem mindkettőnek ugyanaz lehet a baja.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2854) Wind-Storm válasza gabo9201 (#2853) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Milyen tápegységgel próbálkozol velük?

(#2855) Bogyó bá' válasza gabo9201 (#2853) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem volt régen hasonló gondom: hihetetlennek tűnik, de memóriacsere oldotta meg. Az alaplapot már akkor - vagy 4 évvel ezelőtt - ki akartam dobni (Asrock NF6G-GLAN), és azóta is hibátlanul üzemel, az van a nejem gépében.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2856) Ace Ventura válasza Bogyó bá' (#2852) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!
Asrock honlapon rákerestem a lapomra, és ott bal felül van egy olyan hogy beta zone , na ott volt az új bios

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2857) djculture válasza gabo9201 (#2853) üzenetére


djculture
félisten

Bármilyen alkatrész cserekor illik egy bios resetet csinálni.

(#2858) gabo9201 válasza Wind-Storm (#2854) üzenetére


gabo9201
senior tag

Megmondom őszintén Noname táp, de két darab. Szóval két különböző táppal próbáltam két különböző konfigban.

(#2855) bogyo112

Memóriára én is gondoltam ezért kivettem (sípolni kéne neki), de a hibajelenség ugyanez :F

(#2857) djculture

BIOS resettel is próbálkoztam.
Sőt egyszer olyan is volt, hogy betettem az adott procit (P4 640) és elindult a gép. Elkezdtem örülni, de Win betöltés után elment a kép, reset és utána már nem bootolt be. Betettem egy másik procit (Celeron 420) és azzal sem bootol. Kiveszem a Cerkát és visszatettem megy a gép. Utána nem vettem ki többet, de én valami kontakt hibára gondolok :F

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2859) djculture válasza gabo9201 (#2858) üzenetére


djculture
félisten

Ja s775 foglalat nem arról híres hogy jó tűri a proci cserélgetést. A foglalatban lévő tűk szeretnek megvetemedni olyankor meg vagy érintkezik vagy nem.

(#2860) gabo9201 válasza djculture (#2859) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ettől tartottam. Pedig a tüskék nincsenek szemmel láthatóan megvetemedve, de ezt tartom a legelképzelhetőbbnek.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#2861) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

No, feltettem a beta BIOS-t, az hagyján, hogy ennél a lapnál minden BIOS frissítésnél újra kell húzni a win-t, de nekem az új BIOS-al el sem indult a lap.
Régit visszarakva, win újrahúzva megy minden.Sajnos az új BIOS sem megoldás a cpu fan magas fordulatszámára.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2862) Sharkweb válasza gabo9201 (#2858) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Régebben én is jártam így, hogy hol elindult hol nem. Amikor kivettem a memóriát nekem se sípolt, pedig kéne neki. Elvittem szervizbe természetesen már nem volt garis, hát kiderült, hogy zárlatos a lap, így kuka lett belőle.

(#2863) Bogyó bá' válasza Ace Ventura (#2861) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kösz, akkor meg sem próbálom. Nekem elsősorban munkaeszköz a gépem, nem akarok vele 2 napot sz*rakodni, mire minden újra (ugyanúgy) működik.... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2864) mario11


mario11
tag

Egyetértek:Olcsó és jó.A minimál cuc van rajta,persze kellöen alacsony árcédulával.
Azért arra lehet készülni,hogy teszi a dolgát és gondol egyet és meg áll.

mario11

(#2865) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok

Pár napja használom ezt a lapot (970 Extreme3) eddig nem volt vele semmi gond de elkezdte azt csinálni, hogy miközben mondjuk a Wordbe irok pár sor után az egér beugrik középre és az írást is megszakitja, játék közben is ez van.. ez egy USBs Logitech egér az is uj probáltam már PS2sel is azzal is ugyan ez a probléma. Valaki futott már bele ilyen problémába? Esetleg ötlet?

(#2866) djculture válasza bencus3 (#2865) üzenetére


djculture
félisten

Ja egyik havernál volt ilyen hogy a régi billentyűzete megbolondult az új alaplapjával, nekem adta és nálam meg vagy 2 éve megy gond nélkül.

(#2867) bencus3 válasza djculture (#2866) üzenetére


bencus3
tag

ja de ez vadi uj egér és probáltam még másik kettövel és azokkal is ezt csinálta

(#2868) djculture válasza bencus3 (#2867) üzenetére


djculture
félisten

Gép nincs húzva, illetve ha van fixálva van a pci/pciex órajel?

(#2869) bencus3 válasza djculture (#2868) üzenetére


bencus3
tag

nincsen X4 955-s van benne, ahogy kicsomagoltam ugy tettem bele...

(#2870) Ace Ventura válasza bencus3 (#2869) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nekem is volt ilyen, BIOS frissítés megoldotta.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2871) bencus3 válasza Ace Ventura (#2870) üzenetére


bencus3
tag

Azt te hogyan csinálnád? lehet azt win alol is?hogyan? :R

(#2872) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Új BIOS-t letöltöd a honlapról, feldobod kicsomagolva egy pendrive-ra, majd gép restart.Aztán UEFI-ben megkeresed, kidobja a pendrive-on találhatót, arra rákattintasz, és már csinálja is.
Viszont egy dologra vigyázz!Az én lapomon minden frissítés után új wint kell húzni, mert különben az indulásnál kékhalált dob.
Igazi átok lap :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2873) Bogyó bá' válasza Ace Ventura (#2872) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak találgatok: nem egyszerűen az a gond, hogy a merevlemezeket az új BIOS átállítja AHCI-ról IDE-re? Frissítés után (win első indítása előtt) meg kéne nézni, átállítani? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2874) Ace Ventura válasza Bogyó bá' (#2873) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Eddig minden lapomnál úgy működött, hogy ACHI-ról IDE-re simán indult a rendszer, IDE-ről ACHI-ra váltáskor nem.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2875) bencus3 válasza Ace Ventura (#2872) üzenetére


bencus3
tag

És ez szerinted az én frissítésem után is így lenne? mármint hogy újra kéne húzni a rendszert?

(#2876) Ace Ventura válasza Ace Ventura (#2874) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Jó kérdés, nem tudom.Nekem ez az első Asrock lapom.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2877) Sharkweb


Sharkweb
aktív tag

Nekem BIOS frissítés után csak a windows-t kellett újraaktiválni.

(#2878) bencus3 válasza Sharkweb (#2877) üzenetére


bencus3
tag

Miért mi volt a jelenség, amiért újra húztad? (kék halál vagy?)

(#2879) Sharkweb válasza bencus3 (#2878) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Nem raktam újra a windows-t, csak újra kellett aktiválni.

(#2880) Wind-Storm válasza Ace Ventura (#2874) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én mindkét esetben BSOD-ot kapok.
BIOS update után nem árt ugyanazokat a beállításokat visszatenni mint update előtt voltak, és csak azután elindítani a rendszert..

(#2881) bencus3 válasza Wind-Storm (#2880) üzenetére


bencus3
tag

Megkérdezhetem, hogy mi az a BSOD?

(#2882) bencus3 válasza Ace Ventura (#2872) üzenetére


bencus3
tag

Melyik verziót kell a pendrive -re tenni a Instant Flash vagy a dos-ost?

(#2883) Wind-Storm válasza bencus3 (#2881) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Blue Screen Of Death :D

#2882
Az instant flash-est.

[ Szerkesztve ]

(#2884) bencus3 válasza Wind-Storm (#2883) üzenetére


bencus3
tag

köszönöm a félhomályosítást :B
És szerinted a problémámat megoldaná a Bios frissítése? (#2865)

(#2885) Wind-Storm válasza bencus3 (#2884) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egyébként azt az egeret USB_3.0 vagy USB_2.0 portban használod?

Mert a BIOS frissítésen kívül esetleg még driver-frissítést is tudnék javasolni.

(#2886) bencus3 válasza Wind-Storm (#2885) üzenetére


bencus3
tag

2.0-ba mért lehet az baj?
melyik Driver kéne?[link] :R

(#2887) Wind-Storm válasza bencus3 (#2886) üzenetére


Wind-Storm
őstag

usb 2-nél talán nem, de kipróbálnám azért usb 3-mal is, ez utóbbival vannak nekem pl. problémáim még egy gagyi egérrel is.
Chipset drivert itt nem látok, usb 3 meg csak az usb3-ra vonatkozik, bár jobb lenne egy olyan helyről leszedni ahol frissebbek vannak fenn ennél mint ami itt. Mert valószínűleg úgy van.. :D

De előbb próbáld akkor meg amiket javasoltunk :K

(#2888) bencus3 válasza Wind-Storm (#2887) üzenetére


bencus3
tag

köszi
ok kipróbálom. majd beszámolok...

(#2889) Wind-Storm válasza bencus3 (#2888) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Várjuk :)

(#2890) LifeStyles


LifeStyles
csendes tag

Valaki segítsen!

Van egy ASRock H55M-LE alaplapom
i3 550 proc
2x4Gb 1333mhz kingmax memória
Hd 4890 oc
stbsb

Valamiért az alaplap csak 1x-nek használja a videókártyát 16x helyett
Mi lehet a probléma? - már minden ki lett cserélve a gépbe kivéve az alaplap

(#2891) arty válasza valsavis (#2843) üzenetére


arty
veterán

basszus én is belefutottam egy a4 3300-al ebbe :( vettem egy ilyen lapot (majdnem ilyet, enyém: A75M) és nem indul sehogyse... ram nélkül 3 síp, rammal viszont se kép se hang.

itt vettem használtan, sajnos ugy néz ki előző tulaj nem frissítette ... :(

pesti vagyok, a bolt szentendrei............. :( eddig ilyet még nem tapasztaltam, max nem irta ki egy lap a cpu nevét, más anomália nem volt régebbi bios miatt.... :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2892) djculture válasza arty (#2891) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos egy ideje ez van minden lapnál, ha nincs benne a biosban az adott proci akkor se kép se hang... Újabb intel és amd nél is volt már ilyen melóm elég sok.

(#2893) gabor901113


gabor901113
tag

Sziasztok. Lenne egy problémám ha tudtok légyszi segitsetek. Asrock n68c-s ucc am3 lapom van. És egy ideje azt csinálja hogy csak minden 3. inditásnál indul el a gép. Lehet hogy valamit elallitottam a biosban. Ha valakinek ismerős a helyzet akkor kérem segítsen benne. Köszi előre is.

(#2894) djculture válasza gabor901113 (#2893) üzenetére


djculture
félisten

Reseteld a biost, ott van a lap alján a 3 tüske. Lekapcsolod a gépet átteszed a másik két tüskére a jumpert, elindítod a gépet azután lekapcsolod és visszarakod az eredeti helyzetbe a jumpert. Azután ha elindítod a gépet a del lel bemész a biosba és beállítod ha van vga kártya elsődlegesnek a pciex kártyát. Ha nagyon nem megy jobban is leírom hol kell.

(#2895) gabor901113 válasza djculture (#2894) üzenetére


gabor901113
tag

Elsőre nem tűnik nehéznek megpróbálom. Ha nem megy akkor jól jönne a szájbarágos leírás is. :-) addig köszönöm a segitségedet. :R

(#2896) fecs


fecs
senior tag

Sziasztok!

Van egy H61M/U3S3 alaplapom a legutolsó 1.3-as Bios-sal. Tuning nélkül fut benn egy i3 2100-as proci Cooler master tx3-as hűtővel.
Biosban szabályoztam a legalacsonyabb szintre ennek a hűtőnek a fordulatszámát, de még így is 1700-at pörög. A proci hőmérséklete 30 C. Viszonylag hangos így a gép. A hűtő tud 800-900 rpm között is pörögni (egy korábbi Asus alaplapban használtam), amikor gyakorlatilag hangtalan.
Vki tud megoldást arra, hogy 1000 alá szabályozzam a hűtő sebességét?

A másik bajom ezzel az alaplappal bekapcsoláskor van.
Ha elindítom a gépet, akkor csak felpörögnek a ventik és még a monitor se kapcsol be. Ha resetelem a gépet, akkor elindul. Meglehetősen bosszantó jelenség.
Ezzel a problémával találkozott vki?

A választ előre is köszönöm! :R

Pixel 6a

(#2897) Ace Ventura válasza fecs (#2896) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Sajnos ez a hiba ezekkel a lapokkal.Nálam ugyanez a jelenség, és sok másik fórumtársnál is.3 pin-es csatira tedd a ventit, ne a PWM-esre, az jobban szabályozza.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2898) gabor901113 válasza djculture (#2894) üzenetére


gabor901113
tag

Köszi szépen a segítséget kafa lett. :-)

(#2899) fecs válasza djculture (#2894) üzenetére


fecs
senior tag

Nekem is bajaim vannak a gép elindításával, pár hsz-sal korábban írtam.
Megnéztem a Bios-ban, nekem a PCIExpress-es kártya van beállítva.
Én is reseteljek...?

Ace Ventura

Köszönöm! Kipróbálom.
A 3 tűs csatik is tudnak fordulatot szabályozni? Amúgy azon most egy hátlapi venti van. Azt meg dugjam rá a CPU-s csatira? :U

Ha bepöccenek, eladom (bár kinek kellhet ilyen használtan :F )

[ Szerkesztve ]

Pixel 6a

(#2900) Ace Ventura válasza fecs (#2899) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Tudnak.
Arra vegyél potit, ne dugjál rá semmit.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.