Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) T_Stark


T_Stark
őstag

Belinkelem ide is, hátha itt jobban tudjátok: [link]

(#3952) Barnabas96


Barnabas96
csendes tag

Üdv! Most szeretnék új PC-t venni és hát össze is raktam , igazából játékra használnám. Nem tudom ,hogy mi kompatibilis mivel... :F
Alaplap:Asrock N68-VS3 FX
Proci: AMD FX-4130 (3800Mhz ,8MB) BOX
Videókártya: Gainward GeForce GTX650, DDR5 2GB
Memória: CSX 4GB DDR3
Tápegység: Cooler Master 500W Thunder - RS500-ACABM3-E1
Monitor : LG 18,5'' 19EN33S-B LED
Winchester : Western Digital 1TB Sata2/Sata3 64MB
Előre is köszönöm válaszotok. :)

(#3953) Gnade


Gnade
csendes tag

Sziasztok, ugyebár van az Asrocknak ez az xFast lan nevű feature-je és ezzel kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy megéri-e ezért asrockot venni egy MSI helyett, (árak nagyjábol ugyanazok)? És ha valaki tudna mutatni valami statisztikát speedtesten.net-en annak örülnék, mert az , hogy WoWban 500-as pingem lesz nem nagyon izgat :N :D . Meg ez az ,,5x gyorsabb internet" dolog eléggé parasztvakításnak tűnik :F .

(#3954) djculture válasza Barnabas96 (#3952) üzenetére


djculture
félisten

Abba a lapba a 125w -os procik nem mennek, a 4130 meg 125w-os. fx 4100 ami megy benne az 95w-os...

(#3955) mailroy


mailroy
csendes tag

Sziasztok! Van egy Asrock B85 Pro4 alaplapom és egy Intel I5 4570 procim. Tudnátok segíteni, hogy Biosban hol tudom beállítani, hogy a HD 4600 mennyi memóriát használjon fel az alaplapon lévő 2 db 4 Gb-os modulomból? Igazából le szeretném redukálni minimálisra. Illetve lenne még egy olyan kérdésem, hogy ha beleteszem a Asus videokártyámat le kell tiltani külön az Intelt, vagy elintézi magának a rendszer? Köszi

(#3956) amd7870


amd7870
tag

Sziasztok!
van egy ASRock 970DE3/U3S3 am3+ alaplapom....
amugy ez a konfigom:

és az érdekellne hogy a BIOS-ban kiakarom kapcsolni az AMD Turbo Core ópciot,nyilván tudjátok miéer, valaki aki jártass BIOS-ban plz írjon mert nagyon fontos...

(#3957) Tournament


Tournament
aktív tag

üdv valaki segíthetne kicsit

asrock 970 extreme 3 R1.0 lapom van bios gyárival 1.3 se 1.7 a legújabbal nem kezeli az usb 3at még biosba se bootolásba

illetve a fordulatszámot nem irja ki sehol se már még rendszerek alatt se

garis a lap... még 1év 2 honapig

na ilyenkor valaki tudja mi halt be a lapon ?

kicserélik vajon vagy szarnak rá ? :DD

másgépbe minden hardverem megy hibátlanul ugyan abba a lapba havernál az ővébe, enyimbe meg nem megy semmi normálisan

[ Szerkesztve ]

(#3958) ST05 válasza Tournament (#3957) üzenetére


ST05
őstag

az etron usb3 driverét megkapta?
fordulatszámokat írt eddig? ventik nem változtak?

(#3959) Tournament válasza ST05 (#3958) üzenetére


Tournament
aktív tag

minden mükődőt a tegnapi napig nem volt vele gond ma behalt fagy minden baja van a hardverek másik ilyen lapba mennek ebbe nem

tőbb reinstall után is ilyen

bios update se ér semmit

ha már biosilag nem megy az usb 3.0 és 1 éven át ment előtte akkor mennie kéne most is

mivel csak azt használom egér és pendrivera is

irták külfőldi oldalon hogy alaplap hiba lesz a 990 és 970 seriaba található

[ Szerkesztve ]

(#3960) amd7870 válasza Tournament (#3959) üzenetére


amd7870
tag

gondolom nem eredeti win 8-at használsz....
törölj le mindent a gépedről (mensd le ami kell egy külső vinchesterre)
és tedd fel a windows 7 ultimate 64bit-et
azután az alaplapod-hoz kapott driver cd-ről húzd fel a drivert a gépre...
azután az összes win frissités...
és leszeded a házad oldalát és a alaplapon van egy reset gomb, azzal visszamegy az alaplapon minden gyári beállitásokra, és így tuti jó lesz :)

(#3961) Tournament válasza amd7870 (#3960) üzenetére


Tournament
aktív tag

én MSDN előfizető vagyok szoval nekem jogtiszta 3 évig használhatóm jogtisztán

érdekes eddig ment most szétfagy a gép biosba bese lehet jutni ott kiis fagy már teljesen

hárdverek minden kivan cserélve azokal is fagy a lap

nem laikus vagyok de kőszőnőm az infokat ha biosilag nem spakol valami akkor már kapásbol nem is korekt a lap

gyári beállitás nem ér semmit cmos reset stb most irta akitől vettem a boltbol irta gyári hibás serian belül a 970 és 990 tőredéke bizonyos ideig megy utána behal kb 1 éven belül a 2 év garbol most vittek 4 lapot a srácnak vissza :O

ugyan ilyen másik lapba minden spakol szoval itt nagy gáz van ebbe a lapba valószinüleg,

irták asrockéknak is bios behal a chipjük

Win 7re meg anyit kapásbol kifagy a rendszer és a telepitő is ennél a lapnál csak w8 és 8.1 megy fel rá ami stabilan fut ..

szval az érdekeség az hogy 1 évig üzemelt a lap hibátlanul minden rendszerel modositás nékül most meg még a bios is meghal ..

[ Szerkesztve ]

(#3962) SupportLmg84


SupportLmg84
csendes tag

Üdv én is érdeklödnék hogy az alábi alaplapi túlajdonságok mit jelentenek:
Supports AMD OverDrive™ with ACC feature (Advanced Clock Calibration)
Supports AMD's Cool 'n' Quiet Technology
Supports Untied Overclocking Technology
Supports Hyper-Transport 3.0 (HT 3.0) Technology
ezek lennének a válaszotokat elöreis köszönöm.

(#3963) T_Stark válasza T_Stark (#3951) üzenetére


T_Stark
őstag

Valaki?

(#3964) djculture válasza SupportLmg84 (#3962) üzenetére


djculture
félisten

Az első a mag és cache feloldás illetve magok ki be kapcsolására való.
Második az amd procijának saját energia takarossági rendszere.
A harmadik azt jelenti asrock nyelven hogy benne vannak a biosban az alapvető tunigoláshoz szükséges beállitások pl cpu feszültség állítás pci/pcie lock ...
Negyedik az amd saját fejlesztésű rendszerbusza amely alacsony késleltetésű point-to-point kapcsolat gyakorlatilag csak ha integrált vga van akkor számít hogy minél újabb szabvány legyen amit támogat az alaplap és a cpu..

(#3965) djculture válasza T_Stark (#3963) üzenetére


djculture
félisten

L3 cache allocation akkor kell ha rejtett feloldandó l3 tartalmaz a cpu maradjon auto-n és ennyi.
Memória ügyben:
ganged mode:1x128bit dual channel mód

unganged : 2x64 bit dual channel mód

Azaz az unganged akkor jó ha két nem egyforma memóriád van , amd rendszerében azt is tudod dual channelbe üzemeltetni, nem kell kiteket vagy totál egyforma memóriákat venni így. Általában ha csak nagyon nem eltérő a memóriák gyári késleltetése ilyenkor gyorsabb is a memória művelet.

[ Szerkesztve ]

(#3966) SupportLmg84 válasza djculture (#3965) üzenetére


SupportLmg84
csendes tag

Köszönöm szépen a felvilágositást:)

(#3967) T_Stark válasza djculture (#3965) üzenetére


T_Stark
őstag

Köszi!
Egy Phenom II X4 945 van benne, ebben nincs mit feloldani, és a RAM-ok is párban vannak, szóval sok dolgom akkor nincs vele.

(#3968) Barnabas96 válasza djculture (#3954) üzenetére


Barnabas96
csendes tag

Üdv! A hozzászólásodhoz kapcsolódóan az a processzor 95w-os vagy én néztem el?http://www.mediaker.hu/product_info.php?cPath=17_64_126&products_id=3075 Innen szeretném rendelni. Ezenkívül minden kompatibilis mindennel?
Alaplap:Asrock N68-VS3 FX
Proci: AMD FX-4130 (3800Mhz ,8MB) BOX
Videókártya: Gainward GeForce GTX650, DDR5 2GB
Memória: CSX 4GB DDR3
Tápegység: Cooler Master 500W Thunder - RS500-ACABM3-E1
Monitor : LG 18,5'' 19EN33S-B LED
Winchester : Western Digital 1TB Sata2/Sata3 64MB
Köszönöm segítséged! :R

(#3969) djculture válasza Barnabas96 (#3968) üzenetére


djculture
félisten

fx4130.típus az 125w-os emiatt nem támogatja a N68-VS3 FX alaplap...
fx4100 az 95w-os az való bele vagy az fx4300... Ezeket mindenhol meg is kaphatod van még az fx 4150 meg a 4320 de egyiket se nagyon kapni

[ Szerkesztve ]

(#3970) proof88


proof88
addikt

Sziasztok!

Van egy ASRock ConRoe1333-D667 R3.0-s alaplap. Jelenleg Celeron 430 van benne. Ezt cserélném egy E7200-ra, mivel elvileg támogatja a lap 1.7-es BIOStól.
Na most a proci cserén kívül proci hűtő csere is lenne. Ez azért érdekes, mert a gyári intel bordát cserélném le Cooler Master Hyper TX2 bordára. Ennek már nincs meg a ventije, mert anno eltörött. Viszont ez egy fasza hőcsöves bordázat, szekrényben tengeti mindennapjait szóval fel kéne használni. Arra gondoltam hogy egy nullkilométeres E7200 gyári ventit aplikálnék rá és az oldalról fújná meg. Ezt műanyag kábelkötelegővel rögzíteném a bordázatra. Szerintem a proci hűtése ezzel el is lenne intézve. Viszont van egy olyan kérdésem, hogy szerintetek nem gáz, hogy nem az alaplap felé fújja a levegőt a venti, hanem a házból hátul kifelé? Kell-e ennek az alaplapnak hogy a proci foglalat körüli akármik (kondik, kockák, stb) kapjanak aktív hűtést? Nem lesz gáz? Mert a gyári intel hűtő az alaplap felé szívja a levegőt tehát eredetileg kapnak az alaplap körüli alkatrészek is hűtést. Jó lesz ez a megoldásom?

(#3971) Kriza


Kriza
őstag

Segítséget kérnék.
Egy régi AsRock 775i65G alaplapot kell javítanom, mert a gazdája fordítva tette bele a memóriát, és a memória tápáramkör elszállt (lehet, hogy más is, majd kiderül). Van rajta egy égett alkatrész, sajnos nem látom rajta az értéket az égés miatt.
Szóval, ha valakinek van AsRock 775i65G alaplapja, és lenne olyan jó, hogy megnézné, hogy mi a felirat az RN48 típusjelű ellenálláslétrén, akkor hálás lennék. :R Az RN48 a memóriafoglalat alatt, az alaplapnak a memóriák és processzor felőli szélén van (a rögzítési ponttól kb. 3 centire).

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3972) Teaway válasza Kriza (#3971) üzenetére


Teaway
veterán

RN48 > 000 a felirat

Nincs itthon csokid??

(#3973) proof88


proof88
addikt

Sziasztok,

ASRock ConRoe1333-D667 R3.0 alaplaphoz szeretnék tápot. A főcsatlakozó a lapon 20-as, tehát eleve figyelni kell arra, hogy a táp főcsatlakozója úgy legyen 24-es, hogy leválasztható legyen a 20. után a 4-es cucc. Ezen kívül ugye nincs szükség -5V-ra? Mert régen még kellett -5V ahhoz hogy elinduljon az alaplap. Manapság nem kell, és biztosra akarok menni.

(#3974) Teaway válasza proof88 (#3973) üzenetére


Teaway
veterán

Már a régi s478-as (P4) alaplapomhoz se kellett, és a mostanihoz se kell, bár az se mai gyerek.

Nincs itthon csokid??

(#3975) proof88 válasza Teaway (#3974) üzenetére


proof88
addikt

Köszi, közben a tápos topikban is írta valaki, hogy nem kell. :)

(#3976) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.
adott az alábbi konfig.
-asrock extreme4
-xeon e5-1620
-32gb corsair ddr3 1600
-1tb hdd
-sapphire hd7970
-fsp aurum pro 1000.

A gép indításkor elindul, szépen forognak a ventik viszont képet nem ad, oprendszer még nincs rajta. próbáltam több kábellel, több minitorral de azt írja hogy no input hiába állítom be a source-ot.
A vga pápcsatik a helyükön. integrált nincs rajta.
Hibakód 67-es. CPU DXE initialization.
Mi baja lehet?

(#3977) proof88 válasza gyuri86 (#3976) üzenetére


proof88
addikt

extreme4 oké, de pontosan melyik?

(#3978) Teaway válasza proof88 (#3977) üzenetére


Teaway
veterán

Gondolom X79, mi más?

Nincs itthon csokid??

(#3979) djculture válasza gyuri86 (#3976) üzenetére


djculture
félisten

Akkor szokta ezt kiírni ha nem érintkezik a proci, pin elhajolva és egyebek...Nézd át az alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#3980) phorma


phorma
csendes tag

Milyen tápok jók P4i65PE alaplapba? mert már kezd égett szag lenni :Y , így tervezek vmit bele venni ha írtok párat vagy ha leírjátok az összeset az is megfelel köszi!:) :DDD

(#3981) Teaway válasza phorma (#3980) üzenetére


Teaway
veterán

->>> Melyik tápegységet vegyem?

Nincs itthon csokid??

(#3982) Nefri


Nefri
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következő probléma megoldásában:

Újratelepítettem a win 7-et a gépemen viszont az alaplapi hang sehogy sem akar életre kelni, pedig korábban semmi probléma nem volt vele. Asrock Z77 Pro 3 alaplapom van, és se a hozzá tartozó CD-ről, se a főoldalról letöltött semelyik drivert nem akarja elfogadni a hang működtetéséhez, pedig minden más funkciója hibátlanul működik. Az eszközkezelőben sárga felkiáltó jel van a multimédiás audiovezérlőnél. Mindennemű automata hibakeresés vagy driver frissítési kísérlet kudarcba fullad. A hang beállításoknál pedig azt írja, hogy "Digitális Hang (HDMI) High Definition Hangeszköz Nincs csatlakoztatva"*5. Továbbá lenne egy Asus Xonar DG hangkártyám is, amit egyáltalán nem is érzékel, hogy be van dugva.
Már kb minden külföldi fórumot átolvastam, de nem igazán találtam semmi használhatót, újraraktam másik telepítőről a win 7-et, kipróbáltam minden elérhető drivert, de semmi.

Előre is hálásan köszönök minden ötletet és javaslatot!

(#3983) negyven2 válasza Nefri (#3982) üzenetére


negyven2
veterán

(#3984) Nefri válasza negyven2 (#3983) üzenetére


Nefri
csendes tag

Igen, de sajnos nem megy. Feltelepíti a cuccot és azt írja minden tökéletes már csak újra kell indítani, amit ha megcsinálok, kiírja, hogy sikertelen volt a driver telepítése.

(#3985) negyven2 válasza Nefri (#3984) üzenetére


negyven2
veterán

"Digitális Hang (HDMI) High Definition Hangeszköz Nincs csatlakoztatva"

Ezt most láttam, hogy írtad. Ezen keresztül (HDMI) próbálod a hangot? Mert ha nem akkor át kell állítani a Vezérlőpult/Hangnál, az alapértelmezett hangkeltő eszközt. Az alaplapi HDMI-s kimenethez kell, az Intel videóvezérlő drivere. Ha meg külön VGA-d van akkor oda meg a gyártónak a drivere.

(#3986) badman7612


badman7612
csendes tag

van egy asrock lapom és l2 kiirás van rajta ha meg nem megy 8.8 a kirás ha valaki tudja mit jelent az jó volna :R

Badman76 06501396339

(#3987) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Asrock n68c-s ucc lapom. Ez a memória jó lenne bele? http://www.csx-memory.com/?site=show_info&group_id=57&article_id=842

Válaszotok előre is köszönöm :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#3988) djculture válasza V60 (#3987) üzenetére


djculture
félisten

Jó de kettő kellene belőle hogy meglegyen a dual chanel. Mivel ez a lap vegyes alaplap (ddr2 és ddr3) támogat am2/+ procikat is ha az van benne akkor nem jó hozzá a ddr3. Ha már am3 proci van benne akkor jó hozzá a ddr3.

[ Szerkesztve ]

(#3989) V60 válasza djculture (#3988) üzenetére


V60
aktív tag

Köszönöm. am3-as cpu van benne. Jobb lenne a 2 db ram igen de most csak 1 db van sajna Egyébként a Kingmax jobb vagy ez?
Üdv Zola :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#3990) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Üdv!

Valakinek van ötlete rá mi lehet a hiba annál az Asrock P67 Extreme4 lapnál, ami 30-as hibakódot ír ki, és se kép se hang?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#3991) djculture válasza V60 (#3989) üzenetére


djculture
félisten

Kingmax jobb egy fokkal mert arra legalább ellenörzött chipek kerülnek, az ilyen nevenincs bérgyártós ramokra meg ami épp van raktáron a gyárban...

[ Szerkesztve ]

(#3992) djculture válasza Ranagol_5 (#3990) üzenetére


djculture
félisten

ram detektálási hiba..Jó esetben csak az egyik modul döglött meg.

(#3993) Ranagol_5 válasza djculture (#3992) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

2 különböző tipusu rammal próbáltam, saját gépemben mindegyik ram működik. :(

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#3994) djculture válasza Ranagol_5 (#3993) üzenetére


djculture
félisten

Akkor viszont vagy a cpu mert abban van a memória vezérlő vagy az alaplap döglött meg.

(#3995) Ranagol_5 válasza djculture (#3994) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Akkor alaplap lesz, mert 3 különböző procival próbáltam. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#3996) djculture válasza Ranagol_5 (#3995) üzenetére


djculture
félisten

Ja az szokott legtöbbször tönkremenni minden konfigban meg a ram.

(#3997) vito33


vito33
csendes tag

Sziasztok van egy asrock 775 twins hdtv alaplapom és beletettem egy másik videókarit a pci express foglalatba és azzal nem ad képet akár mit csinálok vele ha kiveszem a cmost és utána inditom akkor van kép belépek a biosba beállitom hogy honnan bootoljon stb beállitom hogy a pci express foglalatot használja mentés újrainditás....kikapcsolja a monitort és nem kapcsolja be újra utána ugyanez előlről de nem találok más beállitást a biosban ha tud valaki help :o

(#3998) djculture válasza vito33 (#3997) üzenetére


djculture
félisten

Elég katyvasz amit írtál. Most kiveszed a cmos elemet utána van kép a ppciex vga-n is? Utána visszarakod az elemet és beállitod a Primary Graphics Adaptert átrakod pcie-re és újrainditav megint nincs kép?

(#3999) proof88 válasza vito33 (#3997) üzenetére


proof88
addikt

tedd vissza az eredeti videokártyádat és frissíts bios-t! Majd próbáld meg megint az új kártyáddal. Láttam már olyan ASRock lapot, ahol újabb Radeon kártyákhoz bios-frissítés kellett.

szerk.: itt vannak a bios-ok.
Mondjuk a legújabb is 2006-os. :S
Amúgy az ASRock ConRoe1333-D667-nál láttam olyat, hogy a HD5xxx-es Radeonok támogatásához még adtak ki bios-frissítést, pedig ez sem egy mai alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#4000) tkesy


tkesy
őstag

H67M-ITX esetében hogy / hol lehet beállítani azt, hogy HDMI-t használja? Mert csak a vga-n ad képet, hiába dugom rá a HDMI-t és húzom le a vga-t... Bios-ban eddig nem láttam semmi ilyen beállítási lehetőséget...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.