Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Sub-ZeRo válasza evitiguF (#6000) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hi

Hagyd a 2-es pcie-ben. A többi csak kiegészítő pci. Ha melegszik, akkor tegyél egy venti a ház elejére, vagy oldalára, hogy kapjon friss levegőt és ennyi. Nem lesz amúgy annak baja, ha nem is hűtöd, de ha megdobod egy ventivel, akkor megnyugszol.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6002) jeni válasza evitiguF (#6000) üzenetére


jeni
félisten

a foglalat alapján a PCi-e 3 slottol -tól felfelé azok már nem teljes értékűek vagy 8 vagy 4 csatlakozós
az első kettő az ami 16-s kivitelű vagyis teljes bekötésű slot.
ha a házad oldala ki van alakítva plusz venti felfogatással akkor tehetsz oda.

az a díszítő (fogaskerék minta)az alatta levő chip miatt van,egyben hűtőként is funkcionál.

(#6003) evitiguF


evitiguF
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek.
Egy 3slotos Gainward videókari van felette, és gondoltam csak jót teszek vele, ha levegőhöz juttatom, de ha ez rendes, elfogadott üzemi hőmérséklete, akkor nem törődöm vele. Ugye a videókártya idle kikapcsolja a ventiket, akkor majd házhűtéssel juttatok oda levegőt.
Tegnap került bele TT Core X5ös házba, a házventiket még nem kötöttem be, épp csak annyira raktam össze, hogy a rendszer felálljon.

(#6004) jeni válasza evitiguF (#6003) üzenetére


jeni
félisten

abba van mit és lehet mit bepakolni. :C

(#6005) Werkly


Werkly
őstag

INF drivert Asrock oldaláról vagy Inteltől szabad föltenni (Z370) ez állhat más driverekre is? (Pl.:Audio?) kösz!

(#6006) Sub-ZeRo válasza Werkly (#6005) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A két oldalon hasonlítsd össze a verziószámokat. Az ascrock-nál lehet régebbi driver van fent.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6007) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogy müködik nálatok a legújabb Windows 10 v.1809 a legújabb Asrock alaplapokon? Nálam az 1803-as van és az jól müködik. Érdemes váltani? ASRock Z370 Extreme4 alaplapom van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6008) Sub-ZeRo válasza Kékes525 (#6007) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezt a kérdést nem is értem de komolyan...
Vagy működik, vagy nem. Ha belefutsz egy hibába ami a windowsban van de nem megy jól a lapoddal, akkor a lapod lesz a ludas, vagy a rendszer?!
Rakd fel, próbáld ki. Ha megy, akkor hagyd, ha nem, akkor visszaállsz 1803-ra.
Ennyi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6009) Kékes525 válasza Sub-ZeRo (#6008) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem értem azt, hogy nem érted. Olyat nem tudsz elképzelni, hogy valamilyen hardverrel egy program, operációs rendszer nem teljesen kompatibilis? Nem szükségszerű, hogy elég számú teszt volt Asrock alaplapokra is.
Másrészt vagy müködik vagy nem, írod. Csak ilyen hiba lehet? Vagy tökéletesen fut vagy sehogy? Nem értem. Nemcsak ilyen hibák lehetnek. Szerinted egy program vagy hibátlan, tökéletes vagy katasztrofális? Más nem is lehet? Köztes állapotok nincsenek?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6010) Sub-ZeRo válasza Kékes525 (#6009) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Olyat nem tudsz elképzelni, hogy valamilyen hardverrel egy program, operációs rendszer nem teljesen kompatibilis?
Ha ilyan bajod lenne, akkor nem 10-et használnál, hanem 8.1/8/7-et. Mert ez nem új rendszer,amit kaptunk hanem egy frissítés amin nem egetverő újítások kerültek bele, hogy ne lenne jó.

Nem szükségszerű, hogy elég számú teszt volt Asrock alaplapokra is. Minden modellen nem tesztelnek, de gondolom amilyen chipkészlet van a gépedben, olyanba tesztelték, így nem kell parázni ezen. Szerintem.

A többire nincs erőm válaszolni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6011) Kékes525 válasza Sub-ZeRo (#6010) üzenetére


Kékes525
félisten

Ok, elfogadom ami írsz. Csak gondoltam megkérdezem. :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6012) evitiguF válasza Kékes525 (#6007) üzenetére


evitiguF
senior tag

Pár napja használom a rendszert (angolul), nem tapasztaltam anomáliát.

(#6013) Kékes525 válasza evitiguF (#6012) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi az infót! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6014) Werkly


Werkly
őstag

[link]
Most akkor már nincs Realtek driver külön hanem az MS storeból kell fölrakni? Kösz!

(#6015) need


need
addikt

Sziasztok..

asrock z77 extreme4 deszkám van és szerintem valamit kokánykodnom kelne a biosban csak nem tudom mit..

[ez a bánatom]

szóval hogy a két érték nem jó de az egyik dual a másik single..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#6016) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

A B360M Pro4 lap ugye tud bootolni nvme ssd-ről?

(#6017) Sanya55


Sanya55
csendes tag

Sziasztok valaki esetleg használt ASRock A780gmh/128mb hez komolyabb videó kártyát mert a 780ti nem ad képet nekem más gépbe ugyanazzal. A tappal megy szépen... És az én alaplapomba más gyengébb kártya is megy....van esetleg valami olyan nem hivatalos BIOS ahol frissitettek videó kártya támogatást...

(#6018) edima10


edima10
tag

Hali!

Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de nem akarok feleslegesen mindenfélét rátenni a rendszerre. A gyári cd-hez még nem nyúltam.
Ryzen 5 2400G + Asrock B450 Pro4 lapot vettem új gépnek.
SSD-re frissen telepítettem a W10-et.
Az alaplap drivereket az Asrock oldaláról letöltöttem
Telepítve:
AMD all in 1 with VGA driver ver:18.10.20_NHDA
Realtek high definition audio driver ver:8403_FF00
Azt nem tudom, hogy ezekre szükségem van e:
Realtek Lan driver ver:10023 (gyanítom ez még kéne)
Restart to UEFI ver:1.0.6
SATA Floppy Image ver:9.2.0.70
AMD RAID Driver and RAIDXpert utility ver:9.2.0.70 (ha RAID-et nem használok, akkor is fel kell tenni?)
Ezeket meg gondolom felejtsem is el:
ASRock A-Tuning utility ver:3.0.215
APP Shop ver:1.0.36
Norton Security ver:22.11.1.5
ASRock Polychrome RGB ver:1.0.20

A 2400G oldalán meg ezt a drivert találtam:
Adrenalin Edition 18.10.1 Optional vagy Adrenalin Edition 18.9.3

Ha az Asrocktól leszedett AMD all in 1 drivert már felraktam ezek már nem kellenek, igaz?

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#6019) jeni válasza edima10 (#6018) üzenetére


jeni
félisten

ez se kell
Restart to UEFI ver:1.0.6

(#6020) F e Z o válasza jeni (#6019) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem oszt nem szoroz...Teljesen kényelmes kis program.

H2O über alles!

(#6021) edima10 válasza jeni (#6019) üzenetére


edima10
tag

F e z o és jeni, köszönöm a válaszokat!

(#6022) Werkly


Werkly
őstag

INF és MEI drivert nem ajánlatos frissíteni? Csak telepítéskor szabad a legfrissebbet tisztán föltenni? Kösz!

(#6023) Zolbak2107


Zolbak2107
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Taichi Z370 lapom egy 8700K procival, a gondom az, hogy az előlapi usb 3 port nem működik rendesen (max. 60 MB/s másoláskor) és nagyobb fájloknál van hogy lefagy. Másik lappal hibátlanul működik.

(#6024) stargatea


stargatea
csendes tag

Sziasztok van egy ASRock a320m hdv alapom amin nem működik a hang, tehát hiába próbálok bármit hozzá dugni hangszórót vagy fej hallgatót csak recsegés próbáltam már több audio driver ért a honlapról is letöltöttem de azzal sem jó szerintetek mi lehet a hiba?

(#6025) Sanya55 válasza stargatea (#6024) üzenetére


Sanya55
csendes tag

Szia boisba nézted nincs véletlenül tiltva az alaplapi hang?

(#6026) teshowatti


teshowatti
csendes tag

Sziasztok.
Olyan problémával találkoztam, hogy adott egy asztali gép Asrock B75 PRO3-M alaplap, ezen egy Realtek RTL8111E hálózati. Elvileg 10/100/1000 Mb/s tud, de nekem csak 100Mbit a max, speedtesten annyi se 90 inkább jellemzö. A lan kábelt átdugva a laptopba (HP Pavilion 14-bf100nc) megy a net 300al amenyit kell tudnia.
Frissitettem realtek drivert, biosban nem láttam semmi arra utaló jelet hogy lehetne állitani a sebességek közt. Jah, és a gépen win8,1 van, laptopon 10es.
Van valami ötlet hogy mi lehet a gond?

(#6027) stargatea válasza Sanya55 (#6025) üzenetére


stargatea
csendes tag

Milyen menü pont alatt lehet a biosban nem tudod néztem de a biosban nem akadtam rá.

(#6028) Sanya55 válasza stargatea (#6027) üzenetére


Sanya55
csendes tag

Advanced / south bridge configuration nekem! ( ASRock 970 pro 3 R 2.0)

(#6029) mrzed


mrzed
senior tag

Sziasztok!
Merre lehet egy H370 pro4 alaplapi hőérzékelője?
Ha kicsit is terhelem a procit (már 10%-os terhelésnél is), felszalad 44-45 fokig, ezzel maximumra pörgetve a ház ventilátorait. Viszont a házban 30C fok alatt van a hőmérséklet. Ha a ventiket visszább veszem, akkor a lap hőfoka megy feljebb. Jól sejtem, hogy valahol a vrm környékén lehet?
Elég bosszantó, mert a házból egy noctua industrial venti hivatott kitolni a levegőt, melynek 50%-os fordulatszám környékén már bődületes hangja és légszállítása van. A ház itt van a lábam mellett, szinte fázik a visszaverődő légáramlattól, amikor beindul.

(#6030) stargatea válasza Sanya55 (#6028) üzenetére


stargatea
csendes tag

Megnéztem ott volt de be van kapcsolva, szerinted akkor meghalt a hangkártya?

(#6031) Sanya55 válasza stargatea (#6030) üzenetére


Sanya55
csendes tag

nem feltétlen! windows eszközkezelőbe benne van? látja a gép? nincs felkiáltó jel mellette? alaplapi drivert cd-röl raktál fel hangkártya drivert?

(#6032) Sanya55 válasza stargatea (#6030) üzenetére


Sanya55
csendes tag

itt esetleg nincs letiltva?

(#6033) stargatea válasza Sanya55 (#6032) üzenetére


stargatea
csendes tag

Nincs letiltva megnéztem a driver Cdrol nem raktam fel semmit mert nincs olvasom sajna :) de az ASRock honlapjáról leszedtem a hozzávalót, egy próbát megérné így is a driver cd?

(#6034) stargatea válasza stargatea (#6033) üzenetére


stargatea
csendes tag

A gép is látja az eszkozkezeloben

(#6035) Werkly válasza stargatea (#6034) üzenetére


Werkly
őstag

A Microsoft Realtek Audio Console fönnt van? Lehet kell neki! MS Storeból letölthető. Ha már fönnt van nézd meg, hogy ott esetleg nincs valami elállítva?

[ Szerkesztve ]

(#6036) Sanya55 válasza stargatea (#6033) üzenetére


Sanya55
csendes tag

Nem hiszem hogy a cd-n más lenne :(

(#6037) Doky586 válasza Sanya55 (#6028) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legközelebb az F12-t használd scrénshot készítéshez fat32 pendrivera a biosban..

(#6038) stargatea válasza Werkly (#6035) üzenetére


stargatea
csendes tag

Szia próbáltam de nem engedi feltenni folyamatosan hibávt jelez

(#6039) Kékes525


Kékes525
félisten

Megjelent a 3.3-as BIOS, de valamiért az Asrock hivatalos siteján nincs fel.

Asrock- BIOS 3.20

Station-Drivers - Bios & Drivers for mainboards, Laptops, Desktops, ....
Z370 Extreme4 -3.30 BIOS

"1.Update Intel Microcode, ME, RAID ROM
2.Improve memory compatibility
3.Adjust the ""Above 4G Decoding"option. 28/11/18"

Vajon az Asrock miért nem teszi fel? Az ember azt gondolná, hogy ott kellene megjelennie elsőnek...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6040) Kékes525 válasza Kékes525 (#6039) üzenetére


Kékes525
félisten

Eddig jól szuperál: [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6041) Sanya55 válasza Doky586 (#6037) üzenetére


Sanya55
csendes tag

Köszi nem is tudtam olyat lehet boisba!

(#6042) Sanya55 válasza stargatea (#6038) üzenetére


Sanya55
csendes tag

Mi a hiba ?

(#6043) *H* válasza Kékes525 (#6039) üzenetére


*H*
aktív tag

Ott van az, csak a termék oldalán nem jelenik meg.
Latest BIOS Update list

A csatold képed alapján 2 RAM modulod van. Ebben az esetben ajánlott az A2-B2 slotokat használni. Nálad az A1-B1-ben vannak.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#6044) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

AsRock Z170 OC Formula vs. I9-9900K :C :C

[link]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#6045) mrzed válasza mrzed (#6029) üzenetére


mrzed
senior tag

Közben kinyomoztam:
Nem a vrm fűt, hanem az R9 290 a 275W TDP-jével. :W
Valahol a videókártya alatt lehet a szenzor... pedig referenciahűtős, elvileg kitolja a levegőt hátul.
Az egyik első, befele fújó ventit átszereltem alulra, így már kezelhető a ventilátorok zajszintje.

[ Szerkesztve ]

(#6046) Kékes525 válasza *H* (#6043) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, ezt nem is néztem! :B

"Nálad az A1-B1-ben vannak."

Ennek milyen hátránya van?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6047) *H* válasza Kékes525 (#6046) üzenetére


*H*
aktív tag

A leírás is az A2-B2-t mutatja két modul esetén. Volt akinél előjöttek problémák a rendszerrel és kiderült az A1-B1-ben voltak a RAM-ok. Utána megoldódott.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#6048) Kékes525 válasza *H* (#6047) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van, gondolom erre gondolsz:

Néha előfordul rendszerindításkor (csak ekkor) kék halál és appcrash is szokott lenni, amit működéskiesésben csak ritkán veszek észre, de a megbízhatóságfigyelő mutatja (Windows 10 64 bit pro v1803 build 17134.441). Ha kék halál van, utána már a következő indítás mindig jó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6049) *H* válasza Kékes525 (#6048) üzenetére


*H*
aktív tag

Igen, ez az. Rosszabb biztos nem lesz, ha átrakod őket. :)

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#6050) Kékes525 válasza *H* (#6049) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszönöm még egyszer! Átfogom tenni. :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.