Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) lehella válasza rob83 (#3300) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi, onnan jöttem :DDD Az ott adott tanácsokon már végigmentem, olyasmire gondolok hogy lehet más driver kéne, van-e bárkinek tapasztalata ebben. Esetleg az alaplapi vezérlővel lehet valami gubanc, esetleg ennyire képes?

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#3302) hanics


hanics
aktív tag

Halihó!

Lenne egy olyan gondom, hogy van nekem egy Asrock G41m-S Alaplapom.

Eddig nem volt gond vele, de szerintem a BIOS fejre állt rajta, és csak annyi lenne a gondom, hogy nem tudok kinullázni rajta.

Panaszok:

Minden megy a gépbe tehát működő alkatrészek!

Bekap-cs gép felpörög majd random módban leáll és újraindul!
Ha valami fontosabb alkatrészt kiveszek belőle akkor persze sípol mint a barom :) hogy az kell neki....

2 napja még frankon ment! Nem volt húzva egyáltalán!
Max annyi, hogy nem akarta megenni a 1066-s memóriákat és bekellet állítani neki az időzítések, de átunna ment normálisan...

Viszont 2 napja ez fogad. Valaki tud valamilyen megoldást, hogy hazavágjam a gép agyát teljesen alapra?

Előre is köszönöm!

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#3303) skydragon válasza varydave (#3050) üzenetére


skydragon
tag

esetleg a memó időzítéseket nézzd meg vagy állítsd át hátha nekem az segített amikor nem akart bootolni .

(#3304) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Egy ASRock A75 PRO4 laprol kernem ki a velemenyeteket, foleg hogy mennyire melegszik a chipset, es egy Kingston HyperX Blu DDR3 1600MHz 4GB CL9 memoria menne bele.
Valaki hasznal ilyen lapot? Nem talalom kulon a lap topikjat.

(#3305) skydragon válasza Steelmanus (#3304) üzenetére


skydragon
tag

memókal nem hiszem gond lesz nekem sincs benne a támogatási listában a kingmax és a kingstone még is hibátlanul megy igaz enyém am3+-os lap.

(#3306) Steelmanus válasza skydragon (#3305) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ez nem az en lapom lenne, nekem is regebbi lapom van nameg GigaByte, de fentebb olvastam hogy valakinek nem szerette a ketoldalas 16 db-os memoriamodulakkal ellatott memoriakat. A melegedest pedig azert kerdem mert regebben vettem egyszert egy AsRock lapot, azon a chipset 50-70 fokos volt, tettem re egy ventit de meg ugysem tetszett igy eladtam. Mondtam sose tobbet AsRock, de ez a lap masnak kell, ezert keresek olyan embert akinek ilyen lapja van.

[ Szerkesztve ]

(#3307) skydragon


skydragon
tag

nekem töménytelen asus deszka után belevágtam az asrockba de nem bántam meg idáig semmi probléma nem volt vele,régi asrock lappal nekem is volt gondom de az még a P4-es időkben volt.

(#3308) hanics válasza skydragon (#3303) üzenetére


hanics
aktív tag

Az a baj hogy addig el se jutok. Bekapcsolom a gépet felpörög aztán semmi..
tehát még a BIOS ig se jutok el. Próbáltam a Cmos resetet,de valamiért nem akarja kinullázni az agyát.

Valahogy eltudnék jutni a BIOS-ba már boldog emberke lennék.
De hiába Jumperolgatom a lapot, minden beállításnál azt csinálja, hogy felpörög majd pár másod perc múlva újraindítja magát...

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#3309) djculture válasza hanics (#3308) üzenetére


djculture
félisten

Kiveszed az elemet és úgyhagyod egy 15 percre az szokott segíteni.

(#3310) hanics


hanics
aktív tag

egész éjszaka úgy volt... se elem se áram, se semmi.....
és mégis ezt a marhaságot csinálja....

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#3311) djculture válasza hanics (#3310) üzenetére


djculture
félisten

Akkor nem is a biossal van baj hanem bedöglött a lap. Ha az integrált gma megjelenítőt használod rajta akkor lehet csak az .

[ Szerkesztve ]

(#3312) hanics


hanics
aktív tag

Lehet, csak az a furha ha kiveszem a memóriát ,vagy a porcit jellegzetesen leadja a sípolását speakeren keresztül, tehát ebből gondoltam, hogy a BIOS baszkszik velem és nem a lap...

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#3313) djculture válasza hanics (#3312) üzenetére


djculture
félisten

Láttam már olyat jó párszor hogy az integrált vga bedöglött de az alaplap többi része attól még teszi a dolgát. Ha a gma ra volt kötve a monitor meg kellene nézni diszkrét vga-val pci/pciex hogy azon ad e képet.

(#3314) hanics


hanics
aktív tag

diszkréten belecsaptam a gigabyte gtx 260oc-s kártyám ami tökéletesen üzemel. azelőtt is ez működtette a vasat, csak vettem egy újabb lapot. és azóta hogy kivettem onnan csinálja ezt a baromságot, hiába rakom vissza hiába jumperolom újra az egészet akkor is ezt csinálja....

Régen is csinált ilyet mivel a memóriát nem akarta 1066-n lekezelni csak 800-n és ott kellet jumperolni is meg aztán biosba rommá kellet írni a memória dolgait...
Valahogy visszaellene álltani a memória kezelést 800-ra de ugye ez bios nélkül elég nehéz lenne...

ui.: arra gondoltam szerzek valahonnan egy akármekkora ddr2-s 800-s memóriát hátha az helyrehozná

[ Szerkesztve ]

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#3315) Steelmanus válasza hanics (#3314) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha mar kisutotted a BIOS-t, es ugy sem mukodik a lap, akkot hidd el hogy nem a memoriakkal sem a int VGA-val sem massal, hanem magaval a lappal van a gond. Biztonsagi megfontolasbol BIOS hiba eseten egy PCI sin meg mukodik, annyit tehetsz hogy megprobalsz szerezni regi PCI-os akar egy S3-as videokarit (500 Ft) es azt teszed be valamelyik altalaban a procifoglalathoz kozelebbibe azert hogy bejuss a BIOS-ba.
Azert sipol a speeker mert a kozponticsippen keresztul meg tud vezerelni par dolgot a lap, ha nema marad akkor megnagyobb a gaz, es igy probald meg.
Ha bejutsz a BIOS-ba elso dolgod legyen beallitani hogy hol keressen videokarit, ezt minden esetben PCI-ra kell allitani, meg akkor is ha integraltat, - lenyegeben az is a PCI vezerlon keresztul annak is a PCIe kiterjesztet modban kapja a vezerlest - es akkor is ha diszkret VGA karit teszel bele. Pont azert kell PCI-ra allitani, hogy pl hibas BIOS frissites eseten meg uzemlhessen a lap, ugy hogy eselyed legyen ra kijavitani a hibas BIOS-t.

(#3316) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Adata N005 16 Gb-os pendrivet! Usb 3.0

Olyan gondom van vele,hogy Usb 2.0-án tökéletesen megyen 25000-27000 kb/s sebességgel! Kb 3x gyorsabb mint az Usb 2.0 Pendrive-m!

Usb 3.0-ra dugva viszont a kezdeti sebesség 27000 kb/s és aztán folyamatosan esik vissza!

CrystalDiskMark 2.0-ra dugva:

Usb 3.0-án nem fut végig a teszt,hiba üzenet után megáll! :F

Asrock H67M-ge lapom van Etron Usb 3.0 vezérlővel!

Esetleg valaki használ Usb 3-as pendrivot?

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#3317) rob83 válasza rob83 (#3316) üzenetére


rob83
aktív tag

Közben sikerült kideríteni,hogy az Usb 3.0 -ás vezérlővel van a gond!

Gyakorlatilag 10-9 hibás! :Eltron EJ168

Külföldi fórumon olvasni,hogy frissebb driver orvosolhatja a hibát,akinek jó az milyen driverel használja?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#3318) Weaver


Weaver
senior tag

van egy ilyen asrock lapom:
K8Upgrade-NF3
[link]

cpu supportban írja, hogy a 939-es és a am2-es procikat is kezeli valami átalakítóval (?)
[link]

K8Upgrade-NF3 with 939CPU Board
K8Upgrade-NF3 with AM2CPU Board

mi ez ? vagy hogy kell ezt elképzelni? ezt külön lehet venni hozzá?

(#3319) Steelmanus válasza Weaver (#3318) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szerintem meg azt jelenti hogy a foglalat 939-es labu procit is fogad ezert hibrid jo bele a 754 labu is mert a labkiosztas es a csatlakozok tavolsaga megegyezik.
A ketmagosok kozott is volt 939-es labkiosztasu proci.

(#3320) djculture válasza Steelmanus (#3319) üzenetére


djculture
félisten

»939 CPU is required to be used on ASRock 939CPU Board together with K8Upgrade-NF3
AM2 CPU is required to be used on ASRock AM2CPU Board together with K8Upgrade-NF3

754-es foglalatba az életbe bele nem tudnád tenni a 939 procit...Egy processzor kártya van hozzá amivel belehet tenni a 939-est. Van külön slotja is ahova bekell rakni: ■ASRock Future CPU Port:

Az am2 procik csak addr2 kezelnek igy a lapon lévő ddr1 es foglalatokat is lehet felejteni.
Külön van ddr2 foglalat a kártyán oda kell rakni a ddr2 ramot ha am2 procit használunk.

[ Szerkesztve ]

(#3321) djculture válasza djculture (#3320) üzenetére


djculture
félisten

A kép lemaradt:

(#3322) tookie


tookie
tag

Melyik a jobb alaplap és miért: Asrock 775VM800 vs. Asrock 775i65GV

(#3323) djculture válasza tookie (#3322) üzenetére


djculture
félisten

775VM800 mert azon teljes értékű agp8x slot van.. A másikon egy agi nevű csoda slot van ami pár vga kártyát kezel csak.

[ Szerkesztve ]

(#3324) tookie válasza djculture (#3323) üzenetére


tookie
tag

És mi a helyzet a két chipsettel: via vs. intel

(#3325) djculture válasza tookie (#3324) üzenetére


djculture
félisten

Egyforma elavult mindkettő chipszet, a viás alapból kezeli maximum a pentiumd 9xx procikat az intelesnél ez pcb verziótól függ.

(#3326) Steelmanus válasza djculture (#3320) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, akkor rosszul gondoltam koszonom a kiigazitast.

(#3327) olymind1


olymind1
senior tag

másfél éve vettem egy Asrock H67M típusú alaplapot, akkor volt rajta nekem minden ami kellett: dvi kimenet, usb3, sata3, pci

Idáig i3-2100 teljesített benne jó szolgálatot 2db 4gb-os 1600-as Kingmax rammal, igaz csak 1333-on tudtak menni.

Kb 2 hete frissítettem bios-t/uefi-t felkészülve ivy bridge-re, a héten meg is a lett a proci, és nagy örömmel vettem észre, hogy hála a proci csere miatt a ramokat tudom 1600-on hajtani.

Nagy pirospont az Asrock-nak a kíváló bios/uefi támogatásért :R

[ Szerkesztve ]

(#3328) rob83 válasza olymind1 (#3327) üzenetére


rob83
aktív tag

Milyen ivy procit tettél bele? :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#3329) olymind1 válasza rob83 (#3328) üzenetére


olymind1
senior tag

i5-3550S

(#3330) rob83 válasza olymind1 (#3329) üzenetére


rob83
aktív tag

Az fasza,én i3-3220 néztem ki,de még nem kapható! :N

Egyébként gyorsulás érezhető?

Usb3.0 -hogy müxik nálad?

Nekem is olyan lapom van,de az usb 3.0 port sz@r! :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#3331) olymind1 válasza rob83 (#3330) üzenetére


olymind1
senior tag

Nincs ssd-m, de így is érezhetően gyorsabban tölt be a win, illetve nemcsak win, hanem a programok is.

Játékkal még nem próbáltam ki mert ahhoz előbb el kell adnom a procim, hogy legyen vgam,viszont az integrálttal diablo3 játszogatok 1280x720-ban minimumon majdnem folyamatos, bár érezhető a húzódás, mégse játékra tervezék.

USB3-mal nekem nincs gondom, jelenleg egy pendrive-ot csatlakoztattam rá, amin ready boost file és a Diablo3 található.

(#3332) rob83 válasza olymind1 (#3331) üzenetére


rob83
aktív tag

Az aprón hamar elviszik a procidat,ha jó áron adod!

18-20 k

Usb 3.0 milyen driverel használod?

Nekem nem jó!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#3333) olymind1 válasza rob83 (#3332) üzenetére


olymind1
senior tag

jaja ott hírdetem

jelenleg a v0.111 whql driverrel, de látom hogy van már 112 113 114 is, fel is tettem gyorsan a legfrissebbet :DDD

ezzel sincs semmi baj, bár nem is 3.0-as pendriveot használok.

link lemaradt: driverhez

[ Szerkesztve ]

(#3334) totyak


totyak
aktív tag

Üdv! Van egy AsRock N68 GS3 UCC alaplapom. Ma nézelődtem az alaplap oldalán és láttam, hogy van hozzá egy 2011 9. havi frissítés.

Ezt írják:
1. Update CPU code.
2. Modify Crucial 1GB Memory size information.

Kérdésem az lenne, hogy ezek mit jelentenek, illetve, hogy érdemes-e frissítenem, látnék valami változást?

Másik kérdésem pedig az lenne, hogy ez a lap támogatja-e az AM3+ processzorokat? Most sima AM3 van benne.
Korábban már egyszer felmerült, hogy ez a lap csak AM2+ és ezért mennek bele az AM3 procik, de több helyen is AM3-nak írják.

Köszönöm

(#3335) djculture válasza totyak (#3334) üzenetére


djculture
félisten

Ezt:
Phenom II X4

HDX850WFK42GM

támogatja a 1.4 es biossal, sajnos csak am3 procik mennek bele. Nem érdemes frissiteni ha amúgy jól működik és nem akarsz ilyen procit belerakni.

[ Szerkesztve ]

(#3336) totyak válasza djculture (#3335) üzenetére


totyak
aktív tag

Még Phenom II X6 is belemegy bármelyik BIOS-szal, nem ezzel volt a gondom, csak kíváncsi voltam, hogy AM3+ procit is megeszi-e. De akkor ezek szerint azt már nem. Mondjuk nem nagy tragédia, jól elvagyok most a 4 maggal is, ha meg az már kevés lenne, váltok 6-ra.

Azért azt el tudnád mondani, hogy mit csinálna a BIOS frissítés, tehát mit jelent az a két dolog, amit az előzőben írtam?

(#3337) djculture válasza totyak (#3336) üzenetére


djculture
félisten

De csak a 95w -os x6 procikat támogatja és azt meg nem nagyon találni sehol. 95w x6 itthon nem is nagyon volt a boltokba.
[link]

Elmondtam mit csinál azt az egy plusz típusú procit támogatja az 1.4 frisitéssel és a crucial 1gighás ramot detektálja megfelelően .

[ Szerkesztve ]

(#3338) totyak válasza djculture (#3337) üzenetére


totyak
aktív tag

Rendben, köszönöm a segítséget.

Egyébként itt helyben nálunk a városban találtam Phenom II X6 1045T-t, ami ha igaz 95W-ot fogyaszt, szóval nem lehetetlen találni.
Mondjuk nem tervezem most a vásárlást, csak kíváncsi voltam.

Most egy Athlon II X4 640 ketyeg a gépben. El vagyok vele, de így visszatekintve lehet, hogy jobb lett volna egy Phenom II X4, már csak a plusz cache miatt is. Csak 2 éve, amikor bevásároltam, azok még jóval drágábbak voltak. Most meg szinte egy árban vannak vagy még olcsóbbak is, mint az Athlon.

(#3339) pook20


pook20
aktív tag

sziasztok!
lenne egy kérdésem mert ti ehhez jobban értetek mint én!:)
szóval van egy asus rock 760gm-gs3 alaplapom amiben AMD phenom II x2 555 proci van!/kb 3.3-3.5 GHZ/ mellette egy ati radeon HD 5570-es videokártya meg 4 GB memóriakártya

milyen procit lehet ebbe az alaplapba belerakni?/tudom hogy lehet x6-ost belerakni de állítólag a buldózerek jobbak/

ti melyiket Ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3340) djculture válasza pook20 (#3339) üzenetére


djculture
félisten

A sima 760gm-gs3 nem kezeli az fx procikat, a Phenom II X6 HDT90ZFBK6DGR(BE) 3200mhz amit lekezel legnagyobb prociként.

(#3341) perfegor17


perfegor17
senior tag

Szerintem jó lapok ezek de már a második asrock 970 extreme 3-as halt meg nálam.Kezdem unni.És mind2 sata vezérlővel szált el.1 hónap a csere addig meg asus GA-M5A78L LE ami elég kicsi egy fx-8120-hoz xD

(#3342) pook20 válasza djculture (#3340) üzenetére


pook20
aktív tag

és mekkora a max memória amit tud kezelni?/lehet-e pl 2*8GB belerakni?/és DDR 2 vagy DDR3?

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#3343) djculture válasza pook20 (#3342) üzenetére


djculture
félisten

Csak ddr3 slot van a lapon amibe 8 giga helyezhető max /2*4/

(#3344) totyak


totyak
aktív tag

Asrock n68 gs3 ucc lapba belemegy egy hd7770-es vga? Csak azért kérdezem, mert a lapon a pci és az express csati nagyon közel van egymáshoz, ráadásul az express még jó fél cm-rel alacsonyabb is. A kártya meg ugye vastag, dupla helyet foglal. Vagy a hűtés rész pont úgy van megoldva a kártyákon, hogy biztos elférjen mindenhol? Őszintén szólva elég nagy butaságnak tartanám, ha nem férne el és emiatt nem lenne jó.

(#3345) perfegor17 válasza totyak (#3344) üzenetére


perfegor17
senior tag

Elfér simán.

(#3346) golffanatic


golffanatic
tag

sziasztok lenne pár kérdésem van egy Asrock n68C-S UCC alaplapom ez vajon kezeli a 2×4 g ddr3 1600mhz ramokat és mekkora Am3 procit kezel.....köszi..

(#3347) djculture válasza golffanatic (#3346) üzenetére


djculture
félisten

Minden maximum 95w-os am3 procit kezel, ramot meg kezeli.

(#3348) golffanatic válasza djculture (#3347) üzenetére


golffanatic
tag

köszöntem..........

(#3349) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Nézegetem az Asrock lapokat, pl. a H77 Pro4-M első látásra jónak tűnik.
Egy kérdésem merült föl.
Azt írja az Asrock specifikáció, hogy "SMBIOS 2.3.1 Support".

Nem régi ez az SMBIOS verzió?

Megnéztem itt , és a 2.3.1-es Smbios specifikációt 2000-ben adták ki. Más lapokon 2.5-ös vagy újabb található.

Hogy van ez?

Valaki, akinek Asrock 77-es sorozatú lapja van, meg tudná nézni, milyen SMBIOS verzió van rajta?

Windows alatt az "msinfo32" nevű tool (azaz a Rendszerinformáció) az első oldalon kiírja.
Linux alatt:
hwinfo --bios | grep SM
vagy:
dmidecode --type 0

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#3350) olymind1 válasza batagy (#3349) üzenetére


olymind1
senior tag

nekem asrock h67m -em van, legfrissebb bios/uefi-vel, honlapon nekem is 2.3.1-et ír, viszont rendszerinformáció szerint 2.7-es az smbios-om.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.