Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) azse


azse
csendes tag

Sziasztok.
Hozzájutottam 1 régebbi kicsit hiányos géphez, ASRock G31M-S-es alaplappal. http://www.asrock.com/mb/overview.hu.asp?Model=G31M-S Az én gépen már 7 éves,úgyhogy ez valamivel újabb,ezért gondoltam,kipróbálom.A windows telepítése után el is indult,csak az a probléma, hogy az IDE csatlakozón keresztül nem ismer fel semilyen eszközt,sem az írót,sem a másik merevlemezt.A biosban úgy látom minden jól van beállítva,de nem vagyok 1 PC zseni,ezért kérem a segítségteket,hogy mi lehet a hiba,esetleg az alaplapot le lehet-e tesztelni,hogy nem-e azzal van a probléma.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3252) djculture válasza azse (#3251) üzenetére


djculture
félisten

A biosban az ide-t állítsd át enhacedre.

(#3253) azse válasza djculture (#3252) üzenetére


azse
csendes tag

Szia.Enhacedre van állítva.A gépben jelenleg 1GB van,de holnap kapok még egyet,úgyhogy akkor lesz 2x 1Gb 800Mhz.

[ Szerkesztve ]

(#3254) Maarki


Maarki
aktív tag

Helotok

A segítségeteket szeretném kérni hozzám került egy Asrock 775vm800 gép amire nem tudok hangot csiholni hiába töltöm le a hivatalos oldalról a drivert kidob hibával hogy nézem meg a http://www.cmedia.com.tw/ mert itt bővebb infot találok de semmi

Válaszotok előre is köszönöm

Üdv Maarki

(#3255) SlAy3r válasza Maarki (#3254) üzenetére


SlAy3r
tag

Üdv!

Milyen OP. rendszerrel próbálkozol?

A gazdasági válságra és a megszorításokra való tekintettel az alagút végén lévő fényt lekapcsoljuk. Megértésüket köszönjük.

(#3256) Maarki válasza SlAy3r (#3255) üzenetére


Maarki
aktív tag

Xp de már meg van a megoldás biosba le volt tiltva -.- :O valami marha le tiltotta de most már mükszik azért köszönöm :C :R

(#3257) azse válasza azse (#3251) üzenetére


azse
csendes tag

Sziasztok.
Szóval senkinek nincs ötlete,miért nem érzékel semmilyen eszközt a gép IDE-én keresztül?Gyanúsak nekem a bios beállítások,mert nem olyan beállítások láthatók,ahogyan az a manualban van írva.Pl. a Hyper Threading beállítás nem látható,pedig kellene,hogy lehessen ki és bekapcsolni.A proci Intel Core Duo E7300 és az eszközkezelőben 2x látható is.

(#3258) b.edit89


b.edit89
csendes tag

Sziasztok!

Azért fordulok hozzátok, mert segítségre lenne szükségem, eléggé kétségbe vagyok esve, ugyanis úgy 3 héttel ez előtt vettem egy gépet a pcx.hu -n.
Asrock b75 pro3
Sapphire radeon 6870
intel i5 2300k
kingmax ddr3 1333mhz 4 gb
illetve egy wd green caviar vinyó (500 gb).

A gép másfél hétig tökéletesen működött, ám egyik reggel diablozás közben kékhalál: System service exception.
A gép újraindult, és fél órára rá, csak egy chrome volt megnyitva 3 tabbal, és ismét ugyanezzel az üzenettel kékhalál.
Felküldtem a gépet a szervízbe, mivel fizettem ún. háztól házig garanciát, elvileg ingyen kéne, hogy szállítsák... 1 hétig a pcx-nél volt a gépem, állítólag tesztelték, és semmi hibát nem találtak rajta, így hát visszaküldték, és kifizettették velem a szállítást.
Megérkezett a gép, feltettem rá frissen az eredeti win7 professionalt (64bit), majd a hivatalos honlaprol letöltött asrock drivereket, illetve az amd honlapjáról a gpu drivert. Ment 5-6 órán keresztül a gép, majd ismét ugyanezzel az exceptionnel kékhalál.
Újraindítottam, leszedtem a nod32-t, hátha bekaphattam vírust (pedig semmit se töltöttem le!), vírusírtó telepítőre ráklikkantottam, kékhalál. Aztán fel tudtam rakni újraindítás után, de víruscannelés közben ismét kékhalál...
Csináltam memtestet, nem talált hibát.
WD honlapjárol vinyótesztelő progival teszteltem a vinyót, az sem talált hibát.
Én szoftveres hibára nem gyanakodnék, ugyanis a másik gépemen is ez a windows van (sulitól jár nekünk ingyen windows, szóval eredetik), tehát én maximum a driverekről gondolnám, h esetleg hibásak, de azokból is a legfrissebb van fenn.
Teljesen kétségbe vagoyk esve, a szerviz váltig állítja, h nincs baja a gépnek. nekem mégis mindig elszáll.
Ma reggel felraktam az AIDA64-et, és ilyen teljes rendszerterhelést kezdtem el végrehajtani. ez már lassan 6 órája megy, és még nem akadt ki (hozzáteszem, h áttettem a memóriát egy másik slotba előtte).
Azonban furcsának találok néhány dolgot, pl a proci mind a négy magjának a hőmérséklete 77-79 fok. Ez normális? Vagy túl sok?
A gpu hőmérséklete 72-73, az alaplapé 43.
Hozzátenném, hogy panelban lakokm, sajnos a klímát még nem volt alkalmam beszereltetni, így most 33 fok körül van itt benn. A páromnak amúgy ugyenilyen gépe van, csak 2500 k-s procival és másfajta asrock alaplappal, és neki nincsen semmilyen kékhalálos problémája.
A hűtés lehet esetleg rossz? Vagy az alaplap?

Ha van valami ötletetek, kérlek segítsetek nekem :R :R

Köszi szépen előre is!

(#3259) djculture válasza b.edit89 (#3258) üzenetére


djculture
félisten

77-79 fok az elég brutális... Forog egyáltalán a venti? Gépet egybe vetted házzal mindennel a pc-x től?

[ Szerkesztve ]

(#3260) b.edit89 válasza djculture (#3259) üzenetére


b.edit89
csendes tag

Szia!
Köszi a választ. Hát forog, igen. a pcx-esek szerelték össze, lehet, h esetleg a hűtőpasztát kenték szarul?

(#3261) djculture válasza b.edit89 (#3260) üzenetére


djculture
félisten

2db modul van vagy 1db 4 gigás memória modul? Mert nem mindegy hova rakod: It is recommended to install a memory module in DDR3_A2 or DDR3_B2 slot first!

(#3262) b.edit89 válasza b.edit89 (#3260) üzenetére


b.edit89
csendes tag

Amúgy a CPU hőmérsékletre 62-t ír, de külön külön a magokra 77-80-at. Ez hogy lehet? :D

(#3263) b.edit89 válasza djculture (#3261) üzenetére


b.edit89
csendes tag

1x4 gb van

(#3264) djculture válasza b.edit89 (#3263) üzenetére


djculture
félisten

Magyarán úgy a dual channel se megy, amúgy ez a chipset elég válogatós memóriák terén pl a 16 chippes dupla oldalas memóriákat nem komálja. Az első fekete slotba tedd úgy próbáld ki. De benne van a pakliban hogy a memóriát cserélni kell egy kompatibilis darabra.

[ Szerkesztve ]

(#3265) b.edit89 válasza b.edit89 (#3260) üzenetére


b.edit89
csendes tag

És B1-be volt tegnap, ma átraktam az A1-be. Amúgy alkatrészenként rendeltem, és összerakattam a pcx-szel, tehát én már kompletten kaptam meg a gépet. Ja, és hozzáteszem, hogy a két hűtőventit úgy tették be, h mindkettő kifele fúj... :(((

(#3266) b.edit89 válasza djculture (#3264) üzenetére


b.edit89
csendes tag

Na most ez jó kérdés, ennyire részletesen sajnos nem értek hozzá, nem tudom, h az enyém dupla oldalas-e. Ilyen a memóriám: http://www.pcx.hu/termek/kingmax-4gb-ddr3-1333mhz-memoria-67674

(#3267) b.edit89 válasza djculture (#3264) üzenetére


b.edit89
csendes tag

Mind a négy slot fekete... Olyan sorrendbe vannak elvileg, h a1, b1, a2, b2.
Egy másik fórumban olvastam, hogy a 0x000003b hiba az lehet az, hogy túl kevés feszültség?

[ Szerkesztve ]

(#3268) djculture válasza b.edit89 (#3266) üzenetére


djculture
félisten

A memóriát kiveszed és ha mindkettő oldalán van chip akkor dupla oldalas, azután megszámolod a rajta lévő memória chipeket és ha 16 db van rajta akkor inkompatibilis. Bár a könyvébe 1gigás 16 chippest írnak de bármilyen méretűvel szeret kínlódni ami teljesíti ezt:
Some DDR3 1GB double-sided DIMMs with 16 chips may not work
on this motherboard. It is not recommended to install them on this
motherboard

(#3269) b.edit89 válasza djculture (#3268) üzenetére


b.edit89
csendes tag

Azt hiszem igazad van. Ez tényleg dupla oldalas, és 16 chip van rajta. Na és erre szerinted vonatkozik a garancia, mármint kifogják cserélni nekem?
Amúgy amit feljebb írtam, hogy a CPU hőmérsékletre 62-t ír, a magokra viszont 78-80-at, az most akkor pontosan mit jelent?

(#3270) djculture válasza b.edit89 (#3269) üzenetére


djculture
félisten

Hát az jó kérdés de szerintem ezt előadod a szervizes kollégának szerintem utána fog ő is nézni és kifogja cserélni. Cpu hőmérséklete ügyben az az igaz amit a biosba látsz, a progik jó része hibás értékeket szokott adni. A magok hőmérséklete meg mindig nagyobb mivel a magon belül van a szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#3271) b.edit89 válasza djculture (#3270) üzenetére


b.edit89
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget, elmondom nekik majd ezeket, hátha így jobban belenéznek, mint a múltkor. :R

(#3272) djculture válasza b.edit89 (#3271) üzenetére


djculture
félisten

Nincs mit, sajnos mostanában elég sok az inkompatibilis cucc Tervezem is hogy ha lesz rá időm összeírok egy listát. Majd beírod mire jutottak vele.

[ Szerkesztve ]

(#3273) walkmanboy


walkmanboy
tag

Srácok ! Most komolyan ! Vannak nekem 2X4GB Corsair XMS3 Fekete ramjaim, és az asrock alaplapokban nem mindegy, hogy rakom bele őket.

AMD fronton: X4 970 Black config: 4 Memória sines alaplap volt 870 Extreme 3, és bizony nem volt mindegy hova tettem a ramokat. Volt olyan, ha nem úgy tettem, ahogy ő szerette volna, be sem jött a gépem. Mondtam is magamba, ez tuti az alaplap hibája..

INTEL fronton: Sandy I3 2120 config: Ismét 4 Memória sines alaplap H61DE/S3 alaplap, és bizony itt sem mindegy, hová teszem őket. Mikor megkaptam postán az alaplapot, és elsőnek beindítottam, szörnyen dühös voltam,azt hittem átvertek.. Aztán megpróbáltam kicserélni a memóriákat, és nesze.. Rögtön működött..

Miért lehet ez ? 2 darab ugyanegyforma memóriák, párban vettem őket.

[ Szerkesztve ]

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#3274) _csocso_ válasza walkmanboy (#3273) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Nincs benne a támogatási listában a ramod, persze ettől még működhet a lapodban. Általában vétel előtt érdemes tájékozódni, hogy a lap támogatja-e az adott ramot.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#3275) freaghill


freaghill
őstag

Valakinek személyes tapasztalata a H77M lappal?

(#3276) walkmanboy válasza _csocso_ (#3274) üzenetére


walkmanboy
tag

Oksa, köszike !

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#3277) b.edit89 válasza _csocso_ (#3274) üzenetére


b.edit89
csendes tag

Az én RAM-om nincs benne a támogatási listában (asrock b75 pro3 + kingmax 4gb ddr3 1333 mhz), és írtam feljebb, hogy random kékhalálozik a gép. Én csak azt nem értem (bocsánat ha hülyeséget kérdezek), hogy hogy lehet az, hogy egyszer működik, egyszer nem? Illetve memtest ki kell h mutassa ezt az összeférhetetlenséget? Amúgy a szervizesek nem találtak semmit, ezért nem értem, hogy akkor most mi lehet a baj. :(

[ Szerkesztve ]

(#3278) azse válasza azse (#3251) üzenetére


azse
csendes tag

Sziasztok.
Tényleg nem tud nekem senki segíteni???

(#3279) freaghill válasza azse (#3251) üzenetére


freaghill
őstag

Biosban sem ismeri fel az eszközöket?

(#3280) azse válasza freaghill (#3279) üzenetére


azse
csendes tag

Hát ez a baj,hogy a biosban sem ismeri fel az eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#3281) freaghill válasza azse (#3280) üzenetére


freaghill
őstag

Próbáld ki esetleg másik táppal, lehet hogy csak a kábel rossz. Vagy az alaplapról jövő kábel rossz.

(#3282) azse válasza freaghill (#3281) üzenetére


azse
csendes tag

Az alaplapról jövő kábelt próbáltam másik gépből,azzal sem megy,a tápot nem,de áramot kap,mert kinyílik és indulásnál is villog a led.

[ Szerkesztve ]

(#3283) freaghill válasza azse (#3282) üzenetére


freaghill
őstag

Jumper van az IDE vinyón? SATA-son van a rendszer?

(#3284) azse válasza freaghill (#3283) üzenetére


azse
csendes tag

Most jelenleg csak 1 IDE író van bekötve,mert a merevlemez a másik gépben van,de már próbáltam jumperel és nélküle is.Mikor mind a kettő be volt kötve a jumpert egyiket masterra,másikat slavera és fordítva,de semmi eredmény.Hogy a rendszer satara van-e állítva,pontosan nem tudom hol lehet beállítani,de gondolom igen,mert a satás merevlemez megy.

(#3285) freaghill válasza azse (#3284) üzenetére


freaghill
őstag

Nem tudom hogy tudnád kipróbálni. Max átkötöd az írót a másik gépre.

(#3286) azse válasza freaghill (#3285) üzenetére


azse
csendes tag

Csak nekem a lényeg az lenne,hogy a másik gépből(amit ki akarok selejtezni) az IDE vinyót tudjam használni ebben a gépben,csak hát nem ismeri fel.Úgy tudom létezik IDE-SATA átalakító,ha más megoldás nem lesz,megpróbálom azzal.

(#3287) freaghill válasza azse (#3286) üzenetére


freaghill
őstag

Kérdezz azért rá az Azonnali kérdések órája vagy az Azonnali alaplapos kérdések órája topikban, lehet tudnak segíteni.

(#3288) azse válasza freaghill (#3287) üzenetére


azse
csendes tag

OK,köszi megpróbálom.

(#3289) djculture válasza azse (#3278) üzenetére


djculture
félisten

Az intel lapjain jó ideje külső ide vezérlő van ami az eszközök egy részét ismeri csak fel. Ha ata 100/133 rendes kábellel nézted nem a vastag ata 33/66 al és úgy nem ismeri fel hiába csinálsz bármit. Ja és ezek már sokszor csak egy eszközt kezelnek master beállitásban.

[ Szerkesztve ]

(#3290) azse válasza djculture (#3289) üzenetére


azse
csendes tag

Szia.Vékony kábellel néztem,ezek szerint nincs megoldás,hogy felismerje ezeket az eszközöket.Sajnos.

(#3291) djculture válasza azse (#3290) üzenetére


djculture
félisten

Ez a megoldás: [link]
Az átalakítókat nem ajánlom, szintén lutri. Én konkrétan a 2 portos sata +1 port ide via chipszetes kártyákat szoktam beszerelni ilyen megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

(#3292) azse válasza djculture (#3291) üzenetére


azse
csendes tag

Most jut eszembe,hogy van 1 ilyen kártyám: http://www.ebay.co.uk/itm/1-PORT-ESATA-2-PORT-SATA-PCI-VT6421A-CONTROLLER-CARD-B1-/260714048443?pt=UK_Computing_ComputerComponents_InterfaceCards&hash=item3cb3c4abbb valamikor x-boxra vettem,ezzel működhet?

(#3293) djculture válasza azse (#3292) üzenetére


djculture
félisten

Ja ez a legjobb:)

(#3294) azse válasza djculture (#3293) üzenetére


azse
csendes tag

Betettem a gépbe a PCI bővítő kártyát,és ezzel megy a vinyó és az író is,igaz hogy a biosban nem látszik sehol,de fő,hogy működik.Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#3295) azse válasza djculture (#3291) üzenetére


azse
csendes tag

Szia.
Lenne 1 kérdésem a PCI kártyáról.Azt írják róla,hogy max. 1 ide eszköz csatlakoztató.Rá lehet-e kötni 2 ide eszközt is (master,slave),konkrétan 1 merevlemezt és 1 írót,vagy ez inkább nem ajánlott.

(#3296) flash-


flash-
veterán

hogy tudom kikapcsolni ezt az asrock xfast ramot?
mert minden csuszkát 0ra vettem de még mindig fut és ha átváltok az axtuban az xfast ramra akkor loading please wait-et ír...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3297) _Atesz


_Atesz
addikt

Technikai kérdésem lenne: PCI Express X16 slotba lehet rakni 1X-es kártyát? Mert az 1X-es belemegy fizikailag a hosszabb sínbe is, csak kérdés műxik-e. :F

(#3298) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Asrock H67m-ge lapon hol van az Uefi-ben a memória szorzó opció?

Ezért kéne!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#3299) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok! Asrock 880GMH/U3S3 alaplapot használok, melybe raktam egy 128 gigás Samsung 830SSD-t. Az alaplap telepítő CD-n lévő ASMedia SATA drivert használom, Sata3 csatira kötöttem az eszközt, AHCI módban és Windows 7 alatt az alábbi teszt eredményt kaptam, amit kicsit keveslek: teszt
Ez az SSD majdnem mindenhol 100-150 Mb-al jobb eredményt kéne, hogy hozzon. Mi lehet szerintetek a baj, van valakinek ilyen tapasztalata?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#3300) rob83 válasza lehella (#3299) üzenetére


rob83
aktív tag

Flash SSD

Itt többet tudnak segíteni! :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.