Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) fecs válasza Ace Ventura (#2900) üzenetére


fecs
senior tag

"Arra vegyél potit" Ez mit jelent? :B
A hátlapi ventit akkor nem tudom használni?

Pixel 6a

(#2902) Wind-Storm válasza fecs (#2901) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A 3 tűs csatlakozó csakis kizárólag feszültségcsökkentéssel tud szabályozni de csak ha támogatja az alaplapod!
Potméter is ugyanezt teszi csak manuálisan. Ezek így néznek ki. [link]

(#2903) fecs


fecs
senior tag

Összefoglalva akkor ez lenne egy lehetőség a CPU-hűtő fordulatszámának csökkentésére:

a hűtő 4 PIN-es csatlakozóját dugjam az alaplap 3 PIN-es csatlakozójára.
Ez viszont csak egy poti (most már tudom mi ez :) ) közbeiktatásával szabályozható manuálisan?
A hátlapi ventit pedig nem tudom működtetni a CPU hűtő csatlakozójáról?

Ilyen poti-t hol lehet venni? Bár ezt a fajta modding-ot az Asrock kellett volna megoldja. :(((

Pixel 6a

(#2904) Ace Ventura válasza fecs (#2903) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A 3 tűs csatlakozón szabályozza a fordulatot rendesen.
A poti a másik ventidhez kell.Ehhez ajánlottuk.Ha nem akarod használni, akkor nem kell.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2905) Wind-Storm válasza fecs (#2903) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A hátlapi ventit pedig nem tudom működtetni a CPU hűtő csatlakozójáról?

Ha 4 tűs aljzatra dugsz 3 tűs dugójú ventit, menni fog épp, csak a fordulatszámát úgy nem fogod tudni csökkenteni (kivéve hacsak nem kombinált a WPM-es csatlakozó..)

Potmétert kaphatsz elektronikai boltban is akár, aztán összeforrasztod.

Vagy vehetsz valami ilyesmit, bár ez nem a legolcsóbb. [link]

(#2906) fecs válasza Wind-Storm (#2905) üzenetére


fecs
senior tag

Köszönöm a tippeket! Este megpróbálom átrakni a csatolókat. Kap még egy esélyt az alaplap az esetleges értékesítés előtt. :D

A másik problémára esetleg nincs vmi tippetek? Miért nem boot-ol be bekapcsolásra? Miért csak reseteléssel indul el a gép?

Pixel 6a

(#2907) Wind-Storm válasza fecs (#2906) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez rengeteg dologtól lehet..

Esetleg valamilyen usb eszköz okozhatja vagy a tápegység milyen, lett próbálva másikkal?
Dedikált vga kivétele, és kipróbálod az alaplapiakkal.
2 memória modulból egyet bennhagysz, másikat kiveszed, memória-inkompatibilitás stb.

és a legvégére marad az alaplap, hogy rossz, vagy esetleg a procival van valami bár ez utóbbi nem jellemző, hogy gyakran előfordulna ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#2908) fecs válasza Wind-Storm (#2907) üzenetére


fecs
senior tag

Corsair HX450-es a táp. Másik gépben volt, ott nem okozott ilyen problémát. Ez a konfig más táppal kipróbálva nem lett.

Az alaplapi VGA aktiválása és a PCIe-es kivétele miatt ugye nem kell számolnom a Win7 újratelepítéssel?

Memória csak egy modul van benne. Az nem lehet a ludas, mert csipogás nem hallatszik elindításkor.

Pixel 6a

(#2909) plekk


plekk
tag

Hali srácok!
Tudtok valamilyen listát mutatni az ASROCK-tól amiben feltüntetné a gyártó a PCI-E 3.0 illetve az IVY BRIDGE platformot támogató alaplapjainak listáját?
Ilyenre gondolok mint például az ASUS-é:

http://prohardver.hu/hir/asus_ivy_bridge_cpu_pcie_3_0_support_list.html

(#2910) bencus3 válasza Wind-Storm (#2889) üzenetére


bencus3
tag

Na hát ahogyan ígértem beszámolok.
Hát sajna nem sikerült megoldani a problémát...
feltelepítettem a driverét meg a biost is frissítettem és a hiba még mindig fenn áll... :O
kipróbáltam az összes usb-t 2.0/3.0-is.
még van valami ötlet esetleg?

(#2911) Wind-Storm válasza fecs (#2908) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Corsair HX450-es a táp. Másik gépben volt, ott nem okozott ilyen problémát. Ez a konfig más táppal kipróbálva nem lett.

Bármikor elromolhat egy tápegység is, ha van lehetőséged rá, nem ártana egy próbát tenni.

Az alaplapi VGA aktiválása és a PCIe-es kivétele miatt ugye nem kell számolnom a Win7 újratelepítéssel?

Nem kell, max. a kárta kivétele előtt állítsd át az initial graphic adaptert PCI-Ex-ről iGPU-ra vagy integratedre vagy hogy is nevezi... (gondolom tudod mire gondolok)

Memória csak egy modul van benne. Az nem lehet a ludas, mert csipogás nem hallatszik elindításkor.

Azt a bizonyos modult meg érdemes lenne áttenni egy másik slotba és úgy kipróbálni.
Az érintkezőit is megnézni egyúttal, hogy oxidos vagy koszos, és szükség esetén megtisztítani.

(#2912) Wind-Storm válasza bencus3 (#2910) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Másik egérrel is csinálja egyébként?
Lehet, hogy az egér rossz.
Nem tudom, hogy javasoltuk e már a win újratelepítést, esetleg avval is meg lehetne próbálkozni.

(#2913) allein


allein
addikt

Jó estét mindenkinek. Van egy ASRock K7VT4A+ típusú lapom. A gyártó oldaláról letöltöttem lan drivert, audio drivert meg a VIA 4 in 1 driver. Nem negedni felrakni az audio drivert, valaki segítsen legyetek szívesek, ezt írja ki:

Our audio chip provides multi-speaker surround and realistic sounds. Due the fact that your computer is not equipped with our audio chip, you can not avail yourself off these advanced features. For more information, please contact your computer dealer.

C-Media Electronic Inc
www.cmedia.com.tw

Várom a tanácsokat. Gépen Xp van SP 3 2 gb ddr ram és Sempron +2200 -as proci.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2914) Wind-Storm válasza allein (#2913) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A BIOS-ban nincs véletlenül letiltva az onboard audio chip?
A win eszközkezelőjében vagy aida64/everestben látszik egyébként, hogy fizikailag jelen van az audiochip?
Illetve milyen rendszerrel próbálkozol XP/win7?

(#2915) allein válasza Wind-Storm (#2914) üzenetére


allein
addikt

Az Everestben, a multimédiánál/ windows audió nem mutat semmit.

A biosban az Onboard ac`97 audio - enabled.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2916) Wind-Storm válasza allein (#2915) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ismeretlen eszközként se, se semmilyen kérdőjeles eszközként nincs jelen?
milyen win?

[ Szerkesztve ]

(#2917) allein válasza Wind-Storm (#2916) üzenetére


allein
addikt

XP SP3. Ismeretlen eszközként szerepel.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2918) fecs


fecs
senior tag

Wind-Storm, Ace Ventura

Hálás köszönet a mai segítségért! :R

Átpakolgattam a csatlakozókat. Most már semmi sem a saját csatlakozójában van.

CPU fan csatlakozóját rádugtam az előlapi venti csatlakozójára az alaplapon.
A hátlapi venti csatlakozóját pedig a CPU fan alaplapi csatijára.

Sajnos az előlapi venti kábele nem ér el az eredetileg hátlapi venti alaplapi csatolójához, így most nincs elölről levegőbefújás a házba.

Ezzel a körbejárással a fordulatszám 1100 rpm körül stabilizálódik, ami egy halkabb üzemet eredményez.
Nem a kívánt eredmény, de tekintélyes előrelépés.
Ha a havazás engedi, akkor a hétvégén a szabadban ki is takarítom. Por nélkül még jobb lesz. :U

Pixel 6a

(#2919) Wind-Storm válasza allein (#2917) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Próbáld meg ezt a drivert, hátha jó lesz.. [link]

(#2918) fecs
:)

(#2920) djculture válasza allein (#2917) üzenetére


djculture
félisten

Wind-Storm megelőzött az a driver jó hozzá..Ha mégsem akkor a jl1 és jr1 jumpert kell megnézni a lapon, lehet hogy rosszul vannak rá felhelyezve a jumperek.

[ Szerkesztve ]

(#2921) djculture válasza fecs (#2906) üzenetére


djculture
félisten

A memória beállításoknál nem jó valami , akkor szokott ez lenni. Valószínűleg kézzel kell megadni a gyári időzítéseit a a BIOS-ban.

(#2922) fecs válasza djculture (#2921) üzenetére


fecs
senior tag

Nosza! Ilyen javaslat még nem érkezett. Nem is vagyok jártas benne. Van vmi szájbarágó erről?

Alapbeállítással működik a RAM-kezelés és nem csipog, hogy baja lenne a RAM-mal.

[ Szerkesztve ]

Pixel 6a

(#2923) Wind-Storm válasza fecs (#2922) üzenetére


Wind-Storm
őstag

SPD címszó alatt a latency-ket stb. kézzel kéne beírni.
Pl. ddr2-nél 5-5-5-15, valami ilyesmit keress, meg frekvenciát is érdemes megnézni.
Vagy rá van írva a modul címkéjére vagy az everest/aida is meg tudja ezeket mondani.

(#2924) djculture válasza fecs (#2922) üzenetére


djculture
félisten

Megnézed a ramod típusát a címkéjén aztán a gyártó oldalán megkeresed az adott típus paramétereit. Azután a biosban a ram beállításoknál beállítod a frekvencia cl ras egyéb értéket manuális üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

(#2925) arty válasza djculture (#2892) üzenetére


arty
veterán

ha már itt kértem segítséget, megosztanám a tapasztalataimat is: dedikált vga-val beindult a lap és tudtam frissíteni a BIOS-t, az új BIOS-al pedig már adott az APU is képet, indult a gép.

ez azért jóval egyszerűbb megoldás lett, mint felhajtani egy régebbi cpu tulajt, aki haljando némi szivességre... (a sors fintora, hogy pont mára sikerült egyet találni a közelben)

rühellem az egerészős, grafikus, UEFI-s izét, ami a bios helyén van :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2926) Nerd


Nerd
aktív tag

Sziasztok,

ASRock M3A770DE lappal a kovetkezo problema merult fel.

Van benne 2db 2GB DDR3-as RAM, amelyek a tegnapi napig dual channelben mentek. Aztan lefagyott (TV tunerbe kabelek lettek eppen bedugva). Ezutan nem hajlando elindulni, ha a RAMok dual channel modba vannak bepakolva, single channelben vigan elindul.

Kerdes mi lehet a gond? Az alaplapon a dual channel kezelo chip meghalhatott, esetleg memoria hiba okozhat ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#2927) djculture válasza arty (#2925) üzenetére


djculture
félisten

Akkor nagy mákod volt, jellemzően el se szokott odáig jutni a lap a régi biossal hogy betöltődjön a uefi-s hülyeség. Amúgy én is utálom hanyagolom is egyelőre saját célra.
Nerd Gondolom bios reset megvolt?

[ Szerkesztve ]

(#2928) Nerd válasza djculture (#2927) üzenetére


Nerd
aktív tag

Nem volt reset, de csak hetvegen tudok ranezni. Majd meg ezt megprobalom. Ami a legerdekesebb, hogy a gep nem indul el, de nem is sipol, ha dualba rakom a RAMokat...

(#2929) djculture válasza Nerd (#2928) üzenetére


djculture
félisten

Az ilyen bedugok valamit és lekapcsol a gép általában kontakthibára szokott amúgy utalni. Érdemes ilyenkor kiszedni az összes kártyát és memória modult, kifújni a slotokat. Bios reset és visszapakolni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#2930) bencus3 válasza Wind-Storm (#2912) üzenetére


bencus3
tag

Na újrahúztam a wint úgy néz ki megoldódott a probléma! :R

de most meg van egy másik a proci hűtő úgy teker egy kis idő után, hogy majdnem felszáll a gép, gyári hűtő X4 955, 4 tűs helyére van bedugva az alap hőmérséklet 37 de játékok közben felmegy 45-48 ra annál feljebb még nem ment de mondom akkor már olyan hangja van hogy azt hiszem elszáll.
erre lenne ötlet valakinél? olvastam hogy lehet a 3 tűsre dugnám rá akkor jobb lenne ?
vagy egy komolyabb hűtővel ez nem fordulna elő?
Cooler Master Hyper TX3 Univerzális CPU hűtő (RR-910-HTX3-GP) ez szerintetek jó lenne?

(#2931) Wind-Storm válasza bencus3 (#2930) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Remek :)

3 tűsre én azért nem dugnám, mert az nem a proci hőmérséklete alapján szabályozna (bár ez esetleg megoldható szoftveresen) de ha melegszik a proci, úgyis magasabb fordulatszámon fog pörögni, ha meg nem pörög jobban, akkor meg a proci melegszik.
szvsz. egy jobb hűtő :U

(#2932) fecs válasza bencus3 (#2930) üzenetére


fecs
senior tag

Nekem egy H61M/U3S3-ben a TX3-as hűtő fordulatszámát nem szabályozza rendesen 4 tűs csatiról. A proci 30 fokos, de 1600-1700 között pörgeti a hűtő ventijét, ami tök felesleges és még hangos is.
3 tűsre átdugva csökken a fordulatszám 1200-ra, a hő pedig felmegy 40 közelébe.

Vedd ezeket is figyelembe vásárlás előtt!

Pixel 6a

(#2933) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.
Memóriát vennénk egy Asrock s478-as P4i65G tipusú lapba, de az asrock weblapján elég kevés infó van az ebbe jó memóriákról.
Elvileg ddr400-as szabványt rendesen, dualban támogatja, de nem szeretnék befüdörni.
Tud valaki segíteni, hogy 1gigás modult megenne e, vagy ez bios verziószám függő lenne pl, vagy mi? (esetleg tapasztalat etéren?)

1gigás modul menne bele, apróból lőnék hozzá valamit. Kingston, kingmax, valamit.

(#2934) djculture válasza czanga (#2933) üzenetére


djculture
félisten

200/400 on a memória csak 800fsb-s p4 procival fog menni ... A kingmax 1gigás ddr400 memóriák amúgy mennek benne /pl Kingmax MPXD42F-D8KT4B/. Egyes szabványtalanokkal van csak gond pl geil.

[ Szerkesztve ]

(#2935) Technics1200


Technics1200
csendes tag

Sziasztok!
Elnézést, hogy nem ehhez a témához szólok, de azt a tanácsot kaptam itt talán tudtok segíteni...

http://prohardver.hu/tema/2gb_4gb_nem_indul/hsz_1-50.html

Előre is köszönöm!

(#2936) djculture válasza Technics1200 (#2935) üzenetére


djculture
félisten

Ez a kép mindent elmond három memória modulnál 2db egy oldalast és 1db kettő vagy egy oldalast kezel maximum a chipszet az 1,2,3 slotban.

[ Szerkesztve ]

(#2937) czanga válasza djculture (#2934) üzenetére


czanga
őstag

Jól értem akkor, hogy menni mindeképp menne egy 1 gigás kingmax/kongston-nal, de mivel egy celeron van benne, a memóriák órajele lejebb lesz?

(#2938) djculture válasza czanga (#2937) üzenetére


djculture
félisten

Igy van 533fsb-s celeronnal 333mhz en fog menni, ha meg még nortwood celeron van a gépbe akkor meg 266 on. Amúgy nem sokat számít manapság hogy mennyin megy...

[ Szerkesztve ]

(#2939) Imilenni


Imilenni
addikt

Nekem egy Egy Asrock 775i945GZ tipusú alaplapom van.
Az vele a probléma hogy a 2. számú slot nem olvas be egyetlen egy darab memoriát sem.
Van ötletetek hogy mi oldhatja meg a bajt?
Fontos lenne :)

Press "F" to pay respects.

(#2940) Wind-Storm válasza Imilenni (#2939) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Próbáld megtisztítani.
Ha ezek után sem működik, akkor működésképtelen lesz az a slot...

(#2941) Imilenni válasza Wind-Storm (#2940) üzenetére


Imilenni
addikt

Tiszta...
És ha esetleg +feszültséget adok a ramoknak?

Press "F" to pay respects.

(#2942) Wind-Storm válasza Imilenni (#2941) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem esélyes, de meg lehet próbálni... Viszont csak addig menj ami még a ramoknak adható maximális feszültséget nem lépi túl.
Ez a modulokra ez általában rá szokott lenni írva.

(#2943) HUNTER3


HUNTER3
csendes tag

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne hozzátok,h valaki ismeri ezt az alaplapot ----> Asrock M3N78D ??
Egyik ismerősnél van, olcsón hozzájutnék és még garanciális is... :C
Csak eladja a gépét mert szüksége van a pénzre...
Érdemes lenne megvennem? Nem szokott probléma lenni ezzel a típussal?
Előre is köszi a válaszokat.
Üdv: ToMy :R

---|A nepperháborúval az a gond, hogy munícióban sosincs hiány.|---

(#2944) djculture válasza HUNTER3 (#2943) üzenetére


djculture
félisten

Régi chipset de mindent tud amit kell...

(#2945) sintér_07


sintér_07
csendes tag

Vettem egy ASRock A75M alaplapot. A bios-a 1.20-as és az oldalon 1.70-es a legújabb.
Nem írnak róla pontosan, hogy mik a változások. Lehet nem sok.

Van értelme frissíteni?

(#2946) Wind-Storm válasza sintér_07 (#2945) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha valami hibát tapasztalsz a géppel kapcsolatban, akkor mindenképp érdemes lehet.
Én egyéb esetben is szoktam mondjuk... reménykedvén, hátha jobb az újabb ;)

(#2947) djculture válasza sintér_07 (#2945) üzenetére


djculture
félisten

Újabb cpu-k kezeléséhez kell az új bios.

(#2948) sintér_07


sintér_07
csendes tag

A CPU hűtésén nem tudok kiigazodni, ez lenne egy problémám.

Játszok és nem emeli meg a venti sebességét. Nem hiszem, hogy nem melegszik... talán rossz hőértékeket olvas, vagy téved egy kicsit.

(#2949) Wind-Storm válasza sintér_07 (#2948) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Pontosan milyen a cpu hűtő, milyen venti van rajta? illetve pontosan milyen alaplap és hova dugtad rajta?

[ Szerkesztve ]

(#2950) sintér_07 válasza Wind-Storm (#2949) üzenetére


sintér_07
csendes tag

Alap: ASRock A75M
CPU: AMD A8-3870K (3.3Ghz)
Hűtő: Scythe Shuriken Rev.B

CPU_FAN1-re van kötve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.