Hirdetés

2020. november 28., szombat

Gyorskeresés

(#2601) _csanesz

_csanesz
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy A75 Extreme6 lapot...
Az a gondom vele, hogy nem tudok jelet kicsiholni a DVI kimenetről. A8-3850 APU van benne, diszkrét VGA egyelőre nincs...
A D-Sub megy, HDMI kábelem nincs, azt egyelőre nem tudtam tesztelni...
Sz@r a lap, vagy én csinálok valamit rosszul?
Ennek a kimenetnek folyamatosan mennie kellene, igaz? Tehát BIOS alatt is simán duplikálnia a kéne képet, ha két monitor van rajta?
A környezet biztosan jó, mert a régi konfigomban szó nélkül működött. (Ugyanígy, egy analóg, egy digitális jelet használtam)
Az is furcsa volt, hogy BIOS (UEFI) frissítés után újra kellett húzni a Win7-t, mert nem indult...???
Van ötletetek? DVI idegesít... :(

(#2602) oz82

oz82
senior tag

Elveszek ebbe a sok típusba, ezek között vacilálok (Asrcock 880GMH/U3S3-ba):

KINGSTON 4096MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT - KHX1600C9D3K2/4GX
KINGSTON 4096MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL8 KIT - KHX1600C8D3K2/4GX
KINGSTON 4096MB HyperX XMP Black DDR3 1600MHz CL7 KIT - KHX1600C7D3X1K2/4GX

Az utolsó kettőt mintha nem látnám a lap kompatibilitási listáján? CL8 és aCL7 miatt lehet?
A CL 7 esen gondolkodom... Vagy inkább az első ami CL9es? Az rajta van a lap kompatibiitási listáján?

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#2603) kukinyo válasza oz82 (#2602) üzenetére

kukinyo
addikt

Pont ezt akartam írni,én is megnéztem és csak az első van a listán.
Ha biztosra akarsz menni akkor azt ajánlom.

(#2604) oz82 válasza kukinyo (#2603) üzenetére

oz82
senior tag

Hopp most látom h ezt is támogatja

KINGSTON 4096MB HyperX XMP Black DDR3 1600MHz CL7 KIT - KHX1600C7D3X1K2/4GX

csak nincs bent az X1, ami elvileg limitált szériát jelöl!

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#2605) kukinyo válasza oz82 (#2604) üzenetére

kukinyo
addikt

Igazad van.Ez nekem is elkerülte a figyelmemet.Akkor viszont az utóbbit ajánlanám azzal hogy rákérdeznék a boltosnál,ha mégsem menne a lapodban van e mód a cserére.
Szerintem CL-7,CL9 között legfeljebb a tesztekben veszel észre különbséget,átlag felhasználóként ez szinte semmit nem jelent.De ez a te döntésed,ha megéri neked azt a +2k-t akkor próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#2606) djculture válasza _csanesz (#2601) üzenetére

djculture
félisten

Biztos hogy nem analóg jelet fogad a monitorod dvd-i dugón keresztül?Mert akkor dvi-d digitális jelével semmit se fog tudni kezdeni.
Plusz a kezelésibe van egy kitétel /caution5/ hogy a dsub és a hdmi vagy dv-d nem működik egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#2607) _csanesz válasza djculture (#2606) üzenetére

_csanesz
csendes tag

Ja azt felfedeztem...
Meg volt is egy cikk valamikor pont erről a lapról itt, ahol ez külön ki is volt hangsúlyozva...
HDMI kábelem (egyelőre nincs), tehát azt biztosan nem használtam...
Egyszerűen nem ment a DVI kimenet...
Van egy analóg, meg egy "minden bemenetet tudó" monitorom. A régi konfigom (Radeon X1600!) szó nélkül ment ezzel a felállással. (Régi monitor D-Sub, új DVI) A kábelen, amit használok nincsenek rajta az analóg jelek, tehát ezzel sem lehetett gond.
Mindegy gariba ment vissza... Most vizsgálgatják...

(#2608) _csanesz válasza djculture (#2606) üzenetére

_csanesz
csendes tag

A BIOS update-os bootolási problémára van ötleted?
(BIOS-t frissítettem, utána nem Bootolt...)

(#2609) Száni válasza _csanesz (#2608) üzenetére

Száni
tag

CMOS reset volt?

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#2610) _csanesz válasza Száni (#2609) üzenetére

_csanesz
csendes tag

Nem, az nem volt...
De az mire is jó?
Az nem hibás BIOS beállításokat állít defaultra?

(#2611) ludla válasza _csanesz (#2610) üzenetére

ludla
őstag

Ha nem tudod mit kell az alaplapon összezárni a CMOS resethez akkor vedd ki az elemet egy 5 percre. Így vissza áll minden a gyári beállításokra.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2612) Száni válasza _csanesz (#2610) üzenetére

Száni
tag

Arra is jó, de tudomásom szerint BIOS update-nél is erősen javasolt egy CMOS reset.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#2613) _csanesz válasza Száni (#2612) üzenetére

_csanesz
csendes tag

Hát ez kimaradt...
Minden estre most megjegyeztem. Köszönöm :R
Szerencsére csak egy nyers Win7-et kellett újrarakni, ami nem volt túl sok idő...
A DVI meg kiderül majd a szervizben... Bár ezek után biztosra veszem, hogy a lappal volt valami gáz

Azért kérdezek még egyet.
A RAM, amit tettem bele, az egy Adata 2400 Mhz-es cucc.
Ezt alapból 1333 Mhz-re állította. OC nélkül 1866-ig jó a lap, meg az APU is, ezért nem értem miért erre állt be... Természetesen gond és OC engedélyezés nélkül fel lehetett 1866-ra állítani.
Valahol azt olvastam, hogy a memória alapbeállítását a lap ki tudja olvasni, és alapból erre állítja is be. Ebben az esetben akkor a 2400 túl sok volt, ezért lökte vissza magát minimumra?
Kösz

(#2614) _csanesz válasza ludla (#2611) üzenetére

_csanesz
csendes tag

Nem kösz azt tudom, hogy HOL kell. Ráadásul ennél a lapnál meglehetősen egyszerű... (Van egy gomb a hátsó maszkon), persze működik a jumperes dolog is, meg persze az elemes is... Csak eszembe se jutott, mert arra gondoltam, hogy frissítés után egyből gyári default-ok töltődnek...

(#2615) GribMate

GribMate
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem / problémám amiben remélem tudtok segíteni!

Kb. 1 hetes az új konfigom (adatlapomon) és az ASRock H67DE3 laphoz feltelepített AXTU szoftver random időközönként ezt a hibaüzenetet dobja: "1.545 is not a valid floating point value!"
Néha más számokkal. Úgy van beállítva, hogy a Win7 indulásakor induljon és érvényesítse magától a Level1 venti beállításokat 60C-ig és az IES-t is.
Eddig kb. 2-3x csinálta, azaz 1-2 naponta (kb. 20 indításból).

A P67-es ASRock topikban felmerült már a probléma, de nem kapott rá választ az illető: [link]

Mod: Jah és a hibaüzenetet 2-3 másodpercenként megismétli (egymásra nyitogatja) és csak bezáráskor hajlandó abbahagyni.

Előre is :R ha tudtok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#2616) kukinyo válasza GribMate (#2615) üzenetére

kukinyo
addikt

A ventiket miért nem az UEFI-ben állítod be?
Kilőhetnél egy futó szoftvert.

(#2617) djculture válasza _csanesz (#2613) üzenetére

djculture
félisten

Mert szabvány szerint csak 1333mhz létezik.Az utána lévő memória frekvenciák nincsenek szabványosítva és ahány féle memória annyiféle időzités és feszülségen működnek.Ezt meg egy lap biosába se lehet beletuszkolni ,mert minden világon lévő 1333 nál nagyobb memóriát kézzel kellene letesztelni és beirni egyesével hogy felismerje.Ehelyett a szabványra rááll és utána az üzemeltetőnek kell kézzel beállitani a termék időzítéseit.

[ Szerkesztve ]

(#2618) szacsee válasza djculture (#2617) üzenetére

szacsee
veterán

JEDEC már az LV 1600MHZ-es modulokat is támogatja, gondolom a sima Dimm modulok is 1600Mhz-ig van "szabványosítva".
Alaplap QVL bug (nem ismeri fel a ramot) - manuális beállítás, esetleg lazább időzítéssel
Chip készlet limit - bukó, esetleg OC alatt lehet emelni a ramfrekit
Proci memóriakezelő limit állhat a háttérben- bukó, esetleg OC alatt lehet........

(#2619) GribMate válasza kukinyo (#2616) üzenetére

GribMate
aktív tag

Igazad van, de az IES szerintem csak az AXTU-n keresztül működik és valamennyi haszna csak van (~0.1V feszcsökkentés -> fogyasztáscsökkentés, hőtermeléscsökkentés).

(#2620) kukinyo válasza GribMate (#2619) üzenetére

kukinyo
addikt

Arra pedig ott a Cool 'n 'Quiet. Tulajdonképpen ugyan azt csinálja.

(#2621) black017

black017
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Asrock N68 -S UCC alaplapot, hozzá egy videó kártyát. Mikor elsőnek beindítottam a gépet akkor a monitorcsatlakozó az új videó kártyára volt kötve, ment is probléma nélkül, viszont mikor feltelepítettem az alaplapi CD-ről a drivereket... akkor már nem volt kép az új videó kártyán, az alaplapira kellett rádugnom a monitort, hogy lássak valamit. Mit tehetnék, hogy ismét jó legyen az új videó kártya ( ha lehet, hol kell letiltanom az alaplapit...)?

(#2622) kukinyo válasza black017 (#2621) üzenetére

kukinyo
addikt

A bios-ba keress olyat hogy Primary Graphics Adapter (vagy hasonlót) és azt állítsd át PCI-E-re.

(#2623) GribMate válasza GribMate (#2615) üzenetére

GribMate
aktív tag

Végülis megtaláltam a problémámra a megoldást hosszú kísérletezgetés (és persze egy véletlen) árán és gondoltam leírom ide, hátha jól fog még jönni valakinek ez a "tudás".

Az AXTU akkor dobálja a "1.545 is not a valid floating point value." típusú hibaüzenetet, ha futása közben valamilyen Windows (7 Aero) módosítást érvényesítünk, mint pl. ablakok áttetszősége, ablakok színbeállítása, kurzor kinézetének beállításai stb.

(#2624) black017 válasza kukinyo (#2622) üzenetére

black017
csendes tag

Beállítottam, de még így sem jó.

(#2625) kukinyo válasza black017 (#2624) üzenetére

kukinyo
addikt

Szedd le az alaplapi VGA driver-t.És tedd fel a kártyáét.

(#2626) black017 válasza kukinyo (#2625) üzenetére

black017
csendes tag

A helyzet változatlan, csak most már az alaplapi drivert hiányolja. Megpróbáltam feltelepíteni a másik videókártyáét, de azt írja, hogy nem támogatja a jelenlegi videókártyát. Amúgy a pci-e videókari hűtőventillátora felpörög, viszont magát a hardware-t nem észleli a gép.

(#2627) BURN28 válasza oz82 (#2604) üzenetére

BURN28
tag

Szia!
Nekem is ilyen ram kit-em van.(hyperx black; cl7) Nálam az ASrock 880G extreme 3-ban nem volt hajlandó cl7/1600Mhz módban elindulni, csak 9-9-9-20 -as időzítésekkel 1600 Mhz-el CR2-ben. Feszültség emelés sem segített, csak gondoltam szólok, mert nem nagyon találkoztam megoldással(cl 9 1600 Mhz megy alapfeszen) a neten. Nekem [link] miresz kolléga segített. Egyébként az időzítés nem sokat számít, az órajel sem igazán, én legalábbis nem vettem észre a különbséget, benchmark programok biztos kimutatják.

Más valaki tudna segíteni, hogy asrock lapokon mire kell állítani a venti szabályozást?(level 1,2,3,4..., ha számít thermaltake cl-29 hűtő, és egy haf912+ ház alapventik+3 f12 tc, de azok a tápcsatikon vannak). Köszönöm előre is a segítséget!
Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

http://kaphatoittkave.blogspot.hu/

(#2628) kukinyo válasza black017 (#2626) üzenetére

kukinyo
addikt

"ment is probléma nélkül, viszont mikor feltelepítettem az alaplapi CD-ről a drivereket"
Rakd újra a windowst.Akkor kapsz egy teljesen tiszta rendszert,mert valószínű hogy valami bezavar.Próba

(#2629) oz82 válasza BURN28 (#2627) üzenetére

oz82
senior tag

Szia!

Nekem elég az ,ha megmondod, hogy milyen időzítés mellett mennyi feszültséggel megy.

Pl Cl7-8-8-21 @ 1,65V vagy valami hasonlóra tippelnék 1600Mhz-en?

Tuningolást próbáltad?

Jah ezen a szinten csak a benchmarkok hoznak pár száz pöttyöt, hol van már a jó kis DDR 1 es időszak...

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#2630) BURN28 válasza oz82 (#2629) üzenetére

BURN28
tag

Most nem otthon vagyok, majd megnézem, de ha jól tudom akkor 1.5 az alap amd esetében, én ezt az értéket nem piszkáltam, vagyis anno igen,de javulást nem hozott. Elvileg alapból magasabb feszültség beállítások mellett kellene menniük(1.7-1.8), mert úgy stabilabbak, de nekem így sem szoktak hibázni. Nem tuningoltam egyenlőre, mert még így is bőven gyors a gép.(ahogy mondod, nem a ddr1-es korszak mint anno a sempron 3400+-al :DDD )

jelenleg akkor 9-9-9-20 @ 1,5(de megnézem mennyi az alap) 1600 Mhz, szerintem menne 8-8-8-20-at is,de még nem néztem.
:R

[ Szerkesztve ]

(#2631) djculture válasza black017 (#2626) üzenetére

djculture
félisten

Ne az alaplapi drivert szedd le hanem csak az nvidia vga drivert.A vga kártya amúgy milyen?

(#2632) _csanesz válasza djculture (#2617) üzenetére

_csanesz
csendes tag

Valami ilyesmit gondoltam én is... :R

(#2633) _csanesz válasza szacsee (#2618) üzenetére

_csanesz
csendes tag

chip készlet: nem hiszem A75 Extreme 6 specko
Tehát 1866 felett van csak OC
CPU, pontosabban APU oldalról dettó, mert az A-3850 1866-ig OK
Viszont a RAM-on (egyelőre) nincsen benne a "hivatalos" listában...

(#2634) oz82 válasza BURN28 (#2630) üzenetére

oz82
senior tag

Nekem Asrock 880GMH/U3S3 lapban van, támogatja is. Megy stabilan CL8 ban 1600Mhz-en.
DE!
Ez az állapot egészen addig fennál (bármennyiszer indítom újra), amíg nem áramtalanítom a gépet (lelövöm a konnektor főkapcsát). Utána kiírja az UEFI hogy sikertelen indítás stb. Belépek az UEFI ba és DDR 800- al indul. Gőzöm sincs hogy mi okozhatja a galibát....

A feszeket állítgatom ide oda, jelenleg:

CPU 1.15V 2600Mhz 13X
NB volt 1,075V

HT auto

mem:

PL.: Ha alapon hagyom az NB core feszt (1,1v vagy 1,19 re szoktam), (a ram pedig 1,65V) okozhat gondot? Időzítések auto-n (9-9-9-27 el indul)

Gondoltam olyanra is hogy a Boot Faliure guard 1 en volt esetleg az?

Passzolok... :W

[ Szerkesztve ]

(#2635) M_o_g_y_i válasza oz82 (#2634) üzenetére

M_o_g_y_i
őstag

Az, hogy hány x@rul sikerült indítás után állítsa alapra lapot (az indítás erejéig).

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2636) szacsee válasza _csanesz (#2633) üzenetére

szacsee
veterán

Igazad van bocs. Már rémlik, hogy láttam valahol hivatalos dokumentumban is, de nem emlékeztem. Chip készletet megint benéztem, mert a memóriavezérlő az APU-ban van. :B

(#2637) oz82 válasza M_o_g_y_i (#2635) üzenetére

oz82
senior tag

Egyenlőre telitalàlat a boot faliure guard, visszaraktam 3ra. Megszünt a jelenség.

(#2638) flash-

flash-
veterán

sziasztok

van egy asrock h61u3s3 alaplapom intel G840 procival.
majd most tervezem összerakni.

Van néhány tipp,érdekes infó ezzel az alaplappal?gondolok itt érdekes,fontos,ajánlott beállításokra.
Szóval tanácsokat kérek
köszi

(#2639) oz82

oz82
senior tag

Sziasztok!
A memóriámat szeretném stabilizálni egy ASROCK 880 GMH/ U3S3 lapban.

1333Mhz-en CL7 ben minden OK:

1600Mhz-en viszont csak a CL8-at akarja vinni, azt is 1,8V-on, de a rendszer nem stabil. Az XMP-profilban az 1600Mhz -herz megadott időzítéseket 1333Mhz-en tudja stabilan.

Na de a lényeg: Kép az UEFI ről:

Legalul mi az az NB core voltage? egészen 1,79V-ig tudom állítani, ezzel lehetne stabilizálni a ramot? Meggid lehetne emelni? (Cpu 1,15V, CPU-NB 1,0875V ot kap) A CPU-NB voltage a proci beépített mem vezérlőjének a fesz e?

[ Szerkesztve ]

(#2640) djculture válasza oz82 (#2639) üzenetére

djculture
félisten

nb mint anevében is bennevan az északi híd chipszet feszültségét emeli,szépen meglehet vele főzni a lapot ha túlhúzod. - Northbridge: AMD 880G A 880G északi híd belsejében egy RV620-as video vezérlő kapott helyet, ami 40 stream processzorral és DirectX 10.1-es támogatással bír.Nulla köze a memória vezérlőhöz

[ Szerkesztve ]

(#2641) oz82 válasza djculture (#2640) üzenetére

oz82
senior tag

Aha, értem THX.

Akkor az IMC-nek emelem a frekijét talán tudom stabilizálni a ramot

(#2642) flash-

flash-
veterán

sziasztok

az asrock alaplapom oldalán a driverek között ez található:
INF driver ver:9.2.0.1021

ez micsoda?mikor kell feltenni?

és ezt?
ASMedia SATA3 Driver ver:1.1.7.110

és ezt?
Intel Rapid Storage Technology driver ver:1.0.1.0.1008_PV

(#2643) RetepNyaraB válasza flash- (#2642) üzenetére

RetepNyaraB
veterán

Vagy win telepítés előtt az egészet a support cd-ről, vagy utána :B

Illetve a Rapid Storage stb. az a RAID driver, ez akkor kell, ha úgy szeretnéd használni a merevlemezeidet (több, mint egy db-ot :P ), de ekkor ajánlott az azonos típusú vinyó használata és mindenképp win telepítés előtt -illetve közben- kell feltenni. A netes kézikönyvben részletesen le vagyon írva az egész procedúra. Ha nem akarsz a RAID-del vacakolni, akkor elfelejtheted az egészet.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2644) RetepNyaraB

RetepNyaraB
veterán

akkor jöjjön a probléma.
Szereztem egy x48-as lapot (nem egyszerű basszus 775-ös lapokat szerezni manapság már, főleg, ha ddr3 támogatást szeretnél :O )
Tökjólenne, ha valaki ismerné, mert kikészülök a BIOS-tól. Egyszerűen nem lehet rábeszélni csak 1:1 fsb-dram osztóra, hiába állítok bármit bárhová. Tehát beállítom 1:2-re (400-800) az 1600-as ramomat, aztán windowsban látom, hogy 1:1. Meg kell őrülni.
Van egy XMP nevű feature a biosban, amelyet kikapcsolni nem lehet, csak auto, vagy a ram gyári sebessége között változtatni. Ez belejátszik? Vagy nem ismeri a Corsair xms3 1600-as ramot?
Help please!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#2645) BURN28 válasza oz82 (#2641) üzenetére

BURN28
tag

Nem hiszem, hogy segít a fesz/frek emelés nekem is csak cl9-ben hajlandó elindulni 1600Mhz-s módban(cl7-en is kellene mennie,fesz emelés volt), lehet, hogy ez az asrock lapok sajátossága. Bár nem mintha sokat számítana, az időzítés(frek sem annyira), de nekem kifejezetten bántotta a szemem, hogy csak 1333-on volt hajlandó elindulni cl7-ben. :DDD (bár ezt már kitárgyaltuk egyszer)

[ Szerkesztve ]

(#2646) SiDan

SiDan
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Asrock n68-s3 lapot, beletettem a jó kis HD 4770-em. A következő problémával találkoztam:
- már filmnézés közben is kékhalálozik; persze csak gpu-gyorsítás mellett
- 3dmark vantage első tesztnél befagy, kb. úgy 1 perc után
- játékok közben kb 1 óra után dobja be a BD-t
- az üzenetben az atikmdag.sys -re panaszkodik.

A videokarit eddig egy Asrock 760gm-gs3 lapban használtam, s sose volt vele semmi problémám. Ezért gondolom, hogy nem a vga a hibás.
A táp alig egy éves 350wattos fsp, amivel szintén nem volt sose gondom, eddig tuningolt x3 710-es proci + hd5850-et látott el.
Lehetséges, hogy az alaplap nem képes elegendő kraftot adni a vganak a pci-e foglalaton keresztül? Vagy hibás lenne az alaplap?
(Még gyanakszom a 6 pines tápcsati-átalakítóra, de eddig a hd 5850 nem problémázott vele.)

(#2647) Wind-Storm

Wind-Storm
őstag

Van egy Z68 Ext3 Gen3 alaplapom.
Amikor készenlétbe küldöm, szabályosan felébred 1 percen belül és nem értem miért :F
Advanced/ACPI-ben minden disabled-en van, kivéve a check bit és a suspend to ram.

(#2648) epityesz

epityesz
aktív tag

Jó napot uraim!

Adott:Asrock n68pv-gs lapocska

bekapcsolom,bejön a csodás asrock képernyő és kész.....
nem tudok a biosba lépni semmi:(

usb,ps minden bill kipróbálltam.........

valami ötlet? :F

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#2649) djculture válasza epityesz (#2648) üzenetére

djculture
félisten

Ilyenkor sajnos minden részegységet lekell probálni egy másik lapban hogy megy e.Ezer dolog okozhat ilyet a proci és memória hibázáson át,tuningoláskor megsérült biosig.

(#2650) epityesz válasza djculture (#2649) üzenetére

epityesz
aktív tag

:R
szerintem akkor a bios lesz...............
minden más cucc műkszik

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.