Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) Vegyigyümi válasza Bogyó bá' (#3100) üzenetére


Vegyigyümi
tag

De van. :W
A nod problémát már beállítottam.
Ezek szerint akkor meg kell barátkoznom ezzel a betűrenddel...

Ami nem kék, az más színű.

(#3102) gabo9201


gabo9201
senior tag

Hello!

Az mitől lehet, hogy az alaplapom nem akar lemenni S3-as alvó üzemmódba? Mikor készenéltbe rakom a ventik továbbra is pörögnek. A Bios-ban a Suspend To Ram-ot Auto-ra tettem.
Mit kéne még megnéznem?

Előre is köszi mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#3103) pigsty


pigsty
aktív tag

Bocsánat, erre van tippetek? (röviden: hangoknál furán szaggat, max is másodpercre, rendszertelenül, alaplapi hangkártyánál.) Nagyon zavaró.
Hátha hardveres hiba... vagy valami driver lehet.... :F annyi új, hogy mintha akkor jönne elő, ha gyakoribb merevlemez művelet van. De ha MPCnél beletekerek a filmbe, akkor is csinálja egy pillanatra, pozicionálás után.De egyszer Win bejelentkezéskor a bejelentkező hang is szaggatottan ment.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#3104) pigsty válasza pigsty (#3103) üzenetére


pigsty
aktív tag

Solved. Via chipes ATA bővítőkártya okozta, mikor használva volt rajta keresztül valami PATA eszköz.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#3105) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Vett már valaki 7-es szériás Intel chipsetes asrock lapot?Az lenne a kérdésem, hogy a venti vezérlése normálisan meg van már oldva?A mostani P67 Pro3 deszkám alsó hangon 1000 rpm-en tekeri a procihütőmet, amikor az tud menni 400-on is.Baromi hangos.Se a PWM, se a 3 pin nem szabályozható normálisan.
Emiatt válnék meg tőle, de ha a 7-es széria is így el lett cseszve, akkor váltok márkát is :(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3106) Wind-Storm válasza Ace Ventura (#3105) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Micsoda gondok... hihetetlen :U
Én a helyedben inkább vennék egy jó ventipanelt és ott szarnám le a deszka bármelyik csatlakozón történő vezérlését.
A manuálison túl már lehet a hőmérséklet függvényében automatikusan szabályzókat is kapni.
Lehet feszültségcsökkentő adaptereket is venni, vagy max. fordulaton is eleve halkabb hűtőket.
De csak ezért lapot váltani.. :F

(#3107) Ace Ventura válasza Wind-Storm (#3106) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Sajnos elég nagy gondok, mert eddig ez az első Asrock lapom, és a 10K-s Asus mATX deszkámon is meg voltak oldva ezek a problémák, valamint a ezelőtti gigabyte lapjaimon is.
Ezenkívül szükségem lenne az integrált videó kimenetekre is.Tehát nem csak a ventiszabályzás miatt váltanék lapot.
A kérdés továbbra is fennáll.Meg van oldva a normális ventiszabályzás az új Asrock lapokon?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3108) gabo9201 válasza Ace Ventura (#3107) üzenetére


gabo9201
senior tag

Nekem egy ilyen 10K-s lapom volt. A TX3-as hűtőt alapjáraton 800rmp körül járatta és egészen ~2800-3000-ig tudta emelni 9 lépcsőben. Tehát egy váltásnál ~200-250rpm-et emelt a fordulaton.

Igaz semmi köze az Intelhez, de gondoltam hátha segít. :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#3109) Ace Ventura válasza gabo9201 (#3108) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ez még nem UEFI-s.Itt még jó a szabályzás.
Nekem 1-9 fokozatokban lehet szabályozni.
1-es 530 Rpm
2-es 630 Rpm
3-as 2060 Rpm :) Ez a 3 tűsön
A pwm-en meg 1000-től indul :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3110) djculture válasza Ace Ventura (#3109) üzenetére


djculture
félisten

Ráteszel egy zalman ellenálást és fele fordulat lesz minden fokozaton.

(#3111) tunkiih


tunkiih
őstag

üdv. van egy Asrock N68-S3 UCC AM3 lapom a legfrissebb bios-al. Tervezem az Athlon II X4 640 -et lecserélni egy Phenom II -re. A legjobb választás a 955 lenne, de ez hivatalosan nincs a CPU listában, sőt a 925-945 is csak 95W-os. A kérdésem az lenne hogy támogatja-e most a lap, mert iponon az alaplap alatt meg ezt írják hozzá nyugodt szívvel... :F

(#3112) Bogyó bá' válasza tunkiih (#3111) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azzal az alaplappal az a baj, hogy csak a maximum 95W-os TDP-jű processzorokat támogatja. Nem tenném bele a 955BE-t, pláne ha tuningolni is akarod!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3113) djculture válasza tunkiih (#3111) üzenetére


djculture
félisten

csak a 95w os procikat támogatja..De ha valami 95w os és feloldással nagyobb lesz azt viszi. 960T pl simán vitte 6 maggal is nálam. Persze csak úgy ha az ember hűti az mcp-t mert az alapból is tűzforró.

[ Szerkesztve ]

(#3114) pontyos


pontyos
senior tag

Srácok adott a config :
CoreI5 + OCZ SSD + 8GB DDR3 G.skill + Gigabyte 6850OC ez már megvan
Ehhez kellene egy jó Asrock lap.
Kell az U3 / S3 atx méret stb... 25környéke - én ezt néztem ki [link]
Mit szóltok, vagy más ötlet Köszi ha jön válasz!

(#3115) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!

Van egy H61M-U3S3-as Asrock lapom és rákötöttem az USB3-as csatijára egy UB3-as racket benne egy 5400-es 80-as winyóval.
Nagy megrökönyödésemre nem hajlandó csak 28-29mb-val másolni (írás). Ez a szabvány érték 5400-es winyó esetében, vagy valamilyen driver hibádzik, esetleg valamilyen beállítás a bibis?
Egyéb ötlet? Ha kicserélném a winyót 7200-esre sokat változna a helyzet?

USB3-as drivert felraktam, helyzet változatlan.

Op. rendszer: Win 7 Pro 64 bit.

Köszi

(#3116) djculture válasza Mankó (#3115) üzenetére


djculture
félisten

Vinyó típusa? Van olyan vinyó ami nem nagyon tud többet pl régebbi maxtorok. Másik hogy a usb3 vezérlő drivere fenntvan, kábel meg a rack is tuti usb3-as?

[ Szerkesztve ]

(#3117) Mankó válasza djculture (#3116) üzenetére


Mankó
veterán

Rack és a kábel is USB 3 tutira. Drivert is újraraktam.
Winyó típusa: Hitachi HTS542580K9S

Az esetleg közrejátszhat, hogy fat32-es fájlrendszer van most a winyón?

[ Szerkesztve ]

(#3118) djculture válasza Mankó (#3117) üzenetére


djculture
félisten

Ja lehet az is a gond, racknak mi a típusa?

(#3119) Mankó válasza djculture (#3118) üzenetére


Mankó
veterán

(#3120) djculture válasza Mankó (#3119) üzenetére


djculture
félisten

Ez valami nagyon nonémnek néz ki, nem lepődnék meg ha ez lenne a fő ok.

(#3121) Mankó válasza djculture (#3120) üzenetére


Mankó
veterán

Korrekt kis rack. Most néztem a winyót Crystal Disk Mark-kal.
Read 43 / Write 40 Seq
23 / 24 512 k

A többi nem nagyon érdekelt. Lehet, hogy tényleg a fat 32-es fájlrendszer a bibis.
Végül is egy usb 2-es racket vált, 1 ezrest fizettem rá pluszba.
Sokban változhat az eredmény, ha kicserélem a mostani winyót egy 7200-es verzióra?

(#3122) djculture válasza Mankó (#3121) üzenetére


djculture
félisten

Az végül is korrekt 43/40-at tudnak ezek a régi vinyók.Ha több kell akkor 160-as 250 esek már többet tudnak 60-75-t. 5400 7200 fordulat előnye a típustól is függ.

[ Szerkesztve ]

(#3123) Mankó válasza djculture (#3122) üzenetére


Mankó
veterán

Reményeim szerint 1-2 héten belül tudok cserélni egy 250gb-s 7200-as Toshiba-ra talán.
Igen, az a 43/40 már megnyugtatóbb volt. Xbox-hoz, régi usb-s dvd lejátszóhoz sajnos kell a Fat32. De akkor is többet vártam az usb 3-tól. Remélem ha változik a benne lévő winyó, akkor minőségbeli, sebességbeli változást is látok majd. Majd írok, egy véleményt ha már meg lesz a másik winyó.

(#3124) tunkiih válasza djculture (#3113) üzenetére


tunkiih
őstag

köszönöm a válaszokat. igen szeret melegedni nálam is.. :D

(#3125) Kiralybali


Kiralybali
tag

Sziasztok!

Vettem egy Asrock H61M/U3S3 B3 lapot egy G530 celeron procival.
Feltettem egy 64bites Windows 7-et. Telepítettem a laphoz adott drivereket.

Az a problémám, hogy minden indításkor azt jelzi, hogy probléma van a High Definition Audio hangeszközzel. Lehet rá javítás gombot nyomni, mire ő feltesz egy Miscrosoft által fémjelzett 6.1.7601.17514 verziójú illesztő programot. Innentől van hang, de újraindítás után megint nincs.

Ha az alaplap CD-jéről teszem fel a drivert, az se segít.

Mi a fene baja van????????????? :F

Balage

(#3126) pontyos válasza Kiralybali (#3125) üzenetére


pontyos
senior tag

Innen töltsd le, legfelül az audiodrive Win7 64bit

[link]

Ezzel jónak kell lenni, bár én nem az alaplapi hangkártyát használom

(#3127) Mankó


Mankó
veterán

Asrock H61M-U3S3-as lapom van.
Vettem egy Fantec fantázia nevű USB3-as 2.5-es racket. Olyan gondom van vele, hogy nagy fájlok másolása esetén egyszerűen meghal. Mindegy neki, hogy rá másolnál, vagy róla. Egyfolytában elveszti a jelet. Megtalálja, elveszti. S közben magyaráz, hogy a meghajtót formázni kell, de ha formázni akarom, akkor azt mondja formázás nem sikerült.

USB 2-n és 3-on is ugyanezt csinálja. 2-3 Gb-és fájlok esetében még nem láttam ilyen jelenséget.
Vagy fel kellene tenni hozzá valami drivert? Mondjuk ezt kissé furcsának találom. Alaplapi driverek fent vannak. A gyári lemezen lévőek.

Egyébként a hd film lejátszása tökéletesen működik. Gyors, nem akad, simán lehet benne tekergetni.

USB 2-n írás / olvasás: 29 / 33. Minden megy gond nélkül.
USB 3: 83 / 80.
Sentinel 100 / 100.

Tudtok erre esetleg valami gyógyírt? Másik driver, bios frissítés? Találkozott már más is hasonló problémával?

(#3128) orange26


orange26
csendes tag

Sziasztok!

ASRock H61M/U3S3 alaplapot szeretnék venni.
Erre lehet valahogy 2db PATA winchestert tenni?
Kösz, ha tudja valaki.

(#3129) Wind-Storm válasza orange26 (#3128) üzenetére


Wind-Storm
őstag

IDE-SATA átalakítóval tuti...

(#3130) orange26 válasza Wind-Storm (#3129) üzenetére


orange26
csendes tag

Kösz! Akkor ezekszerint 2 ilyen átalakítót kell vennem.:-(

(#3131) Wind-Storm válasza orange26 (#3130) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Úgy néz ki... Hacsak nincs olyan ami az ide portján két eszközt is tud különállókként kezelni, tehát két satára...

bár van is, csak dugós és nem aljzatos... tehát két sata eszközt 1 alaplapon lévő ide-re alakít.

[ Szerkesztve ]

(#3132) djculture


djculture
félisten

Jobban jársz egy ilyennel: [link]

(#3133) orange26 válasza djculture (#3132) üzenetére


orange26
csendes tag

Köszi!
Erre a két winch mellett egy régi dvd írót is rá lehet kötni?

(#3134) djculture válasza orange26 (#3133) üzenetére


djculture
félisten

Erre nem , ezen csak egy ide port van két eszköznek, de van olyan is amin két ide port van 4 eszköznek. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3135) Wind-Storm válasza djculture (#3134) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hogy ez nem jutott eszembe :C

[ Szerkesztve ]

(#3136) orange26 válasza djculture (#3134) üzenetére


orange26
csendes tag

Köszi, erre akkor a 3. winch is rámegy.:-)

(#3137) harlyngton


harlyngton
tag

Üdv
H67- es itx Asrock lapban, nem lehet 1333 nál nagyobb frekit állitani a memóriáknak?
Újabb efivel sem?
:R

[ Szerkesztve ]

(#3138) Vegyigyümi


Vegyigyümi
tag

Sziasztok!

Asrock H67M-B3 alaplapnál, hogyan tudom kikapcsolni az indításkori 1×-i "bip"-et?

Ami nem kék, az más színű.

(#3139) Wind-Storm válasza Vegyigyümi (#3138) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha ez zavar, mivel nem integrált, talán inkább húd ki a speakert és gond megoldva :)

(#3140) Mankó


Mankó
veterán

Asrock H51M/U3S3

Gondoltam ma újra húzom a rendszerem, mert már elég régi. Win 7 64 bit, eredeti kóddal. Telepítés első fázisa válassza ki a kívánt nyelvet. Erre se egér, se billentyű. Fagyi. Na erre varrjatok gombot, hogy ez mitől van.
Persze minden rendesen be van állítva a biosban, windows alatt mind2 tökéletesen működik.

(#3141) Mankó válasza Mankó (#3140) üzenetére


Mankó
veterán

Nagy sietségemben az USB3-ra dugtam a billentyűzetet.
Ettől függetlenül viszont az Uefi-ben be volt állítva a Legacy USB Device és mégsem ment a telepítő alatt se az egér, se a billentyű. :U
Figyeljetek erre is, ha esetleg valaki belefut hasonló jellegű problémába!

(#3142) balu999


balu999
tag

Sziasztok

1.kérdés
Vettem egy asrock h61m-vs alaplapot.
Gondom az , hogy nem tudok belépni a biosba.

Kézikönyv szerint F2 vagy Delete gombokkal lehet .Mikor bekapcsolom a gépet , nyomom az F2-től vagy a Delete gombot.Ekkor egy feket képenyőt kapok közepén egy egérkurzorral és innentől nem is történik semmi , megfagy.Csak reset-tel lehet újra indítani.

Ezzel kapcsolatban másik probléma , hogy egyáltalán nincs az alaplapnak bejelntkező képernyője ahol pls kiírja , hogy mely gombokkal lehet belépni a biosba.
Ezt a előbbi gombot is a kézi könyvéből tudtam meg.

Windows 7 amúgy feltelepült rá , mert bekapcsolásnál rögtön kérte is a boot lemezt.Csak szeretnék a biosába is belépni.

2.kérdés

Van egy asrock7s41gx alaplapom.Azt szeretném megcsinálni, hogy billentyűzetről kapcsolhassam be.
Biosban találtam is egy opciót , amiben csak azt lehet beállítani , hogy ha bármelyik gombot lenyomom akkor bekapcsol a gép , de ez csak a ps/2-es billentyűzettel működik (bisban ez volt írva).
Problémám az , hogy hiába állítottam be ezt a lehetőséget nem kapcsol be a gép , természetesen ps/2-es billentyűzettel próbáltam.

(#3143) LazyB válasza balu999 (#3142) üzenetére


LazyB
csendes tag

Hali!
Nekem lenne egy olyan kproblémám hogy újra összeraktam egy régi gépet aminek az alaplapja egy Asrock 775Dual-880Pro, van benne minden jó de semmi képet nem ad le csak pörögnek a ventik és ennyi!
Láttam hogy volt egy csomó ugyan ilyen kérdés csak válaszok nem jöttek rá.
Megköszönném ha sikerülne valami megoldást találni a problémámra!
Üdv!

(#3144) balu999 válasza LazyB (#3143) üzenetére


balu999
tag

Tedd föl itt a kérdésedet mert azt többen olvassák és itt nem nagyon válaszolnak.

(#3145) djculture válasza balu999 (#3144) üzenetére


djculture
félisten

Ilyenekre eleve nem lehet válaszolni, meg kell nézni minden részegységet külön egy működő gépben máshogy nem megy. Amúgy szerintem neked meg a srácnak is alaplap hiba van. A tiedet az uefi frissítésével meg lehet valószínűleg csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#3146) balu999 válasza tomesto (#50) üzenetére


balu999
tag

Igen , szerintem is jó alaplapokat gyárt és jó áron.Nekem most 2. asrock alapaom van és még az elsőt is használom ami már elég régi , egy k7s41gx de amire kell arra pont jó.

(#3147) balu999 válasza djculture (#3145) üzenetére


balu999
tag

Az én problémám megoldódott , nincs semmi baj az alaplapokkal.

1. táp gyenge nem bírja el a vga-mat , integráltal elértem a biost.Táp csere.

2.jumpereléssel megoldottam.

(#3148) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok.. Erről a deszkáról mi a véleményetek?? Megmondom miért.. Nekem vagy egy p67 extreme 4 lapom ,s hogy érdemes lecserélni erre a legújabb z77es lapokra?? Miben különbözik majd tőle?? Több támogatás? Jobban húzható a proci?? ÉS hogy amit linkeltem az a fatalityk közül jónak számít?? Mert ugye van a másik fatality de az már 60k körül van ez meg még elfogadható.:D Várom a válaszokat

ÜDv: Robi :R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#3149) djculture válasza roberto211 (#3148) üzenetére


djculture
félisten

A több kártyás rendszereket jobban kezeli meg a memória tuningot de amúgy felesleges lecserélni szerintem.

(#3150) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Akinek Z77-s lapja van lenne olyan rendes és megnézné nekem hogy mennyi az alaplap hőmérséklete idle és load-ban,az lenne az igazi, ha a Z77 chip hűtőborda hőmérsékletét tudná valaki megmérni pl egy ventivezérlővel ami hőfokot is mér!
Ó nagyon megköszönném!!
:R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.