Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) Rambi


Rambi
tag

Sziasztok!

Véleményeket várok az ötletemről!

(#3452) lajafix válasza Rambi (#3451) üzenetére


lajafix
addikt

költséghatékony ötlet, én is i5öt hajtok h61es chipkészlettel. rossz nem lesz, ha a teljesítmény neked elég. (s bezony elég lesz). a +4 szorzód nem lesz amit a jobb chipkészletek tudnak, nade kit érdekel. :U 8 GB is elég sokáig, nem emléxem arra hogy valaha a 4 RAM slotos lapjaimba 4 modult raktam volna bele. A sata 2 sem rossz.

Rock'n Roll

(#3453) Dimitryj válasza _csocso_ (#3450) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Akkor instabil lenne nem pedig el sem indul egy ram-mal :D A másik sportszelettel atomstabilan megy szóval valószínű hogy a ram zizi.

(#3454) LagerMaister


LagerMaister
tag

Helló! Most nemrég kaptam meg az új ASROCK alaplapomat. Az lenne a kérdésem, hogy a biosban miket kell átállítani ahhoz, hogy felhúzzam a procit. Az alaplap ASROCK G31M-GS R2.0, a profi pedig egy Intel Core Duo E5200 2.5GHZ. Jó lenne ha valaki pontosan leírna miket kell átállítani a biosban, hogy 3GHz-ig felhuzzam, eddig is ugy használtam, tudom hogy a memóriákat is hozzá kell állítani. Előre is köszönöm a segítséget.

Alaplap: Asus F2A85-M LE----Proci:AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core 3.4GHZ---Cooler Zalman CNPS10X Optima---RAM:Kingmax 2x4GB, DDR3, 1333MHZ---Videokari:nVidia GTX660 TI 2Gb 192Bit DDR5 --Merevlemez:KINGSTON 120G SSD, Samsung 2x1Tb---Táp: nJoy Ayrus 500W---Monitor:Samsung TV---Ház:ASUS TA-863 ---Bill

(#3455) lajafix válasza LagerMaister (#3454) üzenetére


lajafix
addikt

Az FSBt 266ra állítod, a RAMot pedig visszaosztod, hogy 800 MHZ körül legyen. a PCI frekit meg 100ra fixáld. ha 3 gHZet akarsz akkor 250es FSB is elég, de inkább 266 és ved vissza CPU szorzót.

Rock'n Roll

(#3456) LagerMaister válasza lajafix (#3455) üzenetére


LagerMaister
tag

A 3GHZ már megvan, már csak az a gond hogy mindig 3Ghz en jár a proci. Hogy tudom beállítani azt, hogy ha nem hasznalom ki rendesen a gépet akkor vissza vegyen az órajelből?

Alaplap: Asus F2A85-M LE----Proci:AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core 3.4GHZ---Cooler Zalman CNPS10X Optima---RAM:Kingmax 2x4GB, DDR3, 1333MHZ---Videokari:nVidia GTX660 TI 2Gb 192Bit DDR5 --Merevlemez:KINGSTON 120G SSD, Samsung 2x1Tb---Táp: nJoy Ayrus 500W---Monitor:Samsung TV---Ház:ASUS TA-863 ---Bill

(#3457) lajafix válasza LagerMaister (#3456) üzenetére


lajafix
addikt

ha jól emléxem :) akkor a feszt defaulton kell hagyni és az energiatakarékos funkciókat bekapcsolni a biosban(EIST , Cvalalmi...)

Sokat nem fog segíteni, ua ha nem hajtod, akkor nem csattognak a tranzisztorok, jóval kevesebb áram folyik és a teljesítmény P=U*I. Nálam többet segíett egy 80%nál nagyobb hatásfokú táp beszerzése.

Rock'n Roll

(#3458) LagerMaister válasza lajafix (#3457) üzenetére


LagerMaister
tag

Éppen most nézegettem a tápokat, be kellene szereznem egy jobbat. Procira utalhat olyan probléma, hogy egyszer csak a játék megakad, berezzen a hang és kész, megáll a gép, kézi újraindítás kell neki. Volt olyan is hogy Chromeban több ablakot próbáltam megnyitni és a zene berezzgett, és az egerem is megakadt. Ezen segíthet egy új táp, vagy már a procival van a gond?

Alaplap: Asus F2A85-M LE----Proci:AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core 3.4GHZ---Cooler Zalman CNPS10X Optima---RAM:Kingmax 2x4GB, DDR3, 1333MHZ---Videokari:nVidia GTX660 TI 2Gb 192Bit DDR5 --Merevlemez:KINGSTON 120G SSD, Samsung 2x1Tb---Táp: nJoy Ayrus 500W---Monitor:Samsung TV---Ház:ASUS TA-863 ---Bill

(#3459) urbi73


urbi73
senior tag

Sziasztok ,Van egy ilyen lapom Asrock890 FX deluxe3-as ,A gondom a, 4 memória foglalat közül csak kettő működik az 1-slot és a 3as , a 2-es slot ha memóriát rakok bele akkor csak többször felpörög ,de nem indul ,a 4-es azzal már indulna csak a bios-on nem jut tovább ,Memóriák tesztelve, Kingmax 1333 mhz 2gb, Memória foglalatok takaritva, mi lehet a baj?

-

(#3460) urbi73


urbi73
senior tag

Hát ezt az oldalt nem nagyon látogatják ,

-

(#3461) JetiRulez válasza urbi73 (#3460) üzenetére


JetiRulez
őstag

Szokták, de el telik rosszabb esetben 1-2 nap, amíg rátalál valaki. Én speciel nem tudok ebben segíteni.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#3462) frigo833


frigo833
csendes tag

Sziasztok van egy lapom(ASROCK Alive NF7G-FullHD), ami 4 óra használat után ujbóli bekapcsoláskor nem akar éledni, bekapcsolom és elkezd pörögni a proci hűtő, viszont csak villog a monitor. És semmi még a bios sem tölt be!
A proci tuti jó (többel is próbáltam) táp tuti jó, a memó szintén. De ami kétségbe ejt hogy memó nélkül a gép egy nyiffanást sem ejt. Nem tudom mi lehet vele a baj.

Tehát az életnek csak annyi jelét adja, hogy elkezdi a coolert forgatni.

Válaszotokat,segítségeteket előre is köszönöm!!
Üdv: frigo

(#3463) Kernel


Kernel
nagyúr

Tudja valaki, hogy az Asrock G41 BIOS-ban, az USB egér és billentyűzet Power On beállítása annyiban merül ki, hogy Disabled vagy Enabled? Nem adható meg esetleg billentyűkombináció? Én csak azt látom, ami a fotón van, nincs ilyen alaplapom, csak egy vásárlási szempont lenne ez is.

Ha engedélyezem, akkor bármelyik billentyű lenyomása, vagy az egér mozdítása, illetve kattintás hatására el fog indulni a számítógép?

Vezeték nélküli (rádiós) USB bill/egér lesz hozzá, de ez gondolom mindegy.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3464) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!
Egy kiskerben (ill a nagykerük szervizében pontosabban) 6 hete lenyelték az ismeretlen okból elromlott garis Asrock H61m US3S lapom, jövő héten szerintem vagy csere vagy pénz visszakérés lesz,
ha utóbbi, milyen Asrockot vegyek? Annak ellenére, hogy a 61m-es márciusi volt és augusztus elején bios frissítés után benyomta az unalmast (a biosmentes.hu fószer szerint véletlen egybeesés volt, de ő se tudta, mi ez), maradnék a márkánál,pénzügyi okok miatt, bár iponnál lehet, Asus is szóba jön... apropó, hiba statisztika van a B75-sökről? ;)

a B75 chipesekből, azon belül is a B75M-DGS-t javasolták nekem. Van tapasztalat,mérés, adat, mennyi lehet a B75-sök TDPje, mondjuk az én 61M-emhez képest, mert azért az is számít, ha sokat megy a gép ;)
Most egy Sandy-s Celeron dualom van procinak, egy évig még hagynám, mivel filmekhez elég a dsxva képessége, viszonylag keveset fogyaszt, talán jövőre jönne Ivy-s proci. Nem lenne játék, tuning se izgat, van egy pci kártyám.

Visszaolvasok a napokban a topicban, egy kis gyors választ kérek, köszönöm előre is! :)

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#3465) urbi73 válasza pigsty (#3464) üzenetére


urbi73
senior tag

Ha nyugalmat akarsz ,akkor Gigabyte lapot vegyél , Ezt tapasztalatból mondom ,Sajnos én Asrock -ra váltottam ,a Gigabyte-MA 770 -es lapomról , és a létező összes probléma elő jött az Asrock lapnál ,FX 890 Deluxe , Ezt én sem akartam elhinni ,de rendszeres kékhalál után ,meg memória csere után ,mert nem mindegy milyen memóriát rakol bele .többet nem szeretnék Asrock lapot.

-

(#3466) neo1981


neo1981
csendes tag

sziasztok. az történt hogy a gép ment stabilan egyszer csak eltünt a kép, a monitor stand by. kicseréltem a videokártyát a procit és a memóriát is. de semmi a gép indul az alaplap világít, de a vinyót nem indítja és kép sincs. cmos reset megvolt. lehet hogy az alaplap ment tönkre? ja és az alaplapon külsöleg nem látszik semmi. kondik szépek szaga nincs.

[ Szerkesztve ]

(#3467) Teaway válasza neo1981 (#3466) üzenetére


Teaway
veterán

Ventik forognak?
Másik táppal is próbáld!

Nincs itthon csokid??

(#3468) pigsty válasza urbi73 (#3465) üzenetére


pigsty
aktív tag

Érdekes meglátás, köszi mindenesetre!

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#3469) Kernel válasza pigsty (#3468) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nyilván érdekes, mivel egy esetből von le következtetést, ami egyébként AMD-s, más meg vígan használ egyéb típusokat, tehát ez így sajnos nem sokat jelent.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3470) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok4

Asrock lapoknál milyen kiterjesztése van a bios fájlnak?

Amit én töltöttem le azt nem ismeri fel a bios!

Át kell nevezni?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#3471) Teaway válasza rob83 (#3470) üzenetére


Teaway
veterán

Szerintem a verziószám .(pont) utáni része.
Pl. az enyémnél: 775i65G_3.30
De mondd a lap típusát, megnézzük.

Nincs itthon csokid??

(#3472) rob83 válasza Teaway (#3471) üzenetére


rob83
aktív tag

H67M-GE

Nekem a pont utáni rész .70 ,de ez a verzió száma is H67MGE1.70 :F

Az újabb 2.10-es bios van rajta,de evvel nem megy a Hdmi-port és ezért szeretném vissza rakni a 1.70-est!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#3473) Teaway válasza rob83 (#3472) üzenetére


Teaway
veterán

És neked megvan az 1.70-es verzió? Honnan szedted le?
Az Asrock honlapján csak a 2.10-es van...legalábbis én mást nem találok.

Nincs itthon csokid??

(#3474) talmam


talmam
tag

Sziasztok nemrégen vettem egy z77 extreme m4 es lapot a kérdésem az lenne hogyan tudnám jól belőni a ventik fordulatszámát ?
Szintén hozzá lett egy HAF 912 egyenlőre a 2 db 20 as ventit szeretném csak belőni rajta jól ha a cha_fan1 re kötöm rá ami pwm es ott nem tudok rajta semmit állítani a ház tetejében lévőt a cpu fan 2 re azt tudom állítgatni de nem olyan szabadon mint szeretném azt a tanácsot kaptam hogy kb 500 as fordulatra állítsam a ventiket de 700 a minimum amit eddig sikerült .
mivel próbálkozzam még?
1.30 as bios

(#3475) Kernel válasza rob83 (#3472) üzenetére


Kernel
nagyúr

Számomra ez azért érdekes, mert lehet, hogy Asrock lapot fogok vásárolni én is, és a HDMI-DVI használata is pont lényeges lenne. Tehát óhatatlanul felmerülnek bennem kérdések:

- Biztos, hogy a BIOS-frissítés hatására ment el a HDMI?
- Pontosan a laphoz való BIOS-t tetted fel? (Bár állítólag mást nem is enged.)
- Esetleg csak letiltódott? (Nem tudom, lehet-e BIOS-szinten engedélyezni.)

Mert egyébként furcsának tűnik, hogy ilyen durva és igen könnyen észrevehető hibával kiadnának egy új BIOS-t.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3476) rob83 válasza Kernel (#3475) üzenetére


rob83
aktív tag

Teaway -[link]

Ez jó kérdés!

1-Szerinem nem a bios miatt ment el!
2-Igen azt tettem fel!
3-Hdmi-audiot lehet tiltani,de nekem engedélyezve van!

Én nem használtam a Hdmi-portot a lap vásárlása óta!Most kellene a port,de nem működik,és az előző tulaja azt mondta,hogy nála tökéletesen ment, azóta én frissítettem a biost ezért arra gondolunk,hogy ez okozhatja a hibát!

Ma vettem egy Dvi-d-Hdmi átalakítót evvel tökéletesen üzemel!
Innen kezdve nem tudom,hogy mi a teendő! :F

Hol a hiba! :F

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#3477) Tacsika válasza rob83 (#3476) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Szerintem nézd meg az alaplap pdf-ét, van amelyiknél jumperelni kell.
Az adatlapomon lévőt pl két helyen kellett átkötni (más okból) mert az össszeállítók jól elkqrták.

(#3478) Plavix


Plavix
tag

Sziasztok!

Az alaplap P45DE3, a videokártyám HD 6790. Fölrakom a Win 7 (64)-et. Alapból egy közönséges vga driverrel indul. Fölteszem a videokártya driverét, és vége. Lelassul, a wmplayer kiakad, a Firefox leáll. Még annyit, hogy a rendszer egy OCZ ssd-n fut.

A WIn 7 telepített vga driverével minden rendben megy.

Minden ötletet megköszönnék!

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#3479) rob83 válasza rob83 (#3476) üzenetére


rob83
aktív tag

A biost lehet régebbi verzióra frissíteni?

Mert nekem nem megy! :(

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#3480) shuttlex27d válasza rob83 (#3479) üzenetére


shuttlex27d
tag

lehet frissiteni,nekem windows alol sikerult
sajna feltettem anno egy beta biost flash-el és utána a a bios flash nem mukodott
de találtam egy régebbi biost ami még windows alol frissult,és az felment
a honlapokon általában régebbi biosok nincsennek,de ha keresel lehet találni

[ Szerkesztve ]

(#3481) flash-


flash-
veterán

sziasztok

van egy asrock z75pro3 alaplapom

vettem egy beépíthető kártyaolvasót melyen van usb3 aljazat is.
az eszközt be is szereltem,rácsatlakoztattam az alaplap usb3 as headerjére.
de az a baj hogy igy vagy nagyon lassan bootol a gép,vagy gyorsan bebootol,de az intézőben látok vagy 7 meghajtót,de egyik sem a kártyaolvasó,esetleg müködik de lefagy,vagy nem működik...

mi lehet a baj?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3482) Teaway válasza rob83 (#3476) üzenetére


Teaway
veterán

Aha...én nem merném feltenni, de ettől még lehet jó.

Nincs itthon csokid??

(#3483) flash-


flash-
veterán

sziasztok

aktiváltam az axtuban az xfast ramnál a firefox cache files-t.
létre is hozta az asr ram meghajtót,egy 509Mb-os területet,újrainditottam a gépet,elkezdtem netezni de nem látok ott egy árva fájlt sem,szerintem még mindig az ssdre cachel a firefox....
ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3484) Salvador20


Salvador20
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen rámegy az asrock a75-m-itx Hudson-jára?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#3485) Kernel válasza flash- (#3483) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ehhez nem fontos Asrock program, hiszen RAM-drive-ot egyéb módon is létre lehet hozni, utána pedig be lehet állítani a FF-cache helyét:

http://support.mozilla.org/hu/questions/768867

Elképzelhető, hogy nálad ez az utolsó lépés nem sikerült, végezd el manuálisan. Kipróbáltam, működik, FF újraindítása szükséges.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3486) flash- válasza Kernel (#3485) üzenetére


flash-
veterán

jó hát azért gondoltam hogy az asrock ha kiad egy ilyen progit hogy az legalább normálisan működik,de nem..
mivel hozzam létre a ramdrive-ot?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3487) Kernel válasza flash- (#3486) üzenetére


Kernel
nagyúr

Neked már nem kell, ha már úgyis létrejött, csak át kell oda irányítani a FF cache-t.

Valahol láttam erre Microsoft megoldást is, de inkább keress rá a "Windows RamDisk" kifejezésre, itt van például egy találat:

Gyorsítsuk a rendszert - RAM-drive élesben

A cikkben ráadásul közölnek a Firefoxra egy másik lehetőséget is, a profiles.ini módosításával.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3488) Kernel válasza Kernel (#3487) üzenetére


Kernel
nagyúr

Később néztem meg jobban, a cikkben ajánlott profiles.ini módosításával vigyázni kell, mert az egész profil átkerül a RamDisk-re, vagyis jelszavak, előzmények, kedvencek, beállítások stb., tehát annak mentéséről gondoskodni kell.

A másik megoldás viszont:

http://support.mozilla.org/hu/questions/768867

...csak az átmeneti tárolót irányítja át.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3489) flash- válasza Kernel (#3487) üzenetére


flash-
veterán

nade hiába irányítom át,nem cachel oda semmit,hanem továbbra is a c-re cachel,viszont le le fagyogat a böngésző így...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3490) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy a Fatal1ty Z77 Performance-nál kijavították-e az előd P67-es USB 3.0 problémáját?

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#3491) Salvador20


Salvador20
őstag

erre valaki?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#3492) Rica válasza Salvador20 (#3491) üzenetére


Rica
senior tag

Ez a totyik elég halott szegényke. Az azonnali alaplapos kérdéseknél kaptam én is választ.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#3493) Salvador20 válasza Rica (#3492) üzenetére


Salvador20
őstag

ott kaptam is választ, úgy is kezdtem, hogy ott tettem föl, köszi

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#3494) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Vettem ma egy H61M/U3S3 lapot, egy Intel Core i3 3225 procival, és az a problémám, hogy ha bekapcsolom, akkor pittyeg 4 rövidet, és semmi mást nem csinál. Pittyegés után nem kapcsol ki, és pörög tovább a vinyó is pl, de ennyi. Már más rammal is próbáltam, de ugyan ez :( Mi lehet vele a gond? Még arra tudok gondolni, hogy régi bios van rajta, és ezt a viszonylag friss pocit nem támogatja. Ez lehetséges?

(#3495) djculture válasza hkari (#3494) üzenetére


djculture
félisten

Ja P1.90 bios kell minimum hogy elinduljon.

[ Szerkesztve ]

(#3496) rob83


rob83
aktív tag

Asrock H61DE/S3 lapot akarok venni!

A Sata 3 vezörlője megyire jó ennek nem búgós?

ASMedia ASM1061

Vagy milyen asrock-ot vegyek?

Ami kellene Hdmi,Sata 3 és lehetőleg Usb3 olyan ami működik is!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#3497) Kernel válasza rob83 (#3496) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én például B75 Pro3-M lapot rendeltem, jövő héten kapom meg, így a működéséről nem tudok szólni, de ez sem sokkal drágább, viszont valamivel korszerűbbnek számít, ha nem is sokkal.

Itt tudod összehasonlítani: [link]

Ezen van egy natív SATA3 port, amit a chipkészlet maga szolgáltat, plusz megfejelték két ASMediával is:

- 1 x SATA3 6.0 Gb/s connector by Intel® B75, supports NCQ, AHCI and Hot Plug functions

- 2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors by ASMedia ASM1061, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions

- 5 x SATA2 3.0 Gb/s connectors, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3498) rob83 válasza Kernel (#3497) üzenetére


rob83
aktív tag

Igen én is nézegettem ezt is többek közt!
Azt nem tudom,hogy az Usb 3 nativ?

A H61 asrock az apróról lenne új 11k!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#3499) Kernel válasza rob83 (#3498) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezen nincs USB3: H61DE/S3

Erre hegesztettek egy kétportos ASMedia USB3 vezérlőt: H61M/U3S3

Ezen meg 4 db USB3 van, ami már nem ASMedia, hanem natív, gondolom: B75 Pro3-M

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3500) rob83 válasza Kernel (#3497) üzenetére


rob83
aktív tag

Ezen is van alaplapi Usb 3.0 amit előre lehet kivezetni?

Honnan rendelted?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.