Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) hackerke válasza oz82 (#2549) üzenetére


hackerke
csendes tag

Nemnagyon ismerem az alaplapot, de vannak olyan tipusok, amelyeknél nem minden videokártya márkát fogad el

(#2552) varo


varo
csendes tag

Sziasztok.
Nem tudom jó helyre nyitottam e :F
Az lenne a problémám hogy másfél hónapja beruháztam egy új vasra:
Asrock 760GM-GS3 lap
AMD Phenom X2 amibe be lehet kapcsolni a maradék 2 magot így X4 B55
AData ddr3 2x2GB ram
450W-os Chieftec tápom van és 160Gb-os Samsung sata hdd és Ati 4850-es videókártya.
Nos az lenne a problémám hogy Win 7 (64bit) telepítés közben kék halált dobál folyamatosan.
A ramok 667Mhz/1333-on mennek
A proci 2800Mhz-en fut 4maggal-ez a proci úgy lett véve hogy garantáltan megy benne a 4 mag.A lapot már bevizsgálták és jónak találták,sajnos másik procim nincs és ramom se :(
Tudom így elég nehéz rájönni a probléma okára de hátha..

(#2553) kukinyo válasza varo (#2552) üzenetére


kukinyo
addikt

Próbáltad 2 maggal telepíteni?

(#2554) varo válasza kukinyo (#2553) üzenetére


varo
csendes tag

Szia.
Igen próbáltam,Biosban nyomtam neki egy Load defaultot,hiba ugyan az :(

(#2555) kukinyo válasza varo (#2554) üzenetére


kukinyo
addikt

Inkább húzd ki a gépet a konnektorból és vedd ki az elemet 1-2 percre,az a biztos.Próba
Ha így sem jó csinálj egy Memtest86 lemezt és ellenőrizd le a memóriákat egyenként.

[ Szerkesztve ]

(#2556) #10726912 válasza varo (#2554) üzenetére


#10726912
törölt tag

A bios-t vagy úgy reszeteld, ahogy kukinyo említi, vagy jumperold az alaplapot, ott is lehet reszetelni. Ha a manual-t elolvasod, (az asrockhoz a honlapján megtalálod), akkor át tudod nézni a többi jumper beállítást, esetleg drivereket is találsz hozzá. A tápegység feszültségeit is nézegesd át, ha valamelyik túl sok, akkor azzal is lehet gond. Mindenképp két maggal próbálkozz a telepítésnél, ráérsz 4 magosítani, ha stabil a géped. A memóriákat egyesével próbáld ki és tedd több foglalatba, legalább kettőbe. Sok asrockom volt már, volt, hogy a tök egyforma memóriám csak átcseréltem egymással és az előtte haldokló konfig szárnyalni kezdett.
Sok sikert.
Üdv.
Mod: csak annyi meghajtót hagyj az alaplapon, ami feltétlen szükséges. A BiOS-ban kapcsold ki az árnyékolást, meg minden beállításod legyen alapon.Első tippem nekem is a memória lenne:S Második a win7-el nem kompatibilitás, azt a honlapján leírják, ha ilyen gond lenne. Más nem nagyon jut eszembe :U

[ Szerkesztve ]

(#2557) #10726912 válasza varo (#2554) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kicsit utána nézegettem én is, ha jól értelmeztem, akkor a sata meghajtóra csak akkor tudsz telepíteni, ha telepítés közben a sata raid driverét felteszed. Itt a manual
ittmeg a részletes leírás a honlapon
Elég részletesen foglalkoznak a raid funkcióval. Nézd át, ha eddig nem nézted meg, akkor szerintem ott lesz a gond.
Üdv.

(#2558) #10726912 válasza hackerke (#2546) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha még aktuális a problémád, akkor írd le, mi a jelenség, amikor a hdd-ről akarsz bootolni. Az IDE-s HDD-knek menniük kell különösebb beállítás nélkül... bekavarhat maga az alaplap IDE vezérlője: a mostani lapom olyan, hogy nem hajlandó a két írómat lekezelni. Egy DVD író és egy HDD oszt ennyi.. Ha megveszek se lát többet: nem indul, hibát ír, vagy fel sem ismeri a meghajtókat. Ha másik gépen telepíted fel a wint, akkor a problémás lapon nem fog elindulni.
Írd le a jelenséget: hagyd a lapon azt a HDD-t amiről bootolni akarsz, állítsd be a biost, hogy elsődlegesen erről a HDD-ről akarjon indulni, nézd meg a BIOS-on belül, hogy helyesen ismeri-e fel, índítsd el a gépet és írd le, mit csinál, meddig jut a gép.
Üdv.

(#2559) joy77


joy77
csendes tag

Az alaplapom betegeskedik, ezért egy megbízható alaplapot keresek, ami kezeli a régi ddr2-es memóriákat is, és am2+ -os procikat. Az Asrock N68C-S UCC típust néztem ki.
Tuning egyáltalán nem érdekel. Ami fontos, hogy stabil legyen akár 10-12 órán át is. Olvasgattam amiket erről itt leltem. Ha jól vettem le, akkor a hűtőventillátor szabályozást egy program segítségével lehet megoldani. Kérdésem még az lenne, hogy a proci teljesítményét tudja automatikusan változtatni szükség szerint az alaplap? :F :DD

[ Szerkesztve ]

(#2560) kukinyo válasza joy77 (#2559) üzenetére


kukinyo
addikt

Tudja
A biosban kell beállítani Cool'n'Quiet > Enabled
Vagy valami ilyesmi. :)
De azt hiszem alapból úgy van

(#2561) #81556480


#81556480
törölt tag

asroc 775i65g lapon hogy lehet a cpu feszültséget emelni ??

(#2562) djculture válasza #81556480 (#2561) üzenetére


djculture
félisten

Sehogy,annál a lapnál csak a memória feszt és a memória vezérlő chipszet feszt lehet 3 lépésbe állitani.

[ Szerkesztve ]

(#2563) navman


navman
csendes tag

Hello !

Vettem egy új alaplapot és nem jön be semilyen kép, ennek mi lehet az oka?
Valaki tud segíteni?

(#2564) djculture válasza navman (#2563) üzenetére


djculture
félisten

Ennyi infóval max találgatni lehet.Milyen lap?Valami infó hogymilyen cuccokkal probáltad?

(#2565) navman


navman
csendes tag

lap:asrock n68c gs ucc proci: AMD Athlon 64 X2 7550 2.5GHz memória: 2x1 GB 800 mhz
Az alaplap és a processzort most vettem újonnan.
400W-os tápom van.

(#2566) kukinyo válasza navman (#2563) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez már a 3. topik ahová beírtad.
Minek :F

[ Szerkesztve ]

(#2567) djculture válasza navman (#2565) üzenetére


djculture
félisten

Sárga slotba tetted gondolom a ramot?Láttam már olyat aki bele eröltette a kékbe,hiába nem ott van a pöcök.Egyiket vedd ki úgy próbáld meg elinditani.

[ Szerkesztve ]

(#2568) malaati


malaati
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ASROCK H55M-GE R2.0 alaplapom, de nem megy rajta a HDMI csati.
Mi lehet a baj? Mit kell telepíteni hozzá, hogy ez a funkció elérhető legyen?
Csak ezért vettem egy 3D-s LED monitort, hogy ezzel toljam.

válaszokért THX.

(#2569) djculture válasza malaati (#2568) üzenetére


djculture
félisten

De a dvi-d ad ki jelet?Ha igen akkor a lekell huzni és csak a hdmi legyen rákötve semmi más mert nem alkalmas csak egy kimenet meghajtására egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#2570) malaati válasza djculture (#2569) üzenetére


malaati
csendes tag

azt nem próbáltam, őszintén megvallva.

vettem egy HDMI-HDMI kábelt, és azzal próbáltam (volna) ki.

az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy van egy matrica a csati fölött, hogy valamit aktiválni kell, ahhoz hogy működjön.
szerinted csak a vga drivert kell frissítenem, vagy van ehhez más cucc is.
neten már keresgéltem, de nem leltem rá.

(#2571) djculture válasza malaati (#2570) üzenetére


djculture
félisten

biosba priomari grapics adapter onboardra rakni a hdmi audiot meg enabledre mást nem hiszem hogy kell aktiválni de majd megnézem van itt ilyen lap a polcon.Kábelekell is szokott amugy gáz lenni.

(#2572) djculture


djculture
félisten

Közbe eszembe ötlött:

Azaz nem mindegyik prociba van beépitett grafikus vezérlő,az is lehet ok.
Neked milyen procid van?
A csillagozottakba van grafikus vezérlő:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2573) malaati válasza djculture (#2572) üzenetére


malaati
csendes tag

GIGABYTE GV-N460OC-768I GTX460 768MB PCIE

no HDMI

(#2574) malaati válasza malaati (#2573) üzenetére


malaati
csendes tag

ne is mondj semmit.... :Y :W

INTEL Core i3-540 3.06Ghz 1156 a procim.

(#2575) malaati válasza malaati (#2574) üzenetére


malaati
csendes tag

köszi

(#2576) djculture válasza malaati (#2575) üzenetére


djculture
félisten

Elvagy :F
Amúgy akkor most nem a lapon lévő hdmi röl van szó hanem a diszkrét vga-n lévőröl?Leírhatnád estleg pontosan a szitut.Vagy barkóbázunk?

(#2577) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak ezt a lapot ASROCK 890GM Pro3 R2.0 (+egy Athlon II X3 425), van hasonló lap integrált VGA nélkül is?

fontos mATX legyen mert kicsi a ház!

Esetleg más gyártónál?

Thx!

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#2578) kukinyo válasza oz82 (#2577) üzenetére


kukinyo
addikt

Miért baj az hogy van rajta integrált VGA?
Nem harap. :D
Biosban kikapcsolod és kész.

(#2579) oz82 válasza kukinyo (#2578) üzenetére


oz82
senior tag

Hmm... Zavar, bár van egy HD6570-em azzall a megfelelő lapban menne a hybrid crossfire?!
Mint írtam Athlon II X3-at akarok bele, megpróbálnám a 4. magot feloldani.

Két lapot nézegetek:

-Az említett Asrock 880GMH/U3S3, csak ACC-t láttam.

-és az Asrock 890GM Pro3 R2.0. Ezen fel van tüntetve az UCC, és az ACC, magyarul csak ezzel a lappal tudom a 4. magot felodani?

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#2580) kukinyo válasza oz82 (#2579) üzenetére


kukinyo
addikt

Magot majdnem mindegyik ASrock lapban fel tudsz oldani

(#2581) djculture válasza oz82 (#2579) üzenetére


djculture
félisten

Acc az a amd féle gyári megoldás amit utána hanyagoltak az újabb chipkészeletekben, ezért készített a legtöbb gyártó saját megoldást.Asrock saját megoldása az ucc.Mindkettő alkalmas mag és cache feloldásra.

[ Szerkesztve ]

(#2582) oz82 válasza djculture (#2581) üzenetére


oz82
senior tag

Thx!

És valakinek vélemény az ASROCK 890GM Pro3 R2.0.ról? szerintem ezt veszem meg lassan.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#2583) djculture válasza oz82 (#2582) üzenetére


djculture
félisten

jó lap, minden cucc van rajta ami kell..

(#2584) Hunork


Hunork
veterán

Üdv mindenkinek!

Egy apró, bár bosszantó dolog miatt kérdezek. Korábban észre sem vettem, de ma feltűnt, hogy a BIOS-ban a memória sorban DDR3-1066 van, holott a memcsik DDR3 1333MHz-esek.
A proci (i3 2100) le tudja kezelni mindkettőt.
A kérdésem pedig, hogy ezt miért csinálja az alaplap, és hogy nyugodt szívvel átállíthatom manuálisan DDR3-1333 -ra a BIOS-ban?
(Asrock H61M/U3S3)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#2585) kukinyo válasza Hunork (#2584) üzenetére


kukinyo
addikt

Persze,nyugodtan állítsd át.Semmi baja nem lesz a lap is kezeli.

(#2586) oz82 válasza djculture (#2583) üzenetére


oz82
senior tag

Ja az tűnt fel nekem is :U !

De az ASROCK 890GM Pro3 R2.0- ba akarok tenni egy Athlon II X4 630-at, gyári 2800Mhz helyett 2600Mhz-en akarom hajtani szorzócsökkentéssel, alulfeszelve. Az érdekelne, hogy az alaplapi C'nQ-ja mennyire jó a lapnak? Ha elállítom a feszt vagy szorzót akkor is működőképes marad ennél a lapnál? Vagy ez csak egy régebbi probléma volt, ez meg azért egy relatíve új lap (Hallottam , hogy némely lapoknál meg szokott halni a C'nQ ha elállítom a szorzót)

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#2587) Száni válasza oz82 (#2586) üzenetére


Száni
tag

Szerintem nem lesz semmi gond a C'n'Q-val (bár én egy 890FX Deluxe4 lap mögül dumálok, aminél bárhogy lehet garázdálkodni :) ). Ha mégis reklamálna a lap, akkor is ott van még az Asrock IES nevű progija, ami gyakorlatilag C'n'Q csak win alatt, szoftveresen.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#2588) djculture válasza oz82 (#2586) üzenetére


djculture
félisten

ha lefixálod a szorzót és a feszt onnantól azt egyik lap se tudja állitgatni.Nincs értelme alulfeszelni pont a cnq miatt,megteszi az a szabályzását.Elég jól működik pláne ha a felteszed az ies asrock progit és energia gazdálkodásos profilként azt választod ki.Max feszt maga az ies is csökkenti.

[ Szerkesztve ]

(#2589) oz82 válasza djculture (#2588) üzenetére


oz82
senior tag

THX!

Az első konfigomnál egy 770 extreme 3 ban van egy 955 BE, ott is alulfeszelve van tuningal (1,325V - és 18x -val megy ) és megy a CnQ. Bár az egy BE proci.

Megjött a lap, megy bele a proci. Majd tökölök a beállításokkal.

Más: Megy szeretném hűteni az alaplap feszültség szabályozó körét, találtam egy szép hosszú vékony bordát, ami jó magas, meg van itthon kétoldali hővezetős ragasztóm. Kérdés jó helyre akarom e rakni a bordát ?:

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#2590) djculture válasza oz82 (#2589) üzenetére


djculture
félisten

Egybe bordát ne tegyél oda mert egymást fogják melegíteni a fetek.

(#2591) Jumixi


Jumixi
csendes tag

Sziasztok!

Nem régen vásároltam egy Asrock A330ION lapot HTPC-nek.

A kérdésem az lenne, hogy találtam hozzá új bios chipet, jó ez valamire szerintetek?

[link]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2592) Száni válasza Jumixi (#2591) üzenetére


Száni
tag

Hát, ha rendesen működik az alaplapod, akkor max. dísznek ;)

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#2593) #81556480


#81556480
törölt tag

ASRock M3A790GXH/128M AM3 DDR3 alaplap
ehez a laphoz mit szóltok? x6 1055t alá milyen ?

(#2594) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Sziasztok!

Silent gépesek figyelem!
Úgy általában tapasztaltok bármiféle cicergést Asrock lapjaitokkal kapcsolatban?
Ha igen, írjátok le a pontos típust, köszi!
Nekem egy Z68-as van tervben..

(#2595) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Asrcock 880GMH/U3S3 lapomba szeretnék DDR3 memóriát, nem tudom ezek a lapok mennyire kényesek a memóriára, következők szerint kellene:

-2x2 GB
-1600Mhz CL9

Melyik típust-gyártót ajánjátok bele?

THX

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#2596) kukinyo válasza oz82 (#2595) üzenetére


kukinyo
addikt

Én ezt ajánlanám.Benne van a támogatási listában és most jó áron is van.

(#2597) oz82 válasza kukinyo (#2596) üzenetére


oz82
senior tag

Thx!
Ha jól làtom a frissebb biosokba van javìtàs ezekhez. Fel is raktam az 1.7 est.
Most 1 x 4gb A-data van a gépbe, az is a 4. slotban mert kama wing van rajt, és ùgy fér el. Ezzel azt csinàlja hogy àramtalanìtàs utàn DDr3-800 on indul. Azért érdeklödtem, hogy biztosra menjek.

köszi!

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#2598) GeForce210


GeForce210
csendes tag

Üdv mindenkinek szépestét !
Az lenne a kérdésem hogy lehet e a G41 es Ashrock alaplapon huzni/tuningolni a chipsetet,videokártyát?

(#2599) flash-


flash-
veterán

sziasztok

Asrock H55M/USB3 alaplapot vennék.

Corsair XMS3 KIT 4GB 1333MHz CL9
Gyártói cikkszám: TW3X4G1333C9A 10 év garancia
Tipus: DDR3

ramokat tennék bele.
Sajnos az alaplap leírása nem ír erről a ramról.
ennek ellenére szerintetek menni fognak a ramok az alaplappal?vagy inkább vegyek olyan ramot, ami a listán szerepel??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2600) djculture válasza flash- (#2599) üzenetére


djculture
félisten

kingmax, kingston ezek közül vegyél a többi lutri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.