Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) musli26 válasza djculture (#3750) üzenetére


musli26
tag

Az a baj ,hogy a procim csak H61-es és amit ajánlottál az más a foglalata.
Azért köszi.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#3752) djculture válasza musli26 (#3751) üzenetére


djculture
félisten

Socket 1155 mindkét lap sőt ugyanazon chipkészlet /b75/ csak amit ajánlottam az nem micro atx tehát jóval több slot van rajta. h61 meg szintén chipkészlet nem processzor.

[ Szerkesztve ]

(#3753) gerisz23 válasza djculture (#3732) üzenetére


gerisz23
őstag

meglett a lap,meg a ram is,habár kingstonnal nem indult el,viszont kingmaxal igen.biosba ha jól láttam 8mhz-en megy dualba,hogy tudom felpiszkálni 1066-ra?amúgy a lap eddig okés:)az előző lapomnak viszont baja volt,vhogy a tápellátásba bekavart,most viszont ok:)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#3754) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Tiszteletem.Találkozott már olyan problémával valaki,hogy magfelodott procinál(X3 455@B55) mind a HT-t,mind az NB -t 9x-es szorzóval 1800mhz-ra lövi be a lap(Asrock 960 GS3-FX)?Tiszta vicc és ha meg belövöm manuálisan bukom a cnq-t.A HT pont nem érdekel,de az NB már érzékenyen érint...

(#3755) djculture válasza Milka 78 (#3754) üzenetére


djculture
félisten

Nekem x3 450 proci ugyanúgy magfeloldva ugyanebben a lapban (1.30 bios) 2000mhz-en megy az nb.

[ Szerkesztve ]

(#3756) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Akkor nálam valami gebasz van.Nálam AUTO-n 1800 ra lövi be,ha meg manuálisan állítom be(ekkor megjelenik a 10-es szorzó) akkor bukom a cnq alatti feszállítást,tehát az órajel szabályzás meg,de a fesz az állandó.Gondoltam a magfeloldás miatt,de 3 maggal is ezt csinálja.Megtudnád nézni,hogy nálad is így van?Baromira el vagyok keseredve,mert így az alulfesznek is lőttek és az NB sebesség csökkenése is nagyon zavar :((( .BIOS frissítés megvolt,de az 1.20 val is ez volt.
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#3757) zsole84


zsole84
senior tag

Be Quiet Shadow Rock TopFlow [link] hűtést tervezek venni. B75 Pro3 lapom van. Az lenne a kérdésem, hogy a procihűtő ventilátorát, mely max. 1500-as fordulaton megy kb. mennyire lehetne leszabályozni biosban?

Köszi!

(#3758) djculture válasza Milka 78 (#3756) üzenetére


djculture
félisten

Megnéztem lefixáltam a manuál menüpont alatt megnyíló nb-t 2000-re és a Windowsban, be állítottam az asrock ies energiasémát és változtatja a feszt nálam 1,15- és 1,43 volt között.
Alapjáraton 800mhz 1,15v így hogy fixálva van nb szorzó nem változik.

[ Szerkesztve ]

(#3759) Milka 78 válasza djculture (#3758) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam a BIOS-ban alapból az írja a VOLTAGE menüpontnál,hogy ha manuálisra állítom akkor a CNQ automatikusan deaktiválódik(job felső sarokban szép kék betűkkel).Mosta akkor már tényleg nem értem,hagy mi van :F Most akkor nekem más lapom van mint neked?Az asrock oldalán a BIOS-t bemutató képeknél sem az van mint nekem(ott csak egy figyelmeztetés látszik a tuningal kapcsolatosan)

(#3760) djculture válasza Milka 78 (#3759) üzenetére


djculture
félisten

[link]
Neked is ez a lapod nem?

(#3761) Milka 78 válasza djculture (#3758) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na szóval ez sem jött be.Az IES alatt semmit sem tudok beállítani,de úgy fest valamelyest megoldódott a probléma.Visszaraktam a P 1.10-es BIOST és poénból ráböktem a LOAD PERFORMANCE BIOS beállításra(vagy valami ilyesmire).Látszólag nem változott semmi,de meglepve vettem észre,hogy az NB magához tért és most már AUTO-n is 2000mhz-n teper.A HT 1800 maradt de az nem is izgat nagyon,mert nem sokat dob a latba.Összességében a feszültséghez továbbra sem tudok hozzányúlni ha nem akarom bukni a fesz szabályzást,de így AUTO-n 1.312v-t kap a proci(érdekes mer 1.300-1.325-1.350-es lépésekben lehet állítani),de így most megvan a stabil 3385mhz 205-ös FSB-vel 2050-es NB-vel,és üresbe lemegy szépen 1.112v 820mhz-re.Ilyenkor 75w körül elvan ami azért már vállalható számomra.Csak az zavar,hogy fogalmam sincs,hogy mi történt.Amikor bekapcsoltam a gépet és nyomtam egy CPU-Z-t láttam,hogy 1850 az NB,majd 1-2 másodperc múlva felugrott 2050-re.Ez azért nem normális,pedig volt már N68-as 780-as 870-es Asrockom is,meg egy két Asus,MSI és Giga is,de én még ilyet nem láttam :(

UI: Ugyan az csak BULK zacsis változat :K

[ Szerkesztve ]

(#3762) djculture válasza Milka 78 (#3761) üzenetére


djculture
félisten

Nem tudom nekem még a mag egyenként kikapcsolása van aktiválva ezen kívül más nem nagyon és megy.
Ha egyforma procink lenne alkalmazhatnánk a bios beállítás lement és elküld asrock ficsört.

[ Szerkesztve ]

(#3763) Milka 78 válasza djculture (#3762) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na látod azt én nem is vágom.Nálam az egyenként bekapcsolás van aktiválva a biosban.Most így néz ki a cuccos.Látható a HT 1850-es sebessége amit megint nem értek,de ez legyen a legnagyobb bajom.

Csak azt nem vágom,hogy hogy lehet két egyforma lap tök más,függetlenül a BIO verzióktól :F

[ Szerkesztve ]

(#3764) djculture válasza Milka 78 (#3763) üzenetére


djculture
félisten

Gondolom más a revízió szám, én kb 1 éve vettem ezt proci azt meg karácsony előtt lett meg. Mondom összerakok már egy másodgépet ne a fő gép menjen állandóan.
Procik is teljesen mások, nekem volt már egy ilyen x3 450 de az embertelenül melegedett mag feloldva ez meg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#3765) TechN7ne válasza djculture (#3764) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Üdv.

Nekem is Pont ez a lapom és procim van. Azt szeretném megkérdezni,hogy a ramjaim /8GB Corsair Vengeance Kit Blue DDR3 1600MHz(CMZ8GX3M2A1600C9B)/ most 1600MHz-n mennek vagy 1333MHz-n? A biosban a manuálisan beállítottam 1600-ra és a feszültséget pedig 1.5v-ra.

(#3766) djculture válasza TechN7ne (#3765) üzenetére


djculture
félisten

1600-on jár mutatja is a cpu-z de ez overclocknak minősül ennél a lapnál, így memória típusának az 1333-at jelzi.

(#3767) TechN7ne válasza djculture (#3766) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Köszönöm szépen! :R

(#3768) Milka 78 válasza djculture (#3764) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem is szintén második gép,mert a nagy vas leforgatja a villanyórát :DDD Nekem az az érdekes,hogy eléggé hűvös és az alapfesze is hála istennek eléggé "alacsony" a sebességéhez képest...Mondjuk az kemény,hogy nem tüntetik fel a rev. számot.Az ominózus VOLTAGE bekezdésnél a gyári oldalon is(ahol ki van fényképezve a BIOS azon beállítása)tök más a jobb felső sarokban lévő figyelmeztető üzi,mint nekem.Bár azt meg nem értem,hogy rev. számtól függetlenül ugyan az a BIOS van mindkettőnknek és mégis más ami ugye elvileg lehetetlen dolog.

TechN7ne: Én is pont olyan Corsair Blue 1866-ossal (8gb kitt)teszteltem és nálam is csak 1600-osan tudott menni.Éppen ezért váltottam ugyan olyan Corsair 1600-os Black CL9-es szettre(8gb kitt). Mondjuk azt szomorúan vettem észre,hogy az istenért sem megy cl8-ba akár mennyi fesz túrok neki :((

[ Szerkesztve ]

(#3769) djculture válasza Milka 78 (#3768) üzenetére


djculture
félisten

Procitól függ, mivel benne van a memória vezérlő, nálam simán megy 1800-on az 1600-as kingston de semmit se számít kivéve ha az ember a beépitett vga-t használja játékra:). Így visszavettem 1333-ra és az időzítéseket mahináltam inkább.

(#3770) Milka 78 válasza djculture (#3769) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na ma reggel megint visszaállt 1800mhz-ra minden.Én feladtam és visszaküldtem a lapot,mert nekem nem kell.Össze vissza szabályoz,borzasztó lassan boot-ol és kikapcsolásnál fel-le pörgeti a vinyómat.Esküszöm ilyen rossz lapom nem volt még,pedig ez idáig elégedett Asrock tulaj voltam.Az N68 UCC-s lapom is kenterbe vert ezt...

(#3771) djculture válasza Milka 78 (#3770) üzenetére


djculture
félisten

Nekem semmi bajom vele pedig kettő is van itthon, mert fater gépébe is ezt raktam csak sima 145 sempronnal.
Mondjuk én mostanában a sleep üzemmódba szoktam csak rakni amúgy is szünet mentesen van. Bármi van így csak megnyomom a kapcsolót és 1mp alatt benn van munkára alkalmasan. Nem kell ide ssd.

[ Szerkesztve ]

(#3772) TechN7ne válasza Milka 78 (#3770) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem sincs vele semmi bajom, ráadásul ez már a 2. lap belőle,mert raktam össze ebből egy gépet a barátomnak is és nála is 4.hónapja gond nélkül üzemel. Valószínűleg pont rosszat fogtál ki!
Nekem ezelőtt 970 Extreme3 lapom volt de érdekes módon vele nem bírtam annyira fel húzni a procit mint ezzel a 960-as Asrockal. Én tökéletesen meg vagyok vele elégedve,eddigi legjobb Asrock lapom. Nem melegszik terhelés alatt,és kiválóan használom arra,amire terveztem is.

[ Szerkesztve ]

(#3773) djculture válasza TechN7ne (#3772) üzenetére


djculture
félisten

Minél több integrált cucc van egy alaplapon annál inkább több minden visszahúzza a tuningot.

[ Szerkesztve ]

(#3774) Milka 78 válasza djculture (#3771) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mákod van,nem adsz el egyet? :D .Szétnéztem kicsit és nem egyedi eset ez a megmagyarázhatatlan leszabályozgatás,bár van akinek a proci szorzót veszi vissza magfeloldásnál.Az a gáz,hogy alig van 1-2 mATX-es 125w-s lap ami AM3 vagy AM3+ és újonnan kapható.Konkrétan az Asrock 985,de ettől félek,hogy ugyan úgy pórul járok vele,esetleg a 880GM-LE ami már bizonyított magfeloldás és tuning alatt,de nem megy bele az FX és ennek van egy FX-es változata,de ettől is félek,hogy a biosba tiltja a CNQ-t ha el kezdem a feszt állítgatni(lehet ez egy új divat az Asrocknál). Aztán van még Giga 78LMT-S2P(ebből is csak a rev. 3.1)és a 78LMT-USB3.Ezzel ki is fújt a dolog.Az MSI vel már beszívtam,mert annál nem lehetett + feszt adni a gyári érték felett.Az Asus meg nagyon szuper,de a magfeloldásnál szintén fixálja a proci feszt és nem tudom kikapcsolni sehogy,tehát igen szépen állnak a dolgok :(((

TechN7ne : Remélem ezt be is tudom bizonyítani és nem szivatnak meg vele :K Nem melegszik???Nekem a proci alatti nagy borda olyan szinten tűz forró volt hogy nem tudtam megfogni,ráadásul a procihoz baromi közel volt és rontotta a H50-esem hatásfokát is.Pl az Asus M5A78L-M-LX csak alig volt langy meleg.

[ Szerkesztve ]

(#3775) djculture válasza Milka 78 (#3774) üzenetére


djculture
félisten

Bármit vehetsz csak gagyibájtot ne vegyél:) Az ilyen alap 10-20 ezres lapjaival annyi a probléma hogy ezért neveztük el így. Volt egy egész széria ami pl a ps2 billentyűzeteket pusztította. 1-2volttal több feszt adott ki a porton és a legtöbb billentyűzet egy idő után elpusztult vagy magától elkezdett a billentyűzet lenyomásait érzékelni.
Egy másik am3 szérián az usb táp ellátása ölte az eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#3776) Milka 78 válasza djculture (#3775) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én sem kultiválom évek óta a Gigát,de nem sok választásom maradt :N .Pl a Gigánál még hírből sem halottam magfeloldási és fesz fixálási problémával.

(#3777) djculture válasza Milka 78 (#3776) üzenetére


djculture
félisten

Ja cserébe a külső eszközöket eszi, jó dolog ha épp olyat fogsz ki hogy rádugsz egy pendrive-ot az meg füst jeleket kezd el küldeni:) Giga lapot csak 20k feletti árkategóriába szabad venni, abba van anyag az alsókba semmi.

[ Szerkesztve ]

(#3778) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!
Szeretnék új konfigot építeni. Mindenképpen AsRock lapra gondoltam, olyan 10k körül, amd foglalattal, mATX mérettel és integrált VGA-val. Emellé még RAM-ot, tápot és procit vennék. A tippeket előre is köszi!
Mármint a kérdésem az lenne melyik a széria a legstrapább vagy mik a tapasztalatok.
A válaszokat előre is köszi!

(#3779) TechN7ne válasza djculture (#3777) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szia , az lenne a kérdésem,hogy a mostani lapomra nem bírok rá tenni egy normális CPU hűtést mert akkor nem férnek el a ramjaim. Próbáltam egy ilyennel de sajnos nem fért be a belső ram a helyére így vissza kellet vinnem a hűtést a boltba és méltányosából kicserélték nekem egy ilyen picike sz@rságra. Nincs vele gondom mert hangtalanul lehűti a mostani X3 450 procimat,csak szeretnék egy FX-re váltani ma vagy holnap a legkésőbb és nagyon örülnék egy olcsó,halk hűtésnek ami megfelel a lapomra és a következő FX procimnak.

(#3780) djculture válasza TechN7ne (#3779) üzenetére


djculture
félisten

Én azt úgy oldottam meg hogy a hűtő felőli részen egy kingston sim ram van.
Ez simán alámegy bármelyik hűtőnek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3781) TechN7ne válasza djculture (#3780) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ne hülyéskedjünk már,most ez miatt cseréljek ramot? :Y Na megrendeltem egy FX-6300 procit,remélem gond nélkül fog üzemelni az adott lapban,már csak vlmi normális és elférő hűtést kéne szereznem. :F

Azért döntöttem ez a proci mellet mert csak 95w fogyaszt és a processor listán szerepelnek FX 8xxx-as proci támogatások 95w-al. Elég érdekesnek találom,mivel ők már 125w-ot fogyasztanak,míg a listán 95w-nak vannak feltüntetve. :U Inkább,hogy tutira menjek biztonság kedvéért döntöttem gyengébb 95w-os proci mellet hogy ne legyen semmi gond ebből. Nem szeretnék lapot cserélni,így nem mertem bevállalni a 8-as szériát. :F

[ Szerkesztve ]

(#3782) djculture válasza TechN7ne (#3781) üzenetére


djculture
félisten

Cserélni már gázos ha már megvan, én eleve így vettem mert tudtam hogy nem fog elférni a hűtőm.
Pedig nem is egy nagy batár cucc van rajta: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3783) TechN7ne válasza djculture (#3782) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezek szerint ha nem cserélem le a ramjaimat kisebbre akkor nem létezik normális CPU hűtés ami elférne?

(#3784) djculture válasza TechN7ne (#3783) üzenetére


djculture
félisten

Hát létezik olyan aminél a nagy bordát a hőcsövek tartják az szerintem elfér.
Ezen pl a hőcsövek a másik irányba néznek akkor jó lehet de van ennél jobban kiemelt bordás is.

[ Szerkesztve ]

(#3785) Milka 78 válasza TechN7ne (#3783) üzenetére


Milka 78
nagyúr

7-8-9 ropiért van egy rakat vékony hűtés,pl.THERMALRIGHT TRUE Spirit 90,COOLERMASTER Hyper T4,COOLERMASTER Hyper 212 EVO ami szerintem elfér,de pl én használtan vettem egy H50-et 4 ropiért és megtoldottam két gagyi ventivel,így simán lehűti a 4 magos B55-öt ami 3400mhz-n megy 1.325v-vel.egy 20 körös Linx alatt 53 fokig ment fel.Két komolyabb ventivel szerintem egy 6-os FX-el is ami még durván 4 ropi.

(#3786) djculture


djculture
félisten

Gyanús hogy ez pl jó lehet a képek alapján ha a másik oldalra esik a hőcső:
[link]

(#3787) TechN7ne válasza djculture (#3786) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Valahogy meg kéne oldanom mert holnapra hozom haza az FX procit,gyári hűtését nem akarom használni mert biztos vagyok benne hogy hangos. Studiozásra is használom többeközt a gépet,és ezért fontos,hogy halk legyen mert a nagymebrános mikrofonba a szoba zaja is belehallatszik és nincs süket fülke.

Ramjaim magasabbak az átlagnál mert hűtőborda van rajtuk,így sokkal nehezebb helyzetben vagyok. Nem értem,hogy miért nem tudták megcsinálni normálisan az alaplap szabványát CPU és a ram közti távolságot. :W

(#3788) TechN7ne válasza Milka 78 (#3785) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Kösz az ajánlatott,ahogyan nézzem sztem ez elférne. Mennyire halk ez a fajta hűtés ha esetleg van róla tapasztalat,és mennyire biztos hogy elfér mert akkor megrendelem? :U

(#3789) Milka 78 válasza TechN7ne (#3788) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem kérdezz be a hűtősökhöz,de eléggé dicsérik a saját kategóriáján belül.600-2500rpm között szabályoz a venti.Ha fullon megy akkor van hangja(34db),de szerintem bőven halkabb mint a gyári és jobban is hűt.Elméletileg szépen be lehet lőni a biosba,hogy halk legyen.Ja a képen nem a sima 90-es hanem a true spirit 90M látható.A simának nincsenek így megdöntve a hőcsövei(így az lehet nem férne el).ITT kapható és van némi infó.

[ Szerkesztve ]

(#3790) TechN7ne válasza Milka 78 (#3789) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Megvettem tegnap az említett hűtést az ipon-ról. Tökéletesen hűt,halk,és elférnek a ramjaim! Köszöntem a segítséget! :)

(#3791) gerisz23


gerisz23
őstag

hali!egyik ismerősöm küzd egy problémával.Asrock H55mge r2.0 lapja van intel I3 550 3,2 dual proci.a legfőbb baja az hogy vmiért nagyon melegszik a proci (75 fokos),és valószínűleg ezen okból szaggat neki a Mass Effect 3 multi-amiben holnap versenyeznénk.Kérdésem hogy lehet-e vhogy húzni a hűtésen,vagy visszavenni a proci teljesítményén esetleg hogy ne melegedjen túl

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#3792) djculture válasza gerisz23 (#3791) üzenetére


djculture
félisten

A hűtő hogy áll nem tört le egy vagy több pöcök?? Venti forog? Átpasztázva volt a proci? 73w-os proci nem kellene neki annyira melegednie. De a gyári hűtő az egy hulladék. gyakran csak úgy el is törik a felfogatása.

[ Szerkesztve ]

(#3793) gerisz23 válasza djculture (#3792) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi:)pasztázva holnap lesz,reméljük segít

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#3794) djculture válasza gerisz23 (#3793) üzenetére


djculture
félisten

Hát ha esetleg a gyári paszta van még rajta akkor az a baj. Az 1 év alatt képes kiszáradni és szigetel ahelyett hogy átadná a bordának a hőt.

[ Szerkesztve ]

(#3795) gerisz23 válasza djculture (#3794) üzenetére


gerisz23
őstag

Az igen:)remélem ennyivel megoldódik a dolog:)köszi:)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#3796) djculture válasza gerisz23 (#3795) üzenetére


djculture
félisten

Szétszedéskor ha még a gyári paszta van csak óvatosan járjatok el mert fullra oda szokott kötni a proci a bordához . Akkor vagy pengével kell leszedni vagy le kell hűteni. Azért remélhetőleg a borda leszedhető enélkül a móka nélkül is.:)

[ Szerkesztve ]

(#3797) gerisz23 válasza djculture (#3796) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi:)
rá volt sülve,most úgy néz ki megáll 40 fokon:)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#3798) Cink_Elek válasza gerisz23 (#3797) üzenetére


Cink_Elek
tag

Egy kis apróságon milyen sok múlik?! :U

►Foglalat és processzor javítás nálam◄ ►Kitört,elhajlott láb pótlása,igazitása◄ ►AMD,Intel®◄ ►Tel.számom - ◄

(#3799) pakriksz


pakriksz
őstag

Az alapvető alacsonyszintű hibaüzeneteket (pc speaker) sípolás, csak a kis fogyasztású integrált procis alaplapokról hiányszik az asrocknál, vagy a normál alaplapokról is lespórolják?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#3800) Milka 78 válasza Milka 78 (#3770) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na kicserélték a lapom egy dobozos 960-asra.A helyzet változatlan :W HT1800,NB1800 és ha beállítom manuálisra akkor letiltja a fesszabályzást,mindezt X3 455 és B55-ösként is egyaránt.Mi az isten lehet ez.Lehet hogy a procival van a gebasz,esetleg lehet,hogy a OP rendszer csinálja?Frankón tanácstalan vagyok,de nem hiszem,hogy a lap lenne a ludas.Egy zacskósat küldtem és egy dobozosat kaptam helyette,így nem hiszem,hogy ugyan azt kaptam volna vissza...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.