Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) OldJohnny66 válasza Jorus (#2250) üzenetére


OldJohnny66
tag

Win7 van rajta, automatikus frissítés kikapcsolva, AC Power loss disabled.
Ezután is csinálta. :Y
CMOS után is megmaradt a "jelenség", ezután megint CMOS, majd BIOS-frissítés, de maradt minden a régiben! :W :F

Már két hete kínlódunk vele!

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#2252) Jorus válasza OldJohnny66 (#2251) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nincs véletlenül valami zárlat a rendszerben a táp előtt, vagy a főkapcsolónál, esetleg nem zárlatos a power gomb/vezeték, vagy az alaplapi csatlakozás? Próbáljátok ki, hogy ha lehúzzátok az alaplapról a power gomb csatlakozóját, úgy is bekapcsol-e reggelre.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2253) OldJohnny66 válasza Jorus (#2252) üzenetére


OldJohnny66
tag

Köszi a segítséget!

Viszont azt nem értem, ha lehúzzuk éjszakára a power-gomb csatiját, és ha akkor is bekapcsol, mi lesz a probléma? Alaplap? :F

Közben lefuttattam egy gyors 6 perces OCCT-t és nem hittem a :Y

A híres HKC USP5550
Viszont ez lehetetlen, így nem is működne a gép!
Mindjárt lefuttatom még egyszer, de közben rámérek multival is

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#2254) Petzval válasza kukinyo (#2243) üzenetére


Petzval
senior tag

A CMOS reset nem függ attól hogy új e a lap.

(#2255) Jorus válasza OldJohnny66 (#2253) üzenetére


Jorus
nagyúr

Attól még több dolog lehet, mert attól még el tud indulni a lap, hogy nincs bekötve a power gomb (pl. rövidre zárod), hiszen az csak annyit csinál, hogy zárja az áramkört, amíg elindul a táp, tehát ha lehúzod, azt lehet kizárni, hogy a gomb, a kábel, vagy az alaplapi csatlakozás lenne zárlatos. Utána jöhet még a lap, a táp, a táp főkapcsolója, de akár a fali dugalj is.

Ez az OCCT screenshot elég durva... Lehet, hogy a táp döglődik és/vagy zárlatos, és az okozza a problémát.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2256) OldJohnny66 válasza Jorus (#2255) üzenetére


OldJohnny66
tag

Nem a táp, :( a műszer a teszt alatt végig 12.1 és 12.15V-ot mutatott, ami meglepően jó (0.05V ingadozás) , bár az OCCT megint ~1V környékén volt végig.
Akkor nem marad más, minthogy éjszakára lehúzom a power-t, és meglátjuk, hogy reggelre felébred-e?
A fali dugaljzatot kizárnám, mert már "aludt" nálam is a gép (ugyanabból a konnektorból működött, mint az én gépem), de itt is felébredt!

Egyébként még egy kérdés: Ha a táp előtt van probléma, miért indul el? :F

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#2257) Jorus válasza OldJohnny66 (#2256) üzenetére


Jorus
nagyúr

A táp előtti problémákat így ki lehet zárni, ha nálad is ugyanazt produkálta a gép. Egyébként hálózati túlfesz tüskék miatt bekapcsolhatott volna, ha érzékenyebb vagy zárlatos a táp.
Egyébként, amikor bekapcsol, mit csinál? Elindul a Win7, desktop, és annyi?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2258) OldJohnny66 válasza Jorus (#2257) üzenetére


OldJohnny66
tag

Igen elindul, betölt a Win, utána meg bealszik, és reggel elég csak megnyomni egy bill.-t vagy az egeret, és már használható is!
Ez ám a gyors rendszerbetöltés!

Na de komolyra fordítva, ez így nem OK! :(

Teljesen új hálózat van a környéken, stabil 235-242V mindig.

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#2259) phoenix64


phoenix64
senior tag

Sziasztok. Valaki megtudná mondani hogy egy ASrock 880GM-LE lapban hol lehet állítani a CPU-nb-t?(vagy csak simán NB voltagenak van ki írva?)

(#2260) Jorus válasza phoenix64 (#2259) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem sok közük van egymáshoz feszültség szempontjából. Sima NB, vagy MCH, esetleg (G)MCH feszt keress!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2261) phoenix64 válasza Jorus (#2260) üzenetére


phoenix64
senior tag

Azt mondták CPU-nbt keressek :D Akkor az a sima NB?

(#2262) Jorus válasza phoenix64 (#2261) üzenetére


Jorus
nagyúr

A CPU a processzor, a feszültségét VCore néven találod, az NB az északi híd, és az előző post-omban jelzett neveken találod. Lehet, úgy gondolták, hogy emeld meg a CPU ÉS az NB feszültségét. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2263) kukinyo válasza Petzval (#2254) üzenetére


kukinyo
addikt

Persze
De én azon csodálkozom hogy egy új lapnak nem alap beállításokon kellene lennie?
Nem hiszem hogy a gyártó bármit is állítgatna rajta.

(#2264) OldJohnny66 válasza Jorus (#2257) üzenetére


OldJohnny66
tag

Tegnap este kicseréltem a tápot egy 350W-os "öreg" Delta-ra (minden beállítást ugyanúgy hagytam) és láss csodát, ma reggelre nem "ébredt fel a gép!
Így ez gar., csak nem tudom, majd hogyan állnak a "jelenséghez". :F
:R

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#2265) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Sziasztok!

Tervezek beruházni egy ASROCK H61M-S lapba. Nézegettem a bios beállításait, a CPU venti szabályozására csak két lehetőség van, Automatic Mode és Full On. Az lenne a kérdésem, hogy automatic módban mennyire hangos lehet az eredeti Intel ventilátor, ha nincs hajtva a Core i3 2100? Nagyon nem szeretem az ordító ventilátort. Esetleg ha vki tudna fordulatszám infót adni azt megköszönném.
Nem tudom más Asrock lapoknál is így van e megoldva a venti szabályzás, (sosem volt még ilyen vasam) ha igen, akkor más tipus venti szabályzásáról is szívesen olvasnék infót.

(#2266) phoenix64 válasza Jorus (#2262) üzenetére


phoenix64
senior tag

Hát nekem cpu-nb-t mondtak :D Amúgy ahhoz kell hogy stabilabban menjen 4 maggal a B50-em, adtam neki egy kis +NB-t és úgy tűnik stabil.

(#2267) Lacpac


Lacpac
őstag

N68C-S UCC tulajok!

Mindenkinek 1600MHZ-re lövi be a lap az NB órajelét?
1800 és 2000 lenne a cpu-hoz tartozó NB alapfreki.

(#2268) kovee01 válasza kukinyo (#2248) üzenetére


kovee01
tag

Nekem is ugyan ez a problémám. Viszont nekem a CMOS reset nem oldotta meg a gondot. Kingmax 1 illetve 2gb-DDR3-1333MHz memóriákkal próbáltam de semmi be sem csippan.

Ötlet?

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#2269) Jorus válasza kovee01 (#2268) üzenetére


Jorus
nagyúr

BIOS-ban milyen értékek vannak beállítva szorzónak, késleltetésnek, VDimm-nek? Aproci AM3-as?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2270) kovee01 válasza Jorus (#2269) üzenetére


kovee01
tag

Minden szorzó autón van, a proci AM3-as. Memória Timeing szintén az alap beállításon van. CMOS reset 2x is meg volt, csak ddr2-800MHz Kingmax rammal csippan DDR3-ból semmilyen ramot nem kezel, nem csippant.

[ Szerkesztve ]

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#2271) kovee01 válasza Jorus (#2269) üzenetére


kovee01
tag

Most próbáltam 1066-os ddr2 is megy benne. Tehát ddr2 megy ddr3 semmi sem.

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#2272) Jorus válasza kovee01 (#2271) üzenetére


Jorus
nagyúr

Próbáld meg manuálisan beállítani a RAM gyári paramétereit (freki, időzítések, VDimm).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2273) kovee01 válasza Jorus (#2272) üzenetére


kovee01
tag

Most csináltam pont ez jutott nekem is eszembe de semmi... :(

Úgy néz ki megy vissza garba.

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#2274) Jorus válasza kovee01 (#2273) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kíváncsi vagyok, mit mondanak a boltban.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2275) djculture válasza Lacpac (#2267) üzenetére


djculture
félisten

Ja de mivel ez egy régi 630a chipszet ez ilyen.Amúgy lófenét se számít ha fsb-vel tuningolok még lejjebb is szoktam osztani és gyorsul a gép úgy is a proci frekvenciával lineárisan.
kovee01

Nem Tán neked is ilyen 3 magos phenom2 van benne?

[ Szerkesztve ]

(#2276) kicsi_csira


kicsi_csira
csendes tag

Hello.
Nekem egy olyan gondom lenne, hogy vettem nem olyan rég pár új alkatrészt:
sapphire radeon hd 5770 videokari, 2x2 gb kingston hyper x dd3 memória, amd phenom 2 black adition x4 965 proci, asrock m3a770de alaplap
Előző konfig:
nvidia 8500 gt videokari, 2x1 gb kingmax ddr2 memória, amd athlon 64 x2 5000 proci,
asus m2n-e alaplap
A táp maradt: Power Lc 420w
A problémám a következő:
Ha egy régebbi játékot játszok, mint pl a Tomb Raider UnderWorld, akkor a grafika akadozik, a processzor ventilátor durván pörög, nagy hanggal.
A Medal of honor airbourne esetén a leghangosabb, sőt egy idő után vissza is ugrik a windowsba, és a kép is fura lesz amoniroron, csak újraindítás után áll helyre.
A teljesítnény minden téren duplája, de mégsem tud annyit, mint az előző konfig.
Legfrissebb ati driver, win7. Procin a gyári hűtő venti.
Hol érdemes keresni a hibát?
Jobb processzor hűtő kell, vagy jobb táp, esetleg egy szoftver kell? Az alaplap túl gyenge? Vagy alaplap beállításokon kell állítani?
Azért ide írtam, mert nem igazán hiszek az AsRock márkában. Bár volt már AsRock alaplapom, és nem volt annyi gondja, mint az Asusnak.
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

AMD Athlon x2 5000 proci, 2x1 gb ddr2 800 ram, asus m2n-e alaplap aladó, pepesoft2000@gmail.com

(#2277) djculture válasza kicsi_csira (#2276) üzenetére


djculture
félisten

Semmi köze az asrocknak a hibához az lc power gyenge 12volton de nagyon,ha nem lenne benne túlterhelés védelem már elpukkant volna...

[ Szerkesztve ]

(#2278) Lacpac válasza djculture (#2275) üzenetére


Lacpac
őstag

Amúgy lófenét se számít ha fsb-vel tuningolok még lejjebb is szoktam osztani és gyorsul a gép úgy is a proci frekvenciával lineárisan.

Ha 2400-ra feltolod azért érezhető. Nem kicsit.
Nem mindegy milyen frekin üzemel az L3. A memória is jóval gyorsabb.

(#2279) Lacpac


Lacpac
őstag

Kicsúsztam a szerkesztésből.

1600MHz:

1600-as NB-vel X2 250@3GHz / E5700@3 GHz:
Link

2400MHz:

2400-as NB-vel ugyanezek a cpu-k:
Link

Csak ezeket a prociteszteket tudtam "beszerezni", itt azért látszik, hogy fontos az NB órajele.
Ez érezhető minden tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#2280) Lacpac válasza Lacpac (#2279) üzenetére


Lacpac
őstag

A linkeknél Performance fülre kell kattintani.
helyesbítés:
A második linknél csak 2000MHz-en ment az NB

[ Szerkesztve ]

(#2281) djculture


djculture
félisten

Ja de ezek szintetikus tesztek ,gyakorlatba én semmi gyorsulást se érzek direkt megnéztem egy másik új lapban ugyanezen procit.

[ Szerkesztve ]

(#2282) kicsi_csira


kicsi_csira
csendes tag

Akkor jól sejtettem, hogy a táp a gyenge :(
Ha pl. egy 500 w-os, legyen az egy CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX, lenne a gépemben, akkor nem lennének ilyen gondjaim?
Még egy kérdés.
Milyen proci hűtő passzolna a phenom 2 3,4 procihoz, ha még szeretném húzni is, és persze bírná-e az említett táp?
Köszi.

AMD Athlon x2 5000 proci, 2x1 gb ddr2 800 ram, asus m2n-e alaplap aladó, pepesoft2000@gmail.com

(#2283) djculture válasza kicsi_csira (#2282) üzenetére


djculture
félisten

Nem a ráírt csilivili watt szám számít hanem a 12 voltos ág/ak terhelhetősége.Chieftech jó lenne ja de akár egy 400w fsp is mert annak is 26A es az ága,nem 18A mint az lc é.Proci hűtő meg ha olcsó kell akkor Cooler Master hyper tx3.5k körül van és egész jó,de ha nagyon feszel az ember akkor komolyabb se árt noctua meg a többiek de az drága.

[ Szerkesztve ]

(#2284) kicsi_csira


kicsi_csira
csendes tag

Egy ilyen tápot találtam:
Chieftec 500W 12cm GPS-500AB-A

És két cpu hűtőt:
Arctic Cooling FREEZER 13
Cooler Master Hyper TX3
Melyik a jobb, ha kicsit húzni is szeretném a 3,4-est?
Köszi

[ Szerkesztve ]

AMD Athlon x2 5000 proci, 2x1 gb ddr2 800 ram, asus m2n-e alaplap aladó, pepesoft2000@gmail.com

(#2285) rob210


rob210
nagyúr

(#2286) vammil


vammil
tag

sziasztok.Szeretnék megtudni 1-2 dolgot egy ASrock A780LM-S lapról.
Pontosabban hogy egy AMD fx-5000-el elboldogulna e,mármint megtudná hajtani?
A válaszokat várom. :R

email: vammilhtc [kukac] gmail.com |||| Telefonon 7.00-22.00ig hétköznap 06/húsz/232-1472 vagy 06/hetven/515-9609

(#2287) djculture válasza vammil (#2286) üzenetére


djculture
félisten

Ja avval elboldogulna mivel ddr2 kezel.Ezek a procik ddr3 nem kezelnek.

[ Szerkesztve ]

(#2288) rob210 válasza rob210 (#2285) üzenetére


rob210
nagyúr

Úgy látom az Asrosk lapokat használó Ph tagok vagy nem túl beszédesek vagy ennyire nem értenek a dologhoz.
Azt nem hiszem, hogy senkinek nincs ilyen lapja, de eddigi kérdéseimre is bő válaszokat kaptam mindig.
Azt hiszem ezt a topikot sem látogatom többet.
Majd rájövök magamtól mit, hogy, csak egy kis előzetes infó jó lett volna.
Na mindegy.

Renault power

(#2289) djculture válasza rob210 (#2288) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom milyen infót akarsz? Egy átlagos középkategóriás lap,szerintem már sima am3 lapra nem érdemes költeni ott tartunk időben.Mindjárt jönnek az új am3+ procik.

[ Szerkesztve ]

(#2290) kukinyo válasza djculture (#2289) üzenetére


kukinyo
addikt

Nem mindenkinek van igénye,pénze a legújabb fejlesztésű lapokra,procikra.
Szerintem ez pénztárca és felhasználó függő.

(#2291) djculture válasza kukinyo (#2290) üzenetére


djculture
félisten

Ja csak ezért a pénzért már kapható am3+ komapatibilis lap is.Tehát ha újonnan veszi az ember egy fillér pluszba nem kerül hozzá képest az új technológiát támogató lap.

(#2292) bikkfalva


bikkfalva
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült a múlt héten egy M3N78D lapot beszereznem, de a gép elindulás után hirtelen bekapcsol majd leáll, utána eltelik 3 mp és elindul újra, majd megy kb 10 másodpercig, és megint leáll. Valakinek volt már tapasztalata ezzel a problémával, és hogy hogyan tudnám orvosolni? :(
Üdvözlettel:

(#2293) rob210 válasza djculture (#2291) üzenetére


rob210
nagyúr

HA te 14e-ért kapsz AM3+-os lapot akkor hozzál nekem légyszíves.

Renault power

(#2294) djculture válasza rob210 (#2293) üzenetére


djculture
félisten

Hol 14 ezer az az alaplap?Akárhol nézem 18-20 ért van az iponba meg ezer helyen .

[ Szerkesztve ]

(#2295) rob210 válasza djculture (#2294) üzenetére


rob210
nagyúr

Itt vettem a PH-n garral zsír bontatlanul.
A lényeg az, hogy az AM3+os alaplapokkal az elején még nagyon sok gond lesz.
Ezt én már megtanultam alaplapot csak akkor veszünk ha az első széria hibáit már kijavították.

Annó ezt végig csináltam jó pár lappal.
Soha többet nem fogom.
:R

Renault power

(#2296) djculture válasza rob210 (#2295) üzenetére


djculture
félisten

14 ért ajándék volt nem kérdés.Ja az igaz hogy nem érdemes kapkodni néha a régebbi jobb.Én amibe utazok hogy bejön az új széria a régit meg fillérért adják.Így lesz ez most is,egy x6 ra benevezek majd.

(#2297) rob210 válasza djculture (#2296) üzenetére


rob210
nagyúr

Egyébként még annyi, hogy igazi AM3+-os alaplap nincs forgalomban.
Az AMD adott is ki egy infót miszerint nem vállal felelősséget az AM3+-os ként bios frissített lapokkal való kompatibilitásért a Brazosok esetén.

Renault power

(#2298) rob210 válasza rob210 (#2297) üzenetére


rob210
nagyúr

"Az MSI 990FXA-GD80 előrendelési ára 173 euro, a hivatalos megjelenés júniusban lehet esedékes."

Ez pont ma jelent meg na ez az alaplap már AM3+
De a proci kódnevet rosszul írtam az nema brazos :B :U

Renault power

(#2299) djculture válasza rob210 (#2298) üzenetére


djculture
félisten

Először ugyis a prémium alaplapok jönnek sok hülyeséggel amit otthoni körülmények között csak dísznek lehet használni.4 way crossfire meg atöbbiek

[ Szerkesztve ]

(#2300) gergo0328


gergo0328
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy valakinek van-e tapasztalata ezzel a lappal kapcsolatban. Az északi híd output felölé részek nem igazán vannak hűtve...vagy ez nem nagyon számít ennél a lapnál. Nem melegszik nagyon túl? :F

Válaszokat előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.